Keresés

Részletes keresés

KopaszT Creative Commons License 2008.08.14 0 0 7578
Sziasztok!
Én most idulok Montenegróba hétfőn.
A cél elsősorban Becici. Röszkén keresztűl.
Azt szeretném megkérdezni, hogy az Aquapark ami elméletileg júliusban Budván nyílt, azzal mivan mert semmi hír róla.

Melyik útszakasz az amin el lehet tévedni?

Becicin van e robogó bérlési lehetőség amivel körbe lehet járni a partot és a rend őrei mennyire vannak rászálva a robogó túristákra, bukó meg ilyenek.

Köszi.
szemerke Creative Commons License 2008.08.13 0 0 7577

Jó éjszakát mindenkinek!!

Üdvözöllek benneteket újra itthon! :(

Bevallom két napja itthon vagyok, de még nem volt időm jelentkezni. Készülök valami többoldalas élménybeszámolóval, addig is, ha valakinek kérdése van.....szívesen válaszolok!!!

Nagyon rossz újra itthon lenni...húz a szívem vissza!!!

haya1973 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 7576
utépités volt meg szarul volt kitáblázva meg nem volt megfelelö mitfárerem
:-)))))
a soför ottvolt a szeren csak a többi:DDD
amugy legutoljára egyböl meglett az ut
utolag visszagondolva nem tudom miért töketlenkedtem annyit azelött banja luka nál

viszont!
ugy induljatok h napközben legyetek a banja luka utáni részen
legszebb szakaszt nehogy éjjel tegyétek meg:-)
Előzmény: elka1978 (7573)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.13 0 0 7575
Budva JAZ, Villa Poseidon. Itt írok néhány szót róla.
Honlapja: http://www.poseidon-jaz.com/Engleski/home.htm
Előzmény: dolesz (7574)
dolesz Creative Commons License 2008.08.13 0 0 7574

Sziasztok!

 

Augusztus 25-én megyünk Montenegróba. 2 felnőtt 1 gyerek. Tudtok valami jó szállást ajánlani Budván vagy környékén? Ami megbízható és másnak is szívesen ajánlanátok.

Köszi

dolesz

elka1978 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 7573

Szia Haya 1973 !

 

Mi az hogy 4 szer kavarogtál?

Ennyire bonyolult Banja Lukánál megtalálni a

Jajce felé vezető utat?

Nem a városba északról bevezető autópálya folytatását kell csak követni?

Ismersz valami weblapot ahol van valami jó Banja Luka Térkép ?

 

Köszike

Előzmény: haya1973 (7569)
baffalolev Creative Commons License 2008.08.13 0 0 7572
Sziasztok,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Mi ez a csend??????????
Sebaj hétvégén megyek Sutomoreba ja tegnap este 22,38-kor beszéltem a Szervezkedővel és minden okés kicsit hosszúra sikeredet a kiutazása húúúúúúúúú nagyon na sziasztok majd 27-kén jövök

PÁ PÁ
tengeres Creative Commons License 2008.08.12 0 0 7571
Előzmény: bikemanusa (7563)
sanyi53 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 7570

Sziasztok!

 

Szeretnék csatlakozni egyik előttem szólóhoz:

Szervezkedő!

Köszönjük a Canj-i címet, mi is Marika apartrmanjában töltöttünk 2 hetet, remekül éreztük magunkat, jó nagyokat beszélgettünk a vajdaságból érkező magyarokkal, és a tulajdonossal.

 

A különbség csak annyi volt, hogy mi nem bort ittunk, hanem temerini alma pálinkát, és hozzá sört.Természetesen a közös italozást, közös étkezéssel  kötöttük össze.

Az apartmanokról: 6 db van, 3 a földszinten, 3 az emeleten, mindegyikhez tartozik egy kis terasz is, asztallal és székekkel ellátva. A kertben vannak elhelyezve a lakókocsik (3 db), melyekhez a földszinten közös használatú helyiségek találhatók. Konyha, fürdő, stb. A közös helyiségek egy három oldalról zárt, fedett térből nyílnak, melyben egy hatalmas asztal mellett zajlik a közösségi élet. Az apartmanokba akkor kezdték beszerelni a légkondikat amikor mi eljöttünk.

Az apartmanok ára: egy napra 35 euro, 4 fő részére.

A tenger sajnos a teraszról nem látszik, kb 400 méterre található.

Canj szerintem ideális helyen van, hiszen innen minden látnivaló innen könnyen elérhető, és ráadásul Canj is gyorsan megközelíthető, a tengerparti alagútból kiérve, a kereszteződésnél balra kell fordulni, és néhány kilométer után már ott is vagy.

Mint írtam mi nagyon jól éreztük itt magunkat, csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a helyet.

 

 

 

 

haya1973 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 7569
banja luka jajce mostar neretva

én is arra járok
4szer kavarogtam banja lukánál de 5jére egyböl megtaláltam az utat jajce felé
:-)
banja luka tol mostar ig gyönyörüüüüü
benzinkut asszem vhol fent hegyekben van egy meg mostar ban is
(banja luka utáni részen)


én arra megyek legközelebb is
Előzmény: elka1978 (7568)
elka1978 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 7568
 Szia kissárpi !

 

Említetted, hogy tavaly a Bosanska Gradiska - Jajce - Mostar

útvonalon mentél. Ez érdekelne.

Azt már sokan leírták, hogy Banja Luka-tól délre a Vrbas kanyonban az út

nagyon szép.

De a többi szakaszon, attól délebbre pl. a Neretva kanyon is ilyen

szájtátós bámészkodós, vagy az már unalmas?

Szóval a látvány szempontjából végig érdekes ez az útszakasz ?

Van elég benzinkút, biztonságérzeted volt arrafelé? A városokban egyértelmű

az átjutás vagy el lehet tévedni?

 

A Többiek válasza is érdekelne ezügyben.

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.10 0 0 7567
Ha megkérlek, az adataimnál megadott emilre dobnál pár infót a sveti stefani apartmanról .Köszi.
Előzmény: Lorbrios (7527)
moncsi33 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7566

nokia,kérlek irjál az árakról,milyenek a bolti árak, a tej,kenyér,üditő,ásványviz,paradicsom,paprika stb. milyen áron kaphatóak most Montiba,aztán irjál kérlek az éttermi árakról,menyibe kerül a pljeszkavicsa,csevap,az egytálételek,leves és a saláták mint pl.a sopszka saláta.

Előre is köszönöm a válaszod.

Előzmény: Törölt nick (7550)
potika Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7565
Nem harapás, hanem byte. :- )) 500 kilobájt.
Előzmény: bikemanusa (7563)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7564
Most meg jól aláméretezted,500 valahány kbitig csináld azt elfogadja.
Előzmény: bikemanusa (7562)
bikemanusa Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7563
Csak 513 Bite lehet?
Előzmény: bikemanusa (7562)
bikemanusa Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7562
Talán a méretezéssel volt gond.. Talán így!?
Előzmény: bikemanusa (7560)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7561
beszúrtad?
Előzmény: bikemanusa (7560)
bikemanusa Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7560
Ulcinj strand
Előzmény: Törölt nick (7559)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7559
Új kép-tallózás-kiválasztod-feltölt ha megjelenik a kép akkor beszúr.
Ha nagy a kép akkor méretezd át pl ezzel a progival image resizer
Go!
Előzmény: bikemanusa (7558)
bikemanusa Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7558
Segítség! Képet nem tudok feltölteni!
Előzmény: bikemanusa (7557)
bikemanusa Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7557
Ulcinj strand illetve 3 EUR-ba kerül ez lent. Északabra 4 EUR.
Hümi Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7556
Előzmény: kissárpi (7548)
bikemanusa Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7555
Tehát az utakról.

Petrovacról indultunk haza felé szombaton 10-11 között. A kotori öbölnél 1,5 óra alatt jutottunk át a komppal. A Montenegro- Horvát határ szintén 1,5 óra. Nagyon sokan voltak (főleg az ellenkező irányból. Kb 4-5 órát állhattak, hogy bejussanak Montiba. Szombaton mindenképpen kerüljétek a horvátországi parti utakat és átkelőket. Ekkor van a váltás. Mindenhol szombattól – szombatig lehet lefoglalni a szobákat. Mostár remek hely , mindenkinek ajánlom. Szállás a belvárosban az öreghidhoz közel négyágyas, klímás (nagy)szobában 50 EUR (60-ról alkudtam le), reggelivel. Szarajevóban  a piac negyedet és mecseteket néztük meg. Itt érdemes eltölteni 3-4 órát is, de ha az ember átakarja érezni a hely szellemét, akkor megér egy napot. (Mostár – Szarajevó út jó minőségű és lehet is haladni)

A röszkei határt el kell kerülni. Megéri a kitérő Kelebija Tompa felé vagy Tiszasziget felé. Vigyázat az utóbbi határ csak reggel 8-tól este 8-ig van nyitva-ha jól emlékszem. Akkor is kerülj ha + 1 órádba kerül!!!

Lefele Belgrádot néztük meg és nem Csacsak felé mentünk hanem Valjevó irányába. Erre 60 km-t spóroltunk és 1,5 órával többet autóztunk. Nagyon kanyargós és az út is változó minőségű. Nova Várost elhagyva, lesz egy jól belátható nagyivű kanyar, hatalmas „parkolóval”, az út mindkét részén panzió, vendéglők egy-egy. Itt a jobb oldaliban álltunk meg (Monti irányába), egy kis patak megy keresztül a teraszon. Bárányt csináltak kemencében, nyárson. A leves is nagyon finom volt, és nem volt drága. Szerbia egyébként olcsóbb mint Monti. Ajánlom, hogy itt pihenjen meg az éhes-szomjas vándor!

Zabljakban töltöttük a második éjszakát. Meglepő, de csak a 3dik hotelben találtunk szállást. Elég sokan voltak. (50 EUR, reggelivel). Csodálatosan tiszta, Fekete-tóban úszni felejthetetlen. Körben a nagy hegyekkel. Belépőt kell fizetni. 2 EUR/fő. Innen Ostredok felé vettük az utat. A kolostorhoz, elég vacak , egysávos út vezet ami rendkívül zsúfolt. Itt mindenkinek ajánlom, hogy addig menjen amíg csak tud. Nem kell foglalkozni azzal, hogy a parkolókban már megállnak, hogy sorompó van , menni-menni. Elég sokat kell mászni, ha lent parkol az ember.

Podgoricából kivezető úton egy benzin kútnál találjuk az egyik Valit. Itt érdemes feltölteni a (sör)készleteket.

Az alagutat ajánlom mindenkinek! Aki azt kikerüli azt a plusz 1,5-2 órás út és a táj jutalmazza.

bikemanusa Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7554
„Szervezkedő”-nek szeretnék először is köszönetet mondani, hogy segített szállást találni. Marikáéknál voltunk Csányban. 35 EUR egy 4 ágyas apartmanban, klímával, konyhával. Ízlésesen berendezve. Minden vadi új volt. De ez nem csak egy egyszerű szállás volt. Esténként a többi (vajdasági)magyarral jól elbeszélgettünk, boroztunk. Zoli a feleséged sütije még mindig beszéd téma a családban. Utolérhetetlen!!! Nagyon köszönöm. Remek volt ! Mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani ezt a szállást, főleg ha egy kicsit nyitott is a társasági életre.

elka1978 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 7553

Szia kissárpi !

 

Említetted, hogy tavaly a Bosanska Gradiska - Jajce - Mostar

útvonalon mentél. Ez érdekelne.

Azt már sokan leírták, hogy Banja Luka-tól délre a Vrbas kanyonban az út

nagyon szép.

De a többi szakaszon, attól délebbre pl. a Neretva kanyon is ilyen

szájtátós bámészkodós, vagy az már unalmas?

Szóval a látvány szempontjából végig érdekes ez az útszakasz ?

Van elég benzinkút, biztonságérzeted volt arrafelé? A városokban egyértelmű

az átjutás vagy el lehet tévedni?

 

A Többiek válasza is érdekelne ezügyben.

 

Köszike.

Előzmény: kissárpi (7551)
halacs Creative Commons License 2008.08.08 0 0 7552
Mindenre. :-)
Mesélj, merre jártatok, milyen volt, milyen volt a szállásotok, milyenek voltak a benyomások?
Előzmény: Törölt nick (7550)
kissárpi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 7551

Szia Nokia! "Átusztál" olaszba?

Bármilyen friss beszámoló érdekelne. A jövő héten pénteken indulok neki a nagy útnak Vas megyéből Bosznia-Hercegovinán át Szarjevóba. Ott alvás, amit még nem tudok hogy hol, majd szombat reggel indulás Budvába. Tavaly voltam Lendva-Csáktornya-Zágráb-Bosanski Gradiska- Banja Luka- Jajce- Mostar-Opuzen- Dubrovnik célállomással. Most a Dakovo-Doboj-Zenica - Szarjevó távon szeretnék menne. A hétvégén  talán lesz időm elolvasom az eddigi több mint 7000 hozzászólást, remélem lesz erről a szakaszról több információ.

Monti fórumosok segítsetek a következő kérdésekben!

1. Milyen a Dakovo-Zenica-Szarajevó szakasz  egy pénteki napon?

2. Szarajevóban melyik szállást ajánljátok?

3. Szarajevóból milyen úton mennétek Budvába?

4. GPS-t mennyire lehet használni Montenegróban?

Előzmény: Törölt nick (7550)
potika Creative Commons License 2008.08.08 0 0 7549
Csökkentsd a betűméretet, légy szíves !
Előzmény: kissárpi (7548)
kissárpi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 7548
sziasztok Montisok! Lelassult a topik? Friss info, útvonal, élménybeszámoló? Valamit tegyetek fel! Szarajevó-Budva távról még több beszámoló érdekelne. Nehezen tudok dönteni, hogy melyik szakaszon menjek. A tengerparti szakaszt nem szeretném a "szerintem" nagy forgalom miatt. Tényleg? Milyen a forgalom egy átlagos szombat délelött Monti felé a határokon ilyenkor augusztus derekán? Kösz a sok infót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!