Keresés

Részletes keresés

plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 989

986-ból sztem kiderül hogy sztem mi van meghalásilag, az említett nikketől függeltenül annyira bírom az idealizmust mint  az ellenkezőjét bocs)) és ezzel a fórumon nem vagyokegyedül))) csak legalább  még 1 nikk hasonló)))

 

az egoja egybekben meghala mint Pálnak is: Élek de többé nem én stb. ki azonban összességében követhetetlenl dualista

Előzmény: Törölt nick (988)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 987

miután meghal, három nap után feltámad, fölmegy atyjához,

 

???

Előzmény: Törölt nick (985)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 986
Jn2,18. 

Felelének azért a zsidók és mondának néki: Micsoda jelt mutatsz nékünk, hogy ezeket cselekszed?

Jn2,19. 

Felele Jézus és monda nékik: Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt.

 

milyen meghalás? bár bocsánat

josag Creative Commons License 2008.02.28 0 0 984
ugye mondtam, hogy ilyen képek többet érnek mint a sok süket beszéd
Előzmény: plumbeus (983)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 983
josag Creative Commons License 2008.02.28 0 0 982
plumbeus testvérünk inkàbb a versiràsban kàpràztatja el a felebaràtjàt
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 981
a nyomában nem vagyok)))))))
Előzmény: Törölt nick (980)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 978

 

Előzmény: Törölt nick (977)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 976

nyert olyan szarkasztikus hogy úúú

Előzmény: Törölt nick (975)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 974
:))))
Előzmény: Törölt nick (973)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 972

imádom a szarkazmust mer ritkán jutok hozzá a sajátomon kívül

 

nos szerintem jobb lenne ha én problémám lenne a jövőm rosszul vagyok a balesetbiztosítási kötelező pelenkától is erről ennyit

 

na és ha ember nélkül? volt már olyan ez nem változtat a lényegen semmit

Előzmény: KaraSaraqan (964)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 971
:))))
Előzmény: KaraSaraqan (965)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 970

"az intuíció erősítése és nagyobb térnyerése a k+f minden terén"

miért pont azon a téren és máshol nem?)))

ez nem mond ellent az anno filozófiáknak vagy miknek

 

maga tulképp mit vitat ? (önkiszelektálást nem értem hhh

 

ja egéybként a tudomámyn szerint ha jól tom intuíció vagy van vagy nincs

az idejétmúlt vallások adnak tanácsokat de az a legjobb ha csak utlólag tudjuk meg hogy azt csináltuk amiről mindegyik beszél

Előzmény: KaraSaraqan (966)
Amida Creative Commons License 2008.02.28 0 0 969

 

Malthusra is mondták!

'oszt csak igaza lett ...

 

Előzmény: KaraSaraqan (967)
KaraSaraqan Creative Commons License 2008.02.28 0 0 968
"Az enyémben csak egy van – ás az örök érvényű, mint Isten maga"

Mondtam én, hogy több van benne? Továbbá meg... kucc-kucc-kucc.

"Hát igen, te is szó szerint veszed, mint a paulinikus keresztények meg a Jehova tanúi"

Jesa az ilyen dolgait mindig szó szerint értette. Éppen azok követnek el hibát, akik azt hiszik, hogy Jesa valami emberi időn kívüli időről beszélt.

Egyébként erre tanúként hívom az összes Saul-előtti keresztényt, sőt, Sault magát is, aki szintén meg volt győződve arról, hogy bármelyik nap visszatérhet Jesa. Basszus, az egész őskeresztény közösség minden tagja szentül meg volt győződve arról, hogy legkésőbb "a hét végére" itt lesz a Végítélet.

Jesa egész életviteli útmutatása ezt támasztja alá, mivel a kor társadalmából való kivonulás, a pénztől, gazdaságtól való megválás csak rövid távon volt fönntartható.

Jesa szentül meg volt győződve róla, hogy miután meghal, három nap után feltámad, fölmegy atyjához, majd pikk-pakk visszatér és ítélkezik jók és rosszak felett.

Bármilyen más értelmezése a szavainak csak önbecsapás és porhintés.

Egyszerűbb beismerni, hogy nem volt ő messiás. Persze, tudom, akinek az egész hitrendszere borul ettől, az inkább élete utolsó lélegzetéig hazudik magának, de ez már legyen az ilyen emberek baja.

"Szpitáma, az esszénus Jézus és patmoszi János elég konkrét dolgokat jövendölt, melyekből egysmás teljesült is."

nem volt nehéz, főként olyan dolgok kapcsán, amik éppen akkor történtek ;)

"végső elszámolás ("tabula rasa") még hátra van..."

ismered a viccet nem? A jehovások megint sztrájkolnak, mert a világvége ismét elmaradt :D

"Honnan veszed, hogy itt ezen a bolygón az elmúlt 10 ezer évben nem történt semmi jelentős?"

Ezt pontosan miként is szűrted le szavaimból?!
Előzmény: Törölt nick (963)
KaraSaraqan Creative Commons License 2008.02.28 0 0 967
valóban létezik ilyen megfontolás, bár számomra meglehetősen ostoba és undorító vélekedés.

Éppen az jár helyes úton, aki igyekszik egyensúlyban, társas viszonyban élni a természetes környezettel. Azaz nem "vissza a fára" módon, hanem csupán annyit elvenni, amennyire szükség van, úgy, hogy közben folyamatosan törekedni a már károsított területek rehabilitációjára.
Előzmény: Amida (959)
KaraSaraqan Creative Commons License 2008.02.28 0 0 966
az intuíció erősítése és nagyobb térnyerése a k+f minden terén. Továbbá az ateista-materializmus száműzése, és helyette egy olyan elv alkalmazása, amely nem anyagközpontú.
Előzmény: plumbeus (961)
KaraSaraqan Creative Commons License 2008.02.28 0 0 965
Ha a változás örök, akkor az is megváltozik, hogy örök, tehát a változás nem örök :)
Előzmény: plumbeus (958)
KaraSaraqan Creative Commons License 2008.02.28 0 0 964
valóban igazad van, minek is van ennyi tudós, kutató, tanár... tök fölösleges a mai napnál előrébb gondolkodni, úgyis lesz valahogy, nem igaz? Katasztrófavédelemre sincs szükség, se balesetbiztosításra, sőt, lényegében semmiféle előre-gondolkodásra sincs.

Ha meghalunk, meghalunk, ha nem, akkor nem, ugyebár.

Remélem sikerült elég szarkasztikus legyek, hogy megértessem, mi a véleményem a fatalizmusról...

Egyébként az öszeomlás nem a világvége. A világ szinte bizonyosan megy tovább, legfeljebb ember nélkül :)
Előzmény: plumbeus (957)
Amida Creative Commons License 2008.02.27 0 0 962

 

Ez meg mi?

"materialista (pozitivista) empiricizmus"

szvsz, camera obscura!

 

Előzmény: KaraSaraqan (956)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.27 0 0 961

"ebben kivételesen egyetértünk. A materialista (pozitivista) empiricizmus zsákutca. Erre viszont nem a fantazmagóriákon alapuló áltudományosság a megfelelő reakció,"

hanem mi?

Előzmény: KaraSaraqan (956)
zsirosbodon Creative Commons License 2008.02.27 0 0 960
"Az önmeghatározások végeláthatatlan mocsara..."

DDD... méghogy jógi :)))))))
Amida Creative Commons License 2008.02.27 0 0 959

 

"önkiszelektálás: adott entitás eltávolítása az értékesek halmazából saját maga által.nagyon érdekes bér továbbra sem értem"

plumbi ...

... ez nagyon egyszerű.

Vannak olyan megfontolások miszerint a népességfelesleg - a túlnépesedettség tagjai - "önkiszelektálodást"(önkiszelektálást) végeznek magukkal.

Ma azokat tartják a túlnépesedés részének, akiket három pont szerint lehet meghatározni:

(1) nem tudja alkalmazni a kor technológiáját

(2) nem tud részt venni annak előállításában

(3) nem tudja megvásárolni

Ezt ma a felesleg három meghatározója ... ;)

 

Kevesek szerint a sokaságuk pedig mehet és kb. megy is a levesbe.

Kézenfekvő számomra, ... de én ugyi egy lelketlen racionalista vagyok.

Racionális ezoterikus vagyok ...hhh.

 

 

Előzmény: plumbeus (942)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.27 0 0 958
ha már így belejöttem a szemfolyadék félóránként cserélődik a szem összes sejtje pedig két naponta és stb stb  a változás örök és ettől fölösleges oda lenni 
Előzmény: KaraSaraqan (956)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.27 0 0 957

pillanatról pillanatra minden változik ezért kár ennyit előre gondolkodni)))

a lentebb emlegetett Jézus szerint pl minden napnak meg van a maga baja stb. egyébként nagyon meggyőző

ha összeomlik majd lesz más helyette ahogy minden pillanatban összeomlik valami a következőben pedig születik oda vagyok

Előzmény: KaraSaraqan (955)
KaraSaraqan Creative Commons License 2008.02.27 0 0 956
ebben kivételesen egyetértünk. A materialista (pozitivista) empiricizmus zsákutca. Erre viszont nem a fantazmagóriákon alapuló áltudományosság a megfelelő reakció, bár törvényszerű és érthető, hogy kompenzálásként ennyire felfutott az utóbbi évtizedekben.

"Metafizika, metafizika! Úgy látom, gondok vannak e fogalom megértésével"

Tévedsz, újfent. A fogalom létrejöttével (Arisztotelésznek a természetről [füszisz] szóló könyvei után álló könyveinek volt ez a neve meta-ton-füszikon, azaz a 'természet[ről szóló könyvek] utáni [könyvek]'), eredeti értelmével (a nem-természeti világról való gondolatok), és kései értelem-módosulásával (bármi, ami a természetfölöttinek tekintett jelenségekkel/világgal foglalkozik) IS tisztában vagyok.

Csak te nem érted, ezek szerint, hogy ahány rendszer, annyi metafizika (modern értelemben), és ezek nem feltétlen vannak akár köszönőviszonyban is egymással.

"hogy a végső időkben az uralkodó elemek elpusztulnak majd, mivel ők az ördögiséget képviselik."

Ja, és Jézus pedig mindjárt visszatér, még néhány tanítványa életében. Hol is vannak ezek az kb. 1970 éves emberek? Naugye.

A legtöbb eszkatologikus írás amúgy is idejétmúlt, és, bárminő furcsa is lehet neked, mind tévedett. Minden jel szerint a világ megy tovább, nem volt Naaagy Ítélkezés, sem Végsőőő Összecsapás, sem semmi egyéb.

Rendszerek jönnek és mennek, diktátorok jutnak hatalomra és bitóra. Így megy ez évezredek óta.
Előzmény: Törölt nick (953)
KaraSaraqan Creative Commons License 2008.02.27 0 0 955
és?! 100 éven belül pedig kétmilliárd ember marad fogyasztható ivóvíz nélkül, és a mediterráneum nagy részén az év legforróbb hónapjaiban szaharai körülmények fognak uralkodni.

És ez még csak két környezeti hatás. 2050 körül, jelenlegi tendenciák alapján, többen fognak az időjárás miatt meghalni, mint háborúban, vagy közelekedési balesetben. Addigra Afrika egyes részein az AIDS lesz az legfőbb elhalálozási ok.

Satöbbi.

Mi lesz itt? háború. Sok kis, lokális háború. Vízért, élelemért, földért. Plusz feltehetően lesz addig egy "zaftos" ""kis"" vallási-kulturális indíttatású háború Európában a muszlim és a nyugati civilizációk között.

Igaz, ezt nem is feltétlen érjük meg, mivel 10 éven belül, ha csak nem történik csoda, akkor Magyarországon összeomlik az ellátórendszer. És tudod mit fog tenni 300 ezer roma, ha segély nélkül marad? A hárommillió nyugdíjasról nem is beszélve.

Előzmény: plumbeus (942)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.27 0 0 954
és akkor még a paradox logikáról nem beszéltünk bocsánat))) amire a metafizika stb
Előzmény: Törölt nick (953)
plumbeus Creative Commons License 2008.02.27 0 0 952

))))

maga tudja mi az az önkiszelektálás?

Előzmény: nazuna (950)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 951
DDD...
DD..
Előzmény: nazuna (950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!