Keresés

Részletes keresés

koko31 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 181
Monyesz megnéztem amit írtál. Az lenne a kérdésem, hogy ha már be vannak szerelve az ablakok utólag át lehet -e alakítani légbeeresztőssé. Nekem úgy tűnt az oldalon, hogy nem mert légbeeresztő készülék beépítését is javasolják. Gondolom ezutóbbit akkor ha az ablak sima és utólag van rá szükség.
Előzmény: monyesz (178)
koko31 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 180
Nekem is hasonló problémám van. Új építésű lakásba költöztünk.Főleg most, hogy bennt melegebb van mint kint az ablakokról csurog a pára. Azt mondták, hogy nem száradtak még ki a falak rendesen. A fűtőtest az ablak alatt van kivéve a balkon ajtónál. Nekem is az ablakra szerelhető levegőbejuttatót javasolták mert állítólag így folyamatosan szellőzik a lakás. Megfelelelően jár a levegő és a falak is könnyebben kiszáradnak. Gondoltam lehet, hogy veszek egy páraelszívót de az is igaz lehet, hogy az bár elszívja a párát de a falak szellőzésében nem igen segít ha ez a fő probléma. ? Nem vagyok szaki. De azt is sokan mondták, hogy a műanyag ablakok túlságosan szigetelnek és nem jut elég oxigén a lakásba, így a lehelet meg miegymástól hamar elhasználódik a levegő. Én úgy láttam az M.Roli által javasolt oldalon(astato), hogy jó megoldás lehet a légbeeresztő. Nincsen valakinek tapasztalata akinek már van otthon ablakra szerelt? Mindegy milyen márka.
Előzmény: NapraforgóC25 (174)
hétszínvirág Creative Commons License 2005.10.27 0 0 179

Sziasztok!

Érdekelne valakit egy eladó harmonikaajtó? Fehér, kétszárnyú, 18 ablakkal. Méret:  155cm*210cm. Vadonatúj, egyedileg gyártattuk, 55ezer forintba került, csak aztán megváltoztak a felújítási tervek, és a nyakunkon maradt. :( Jóval olcsóbban is szívesen megszabadulnánk tőle!!! A márkáját sajnos nem tudom, de utánanézek, ha valakit érdekel!

monyesz Creative Commons License 2005.10.26 0 0 178
A Premier ablakosok az Aluplast profilhoz  tudnak ilyet .
Előzmény: kentaura (173)
monyesz Creative Commons License 2005.10.26 0 0 177

Új építésű ház és 2.8-as ablakokat szereltek be, nem semmi... Már a bemutatótermekben sincs 1.4-esnél rosszabb üvegezéssel ablak, sőt most 1.4 helyett akcióban adják az 1.1-es üveget

Előzmény: NapraforgóC25 (174)
kentaura Creative Commons License 2005.10.25 0 0 176
Ja és esetleg az M.Roli által ajánlott weboldal mellett megnézheted még a www.aereco.hu oldalt is
Előzmény: NapraforgóC25 (174)
kentaura Creative Commons License 2005.10.25 0 0 175

Ha új építésű a lakásod, akkor valószínűleg még nem távozott el az építési nedvesség az épületszerkezetekből és emiatt magasabb a páratartalom a belső térben. A magas páratartalom miatt hamarabb lecsapódik a nedvesség az alacsonyabb hőmérsékletű felületeken (mint pl az ablak). A megoldás a szellőztetés+az ablak alatt elhelyezett fűtőtest (akkor ugye a felfelé szálló meleglevegő nem engedi lecsapódni a párát+ hőérzet szempontjából is jobb, mert a sugárzó hőveszteséged csökken, mivel egy irányban van a hideg + a meleg felület.

Vegyél egy páratartalom mérőt és nézd meg milyen a lakásban a páratartalom.

Előzmény: NapraforgóC25 (174)
NapraforgóC25 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 174

Szia,

 

Hasonló problémám van. Új építésű társasházban Panoráma műanyag ablakok (k:2,8) és erkélyajtók bepárásodnak mihelyt a külső hőmérséklet egy kicsit is lehül.

A bepárásodást úgy kell érteni, hogy a nyílászárokon nem lehet kilátni és a nedvesség folyik le a parkettára.

 

Tudna valaki segíteni, hogy mi okozza ezt a problémát, amely nem csak egy kis bepárásodás kategoria?

Rosszak az ablakok vagy a beszerelés volt rossz? De mit lehet elrontani egy beszerelés során?

 

Megköszöném ha valaki tudna adni valamilyen tanácsot a probléma okára.

 

Köszi

C25

Előzmény: M.Roli (170)
kentaura Creative Commons License 2005.10.24 0 0 173

http://www.rehau.hu/ECA39813B72A0F14C1256C01004D79DD.html

Létezik más gyártónál is a résszeééőző, csak most ezt találtam meg hirtelen

Előzmény: M.Roli (172)
M.Roli Creative Commons License 2005.10.24 0 0 172
Ez jól hangzik. Tudsz róla pontosabbat?
kentaura Creative Commons License 2005.10.21 0 0 171
Léteznek műanyag ablakok résszellőzővel ellátva is és akkor megfelelő elszívás esetén nem fülled be a lakás!
Előzmény: M.Roli (170)
M.Roli Creative Commons License 2005.10.21 0 0 170
A műanyag ablakok nagyon jók de nekem elkezdett párásodni a lakás stb mert tényleg annyira leszigetel, hogy nem jut elég oxigán a házba. Nemrég javasoltak légbeeresztőt az ablakra szerelni. Tényleg jó, szellőztetéssel sem kell bajlódni mert a megfelelő mennyiséget engedi be és télen is folyamatosan melegszik fel a levegő. Ablakosok legtöbb helyen beépítik. Hosszas keresgélés után nekem az ASTATO tetszett meg, árban is nagyon jó. Akit érdekel nézze meg : www.astato.hu
ezoz Creative Commons License 2005.10.13 0 0 169
Nekem az a rács dolog nagyon nem tetszene! Börtönt épitesz? Én földszintes kertes házban lakom és a biztositás kötésénél a biztonsági szolgálathoz beköthető riasztó tökéletesen elég volt. Érdemes ilyen irányba is érdeklődni!
Előzmény: evat (168)
evat Creative Commons License 2005.10.13 0 0 168

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni a következőben:

 

Régi ablakainkat műanyagra cseréljük. Meg van rendelve,egy hét múlva jönnek cserélni. A gond az,hogy biztonsági ( A 1-es ,két üveg közt fólia ) üveget kértünk volna.Mielőtt megrendeltül volna megkérdeztük a biztosítót,hogy rács helyett elfogadja-e ezt az ablakot. Először is gőzük nem volt,mi az hogy A 1,majd hosszas telefonálgatások után közölték,hogy csak a B-s üveg egyenértékű a ráccsal. Holott az A 1-es üvegis  MABISZ által bevizsgált. Úgyhogy biztonsági üveg elvetve,rács lesz.

De mi van az ajtóval,ami szintén MABISZ által bevizsgált?! Most már elegem van az ablakosokból is ,akik annyit tudnak,hogy MABISZ által bevizsgált és kész,meg a biztosító társaságból is ( AB AEGON ),ahol csak az x. ember,kárfelmérő tud valamit mondani,akit soha nem lehet elérni.

Járt valaki hasonló cipőben?

Axióma Creative Commons License 2005.10.12 0 0 167
Ketlem, hogy feljonnek Pomazra... bar ha igen akkor meg erdekelhet is. 25 szabvanymeretu (nyilasok 1-3 centivel nagyobbak) bukonyilo, 2 kicsit benabb erkelyajto, bar ha a nagyja megvan gyorsan az mar eleg. Az 1,4-es uveghez ragaszkodom. Email-ed nem publikus, az enyem igen...
Előzmény: Haragos (166)
Haragos Creative Commons License 2005.10.12 0 0 166

 

Szarvasi gyártó cég érdekes lehet?

Annyit tudok róluk, hogy több esetben extra gyorsan végeztek kielégítő munkát. Egyhéten belül.

Dimex profilból dolgoznak, állítólag a Schüco 2. márkája.  Sigenia vagy GU vasalattal. Csak 3 kamrás profiljuk van. Többet nem tudok.

Én nem vagyok velük kapcsolatban, egy ismerős vásárolt tőlük, meg volt elégedve.

Reklámot nem akarok , ha érdekel szólj.

 

Előzmény: Axióma (165)
Axióma Creative Commons License 2005.10.12 0 0 165

Koszonom mindenkinek a hozzaszolasokat, a kovetkezo jelenleg a helyzet: az ablakgyartok egyike se tart  raktaron 1,4-est csak 2,8-ast, gondolom a panelok miatt (Arcadia-nal is tan 2-3 db 1,1-est ajanlottak csak). Van viszont a Bricostore-ban (itt csak szukebb paletta, kisebb keszlet, bar jo lett volna a torzsvasarloi miatt),  a Praktiker meg kicsivel olcsobban es szinte minden lenne ami kell + nem hivatalosan de maganemberkent beepitesre is adtak szakember cimet. Ugyhogy ha sikerul a korabbi megbizast tisztazni (jogilag is rendben megszuntetni) akkor ez lesz. Sajna valasztek itt nincs, mind a ketto Roplasto -bol keszult, nem tudom milyen minoseg de hat ez van. A Rehau-s forgalmazo (Pretz) meg vagy igy vagy ugy sziv a dolgon, bar annyira kompromisszumkeszek voltunk hogy ilyen mar nincs is (barmit, csak ne meg ket het kesessel akarjak hozni - 1 honappal ezelottre igertek, bar trukkosek mert a szerzodesben most szombat van -; mikorra hoznak addigra koltozni kell na meg kifuteni ket kisgyerek elott). Raadasul allitolag megvan az ablakok nagy resze, csak 1. nincs kapacitasa beepittetni 2. amugy se tudja elhozni ugy hogy csak egy reszet (meg extra koltsegkent is elismertuk volna, vagy ha az ablakot odaadjak garancia nelkul is jo lett volna, vagy a gyarto masik kereskedoje atvehetne ha nekik nem fer bele, akkor nem buknak rajta stb. de semmi nem tetszett nekik).

Lehet, hogy jatszhatna meg a Baumax-OBI egyike is, de ott mar max. telefonalni fogok, jovo heten keddre kene valami biztato (jon a riaszto szerelo, addig szivas napi 5-6e Ft orzesre).

Roplasto-rol van valami hir? Inkabb merevsegileg (120x150 bny van tobb), az kevesbe erdekel ha fakul vagy nem tetszik. A vasalatot azt nem neztem meg hogy milyen van benne, majd legkozelebb ha ott jarok (azert remelem mar alapbol resszellozos).

Loll Creative Commons License 2005.10.12 0 0 164

Szia!

 

A gyártónak garanciát kell vállalnia az ilyesmire jó pár évig, először a gyártót hívd fel a problémával, akkor ingyen megcsinálják - feltéve, ha garanciálisan vetted és még nem járt le. Ha viszont a nem rendeltetésszerű használatból adódik a hiba, akkor ilyennel ne is próbálkozz...

Ha nem is volt rá garancia vagy már lejárt, próbálkozhatsz annál a forgalmazónál, akitől vetted az ajtót, kiküldhet neked embert megcsinálni. Viszont ez elég drága lehet...

Előzmény: mirisz (163)
mirisz Creative Commons License 2005.10.12 0 0 163

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem segíteni. Hol találok műanyagnyílászáró szerelőt? Azt történt ugyanis, hogy nem tudom bezárni az erkélyajtómat. Előre is millió köszönet.

dacia-2 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 162

 

Közben találtam egy angol nyelvű oldalt, képekkel. Azt hiszem, ez a szerszám kell, mi ennek a neve, és hol találok ilyet ? Itt Szegeden 2 barkácsboltban próbáltam, de nem tudtak ilyet adni.

Előzmény: dacia-2 (161)
dacia-2 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 161

Sziasztok!

 

Szúnyogháló készítés a problémám.

 

Vettem műanyag profilt, sarokelemet, üvegszálas hálót, meg olya bordás bicikliszelepgumi szerű profilt. A keretet össze is állítottam, eddig sima ügy. Viszont a hálót az istennek se tudom normálisan beletenni. a profil nagyon nehezen megy a helyére, most egy tompa kanálnyéllel próbálkozom a helyére ugrasztani. Az a bajom, hogy kb fél méter/óra sebességgel megy,  a háló pedig össze-vissza áll, és félek, hogy kiszakad, 2 helyen már el is pattant a szál. Mi a szakszerű módja a háló keretbe tételének ? célszerszám, tehetség, vagy mi kell hozzá ?

 

Loll Creative Commons License 2005.10.11 0 0 160

Hozzáteszem, valszeg a Veka 3 év alatt nem élt fejlesztés nélkül... 3 éve a többi ablak sem volt olyan, mint manapság.

 

De ha neked ennyi tapasztalatod van, Axióma szerintem szívesen venné a tippeket, nem csak a rossz véleményeket egy-egy gyártóról.

 

Üdv

Loll Creative Commons License 2005.10.11 0 0 159

Eszembe sem jutott az állítani, hogy ez a legjobb minőségű, legszuperebb ablak. A céget pedig azért említettem, mert a többi céghez képest, ahol jártam, ők voltak a legrendesebbek.

Mindezek ellenére természetesen nem kell kézpénznek venni az egészet, nem erőszak a disznótor, de azért egy bemutatóterem-látogatást ajánlhat az ember, nem igaz? Attól még nem kell megvenni is.

Előzmény: Haragos (158)
Haragos Creative Commons License 2005.10.11 0 0 158

 

Nem nézlek h...-nek.

Szomszédom 3 éve vett Veka  ablakot és már megbánta.

A tömítés szakadozik, foszlik. Ahol éri a nap ott fakul, mattul.

Ez egy olyan oldal, ahol mindenki leírhatja a véleményét, ha ez neked sérti a szemed, érdekeid ne olvasd!

Ezek után ne is feltételezzem, hogy érdekelt lehetsz az üzletben?! Konkrétan céget is ajánlasz!! Veke profilt kb. 30 helyen lehet venni, de te csak Arcadiáig jutottál!

Nekem több éves gyakorlati tapasztalatom van joggal írom amit látok. Majd évek  multán változhat a te véleményed is.

Előzmény: Loll (157)
Loll Creative Commons License 2005.10.10 0 0 157

Mindenkinek más a tapasztalata, maradjunk ennyiben.

 

Nyilatkozz akkor, ha már építettek be neked Vekát és kipróbáltad. Lakhatásiért ablakot venni 400ezerért? Érdekes elképzelés, és meglepő, hogy ennyire hülyének nézel. :)

Előzmény: Haragos (155)
Axióma Creative Commons License 2005.10.09 0 0 156
Koszonom a valaszokat, holnap nekifekszem a temanak! Aztan ezt latva hatha megis meghozzak a megrendeltekbol legalabb ami megvan...
Haragos Creative Commons License 2005.10.09 0 0 155

 

Veka/?/, szerintem egy gyenge, lehet, hogy egy  átlagos tömegcikk. Talán az ára eladhatja. Ablakot nem csak a lakhatásiért veszed!!!

Üdv.:

Előzmény: Loll (154)
Loll Creative Commons License 2005.10.09 0 0 154
A Veka ugyanaz a megbízható német gyártmány szerintem, csak olcsóbb valamivel. Nem láttam különbséget, sőt, a vasalat meglepően jó. Láttam Kömmerling-et is úgy záródni, hogy a teteje 2 centivel le volt maradva az aljához képest...
Mi bemutatóteremben néztük meg a Vekát és szép volt meg stabil is. Jól megnéztük, mert mi is 400ezer körül rendeltünk tőlük (ráadásul úgy, hogy éppen 20%os kedvezmény volt a gyártónál).
Szerintem nézd meg Te is helyben és hasonlítsd össze a Rehauval. Műanyag ablakot elszúrni szerintem - a technika és a nagyobb gyártók fejlődésével - mára már csak a vasalatnál lehet. Hoffstadter bemutatóteremben közölték velünk, hogy ne csukogassuk-nyitogassuk az ablakokat, mert elromlanak. :) Mondanom sem kell, hogy az ilyen mondatok hová ássák a termék tekintélyét... Viszont az Arcadia-sok nagyon rendesek, bemész az eladóval a raktárba, és megmondja frankón az igazat, hogy ezt meg ezt ne vegyed, mert szar, viszont a másik tökéletesen megfelel arra a célra, amire neked kell.
Egy próbát megér, végül is nincs vesztenivalód egy látogatással.
Sok sikert! :)
Előzmény: Axióma (153)
Axióma Creative Commons License 2005.10.09 0 0 153
Koszonom a tippet! Meg is van a valahol a reklamanyaguk a hazepitok klubjan keresztul. Ezek hova sorolhato termekek a Rehauhoz kepest?
Előzmény: Loll (152)
Loll Creative Commons License 2005.10.09 0 0 152
Arcadia 98 Kft-t keresd fel, nekik vidéken is van nagyobb raktáruk, ahonnank 1 nap alatt Budapestre tudják hozni a cuccot. Fenstherm és Veka termékeket forgalmaznak, nagyon korrektek. Nagy szerencsével talán van nekik raktáron ennyi...
www.arcadia98.hu vagy tel: 430-3344 (Csillaghegyen van az egyik telepük egyébként: Csillaghegyi út 24/c).
Előzmény: Axióma (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!