Keresés

Részletes keresés

VAKIZASI Creative Commons License 2013.09.11 0 0 2732

Koszi Galvin...

Penteken talalkozunk...

Ja azert nics ekezet, mert nem magyar a billentzuzet amin irok...hivni foglak

Hello...

Zemiator Creative Commons License 2013.09.11 0 0 2731

Elég jól néznek ki az ikrek !

A váz elég merev lesz így , vagy kap még valami merevítést is az önbeálló csapágyak miatt .

Egy bibi van ........szerintem ezek három tengelyesek ! :-)

Előzmény: galvin (2730)
galvin Creative Commons License 2013.09.11 0 0 2730

Üdv a Fórumozóknak!

Beérett a nyári munka gyümölcse: rengeteg munka és utánajárás után elkészült 2 db "GV-140 E" jelű kéttengelyes ágdaraboló vágóegységem. Ha valaki kíváncsi a részletekre, e-mail címem nyilvános.

 

Íme az "ikrek" :

 

               

/manens Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2729

Én most tervezek - szakember segítségével - egy shredder tipusú darálót, szerintem az megfelelő nyomatékú vill. motorral jó lehet a problémádra. Ha gondolod keress meg, beszéljünk róla.

Előzmény: kushido2 (2728)
kushido2 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2728

Bocsánat valamit rosszul csinűltam, a beillesztet videó nem az amire hivatkoztam, a kérésben. az oldal cime 

kushido2 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2727

Tisztelt FORUM

 

Mészáros Jenő vagyok, Budapestről. Egy darálék kazánt vásároltam, már egy éve, a múlt télen kisebb nagyobb zökkenőkkel sikerült is fűtenem vele, egy- másfél hónapot. Most úgy tűnik az eladó jóvoltából megkaptam a hiányzó részegységeket és talán ebben az évben összejön a fűtés a kazánnal. A kérésem, kérdésem a T. Forum felé a következő:

Rengeteg faanyagom van fenyő lécek és kivágott több éve száradó mindenféle faanyag. A darálás céljára vettem, egy kb 800 kg os eredetileg  műanyag darálót, amely rostás két álló és két forgókéses  ez tökéletesen ledarálja a 2-5 cm vastagságú anyagot, viszont nekem rengeteg ennél jóval vastagabb anyagom is van, illetve a fenyő léceknél sokszor előfordul, hogy a sima tetőléc épp rosszul esik bele a garatba és megáll a 3 db ékszíjjal hajtott 5 Kw os motor. Lehet, hogy a kés élezésével lehetne valamit javítani a helyzeten, de valami más megoldásban kellene gondolkoznom.

Ja, kipróbáltam egy 15 LE benzinmotorral hajtott kalapácsos darálót, sajnos a vastagabb darabokat ez sem vitte.

Végignéztem a Forum bejegyzéseit a kezdetektől, és találtam is egy lehetséges megoldást (talán), de az illető aki akkor feltette a képeket sajnos mindeddig nem válaszolt a levelemre.

A kép feltevője Halmos Attila volt a 153 as bejegyzésben 2010,01,29 én.

Interneten láttam egy olyan darálót is mely apró körmökkel, alacson fordulaton apró forgácsokat darált le, (akár 30-40 cm re saccoltam a videon)  rönkökből, megkerestem a forgalmazót, de elképesztő árat mondott, a gép újonnan 4 M forint + áfa összegbe kerül, néha van használt is de az sem kevesebb 2 m forintnál. Ezen az oldalon található a videó Weima WL 500 cimen( )

Szeretném megkérdezni, mindazoktól akik ma is jelen vannak a Forumon, véleményük szerint milyen további megoldást keressek a problémámra.

Tisztelettel Jenő

kushido@t-online.hu, vagy 062097580651

/manens Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2726

Félkész állapotban eladom egytengelyes, négy késes darabolómat. Gyakorlailag mindene kész, bármilyen motort lehet rátenni. Vágóegység, adagolótölcsér, zsákoló rendben, 420 mm-es 22-es ékszíjtárcsa, három csapágytámasztás. Villanymotor, stabilmotor ráfér a vázra. Úgy terveztem, hogy elöl két kerék, adagolóoldalon támasz. 4 cm-ig ajánlom. ( sikerült venni egy traktort, arra építek magamnak ) 

Lki1 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2725

Sziasztok!

 

Lajosbá kérésére tettem fel ezeket a képeket.

Eladó.

Méretekért forduljatok hozzá bizalommal!

 

/manens Creative Commons License 2013.09.05 0 0 2724

Nem akarom azt a látszatot kelteni, hogy tematizálom a fórumot, de hátha szüksége van valakinek, ill. tudja hasznosítani. Átépítettem egy komoly német gyári gépet. A tulajdonosnak az volt a baja vele, hogy az automata csigás behordójához nagyra darált a gép ( G40-G50 ) A tárcsa brutális, 600-as, két késes, 32 mm. vastag, tehát nem Briggs motorhoz való. Ha valaki építeni akar , és nem nagy neki a 2-5 cm-es darálék, a tulaj megbízásából nálam hozzá lehet jutni nem nagy pénzért. A súlya kb. 50-60 kg, inkább traktorra ajánlom. ( a három késest én gyártottam hozzá, az 1-2 cm-re darál )

galvin Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2723

Örülök, hogy vág az agyad, mint a bortotva :))

Előzmény: /manens (2722)
/manens Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2722

.....sajnos, más a pozíció ! ( a másik, hogy én nem négyelek különben, hanem hatolok, mármint késileg ! )

A többi stimmel.

Előzmény: galvin (2721)
galvin Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2721

István, a Király: ".... Adjatok, adjatok, adjatok!"

Előzmény: /manens (2720)
/manens Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2720

Ha valakit érdekel, van az pénz, amiért meg lehet venni. :) ( kell a lóvé a következő új dologra )

/manens Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2719

Felkésezve.

.lajosba Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2718

70 445 25 36  vissza hivlak !

.lajosba Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2717

lajosba49@gmail.com nem tudom melyik szarakszik ezt  most mások is használják !

/manens Creative Commons License 2013.08.31 0 0 2716

Jó az emailod ? Írtam privátba, de visszajött hibásan.

Előzmény: .lajosba (2715)
.lajosba Creative Commons License 2013.08.31 0 0 2715

oké, köszönöm a válaszod  de  nem a három késes az elképzelésem  azért kérdeztem a 6-késesedre  mivel  nem csak az összeapritás a cél mint  másoknál  hanem a az apriték nagysága és  minőségi aprosága  nagysága     érdekében  járnak a gondolataim tudom, hogy  nem ilyen  kukacosak  mások  de a  (DOB)- késes a gondolati  iránya elképzelésemnek !!

Előzmény: /manens (2714)
/manens Creative Commons License 2013.08.30 0 0 2714

Szija .lajosba !

Ezt - végre - magamnak szeretném megcsinálni. Ez a marófej azért ritka és a célnak megfelelő, mert a szorítóéken kívül belefér a 10 mm vastag kés. Esetleg nézd meg a korábban feltett három késes egytengelyes vágóegységemet, azokat szériában tudom nyomatni, van is belőle félkész állapotban egy pár, napokon belül tudom szállítani.

Előzmény: .lajosba (2713)
.lajosba Creative Commons License 2013.08.30 0 0 2713

szia  manens: 1- ilyesmi tengely ezekkel  a késekkel  mibe  fájna  ha  rendelnék  nállad .

köszi a vállaszt.

Előzmény: /manens (2705)
/manens Creative Commons License 2013.08.27 0 0 2712

Nincs képem róla, megpróbálok kérni tőle.

Előzmény: nagymyk (2711)
nagymyk Creative Commons License 2013.08.26 0 0 2711

Tudnál esetleg pár képet feltenni róla? Főként az állókés és a dobra elhelyezett kések kialakítása érdekelne. Hátha látok még jó ötletet az én elképzelésemhez. Illetve mekkora átmérőig bírja a fát?

Előzmény: /manens (2710)
/manens Creative Commons License 2013.08.26 0 0 2710

Egy ismerősöm készített ilyent, de 600-as dobbal, alsó-felső behúzással, jól működik, 6-8 cm-re vág.

Előzmény: nagymyk (2708)
Lki1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 2709

Erre a kés elrendezésre írtam a tangenciális jelzőt. A fémforgácsolásban sokkal kitartóbbak az ilyen rendszerű marófejek, mint a hagyományosok.

 

Szerintem működhet a dolog.

Előzmény: nagymyk (2708)
nagymyk Creative Commons License 2013.08.25 0 0 2708

Üdv!

 

Nem próbálkozott valamelyikőtök dobos rendszerű aprítóval kb 5 cm hosszú darabokra aprítani a vékony (3-5 cm átmérőjű) ágakat? Egyszerűbb kialakításnak gondolom, mint a két szembeforgó késes-dobos aprítókat. Ugyanis többször láttam már olyan videot, ahol ezek nem megfelelően aprítják a végony ágakat. Én pedig hasonlóképpen szeretném megcsinálni a kazánomat, mint szénadagolós rendszerek.

Két kést rakva a dob palástjára és megnövelve az előtolást, megfelelő élszöggel talán működhet. Vélemény?

Brikk stone Creative Commons License 2013.08.23 0 0 2707

 Mindent szabad koppintani sk. használatra.

Kereskedelmi céllal már más a helyzet.

 Most egy boeing koppintásán spekulállok, vajon meddig jutok ?

Előzmény: Lki1 (2706)
Lki1 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 2706

A nagybátyám is hasonló gépet készít, és szerintem koppintja valahonnan.

Amúgy is régóta ígérgetem, hogy elmegyek egy sörre, és majd jól megiparikémkedem.

Ő ahogy legutóbb láttam "tangenciálisan" helyezi el a késeket, de bármi is lehet(ett) még belőle.

 

Ha többet tudok megosztom a látogatókkal.

Előzmény: /manens (2705)
/manens Creative Commons License 2013.08.22 0 0 2705

Elkészült a enyémnek a nagyja, most a tárcsákat CO-val hozzávarrjuk a tengelyhez, utána vissza az esztergályoshoz, a csapágyméretre ráhagytunk, leszabályozza, mehet a szerelés.

Ha marós vagy, mindenképpen szélesítsd ki a késhelyet, a 6 milis kés az gyalukés, de te forgácsolni akarsz, mindenképpen ki kell engedni a késeket jobban a gyalutestből. Én a gyárilag szélesebb késeket lézerrel szabattam méretre úgy, hogy 10 mm a kiállás. Most kezdek hezitálni, hogy kis nyomatékkal lassú fordulattal, vagy erősebb motorral nagyobb fordulattal fogjam munkára ?

Neked biztosan nem kell lendkerék, ha ez a súly nem elég, akkor semmi sem.A harmadik képen bal oldalon az eredeti, jobb oldalon a új, hajlított élű kés.

Előzmény: Lki1 (2704)
Lki1 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 2704

Forgácsoló vagyok, és még egy padom is van a pincében. Az öreg barátomnak én fogom kifaragni a tengelyt.

Még nincs meg a pontos méretezés, ezért hosszabbra hagyom a tengelyt, amit majd alakítok, ha már látni azt, hogy mi hogy adja ki.

Mekkora fordulatot (vágósebességet) kell neki beállítani? Ez ügye 40 kg, szerinted kell neki lendkerék?

A Kisöregnek van nagy traktorja, MIA szerű dízelmotorja, ipari áram, tehát a megtekeréssel nem lesz gondja.

 

A kiegyensúlyozást én tömegre értettem. Remélem, nem értettük félre egymást! 

Előzmény: /manens (2703)
/manens Creative Commons License 2013.08.22 0 0 2703

Szerintem jó volt a " téma ", vékonynak tartom a késeket. Ha tudod, marasd ki úgy, hogy a szorítóprizma mögé beférjen a 10 mm vastag kés. Ha neked nincs, tudok segíteni.

Ez gyalatengely volt, úgy tudod kiegyensúlyozni, ha megvan a tengely, azt csapágyakra teszed, esztergában két csúcs között.

Előzmény: Lki1 (2702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!