Keresés

Részletes keresés

Szegediági Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2015

Szia Anita!

 

Nem kérdem meg, hol élsz Te, mert tudom. ALS betegként (a Lyme elleni terápiát is csinálom) a Lyme fórumot is nyomon követtem, követem. És a blogodat is olvastam.

 

Na akkor, jól figyelj drágám, a szép magyar valóság:

 

Az átlag táppénz - mert itt minimum táppénzen lévő emberek vannak, tudod, lebénulva nem megy a meló, bocsi - kb. 40 ezer forint.

 

Az átlag rokkant nyugdíj kb. hasonló. Össze jöhet még 10-20 ezer forint támogatásként innen-onnan.

 

És ebből kellene tudod, enni, melegedni, gyógyszert venni stb.

 

Szerinted?

 

Futná arra, amiket nagy szerényen leírsz, hogy csak ennyibe, meg csak annyiba kerül...

 

Nagyon jó, hogy van, aki minden bánatos öreganyjakínját megengedhet magának, hogy kipróbálja.

 

De basszus, ez itt Magyarország, itt merőben más viszonyok vannak. Akit a családja nem támogat anyagilag, vagy nem volt szép kis megtakarítása, az elveszett ember.

 

Ja, MI IS SZÍVESEN DOLGOZNÁNK, HA BÍRNÁNK!

 

Ági

 

 

Előzmény: Törölt nick (2014)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2014

Sziasztok,

 

elnézést kérek az ALS betegektől emiatt a felfordulás miatt, aminek igazából a lyme fórumon lenne a helye, csupán egyetlen bejegyzés erejéig zavarok. 

 

Többen szóltak, hogy rólam van szó az index fórumon. Elolvastam, de legközelebb nem fogom. Ezek miatt az elmebetegek miatt lett többek között zárt a blog, nem fogom magam idegesíteni. Részemről lezártam a fórumozást. Nem kérek értesítést róla, nem érdekel. 

Nagyon ráérnek, érdekes, hogy azzal foglalkoznak emberek, mennyit költöttem és mire, és miért nem "számolok" el nekik. Nem mintha bárkinek lenne hozza köze, mire költöm el a fizetésemet, mert ugye krónikus lyme beteg létemre dolgozom vese-és májelégtelenséggel és egy csontdaganattal a lábamban, de tessék:

a következő költségekkel kell számolnia annak, aki az általam végzett protokollt követné, ami egyébként az SM kórházi diagnosztizálásával kezdődött:

- ételintolarencia - vizsgálat - egyszeri  50 000 Ft 230 féle élelmiszerre (glütén, cukor és tejmentes diéta ingyen van, az más kérdés, hogy sokan nem hajlandóak bevállalni) 6 havonta érdemes elvégeztetni
- biorezonancia - magneter gép havi 40 000 Ft-ert bérelhető, 3 hónap alatt le lehet tolni a lyme programot - ezt is bérelheti több beteg, mivel mindösze napi 1 óra időtartamról van szó, ha tudnának megosztani
- cowden protokoll - nem kell megvenni a teljeset, ha valaki elolvasta volna a blogban, láthatta volna, a samento-banderol-cumandra hármas két hónapra elegendő adagolásban 100 euró, 30 000 Ft (vagyis 15 000 Ft havonta)
- egyszeri kiadásként vehetnek zapper/ rife gépet, alapkészülék 8000 Ft, programozható frekvenciás 30 000 Ft. Ja, hogy nem használják, mert erős herxet okoz? Hát igen, ez ezzel jár...
- luxus kiadásként soroljuk fel a kínai akupunktúra orvosomat, aki nekem havi 200 euróba kerül, ez otthon olcsóbb azért és akinek nincsen vese-májbetegsége, tud magától méregteleníteni, mehet ritkábban is. Én nem tudok. 
- kiegészítők -  fokhagyma kapszula (1500 Ft per hó), omega 3 (2000 ft per hó) B - komplex (2000 Ft)
- beöntések havonta (1500 Ft a beöntőszett, egyszeri kiadás) ja, hogy ciki a beöntés??
- szauna 2x hetente (6000 Ft volt a tescoban a házi gőzszauna)
- epsom só a kádba (30 euró volt a 15 kg, aminek a felét elosztogattam a fórumozók között ingyen természetesen, akik ezzel nem dicsekszenek)

Még mindig nem jön ki a havi 1000 euró, amiket a fórumozók szerint elköltök.

Gyógyszert pedig nem szedhetek a fent említett problémák miatt, bár nem hiszem, hogy olcsóbb lenne, mint a jelenlegi kezelési tervem. 75 napig voltam anitbiotikumon, zinnat, flagyl, diflucan, utoljára Ketek. 

 

Az állandó herxezés lehetséges, ha vki májbeteg is, mint pl én, és 3 féle baktériumot hordoz valamint veszi a fáradságot és nem áll le a kezeléssel a legkisebb rosszullét miatt. (borellia, mycoplasma, bartonella.) A krónikus lyme státuszomat Dr Bozsik is megerősítette. 17 éves koromban kerültem először kórházba vele. 

Erről ennyit. 

 

Még annyit tennék hozzá, hogy a belga lyme szakorvosom már 2 magneter gépet vett, annyira hatékonynak találta a krónikus lyme kezelésében. (Gyógyszerekkel együtt használják)

 

Egyébként köszönöm, jól vagyok, már saját projekteket bíznak rám a munkahelyemen, stratégiát dolgozom ki 4 nyelven és tárgyalást vezetek. Az orvosom szerint igazi "orvosi csoda". - medical miracle. 

 

Jobbulást mindenkinek, én végleg elköszönök, a jövőben nem kívánok fórumozni, sem nyilvánosan blogolni, mert a lopásokon kívűl csak a hátsómat rúgdosták folyamatosan. Azt gondolom, ez épp elég "köszönet" volt az első magyar nyelvű blog létrehozásáért, amit fennállásig tizenegyezren olvastak el mindenfajta pozitív visszajelzés nélkül. 

 

További szép napot

Anita

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2013

Szia Samu!

Várom a beszámolót és köszi a bíztatást.

Előzmény: samu1981 (2005)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2012

Szia.nem találtam meg sajnos, kérj Anitától blog elérést és akkor eltudod olvasni, én olvastam, és mindhárom esetben több hónapos ceftriaxon-t kaptak infúzióban, az egyik 9 hónapot, a másik 7-et a harmadikra nem emlékszem, de arra igen hogy az egyiknek még a gatyája is ráment , kölcsönt vettek fel mert az egészségbiztosito ott sem támogatja a gyógyszert, 25000 dollár volt a gyógyulás ,azt ha kiszámolod cirka 10-11 milla...

Előzmény: fedra0 (2007)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2011

szia!

Elnézést hogy ismeretlenül megszólítalak,a brazil gyógyítóról érdeklődnék?

Üdv:federa@freemail.hu

Előzmény: mneuron (371)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2010

Szia!ne hargaudj igy ismeretlenül,dema hogy vagy?hogy alakul az életed?

Erika

Előzmény: tibcsi31 (265)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2009

szia!megkérdezhetem ma hogy vagy?

Erika

Előzmény: berci58 (222)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2008

Valahol lehet le van mentve , elő kell bányásszam ...

Előzmény: fedra0 (2007)
fedra0 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2007

Köszönöm válaszod..ez a három történetet itt a fórumon olvastad...érdekel

Előzmény: Törölt nick (1981)
Nadi999 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2006
Sziasztok!

Mi is isszuk a tonikot biztos ami biztos...Ezenkívül egyszer apu kórházba került egy roham miatt....Azóta szedi a Mydetont ../izomlazítò/
Előzmény: samu1981 (1996)
samu1981 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2005

Kedves Úgy félek!

 

Köszönöm a válaszod. Egyszer már javasoltad a tonikot,de elfelejtettem,de ki fogom próbálni. Elég sok a a savam,de kikavarom a buborékot belőle. Sajnálom,hogy nem vagy jól,de biztosan hatni fognak az antibiotikumok,csak türelmesnek kell lennünk!

Jobbulást kívánok neked! Majd beszámolok a tonikos kísérlet hatásosságáról!

Előzmény: Úgy félek! (2002)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2004

Kedves mindenki!

Olvasom a sok hozzászólást. Nem tudom, hogy Ti, hogy vagytok vele, de nekem nincs havi 1 000 eurom arra, hogy mindent ki tudjak próbálni annak érdekében, hogy jobban legyek. Ha veszitek a fáradságot és a fórum elejét "2003" kezditek olvasgatni, hogy az akkori betegek még külföldön is voltak sok-sok magyar forintért, hogy meggyógyuljanak, de sjnos csalásnak bizonyultak azok a kezelések is. Mert ugye tudjuk, hogy szegények nem élték túl ezt az átok betegséget. Én azt vallom és mondtam a gyermekeimnek is, hogy nem fogom a sok hókuszpókuszt kipróbálni. Nekem erre nincs pénzem.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki meg engedheti magának az ne tegye!!!! Sok sikert kívánok Neki!

Tőbbieknek meg mihamarabbi gyógyulást.

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2003

Köszönöm a válaszodat aranyos vagy!

Előzmény: Nadi999 (1986)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2002

Szia Samu1981!

Nekem is voltak lábikra görcseim. Minden mozdulatra görcsöltem, de akkor még nem volt ilyen béna a lábam.  Akkoriban csak a bal lábfejem csapódott és az ujjaim kicsit görbültek. Én is kipróbáltam  mindenféle görcsoldót és vitaminokat. Semmi nem volt hatásos. Olvastam egy egészségügyi könyvben, hogy a görcsök ellen este lefekvéskor igyunk meg egy pohár tonikot és  nyújtó gyakorlatokat végezzünk. Kipróbáltam és csodák csodája nekem jó vot. Enyhültek tóle a görcseim. Ma már teljesen elmúltak, de a lábaim használhatatlanok lettek. Az izmain sorvadnak szép lassan. Mindkét lábamon az újjaim olyanok mint a madaraknak. Alám botlanak mikor mezítláb " megyek ". Most a karjaimon érzek görcsöket reggel amikor mosakodom. Ezek még ritkék, de sajnos a kezeim is gyengülnek. Próbáld ki a tonikot hátha neked is segít.

Jobbulást!

Előzmény: samu1981 (1996)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2001

Itt Anitáról is és Ibolyáról is ír, aki teheti zárolja az email címét mert engem is az alapján talált meg és tolta a sok hülyeségét, most ismét elkezdte de töröltem miatta a freemail címet(remélem olvasod te nyamvadt )minden levelében sulykolta belém a lyme kórt és egyéb faszságot  és ő ir segítőszándékról, nincs több levele meg, de a fórumra nem mert irni csak olvassa és tisztában van mindenkivel..remélem segítettem...valami Gábornak hivják .a cime gábor12 t online ilyesmi, ha ettől az embertől kaptok levelet fel se nyissátok...KI tudja Anita miért zárolta a blogját? biztos őt is nyagatta már a sok hülyeségével.

Előzmény: Törölt nick (1999)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 2000

Nem ideiglenes ,a hasfalon át volt betéve mert azt hitték az okosak hogy nem fog többé tudni enni de szerencsére javult annyira hogy ki vetettük mert birt eleget enni szájon át .Most is meg bir enni mindent darabosat is  csak ovatosabban vigyáznia kel nehogy félre nyeljen a stoma(kanül)miatt.A leszivot mi úgy kaptuk a korházból nem tudom hogy intézték ,ki irta fel de szerintem a neurologusnak tudnia kel hogyez hogy müködik vagy még esetleg afül-orr gégész ha nyelési problémátok is van.

 

ÜDV:ARANKA

 

Előzmény: szaszima (1997)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1999

HA valakinek van email elérhetősége és ez az ember keresi a sok hülye faszságaival, megjegyzem volt már rá példa akkor az el se olvassa, vagy ne válaszoljon neki...ime az egyik hülyesége.Ugy osztod az észt a fórumon mint aki tényleg meggyógyult, ha majd legalább annyi ideig jó
állapotba leszel mint én akkor hiszek neked! Csak jó szemmel olvasd el mit irt neked
januárba Gyimre bejegyzéssel valaki aki meggyógyult a ceftriaxontól csak két prosztata mütét
és II kategóriáju rokkant , ha nem elég olvasd Ibolyát is el a gyógyulását ,,, balesetek érik amik
nem publikusak és helyettesitsd be amiket neked irtama szomszéd néniről aki 22 éve pelenkázza
magát a borrelia miatt. ő 65 éve lyme beteg minimum és neki most van párducbőre mint a kis
barátnődnek Anitának pedig ő 35 éves idén ha figyelmesen olvastad bejegyzéseit akkor tudod
ott is nekem volt igazam. Az én olvasatomban te annyi vagy mint a jó erdélyi szilva pálinka 51%
én már 97 %-nál tartok pedig nem töltöttem magamba annyit mint te de végigszedtem 42 napot
én is napi 3000 mg-ot bélvédő és minden hókuszpókusz nélkül és nem lett semmi bajom tőle.!
Egyébbként köszönöm utolsó leveled amit irtál rávilágitottál arra nem érdemes segitő kezet
nyujtani másoknak! Én leirtam nem várok semmit a segitő szándékért köszönömöt sem,
de te azt irtad szakadjak le rólad !!!!!! Lehet felétek igy köszönik meg a segitő szándékot nem
tudom , és azzal hogy törölted a cimet én minden egyes alkalommal fejből beirtam mert a
t- mobil honlapon csak igy müködik a levelezési lehetőség igy nem akadályozott az irásban
a törölt cimed . Én azért elköszönök tőled rendesen mint szoktam egy kis tanmesével a végén.
gyógyulgassál továbbra is.
A tanmese két nászasszony életében először találkozik egy közeli kisváros autóbusz
pályaudvarán és beszédbe elegyednek egyik neve Horváth Emilia A másik Horváth Pálné meg-
szólal egyikük az én lányom egy paraszthoz megy feleségül a másik válasza az én fiam meg egy
cigánylányt vesz feleségül a kérdés adott nem kell rá válaszolnod csak elgondolkodnod
különben ezt csak azért irom mert te engem elég hamar le parasztoztál én 14 éves korom óta
városon éltem ha falun születtem is erről meg ennyit !!!!! Gyógyulgass továbbra is üdvözöl
Gábor.                ÉS Ő IR SEGÍTŐ SZÁNDÉKROL MIKÖZBEN A SOK HÜLYE FASZSÁGÁT PROBÁLJA RÁERŐLTETNI MÁSRA,,VOLT MÁR AKIT ZAKLATOTT, DE A FÓRUMRA NEM MER IRNI MERT Ő EGY FANTOM.

szaszima Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1998

kedves bulbaris!

A szonda betétele után romlott a nyelése és most eszik sokáig,mert nem értettem ,ahogy leírtad?!És mit eszik szondán és mit szájon át??? Én azt gondolom,hogy a darabosat enné szájon át (mert azzal még nincs annyi gondja),némi folyadékkal,és a folyadékot meg a Nutridinket azt a szondán pótlásként . A hasfal felől tették be vagy szájon át gastroscóppal??Ő tudja magának beadni a szondám?Ahogy emelkedett a súlya,akkor kicsit erősődött is ,jobb így neki,nem bánta meg?

Előzmény: bulbaris (1993)
szaszima Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1997

Kedves Aranka!

A férjednek csak ideiglenes szonda volt,nem?Nem volt kivezetve a hasfalán ,nem?És Ő most mennyire tud táplálkozni,nem fogy,turmixoljátok az ételt?

a váladékleszívót neurológus írta fel és ingyen volt?

Előzmény: Aranka1964 (1991)
samu1981 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1996

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor maradok az Ibolya által javasolt mennyiségnél gomba ügyben.

 

Szeretném megkérdezni tőletek,hogy nektek van-e izomgörcsötök. Már egy hete nem tudok aludni,ha megmozdulok,egyszerre több helyen begörcsöl az izmom( lábam,karom,nyakam szinte mindenhol). Szedem a Magne B6-ot már egy éve. Tud valaki ajánlani valami hatásos készítményt erre a problémámra?

Nadi999 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1995

Köszönöm a válaszokt!

banyka Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1994

Kedves Aranka!

 

Nekem is kicsit soknak tűnik a Vitanax PX-4 általad leírt adagolása. Nekem Bózsik dr. által leírt útmutatás szerint max. napi 3x2-t kell szednem. Javaslom hogy nézz utána a dolognak,nehogy valami probléma legyen.  A közmondás is azt mondja hogy: jóból is megárt a sok.

 

Azonkívül Ibolya ajánlásában is a max.3x2 szerepel.

 

üdvözlettel

 

 

Előzmény: Aranka1964 (1969)
bulbaris Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1993

Szia Szaszima.

mi kb.1 honapja rakattuk be apunak a szondát mivel ő 1 év alatt 23 kilot fogyott kb. a szonda mellett eszik ugyanugy mint eddig csak nala a nyekés romlott nagyon ezért nagyon nehezen eszik és sokaig igy a szondával bekerül az a kaloria amennyi kell most 3 kilonál tart amit visszaszedett.

Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1992

Az orvosokkal jelenleg nem foglalkozunk ,ők már rég lemondtak rolunk.

 

ÜDV:Aranka!

Előzmény: Törölt nick (1990)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1991

Kedves szaszima!

 

A férjemnek már volt gyomor szondája még az elején amikor korházba volt ,aztán nem sokkal késöbb ki vetettük mert már nem volt rá szükség tudott rendesen táplálkozni,kicsit elsiették a dolgot akorházba azt hitték soha nem fog birni enni,szerencsére nem igy történt.

Mi használunk váladék leszivot ,nem tudom hogy az ugyanaz mint anyál leszivó?mivel aférjem lélegeztetövel alszik kanül van beültetve emiatt kel a leszivó.

 

JOBBULÁST NEKTEK IS

Előzmény: szaszima (1982)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1990

Kedves Aranka! ez a visszaesés nállam is megvolt, de sajnos az orvosok sehol nem hisznek benne hogy abba marad az antibiotikum és visszaesik a beteg pedig van ilyen, valószínű jó uton jártok, és a tetralysal ugy néz ki jó gyógyszernek tünik kevés mellékhatással..Nekem is kellene szednem , de most várok egy vérvételre ami csak május végén lessz, addig marad a gomba mert van nekem is .

Előzmény: Aranka1964 (1989)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1989

Semmi tünet nem volt,minden simán ment nem tudom mitől ez a pici javulás,a gombát már a második hete szedi +flavogenin+kaqun viz,multi vitamin,milgamma,rilutek,tetralysal,pro biotikum,naggyából ezeket szedi rendszeresen .Majd meg látjuk hogy alakul tovább.

Nálunk az 1. kura alatt is volt egy kis javulás aztán amint vége volt pár nap után vissza romlott az állapota ,remélem most tartosabb lesz,majd kiderül.

 

Jobbulást mindenkinek!

 

Aranka

Előzmény: Nadi999 (1984)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1988

Kedves Nadi! hányás , hasmenés nem lehet az mellékhatás és alapból azért rossz mert oda a gyógyszer, enyhe hőemelkedés az jól jöhet de más nem igen..a herx is max két-három nap tart aztán vége..

Én azt hittem mindig lázas vagyok, de sose volt lázzam.

Előzmény: Nadi999 (1986)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1987

Rám is mondhatták volna hogy ALS, voltak vannak nyelési problémáim nem durva de van ,elvileg én is lymeos vagyok vagy nem .

Nekem az antibiotikumtól nem volt semmi felerősödő tünet, fáztam de alapból fázós vagyok és télen szedtem az antibiotikumot,de minden szervezet másképp reagál rá.Kedves Szaszima ha többet akarsz tudni rólam akkor kérdezd SZÁ-T. Nem vagyok sem orvos sem semmi csak sokminden ért már az életben.

Nadi999 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1986

Kedves Úgy félek!

 

Véleményem szerint herx reakció az az amikor az antibiotikum szedése alatt bizonyos tünetek jelennek meg majd enyhülnek és múlnk el, esetleg megint felerősödnek.Ilyen pl. a hányás,hasmenés,láz, fejfájás ,izületi fájdalom ,lehangoltság stb. Ez jó jel azt jelenti hogy hat a gyógyszer és pusztítja a vírust.

Remélem nem írtam hülységet..

 

 

Tudományosabban:

Jarisch-Herxheimer reakció

Nem-allergiás típusú, gyógyszerhatásra létrejövő immunológiai válasz fertőzéses betegségekben a hatékony (antibiotikum) kezelés első alkalommal történő alkalmazására. A meglévő bőrtünetek (pl. syphilis, Lyme-kór) kifejezettebbé válnak, láz, hidegrázás, nyirokcsomó megnagyobbodás, valamint arthralgia léphetnek fel.Okai a tömegesen széteső kórokozókból felszabaduló toxikus termékek, esetleg azok "szuperantigénjei". A lázat a makrofágok aktivációja közben felszabaduló IL1 okozza.  

Előzmény: Úgy félek! (1978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!