Keresés

Részletes keresés

Hentes papa Creative Commons License 2015.12.24 0 0 43908
Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!.
belteczki85 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 43907

Mindenkinek békés, boldog karácsonyt kívánok!

Gypsy56 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 43906

Ha csak az nem ...

Előzmény: Hentes papa (43905)
Hentes papa Creative Commons License 2015.12.23 0 0 43905

Na látod ezért nem éri meg kiadni 300at egy 555RXT ért.

A Husi 53,5cm2-ből csak 3,75lovat tudott kipréselni, a kínai meg........:)

Előzmény: Gypsy56 (43904)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 43904

5,2 ló, mi? :-))))))))))))))))))

Ilyen madarat már láttam, csak akkor még DEMON volt a neve.

Előzmény: KGY75 (43903)
KGY75 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 43903

Üdv.Valakinek volt már dolga ilyen fükaszával mik a tapasztalatok!

 

Fighter Benzines Fűkasza 5,2LE 55ccm 4in1 

fefe73 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 43902

Komoly lóvé van ám ebben,most ki is lett írva újra,de egyenlőre meglátom mire jut az új csapat....

Akik eddig csinálták(ismered mindet),szépen meghúzódnak a háttérben,okosan kivárnak ők is.Mesélhetnék sok mindent ezzel kapcsolatban,de nem ide való és főleg nem publikus.

 

A fűrészes talira elmennék én is,de bevallom nem vagyok nagy fűrészes,inkább lelkes érdeklődő hobbista.Én inkább a kerti eszközökkel vagyok mindennapos kontaktusban,de szívesen elmennék és el is vinném az 545-öst meg a 365-öst is kicsit brümmögtetni.Jó lenne ha nem a kertészeti szezonba tennénk az időpontot,csak ennyi.

Előzmény: zil-130 (43901)
zil-130 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 43901

Szerintem nem érdemes a városi fűmelókért mozdulni..le van az már osztva,de nem a polgi által..A polgármester tehetetlen,mivel full fideszes csapat veszi körűl-őket meg nem kell bemutatni.Hülye választók,minek váltják le a polgármestert,ha a testület marad a régi-mi változna?Más téma:Régebben Benchmade Laci emlitette,hogy esetleg jó lenne szervezni egy helyi fűrészes eseményt,de csak olyan zártkörű félét.Neked is emlitette esetleg?Vélemény?

Előzmény: fefe73 (43899)
fefe73 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 43900

Sosem mértem,de ugye ha nincs rajta a vágó,akkor majdhogynem korlátlan a damil hossza,de rátekeredik a szárra és a gép sem bírja.Én annyit mondtam,hogy a stihl fej precízebben adagol,mindig ugyanannyit,nem túl sokat és ezért jobban használható vágó nélkúl.A t 45-nél a "túladagolás"mindennapos.

Előzmény: farkasbela02 (43898)
fefe73 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 43899

Szép állapotú gép,szerintem ez nem volt kint "termelésben".Saját telken vágtam vele az após szőlőjénél.Meg a 120-sal is.Azon már látszott,hogy kapott az élettől...

Mióta én itt vagyok ebben a családban,nem dolgoztak ezek a gépek,nagyon régóta nem csinálják a városi zöldfelületeket a Gyusziék.Már jó ideje fűzöget,hogy közösen vágjunk bele,embere gépe van,bennem megbízik.Hatalmas lehetőség,nagy kihívás.De egyenlőre várunk.Akkora fejetlenség van ebben a városban és olyan hozzá nem értő vezetés mint még soha.Én személy szerint nem ezt vártam az új polgitól,sajnos baromira nem jól sült el ez a polgármester váltás,mert a város semmit nem fejlődött,sőt minden rosszabb lett,mindent és mindenkit ellenőrzünk,átvilágítunk és közben csak helyben topogunk,nézd csak meg Zamárdit például.....Lellét,Füredet ne is említsem....közben Siófokon az elmúlt 2 évben semmi de tényleg konkrétan semmi említésre méltó nem történt....na ezért nem törjük magunkat az önkormányzati melókért,meg van is melónk mindkettőnknek.

Előzmény: zil-130 (43897)
farkasbela02 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 43898

Szia Fefe! Ha nem zavarlak egy kérdés.Hogy van ezekkel a damilfejekkel?

Tehát a Husi T45x fej, 45cm enged ki és a Stihl autocut 40-2 fej 40 cm-ert

Köszi

 

zil-130 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 43897

Nem is tudtam,hogy van nekik négyszázas gépük...Tizenpáréve bütykölgetem a gépeik egy részét,de FS 400 ra nem emlékszem.Persze,attól még lehet nekik,hogy én nem láttam.Valaha rettentő sokat vágtak kaszákkal,lehet,abból a korból maradt.Nemrégiben javitottam nekik egy 350-est/rettentő nehéz szülés volt/,arról ugy tudták a Gyuláék,hogy négyszázas.Csak néztek,mikor mondtam a művezető Sanyi -bának,hogy ez bizony nem négyszázas,hanem csak háromötvenes gép,abból is a harmincötös,a régebbi változat.

Előzmény: fefe73 (43894)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 43896

Pffff. ettől már zsong a fejem. Netbúvár kolléga, egy "független" labor szakvéleménye csuklógyakorlat. Persze toljad csak a vonalas hülyeséget ...

Tudom, ez van ÍRVA A NETEN !!! Nem sok ilyenben volt részed, inkább csak okoskodsz a fotelból ...

Előzmény: Törölt nick (43895)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 43895

Ha még fut az ügyed...

 

Tudd, hogy garancia/jótállási idő alatti hiba esetén:

 

----

 

A forgalmazó, ha el akar hajtani, akkor ehhez

lesz szíves bemutatni egy tőle független, akkreditált labor által,

a saját költségén elkészíttetett vizsgálati jegyzőkönyvet.

Benne a szakszerűtlen használatról szóló, egyértelmű megállapítással.

 

HA ilyet bemutat neked CSAAAAK akkor mentesülhet a garancia/jótállás alól!!!

(ekkor persze utólag elkérheti a vizsgálat jókora díját a hazudós felhasználótól)

 

Különben a bíróság előtt bukta lesz és fizet minden felmerült költséget is.

 

A gyakorlatban aligha fog ilyen akkreditált szakvéleményt bemutatni.

Tehát nem tud jogszerűen mentesülni... a tökös felhasználó igénye alól.

 

A garancia/jótállás épp ezért elég kemény kötelem.

 

Hisz, csak akkor mentesülhet az ingyenes javítás alól, ha BIZONYÍTANI tudja

- a rongálást vagy

- a szakszerűtlen (a kézikönyvnek nem megfelelő) használatot.

 

Ennek két módja van.

- a fentebb említett tőle független és erre jogosított labor jegyzőkönyve

- vagy a fenti két ok valamelyike olyan nyilvánvaló, hogy egy laikus számára is helyből egyértelmű

A szóban forgó hiba nem ilyen, ez egész biztos...

 

Ergo úgy 99,9% az esélye, hogy: ha végig viszed az ügyed >> nyersz.

 

Megjegyzem.

A szavatosság első 6 hónapja még ennél is keményebb.

Mert pluszban ott van még a kártérítési igény lehetősége is...

 

---------

 

Szóval, ha szerinted a leírás szerint használtad a cuccot és mégis hibás lett.

Akkor nem neked kell bizonygatni a dolgokat.

 

Hanem a kereskedőnek!!!! azt, hogy: "má pedig, igenis miattad lett rossz, mert szakszerűtlen voltál".

...és ehhez ő szakvéleménye kevés, sőt a márka szervizé/gyártóé is! az lesz.

HA nem dőlsz be nekik az igazad tudatában és nem adod fel.

 

A kereskedő lehetőségei tehát valójában igazából csak ezek

- javít garanciában, önként

- javít garanciában bírói ítéletre és pluszban fizeti a perköltséget is

- bizonyítja, hogy: igen, te hibáztál, mégpedig egy drága jegyzőkönyvvel alá támasztva ezt

  (ez esetben UTÓLAG jogosan kéri majd el a jegyzőkönyv/vizsgálat árát tőled és perköltséget is, ha van)

 

Sajnos, a perköltséget viszont neked kell megelőlegezni... ha harcba indulsz az igazad tudatában.

Előzmény: ComradeKex (43374)
fefe73 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 43894

Szia,kipróbáltam mindet,a fűrészeket is meg a kaszákat is,de csak az egyik 400-as volt nálam hosszabb ideig,arról tudok véleményt mondani.Igen jó gép az biztos.A 120-as is tetszett,de jóval gyengébbnek éreztem.Ami jó benne az a súlya...

Előzmény: zil-130 (43893)
zil-130 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 43893

Üdv Fefe73!Nem ismered az Fs-350 gépet?Pedig a Fecske KFT-nek az van,meg  Fs-120,azokat meg azt gondoltam,a kiváncsiság miatt,legalább kipróbáltad..

Előzmény: fefe73 (43892)
fefe73 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 43892

Szia!

Rendszeresen vágott felületre 2.4-es damilt használj vágó nélkül,az úgy a leghaladósabb.Nem ismerem a 350-est,a 400-as simán bírta.Még akkor is,ha 3 hét után mentünk,a vastagabb damilt viszont  egyik gép sem szerette vágó nélkül.Szóval azért észnél kell lenni,oda kell figyelni a gépre.

 

Nem csak azért jobb a hosszabb-vékonyabb damil mert haladósabb,hanem azért is,mert sokkal szebben le lehet vele vágni és bármilyen hihetetlen is,kétszer nehezebben szakad le a hosszúra engedett 2.4-es,mint a rövid 3-as damil.Próbáld csak ki.Sokkal kevesebb fogy belőle.Fogalmam sincs ez miért van....

Előzmény: ak.negyvenhet (43886)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.12.21 0 0 43891

Látod ez a lényeg, h merjünk nagyokat álmodni!!!!

 

A sokatt szidott vezérműszíj helyett pl. visszatér lassan ismét a vezérműlánc!

 

Igaz, napjaink stílusában hátra rakjuk a kuplunghoz, h a cseréhez szét kelljen bontani a fél autót, és élettartamban lassan már annyit se bír mint egy szíj, de láncnak lánc, úgyhogy örüljünk! :-)

Előzmény: Gypsy56 (43889)
flybird Creative Commons License 2015.12.21 0 0 43890

Kedves csiga fórumtárs.

Feladtam részedre a karácsonyi csomagot. :)

Gypsy56 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 43889

Én is szoktam ilyenekről álmodozni, például újra gyártják a Mercedes W123-124-et, Újra van Laurel motor a Nissannál, rendeletileg megtiltják a kettős lendkereket, stb. ;-)

Előzmény: ak.negyvenhet (43888)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.12.20 0 0 43888

Keszeg!

 

"Tervezés alatt van egy komolyabb, hasonló felépítésű fej"

 

Ha van egy kis eszük, akkor pont azt csinálják amiről itt Fefe és Gypsy beszélt: fogják a Stihl és a Husky fejet, és egyszerűen lekoppintják a jó megoldásokat. Gyakorlatilag Husky fej kell olyan erős anyagból mint a Stihl fej, picit finomított adagolással. :-)

 

Mindehhez egy korrekt vételár, és külön megvásárolható alkatrészek...... tuti sikeres volna!

Előzmény: keszeg88 (43877)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.12.20 0 0 43887

Én is az Oleora szavazok!

 

Az idei volt a 3. szezonja nálam az Oleo-mac 730T kaszámnak.

 

3000 m2-t tartok vele karban, 2 hetente vágom szezonban. Teljesen pozitívak vele a tapasztalataim. A jó minőségű kenőanyagokat, az előírt karbantartásokat nálam pontosan megkapta, nem ökör módjára használom (ami annyit tesz, h hidegindítás után először kíméletesen dolgozok vele míg be nem melegszik, csak aztán küldöm vele fullgázon, meló végén meg visszahűtöm mielőtt leállítom, meló közben meg nem "pisztolyozok" a gázzal), és semmi gondom sincs vele, szerintem nagyon jó kis gép!

 

Pusztán egyetlen paraméter, az erő miatt váltottam nagyobbra. Úgy volt, hogy az erősebb gép is Oleo lesz (755Master), de közbejött egy igen jó vétel, és így lett Stihl FS350 a dologból. Ha ez is gyenge lesz 2.2Le-vel, akkor majd ezt is eladom, de ez még a jövő zenéje.

 

Szerintem bátran vehetsz Oleo kaszát.

Előzmény: handbrake23 (43859)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.12.20 0 0 43886

Uraim!

 

Ezer köszönet mindenkinek aki a Stihl Autocut vs. Husky T45x kérdésemre válaszolt, fotót linkelt és/vagy leírta a tapasztalatait!!

 

Az olvasottak alapján úgy érzem, hogy a leginkább helyes döntés az, ha feldobok egy pénzt, ha fej akkor Stihl ha írás akkor Husky fej lesz a választás! :-))

 

 

Fefe!

 

Írod, hogy:

 

"A stihl fej strapabíróbb,sokkal pontosabban adagol,soha nem tol többet mint amit a gép elbír,damilvágó nélkül is tökéletesen használható."

 

Asszem ez lesz a döntő érv.....

 

Egy Oleo kaszám van 1.4 lóerővel. Tökéletesen dolgozik a gép, szerintem qva jó kis masina, de az 1.4 le az 1.4 le....... azért váltottam egy kicsit erősebbre, mert ahogy korábban írtad is, h damilvágó nélkül sokkal gyorsabban lehet haladni, de ahhoz meg kell az erő.

 

Rendszeresen nyírt területen fogom használni az FS350-est, 2 hetente vágom a füvet szezonban, bízom benne, hogy itt a 2.2Le már el fog bírni 1-2 koppal hosszabbra kiengedett damilt. Ha damilvágó nélkül pontosabban adagol és így is szépen lehet vele dolgozni, akkor mégis a Stihl fej lesz a választás.

kacsaXD Creative Commons License 2015.12.15 0 0 43885

Az bc 340 tl oleom , fél éves kb. 40 liter benzint nyomtam el vele. Az utolsó kaszáláskor már érezhető volt a damil túladagolás. 

 

Úgyhogy tavasszal veszek egy új tartalék fejet. Stihl vagy T45x

Előzmény: keszeg88 (43877)
golf72 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 43884

Sziaszttok! Van egy legkisebb stihl  kaszám és nem tudom tökéletesre beállítani azt hallottam hogy van benne valami fojtás csak nem tudom hogy mi ,tudana valaki segíteni!

Előzmény: Gypsy56 (43883)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 43883

Hallod én nem tudom, miről beszélünk, de nekem ez a hiba fix userhülyeségnek tűnik. A T45X alaplemeze a tengely körül a lófütty tipikus esete, de ilyenről még nem hallottam. Ha odavered a fejet akkor simán megmakkan, de ez nem a gyártó hülyesége szerintem. Jártam úgy, hogy a vadi új T45X-et a zagysebész nekiküldte a földből kiálló, NEM LÁTHATÓ 40 X 40-es szögvasnak. A cucc kb 8-10 cm magasan lógott ki, ráadásul a teteje 45 fokban vágva, eredetileg collos vízcső rögzítésére volt a földben. A fej cirka kézigránátként robbant ezer darabra. SZERINTEM nem a husi volt a felelős, hanem az a fasz, aki ezt a földbe betonozta. Én meg a majom, aki pechjére arra járt ...

Előzmény: Törölt nick (43880)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 43882

Sajnos ma már nem divat a kötelező raktárkészlet, ami szerintem baj. Kicsit erőből politizál az összes gyártó, mert próbálj helyettük máshonnan alkatrészt venni. A gép megvásárlásával orrodba fűzték a karikát. Ennek élharcosa SZERINTEM a makár, de ugye a husinál (kevésbé(, Stihlnél (inkább) ez megtalálható. Ahogy én látom az Oleora inkább az a jellemző, hogy nem a cég, hanem a kereskedői szarnak bele az utógondozásba, ami részben a cég hibája, mert nem várja el a forgalmazótól a márkaképviselet betartását. Ebből szerintem üde kivétel a Csaba, ő az a varázsló, aki BÁRMIT megszerez.

Előzmény: keszeg88 (43879)
belteczki85 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 43881

Amikor nekem kellett akkor még nem volt.

Előzmény: keszeg88 (43877)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 43880

Láttam ennek a fejnek Load&Go a klónját,az a csavar körüli részen túl van könnyítve és kitörött a fejből az a rész.Egymás mellett volt 3 db evvel a hibával.Azt hogy ki,hogyan,min használta,nem tudom.

Előzmény: keszeg88 (43877)
keszeg88 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 43879

Az a baj hogy senki sem raktároz, pedig egy ilyen elemi alkatrész alap kell hogy legyen ennyi eladott gép mellett, nem gondolkodnak előre nemcsak a boltok/szervizek hanem még a központ sem, pláne nem teszi bele olyanba a pénzét ami nem, vagy lassan térül meg. Nyilván több oka is van, nem megyek túlzottan bele... Előfordul hiány, mert a gyár logisztikája bedobta a törölközőt/beszállítót vált stb. és 2-3 hónap mire lesz értelmes mennyiség, szezonban ez szerintem full gáz. Tudok 1-2 furcsa esetről...mindattól függetlenül melyik márkáról beszélünk, mert minddel beleszaladtam csodákba határidők terén, pedig sohasem kértem túl egyedi vagy régi alkatrészt!

Előzmény: Gypsy56 (43876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!