Keresés

Részletes keresés

mtib Creative Commons License 2004.10.31 0 0 720
Szóval ez az:
mtib Creative Commons License 2004.10.31 0 0 719
Üdvözletem mindenkinek!

Kb. a 400-as hozzászólások körül volt szó a nyilas és egyéb felülbélyegzésekről.
Ma a Petőfi Csarnok bolhapiacán sikerült látnom ilyen gyöngyszemeket: 100 Pengős, 10 Karbowanetz 1942, és 100 Dínár 1941 vagy 1942. Az igazán érdekes az a dologban, hogy a "gyüjtőtárs" kínálatában egy oldalon szerepeltek horogkeresztes, sasos bélyegzéssel. A furcsa az egészben, hogy a bélyegző ugyanaz!!!! Sőt a tinta is.
Lehet, hogy a III. birodalomban egyetlen egy bélyegző volt? Elbeszélgetve az úrral azt, mondta, hogy ezeket a ritkaságokat nehezebb eladni mint a nyilaskereszteseket!. Azokat jobban viszik!
Egy hasonló pecsét az E-bay-ről:

mtib
numizmatato Creative Commons License 2004.10.31 0 0 718

Kose udvozollek a tavolbol!

A teknosbekat elado a leirasban azt irja, hogy nem egeszen biztos benne, hogy arany. Vagyis ott vagyunk ahol az  1906-os 5 koronasnal, az elado nem vallal felelosseget a darabert.Hivatkozik egy valaha latott katalogusra amelyben meg DM ara volt ennek az arany teknosnek, de nem jeloli meg pontosan ezt a katalogust.

Viszont szazadgramm pontossaggal megmerte a sulyat. Ez a suly  kb az ezust (Lanyfalusieknal leirt) 200 forintos sulyanak felel meg. Ha arany volna nem kisebb, hanem nagyobb lenne a sulya az ezustnel. En viszont ugy emlekezem, hogy valamelyik magyar arverezo cegnel lattam hirdetni egy aranyozott teknost, de en sem tudom pontosan, hogy mikor es hol lattam.

Előzmény: kose (716)
Preis Creative Commons License 2004.10.30 0 0 717

Sziasztok!

 

Voltam az árverésen a Békében. Otthagytam egy csomó pénzt! :-) de jó volt.

A csúcs, II. Mátyás 5 aranyforintja volt. (ÉH 820) 1,8 millióról indult és 2,8-en ütötték le. Nem semmi...+15% (árverési jutalék)

 

Ott volt valaki?

 

Preis

kose Creative Commons License 2004.10.29 0 0 716

Üdv Numizmatato!

 

Érdekes ez a 200 Ft-os.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=21852&item=3937962676&rd=1

 

Aranynak jelzi az eladó, a Leányfalusi-Nagy könyv szerint pedig:

 

200 Ft 1985

súly:16 g

átmérő: 35 mm

vastagság: 2,0 mm

anyaga: Ag 640   (azaz ezüst!!!)

                                 kiváló

BU   13.000 db          800,-  Ft

PP     2.000 db         2.000,- Ft

 

Bár a könyv megjelenése óta az árak módosultak, de a kezdőlicit 125 Euro = 32.500,- Ft kicsit durva.

Vagy nem??

Előzmény: numizmatato (715)
numizmatato Creative Commons License 2004.10.29 0 0 715

Szerintem mar az 1927-es minta 1000 pengosok is a sorszamozottak es hasznaltak utolag eloallitottak. A pick katalogus a minta 1000 pengosnel csak az uncircalated minosegre ad arat. A forgalmi unc 2700 $, a minta unc 750 $. A katalogus fotojan is sorszamos minta lathato.

Idosebb adatfeldolgozassal foglalkozok meg emlekeznek ra, hogy a 80 oszlopos lyukkartya utan lyukszalaggal etettek az adatfeldolgozo gepeket. A magyar bankjegyeken szereplo MINTA perforacio is valoszinu meg ezeken a regi masinakon keszul.Nincs tehat akadalya annak, hogy aki ilyen regi masina kozelebe kerul ateresszen nehany bankjegyet es ritkasagot allitson elo.Sajnos ugy emlekszem, hogy a Nemzeti Bank is forgalmazott ilyen sorszamozott MINTA bankjegyeket de uncirculated minosegben.

Lattam mar 000 sorozatu sorszamos minta bankjegyet is. Ez lenne az igazi megoldas, ha nyilvanossagra hoznak a peldanyszamot.

Lassan Guiness rekordot allitunk fel a hamisitvanyokkal. A heten tett fel valaki Nemetorszagbol egy teknosbekas magyar 200 forintost, mint vilagritkasagot tobbszaz euroer a www.ebay.de magyar penzek koze mint aranypenzt. persze csak a teknosbekas oldalat szkennelte be, gondolom azert, hogy a vevo ne lassa a 200 Forint feliratot.

Voltak nekem megsemmisitett 1946-os !00 forintosaim. Ezeken a megsmmisito lyukasztas a bankjegy vizszintes kozepvonalaban ket kb. 5mm-es lyuk egymastol olyan tavolsagra mint az iratlyukasztoknal.Nem valoszinu, hogy MINTA prforacioval  ervenytelenitenek a bankjegyeket.

 

Előzmény: patrona (714)
patrona Creative Commons License 2004.10.29 0 0 714
Újabb érdekességre akadtam a jó öreg Vaterán:-)
http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1189549
Mindkét darab MINTA perforált, de jól látáhatóan használtak, és a 100as nem nullszériás(gyanítom a 10es sem).
Ennek mi értelme lenne? Talán Rákosiék így érvénytelenítették, mikor kivonták a forgalomból a '47es papírpénzeket?
Iza104 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 713
Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek, most már legalább tudom merre induljak.
numizmatato Creative Commons License 2004.10.29 0 0 712

IZA!

A masodik kituntetesed "A hatorszag hadszinterre alakulasa soran a legoltalom teren egyre tobb aldozatos munkara volt szukseg, 1944 marcius 1.-en alapitottak a POLGARI  HONVEDELMI ERDEMKERSZT-et, arany ezust es bronz fokozattal.

A szalagra a szemelyes peldaadassal veghezvitt cselekedetek eseten baberagat, levente reszere torteno adomanyozasnal a levente jelvenyt helyeztek."

A fotobol nem alapithato meg, hogy ez melyik fokozat.

Mindenfele fem es papirpenz, kituntetes, jelveny, erem, plakett es ezekre vonatkozo irodalom eladhato a Magyar Eremgyujtok Egyesulete minden honapban megrendezesre kerulo kisarveresen. Be kell vinni az anyagot az egyesuleti irodaba(Liszt ferenc ter). A beado szemelyesen resztvesz az arveresen es eldontheti, hogy odaadja e a  megajanlott arert.

Ugyancsak havonta van arveres a Bedo  arverezohazban(www.bedo,hu)

A Signum Memoriae nem er 2200 forintot, ez igen gyakori darab.

A Polgari Honvedelmi Erdemkereszt joval ritkabb.

Kituntetesekrol igen jo ismerteto talalhato a www.penz.lap.hu  oldal elso oszlopaban magyar rendjelek es kituntetesek cimen. Az idezet is innen vao.

Előzmény: Iza104 (709)
kose Creative Commons License 2004.10.28 0 0 711

Hoppá!

 

Azt hiszem megvan az egyik, de ez szalaggal. Viszonyításként :

 

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1135233

 

Sok sikert! :)

Előzmény: Iza104 (709)
kose Creative Commons License 2004.10.28 0 0 710
Előzmény: Iza104 (709)
Iza104 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 709
Sziasztok!
Légyszíves segítsetek, hogy a képen látható érem és kitüntetés vajon ér-e valamit, s ha igen, hol lehet értékesíteni ezeket?
Preis Creative Commons License 2004.10.28 0 0 708

Szia Sgya!

 

kb. 175$ UNC tartásban. (UNC=verdefényes)

 

 

Preis

Előzmény: SGYA (707)
SGYA Creative Commons License 2004.10.28 0 0 707

 

Üdv. Mindenkinek!

Szeretném kérdezni, hogy ismeri-e valaki az Osztrákok által kibocsátott 1000 schilinges jubileumi érmét? Hátoldalán: Einsetzung der Babenberger 976-1976. Tudja esetleg valaki mennyit érhet?

 

Előre is köszi!

kose Creative Commons License 2004.10.27 0 0 706

Szia Lengyelermek!

 

Az ilyen pénzeknek is megvan a saját gyűjtői társadalma. Hibás pénzek, hamisítványok stb. sokan keresik őket.

Egyes esetekben az eredeti árnál sokkal többet is érhetnek ezek.

 

Remélem összeakad eladó és vevő, aztán egy kicsit irigyelhetünk, hogy nem mi találtunk rá  :)

 

Sok sikert!

 

Előzmény: lengyelermek (705)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.27 0 0 705
Szia Kose!

Azt hiszem, hogy semmi sem maradt ki az összefoglalásból. Véleményem szerint tényeleg a verde egyik munkása csempészhetett néhány érmét a gépbe. Eddig egyszer láttam ilyen érmét, de az uncos volt, és ugyanúgy mutatta a peremmintázatot. Bronzon hivatalosan nem fordulhat elő ez a recézés, verdei információk nincsenek róla, a katalógus nem említi, ez is az előző elméletet támasztja alá. Én úgy veszem ezt a veretet, mint az ARTEX Szent László 5 pengőjét, persze ez sokkal ritkább.

Patrona érméjének a képét elfelejtettem bevinni, de remélhetőleg holnap már viszem.
Előzmény: kose (704)
kose Creative Commons License 2004.10.27 0 0 704

Sziasztok!

 

Megvan a gazda, tehát első kézből kapjuk az infót :)

 

Összegezve az eddigieket:

-az érem 2 filléres biztosan eredeti

-a recézés eredetinek tűnik, ami külön művelet eredménye

-az előző kettő egy érmén való megjelenése továbbra is erősen kétséges

-az kizárható, hogy 1926-ban készítettek 1-2 olyan érmét, amit majd 1940-ben hoznak forgalomba

-marad a vélemény, egy verdei munkás nagyszerű merészségge. Olyan ez, mint a bélyeggyűjtésben a csinált levél (filatéliai futtatás)

 

A két rész külön-külön eredeti, valóságos, forgalmazott dolog. Egyben kevésbé valószínűen az.

Szerintem..:)

 

Lengyelermek!

A múzeumi ismerős tudott valamit mondani Patrona pénzéről?

Előzmény: lengyelermek (695)
patrona Creative Commons License 2004.10.26 0 0 703
Érdekes, hogy forgalomba került. Az ember azt gondolná az ilyesmi mindíg UNC állapotban marad.
Nekem is van egy 1869es 20 Krajczár réz leveretem, az is elég megviselt állapotban van valamiért. Talán odaadták gyerekeknek játszani?:-)
Előzmény: lengyelermek (702)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.26 0 0 702
Az a baj vele, hogy sok rajta a peremhiba, de élőben tényleg jól látszik a viszonylag jó minőségű részeken.
Előzmény: lengyelermek (700)
patrona Creative Commons License 2004.10.26 0 0 701
Igen, így már tuti hogy eredeti:-)
Előzmény: lengyelermek (700)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.26 0 0 700
Szia!

Időközben én is készítettem egyet, de közben lemerült a gépem, úgyhogy jobbat csak holnap tudok felrakni. Kezded már elhinni, hogy a verdében készült?
Előzmény: patrona (699)
patrona Creative Commons License 2004.10.26 0 0 699
Közben már el is készült a kép, akkor már beteszem:-)

Még nem tudom hogy alakul a vasárnapom, de ag mailt mindenképp küldök.

Előzmény: lengyelermek (698)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.26 0 0 698
Szia Patrona!

Fölösleges képet készíteni, mert egy dologra gondolunk, és kitüremkedik az anyag. Vasárnap Budapesten kereszül megyek haza, és kb 1 órát kell várnom a keletiben. Ha gondolod írj egy e-mailt, és megnézheted élőben. (Ez az ajánlat a többiekre is áll).
Előzmény: patrona (697)
patrona Creative Commons License 2004.10.26 0 0 697
Vagyis úgy érted, hogy a peremen(paláston) a rovárkolásoknál látszik, hogy kissé kitüremkeik az anyag?
Mindjárt próbálok képet csinálni a 40es 2 Filléresemről, azon jól látszik mire gondolok.
Előzmény: lengyelermek (695)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.26 0 0 696
Hogy legyen min vitatkozni, feltöltök két nagy képet. Hátha így könnyebben hihető. Ma megkérdeztem egy szakértőt, aki azt mondta, hogy külön fázisban készült a recézés. Ha jól emlékszem Rádóczy is írja, hogy az 1940-es acél 2 fillérest (a sima pereműt) azért recézték be, mert könnyen össze lehetett keverni az 1926-1940-es 10 filléressel. Mivel külön géppel készült, így elképzelhető, hogy valamilyen tréfás kedvű pénzverői dolgozó belerakta a gépbe (akkor még jobb tartásban lehetett). Ebből a változatból egy darabot láttam eddig itt, a szegedi egyesületben, de az unc-os volt.
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.26 0 0 695

       Sziasztok!

 

A recés 2 filléres történetesen az enyém. Véleményem szerint eredeti. A perem ugyanazt a mintázatot mutatja (ahol nem sérült), mint az 1940-től jött szériáé. Mivel ezeknél a recéknél utólagos "felülnyomásról" van szó, így a peremen is látszik ez a csipkézés. Sajnos arról nem tudok fényképet feltenni, ez még az én technikai paramétereimet is felülmúlja.

Előzmény: kose (674)
Preis Creative Commons License 2004.10.26 0 0 694
1940-es 2 filléres (acél)  megfelelne? Ha igen, akkor holnapra beviszem...
Előzmény: patrona (691)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 693
Hát nem.
Előzmény: patrona (691)
luyo57 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 692

"De ha van 41esed, azt megvenném!:-)) "

Azt én is ;-)

Előzmény: patrona (689)
patrona Creative Commons License 2004.10.26 0 0 691
Hát ezekkel nem sokra megyünk, mivel nem rovátkolt a pereme:-))
Előzmény: luyo57 (690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!