Keresés

Részletes keresés

BeeHind Creative Commons License 2003.04.23 0 0 120
Történetesen rendelkezek egy "Keserű csodával".
Bedobom a közösbe a kérdést:

Mire kell figyelni a gumilövedék kilőtt adaptertöltényének "újratöltésekor"?
A 6 mm flóbert betéttöltény illeszkedési problémáira gondolok elsősorban. (csapjak rá kalapáccsal, mi? :-)))
Esetleg tárolással kapcsolatos javaslatok (pára, nedvesség miatt zacskózzam, vagy nem kell. Vízben nem dobom...)

Remélem már van valakinek tapasztalata a témában, mert minek fizessek 80Ft/töltény pénzt, ha ugyanezt 15Ft-ból meg tudom oldani.

mcpie Creative Commons License 2003.04.23 0 0 119
Én értettem! :-)
:-P
Előzmény: don_kihote (118)
don_kihote Creative Commons License 2003.04.22 0 0 118
Köszike!
Bár szerintem mindenki tudja miért értetlenkedtem!:-)))
Előzmény: belic (117)
belic Creative Commons License 2003.04.22 0 0 117
Hello!

:-)

A fenti jelet fordisd el 90 fokkal, es egy vigyori fejet kapsz, ezt hivjak smiley-nak. Az Interneten nagyon hianyzik a metakommunikacio, konnyen megsertodnek az emberek egy-egy viccesnek szant mondattol, mivel felreertik. Egyreszt ezen segit a smiley, ami mutatja, hogy viccnek szannak valamit, nem kell megserodni. Az egyetlen :-) -bol allo valasz azt jelenti, hogy viccesnek erezte a hozzaszolast. Persze mindenfele tovabbragozasa is van smiley-nak:
:) ez ugyan az, mint a :-), csak gyorsabb beirni
:-( szomorusag kifejezese
:-D rohoges
:-O csodalkozas
:-[ vampir (ezt persze mar sokkal ritkabban hasznaljak)

Bel

Előzmény: don_kihote (116)
don_kihote Creative Commons License 2003.04.21 0 0 116
Soha nem értettem, ha valakinek van mondanivalója miért nem mondja ki, ha nincs miért nem hallgat!
Nem tudom :) ez mit jelent?
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.04.21 0 0 115
:)
Előzmény: gvass1 (114)
gvass1 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 114
hi,
de hiszen ez jo jatek!!
En is beidezek egy tok jopfa Sipaki-hozzaszolast, alapvetoen osszefuggeseibol kiragadva:

"hánytak már tőlem az biztos.
hátba köptek.
egyszer el is gáncsoltak a suliban.
büdös a szám.
törpe vagyok.
nem beszélget velem senki.
pedig én igenis beszélgetek a nálam szerencsétlenebbekkel is.
illetve csak azokkal.
a többiekkel nem, mert azok nem olyan jófejek mint én."

Hat, ez valoban kiralyos szabadvers, es ars poeticanak is faszanyosan elmegy...

gvass1 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 112
hi,
egyszeruen szanalmas, hogy keptelen vagy elolvasni az altalad leirtakra adott valaszokat...

Jaj, lehet, hogy ez szandekos? Alulmaradsz egy - altalad generalt - vitaban, akkor egybol masrol kezdesz beszelni...

***
Egyszer lattam egy rendort .44 Magnummal honaljtokjaban, sosem lott vele.
Mennyivel van akkor o vedetteb helyzetben?
Illetve azok, akik egy esetleges fegyverhazsnalatkor a cel 100-meteres korezeteben vannak???

Szoval jo lenne mar, ha nem csak sajat gondolataidra valaszolnal, mert az skizofreniahoz vezet.

Előzmény: Sipaki Lóránd (111)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.04.17 0 0 111
egyszerűen szánalmas önreklámozó vagy.
egyszer láttam egy szinte anorexiás nő táskájában egy dao 10mm-es keserű rettenetet amiről azt mondta (és hitte is), hogy lukat lő vele minden rosszfiú fejébe.
persze nem lőtt vele egyszer se, de tudta, ha kell ő bizony azzal a remek kis eszközzel halhatatlan, erőszakolhatatlan, kirabolhatatlan.
üresen remekül csattogtatta (kicsit erölködve ugyan)és olyankor úgy vélte, a lövedék majd tudja magától merre menjen ha majd töltve, biztos kézzel gánfájterkodik ha a szükség úgy hozza. csak kicsit volt amatörebb annál a lökött öngyilkos jelöltnél aki flóbert pisztollyal akarta megkurtítani agyatlan életét és hogy ez nem jött össze neki csak azért volt, mert a bőrét perforálta a halántékán, de beljebb nem ment az istennek se, meg a többszöri (!) próbálkozás ellenére sem.
Előzmény: gvass1 (108)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.04.17 0 0 110
hazabeszélés bajnoka lettél egy kis apróért.
ami nincs a gunboxban az nincs?
Előzmény: gvass1 (108)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.04.17 0 0 109
az idézeteket arról lehet felismerni, hogy jelölik, úgynevezett idézőjellel.
Előzmény: Törölt nick (106)
gvass1 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 108
hi,
Hurra.
ismet jon Sipaki haverunk a kifinomult ervrendszerrel!!
(pukibajnok, szlejer gyermek stb)

De azt, hogy felfogja a masok altal tobbszor leirtakat, az mar nem megy.

Hogy a lofegyver (gyk: eles, emberelet kioltasara alkalmas) nem egy sulycsoport a sokkoloval es a tobbi nem halalos eszkozzel, azt keptelen felfogni.

Olyan szegeny, mint aki a trabantot akarja hasonlitani Schumacher Ferrarijahoz.

Aztan meg beidez osszefuggesebol kiragadott mondatokat...

Ha megnezne azt, ahonnan az idezettet bemasolta, akkor latna, hogy arrol volt szo, hogy kutya ellen a nulla hatosugaru sokkolo, vagy a 2-3 meter hatosugaru pepper-spray a jobb-e.

Ugye, hogy igy mingyar mas...Ha nem vakitja el az embert sajat duhe, akkor esetleg felfogja a masok altal leirtakat.

De Sipaki ur nem ilyen, ugyhogy johet egy ujabb szabadvers (a hazug, fingo, kopkodo, stb. jelzok felhasznalasaval):-))

Előzmény: Sipaki Lóránd (105)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.04.17 0 0 107
"Viszont a hagyomanyos kontakt sokkolo szerintem is a legkevesbe alkalmas ebek ellen, mert keves embernek van akkora lelekjelenlete/ugyessege, hogy kozel menjen erinto tavolsagba es alkalmazza. "

olvashatópéldául a kutyák ellen tudtok valamit? című topikban, de ha akarod, kicsi pukibajnokom, akkor elolvashatod a haverod írásait az adatainál, biztos te is tudsz olvasni.

Előzmény: Törölt nick (106)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.04.17 0 0 105
na akkor egy kis ki mit írt.

ha a sokkoló azért nem jó, mert a használata gyakorlást igényel, akkor a lőfegyver azért jobb, mert ahhoz nem kell? stresszhelyzetben a lőfegyver reszkető kézben megfelelőbb?

otthon remek dolog a lőfegyver. utcán, zsebben vagy tokban szinte biztosan hátrány.
csak zörgess meg egy sokkolót ha kínban vagy és biztos megtorpan mindenki. ha legális ha nem. plussz maximum szabálysértés, amit nyugodtan felvállalhatsz minden fórum előtt.

szlejer gyereknek meg annyit, hogyha nem szeretném, ha belém lőnek egy paintball energiájú kakival attól még szoktam játszani, remek játék.

Előzmény: gvass1 (103)
don_kihote Creative Commons License 2003.04.15 0 0 104
Hali!
Köszi Gvass! Sajna mégsem vagyunk-leszünk teljesen EU-tagok! Az EU-sok legálisan, a keleti maffia illegál hozza majd ide a "saját" fegyverét.
Előzmény: gvass1 (103)
gvass1 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 103
hi,
"Emberek! Ne veszekedjünk! "

Nem veszekszunk. Sipaki ur idonkent vegigrohanja itt az osszes topicot es ir valami anyazassal teli szabadverset, amik vegkovetkeztetese annyi, hogy mi megalkuvo fergek vagyunk, mert tole elteroen nem tartunk illegalisan lofegyvert.

"ha ember már benyúlt az ablakon, kétkézzel szépen átfogta a nyakamat és én szemköztlövöm a keserű csodával, kétszer ahogy tanultuk /motoros reflex/. Ember kívül elterül, lövedéket a rendőr kívül megtalálja, én megyek-e a sittre, vagy nem? /sokkoló, nuncsaku, asp, stb, detto/ "

Egy iylen kerdesre nem lehet egzaktul valaszolni az osszes korulmeny, es az ugyveded minsoegenek ismerete nelkul.
Alapszabaly, hogy ameddig a jogos vedelem megall, addig nem vagy buntetheto. De ezt neked kell bizonyitanod.

"Ja és beléptünk az EU-ba, hozhatok Bécsből bármit, vagy nem?:-)))"

IGEN.
De _legalisan_ NEM.

Előzmény: don_kihote (99)
gvass1 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 102
hi,
no, akkor szemelyes megtamadtatas cimen.

Nezzuk csak:
1. minden ujsag a hirdetesi es egyeb bevetelekbol is el. Ergo hacsak nem allami tamogatas ellopasabol mukodik, akkor nem lehet valoban 100% fuggetlen. Ennek ellenere asszem a Kaliber cikkeinek tobbsege igen sulyos kritikai eszrevetelekt tartalmaz es muszaki-piaci ertekelesben nehezen tamadhato. (tessenek konkretumokat mondani kritikakent)

2. GRP-9 azert nem kerult be az onvedelmi kulonszamba, mert mar volt rola korabban egy darab 4 oldalas cikk. Aztan a megiras idejen mar nem gyartottak, nem nagyon volt forgalomban ujonnan, es raadasul a megirast emegelozo 1 evben csak selejtessel lehetett talalkozni.

3. Az onvedelmi kulonszam szerintem a gazpisztolyok es egyebek tekinteteben egeszen atfogo kepet nyujtott a hazai piacrol - a szurke zonat is tekintve (a 6 mm-es startpisztoolyokbol sokeze van kint illegalisan). Viszont ertelemszeruen nem kerulhetett be minden.

4. Uzleti okok? A Walther P99 gazstukker is volt 2 db raktaron megis imho ugy lehuztam a cikkben, hogy ihaj...

NeTie Creative Commons License 2003.04.13 0 0 100

1. Szerintem nem ízléses ez az állandó "átlag biztonságiőr/diszkópatkány/hobbirambó"-zás. Ez egyszerűen elitkedés, felsőbbrendűsködés, amire Neked legalább az alapod megvan, de ettől nem lesz ízléses. Hadd ne legyen mindenki szakértő. Szintén nem szerencsés szerintem a "vinnyogás" kifejezés, ez csak egy felvetés volt.

2. Pont mivel nem fogy jól az AirWeight, ezért jöhet jól a reklám a Kaliberben, tehát szerintem ez öngól volt. (Lehet, hogy AKKOR nem volt, de MOST van, a különszám meg nem szűnt meg létezni.) De, még egyszer hangsúlyozom, a termék VALÓBAN kiváló, én csak _hiányoltam_ a GRP-9 ismertetőjét/leírását is, mert az _is_ kiváló termék, ráadásul éppen magyar is, de ez mindegy.

3. A gyanúdat oszlasd el, kérlek, mert alaptalan. A neten mindenről van cikk, nem is egy, de másik közönség fér hozzá, mint a Kaliberhez. Szerintem ráadásul egy önvédelmi különszám 'fogyasztásához' nem szükségképpen kell Kaliber-vásárlónak lenni, tehát nem szükségszerű az ismétlés. gvass lehetne ezzel az erővel Umarex, Röhm, stb.stb. ügynök is, de hát nem az. Ez a sarkított, ironikus álláspont, amit itt leírsz, valóban nevetséges, no de senki nem vallja magáénak. Így hát a gyanú setét fellegének a száműzetés keserű kenyerét kellene ennie :-)

Az egyértelműség kedvéért: nem 'lecseszni' akarok senkit, hiszen nincs hozzá jogom, csak egy kommentárt fűztem a dolgokhoz.

NeTie

Előzmény: Törölt nick (98)
don_kihote Creative Commons License 2003.04.13 0 0 99
Emberek! Ne veszekedjünk!
Inkább arra válaszoljon valaki /Gvass, Szlejer/, hogy mostanság ebbe a nagy demokráciába a kocsi beltere már magánterület, tehát "bármit", közbiztonságra különösen veszélyes eszközt tarthatok benne. Lakáson ugyanúgy, ugye? Na mi van akkor, ha ember már benyúlt az ablakon, kétkézzel szépen átfogta a nyakamat és én szemköztlövöm a keserű csodával, kétszer ahogy tanultuk /motoros reflex/. Ember kívül elterül, lövedéket a rendőr kívül megtalálja, én megyek-e a sittre, vagy nem? /sokkoló, nuncsaku, asp, stb, detto/
Ja és beléptünk az EU-ba, hozhatok Bécsből bármit, vagy nem?:-)))
NeTie Creative Commons License 2003.04.13 0 0 97
Én nem szeretnék itt belefolyni semmiféle vitatkozásba, egyetlen apró gondolatom támadt: túlzásnak érzem, hogy a Kaliber önvédelmi különszám csak zárójelben említi a GRP-9-et (ugyanakkor valami csúszótáras startpisztolyról, aminek szvsz köze nincs az önvédelemhez, 3 oldal van). Ugyanakkor ez a különszám szétdicséri a Super Airweight-et, ami valóban kiváló termék - és a GunBoxban újonnan csak az van... Nem érzem arányosnak.

NeTie

Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.04.13 0 0 95
akkor, ha jól számolom, egy kiló margarinnal vastagon bekenve lazán lövedékálló lehetek?
:)
néha mondják nekem, hogy seggbefasz vagyok, és látom, a kecskebogyóktól már megtudom védeni magam.
Gábor!
ez a lelkes ajánlás hiteltelen.
már úgy értem, annyira alacsony értékű ez a dugóspisztoly reklámozás, hogy többet árt Neked, mint amennyi anyagi hasznot hozna a Gun Boxnak.
azt gondolom, hogy Te többet érsz, minthogy eladd magad aprópénzzért.
radikalizmus.
hm hm.
igénytelenségre biztatás.
hm hm.
a Te dolgod, mint "szakírónak" az lenne, hogy a "lövésztársadalmat" akármilyen elnyomott kicsi réteg, tájékoztasd az ipar fejlődéséről, és szakmailag elfogadható cikkeket írj. ehelyett saját zsebre írsz, és lehet, hogy jól keresel ezzel, de Te tudod a legjobban, hogy hazudsz.
és tudom én is, meg a szlejer is, meg mindenki, aki már látott igazi fegyvert.
ha látnak téged azt mondják, ez az a srác aki hazudik, aki be akar csapni.

aki melletted áll az a barátod, vagy osztozik veled a becsapottak pénzén.

persze mondhatod, hogy törvénytelenségre biztatok mindenkit, de én akármit is csináltam már idegesítő emberekkel, mindig megvártam a rendőrséget, nem kellett elfutnom, mert nem éreztem szükségét annak, hogy bujkáljak.

nem szégyellem magam, bármit is csináltam.

igaz, nem ajánlom pénzzért a semmit.

persze ehhez kell egy kis bátorság, de keserű féle mi is ez nem.

Előzmény: gvass1 (94)
gvass1 Creative Commons License 2003.02.27 0 0 94
hi,
mivel klasszikus ertelemben nincs, csove, igy nem lofegyver, viszont a loszer minden alkoteleme megtalalhato az uzemanyagban, igy lehet, hogy az eszkoz onmagaban semmi, de meg nem toltheted.

Mindenestre nem hiszem, hogy a ruszkik a mi 10 millios piacunk miatt nekiallananak itten lobbizni ezen aru miatt:-((

Franciaknal mar sanszosabb lehet.

Előzmény: telefongyula (93)
telefongyula Creative Commons License 2003.02.27 0 0 93
Hali!
Nekem is teccik a kicsike. Viszont:
SZVSZ ez vastagon lőfegyvernek minősül kishazánkban, úgyhogy kuss magyar, fogd a gázsprayt és imádkozz, hogy ne fújjon a szél. :-(

tgy

(Gvass, úgy szeretném, ha most letorkolnál, hogy ne beszéljek hülyeséget, ez az eszköz legálisan tartható! Lééégyszíííí...! ;-)))

Előzmény: Thomaster (92)
Thomaster Creative Commons License 2003.02.27 0 0 92
Gvass mester,

a jelenlegi törvény szerint ez mi? Lőfegyver? Nincs csöve, tehát csőtorkolati energiája sem. A "lőszere" sem lőszer, ha nincs benne gyutacs... Lehet hogy semmilyen törvénybe nem ütközik (pedig de nagyon igyekeztek a fogalmazók, hogy minden hasznavehető eszközt betiltsanak)? Lehet, hogy szabadon behozható? Lehet, hogy hatásos (alapban 85J energia) és mégse illegális?

Előzmény: gvass1 (90)
gvass1 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 91
Csak a linket nyelte be ez a franya gep:

http://www.afte.org/announcements/russiansafegon.htm

gvass1 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 90

hi,
a fenti cimen korrket agol nyelvu leiras olvashato jo kepekkel, szerkezeti rajzokkal a ruszki OSA PB-4 gumilovedekes elektronyos gyujtasu onvedelmi pisztolyrol.

A szovegbol azert kiemelnek 2 mondatot, ami talan arra utal, hogy az elvtarsak elhuztak europa fele fegyvertv. es onvedelmugyben.

"Under the current Law people here in Russia are not allowed to carry handguns. You can have a shotgun at home (even a 10-shot 12-gauge Saiga semi-auto with the folding stock and the pistol grip)"

"For that time PB-4M pistol is available at the domestic market and can be purchased and carried by ordinary law-abiding citizens. It is also used by private and state-owned security companies."

Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.21 0 0 89
Nem épp PC, de :-DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: KublaKhan (88)
KublaKhan Creative Commons License 2003.02.21 0 0 88
A RAMA mint ballisztikai zselatin:)
(gyakoroltam a RAMAN, milyen a hatás a román - csak a szóvicc kedvéért:)))
don_kihote Creative Commons License 2003.02.21 0 0 87
Hali!
A RAMA-t meg kenyérre kell kenni, snidlinggel kiváló!:-)))/ ne mondhassák a nyuszisimogatók, hogy mi az élelmiszerre is lövünk!?!!!/
Előzmény: gvass1 (85)
don_kihote Creative Commons License 2003.02.20 0 0 86
Hali Gvass!
Nem értem, ezt a tesztet azért csináltátok, hogy a két kalibert összehasonlítsátok, vagy csak egy játék volt? Mert összehasonlításhoz azonos távolságból kellett volna lőni. Kíváncsi vagyok én is melyik az erősebb? Jó tudom 7,5 Joule, de azért mégis: lőjetek hungarocellre a két kaliberrel, aztán írd meg az eredményt!
Előzmény: gvass1 (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!