Keresés

Részletes keresés

totya4 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 824
Kösz az infót!
Előzmény: ponex (816)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 823
köszönés hiányát pótólni!!!!!

Nem keveset fórumoztam már, és még sosem találkoztam olyan fórummal, ahol divat lett volna a köszöngetés. De ha ezen a fórumon ez boldogságot okoz, akkor minden fórumlakónak kívánok szép jó estét!
Előzmény: ponex (820)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 822
Kolléga úr, a szappan és a timsó között van némi különbség!!!!
Előzmény: Masgas (819)
Masgas Creative Commons License 2008.06.30 0 0 821
Nagyon szépen gurítva cirka ha nem vagy túl gyakorlott 200 m2 egy rétegben és utána tuti az izomláz. A fújást én sem javaslom mire belejössz (festék sűrűség beállítás mennyire kell borítani etc.. elmegy fél nap legalább)
Szerintem gurítsd. Én úgy szoktam egy fal vagy kettő utána egy cigi pihenő, majd rögtön tovább. És gurításhoz be sem kell annyira csomagolni a szobát.
Ha nem túl magas a szoba(3m -nél alacsonyabb) akkor érdemes a falakat toldószárral kenni egyszerre lehúzva úgy gyorsabb.
Csövek mögé ajánlanám a kis zsinóros tedit.( az olyan újjnyi vastag, vékony de hosszú szárú nyéllel)
Előzmény: szvl (817)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 820
Na akor elárulok neked egy kis titkot!

Ha nem húzza az időt szándékosan, 600 négyzetméter körül gurít egy festő egy nap, ha semmi más dolga nincsen persze. Ebben nincs snájdolás, meg egyébb kiegészítő munkák! Ne a laikus teljesítményedet számold, mi iparszerűen dolgozunk!

És nem hordom magasan az orromat, viszont te nagyon alacsonyan hordod. Valahova bemész, alap, hogy köszönsz, de te erre nem voltál képes, úgyhogy nem beválaszolni kel haverkám, hanem bocsánatot kérni, és a köszönés hiányát pótólni!!!!!
Előzmény: szvl (817)
Masgas Creative Commons License 2008.06.30 0 0 819
Én kenőszappant szoktam
Előzmény: ponex (811)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 818
nem árt, ha köszönsz, mikor belépsz egy idegen helyre.

Nem hordod egy kicsit magasan az ormányodat?
Előzmény: ponex (814)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 817
Cirka 500 négyzetmétert gurítassz egy nap, nincs mit mellébeszélni:!!

Hát igen, ha az az 500 négyzetméter összefüggő, nincsenek sarkak és csövek, akkor le lehet gurítani 500-at. Festettem már hengerrel, ecsettel, és olyan nincs, hogy egy tipikus lakásban valaki 500 négyzetmétert lefessen egy nap alatt úgy, hogy az jól is nézzen ki.
Előzmény: ponex (814)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 816
Más már 6 szor lekente volna kérdés nélkül :)))
Te valami mérnök vagy????????????????

Borzalmas amit művelsz :DDDDD

Ennyit szarakodni egy szaros mázolással, zománcozással:!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: totya4 (815)
totya4 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 815
Szia!

Igen, arra emlékszem hogy fehérre és színesre külön ecseted van, de én arra gondolok ha netán egy sárga festés után kéket kéne festened, akkor a higító színezéke csak megfogja kicsit az ecsetet ami miatt lesz egy kis színkeveredés.

Az az ecsetre tekert rongy kicsapáskor baromi jó ötlet! Nem csap két méterre mint első alkalommal :-)

80-as csiszolóvásznon úgy vettem észre szépen lehet koptatni az ecsetet, olyan mozdulatokkal, mintha festenék. Ugy vettem észre a szálak vége ilyenkor begöndörödik, gondolom ezért nem húz aztán majd olyan mély éles vájatokat festéskor, azaz mint mondád "szebben lehet vele zománcozni".

Irtal egy nagyon hasznosat lejjebb:

1. Az anyagot felviszed egyenletesen erősebb és sok oda viszza mozdulattal hogy befogja a felületet, egyszóval kapaszkodjon mindenhol a felületbe. itt még nem lényeges hogy ne legyen csíkos
2. Bemártott és kissé lehúzott ecsettel elhúzod kétszer könnyedén egymásra merőleges irányba ilyenkor lesz egyenletes a réteg. Ilyenkor már nem kell sok festéket felvinni. az utolsó elhúzásnál jóformán csak az ecset súlya legyen a nyomóerő.


Kérdeztem hogy mennyi idő teljen el a két pontod között, és ez újfent fontos lenne, mert ez roppant lényeges. Főleg hogy elég csíkos (ecsetnyomos) felületet produkálok.
Tehát mondjuk tenyérnyi felület egyes pont, aztán ugyanez a tenyérnyi felület kettes pont, vagy az egész felület egyes pont és utána egész felület kettes pont?

Ezek egyébként a 2 alapozásra és a zománcozásra egyaránt vonatkoznak?

Kösz szépen!
Előzmény: Masgas (808)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 814
Cirka 500 négyzetmétert gurítassz egy nap, nincs mit mellébeszélni:!! Festékszórónak nincs értelme, mivelhogy laikus vagy hozzá :DDDD Elbaszni nem akarod, akkor hagyd a francba...

Ezen túlmenően, nem árt, ha köszönsz, mikor belépsz egy idegen helyre.
Előzmény: szvl (812)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 813
A mennyezetet és a falakat más-más színűre szeretném festeni. Ahhoz, hogy a találkozás szép egyenletes legyen egy megoldás, hogy a mennyezet lefestése és megszáradása után egy szalagot ragasztok a mennyezetre a falak találkozásához, majd lefújom a falakat is (más színű festékkel).

De aggódok, hogy a szalag alá beszívárog a falra fújt festék. Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg van erre a problémára valami tuti megoldás?
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 812
Nagy felületet (kb. 220 négyzetméter) kell gyorsan (2 nap alatt) lefessek diszperziós festékkel 2-3 rétegben. Arra gondoltam,hogy bérlek egy festékszóró gépet, hogz időben végezzek. A kérdésem: mire kell ügyelni a festékszóró géppel való munka közben? Van-e hátránya a festékszórónak a hengeres-ecsetes felhordásshoz képest?
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 811
Isosalc a neve, gyakorlatilag timsó :)))
Előzmény: KerIsu (810)
KerIsu Creative Commons License 2008.06.30 0 0 810
A Düfának van egy szigetelő sója ami meg fogja a nikotint is
Előzmény: Masgas (809)
Masgas Creative Commons License 2008.06.29 0 0 809
Nem a szag szokott gond lenni a dohányzásnál hanem az új festéken átsárgulás.
A szag el szokott tűnni.
A tapétázásnál vigyázni mert ha papírtapétát raksz régi felületre nagyon nagy az esélye az átsárgulásnak. Ugyanis a tapéta ragasztó nedvessége kioldja a kátrányt és szépen kimászik az új tapéta felületére.
Ilyenkor csak a kaparás és új glettelés segíthet.
Előzmény: pvinyo69 (807)
Masgas Creative Commons License 2008.06.29 0 0 808
Mint említettem az előzőkben van fehér és színes ecsetesem. Általában fehérrel szoktam kenni kb az estek 90 %-a.
Hígitás kis lépésekben kb 1/4 dl- enként adagold a hígitót.
Előzmény: totya4 (805)
pvinyo69 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 807
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Adott egy lakás amiben iszonyatosan büdös dohány, szellőzetlenség, stb szag van. Festés, tapétázás után mennyi az esély, hogy a szag megszűnik.
köszi : pvinyo
totya4 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 806
Ja, és kösz az infókat!
Előzmény: Masgas (804)
totya4 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 805
Én még ki sem szoktam mosni az ecsetet, amunka végén kicsit lehúzom a kéziedény szélén és bele az ecsetesbe.

Gondolom akkor te mindent egy színnel festessz... :-)

Kösz, akkor a hengert hanyagolom.

Nem igazán tudod túlhígitani a festéket, nekem még nem sikerült:)

Akkor rossz infót kaptam, bár biztos nem rossz szándékkal. Akkor higítom nyugodtan. Kár hogy pont az alapozó dobozán nincs ott a higythatóság mértéke, legalábbis kitöltve nincsen. A zománc 150ml-t ír max ecsetre, szerintem ilyesmi nagyságrend állhat az alapozóra is.

Olyan rohadt melegek vannak, pláne délutánonként, és alant írva lett hogy túl melegben nem érdemes festeni, mert hamar húz. Legközelebb akkor jelentkezem ha haladtam végre. ponex mester igen csendben van, szerintem fekszik valami kórházban az idegosztályon, és csak annyit tud mondani "totya...totya...ááááh" :)
Előzmény: Masgas (804)
Masgas Creative Commons License 2008.06.28 0 0 804
Nem igazán tudod túlhígitani a festéket, nekem még nem sikerült:)
Én még ki sem szoktam mosni az ecsetet, amunka végén kicsit lehúzom a kéziedény szélén és bele az ecsetesbe.
Látom tájékozódtál!
A lakkhenger nem rossz de én igazán csak felhordásra szoktam használni arra jó, szép egyenletesen gyorsan lehet nagy felületre felmaszírozni az anyagot és addig sem húz, utána pedig egy kicsit bemártott kinyomott ecsettek oszlatok könnyedeén fürgén, mivel a henger óhatatlanul kis buborékokat kelt. Viszont a lakkhenger csak egyszerhasználatos.
Lakkhengerből is van szivacsos és plüssös valamint ezek kombinációja. Én általában szivacsosat használok. Lakkhengerhez kell lakktál is amin be tudod festékezni és lehúzni a hengert.
Ha akarsz írni összefoglalót a hozzászólásaimat felhasználhatod elvégre a fórum nyilvános.
Előzmény: totya4 (803)
totya4 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 803
Szia, kösz az infókat!

Nem véletlenül egy készülő könyvhöz gyűjtögetsz anyagot?

Csupán valami alapismeretet szeretnék felszedni. Könyvet meg vettem volna ha találtam volna. Fűről 2 is van, kevesebbet is kérdezek. Ha jól értem te belerakod az ecsetet egy higítós üvegbe miután kimostad, és ott ázik magának? Hm.

Ha (!) eseteleg túlhigítom a festéket , akkor nem lehet úgy "meggyógyítani" hogy kevergetem-kevergetem hogy illanjon el belőle a higító egy része?

Ránézésre a munka küllemét a zománcozás minősége adja meg. Esetleg kis festőhengerrel nem érek el simább felületet, mint ecsettel?

Nem lesz könyv, viszont gondoltam hogy egy kis összefoglalót összeránthatnék hogy más hozzám hasonló hülyével ne kelljen ugyanezt végigfutni, de akkor mindenkitől egyenként meg kéne kérdezni hogy hozzájárul-e ahhoz hogy amit írt az fel legyen használva.
Előzmény: Masgas (802)
Masgas Creative Commons License 2008.06.28 0 0 802
Higítós edénynek én kiürült 5 literes festékes edényt szoktam használni annak jól zár a teteje.
Egyszerűbb módszer: Üditős , ásványvizes palack félbevág kb a felső 1/3 ánál de nem teljesen kürb csak annyira hogy félre tudd hajlítani és bele tudd tenni az ecstet. Hígító beleönt hogy az ecset szőrét leoje legalább félig majd teteje visszahajt és valami öntapadó szalaggal leragaszt a vágást.
Ez működik , nálam még fél évet is kibírt a nitrohigítóban pedig az igen illanékony.
Arra kell vigyázni szépen álljon benne az ecset ne nyomja félre a szőrét.
Hú most figyelem milyen aprólékos részletességgel bele mentünk a szakmába:)
Nem véletlenül egy készülő könyvhöz gyűjtögetsz anyagot? :):):):)
Ja és ha kiöntessz egy kis festéket kenéshez azt használat után ugye vissza lehet önteni a festékesdobozba.
Előzmény: totya4 (800)
totya4 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 800
Hát ez a festő edényzet nekem csak maga a festékes doboz :) A doboz hamar beszáradt tetejét látva, ha kiöntenék egy kisebb mennyiséget, akkor az hamarosan megszáradna. Lehet kéne még higítani a festéken... De ha meg túl híg lesz, és akkor ballaghatok el a boltba másikat venni. Nem mártottam bele túl mélyen az ecsetet a festékbe. Kösz a segítséget!
Előzmény: Masgas (798)
totya4 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 799
Kösz az infókat!

Újdonság nekem hogy új ecsettel nem érdemes zománcozni.
Csiszolóvásznam van.
Ez a rongy a szőrre tekerés kicsapásnál ez nem rossz ötlet!

A higítós edény így nekem sokat nem mond hogy el tudjam képzelni. A higító előbb-utóbb telítődik, és cserélni kell úgyis.

Előzmény: Masgas (797)
Masgas Creative Commons License 2008.06.27 0 0 798
Ja és az ecset halála ha erősen húzogatod az edény széln amiből kensz mert akkor letéped a külső szőrét.
Úgy hogy kenii csak úgy festékbe bemárt a z atulsó 1.5 cm és a kenő edényzet belső falán letunkol a felesleget, erre való a kéziedény aminek olyan a széle hogy ne cseppenjen le a festék
Előzmény: Masgas (797)
Masgas Creative Commons License 2008.06.26 0 0 797
Újkorában minden ecsetről potyognak szálak. Egyikről több a másikról kevesebb.
Módszerek
Finom bronzkefével "fésülgeted" egy kicsi, könnyedén
Nyers téglafelületen huzogatod mintha kennél
Esetleg durvább csiszóló vásznon
Először csak portalanításra használod hogy jöjöön ki ami akar és kopjon be.
De új ecstet alapozni használunk mert ott nem gond ha hullajtja egy kicsit és még be sincs kopva a szőre úgy hogy nem lehet vele szépen zománcozni.
Erre való a hígitós edény hogy használat után el lehessden tenni és a következő használatkor elő lehessen venni.
Szineteikus hígítós edényem nekem kettő van fehér és színes.
Ha kiveszed a hígitóból az ecsetet az edény belső falához csapkodva a szőrét kijön a nagyja, utána rongy ráteker a szőrre és én a cipűm orrágoz szoktam ütögetni. Igy majd csonszáraz és használatra kész az ecset.
Előzmény: totya4 (796)
totya4 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 796
Ja igen, és kéne egy módszer hogy az ecsetről ne festés közben potyogjanak a szálak :) Drága ecseten kívül ha lehet.
totya4 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 795
Ismét itt. Próbálgattam a festést a próbapadomon, meg egy lecen ahogy ajánlva volt.
Rettentő sűrű volt az alapozó, akadt rendesen. Elkezdtem higítani 25ml-enként, és 100ml-nél mondtam azt hogy már alakul, bár hogy jobban terüljön lehet kellett volna még hozzáadni. Tudom látatlanban nem tudjátok megmondani elég-e. Azt viszont mondták nekem ha túl sokat adok hozzá akkor a festék használhatatlan lesz.

Tehát a képen jobbról balra haladva ujjnyi függőleges szakaszokba látszik az egyre hígabb festékkel való festés. A legutolsónál már szinte nem akadt az ecset. Nem valami jók a képek, mert nem új a kamera és fény se volt. A valóságban nem ilyen szép ez :)

01
02
03

Érdekes hogy a higító mintha enné a műanyagot, legalábbis a mérőpoharam fehéredett tőle.

Az ecsetet kimostam, de a maradék festékes higító az istennek sem akart elpárologni, úgyhogy visszatöltöttem egy üvegbe. Kár, pedig arra számítottam hogy párolgás útján megszabadulok tőle.

Ezután finom csiszolás, portalanítás, 2. réteg alapozó. Majd finom csiszolás, portalanítás, és a zománc. Kíváncsi vagyok a zománc után hogy néz majd ki, mert ha azt túl hígra keverem, akkor nem fog takarni egy réteg.

Kösz az eddigi segítséget mindenkinek!
Bobbo Creative Commons License 2008.06.26 0 0 794

és a tapétát, bordűrt én veszem

 

tehát

a ragasztó és a munkadíj különbséget kérdezem

mennyivel több

Előzmény: Bobbo (793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!