Keresés

Részletes keresés

gabe203 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44476
Mi rengeteget sétáltunk a parton. A bunker szerintem világháborús emlék.
A két "hullámtörőt" az elmúlt években építették, de valamit elszámítottak, mert azóta a Marhaba Royal Salem előtt majdnem mindig hordalékos, hínáros a partja. Ezzel együtt például eltünt az Orient Palace partja is. Bár az már előtte is nagyon fogyott.
Nekem különben nagyon tetszett a Thalassa úgy egészében. Ugye ez a bungalós?
A partja egyébként nagyon sekély, ez szuper kisgyerekeseknek.
Csak ha belegondolunk, akkor kaja miatt szerintem a fő épületbe kell menni.
De az biztos, hogy van jóval olcsóbb szálloda is.
Előzmény: Tündi85 (44473)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44475
Én is megnéztem, kövekből kiépített hullámtörő, de találtam két betonbunkert is. Korall nincs Tunéziában, legalább és sehol sem láttam. A szálloda a tripadviser szerint az ötödik, ott 191 fényképet találhatsz szállodáról. A szálloda jónak tűnik, de a tengerpartja nem látszik a legjobbnak. Meg kissé messze van a várostól. Nézd meg a Marhaba Beach-et, ha igen jót akarsz, de van olcsóbb és hasonlóan jó. FP vagy AI szolgáltatásba akartok menni ? Ez is fontos lehet a szálloda kiválasztásánál, mert néhány csak AI (all inclusive) ellátással vehető igénybe. Nekünk eddig a fp mindig elégséges volt étkezés szempontjából, de az ital miatt kényelmes az AI.
Előzmény: Tündi85 (44473)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44474
Már többször leírtam, nem akarom a topicot untatni, de Neked megírom a Club Selima van betervezve. Nagyon jónak tűnik és irreálisan olcsó. Szerintem egyik ok, hogy az utazási iroda meg a szálloda egy tulajdonban van.
Előzmény: cs.gizi21 (44472)
Tündi85 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44473
Szia!
Megnéztem térképen a szállodákat, ahogy írtad.
A Marhaba Royal Selem partjánál találtam valami érdekes dolgot, mintha két benyúló partrész, korallzátony, vagy valami van ott. Szerinted mi lehet az???
Köszi az infót!

Tündi
Előzmény: Vén Halász (44471)
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44472
Szia Vén Halász hová mentek melyik szállodába ?
Előzmény: Vén Halász (44471)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44471
Javaslom még a Google Earth-ön is megnézni a szállodák elhelyezkedését és az ott található fényképeket is. Jó felülnézeti képek. Láthatod a strandot, a városhoz való közelséget stb.

Nézd még a KT honlapját is ott is jó ajánlatok vannak. Mi a Marabout-ban voltunk tavaly, - kifogástalan volt - az jelenleg a harmadik, de továbbra is az egyik legjobb a Marhaba Beach Sousse-ban , de ott három Marhaba is van egy területen. Én végig sétáltam a kertjükben, tökéletes. Idén a Taurus-szál megyünk Port el Kantaoui-ba. A KT és a Taurus olcsóbb a többinél szerintem.
Előzmény: Tündi85 (44464)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44470
Köszönjük Neked is:)))
Előzmény: kovani (44468)
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44469
Hammamet Yasmine
kovani Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44468

Én is hozzájárultam a szavazáshoz, remélem győzni fogtok.

Előzmény: Emőke1 (44453)
GYURMÓKA Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44467

Szia !

 

Tapasztalatom szerint baksisnak legjobban a tunéziai dínárt szeretik. Az eurót , vagy dollárt nagyon nehezen tudják beváltani. A szállodában többször előfordult, hogy megkértek, váltsak be  maréknyi 1- 2 eurósokat dínárra.  Emellett, ha visztek még apró csokoládékat, cukorkát, rágót, olcsó tollat, annak is nagyon örülnek. A szobaasszonynak naponta 1 dinár + egy kis édesség , és nagyon örülni fog.

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: zédri (44461)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44466
Port el Kantaoui kikötője
Előzmény: Törölt nick (44465)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44465

Szia!

 

Egyik szállóban sem voltam, de azt tudom, hogy a HOTEL MARHABA ROYAL SALEM és az LTI Thalassa Sousse szállodák Port el Kantaouiban vannak. Ez Sousse modern nyaraló negyede, egyáltalán nem kihalt, sőt....

Kicsit talán mű, de szép, nyüzsgő turistaváros, de taxival hamar az igazi Tunézia is elérhető.

Előzmény: Tündi85 (44464)
Tündi85 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44464
Sziasztok!
Napok óta keresgélek szállodákat Tunéziában.
Eddig a Riadh-ot javasolták, meg a Prima Life Imperial Parkot.
Most nézegettem a Neckermann honlapját, találtam még két lehetséges szállodát:
LTI Thalassa Sousse
HOTEL MARHABA ROYAL SALEM
Valamelyikről tud valaki tapasztalatot, infót írni? ( a Riadh-ról, illetve az Imperial parkról is várok véleményeket, ez a négy szálloda közül vacillunk)
Ezek (Thalassa, Marhaba) 4 km-re vannak Sousse központjától, lehet, hogy kieső részen vannak? De gondolom, hogy a környéken is van élet, látnivalók..?


Köszönöm előre is aki válaszol!
Tündi
gabe203 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44463
Szi !
A szállodáról lehet hogy más többet tud. Valamennyi pénzt érdemes már a repülőtéren váltani. Mindegy melyikkel mész ($ v. €) a különbség a beváltásnál úgy mint itthon.
A víz már biztos jó lesz, de a levegőhöz képest persze hideg.
A fakultatívot az első napon az idegenvezető elmondja részletesen. Érdeklődés és ízlés dolga.
Előzmény: zédri (44461)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44462
Köszönjük szépen:)))
Előzmény: Vén Halász (44457)
zédri Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44461
Sziasztok!

Június 26.-án készülünk Hammametbe,lenne egy-két kérdésem.

-Mit érdemesebb kivinni dollárt,vagy eurót? Gondolok itt arra is,hogy a baksist
miben fogadják el szívesebben,mert volt már olyan tapasztalatom/nem tunéziában/,hogy a fém eurót
nem tudják hol beváltani,az ötös meg szerintem kicsit sok.

-Milyen meleg a tenger ebben az időszakban?

-Volt-e valaki a Sentido Phenicia hotelban Hammametben?
Milyen tapasztalatokat szerzett ha igen.

- Milyen fakultatív programok vannak,és melyikre érdemes elmenni?
Ha valaki még emlékszik rá kb mennyibe kerültek?Milyen napokon voltak/bár ez
változhat/

Segítségeteket előre is köszönöm.!
gabe203 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44460
Szevasz !
Először is csalódás mentes jó üdülést kívánok sok-sok élménnyel.
Egyet ne felejtsetek el, nem európa, teljesen más a kultúrájuk, életvitelük.

Ízelítőül két kép.
Az első az óváros főtere egy emeleti kávézóból.


A második a Hannibál park egy részlete. A "Medina" mellett.
Nem szabad kihagyni!
Igaz a képek néhány éve készültek, gondolom most is így néz ki minden.
Azért ilyen üres minden, mert mi korán kelők vagyunk, és reggeli után mindíg útrakeltünk.




Így néz ki kivülről.
Előzmény: Tündi85 (44456)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44459
Szia Tündi!

Úgy értettem,hogy a PLIP Hammamet Yasmin részén van,ami egy csodálatosan szép üdülőparadicsom.Valaki egyszer azt írta itt,hogy az egy kis Kalifornia.Nem túlzott!A medinája is új,ahol nagy éjszakai élet zajlik,másféle mint a szállodákban.A tenger nagyon szép tiszta.Minden látnivaló könnyen elérhető különféle közlekedési eszközzel(olcsón) Közel van az óváros is,amit nem szabad kihagyni.
Sousse zsúfoltabb,talán koszosabb is,de merőben más!Nagyon sok szép látnivaló van,Ez a rész "tunéziaibb".Itt a szállodák óriási méretűek és már eléggé lelakott nagy részük. Persze ez ízlés kérdése is,mert én nem kedvelem az óriási szállodákat.
Ha AI-ban gondolkodtok és főként pihenni akartok,akkor én Hammametet ajánlom.Igaz a repülőtértől távolabb van,de megéri.Az is lehet hogy nyáron már az új reptérre fognak a gépek érkezni,akkor pedig az lesz közelebb.
Jó válogatást,tervezgetést!Ez olyan jó dolog!
Előzmény: Tündi85 (44454)
gabe203 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44458
Szevasztok !
Mostmár egy kicsit megnyugodtunk, mert március második felére sikerült foglalni a Marhabába nagyon kedvező árban. Mostmár csak az időjárás legyen jó. Még nem tudom mi legyen a csavargási cél. Minden esetre a pihenés és a kikapcsolódás a fő.
Egyébként valaki tervez ebben az időpontban?
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.07 0 0 44457
A kislányod a második helyen van 166 szavazattal, az elsőnek 250 van. Sokat kell még szavazni, egy én is voltam. A többiek nincsenek versenyben.
Előzmény: Emőke1 (44453)
Tündi85 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44456
Szia!
Köszi a választ!
Megnéztem a helyezéseket, nem is tudtam, hogy van ilyen:)
Most mindenhonnan próbálok infót gyűjteni.

Tündi
Előzmény: Vén Halász (44447)
Tündi85 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44455
Szia Kovani!
Először is köszönöm a gyors válaszod!
Bocsi, biztos hogy benne voltak a beszámolódban a válaszok, csak most sok mindent olvagattam és már nem emlékszem, hogy pontosan ki-mit írt.
De akkor Te meg voltál elégedve a szállodával. Valószínű, hogy ide megyünk mi is , szeptember 1-re tervezzük az utat. Szerintem mi is meg leszünk elégedve velük, hiszen nincsenek nagy kívánságaink..., igazából csak tengert szeretnénk:), meg viszonylag jó ellátást. Igazából én még külföldön sem voltam, nem még hogy all inclusívba, tehát biztos, hogy jó élményekkel jövünk majd haza.
Csak tudod próbálok érdeklődni, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, mivel ismeretlen a dolog.
Nehéz dönteni, hisz sok rosszat is lehet hallani minden szállodáról, hogy piszkos, cigifüstös..., de ezeket már írtam. De örülök, hogy nektek tetszett a szálloda, és jó, hogy leírtad a véleményedet, hiszen többen írták , hogy nem mennének vissza, hogy rossz volt, de hogy mi nem tetszett, azt nem írták le.
Még lenne kérdésem:
9 emeletes a szálloda, gondolom , hogy rengetegen voltak, de amúgy azért el lehetett férni ugye, étkezésnél....?
Reggeli, ebéd, vacsinál is hosszúnadrág kell? Nőknek is?
Ha a szobát csak ebéd után kapjuk meg, amihez hosszú nadrág kell..., induljunk hosszú nadrágban?
Bocsi a buta kérdésekért:(.
Már alig várom, hogy ott lehessünk:)
Tényleg köszi a választ!
Üdv : Tündi
Előzmény: kovani (44448)
Tündi85 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44454
Szia Margó!

Köszönöm, hogy írtál!
Hogy érted ami írtál? : " Hammamet nagyon szép! Másképpen,mint Sousse."
Mi egyik helyen sem voltunk még.
De most nagy dilemmában vagyunk. Szeretnénk jól dönteni.
Előzmény: Törölt nick (44452)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44453
Sziasztok, volna egy off kérésem.
Kellene szavazni a lányomra egy fotóversenyen:)))

Szavaznátok még néhányszor? Kissé lemaradtunk:)))
Ha szavaztok, és megszakítjátok a netkapcsolatot, majd újrabeléptek, akkor lehet akárhányszor. Sajna egyedül nem,tudok behozni 60 szavazatot.

http://kisvakond.hu/voter/voter.php

szavazok-ra klikk , és az ötödik képen csíkos ruhás kislány készíti a kenyérlángost.

Koszönjük: Johanna,Emőke
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44452
Szia Tündi!
Mi ősszel voltunk a Prima Life Imperial Parkban,amiről nagyon kellemes emlékeink vannak.Mindenki elégedett volt a tisztasággal,ellátással és Hammamet nagyon szép! Másképpen,mint Sousse.Igaz,hogy nem közvetlen tengerparti szálloda,de a kerten keresztül néhány perces séta.Külön partszakasza van,ahol van bár is.Ha kíváncsi vagy valamire szívesen válaszolok.Írhatsz e-mailt is.Jó tervezgetést!
Előzmény: Tündi85 (44446)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44451
Jó akciókat talál mindig utazás előtt 1 hónappal már negyed áron az eredetinél.[i/]

Kicsit reklámszagú és főképpen nem igaz!!!

Ha valaki negyed áron tudna utat szervezni Tunéziába, akkor

a. a többieknek is annyiért kellene adni, tehát
b. a többi utazásszervező agyonütné :-))
Előzmény: Vitia (44450)
Vitia Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44450
Uppsz a cím lemaradt :) még nem haszáltam ezt az oldalt....
http://www.ceedrus.mlap.hu
Vitia Creative Commons License 2010.02.06 0 0 44449
Sziasztok!
Ha egy jó Tunéziás weboldalt akartok látni nézzétek meg Fatimáét.Nekem Ő nagyon sokat segített a nászutunk megszervezésében, sok szállodát ismer és tud ajánlani.Jó akciókat talál mindig utazás előtt 1 hónappal már negyed áron az eredetinél.Timi
kovani Creative Commons License 2010.02.05 0 0 44448

Szia Tündi!

Olyannyira jó volt, hogy most június 9-én vissza is megyünk.Ha valóban végigolvastad a beszámolómat, akkor a feltett kérdéseidre is választ kaptál, hiszen írtam róla./Nagyon szét szabdaltam a beszámolót, 15 napra,de ha beírod a keresőbe, egymás alatt kiadja./

Mi nem kerestük a hibákat,ergó, jól is éreztük magunkat. A poharak az étteremben tiszták voltak, a medencénél pedig műanyag poharakban kaptuk azt italt, nekem az is rendben volt.

A szobaasszonynak naponta hagytunk az ágyon 1-1 dínárt, csokoládét, kis ajándékokat, pl.:gyereknek toll, ceruzahegyező, kulcstartó,stb. és nagyon kedvesek voltak. Minden nap tiszta törölköző /4 db./ és ágyhúzás. A pizsamáinkból, ill. törölközőkből meg madarat, pillangót hajtogattak és teleszórták virágszirommal az ágyat. Mindenki karszallagot kap, ezért mindenhol ingyenes az evés-ivás.A parton is lehet ebédelni, ha nem akarsz felöltözni.Mindenféle helyi alkoholos és mentes ital ingyenes.

Mi a harmadik emeleten voltunk, a szoba a tengerre nézett, az erkély tiszta volt.

2007-ben mi is Hammametben voltunk, a Dar Khayam szállodában, de az csak 3 ***-os volt. Nekem ott sem volt gondom, nagyon jól éreztem magam.

Ez azért más, bent van a városközpontban, másnak is ajánlottam már.

 

Ha még bármi kérdésed van, szivesen válaszolok.Üdv. Kovani

Előzmény: Tündi85 (44446)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.05 0 0 44447
Igaz én nem voltam a Riadh Palms-ban, viszont az elérhető netes információk viszonylag jók.

Nagyon feljövő ágban van, jelenleg a 11. helyen van a 41 szálloda közül (tripadviser szerint), tavaly rosszabb helyezést ért el. Nagyon jó a fekvése, vízparti, jó stranddal, közel van a városhoz, akár gyalog is be lehet sétálni Sousse központjába.

Jelenleg az első a Marhaba Beach.

Ami nekem kissé hátrányos, hogy túl nagy a szálloda, de ezt a kellő személyzet ellensúlyozni tudja. De hallgasd meg az ott nyaraltak véleményét is.
Előzmény: Tündi85 (44446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!