Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2005.07.11 0 0 106

Igen, halálbiztos ! Én is szerezzem volna pályázni, úgyhogy hajtottam az infó után.

Az épületgépészek társulatának tartottak előadást a minisztériumból és az előadó szájából hangzott ez el, kb az év első negyedévében. Ami pályázat indul az idén az már meg van hirdetve !

De rákérdezhetsz, ha rákeresel a neten a gazdasági minisztérium ezzel foglalkozó weblapján vagy pályázatfigyelő oldalakon találsz kontaktot szerintem.

Előzmény: hocso (105)
hocso Creative Commons License 2005.07.08 0 0 105

Kedves Monyesz!

 

Ezt honnan tudod? Biztos? Csak érdekelne, mert a munkahelyemből adódóan is sokan keresnek meg ezügyben....

 

monyesz Creative Commons License 2005.07.04 0 0 104
Idén már biztosan nem lesz ! Ezt tuti biztos.
Előzmény: hocso (103)
hocso Creative Commons License 2005.07.03 0 0 103

Helló!

 

Szerintetek mit kellene tenni ahhoz, hogy a kedves és mélyen tisztelt Gazda(g)sági Minisztérium végre ne azt írja az energiaközpontos honlapján, hogy a NEP-pályázatokat - amelyek az egyéni nyílászárócserét is magukba foglalják - "átmenetileg felfüggesztette", hanem bevallanák végre, hogy már nem is fogják kiírni őket, mivel eltűnt az erre fordítandó pénz???

Vagy mégis van remény? Ki tud erről valamit? Ugyanis egyáltalán nem mindegy, mennyiből cserélek ki 4 helyiségben ablakokat...

 

 

hetszinvirag Creative Commons License 2005.05.06 0 0 102

Sziasztok!

Érdekelne valakit egy eladó harmonikaajtó? Fehér, kétszárnyú, 18 ablakkal. Méret:  155cm*210cm. Vadonatúj, egyedileg gyártattuk, 55ezer forintba került, csak aztán megváltoztak a felújítási tervek, és a nyakunkon maradt. :( A márkáját sajnos nem tudom, de utánanézek, ha valakit érdekel!

amator1 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 101
De a panoráma 3000-es háromkamrás. Inkább a Veka. Szélesebb, masszívabb...
Előzmény: Civitas Fidelissima (100)
Civitas Fidelissima Creative Commons License 2005.05.04 0 0 100
Ráadásul csak fekete gumitömítéssel van (legalábbis nálunk Sopronban ezt mondták).
A srác egyébként a panoráma 3000-rel hasonlította össze és a jobb merevítését emelte ki.

Előzmény: Nadzsi (98)
amator1 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 99
Asszem Fenstherm gyárt belőle (Füzesabony)
Előzmény: Nadzsi (98)
Nadzsi Creative Commons License 2005.05.04 0 0 98
Hallott valaki olyat, hogy VEKA BRILL 5 kamrás profil? Milyen az?
amator1 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 97
Osztrák.
Előzmény: hat izsak (96)
hat izsak Creative Commons License 2005.04.14 0 0 96

Sziasztok!

 

Egy 150x150-es ablakot szeretnék kicseréltetni, és a közelünkben levő bemutatóteremben néztem meg. Actual nevű profilt forgalmaznak. Ismeri valaki ezt? Jó, rossz vélemény?

 

Köszönöm: I.

ezoz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 95

Sziasztok!

 

Elkezdtem az infógyüjtést nyílászáró ügyben. Nekem szimpatikus volt a Fehér Ablak-nál egy Thyssen AD nevezetű profil. Van valakinek erről vagy a cégről tapasztalata?

 

És köszi a budaörsi címet, tényleg korrektnek tünnek, majd meglátom mi lesz.

 

amator1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 94
A német/belgáról igen, de szerintem nem így írják. Mint sokan írták már a profil egy dolog. Akár te is tudnál otthon a garázsban ablakot gyártani. Mo-n cca 260 ablakgyártó van. Ebből 10 uralja a piac 80 %-át. És gyakorlatilag 10 profil gyártó van egész EUROPÁBAN. Egy komolyabb négy fejes ablakgyártó gép (ami a megadott méretig nyomja össze a profilokat melegen, és ráadául mind a négy oldalt) 15-20 M Ft-nál kezdődik. A de a te esetedben mekkora a különbség? (%-ban és Ft-ban). Amator
Előzmény: nyuszi5 (93)
nyuszi5 Creative Commons License 2005.03.15 0 0 93

Sziasztok!

 

Ablakokat szeretnénk cserélni és már több helyen érdeklődtünk, kértünk árajánlatot. A Kömmerling és az Aluplast árához képest, találtunk egy  megfizethető márkát a Spectust 4 kamrás, 1.3 üveggel Winkhaus vasalattal.

Egy másik pedig Deceunick német-belga gyártmány. Számunkra ezek ismeretelenek, ezért félünk belevágni.

Halott már valaki róluk?

szösö Creative Commons License 2005.03.15 0 0 92

Szia!

 

Budaőrsön van egy ablakszalon nevü cég. A bemutatóterem címe: Budaőrs, Szivárvány u. 1. tel: 06-23-422-387, tulajdonos száma: 06-70-313-2059

 

Nagyon korrektek. Tőbb féle típust is forgalmaznak. A kiszállítás ingyenes és ha megrendeled be is szerelik.

 

Egyet ne felejts el mint más építőanyagnál itt is lehet és kell is alkudni:)

Előzmény: ezoz (91)
ezoz Creative Commons License 2005.03.13 0 0 91

Sziasztok!

Műanyag bejárati ajtót szeretnék a régi helyett. Tudtok segíteni, hogy mi alapján válasszak? Valamint Budaörs környékén tudtok olyan forgalmazót, ahol érdemes körülnézni és olyan kivitelezőt, akivel a cserét elvégeztessem?

 

amator1 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 90

Tegnap voltam egy Internormos üzletben. Ami elgondolkodtatott, hogy ők a külső oldalra nem tesznek fóliát, mert nem tartós.

Eszemben jutott, hogy a Kommerling, az Aluplast, stb. akkor miért csinálja ha - tényleg - nem jó? Másik, hogy nézegetem a mai autókat. A műanyaggal (és a hővel) okozott problémákkal utoljára  régi Videoton-os kalaptartóra szerelhető hangfalnál láttam.

Tényleg nem bírja a fólia a műanyagot? És az alumínium ami jobb hővezető, az nem okoz kárt az alatt lévő műanyagban?

 

Amator

monyesz Creative Commons License 2005.03.08 0 0 89
Akkor a redőnyös topicban keress egy szakit, aki segít majd !
Előzmény: mmuller (88)
mmuller Creative Commons License 2005.03.08 0 0 88

Jha-ja!

Azé' nekem elég nagy csalódás volt, hogy egy olyan cég, aki bő évtizede televízióban hírdette ablakait, nem képes a fővárosban korrekt, szolgálatkész apparátust fenntartani, Bemutatótermét emberi időben nyitvatartani.

(Nem a "fővárosság" okán, hanem mert van itt egy nagy bemutatóterme, s weboldalán szolgáltatásaik "széles skálája" felsorolva.)

 

Internorm szettjeit nézegettem már, ízlelgettem, csodáltam, aztán konstatáltam, hogy nekem annyi pénzem úgyse nem lesz...

 

És úgy döntöttem, hogy az ablakprofil finom ívei és vonalvezetése sem érdekel. Zárjon, szigeteljen jól. Legfeljebb továbbra is az üvegen fogok kinézni és nem a keretet csodálni. 8-)

Előzmény: monyesz (87)
monyesz Creative Commons License 2005.03.08 0 0 87

Igazad van. Beszélgetni lehet a bemutatóremben, de szakvéleményt csak a helyszíni felmérés ismeretében (amit nem te végzel) lehet mondani. Ahol voltál, azt a céget mindjárt el is felejtheted ! nekem ezek szerint szerencsém volt, mert egyből azzal kezdték, hogy kijönnek felmérni, mondtam helyes, mert fogalmam sincs mi az a gyártási méret, meg beépítési méret, meg toktoldó, meg soroló. A beépítéskor meg ha valami szívás van, akkor azt a felmérő oldja meg, ezért legjobb ha az a cég építi be, ahol megrendeled az ablakot-redőnyt.

Minden esetre az Internormosok ebben is profik voltak, felmértek, aztán bementem hozzájuk és bemutatták látványtervben, méretezve, hogy ez így jó lenne-e (bejárati ajtónál volt is variálás) ? Persze ez nem a low-end kategória, úgyhogy itt már elvárhatja az ember a szolgáltatást.

Előzmény: mmuller (86)
mmuller Creative Commons License 2005.03.08 0 0 86

Igazság szerint a kérdés korrekt elbírálását mindenképp szakemberre kell bíznom - kellő ismeretek hiánya okán -, csak tán nem árt némi rálátás a témára, éppenséggel, hogy ne nézzenek tökéletesen palimadárnak.

Mert tegnap voltam egy "Nagy Bemutatóteremben", ahol du. 4 órakor az ember már ment volna haza - bizonnyal önmagát csupán "Bemutató-terem-őrnek" gondolva (Amúgy valóba', hogy a Bterem hétközi napon, a Bp-i belváros szélén 16 h-ig tart nyitva!?!). Abban a percben úgy éreztem, hogy tőlük már nem is akarnék vásárolni. Valójában ezt már akkor úgy éreztem, amikor a telefonban azt mondta, hogy inkább fáradjak be a szükségesnek vélt méretek listájával, mert az egyszerűbb, mint, hogy kijöjjön és mérjen, szaktanácsoljon. (Tökéletesen semmi fogalmam arról, jól mértem-e, amit mértem.)

Nos e nem túl lelkes ember mondotta nekem, hogy ezen a "fesztávon" nem jó megoldás a föléépített redőnytok, mert akkor az ablak felül nincs semmi masszívhoz rögzítve. Ajánlotta inkább a tokmagasító (vagy miszösz?) elé épített külső dobozt. Ami meg nekem nem jön be. Randa is, meg olyan fityegős.

Mondá még hozzá, hogy ez van alamínyumból, meg vaslemezből is. Válasszak. A zalamínyum drágább, és a vaslemezes is van olyan jó. Meg az Lindabos lemezből van, ami még jobb. Legfeljebb a vágott széle kezd el "barnulni". Mondom neki, hogy a Lindab ahhoz ad megfelelő kencét, amit a vágott élekre kell felnyalni, és akkor ugyanolyan jó. Erre mondja: Na persze! Ha a szaki éppenséggel felkeni. Olcsóbb és gyorsabb, nélküle. (Akkor meg mért nem jó a sima vaslemez lefestve? Minek, hogy Lindabból van? Sima vakítás ez is.)

 

Ennyit egy "Réginagyhazai műanyagablakos cég" Budapesti szaktanács-szolgáltatás-ajánlatadó stílusáról.

Persze lehet, hogy éppen csak rossz pillanatot fogtam ki, amúgy minden ennél sokkal szebbjobb. Vagy én vagyok rossz passzban és rám férne pár nap pihentető táppénz. Lehet.

 

Előzmény: monyesz (85)
monyesz Creative Commons License 2005.03.08 0 0 85

Én itt találtam ennél szélesebbre is utalást, de nem tudom ez neked jó-e.

Viszont érdemes szerintem egy helyen rendelni az ablakot (ajtót) és a redőnyt, akkor lesz a legkevesebb gondod, plusz minőségi profilt választani, ami önmagában is elég merev (pl.Kömmerling).

Vagy az internorm rendszere is szóba jöhet, pénztárcától függően, ez tuti minőség.

Van egy redőnyös topic is, ott is érdeklődj, asszem van szakember is aki válaszol.

 

A nagyméretű ablakokokhoz annyit, hogy azokat sorolóval illesztik össze, az végül is elég merevséget ad. Nekem egy 70+110 erkélyajtó+1420 lesz összerakva, az erkélyajtó 240 magas, az ablakok pedig 180-asok. Redőny viszont nincs.

Előzmény: mmuller (84)
mmuller Creative Commons License 2005.03.08 0 0 84

Szervusztok!

A kérdésem: van-e olyan korrekt megoldás, amelynek eredményeként az ablak felett, és nem előtte púposodik egy redőnytok, mégis kellő merevséget ad a szerkezetnek, tekintettel arra a nem elhanyagolható tényre, hogy a falnyílás szélessége 410 cm, amelyben három darab ~180-as ablak és egy teraszajtó van. Sehol nincs köztük oszlop, pillér, stb.

Miki

Hógyolyó Creative Commons License 2005.03.07 0 0 83
Szia! Köszi a Construmás infót, lehet, hogy megvárjuk. Csak valahogy mindig március-áprilisban van áremelés, szal nehogy emeljenek 10-zel és aztán adnak 7 % kedvezményt. Azt gondolom jól teszed, ha máshol is körülnézel, de a szerelem a mi részünkről is azonnal fellobbant :-) Nekünk valszeg május-június körül kerülnek az ablakok a helyükre, akkor jelzem a tapasztalataimat.Remélem sikerül jó megoldást találnotok és kedvező áron! Tisztelettel: Z
Előzmény: Retro1021 (82)
Retro1021 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 82
Szia,

nagyon köszi a hosszú választ, a hétvégén voltunk a Váci úti bemutatóteremben.
Szerintem csodálatos dolgokat csinálnak és az árak valóban "barátibbak", mint mondjuk a Rehau árlistája szerint.
(ők akkor lennének nyerők, ha elengednék az ÁFA-t, ami nem elképzelhetetlen)

Mondjuk még tovább fogunk nézelődni, hiszen nem szabad egy helyen leragadni, de én beleszerettem a Hofstädter termékekbe.

A Construmán -7 % engedményt fognak adni, ezt jó ha Ti is tudjátok.

köszi mindent még egyszer,
szép napot
É

Előzmény: Hógyolyó (80)
amator1 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 81

Két észrevétel. (Az első mondat kérdőjellel készült volna).


- műanyagablakban is van fehér fóliázott kivitel. Maga a fólia faminátázatot utánoz, csak fehéz színű.

- A beltéri ajtó bútorlaphoz hasonlítható. Az ismertebb márkák (Lenteam, stb ) is vannak ilyen ajtói. Ez valójában valamilyen hordozó anyagra (papírrácsbetét, könnyített faforgácslap, stb) ragasztott bútorfóliát takar. Tehát mint egy íróasztal (ami nem teljesen fa) teteje, oldala.

 

Amator

Előzmény: Axióma (77)
Hógyolyó Creative Commons License 2005.03.04 0 0 80
Üdv! Segítek amiben csak tudok :-) A múlt hét végén voltunk a Váci úton lévő bemutató termükben, de interneten is nyugodtan lehet érdeklődni akár komplett lakásra, családi házra nézve. Mi a közép utat választottuk, azaz a 2D SALAMANDER profilú (4 légkamrás) műanyag ablakok 1.1 üveggel és douglas színű faerezetes fóliával (csak a külső oldalon). Nincsenek osztások, azt valahogy nem szerettünk volna. A mi házunkon rengeteg üvegfelelület van ha érdekel otthon kiszámolhatom a négyzetmétert is, de tényleg sok ablak kellett. Rendeltünk mindenhova KARO tokos redőnyt és elég sok helyre szúnyoghálót is. Mivel a nappalin és az étkezőre is hatalmas tolóajtó tervezett a tervezőnk (300*240, 210*240) ezért ezeken a helyeken motoros redőnyt kell alkalmazni. Szóval ablak kell dögivel.... Az egész nekünk beépítéssel szállítással, felméréssel (az mondjuk ingyenes) összesen 2 millió 800 ezer áfával. Ez így nagyon soknak tűnhet, de pld a PIRÓTH ugyanezt Rehau profilból majd fél millával többért hozta ki. A hoffstadterhez egyébként az itteni topicocon keresztül jutottunk el (ABLAK, műanyag nyílászárók, építés-felújítás) és többen is dícsérték (szidni nem szidta senki) és olyanik is ajánlották, akik kivitelezéssel vagy tervezéssel foglalkoznak (pld.:KM). A profilról annyit tudok, hogy szokás szerint német eredetű és a Kömmerlinggel emlegetik egy szinten... Én azt gondolom, hogy a többi német ablakprofil is ugyanilyen jó (nem hinném, hogy mi tudnánk érzékelni a különbséget) de az üvegek és különösen a gyártás - beszerelés tekintetében óriási különbségek vannak. A Hoffstadter állítólag egy megbízható, leellenőrizhető cég, referenciákkal és nem ma kezdte az ipart. Valójában mi szerettünk volna fa nyílászárókat, de az irreálisan többe került volna. Tudom, hogy itt mondtak mások másokat, de ha valamiről erről van friss tapasztalatom. Így hirtelen ennyi... Ha valamiben tok még segíteni kérdezz, de igazán nem vagyok egy szakember...
Előzmény: Retro1021 (79)
Retro1021 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 79
Szia Hógyolyó,

örömmel láttam, hogy van itt olyan, aki ismeri a Hofstädter ablakokat.

Ti milyet néztetek ki?
Fát vagy műanyagot??
Tudnál irni néhány dolgot, amiért mellettük fogtok valószinűleg dönteni?
Illetve tudnál irni egy tájékoztató árat, mondjuk egy darab konkrét méretű ablak árát?


Egyenlőre kezdők vagyunk az épitkezésben, most készültek el a tervek. Tehát a neheze most jön, de nagyon lelkesek vagyunk.

várom válaszod,
üdv
É




Előzmény: Hógyolyó (76)
monyesz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 78

Hú, most mit mondjak !

Nekem Edition ablakaim lesznek, a bejárati ajtóm lesz műanyag. Én kifejezetten belül fa (kívül bármi de ellenálló legyen) ablakokat kerestem náluk. Szerintem keress meg egy kereskedést és kérj árajánlatot. Persze azonos méretekre és tulajdonságokra.

Ez kb. 1 nap alatt megvan...

Én mintha arra emlékeznék, hogy az aluplastos ablakokhoz képest olyan 20%-kal voltak drágábbak a műanyag ablakok náluk, de lehet hogy rosszul emléxem...

Előzmény: Hógyolyó (76)
Axióma Creative Commons License 2005.03.04 0 0 77
Koszi, ezek szerint nem azt kene keresnem hogy muanyag, hanem hogy foliazott. Nem kene faminta, pont hogy minden sima feher lenne. Most hogy mondod sejtem milyen lehet, bar elso korben a hipermarketek wc-ajtajai ugrottak be... :) Mindegy, ezt latni kell eloben, aztan lehet hogy marad a mazolas.
Előzmény: amator1 (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!