Keresés

Részletes keresés

36évi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 391
:))) Ha konkrétumokra leszel kíváncsi, sak kérdezz itt nyugodtan. :)
Előzmény: Annamária36 (390)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 390

Hát úgy látom nehéz dió lesz. (deettől nagyobb gondom sose legyen)  :-)

Köszi !

Előzmény: 36évi (389)
36évi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 389
Azt gondolnám, hogy ezeknek nem szabadna alternatíváknak lenni, persze kivéve, ha pénztárcafüggő a dolog. Már pedig szinte mindig az. Én nem használom a varrógépen a streccs varratokat, tehát arról nem tudok nyilatkozni. Mégpedig azért nem, mert van lockom.
Ha komolyan foltozol, akkor meggondolandó az Aurora, de ha több ruhát varrsz, mint foltos dolgot, akkor lock. Ezt tényleg neked kell eldöntened. Nem is egy árkategória, egy lock 50-60 körül már csodás, ez meg, ugye 300K.
Ha jó a varrógéped és nem vágysz különösebb csicsákra, akkor lock.
Gondold át, miket varrsz, és ha meg tényleg nem sürgős, nézz körül a piacon (Varrógépventrum).
Előzmény: Annamária36 (388)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.14 0 0 388

Akkor,ha jól értelmezem foltvarráshoz egyik legjobb az Aurora de ha ruhát is varrok akkor lock.Nem sűrgős de Februárig jólenne tudni mit is akarok :-) .

Megköszönöm 36Évi,ha beszélhetünk róla.

Beugró lány Creative Commons License 2007.09.30 0 0 387
Még nem egészen olyan a varrás képe, mint a Tied, de alakul! :))
Előzmény: Beugró lány (385)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.30 0 0 386
Hát ennek nagyon örülök!!


Sue
Előzmény: Beugró lány (385)
Beugró lány Creative Commons License 2007.09.30 0 0 385

Imádlak Sue!!

 

Nekem ugyan nem Aurorám van, de végre sikerült az enyémen is az instrukcióid alapján megtalálni ezt a varrásmódot.

Két éve kisérletezem!!

Köszi

Előzmény: sunbonnetsue (384)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.27 0 0 384
Szia Kria

a cérna teljesen egyszerű mezei pamut varrócérna.
Én a 61-es programot használtam.
Biztosan tudod, a kettő ( azaz a 60és 61 között ) az a különbség, hogy míg az elsőnél 8 öltés kerül 1 inchbe, addig a másodiknál, 10. Én mikor ezt varrtam kicsit növeltem az öltéshosszát, de sajnos nem emlékszem pontosan mekkorára. A felsőszáll feszességet majdnem 9-re állítottam. Meglepő volt, de működött.

Sue
Előzmény: Kria (383)
Kria Creative Commons License 2007.09.27 0 0 383
Még egy kérdés: milyen fajta a szines cérna? Himző? Nekem nincs himzőegységem, ezért ha nincs kicsi kiszerelésben akkor csak gépi cérnával tudom varrni.
Köszönöm a válaszod.
Előzmény: sunbonnetsue (380)
Kria Creative Commons License 2007.09.27 0 0 382
Szia Sue!
Köszönöm az ötletet kipróbáltam, csak nekem a színes öltés rövidebb mint a monofil nem úgy mint nálad. Kérlek írd meg az öltés hosszat is.
Köszönöm Kria
Előzmény: sunbonnetsue (380)
36évi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 381
Marha jól néz ki, már odaát levizsgáltam. Nagyon tuti. Ezt meg már rég ki akartam volna próbálni, de valahogy nincs érkezésem. Honap délelőtt, ha törik, ha szakad...! :)))

Előzmény: sunbonnetsue (380)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.24 0 0 380

Szeretném nektek közelebbről is megmutatni az ún. quilt öltést.( kézi hatású öltés)

Ez az Auroran a 60 vagy a 61 öltés típus.

 

 

 

A trükk az egészben: felül van a monofil szál és alul a színes ( itt piros) , a felsőszál feszességét a 6-9 közé kell beállítani, a sebességet pedig a leglassabbra.

 

 

 

Próbáljátok ki, mindenképpen megéri.

 

Sue

martam Creative Commons License 2007.09.21 0 0 379

Szia Sue!

 

Igen, köszönöm szépen, meg.  

Olvastam a cikkedet. Nagyon jó. A másik, amit küldtem Neked, így okafogyottá vált, és ez így van jól.

Előzmény: sunbonnetsue (378)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.21 0 0 378

Megoldódott evvel a problémád?

 

 

Sue

Előzmény: martam (377)
martam Creative Commons License 2007.09.19 0 0 377

Évi!

 

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, tudod, nem nagyon mertem belenyúlni, ez volt az első baki. Olyan csoda ez a gép, hogy nagyon féltem.

 

A talpat meg kipróbálom. Köszi. 

 

 

 

Előzmény: 36évi (376)
36évi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 376
Van egy csillagcasavarhúzóa készletben, avval le tudod szedni a lámpa felőli urkolatot, akkor jobban hozzáférsz a fonalhúzóhoz. Nekem is szorult már bele cérna... :)

A felsőtovábbítóval csak az a macera, hogy azt a villás kart először á kell csúsztatni a tűrúd csavarjára, aztán tudod befogni a talpemelős részbe. Nem oylan bonyolult, csak kicsit átszani kell vele, hogy jó szögben álljon. Azzal biztos jól meg a steppelés. Asszem, abba is bele lehet tolni azt a távtartót, amivel a tűzésszélességet tudod tartani.
Előzmény: martam (375)
martam Creative Commons License 2007.09.18 0 0 375

Sziasztok!

 

Tudom, hogy elég régen voltatok itt, de azért segítséget szeretnék kérni Tőletek. Beszorult a cérnám a felső szálterelőbe valahol. Hiába próbáltam kipiszkálni, szorul, nem jön. Nem merem nagyon feszegetni, nehogy valamit letörjek, elrontsak odabenn. Szóval irány a VGC? Vagy lehet valamit fabrikálni???? Nincs ötletetek?

 

Aztán a másik gondom, nem tudok rendesen steppelni, a BSR-rel ragyogóan tűzök szabadon, de a hagyományos steppelés nem megy, húzza az anyagot.Hiába veszem le a talpnyomást, nem szép. Már próbálkoztam a felső anyagtovábbító szerkezettel, de nem bírom beüzemelni azt a sok ketyerét, ami rajta van. A szervizkönyvben nem találtam semmit.

36évi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 374
okés. bár én találtam a katacosban egy szemöldök fésülő és kefélő izát, ami műanyag, viszont kicsi a feje, ezért jól lehet vele zugokban nyúlkálni... :))))


Előzmény: Márta néni (372)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.07 0 0 373

Az aurorat most evvel tesztelem, készül  a sötétítő függöny....

Még nincs beszegve....alakul...

 

Sue

 

 

Márta néni Creative Commons License 2007.09.06 0 0 372

Lendvai úr megerősítette hogy a tűvel van a baj, mégse vagyok parafenomén.

A kérése - hogy ha már így felmerült a gép tisztogatása -  hogy mindenképpen ki kell húzni a konnektorból is, és semmi fémmel belenyulkálás, csak fújkálás, mert zárlatot okozhatunk.

Előzmény: sunbonnetsue (371)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.06 0 0 371

Átnézted a tűket,bizti nincs neked ilyen otthon, a vegyes csomagolásba szoktak mindig beletenni.....?

hátha

Sue

Előzmény: Márta néni (370)
Márta néni Creative Commons License 2007.09.06 0 0 370

Csak a fémszálassal csinálta. Az a baj, hog miközben tűz az ember, a vonalat figyeli amit rajzol, nem a szálat. Kancsinak kéne lenni hozzá.

 

De az eladónőt nem is hibáztatom. aki ennyit költ fémszálas és más tűzőcérnára, az ember azt hihetné, hogy már tud varrni. szóval fel kell nőni ehhez a masinához. Mindig neki van igaza.

Előzmény: 36évi (369)
36évi Creative Commons License 2007.09.06 0 0 369
Hááát, kissé bambán nézek... én Szekszárdon vettem tőlük fémszázhoz valósi tűt. Pedig nincs is tervben a dolog. Mecsoda megérzés...

Ez a felcsavarodás valós veszély, a régi gépemen számtalanszor végrehajtottam. Nagyon okos védekezést találtál ki, megjegyzem. :)
Aztán van még az az ötletem, hogy a szálfeszességet is kellene állítani, de gondolom, ezt már bevetetted. Azt kéne látni, hogy varrás közben hol feszül a szál. Az a baj a fémmel, hogy az kicsit sem nyúlik, szemben a pamutcérnával, aminek azért van némi természetes nyúlása, ezért nem feszül annyira be a közlekedéskor. Hogy miért nem szakad? Biztos jó minőségű :)))) vlaszeg kisit felmelegszik és akkor éppen tartósabb, mint hidegen.
Ezek csak tippek, hangsúlyozom. :)
Előzmény: sunbonnetsue (368)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.06 0 0 368

még egy kérdés?

 

Csak a fémszálas cérnával teszi ezt?

Gondolom a tűt ugyanúgy tetted be, mint eddig?

 

Na kíváncsi vagyok Évi mit szól ehhez...

 

Sue

Előzmény: Márta néni (366)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.06 0 0 367

Nekem kicsit fenntartásaim vannak az ilyen "varázslásokkal" kapcsolatban. A tű számomra ilyen. Amíg nem próbálom ki, nem hiszem el, hogy bármi változást eredményezhet! Olyan kis apróságnak tűnik!!!

 

MOst a topstich tűt tesztelem...állítólag super!

 

Sue

Előzmény: Márta néni (366)
Márta néni Creative Commons License 2007.09.06 0 0 366

Ez mondjuk lehetségesnek hangzik, de azt nem értem, hogy egy olyan cérna, amit könnyedén el tudok szakítani, hogy bír elhajlítani egy tűt, amit én legfeljebb satuba fogva csípőfogóval tudnék elhajlítani. Miért nem a cérna szakad el?

 

Akkor én ezt most szépen félrerakom mielőtt az egészet megutálnám, és igyekszek beszerezni olyan spéci tűt. (mondjuk a kis hölgy a VGC-ben szólhatott volna, hogy ha már ott hagyok 13 ezer ft-ot cérnákra, nem vágott volna a földhöz egy adag ilyen tű. )

Előzmény: sunbonnetsue (365)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.06 0 0 365

Márta néni,

 

a varráshoz speciális fémszálas cérnához való tűvel tűztél?

 

Én ( ugyan nem fémszálas cérnával, hanem a monofyl cérnával) jártam hasonló módon. De nekem el is tört a tű, ugyanis az történt, hogy a "láthatatlan" cérna láthatlanul feltekeredett a legleső cérnavezetőbe. Egy darabig a cérna nyúlott ( ilyenkor tudja görbíteni a tűt) , majd mikor már nem bírta tovább ( én meg ugye az egészből semmit nem vettem észre és csak nyomtam, mint....) akkor műr tört.

Ennek a kiküszübölésére egy biztosítótű ragasztottam fejjel lefelé a varrőgépre a  cérna és az első vezető közé. A biztosítótű kis karikájába belefűztem a szálat és az már elég volt ahhoz, hogy a kis huncut ne tudjon összevissza kolbászolni...


De jártam már úgy is, hogy a cérna a spulnizáshoz használandó kis orsóra tekeredett véletlenül....

 

 

Mindenhol azt olvastam , hogy a fémszálas cérnákkal lassan kell varrni.

 

Sue

 

 

 

Előzmény: Márta néni (364)
Márta néni Creative Commons License 2007.09.06 0 0 364
Lányok, teljesen tanácstalan vagyok, kérek (nem telefonos) segítséget. A gépem megbolondult, vagy átment Uri Gellerbe, nem tudom. Ha fémszálas cérnával tűzök, egyre-másra elgörbölnek a tűim. Nincs gombostű a közelben (különben is azzal törne) Ha picit gyorsabban varrok, akkor jobban, ha annyira lassan, hogy lépésben, akkor csak kicsit. akár használom a BRS-t akár nem. A tű egyszerűen felkunkorodik előre felé, mintha csodát látnák. Mellélkelem az áldozatokat.
36évi Creative Commons License 2007.09.04 0 0 363
Na, lebontottam az oldalát, nagyon hasznos volt, kipucoltam, beoljaoztma a tűrudat (szebb lett a hangja), és lefigyeltem a berendezés látható mechanizmusait. Viszonlyag kevés van belőle, mert azt a részt nagyban elfoglalják a kül. nyomtatott áramkörök, meg bedobozolt elektronikák. Viccesen néz ki egy sima varrógéphez képest... vagy inkább fordítva.
Egyben megvizsgáltam további burkolatbontás lehetőségeit, de nem, óvatosak, a tetejéhez olyan kicsi imbusz-kulcs kellene, amekkorával nem rendelkezem. :((((

Szóval mindenkinek javasolni tudom a tűrúd felöli lebontást, nagyon egyszerű a levétel-visszarakás, viszont kosz van bőven...
Márta néni Creative Commons License 2007.08.31 0 0 362

Igen, a stílus maga az ember. És az ember lánya. Azért ez csak kellemesebb elfoglaltság, mint kínai bedolgozónak lenni.

 

 

Előzmény: sunbonnetsue (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!