Keresés

Részletes keresés

Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1499

... csak úúúúgy... berakom Neked/Nektek... ugyan a honlapomon fenn van, de hátha valaki nem olvasta... :o)))))

 

"Akit az istenek szeretnek,
Örökre meghagyják gyereknek,
Bizakodónak, nevetőnek,
Az élet útja annak puha szőnyeg,
Útravalója sugaras derű,
Mely ólmot színarannyá aranyoz,
Széppé a rútat, jóvá ami rossz
És nagyszerűvé azt, mi egyszerű,
Újjá az ócskát, tengerré a tócsát.
A világ annak micsoda?
Mindennap millió új csoda,
Sok tarka álom és kevés valóság.
Tündérek és mesék víg birodalma,
Amelyben győz a jó, kárt vall a gaz, hamis,
Amelyben minden alma aranyalma
És az marad befőtt korában is,
Játék az élet, élet csak a játék
S élet, halál egyformán szép ajándék. ..."

(Heltai Jenő)

Előzmény: palhen (1481)
Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1498
Sziiiia! :o) Kééész a júliusi babád? Ugye kééééész van?!!! :o)))))))))
Előzmény: kanderel (1495)
Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1497
... szerintem ma estétől már lehet...:o))))) Holnap pedig felrakom az új szabásmintát is. :o)
Előzmény: ktimó (1496)
ktimó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1496

Szia Anikó!

Üdvözlünk, gyere minél gyakrabban! És várjuk a fényképeket :-)

 

Lányok, mikortól rakjuk fel a babákat? Már nagyon kiváncsi vagyok :-))))))

Előzmény: kanderel (1495)
kanderel Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1495

Sziasztok! :)

 

Először is, bemutatkoznék, ahogy illik. :)

 

Budapesten lakom, 32 éves vagyok, gépészmérnök, és néhány waldorf baba hatására most kezdek ismerkedni a babakészítés titkaival. Eddig még csak állatokat varrtam, nyulat, egeret, macskát, ilyesmiket. Eddig két babafejet készítettem, de testük még nincs. Amint tudok szerezni egy digitális gépet kölcsönbe, lefényképezem. Addig sajnos csak beszélni tudok róla. :)

A topicot azóta olvasom, hogy elindítottátok, és mindenki gyönyörű babákat készít! :)

Ez a tündér, ez nagyon aranyos! :)

 

Sün alakú ülőpárna pedig a www.folt-varras.hu oldalon van leírással, az ötletes dolgok címszó alatt, az állatkert részben. :)

 

Üdv: Anikó

Előzmény: vörösrébék (1473)
Camea Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1494
Fogalmam nincs hol... régen én is csak azt a "jujrózsaszínt" tudtam venni.... szerintem azért nem is varrok már rugalmasból. Egyszerűen sehol se futottam bele... :o( ... pedig azért kipróbálnám még egyszer. :O)
Előzmény: ildu (1492)
ildu Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1493
És nagyon tetszik a tündérkirálylányod!
Előzmény: ildu (1492)
ildu Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1492
Camea,szerinted hol vehetek Kaposváron babb testnek való rózsaszínes rugalmas anyagot?Hétvégén megyek,de nem lesz időm "túrázni".Itthon csak az a jujrózsaszín van...
Előzmény: Camea (1491)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1491

... a bokájánál hagytam nyitva, onnét lett kifordítva. :o)

 

Köszi! Köszi! :o)

Előzmény: ktimó (1488)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1490
Én egyszer varrtam lapos sünit,szivacslap volt benne.A tüskéit filc-csíkokból varrtam,aminek az egyik oldalát cikk-cakk ollóval vágtam végig.Ezeket a csíkokat varrtam kis átfedéssel egymás alá.Persze,kép nincs... :((
Előzmény: vörösrébék (1476)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1489

Camea!Tényleg varázslatos a tündérke!Engem is a cingi végtagjai nyűgöztek le :))

Az én babáim mindig olyan vastagra sikerülnek(a júliusi is...),pedig én vékonykát szeretnééééééék!Hogy a csodába tudod így kifordítani?

ktimó Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1488
Camea! Ez nagyon jó lett!!!! Tényleg igazi tündérke. Nagyon tetszik. Hogyan csináltad a vékony lábakat és karokat?
Előzmény: Camea (1483)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1487

... nem háttérnek, de már feltettem az első oldalra.... :o)))

Előzmény: ki1csoda (1486)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1486
Szerintem nyugodtan tehetned ezt a honlapod hatterekent. Ez nekem egy nagyon `TE` baba lett. Lehet, hogy a country vonz, de valahogy ez sokkal jobban stimmel:-))))
Előzmény: Camea (1485)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1485
:o)))))) Köööszi! Már régóta akartam.. amióta megtaláltam a képet, de csak akkor álltam neki, amikor írtad... :o))
Előzmény: ki1csoda (1484)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1484
Ugy utalom, azt mondani, hogy `ugye megmondtam`:-)))))))))
Előzmény: Camea (1483)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1483

A Keeeedvencem, a legújabb! :o)))

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1482
OK. már így félig meddig képbe vagy, majd talizunk, akkor már könnyebb lesz szót érteni egymással. További jó topikolást.
Előzmény: palhen (1481)
palhen Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1481

Sziasztok! Én vagyok PMH, de itt Palhen néven írok /ritkán/ és rendszeresen olvasok.

Kicsodának írtam néhány kérdést, és jelentkeztem a babavarrásra. Gyermeklelkű 2 unokás nagyi vagyok. Babát még nem varrtam, csak szeretnék, de már sok játékot készítettem. Bár varrásból élek, remélem, képes leszek veletek lépést tartani.....

Előzmény: N.Lonci (1472)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1480
csajszik, írjatok fel jó? 90%, hogy OK lesz, úgy látom dolgoznak az én kis segédeim, remélem, akkorra már nem marad:D
köszi
b.zsuzsa Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1479

Köszönöm, nagyon jó lesz így.

Előzmény: ki1csoda (1477)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1478
Hahhhóóó, megcsináltam ám, amit írtal email-ben... hétvégén... csak az arcát rajzolom meg ma. Holnap talán felteszem..... szerintem jóóóóó lett! :o))
Előzmény: ki1csoda (1477)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1477

Zsuzsa, mivel ez egy kisletszamu (max 10fo) tali/tanfolyam lenne es varnank meg par regi topikos valaszat, igy felirnalak a tartalek lista elejere.

 

 

A suni parnat nem lehet barna felgombbol csinalni elol egy pici orral, a suni epp bent alszik:-)))

Előzmény: b.zsuzsa (1474)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1476

Szerintem is marha egy ötlet, a szomszéd ovijába kérik. Űlőpárnának. Minden gyereknek vinnie kell egyet. Ez a süni-csoport.

Még jó hogy nálunk nem kértek ilyesmit.

Előzmény: Camea (1475)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1475
Sündisznó? Párnának? .... mh... ki volt az a pihent agyú? :o))))) ..... aztán meg a szegény gyerek nehogy ráüljön majd az első sündisznóra, amibe belebotlik egyszer az erdőben! :o))))))))))))))))))))
Előzmény: vörösrébék (1473)
b.zsuzsa Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1474

Sziasztok!

 

Eddig én is a csendben olvasgatók táborába tartoztam, de a babás tanfolyam nagyon felcsigázott (én pedig a varróstársaimat). Szeretnénk jelentkezni, ha van még  2-3 hely. Szállást nem kérünk, mert Bp. környékén lakunk.

 

 

                                                   Üdv mindenkinek

Előzmény: ki1csoda (1468)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1473
Nem baba, de mégis: egészen véletlenül, nincs valakinek sündisznó szabásmintája? Olyan fajta kellene, amit nagyban ülőpárnának lehet használni. Az oviban kérik.
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1472
Kit takar a pmh? persze, ha publikus.
Előzmény: ki1csoda (1468)
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1471
Kaoka és elena már átküldte nekem az övét, azokat én teszem fel. :o)
Előzmény: ki1csoda (1469)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1470
Lányok! Amennyiben biztos ez a létszám és a hely is biztosítva lesz, akkor részemről rendben, természetesen viszem az anyagokat, hogy könyebb legyen a tanulás.
Jó, hogy nincs most kánikula!
Előzmény: ki1csoda (1468)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1469

En nem tudom pontosan mi lesz ebbol a tanfolyam/talibol, de en nagyon varom es teljesen ra vagyok lelkesulve. Arra gondoltam, hogy addigra befejezem az en Waldorf babam es lesz osszehasonlitasom:-)

 

A babakat mikor rakjuk fel? mert ha jol ertem tobben nem lesznek mar szerdan.

Előzmény: N.Lonci (1467)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1468

Akkor leirnam az eddigi letszamot, akit kihagytam/bevettem SZOLJON!

NLonci SZ

ktimo Sz

Kustaerika

Kaoka

elena2

36evi

ki1csoda

pmh

 

Eszerint jo lenne ha het kozepeig kb kialakulna, mert utana taborban lesznek sokan.

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1467
Jó reggelit Mindenkinek.
Augusztus 1.-én tábornyitás Csanakon, többen lesznek fórumosok, akik nem fognak topikolni 8 illetve 12 napig.
Ha valaki még szeretne valamit, most kérdezzen írjon, mert holnaptól én sem leszek 14 napon keresztül.
Camea Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1466
Hahhóóó Lyányok!!! :o))) Mi ez a nagy csend? :O Nincs ám megszökdösés 1-je előtt!! :o))) Szép hetet mindenkinek! :o)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1465
hahó:D
nem vesztem el, csak táboroztam... szóval a baba még el sincs kezdve (pedig azt hittem, majd a táborban megvarrom, és mostanra itt lesz...:(, de majd igyekszem....) a babás izé -vagyis összeröfi jól hangzik, de nem tudok biztosat ígérni, mert az a gólyatáborunk előtti hétvége, és nem tudom, a diákok meddig jutnak a saját szervezési feladataikkal (kell-e tűzoltás vagy nem?), szóval most gondban vagyok...jajjajjj....
36évi Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1464
Hallló! Ugyan még nem volt időm visszaolvasni, de azért valahogy suámoljatok velem is, ha kiderül, hogy mire is jelentkezem... :))) Azt lehet, hogy elmegyek, aztán csak nézlek titeket esetleg? :)
Előzmény: ki1csoda (1463)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1463
Szerintem jovo hetig aki akar szol. Akkor azoknak akik jonnek irok egy reszletesebb `lehetoseg listat` es utana eldontjuk hol legyen.
ktimó Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1462
Nekem is kell szállás, és én is szeretném megtanulni a Waldorf babát. Akkor ki1csodához megyünk?
Előzmény: ki1csoda (1459)
Camea Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1461

... nos azt hiszem nekem marad a jövő évi.... :o( :o)

Igaziból be kell vallanom, hogy a wadorf-baba és családja engem teljesen hidegen hagy.... lehet, hogy azért mert máááá' öreg vagyok és nincs kicsikém. Amiket én készítek szabadidőmben, azok inkább dekor-babák, mert azok izgatnak... szóval az olllllyan kis muris babák... és mint kiderült Évikémnek az a hét lesz az első szabad hete, addig folyamatosan jár angol tanfolyamra, akkor lesz nekik szünet az utolsó két kurzus előtt... akkor lassul le a tanfolyam, és akkor kicsit velük kellene "világot" látni, a Tisza-tó be van tervezve még a nyárra.  

Tehát jó babázást Nektek... aztán én meg majd csak irigykedem, hogy millllllyen szépeket készítetek utána... :o( ... mh. de akko' meg majd jó' itt hagylak benneteket! :o))))))))))))))))))

Előzmény: N.Lonci (1460)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1460
Nekem kell szállás, A babkészítés nálunk 2 féle anyagból történik. Vlizzel is, és természetesen gyapjúból. Mindkettő szóba jöhet, az első nap elkészítenénk mindkét anyagból a fejet, majd úgy mennénk tovább, mert a folytatás az már egyforma lesz.
A testnél már mindegy, hogy mivel tömöd ki. A fej készítésének a technikája nem ugyan olyan, az anyag jellegéből következően. Tehát más-más. Most az lenne a fontos, hogy pontosítsuk a létszámot, utána pedig a többit privát levelezéssel kellene folytatni.
Előzmény: ki1csoda (1459)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1459
Szallas. Ha csak Neked kell szallas, az nem gond, nalunk ennyi hely siman van. Kerlek jelezzetek, ki az akinek kell meg!
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1458

En ennel radikalisabb lennek. Ha tanfolyam, akkor legyen tanfolyam, nem mutogatas, szocializalas. Ugy ertem elore tervezett, mert spontan ugyis lesz:-) De az egyszeruen egy mas ugy es szerintem erdemes a dolgokat rendben tartani, hogy az ido eleg legyen. Egyetertek Loncival, ha az ember nem fejezi be otthon, egyedul sokkal nehezebb. En NAGYON szeretnem megtanulni a rendes Waldorf babat! A kisfiam Waldorf oviba jar es tudom, hogy van par gyerek, akinek a mamaja szeretne ilyen babat a gyereknek.

Nekem azonban van egy gondom. En CSAK muszallas hipo/antiallergen cuccal dolgozom, erre van valami tipped? En a vliest hasznalom tomesre, fejre. Tudom nem ugyanaz, de nalunk az allergia sajnos fontos szempont.

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1457
Amennyiben jó mindenkinek az aug. 25-26. akkor még a helyet pontosítsuk. Szerintem nem kellene drága szállást és terembérletet fizetni az első alkalommal. Jó lenne, ha nem mutogatással telne el az idő, hanem tanulással. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ne hozzatok kész munkákat, azt 2-3 óra alatt kivesézhetjük, hogy mi a jó benne, mi a hiba, tanulságképpen, aztán irány az új babkészítési program. A felajánlott szoba nagyon is megfelelne első alkalomra még ha 5, 6 fő mondja újra fixre a jövetelt.
Szállás nekem szükséges, mert innen nem tudok utána nézni, most táborom lesz ,azután határidős munka aug 18 -és aug 22. De a fennt említett időpont hétvége szombat ,vasárnap már jó. Anyagot viszek, felhasználás szerint kell fizetni a végén.
Ezen a kis tanfolyamon lehet további alkalmak szervezésén gondolkodni.
Mindenkinek jó hétvégét kívánok!
Előzmény: ki1csoda (1454)
Camea Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1456
... hjuj, most már teljesen elbizonytalaníttotok... tutkó, hogy azt a mintát csináltam? Nekem tökéletesen jónak tűnt! :o( :o)
Előzmény: Törölt nick (1452)
Camea Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1455

... szerintem az index-re mindenki maga tegye fel... a saját kis megjegyzésével... hol akadt meg, mit élvezett rajt... miből van a haja, ruhája... mennyi idő alatt készült el... stb... végülis mindenki maga érzi mi az, amit nem árt ha tudunk. :o))

Aki elküldi nekem email-ban, azét úgy teszem fel a honlapra, aki nem, azét pedig - disznó módon - lelopkodom a fórumról. ... amúgy szerintem 31-e estétől rakosgathatjuk.... külön-külön... izgalmasabb mindig kapcsolgatni a gépet, hogy huhhh, hátha már megint fenn van egy. :o)))))))))

 

Kiszabtam este egy babát.... saját tervezés... kíváncsi leszek mi lesz belőle.... :o))) .... naaaaaaaa miiiiii? ... háááát babbbba! :o)))

 

Igen a profik festik előre az arcot... meg most majd ééén! ...plóba-cselesznye alapon....:o))))

Előzmény: Törölt nick (1453)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.28 0 0 1454

De en is festek, mar nagyon varom, mert eddig a Colombus-sal festettem egy keveset, ami ugyan erdekes es szep, de nem tul elenk. Na de majd most:-)

 

Szerintem el kell donteni, hogy tanfolyamot akarunk, mert ha jol ertem Loncit, akkor az 2 nap, vagy/es talit. A tanfolyam szerintem  sem lenne jo tomegben, en is max a 10-12 embert tudom elkepzelni.
A tali, amit en a sajat varros tarsasagommal kb 6-8 szor szerveztem mar kisebb es 1- 1/2 napos. Sokkal inkabb mutogatunk kesz dolgokat es megbeszeljuk, ki hogy csinalta es esetleg varrogatunk.

Előzmény: Törölt nick (1451)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1453
Szerintem egyáltalán nem jó ötlet előre arcot formálni.. hol láttál ilyent? Ahogy kitömöd, megváltoznak a szögek, távolságok, nem beszélve arról, hogy a hajat felvarrva, teljesen más lesz az arány, kisebbedik az arc helye.. én legalábbis haj nélkül először mindig sokkal magasabbra lövöm a szem helyét, mint ahova végül felvarrom.. Persze a profik.. ők mások.. :D

Lányok, hogy lesz a képek feltöltése? Mindenki akkor teszi fel, amikor van rá ideje 1-jén? A foltosok a tulipános táskáknál úgy csinálták, hogy egy embernek küldték el a fotókat, aki egyszerre tette fel az összeset..
Előzmény: Camea (1418)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1452
Szerintem meg inkább maga a test túl rövid, főleg más, hasonló szabásmintákkal összehasonlítva.. De felöltöztetve teljesen oké, a ruha bő fazonú ugyan, de jó..:)
Előzmény: ktimó (1435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1451
Csak nem festeni Te is????!!!
Az augusztus nekem vélhetőleg egyáltalán nem jó, 11-én, ha minden összejön, megyek Katafától festeni tanulni, aztán meglátom, hogy boldogul a család nélkülem, hogy merhetek-e még kérni tőlük egész/több napos babysittelést..
Az elena által említett verzió szerintem is a legpraktikusabb.. :)
Előzmény: ki1csoda (1416)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1450
Kedves Lányok!
Jó varrogatást és kellemes pihenést kívánok mindenkinek. Jövő héten jövök. Kíváncsian várom a hónap babáit.-:)))))))))
ildu Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1449
Szívesen mennék,de akkor már nem leszek szabin,és fordult már elő nálunk,hogy a tanító nénik vakarták a meszet,takarítottak iskolakezdés előtti hétvégén,hogy elkezdődhessen a tanítás... Ha nagynéném fogadni tud még szállás sem kell.
kustraerika Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1448
Én is szeretnék a találkozóra menni!Jó az aug.25-26.
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1447

Az enyemek is hasonlo koruak:-)  1+ meg 3,5.

 

Komorka feltett egy linket es mar akkor akartam irni, hogy nem tudom ti hogy vagytok, de nekem az Anna-Pia Rasmussen sokkal jobban tetszik, mint a Tilda. Szoval en mar oket vadaszom egy ideje:-)))) 

vörösrébék Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1446
Nekem semmi se jó, a közeljövőben sajnos biztos nem tudok talira menni, nyakamon két pöttöm gyerek, (3 és 1 évesek) és debreceni vagyok, így ez gyakorlatilag áthidalhatatlan nehézség. Sajnlom :(
Előzmény: ktimó (1444)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1445
Nekem ok.
ktimó Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1444
Akkor négyen már biztosan vagyunk. Tűzzük ki az időpontot, hogy a többiek is dönthessenek. Aug. 25-26. lenne szerintem az ideális. Még nincs iskola, de a nyaralásból más általában mindenki hazaért. A szept. 1-2. az iskolás gyereket nevelőknek már talán nem jó. Hm?
Kaoka Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1443
Sziasztok!!!
Csak most jutottam de, mert itthon se voltam. Nekem tökéletes az időpont és nem kérek szállást.
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1442
Ne izgulj, minden kezdet nehéz, de majd belerázódik a csapat.
Előzmény: elena2 (1441)
elena2 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1441
8-an biztosan összejövünk, ugye? Nekem mindegy mennyien vagyunk, csak elinduljon a dolog. Semmilyen érdekem nem fűződik, hogy minél többen legyünk, csak lelkes vagyok, de ez majd ugyis kiderül.
Előzmény: N.Lonci (1440)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1440
Mint a kiscsoportos óvódában, max 8-10 fő az ideális, de lehet 2 csoport is 8-8 fővel, mert így mindekivel lehet külön foglalkozni, de akkor már legalább kell még valaki, aki az okításba besegít, pl addig a ruhákat varrja a másik csoport, míg az egyik a fejet tanulja.
Ezért először egy próba hosszú hétvége lenne jó, aztán majd kialakul. A foltos táborok alapján, lehet tudni, hogy minél többen vagyunk, annál kevesebb a tanult dolog. Ne otthon fejezd be a babát, mert akkor az első nem lesz olyan, mint amilyent szeretnél, és elcsüggedsz.
Nem a tömeg a lényeg, hanem a minőségi tanítás. Ez az én mottóm. Ne itt keressen az ember sokat, azt másut kell megtalálni.
Előzmény: elena2 (1436)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1439

.. ez hogy került megint ide?

Becsszóóóó... éééén NEM ! :o)

Előzmény: Camea (1438)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1438

... na'on vagány! :o)) Tetszik nekem is... és inkább azért menteném le, nem azért, mert neked tetszik! :o)))

De a mellette levőből többet lehet tanulni!

http://picasaweb.google.com/mara.casitademanualidades/DollMaking

 

Előzmény: komórka (1431)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1437
..még a szabásminta alapján én is azt gondoltam, hogy huh, de nagy.... de aztán édeske lett benn. :o)))))
Előzmény: ktimó (1435)
elena2 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1436
Lonci tudná megmondani, hogy hány fővel érdemes elkezdeni egy ilyet. A szállás 70 főt bír el, hely van.
Előzmény: ktimó (1433)
ktimó Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1435
Nekem a baba testével nem volt gondom, bár a lába és a karja tényleg kicsit hosszú, de ruhában nem tűnik fel. Most a ruhájával bajlódom, nekem nagyon nagy lett, nem áll jól rajta, kisebbre kell vennem :-(
Előzmény: ki1csoda (1430)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1434

... na'on vagány! :o)) Tetszik nekem is... és inkább azért menteném le, nem azért, mert neked tetszik! :o)))

De a mellette levőből többet lehet tanulni!

http://picasaweb.google.com/mara.casitademanualidades/DollMaking

 

Előzmény: komórka (1431)
ktimó Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1433
elena2! Nagyon jól hangzik, így legalább nem forgatnánk fel ki1csoda családi életét sem :-)))) Nekem tetszik, és az időpontban is alkalmazkodom a többiekhez, bármikor megfelel nekem. De jó lesz :-)))))))))) Remélem, sikerül összehoznunk. Hágy fő a minimum, amivel érdemes foglalkozni? Ha kell még ember, megkérdezek néhány ismerősömet.
Előzmény: elena2 (1410)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1432

Milyen anyagból varrtad? Rugalmas vagy nem....?

Szerintem egy kifejezetten kiegyensúlyozott forma, normálisak az arányai.... szeeeeerintem.... persze lehet, hogy az én arányérzékemmel van p'obléma! :o))

Előzmény: ki1csoda (1430)
komórka Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1431
Ajánlom, hogy mentsétek le. nekem tetszik.
ITT
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1430
Nem tudom, hogy hogy vagytok vele, de en nagyon megakadtam a babaval. Keszre varrtam, de valahogy annyira furak az aranyai, hogy mikor megkapta a hajat, inkabb valami szornyre hasonlitott:-). Talan az a baj, hogy hatarozott elkepzelesem volt, hogy mit akarok es valahogy ez a forma nem neki valo, szoval le a hajat es uj terv.....remelem kesz leszek:-))
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1429
Ezt most nem, mert ennek a teste selymes anyagból van és nagyon tömött lenne, ezért amit németországból hoztam töltőflízt azt használtuk a testhez, de nagyon finom a tapintása. A többi mind gyapjúval illetve fésült gyapjúval (a fej) készülnek.
Előzmény: elena2 (1428)
elena2 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1428
De szép! Nagyon odavagyok értük! Gyapjúval tömted?
Előzmény: N.Lonci (1427)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1427
Egy marokba való, gyömöszölhető baba. Bocs!!!!!!!!!!
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1426
valószínű dolgoznak, vagy nincsenek gépközelben. Most én sem leszek egy darabig, de du. megnézem mit írtok még
Előzmény: elena2 (1424)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1425
Én majd akkor fordulok rá otthon, ha megvan az időpont és a helyszín!
Előzmény: elena2 (1424)
elena2 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1424

Nekem jó az aug. 25-26. és szeptember is.

Eddig csak Ki1csoda jelezte, hogy aug. 11. nem jó neki.

Többiek????

Előzmény: N.Lonci (1423)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1423
Kicsit fix-álllllllják a színét. Na de kérem éppen tízórait majszolok.
Nekem augusztusban csak a 25-26. jó, vagy maradjon szeptemberre????,,,,
Előzmény: Camea (1422)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1422

... mooondom, tiszta horrror.... :o)))

http://static.flickr.com/49/151578615_bfabfa39ca_o.jpg

 

Behalok ettől a nőtől :o))

http://www.artdolls.info/2006_05.html

Oldalt megyek végig az archivokon.... halálos... imááááááááááádom! :o)))

Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1421

http://static.flickr.com/27/89382839_2e052d1c8c.jpg

... és itt micsinyának cegénykéve'? :o))))

Előzmény: N.Lonci (1420)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1420
Waldorfos.......... hát nem igazán jó a tömési módszer, viszeres lába , keze lesz.
Az arc marad természetesen utoljára, az adja meg a végső baba karaktert, de nem mindegy, hogy milyen erős a szín, varott vagy festett szemek szájak!
Előzmény: Camea (1418)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1419

http://www.artdolls.info/photos/bruise-3.jpg

Tiszta horror.... a kékre-zöldre vert feleség! :o)))

Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1418
Nézegetek erre arra, és azt látom mindenhol, hogy a profik (az okosssssak) tömés előtt festik meg az arcot... szóval amíg külön van a fej a testtől és lapos... Ti hogyan szoktátok? Mivel én attól félek a legjobban, mindig megcsinálom a teljes babát, sőt fel is öltöztetem, és csak utána próbálkozom az arcával.... pedig tényleg kézenfekvőbb.... egy már kész.... karakteres archoz kitalálni a megfelelő testet és ruhát. :o))
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1417

http://webarchive.afsc.org/doll/doll.htm

Alul az Arms és a Legs adja a szabásmintát....

 

Ez kicsit waldorfos, nem?

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1416
Meg valami, nekem az aug 11 nem jo csak, mert egy masik tanfolyamra megyek:-)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1415

Kaoka, csak a nagyzsulokhoz vittem ki a gyerkeket par napra es en a kicsivel jottem mar haza. Koszi:-)

 

A talihoz, a lakasunk tenyleg nem kicsi:-) szerintem 6-7 ember gond nelkul es kenyelmesen tud varrni a nappaliban a varrogep meg mellette az en szobamban van. A kerdes, hogy hany embernek kellene szallas nalunk, mert arra azt mondom hogy kenyelmesen 2-3, nem annyira kenyelmesen tobb:-)) Ha jottok akkor a ferjem elmegy a gyerkekkel es mondjuk este hozza haza a kicsit, szoval nem lesz itthon senki.  Szerintem, amit Elena mond nagyon jo, ha tobben leszunk, vagy tobben aludnanak Pesten, de ezt dontsetek el.

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1414
Elolvastam majd megy a válasz, ha a többieknek jó és leszünk elegen OK ,sietek bocsika
Előzmény: elena2 (1410)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1413

Nem gond, mert sokat csavargunk, tehát a világ minden üdülési csekkjét el tudjuk költeni.... :o))))

Ok, akkor fixáljátok az időpontot és a helyet, akkor tudok és szerintem mindenki akkor tud 100 %-ost mondani! :o)

Előzmény: elena2 (1412)
elena2 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1412
Sajnos nem.
Előzmény: Camea (1411)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1411

SZálláshoz üdülési csekket elfogadnak?

Előzmény: elena2 (1410)
elena2 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1410

Sziasztok!

Köszi Ki1csodának a felajánlást, nekem az ő lakása is tetszik.

Amit én igértem:

Bp.II.ker Adyligeten van a mi oktatási intézményünk. Kék busszal elérhető (63-as) itt áll meg az intézmény előtt. Szállás: 2 ágyas kulturált szobák vannak, 3370.-/fő/éjszaka árért tudják adni. (Kötött, ennyiért lehet.) Minden szobához tartozik külön fürdőszoba, a folyosón teakonyha. Egy tantermet kapnék, ha vállalom értetek a felelősséget. (Vállalom.)

Az étterem nem tudom mennyire üzemel hétvégén, ha azt mondjátok, a többségnek ez tetszik, annak is utánajárok. Ha nem üzemel, gondolom valahonnan hozatni is lehet, ez már részletkérdés.

Várom a véleményeket.

Előzmény: elena2 (1402)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1409

szia!

Járom én is mindegyik méterárut... a Kisfaludy utcait is... nincs messze tőlünk és a kreatívot is.... csak mindig úgy megyek, hogy kitalálom, hogy éppen mit szeretnék... és nanááá, hogy éppen nincs... és akkor elkezdek vásárolgatni össze-vissza.... aztán meg nem tudok vele mit kezdeni. Vettem egy rózsaszín macis anyagot a múltkor a kreatívban, 320 Ft volt métere, tegnap ugyanazt láttam az OBI-ban 890 Ft-ért, azt hittem berosálok menten.

Jóóó van, a kis menyed meg csak hadd szeresse a drága ajándékot... csak aztán majd bírja anyagilag, amikor a gyerekei, unokái stb. is csak azt értékelik. :o))

 

Nem varrtam tegnap. Nem voltam szólóban, és olyankor nem szeretek kupit csinálni. Majd ma.... :o)

Előzmény: ildu (1395)
Camea Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1408

... az aug. 20-ás hétvége még Velence... aztán nemtom. Az igazság, hogy ahogy Ildu is írta, a világ másik végén lakunk... persze nagyon mobilok vagyunk, de én pl. nem vezetek, tehát ahhoz, hogy bárhová elinduljak, kell a párom... ugye, ha ő is jön... akkor a két gyerek se maradhat otthon... szóval illllllyen kis körülményesek vagyunk. :o)) Mondjuk, ha Bp-en van, ott a páromnak mindig van mindenféle dolga, akkor még őt le tudom rázni, gyerekeket pedig beadom öcsikéhez...

Tisztázzátok le a helyszínt és időpontot, utána tudom mondani! nagyon szeretném!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Kaoka (1394)
ktimó Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1407
Hú, ez nagyon jól hangzik! Ha ki1csoda tényleg belemegy ebbe, én mindenképpen megyek :-)))))))))))
Előzmény: N.Lonci (1406)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1406
Halihó!
Természetesen ezt is bevállalom, de tudni kell, hogy tényleg nyugi kell a babakészítéshez, mert mint tudjátok lelke van egy babának. A tiétek is kicsit bele költözik. Csak szeretettel lehet készíteni, mert akkor lesz igazán szép. Igaz, hogy mi sokat készítünk, de ez nem azt jelenti, hogy nincs meg a kellő odafigyelés. Lakásban is kell tudni, hogy kényelmesen mennyien tudnánk alkotni, igaz, hogy csak 1 varrógép kell hozzá, mivel zömében kézi munka, de szoronkodni kis helyen nem lehet. Gondold át, mert ha komoly, akkor egy hétvégén belefér, az alapoktól a megvalósításig, nem kapkodva, trükkökkel egy nagyobb és egy- két kisebb baba. Természetesen a nagyobb felöltözve. Ha megnézed az enyémet amit feltettem , látszik, hogy bugyi is van rajta. Tudod a fiúk alá néznek,.........))))))))))
Előzmény: ki1csoda (1404)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1405
Szia!
Nyaraltál? Az szuper jó lenne, ha összejönne a nem kicsi lakásotokban.-:))))))))))))))
A család mit fog szólni???
Még mindig ott tartok, hogy fantasztikusan szépen varrsz.
Előzmény: ki1csoda (1404)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1404

Sziasztok,

na en most jottem haza es olvasok vissza szepen, hat eloszor is orulok, hogy tetszettek, amiket csinaltam. Varrni en foleg internetes barataimtol tanultam, de toluk rengeteget. Lattam mennyire igenyesen dolgoztak es egyre kevesbe mertem slendriankodni:-))

 

Lonci, en nagyon ott lennek egy Waldorf baba tanitason. Most keszitem a fiamnak a nagyobbik, rendesebb darabot es szenvedek, hogy szep legyen:-) Nekem sajnos csak szep 20-ig jo a tali.

OK, akkor en meg egyszer felajanlom a nem kicsi lakasunkat Pesten egy talira, igazabol meg az is megoldhato, hogy paran itt aludjanak:-) Szoval ez ugyan nem egy kastely, de ha valaki vonattal jon, a Nyugatitol 15 perc.

Előzmény: Kaoka (1284)
ktimó Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1403
Ha Pestnél nem lesz sokkal messzebb, én is jelentkezem.
Előzmény: elena2 (1400)
elena2 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1402
Ok, holnap jelentkezem, hogy én mit tudok ajánlani.
Előzmény: N.Lonci (1401)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1401
Eddig konkréten 6 jelentkező van, de addig még sok minden lehet. Valaki lenondja és többen jelentkeznek a helyébe. A foltos táborban is így van. Egy lemorzsolódó helyébe 2-3 fő jelentkezik. De még van idő, át lehet gondolni, hogy hol legyen itt is, meg Bp környékén is. Tőletek függ.
Előzmény: elena2 (1400)
elena2 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1400
Lonci, megírnád, hogy előzetesen (egyenlőre) hányan vagyunk?
Előzmény: N.Lonci (1399)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1399
Ha kell, akkor megyek oda , ahol találtok nekem is elérhető helyet, lehetőséget meg kell akkor a csapat más megyéjében lakóknak keresni. Innen azt már nem tudom vállalni, hogy termet szerezzek, de a programot és az anyagok előkészítését azt igen. Jelentkezzen, aki tud ilyen helyet.
Előzmény: ktimó (1397)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1398
Tudod, majd később megbecsüli ő is azokat az ajándékokat amit kap. Eljő az idő.
Vonattal lehet, de ha többen összefogtok akkor autó szóba jöhet???????
Úgy gyorsabb lenne
Előzmény: ildu (1395)
ktimó Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1397
Gondoljunk az Alföldön élőkre is :-))))) Van egyébként rajtam kívül más a Dunán innen? Nekem a Pest melletti színhely szimpatikusabb, persze nem szeretnék önző lenni :-) De az őszi találkát én is támogatom, egyre jobban babalázban égek, a foltvarrás már nem is érdekel!
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1396
Remélem olvassa és magába száll!:)))
Akkor hol lenne jó a tali aug. végéig, mert ugyebár Te is tanítasz. Jövő nyár meg mesze van. Szép karácsonyi ajándékokat lehetne készíteni.
Előzmény: ildu (1395)
ildu Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1395

Lonci,Ménfőcsanak lenne a helyszín?Akkor az ugrott,vonattal legkevesebb 5és fél óra lenne az út,körbeutazva Dunántúlt.A foltos topiktalira is ezért nem megyek.

Camea,annyi textilbolt van Kaposváron,érdemes időnként körbejárni!Néha szoktam ilyen túrákat csinálni,még a Kisfaludy u.-ba is felmegyek.Ha sietek,akkor legtöbbször én is Mariannhoz megyek,foltos tanácsot is szoktam kérni tőle.

Bár igazi nagymamakorban én sem vagyok,mégis van 2 unokám.(Igaz,nem vér szerinti,féjem első házasságából a nagyobbik fiú révén,de akkor is unoka) Csak az a baj,hogy a menyem csak a drága pénzen vett ajándékot becsüli...

Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1394
És augusztus vége felé?
Előzmény: Camea (1393)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1393

....én majd csak nyáron tudok...már megint szegény vidékiek :o((

:o)

Előzmény: Kaoka (1391)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1392
Beindult a jelentkezés a privát e-mailomra. Oda jelezzetek, onnan tudom lementeni. E-mailt és nevet stb......
Előzmény: Törölt nick (1389)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1391
Én is!
Előzmény: N.Lonci (1390)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1390
A megbeszélés után majd pontosítunk, hogy ki mit szeretne, aztán a többség dönt.
Mivel is kezdjük. Az e-mailomra lehet küldeni az előzetes jelentkezéseket. Priviben. Akkor legalább látom, hogy mekkora lesz a helyigény.
Aug 1-12.-ig nem leszek, vagy csak ritkán. Olvasni majd azért néha fogok
Előzmény: Törölt nick (1389)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1389
Naná, hogy el!! Így lenne egy fő vezérfonal, aztán úgyis mindenki tanulna, ellesne dolgokat a másiktól.. :) (Én már innen, a topicból is sokat okultam.. )

Vörösrébék, köszi a linket, én is jót röhögtem rajta.. :D
Előzmény: N.Lonci (1387)
elena2 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1388

Én elfogadlak, látom nagyon szép babákat készítesz. (Pont ilyeneket szeretnék én is.) Nagyon jó, hogy felajánlottad a szervezést. Ha szükséged lesz segítségre, itt vagyok.

Oktatási intézményben dolgozom Bp határán, (nem gyerekek, nem kollégium, felnőttek) már az is eszembe jutott, hogy megkérdezem a főnököt, adna-e helyet a társaságnak? Persze az a kastély jobban hangzik!

Előzmény: N.Lonci (1387)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1387
Most a foltos tábor után megbeszélem a kastély igazgató nőjével, hogy szeptember végétől december első hetéig lesz -e szabad hétvége. Akkor egy hosszú hétvégén, hajlandó lennék én is tanítani., megszervezném az összejövetelt. Ebben is van 8 éves gyakorlat a hátam mögött. Elég régóta készítem őket,gyakorlatom van benne persze ha elfogadtok.
Előzmény: elena2 (1382)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1386
Köszike látható.
Előzmény: Camea (1375)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1385
Lehet, hogy igazad van, mert a kisebb fiam a nagy gépén valami hirdetést nézett meg angol szöveggel, most itthon nincs ilyen. Köszi
Előzmény: Camea (1374)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1384
... ősszel indul a báli szezon....:o)))) naggggyon remélem, hogy nagyon kevés hétvégém lesz, amit babázással tölthetek! :o)))
Előzmény: elena2 (1382)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1383
Az tuti!!! 100% És micsoda babaforgalom lesz! De hát épp akkor este jövök majd haza!!!!!! Most, hogy csili vili itthon minden, nekiállok varrni. Nehogy már ilyen guszustalan rend maradjon. Azért kell egy kis cérna szöszmösz az utókornak.-:))))
Előzmény: Camea (1381)
elena2 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1382

Igen, többen, csendben előkerül mindenki!

Ez a tábor engem is érdekel! Úgy szeretném már, ha valaki megmutatná, hogyan kell Waldorf babát készíteni! Szakirodalmam már van egy rahedli, a bátorságot még gyűjteni kell.

Ősszel egy hoszzú hétvégén nem lehetne összejönni? A nyár olyan messze van!

Előzmény: Camea (1381)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1381
... még mindig azt gondolom, hogy aug. 1-jére még többen leszünk! :o))
Előzmény: Kaoka (1378)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1380

... tuuuuuudom na... de ott és akkor... és csak abban a pillanatban.... :o))))) ... icicpici kis örömet is teccik sajnálni tőlem?? :o(((

:o))))

 

 

Előzmény: kustraerika (1379)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1379

A világért sem szeretnélek megdönteni hitedben,de vannak köztünk még hamvasabbak is,pici kisbabával...   :))

De ettől még lehetsz most te a legkisebb királykisasszony,majd holnap cserélünk!

Előzmény: Camea (1366)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1378
Ugye! elena2 és a többiek?.)))
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1377
Tíz nap alatt több mint 300 hozzászólás. Ez igen! Mégis csak életben marad a babázós topik. skor két hónap alatt nem volt ennyi. De most fellendült és egyre többen leszünk.
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1376
Az Én kicsifiamnak van a kicsilánya.-:)))))))))))) Ezért lettem Kaoka.

Szerintem, ha mi szerveznénk egy topikos babavarró tábort, akkor az is visszatérő dolog lehetne. Akkor nem kellene egy megszokott csoportba bekunyerákni magunkat. Ha, csak öten vagy hatan jönnénk össze, még akkor is megérné. De akkor komolyan kellene legalább jövő februárban elkezdeni szerveszkedni. Azért írom a februárt, mert akkor nagyjábol lehet tudni, miror áll le a bölcsőde óvoda és mikor tud valaki szabira menni. Meg a családi nyári programok is nagyjából eldőlnek. És nem utolsó sorban, még egyáltalán ki lesz itt? Ez a nagy kérdés
Előzmény: komórka (1373)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1375

Nem tudom, mennyire lesz látható.

Előzmény: N.Lonci (1372)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1374
.. átállítottad a nyelvet... van forróbillentyűje és valószínűleg lenyomtad... én is voltam már így, de nem emlékszem, hogy mentem vissza, de nézem... hátha...
Előzmény: N.Lonci (1372)
komórka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1373
Kaoka!
A Te kicsi fiad még szingli? Az én kicsi fiam novemberben lesz 33 de még szingli! Legnagyobb bánatomra.
Én az idén Bajnán voltam táborban, kézivarrás. Összesen 10 fő jött össze plussz a helyi foltos csoport. Pénteken délután érkeztünk és vasárnap vissza. Szerintem ez ideális.
Sok tábor ahogy mondják "kihalásos" alapon megy. nem akarják növelni a létszámot és ismerik egymást stb. De hallottam már jót azokról a táborokról is, ahol sokan voltak. Mindig vannak ujak és azokat is be kell engedni.
Előzmény: Kaoka (1368)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1372
Valami ;rdekes dolgot keydett el csin'lni a g;p. kihagz betket m'st tesy helz;be. N;h'nzatok level;ben eyt tapasytaltam m'r kor'bban is . Bocsi
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1371
Sziasztok! Döglődik a gépem, most is csak csoda folytán van netem..:(
Azt nagyon élvezném, ha Ménfőcsanakon varrhatnék jövőre babát.. :))
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1370
.. hjóóóó van, akkor tulképpen mind a hárman egyidősek vagyunk, mert én is éppen annyi vagyok! :o)))))))))))
Előzmény: N.Lonci (1369)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1369
Na én is csak 18 múltam!!!!!!!!!!))))))))))))
Előzmény: Kaoka (1368)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1368
Az Énkicsi fiam 32, a kicsilányom 29. Én me 18 múltam. :))))
Előzmény: Camea (1366)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1367
Na ja, az én legnagyobb unokám 21 éves a legkisebb 5, mint írtam. A 3. unoka után kezdtem én is nagyinak érezni magam. Addig csak úgy mondtam, hogy a lányom nagyobbik, a lányom kisebbik fia. Valahogy nekem nem állt rá a szám. Pedig ők mindig azt mondták, MAMA Ettől függetlenül büszke voltam a nagyiságomra.
Előzmény: Camea (1366)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1366
... Óóóó, akko' télllleg én vagyok itt a legkisssebb királylyány? :OOOO :o)))  Az én nagyobbik gyerkőcöm 15 éves lesz szeptemberben, a kicsim meg még utána 12.  Szóval az unokákig még van 1-2 évem. :o))
Előzmény: N.Lonci (1365)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1365
El is hiszem, hogy a szemed fénye, hiszen kiscsaj. Nekem 3 fiú unokám van azok is a szemem fényei. Egy lány unokám van 5 éves, de cserfes............. mint a lányok, bár a fiúk is tudnak ám lyukat beszélni a hasamba.
Előzmény: Kaoka (1361)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1364
Multkor angolul gagyizott valamit.-:))) Azt mondta a hónap babájára,hogy kislyány.-:)))))))))))))))))))))))) Úgy, hogy annak már az lesz a neve. Mindegyikel el fogom keresztelni valamilyen névre.
Előzmény: Camea (1362)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1363
Felkérés keringőre? Állok elébe. Talán még a kastélyban is tarthatnánk, ahol a foltostábor lesz most augusztusban. Az anyagi vonzata, pedig épp annyi lenne, mint a foltosoké. Szerintem így korrekt. De véleményezzétek.
Előzmény: Kaoka (1359)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1362
Káo, úgy mint KO? :OOO :o))))) ... ez a lyány tud valamit?! :o)))))))))))))))
Előzmény: Kaoka (1361)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1361
Szerintem Én nem vagyok nagymama korban, mert Káo-nak nevez az uncsikám. Nem áll a szájára a mama.-:)))))))))))) És mindeni azt gondolja, hogy az Én kislányom. Pedig csak a szemem fénye!!!
Előzmény: Camea (1360)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1360

Nah... OK! :o)))

Nekem még nincs unokám, de a hetekben váltottam levelet egy általános iskolai osztálytársnőmmel, és őneki már van kettő unokája, és akkor jöttem rá, hogy nagymama-korban vagyok... :o))))

Előzmény: Kaoka (1359)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1359
Na jó, ám legyen. De azért lehet pár folt is.-:))))))))))))) Persze elsősorban babára gondoltam, de más sincs kizárva. És N.Lonci lenne a tanárnéni.-:))))))))))))))
Előzmény: Camea (1358)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1358
... nem foltos.. BAAABÁÁÁÁS!!! Brrrrrrrrr :o)
Előzmény: Kaoka (1357)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1357
Igen van. A lányom volt szobája. De ott az uncsika ágya is és, ha itt van nuku varrás. És sokszor van nuku varrás. -:)))))))))


ktimó!
Jó ötlet a foltostábor. A foltvarró topikon gabicza említette, hogy a balatonnál van egy ismerősének panziója. Lehet, hogy alkalmas a hely varrásra, de többet nem tudok. Úgy lenne érdemes megszervezni, mint mi most a csoportommal. Öt napra maegyünk és jeleztük, hogy varrni akarunk és viszünk varrógépeket. A varrnivalókat mindenki otthon összekészíti kiszabva, de viszünk plusz anyagokat felkészülve minden eshetőségre. De mi már tavaj elkezdtük szervezni. Nem muszáj öt napnak lennie, lehet 2 vagy 3. De legalább egy varrógépnek kell lennie. De, ha komollyá válik a terv, akkor érdemes árakat nézegetni.
Előzmény: Camea (1354)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1356

... egy hozzászólásomat se tudom leírni hiba nélkül.... :o((... biztos a szemüveg az oka! :o)))))))))))))))

... többen egy táborban....

Előzmény: Camea (1355)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1355
... pont ezen a közös táboron filóztam... mivel láttam a fotókat, és ott se voltak többet egy táborban, mint mi vagyunk... :o))))
Előzmény: ktimó (1353)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1354

... de jóóó Neked, hogy van varrószobád! :OO

Nekem a konyhába kell kiköltöznöm,ha varrni akarok... ha csak tömök.. vagy hajazok... vagy szabok, akkor a szobámban... és akkor, amire végzek, addigra romhalmaz az egész szoba... ezt nem szeretem... :o( ...azért olyankor szeretek alkotni, ha a fiúk horgásznak, mert nem szeretem,ha látják, hogy mivel jár.

Előzmény: Kaoka (1350)
ktimó Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1353

Sziasztok! Majdnem készen van a babám! Még tovább mentem a lustaságban, egyenesen azt a papírt gombostűztem rá a félbehajtott anyagra, ami a nyomtatóból kijött, és azt varrtam körbe. Nagyon jó lett. Köszönöm az ötletet, sok-sok időt lehet így spórolni :-))))))

 

Egyébként rengeteg olvasnivalót tettetek fel, még nem értem a végére. A Tildasokat lementettem, nagyon jók. A tábor is tetszik. Ki tudja, hol szokták ezt hirdetni, ill. hol lehet jelentkezni? Egyébként csinálhatnánk saját tábort is, nem? De legalább közös varrást, mint a foltosok.

Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1352
Én drótból szoktam hajtogatni.-:)))))))))))))))
Előzmény: komórka (1347)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1351
És azt hogyan kellene? Én béna vagyok a géphez. Mindent itt tanulok, de van ami nem megy, mert nincs leírva lépésről lépésre.
Előzmény: komórka (1348)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1350
Most rendbe rakom a varrószobám, hogy ha halálra varrom magam akkor legyen az utókornak, hol varrni.-:)))
Akkor elteszem dobozba a hónap babáját, hogy gyüljön a kiállítási darab és majd meglátjuk mi lesz. Főleg, hogy mostmár Neked is van okulláréd. Az egyik téma legyen majd szemüveges baba. Már ki is talátam milyen lesz.
Így nem lehet takarítani, hogy itt ez a szmítógép.-:))))))))))))))))
Előzmény: Camea (1346)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1349

... milyen babának? :ooooo Testilbabának? Én tuti hajtogatnék drótból vagy ilyesmi... hogy kézműves legyen... de biztos lehet kapni valahol...

 

Anyukám nagynénje 96 éves korában halt meg... fiatal korában valami érte az egyik szemét, tehát egy szeme volt, és az utolsó napig kiolvasta elsőtől az utólsó betűig az összes anyuéknak járó újságot. :o) Állítólag 60 éves korig romlik a szem, utána már javul.... :o))

 

Előzmény: komórka (1347)
komórka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1348
Kaoka!
Szerintem az lehet a bajod, hogy a Picasa nincs telepitve a gépedre. Ha az ott van, akkor nincs probléma.
komórka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1347
Sziasztok!
Én sajnos már igen régóta szemüveges vagyok és már a harmadik progresszivemet koptatom, de kellene megint egy uj. (100 e. körül van!) Persze ha belegondoltok, a szemeteket mindig használjátok, arra érdemes költeni. Ja és a számitógép csak ront. Én rövidlátó vagyok ami azt jelenti, hogy messzire nem látok, de a tűbe szeműveg nélkül fűzök be. Ez az öregséggel növekszik, az unokák azt mondják, öreganyám szemüveg nélkül olvasott!
Babának hol lehet szemüveget venni?
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1346
... közben megtaláltam a mai mintát,  amit estére megcsinálok..... remmmmmmélem... :o)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1345
... első nap már imádtam. A szemüveg nem volt furcsa, hanem, hogy a kollégák jöttek sorban, hogy hjéééé, szemüveged van? .... Ég és föld a különbség... az utóbbi időben már azt hittem, hogy öregszem, :o))), annyira le voltam lassulva, és most megint a saját tempómban ügyködöm. :o)) Végülis nem erős, csak 0,75-ös, de a bal szememmel csak egy szögben (asszem valami ilyesmit mondtak) látok, és a szememnek nagyon kellett erőlködni, hogy OK legyen. Amúgy tényleg nagyon csini... illik hozzám (67.000-ért brrrrrrrrrrrrrrrrrr :o((() Mondjuk csak munkahelyen használom, otthon nem nagyon.... a hűtőszekrényt megtalálom az nélkül is. :o))
Előzmény: N.Lonci (1344)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1344
Csakhogy ezt nem reklámozzák, azt mondják hogy ilyen az anyag , ez van.
Camea A szemüveg előny, lehet rá hivatkozni, ezért vagy azért nem sikerül v.mi.
De komolyan , én is alig tudtam megszokni, mindig lekapkodtam, aztán rájöttem muszály megszokni, ha nem akarok rosszat magamnak. A kontakt lencse, meg szóba sem jöhet, mert ha szösz megy véletlenül alá begyullat, meg a szem az szem, a kincsünk, ne kockáztasson az ember.
Előzmény: Kaoka (1342)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1343

...nekem estefelé szerintem születik! :o) Most dolgozom, de tegnap is megcsináltam a sellőlyányt... szerintem ma is lesz valami. :o)

 

Az utóbbi időben nem sokat varrtam. Hazamentem a cégtől, és egyszerűen elájultam, annyira fáradtnak éreztem magam, hogy csak aludtam és aludtam... aztán észrevettem, hogy a bal szememmel alig látok... elmentem dokihoz... lett szemüvegem.... és megszűnt az állandó fáradtságom. Hazamegyek főzök, takarítok, dumcsizom a lyánykával és nekiállok varrni, és pörgök megint. .... hjaaaa ééééés széééépséges vagyok szemüvegben... naggggyon széééépséges... szerintem! ;;;;))))

Előzmény: Kaoka (1341)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1342
Igen ez van! Csak ha drágán veszek valamit, akkor már ne Nekem keljen befejezni a munkaműveletet ahhoz, hogy otthon dolgozni tudjak vele. Vagy akkor írják rá, hogy félkész termék és adják olcsóbban. A fogyasztóvédelem minek van??? Vagy adjanak hozzá fixálót.-:)))))))))))))))
Előzmény: N.Lonci (1339)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1341
Szombat reggel indulunk. De addig annyi dolgom van, hogy el se tudjátok képzelni, Csak épp, hogy bekukkantottam és már megyek is. Azért késöbb benézek, hátha születik egy baba.-:)))


komórka!
Nem megy Nekem ez a picasa. Majd késöbb még megpróbálom, de most nics is türelmem kisérletezgetni.Lehet, hogy csak tábor után. Pedig mindent úgy csináltam ahogy le volt írva. Nekem csak angolul jelenik meg, de valamit biztos rosszul csináltam, mert, most meg be kell jelentkezni különben nem jelenik meg semmi, még az sem amit innen akartam nézegetni. Amit tegnap felraktál tildasokat.
Előzmény: Camea (1340)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1340

Fél 10 elmúlt... mi az, hogy jó reggelt? :OO))))

Ezek az 1.100 és nálunk 1.200-1.500-ig terjedő anyagok, ezek nálunk amerikai anyagként futnak, és nem kell őket már beavatni és nem engedik a színűket.... és csodaszép mintákkal vannak.

 

... amúgy neked már nem kellene táborozni? ... úgy emlékeztem, hogy ma mész...

Előzmény: Kaoka (1338)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1339
Sajnos , most már mindenki így jár. De mi a tanulság, avatás nélkül ne varrj belőle és avatás után fixáld le. Csak a fixálás +pénz és sok idő mire végre varrhat az ember leánykája.
Előzmény: Kaoka (1338)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1338
Szép jó regelt mindenkinek!

Bár mostanában mindeki úgy eltünt.

Én meg 1100.- ért vettem az akciós anyagot.-:( Csak fél métereket kértem, de így is otthagytam ingem gatyám. De anyag nélkül, hogy menjel foltos táborba? Ráadásul amiből 1m-t vettem az még drágább volt és az ereszti a szinét.
Előzmény: Camea (1337)
Camea Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1337
Köszi. Megkuksiztam... éééés háááát ami ott akciósan 890 Ft, ugyanaz az anyag nálunk a foltos boltban akció nélkül 690 Ft, szóval maradok helyben. Azért köszi! :o)
Előzmény: nana56 (1322)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1336
Bocs...Most értem a visszaolvasás végére.Már tudom,miből van a haja...
Előzmény: kustraerika (1335)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1335
Ez naggggyon édes!Megtudhatom,miből van a haja?
Előzmény: N.Lonci (1288)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1334

... én is szétbontogatom, de a tiéd sokkalta szebb.... :o( ... nem jó a technikám.... menjünk babás táborba, aztán megmutatod! :o)

Előzmény: N.Lonci (1331)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1333

... mer' enyém a csillag! :o)))))

A júliusi bónuszbaba.... feltesze, mert biztos csak én csinálom meg.:o))))

 

 

 

Odaajándékozom a páromnak, mert mostanában semmit se fogott, hiába ment horgászni.... :o)))))

Előzmény: Camea (1332)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1332

Hol itt? Hááát itthon vagyok! :o))

Készítsétek a vörös csillagot... mer' ugye sose holl le! :o))))

Előzmény: Kaoka (1329)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1331
A hajat varrom a fejre, majd kibontom szálaira a fonalat. Liza fonalat használok, mert azt lehet jól varrni és könnyebb kibontani is. Nekem az egyik barátnőm vette Bp-en a fixálót, nem tudom hol. Most még van belőle azért nem veszek, meg mostanság festeni sincs időm.
Az utolsó előtti öblítőbe teszem és az utolsót csak kevés vizben nem bő vízzel és utána nem hagyom megszáradni egészen nyírkosan vasalom az anyagot.
Előzmény: Kaoka (1327)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1330
Jajj! Most jut eszembe, hogy régebben göndörítettem fonalat. Úgy készült, hogy felcsavartam hurkapálcikára szépen szabályosan és belemártottam keményítős vízbe. Aztán száradás után letekertem és kész. Tartós és szép lett.
Előzmény: Kaoka (1329)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1329
Hááát! Te még itt vagyol? Akkor pulcsibontáskövetekezik.
Előzmény: Camea (1328)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1328

... én is szeretem a bontott pulcsikat hajnak... ollllyan szépen göndörödnek! :o)))

Nagyon klassz baba! :o)

Előzmény: N.Lonci (1326)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1327
Írtó édesek a babáid! A haja miből van? A másik is amit előzőleg raktál fel.-:)
Jól jártam volna, ha nem a mosdóba avatom be, hanem lavorba és megmentem a vizet. Mostmár mindegy, de legközelebb úgy csinálom majd. És hol veszed a nátrium karbonátot és mi az adagja a vízhez? Az utólsó öblítőbe rakod, vagy hova?
Előzmény: N.Lonci (1326)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1326
Az anyagok azért engedik a színüket, mert a gyár már nagyon spórol és nem fixálnak . Múlt évben én az avatáshoz használt vizet fehér anyag felsésére használtam, aztán bele öntöttem pille flakonba. Igaz, hogy egyre halványabb színeket lehet vele festeni, de úgyis több árnyalat kell. Ezután fixáltam nátrium karbonáttal. Először kristály alakban lehetett kapni, aztán granulátum (golyócskákl) formájában, a legutolsó vásárlásnál már por alakban volt.
A mellékelt baba haja most készült el.
Előzmény: Kaoka (1325)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1325
Köszönöm szépen, majd utána járok. Főleg, hogy egyre jobban azt tapasztalom minden sötétebb egyszínű anyag ereszt.
Előzmény: nana56 (1323)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1324
Köszönöm szépen megkaptam, de írtó hosszú. Csak este fogom kielemezni, mert most nagy munkában vagyok.-:)))
Előzmény: komórka (1321)
nana56 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1323
A ColorIn nevű festéknek van fixálója, valamilyen zselészerű anyag, kb 150Ft egy tasak, az 1 liter vízhez elég, én tavaly azzal fárasztottam a gyerekem falvédőjének vett anyagot, annyira sikerült, hogy még egy kicsit a vizet szinezi, de a másik anyagokat nem fogja be.
Előzmény: Kaoka (1318)
nana56 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1322
www.foltbolt.unas.hu - most van egy csomó akció is, három helyen vannak anyagok a kellékeknél, van egy maradék anyag böngészde is, meg még valami, a weboldalon megtalálod, és úgy vásároltam tőle, hogy Pesten egy másik boltba beadta a cuccot, és mikor elég sokáig rágtam a gyerekem fülét (aki Pesten dolgozik), akkor Ő ott átvette, és hazahozta nekem. Így a postaköltséget sikerült megspórolnom.
Előzmény: Camea (1317)
komórka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1321
Kaoka! Irtam @-t!
Előzmény: Kaoka (1320)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1320
Miért nem próbálsz festeni? Én megpróbáltam és fogom is folyatni, mert érdekes szinek jönnek ki, főleg a végén mikor összeöntöm a festékes vizeket. Ha hazajövök, megint velevágok. Van 10 m anyagom amit be akarok festeni. ( Simos úr féle vékony molinó)
Ez a baba az, amitől idegenkedek. Ezt biztos nem varrom meg.-:( Nem, szeretem a sellőt, meg a békát sem.
Előzmény: Camea (1319)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1319

.. itt is van fótos bót, de én is megálmodom a saját zöldemet, kékemet, rózsaszínemet... és elmegyek, és semmi olyan, ami van gyönyörűűű, nem mondom, de horor áron. :o(

Íme a júliusi bónusz-minta! :o) Még van öt-hat  nap... aki csak unatkozva várja, hogy végre megmutathassa a babáját, az neki ugorhat, aki megcsinálja... az pilllos pontot kap... nagyot... vagy inkább csillagot... nagggggyot..... :o)))))

 

Előzmény: Kaoka (1318)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1318
És közbe kiteregettem is.:) Szép a magyarom?:))))))))))))
A foltvarró topikon szokott valaki hírdetni és árulni. Talán a lányok ott jobban tudják.
Én csak élőben vásárolok, mert van lehetőségem válogatni üzletek közül.
Szeretem látni és megfogni az anyagot. Az árakat is látom és tudok dönteni. Tudom, hogy könnyen beszélek, de biztos, ha nem Pesten laknék, másképp gondolkodnék Én is. De itt se mindig könnyű, soha nem találom amit keresek. Tegnap sem azt találtam amit itthon megálmodtam. Ráadásul az állítólag nem fog majd az anyag, úgy fog mint a nyavaja. Most bajba vagyok, mert kiegészítő anyagnak kellene és most nem merem felhasználni, pedig gyönyörű meggypiros a szine és szép virágosat kaptam hozzá.
Előzmény: Camea (1317)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1317

Áh, Édesméz is meghót, Napsüti is meghót... meg még a csuda tudja ki nem voltam... meg aztán lehet, hogy megint vagyok valaki... vagy leszek.. vagy nemtom. :o)))))

 

Azt szeretném kééérdezni (na kérdezd!! :o)))... hogy van-é olyan foltosbolt, ahol online lehet jó áron rendelni méterárut.... szóval, hogy fenn vannak az anyagokról a képek és én csak válogatok meg rendelek.... mh?

Előzmény: Kaoka (1316)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1316
Komolyan? Pedig hiányzol nagyon onnan is. Már akartam reklamálni. Ott az a jó, hogy minden van. Nincs semmire szabály. Mindennek és mindenkinek örülnek.
Előzmény: Camea (1314)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1315
Én is irígyelem magamat.-:)))))))))))))) most, de aztán nem, mert vége lesz és hazajövünk. Habár imádok itthon is lenni, de kicsit kimozdulni olyan jó.
Előzmény: Camea (1313)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1314
...ott nincs babázás... és különben is a Déna már nem létezik, meghóóóótta magát! :o)))))
Előzmény: Kaoka (1312)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1313

.. irigyellek... oda is mennék... mindenhova mennék... fótokat is varrnék, babákat is varrnék... még egye fene, főznék is... csak ne itt kellene ülnöm. :o(

:o)

Előzmény: Kaoka (1311)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1312
Jajjjjj! Csak nehogy töröljék a topikunkat.-:(((((((((
Nem baj, akkor átmegyünk a szomszédba. A másikra tudod hova Déna?
Előzmény: Camea (1310)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1311
Félig vagyok csak itt, mert közben ebédelek főzök holnapra, varrok és vasalok is. És készítem össze a cuccot, amit ott fogunk varrni.
Előzmény: Camea (1308)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1310
..."védett faj"! :o)))... ne mondd, hogy ARRA gondolsz! :o)))) Ezt még így nem hallottam, de hjeeeeeeeeee! :o)))
Előzmény: Kaoka (1307)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1309
komórka!
Meg tudnád mondani Nekem, hogyan tudok egy egész oldalt elmenteni, hogy ne egyenként kelljen. Mármint a Picasán.
Előzmény: komórka (1298)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1308

.. azért nem érted, mert utána újra kezdtem a gondolatot azzal, hogy áááá... szóval írtuk ktimo-val, hogy lehetne majdan egy kiállítás-féle-forma.... ennyit írtunk belőle, és ezzel kapcsolatosan kérdeztem, hogy melllik betű volt az idegen. :o)

Előzmény: Kaoka (1307)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1307
Miért nem ismerek valamilyen betüt? Nem értem a poént.-:(
Na! Ha kiálnék babát árulni, Engem biztos bilincsbe verve vinne el a hatóság. Én nem tartozok a védett faj közé.-:))))))))))))))))))))))
Előzmény: Camea (1306)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1306

... mellik betűt nem ismerted, hogy nem tiszta a dolog? :o)))))))))))))

Áááááááá, még csak kóbor, kósza gondolatként fordult meg a fejünkben.... ahogy telnek a hónapok majd körvonalazódik, tehát a készült babákat ne tessék áruba bocsájtani azon a pijacon! :o)))))))))))

Előzmény: Kaoka (1305)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1305
A varrógépszerelőnél hagytam a laptopom árát.-:)))))))))))))))))) Meg az anyagboltban..-:))))))))))))))))))) Meg a piacon.-:)))))))))))))))))))) Meg amit még venni kell.-:(((((((( Laptop, Még digi gépem sincs!!!
Jól következtetek, hogy valami kiállítás szele van a levegőben? Vagy csak képzelődök?
Előzmény: Camea (1304)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1304
Még van időd, hogy vegyél egy laptopot magadnak (ha már a másik ötletem nem tetszett) :o)))))))))))
Előzmény: Kaoka (1303)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1303
elena2!
Üdvözöllek a topikon és szeretnénk, ha sűrűn látogatnál ide.-:))) Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk és kíváncsi vagyok az első babádra. Hogy fogom kibírni jövő hétig?
Előzmény: elena2 (1301)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1302

Hohohóóóó, a lottó 5-ös lenne ilyen biztos.... :o)))... tudtam, hogy lesz, aki csak úgy ide toppan, hogy hopp, itt a babám! :o))) Megkaptam a képeket, ide nem írok semmit róla, mert CSAK (hogy növeljem a társaság kíváncsiságát),de írtam neked választ. :o)

 

Előzmény: elena2 (1301)
elena2 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1301

Sziasztok!

A csendes háttérolvasók közé tartozom. Az ehavi babát megvarrtam, elküldtem Cameanak, bocs a nicknevet nem jól írtam. Nem 64, hanem 2!

Elős babám, majd úgy nézzétek!

Komórka! Kösz a linket, mindjárt szaladok és töltöm is le! Hogy Te mindig milyen jókat találsz!

Jó ötlet volt ez a közös babavarrás, igyekszem még jelentkezni!

A komlóskai táborba hogyan lehet majd (jövőre) jelentkezni? Sehol nem láttam meghirdetve.

Mindenkinek szép napot, jól sikerült babákat kívánok!

Előzmény: Camea (1300)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1300
... végignéztem... és nagyon irigyeltem őket! Szuper lehetett és nagyon szépek a kész babák is! :o) Én is vágyom egy ilyen táborba... de majd talán jövőre...
Előzmény: komórka (1297)
Annamária36 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1299

Szia Komoróka (itt is) és üdvözlök Mindenkit!

Már le is mentettem a tildas-okat,köszönöm,hogy megmutattad.Egy könyvem van (húsvéti).Olyan szép és olyan drága! De addig nem temetnek el míg meg nem veszem őket.(asszem örökéletű leszek :-) ! ) 

Előzmény: komórka (1298)
komórka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1298
Ezen a linken több tildas könyv van, mentsétek le. Van egy macskás, ami nem tildas, de nagyon aranyos. Egész albumokat lehet letölteni.
ITT
komórka Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1297
A folt-varras.hu-n vannak képek a komloskai babavarró táborról és az ott készitett babákról.
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1296
... áh nem kell annyi szerintem... mindig lesz, aki kettőt is varr a minta alapján...ha csak 10 fővel számolunk mondjuk januárig, az 10x6 = 60 baba....  de persze meglátjuk... mondá a vak és.... jómagam. :o))
Előzmény: ktimó (1295)
ktimó Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1295
Igen, nekem is eszembe jutott :-)))) De legalább egy évi anyagot illene összevárni.
Előzmény: Camea (1293)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1294
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1293

..nos ez itt a Győri Babaklub 2005 évi kiállítása

http://kamjt.freeweb.hu/keptar/babagyor2005/index.html

Lehet, hogy van újabb is, de mos ebbe futottam bele. Azon gondolkodám (hülye rossz szokás, és állandóan művelem, pfuj :o( :o))))... hogy mondjuk összegyűjtjük a hónapról hónapra készülő babákat és akkor maaaaaaaaaajd..... mh? szerintetek?

Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1292

Ok. Leszedtem a Tildas molett lyányok :o)) mintáját.... és ha nincs ellenvetés, akkor felteszem aug. 1-jén... és a "mami" jön novemberben... :o)

11 baba az már elég szép első hónapban... sőt el tudom képzelni, hogy van egy-két titkos is, aki csak olvasgat, és augusztus 1-jén berobban valami szuper dologgal. :o)))

Előzmény: ktimó (1291)
ktimó Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1291

Szerintem legyenek a kövér Tildas csajok, az való nyárra. Évi mamája pedig legyen novemberben, akkorra még úgysem volt semmi ötlet.

 

Hány baba lesz?

 

Camea

Kaoka

IO

Ktimó

Panti1

ki1csoda

vörösrébék

Ildu

Némakertész

kustraerika

36évi

 

Ennyi név jutott eszembe (akit kifelejtettem, bocs). Ha mindenki megcsinálná 11db lenne. (Lonci jelezte, hogy ő ebben a hónapban nem tudja megcsinálni.)

Előzmény: Camea (1290)
Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1290

Lányok!!!!! Eldőlt már, hogy mi az augusztus? Évi nekem átküldte az sztk-mamit, tehát azt fel tudom tenni, de szó volt a kövér Tildas csajsziról is... akkor mi legyen?

A júliusit feltettem a honlapomra nagyítva.... a tegnapin valóban a másik baba keze volt... mondtam, hogy hadilábon állok a szabásmintákkal, mert keverednek, elvesznek... meg mindig tőőőőőő'ténik valami! :o))))

 

AZ index fórumot nemtom miért reklámozom azzal, hogy az adatlapon a honlapom helyett a fórum jön be... írtam már emailt az indexnek tegnap... mh. még semmi.... biztos nyaralnak. :o)

Tehát www.gportal.hu/portal/clothdoll

és jobb oldalt fenn van az index-babázás, ott lesz minden, aki még nem látta volna.

 

Kérdés még, hogy a babákat innét töltöm le az indexről... vagy átkülditek nekem is? .... és még mindig naggggyon kiváncsi vagyok, hogy végülis hány baba lesz...? :o)

Camea Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1289

...áh, már megint stresszelve vagyok! Először ki1csoda képtára, aztán meg ezek.... most megyek és teljes depresszióba süllyedek... :o( ... és iszom egy kv-t. :o))

Szép Napot Mindenkinek! :o))

Előzmény: N.Lonci (1288)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1288
Jelenleg ez készül
Előzmény: ktimó (1287)
ktimó Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1287

Köszi! És teljesen egyetértek veled, ezt már korábban én is kifejtettem. Soha nem volt ennyi szabad időm, mint amióta az ikrek megszülettek.

Akartam kérdezni az előbb, te tanultad a varrást valahol? Nagyon profik a ruhák (is), amiket varrtál. Én még ruhába soha nem mertem belefogni.

Előzmény: ki1csoda (1283)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1286
Olvasd el az 1273 hozzászólást.-:)))
Előzmény: mági55 (1285)
mági55 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1285
Hol lehet megnézni ezt a honlapot? Felcsigáztál.
Előzmény: Kaoka (1284)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1284
ki1csoda!
Fantasztikus élmény volt végignézni a honlapodat. Univerzális vagy, szinte mindenhez értesz. Kötés varrás hímzés és még az angolod is "pörfikt". Gyönyörűek a munkáid. Ezeket nem szabad rejtegetni publikálni kellene, mert bűn megfosztani a többieket ettől az élménytől.
Előzmény: ki1csoda (1283)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1283
Ktimo, koszi, de azt azert hozza kell tenni, hogy ha nincsenek a gyerkek ebbol semmi sincs. Szoval en azok koze tartozom, akik nem ertik, hogy gyerek mellett miert nincs ido semmire, nekem munka mellett nem volt:-) A te xszemeseid nem semmik, es nagyon helyes jatekokat varrtal, a hoembert en is megcsinaltam annak idejen:-)))) Annyira vicces, hogy mindenbol ketto kell...
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1282
Én is kérem szépen!.-:)))
Előzmény: ki1csoda (1273)
tulipánoslány Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1281
Én is, én is, kérem, kérem, lécci, lécci a linket .
Előzmény: ki1csoda (1273)
ktimó Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1280
Szia! Köszi a linket. Eddig kétszer néztem végig a képeket, nagyon ügyes vagy. Ha én egyszer így tudnék varrni! Különösen tetszik a baby quilt, a virágos képecske, a táskák, a kisruhák, szóval minden :-)))))
Előzmény: ki1csoda (1273)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1279
Nem tudom, ki kérte, de küldöm a csőkötszer német bdobozát skennelve. Remélem, hogy látható maga a csőkötszer is. Ha nem nagyítsátok ki valahogy. A magyar o.-on kapható dobozát is meg fogom keresni
Előzmény: panti1 (1260)
ktimó Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1278
Köszi! Megmozgatta a fantáziám ez a pályázat, bár még soha nem csináltam ilyet. Még átgondolom, hogy belevágjak-e. Mindenesetre nagyon jó, hogy felhívtad rá a figyelmünket.
Előzmény: tulipánoslány (1276)
ktimó Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1277
Engem is érdekel! Szeretek más munkáiban gyönyörködni. Publikus vagyok.
Előzmény: ki1csoda (1273)
tulipánoslány Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1276

nem ez a vesszőparipám:), csak utánanéztem. sajna varrni nem lesz időm egyhamar...

Szt.Erzsébetről: gyakran rózsákkal a kötényében ábrázolták, a szegények és betegek gyámolítója volt. NAgyon szép babát lehetne belőle varrni, középkori ruhában. Már elképzeltem, de ha mást érdekel:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Erzs%C3%A9bet

Bocs,

ha OFF volt

Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1275
Jesszus, most nézem, hogy a kinagyított szabásmintára mintha a másik baba kezét rajzoltam volnaaaaaaa.....:o((( Leveszem, majd holnapra megnézem....
Előzmény: ki1csoda (1273)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1274

... nem ez alapján készültek, de persze hasonló volt. Azért írtam régebben, hogy  nem tudunk annyiféle szabásmintát felmutatni, hogy minden hónapra külön, de azért sajátságos minta kerüljön. Az, hogy mennyire jön le az azonos minta, majd augusztus 1-jén kiderül! :o)

 

Igen, szeretném látni a munkáidat! :o)

Előzmény: ki1csoda (1273)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1273

Camea, a honlapodon az utolso babak nem ez alapjan a minta alapjan keszultek?

Annyira vicces, hogy egy minta mennyire nem jelent semmit a kesz babahoz kepest. Ugy ertem szerintem a vegen a kutya meg nem mondana, hogy ugyanazt hasznaltuk.

 

Off: nekem is vannak kesz dolgaimrol kepek, de a site-ot nem szivesen teszem nyilvanossa. De ha erdekel kozuletek barkit nagyon szivesen megirom priviben, csak tukmalni sem akarom. On

Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1272
...azon filózom, hogy az egyik babám még pucér... lehet, hogy le kellene fotóznom így is, hogy látszódjon a majdan kedvet kapóknak, hogy hogy néz ki az a szabásminta babaalapként... mh? Szerintem mindenki csak felöltöztetettet fog küldeni/feltenni....
Előzmény: Kaoka (1271)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1271
De aranyos vagy. Megnyugodtam , mert van ördögöm.
Na békén hagylak, már betellik velünk egy oldal. Nem baj hagy szórakozzanak a többiek is. -:)))))))))
Viszem a varrógépet javítatni szombaton vinni kell, aztán nem lesz mit.-:)))
Előzmény: Camea (1270)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1270

Nem angyal vagyok... királylány... kicsit ugyan öregecske, de akkor is Királylyány! :o))))

... simán áthoztam a képet CSAK NEKED ÉS CSAK MA :)) de animálva az index nem fogadta el. :o)

Előzmény: Kaoka (1269)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1269
Camea!
Neked örsögöd van!!!
Pedig azt hittem, hogy angyal vagy.-:))))))))))))))))
Hááááát ezt meg, hogyan csináltad?
Előzmény: Camea (1268)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1268

 

:o))))))

Előzmény: Kaoka (1267)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1267
Brrrr.-:((( Itt miért nincs ördög, mint az NLC-én???
Előzmény: Camea (1266)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1266

Óh ezen könnyű segíteni! Maradj otthon! :o)))

Előzmény: Kaoka (1265)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1265
Oksi.-:))) De biztos lesznek csodák és csak jövő szerdán este fogom látni.
Előzmény: Camea (1264)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1264
.... megkaptam. :o) (Mást nem írok ide, hogy csigázzam a kedélyeket!) :o)))))
Előzmény: Kaoka (1263)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1263
Átküldtem a babzikámat.-:))) Biztos ami biztos.
Előzmény: Camea (1262)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1262
Jéééé.,... télllleg....:OOO nemtom... Megnéztem a beállításoknál, és jól van beírva. Lehet, hogy a feltett link miatt van...? hogy a link ide mutat a fórumra....  Nem tudom.. nem tudom....
Előzmény: Kaoka (1261)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1261
Camea?
Miért a Fórum index jön be a G-portálod helyett?
Előzmény: Camea (1259)
panti1 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1260
Köszi a címet. A séta meg nem árt a sok ülés után.
Előzmény: N.Lonci (1244)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1259

Ok. várom!

Vannak profi babakészítők,és elég belterjes is a dolog.... ez az igazság, de póóóóbákozni azért lehet! Mondjuk mindenki ráfordulna valamelyik hónapban! Mh? :o))

Előzmény: Kaoka (1258)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1258
Na azért! Mondom, hogy Erzsébet! Olyan profi babakészítők vannak az országban. Egyáltalán hozzá merjünk fogni? mondjuk már lenne elképzelésem, de az nem jelent semmit.
Viszont szombaton elmegyek foltos táborba. Elötte átküldöm az egy szem bazikámat. Küldök majd több képet és majd eldöntöd melyiket rakod fel.
Előzmény: Camea (1257)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1257
Előzmény: Kaoka (1253)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1256
... nah, ezt buktam.... hááááát Szent Erzsébetet akarnak! :o))))))
Előzmény: Camea (1255)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1255
Ilyenkor nem az a lényeg, hogy mennyire hasonlít a fotójára... amúgy akkor még ilyesmi nem készült. :o) ... hanem a személyiségét eltalálni.... goooooooondolom! :o)) (Különben is lehet, hogy dagadt volt és pattanásos... :o)))))
Előzmény: Kaoka (1253)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1254
..... na ne viccelj már! Árpádházi szent Margit? ... vékonyka, barna.... kis fehér vagy zsák ruhában.... , amint éppen imádkozik... vagy korbácsolja magát... vagy szúrós tövisek közt... vagy viszi a kötényében a szegényeknek az elemózsiát, ami rózsává változik.... szóval ilyesmi a lyány. :o)))
Előzmény: Kaoka (1253)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1253
tulipánoslány!
Esetleg egy fényképet lehetne mellékelni? Mégis valami elindító ötlet nem ártana. A kinézete ruházata ilyesmi. Amúgy esélyem sincs, nem tudom a többiek mennyire vannak ott a témában.
Előzmény: tulipánoslány (1250)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1252
Nah... most máááá' biztos, ami nem bizonytalan! :o))))
Előzmény: tulipánoslány (1250)
tulipánoslány Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1251

szuper gyors voltál :)

Előzmény: Camea (1249)
tulipánoslány Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1250
ennek kellett volna bejönnie:

2007-ben ünnepli a világ Árpád-házi Szent Erzsébet születésének 800. évfordulóját. Sárospatak számos rendezvénnyel és programmal emlékezik neves szülöttjére. A sárospataki Árpád-házi Szent Erzsébet Történelmi Társaság ebből az alkalomból felhívással fordul a magyarországi babakészítőkhöz, hogy Szent Erzsébetet megjelenítő babákat készítsenek. Az elkészült alkotásokból kiállítást rendezünk a jubileumi évben megnyílt Szent Erzsébet Házban.

A beküldött alkotásokat zsűrizzük.

  1. díj 20.000 Ft
  2. díj 15.000 Ft
  3. díj 10.000 Ft

A felhívásra jelentkező minden babakészítő munkáját egy-egy Szent Erzsébetről szóló könyvvel köszönjük meg.

Beküldési határidő: 2007. november 1.

Cím:
Szent Erzsébet Iroda
3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 13.

Információ:
Bodnár Boglárka
Telefon/fax: 47/314-107
Email: spatak@enternet.hu

 

bocs, ha hosszú lett...

Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1249

Hja, látom már... nem azt hozza be a link, de a Játéktársasán honlapján valóban van pályázat... Köszi tulipánoslány! :o)

Felhívás

2007-ben ünnepli a világ Árpád-házi Szent Erzsébet születésének 800. évfordulóját. Sárospatak számos rendezvénnyel és programmal emlékezik neves szülöttjére. A sárospataki Árpád-házi Szent Erzsébet Történelmi Társaság ebből az alkalomból felhívással fordul a magyarországi babakészítőkhöz, hogy Szent Erzsébetet megjelenítő babákat készítsenek. Az elkészült alkotásokból kiállítást rendezünk a jubileumi évben megnyílt Szent Erzsébet Házban.

A beküldött alkotásokat zsűrizzük.

  1. díj 20.000 Ft
  2. díj 15.000 Ft
  3. díj 10.000 Ft

A felhívásra jelentkező minden babakészítő munkáját egy-egy Szent Erzsébetről szóló könyvvel köszönjük meg.

Beküldési határidő: 2007. november 1.

Cím:
Szent Erzsébet Iroda
3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 13.

Információ:
Bodnár Boglárka
Telefon/fax: 47/314-107
Email: spatak@enternet.hu

 

 

Előzmény: Camea (1248)
Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1248
2004-es a kiírás és ugyan meghosszabbították 2005-ig.... de máááááááá' az is elmúlt!... assssszem.... vagy megint lemaradtam valamiről? :o))))))))))))))
Előzmény: tulipánoslány (1247)
tulipánoslány Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1247

Nem tudom, ki mennyire tettrekész egy pályázatra ebben a melegben, de ezt az imént találtam, ha valakit érdekel:

http://kamjt.fw.hu/2004/egyhazaban_bgyarmat.html

Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1246

Hahóóóó!

Feltettem a nagyított szabásmintát az oldalamra, ha netántántán valaki csak azért nem állt neki, mert nem tudta kinagyítani. :o))))

http://gportal.hu/picview.php?prt=409399&gid=1767581&index=1

 .... és megcsináltam a helyet a babáknak! :o)

 

Camea Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1245

... persze szegény vidékiek meg mindenből kimaradnak! :( :o))))

Lefotóztam a júliusi babákat.... :o)

Mennyi babánk lesz összesen? Mh? SZámolta valaki?

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1244
A Fehérvári úti olcsó méterárúban , vagy szintén az Erika tulajdonában lévő Zrínyi utiban (a Győri kórház utcája, nem a régi honvéd, hanem a legrégebbi kórház) sajnos itt parkolni csak elég messze lehet tőle, mert az utcában nem lehet parkolni, a környék meg tele van mindig autókkal.
Előzmény: panti1 (1242)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1243
Nem ! a kétfaqlas egy szövési technika és ne a passzé ami rugalmas. Remélem nem kevertelek meg benneteket.Az igazság, hogy látni és tapintani lehetne a különbséget az lenne az igazi. Pólóanyag, ebből készítik a pólókat is , de nem a kinait.
Előzmény: Camea (1233)
panti1 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1242
Megtudnád mondani, hogy melyik méteráru boltban? Legalább az utca nevét írd meg légyszi. Nem Győri vagyok, de nem is olyan messze. Sopronban és Kapuváron hiába keresek megfelelő anyagot, nem igen kapni, ezért mindig a csak ami van alapon vásárolok. Előre is köszi a választ.
Előzmény: N.Lonci (1231)
komórka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1241
Hát nagyon rendes vagy!
Foltos csoport keresgélés közben a helyhiány okozza a legtöbb gondot. A kifejezetten egy témára érdeklödöknek jobb ha kisebb csoportban tudnak összejönni, mert akkor eredményesebb a közös munka.
Én sajnos nem varrok babát, csak szeretnék! (két fiú és egy fiú unoka nem igényli)
Olvastam, hogy augusztusban kövér nénit akartok varrni. Mi lenne, ha "anyós" arca lenne?
Előzmény: ki1csoda (1239)
ktimó Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1240
ki1csoda! Én benne vagyok. Egy napra én is itt hagyom a kicsiket. Ha másoknak is jó, ősszel összehozhatnánk :-)
Előzmény: ki1csoda (1239)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1239
Ok, az meg odebb van es akkor mar lehet, hogy nem is leszek itthon. Tudom, hogy ilyet nem szokas, de en mar 2 szer csinaltam eddig es mindketto BAROMI jol sult el. Szoval en mint modtam pesti vagyok es nagyon szivesen adom a lakast egy talihoz, kozos babavarrashoz. Ket varrogepet is tudok ajanlani meg egy lockot:-)
komórka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1238
Hogy közös varrás mikor lesz, azt nem tudom. Ősszel lesz a Határtalanul, aztán majd valamikor még ez évben talán rendeznek. Egyenlőre nem ismeretes semmi program. Szóval a pamutpolókat nem dobom ki, van akinek küldöm, van akivel valamilyen talit megbeszélünk.
Kaoka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1237
ki1csoda!
Én meg a szomszédban a IV.- ben.
Előzmény: ki1csoda (1236)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1236
Komorka, a kerdes ugyan nem nekem szolt, de engem is erdekelne pesti kozos varras, ha tudsz ilyet. En taborozni nem megyek meg, mert a gyerekek kicsik es nem szivesen hagynam napokra itt oket, de jovore mar siman:-)
En egyebkent a XIII. keruletben lakom.
Koszi.
Előzmény: komórka (1234)
ktimó Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1235
komórka! Írtam privit.
Előzmény: komórka (1234)
komórka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1234
Ktimo!
Hol laksz? Bp-en? Foltos csoportba jársz, vagy közös varrásra?
Előzmény: ktimó (1232)
Camea Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1233
mi az a kétfalas? :O ... amit passzénak használnak a pólóknál vagy a pulcsiknál... vagy mi?
Előzmény: N.Lonci (1231)
ktimó Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1232

Lonci! Egyelőre elég ennyi info, szétnézek a boltokban, hogy nálunk lehet-e kapni ilyeneket.

 

vörösrébék, ki1csoda! Köszi a válaszokat. Eddig én is erős vászon anyagokból csináltam a babáimat (hát, ez egy kicsit nagyképű volt, nem olyan sokat csináltam még :-) ) Most szeretném kipróbálni a varrott/kötözött fejű babákat, mert nagyon tetszenek!!!

Előzmény: N.Lonci (1219)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1231
Az egyfalas pöndörödik és ronda bugyi rózsaszín. A kétfalas az nem pöndörödik, púder (barackvirág ) színű. Győrben lehet kapni a méterárúban. Bp-ről is jönnek itt szerzik be a babások egy része. A csőkötszer dobozát majd felskennelem otthon és küldöm.
Előzmény: ki1csoda (1230)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1230

Sziasztok, en is varrtam mostansag sok dolgot, de a baba meg nincs kesz, mert ahogy volt elvitte a kicsi es ugy hasznalja.

En csak a kotozott feju babakat varrom rugalmas anyagbol a tobbit suru szovesu vaszonbol es lenbol, en ui imadom:-)

 

Lonci, megirnad a pontos nevet a kotszernek? Te hol veszed azt a pamutot, ami nem pondorodik? Az az igazsag, hogy en nagyon sokat varrok ruhakat es egy csomo pamut anyaggal dolgoztam, de nem vagyok kepben, hogy mire is gondolsz:-))

Camea Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1229

Puszi mindenkinek... vagyok... csak nem vagyok... :o)

Nekem tetszik a Segal-baba.... én imádom, ha valami szabálytalan. Nekem attól szép, ha nem olyan normál-baba forma. AZ első babáim olyan szépen szabottak voltak, minden a helyén, a nozija, a szeme... szép arányosan a lába, a keze.... szóval rémunalom! :o))

A cégnél nagyüzem van....óóóliási... otthon is az volt, de ma délután megejtek egy intenzív takarítást, és holnaptól már tudok kicsit alkotni... vagy ma éjszakától... mégnemtom! :o))

...azéééé' muti, ha valaki a hétvégén ügyeskedett! :o)))

 

ktimó Creative Commons License 2007.07.22 0 0 1228
komórka! Kidobni semmit nem szabad! Főleg ami anyag. Ha másnak nem kell, én vevő vagyok rá. A postaköltséget persze állom.
Előzmény: komórka (1227)
komórka Creative Commons License 2007.07.22 0 0 1227
Van rózsaszin polószerüségem. Azért irom, hogy szerüség, mert nem tiszta pamut, de szinben baba, angyal stb. Kidobjam? Vagy kell valakinek?
ildu Creative Commons License 2007.07.22 0 0 1226

Még a könnyem is folyt a röhögéstől! Méghogy mikrózott bosnyák csirke-még most is fel-felnyerítek,szegény férjem nem tudja,mi bajom :DDD

Sajna ebből a rózsaszín kombinéanyagból (ui azt kellett egyszer rövdebbre vágni,hosszúnak találta az új kombinéját vki) nincs több,anno elhasználtam a pingponglada-fejű babákra(piros-és kék babák)

Előzmény: Kaoka (1223)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.22 0 0 1225
az egyik itt valahol, régebben megadott linken (csak nem tudom, melyiken) találtam egy pár édes angyalkát... (countrysak....), ha majd december előtt kell még ötlet, kiáltsatok, mert addigra úgyis elfelejtem....:S
komórka Creative Commons License 2007.07.22 0 0 1224
Azért mi anyosók még nem vagyunk ilyenek és nemis leszünk?!
Előzmény: ildu (1222)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.22 0 0 1223
Ildu!
Ám legyen... Szegény baba olyan mint egy mikrózott bosnyák csirke, akinek nem fért a mikróba a feje.-:))))))))))))))))))))))
Nem volt több abból az anyagból amiből a feje készült? És légyszi ha már úgy is transzvesztita, akkor változtasd már át fiúnak. Tuti fiú fejű.
Előzmény: ildu (1222)
ildu Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1222

Legközelebb ha anyós-fejet varrok,behozom a varrógép mellé a tükröt :DDD

 

 

Kaoka,miért törölted ki,én is szeretek nevetni (és önkritikám is van)

Előzmény: komórka (1216)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1221

Szia, most akkor válaszolok, én vásznat (erőset, sajnos főleg pamutot, nem lent) használok babatestnek és fejnek is. Régebben készítettem rugalmas babákat, volt kötözöttfejű is, tényleg jól sikerültek, de én nem szerettem annyira. Valahogy a vászon kötöttebb anyag, nem enged annyi rugalmasságot a kialakításban, és nekem az jobban bejön, ha minél erősebb megkötésekkel kell gondolkodni, és kihozni valami jót belőle.

Valaki hernyóselyemből dolgozott már? Nagyon szétmenne a szál? Turiztam egy halvány blúzt, elég nagyifazon, de szeretném ilyen módon majd felhasználni.

Előzmény: ktimó (1217)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1220
ildu!
Leírtam az észrevételeimet a babáról, de aztán annyira nevettem, hogy ki is töröltem. Bocsi.-:))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: ildu (1207)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1219
A neve Stülpa illetve csőkötszer, de nem mindegy, hogy milyent veszel, mert a ritka az nem jó és csomós is. Úgy fog vele a baba kinézni, mint egy nagyon pattanásos serdülő.
A gyógyszertárban lehet venni. Ha kell a pontos neve, akkor a dobozát előkeresem.
Erre jön rá a fejtrikó, de nem az egyfalas, hanem ami nem pöndörödik.
Ha kérsz beolőlük, küldök mintát borítékban.
Jó babázást.
Előzmény: ktimó (1217)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1218
szia Ktimó, azért nem válaszoltam , mert még életemben nem varrtam babát (csak meg ne tudják a többik, mert akkor joggal vetődik fel a kérdés, hogy akkor mit szövegelek itt? :D:D)

vagyis nem, hazugság, most jut eszembe, hogy egyszer csináltam egy bábot (zokni-pamut volt a feje meg a keze) és egyszer egy bohócot, amiről már írtam (de akkor még gyerek voltam, szóval homályos emlékek, akkor valami maradékot adott a kezembe anyukám, amiről gőzöm sincs, milyen anyag volt...)
bocsi
Előzmény: ktimó (1217)
ktimó Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1217

Sziasztok! Voltam ma a méteráruban, és vettem babatestnek jégdzsörzé anyagot. Elég vastag, de nagyon jó rugalmas. Használta már valaki? Pár napja kérdeztem, hogy ki mit használ babatestnek, de nem nagyon kaptam választ? Szóval milyen anyagot használtok???? :-)

 

Tegnap egy ismerősöm azt monta, hogy ő a kötözött/varrt fejű babára először a gyógyászati segédeszközök boltjában vásárolható kötésvédőt (?) tesz (cső alakú), és arra húzza a testszínű anyagot. Ezt próbálta már valaki?

 

 

komórka Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1216
Igy varrjál babafejet Te anyós!:(((((((((
Előzmény: ildu (1215)
ildu Creative Commons License 2007.07.21 0 0 1215
Jót kuncogtam a transzvesztita-kitételen,de a röhögés az anyós-fejnél fogott el :DDD Mellesleg,én is anyós vagyok már...
Előzmény: komórka (1213)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1214
OFF
a "külföldiül" fórumozás valójában egy számítógépes játék köré fonódott csapat fóruma, velük szoktam játszani és fórumozni is :D
ON
Előzmény: ktimó (1209)
komórka Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1213
Ezt én nem mertem irni, inkább a női férfit gondoltam volna. De fiúnak igen helyes lenne. Igy egy karaktares nő olyan igazi anyós fajta! Mondom én aki szintén anyós vagyok!
Előzmény: kustraerika (1212)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1212
Nekem még mindig annyira Seagalos az arca,hogy így olyan transzvesztita benyomást kelt ezzel a frizurával  :))
Előzmény: ildu (1207)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1211
Természetesen az alkotás örömével és a kész darab fotójával lehet megörvendeztetni engem. Sok sikert és remélem a minta is érthető. Jó hétvégét. Sok babázással.
Előzmény: ktimó (1210)
ktimó Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1210
Lonci! A mai postával kaptam meg a csomagot. Nagyon-nagyon örültem neki, köszönöm. Az eredményt majd megmutatom! Hogyan tudnám viszonozni?
Előzmény: N.Lonci (1187)
ktimó Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1209

Hú, ez nagyon izgalmas lehetett. Ha lesznek publikus képek, szívesen megnézném őket. Hol szoktál fórumozni "külföldiül"?

 

A versenyről írok privit :-)

Előzmény: Némakertész:) (1201)
Camea Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1208
Helyes lett, a tiednek is nagyon jó a haja :o), de tényleg kár volt bele a sötét rózsaszín, nagyon lelóg róla. Vagy csak a fotón?
Előzmény: ildu (1207)
ildu Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1207
Itt a kész Seagal-baba.A haját tincsenként varrtam.
panti1 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1206

Köszi. Az arcát varrtam. Jobban mondva hímeztem. És még én is meglepődtem, mert egyszer sem bontottam fel. Elsőre megvoltam elégedve vele.

 

Nk: Elég érdekes ötlet a kövér fürdőruhás baba, de jöhet. igazán érdekes téma lenne.

 

 

Előzmény: ktimó (1191)
panti1 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1205
A haját varrtam, simán a szokásos módon feltekert fonalat ketté vágtam, és felvarrtam, majd az arc felöl egy csomót kb. a fejtőtől 2 cm.re felkötöttem copfba, a maradékot pedig levágtam még frufrunak, elég érdekes lett, de ettől egy kicsit egyedi. Lába nincs, egybe szabott törzset készítettem a mi egy kicsit fenék részre púposodik így szélesedik így  keveset az aljáig. éppen annyira hogy még formás maradjon és meg álljon.
Előzmény: Camea (1189)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1204
Nekem jó a kövér fürdőruhás baba is. Kövér babát még úgyse varrtam.-:))))))))))))))
Előzmény: Némakertész:) (1203)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1203
köszi:D

lányok, nagyon-nagyon rossz ötlet lenne mondjuk a kövér fürdős nénit augra tenni, évi sztks nénijét meg novemberre? és akkor mindekettő beleférhetne, és mindenkinek a kívánsága teljesülne.... a nénin úgyis hosszú ujjú a ruha, azt viselheti késő ősszel is:D

de nyugodtan szavazzatok le, ha úgy gondoljátok!:D
Előzmény: N.Lonci (1202)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1202
Üdv. újra itthon. Majd, ha leüllepedett a sok látott és hallott dolog, mesélsz. Így egyszerre amúgy nehéz a sok élménytől. Rendben van minden.
Előzmény: Némakertész:) (1201)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1201
OFF
nagyon jól esett a kérdés...
hát, végre elmentünk nyaralni (3 év után)
nagyon izgi volt, mert abszolút körvonal jellegű tervezés volt... (sosem tudtuk, mit csinálunk a köv. napon) ennek vannak hátrányai is (pl. a kompjegy sokkal olcsóbb, ha hamarabb veszed), de mi azt sem tudtuk, melyik nap kompolunk, nemhogxy azt, hány órqakor....
szóval walesben voltunk (kocsival!) B (a férj) vezetett hősiesen végig... és hárman utaztunk, hogy soha nem látott internetes barátokat látogassunk meg, náluk aludjunk, és csuda jól szórakozzunk....
közben Németo-ban is töltöttünk egy kis időt, mert volt, akit csak odáig sikerült eljuttani....
amolyan nemzetközi topiktaliféleség volt..... képek majd lesznek, de most nem bírom feltölteni, mert reggel óta visszaolvasok, és a foltos topik még hátravan!!!

:D

ON

baba nagyon izgi, de mindjárt hó vége, és megyek még évivel táborozni, mi lesz így? jajajjjajjj, megint utolsó napos kapkodás??? ajajj :D
és ti már készen vagytok? hűhaa
Előzmény: ktimó (1197)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1200
OFF melyik angolverseny az ktimó? jöhet persze priviben is, hizen ez nem a reklám helye)
ON
Előzmény: ktimó (1163)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1199
bocsi, ha már valaki válaszolt, mert próbálom az elmúlt 2.5 hetet visszaolvasni, de komoyl gondjaim vannak....

szóval évi, a hungarocell gyöngyök összelapulnak, ezért kell utántölteni (egy darabig visszanyerik eredeti alakjukat, egy idő után nem annyira). de nem vészes

nekem is van egy, a könyvesboltban ő volt a PUFF...


komórka, én nagyon szeretek a meggymag párnámon aludni, pedig még nincs is pihepuha huzata, csak az a ronda izé, amiben kaptam.... (mármint ami a párnáknál az a rész, amibe a tölteléket teszik..)
Előzmény: 36évi (1027)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1198
Kb.20 centis lesz ez is.Akkor megcsinálom az én nyomtatványom alapján.Köszönöm azért!
Előzmény: Törölt nick (1172)
ktimó Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1197
Szia! Köszi! Újra itthon? Jól érezted magad? Mesélj, mi szépeket láttál útközben!
Előzmény: Némakertész:) (1194)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1196
hehehehe, évi (folyik a könnyem a röhögéstől...bocs a szóért, de ez már nem nevetés ...)
Előzmény: 36évi (912)
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1195
OK! Itt van! Kösziiii! :o)
Előzmény: 36évi (1192)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1194
ktimó , :D :D , nem is tudok mást mondani a képek láttán, de így nézek ki :D :D :D :D :D
Előzmény: ktimó (881)
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1193

Puszi, köszi! :o) DE...

... mellékletet nem akartál csatolni? Vagy az lesz majd talán a másodikban? Még csak az első jött meg!

Ezek szerint én teszem fel 1-jén?

 

Előzmény: 36évi (1192)
36évi Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1192
elküldtem az sztk-mammert, igaz kettőben. :)))
Előzmény: Camea (1189)
ktimó Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1191
Jó lett a baba. Az arcát varrtad? Nagyon kifejező. A haja is és a ruhája is helyes. Tetszik.
Előzmény: panti1 (1188)
ktimó Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1190
Szia! Nem kaptam még meg. Gondolom, ma megérkezik (majdcsak nem kallódott el a postán). Előre is köszönöm!
Előzmény: N.Lonci (1187)
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1189

Nagyon jó a baba...:o)  hogyan csináltad a haját? Részletesssssssen! :o))

Lába is van?

Előzmény: panti1 (1188)
panti1 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1188

Két babát készítettem ua. a szabásmintából. Az egyik 17 cm. a másik 21 cm. Az a anyag misőségétől is függ a méret. Egy másik baba. 

.

N.Lonci Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1187
Bocsi, hogy kérdezem, de nem kaptad meg az anyagot? Csak azért mert nem szeretném, ha elkallódna, és a sablon sem jutott volna el. 12.-én postára adtam.
Előzmény: ktimó (1180)
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1186
Nemtom kinagyatani! :o( ... pedddddig röhögni akarok! :o))))
Előzmény: vörösrébék (1184)
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1185

Oh, millllyen értelmes beszélgetést folytatok egy okkkkoooos és gyönyörűűűű (messziről és naggggyon hunyorítva) nőőőővel.... :o))))

http://dollmaker.nunodoll.com/girl/head.html

 

Itt a fej leírás, képekkel.... egyébként az első babám ilyen volt...lépjetek vissza egyet a big girl doll-ra ... teljesen jó szabásmintával, rendkívül jó képes útmutatóval van... :o)

 

Előzmény: Camea (1183)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1184

Ilyen babát egyszer csináltam, de nekem pont a nájlonharisnya tapintása nem tetszik, még dísznek sem. Én a szemgolyókat varrtam és beleraktam az üregbe.

 

IOcaste: http://www.youtube.com/watch?v=Tx1XIm6q4r4 Tudom nem nézed a HP spoileres topikokat, de ebben nincs, ezeken a bábokon röhögtünk ma a fiammal.

Amúgy mindenkinek érdemes megnézni, nagyon kedves, karakteres bábok. Külön jó az első figura, Piton, orra és szemöldöke.

Előzmény: Camea (1182)
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1183
... és ha már a fejeknél tartunk. Nekik "szabott" fejük van. 3 db-ból formálódik ki, aztán nozikának egy fülpiszkáló vége és úgy van bevonva a rugalmas anyaggal...
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1182

Nekem Ő volt hasonló technikával.... nem harisnya, hanem valami nagyon rugalmas nemtommianeve anyaggal. :o)) De hungarocell golyót használtam a fej alapjának és arra a vatelingombócokat és azokat formázgattam utána..... :o)

 

Előzmény: ktimó (1180)
Camea Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1181

Ctrl C ctrl V

... tehát kimásol és beilleszt mondjuk egy word doksiba,  kép sarkát megfogni, kihúzni A/4-re és nyomtatni.... illlllllllllyen bonyesz! :o))))

 

Kész a lyányom... szerintem nem rossz! ... akko' se csináltam angyalra... :o))

Hétvégén nem lesz családi buli.... (ill. szombaton egy szülinapi), de így vasárnap itthon maradunk. Akkor talán lesz időm a vitorlásokra is... :o)

Előzmény: kustraerika (1170)
ktimó Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1180

Szia! Köszi, de én (szerencsére) nem érzem annyira megerőltetőnek a dolgot. Sőt, inkább élvezem ezt az időszakot. Amikor még napi 8,5 órát dolgoztam, utána itthon tanítottam 2-4 órát, sokkal kevesebb időm volt. Soha nem volt még ennyi időm és energiám magamra, mint amióta a lányok megvannak. Ki is szeretném használni, és itthon maradni, amíg lehet (ikrekkel kb. 7 éves korukig) :-)

 

Hogy sikerült a babád? Évekkel ezelőtt én is próbáltam ilyet csinálni, de amikor ráhúztam a harisnyát, és elkezdtem varrni, egy csomó helyen kilyukadt és felfutott a harisnya :-( Azóta nem próbáltam. Rakj majd fel képet a végeredményről!

Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1179
:DDD
Kaoka, hát ezt már max. holnap tudom meg.. :)
Jó éjt minden kis éjszakai bagolynak!! :)
Előzmény: ildu (1177)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1178
Na most kell harisnyaszínű cérnával átöltögetni a mélyedéseket!!! És meglátod mekkora változáson megy keresztül.-:))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (1176)
ildu Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1177
Nem baj,legalább ketten nem értjük!De még majd kísérletezzünk,hátha egyszer úgy sikerül,ahogy szeretnénk!
Előzmény: Törölt nick (1176)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1176
Na, várj csak, ha ráfeszítem az anyagot, pont azok a mélyedések tűnnek el, amiket nagy nehézségek árán rávarrtam... :o Most akkor nem értem..
Amúgy most is rugalmas pólóanyag a legfelső réteg ...
Előzmény: ildu (1174)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1175
:-))
Hát pont ez a gond.. ha profi lennék én is, biztosan úgy alakítanám... :) Így meg ő alakítja magát.. :) Ezért is kérdeztem a véleményeteket, menet közben próbálgatom alakítgatok rajta aztán vagy lesz belőle valami, vagy nem.. :)

Néztem harisnyával, de minimum két rétegben kell ráfeszítenem, különben úgy néz ki, mintha egy háló lenne csak rajta.. (20 denes.. )
Előzmény: Kaoka (1173)
ildu Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1174
Hihi,valami hasonló volt az enyém is,de a rugalmas anyag ráfeszítése után nem látszott!Akkor varrtam utána,hogy látszódjék! Kész a baba teljesen,csak ma nem fotóztam,mentünk el itthonról,majd holnap!
Előzmény: Törölt nick (1164)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1173
Látom még Te is fenn vagy!-:)))
Pedig kár lenne félbe hagyni a kisérleti babát, mert még akármi is lehet belőle. A harisnya sokat fog változatni rajta. Összefogja és eltünteti a nemkívánatos varrásokat. én régebben csináltam ilyen babákat és nagy sikere volt. Persze ezek csak díszbabáknak jók. Játszani nem. Én mindent kipróbálok, amiben látok fantáziát. Ez pontosan azért érdekes, mert menet közben úgy alakítod az arcát, ahogy akarod.
Előzmény: Törölt nick (1171)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1172
Akkor végülis megvan? Ha nem, átküldöm simán emilben jpeg-ben..
Én is sokat bénáztam ezzel a bitképpel, nem is tudom, végül hogy oldottam meg, de valahogy felnagyítottam, és állítgattam a nyomtatási kép beállításánál is, hogy teljes oldalt töltse ki a kép. Augusztusban is szerencsétlenkedek majd egy sort.. :)

(Amúgy az én babám sem pont akkora, mint a többieké, de kb. 20 cm-es..)
Előzmény: kustraerika (1170)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1171
:DDDD Hááát, ez nem jutott eszembe, de láttad a Hófehért? :) Gondoltam, csinálok belőle egy I. Arroganciát.. :) Az még pont gótikus is.. :D

Kaoka, Ki1csoda, kösz az ötleteket, a fej hátsó részére biztosan varrok egy ilyen gombócot.. igazándiból ez a "hurkaszájú" nejlonharisnyás baba nem annyira jön be, inkább affélét lenne jó csinálni, mint amik ezen a honlapon vannak.. de baromi nehéz úgy varrni, hogy olyan legyen, mint amilyenre az ember elképzelte. Itt is óriási lett a szája, túl felcsúszott az orra, az állából meg be kellett vegyek, mert nagyobb lett, mint a homloka... MIndegy, csak próbának készült, nem sajnálom kísérletezésre használni.. :))
Előzmény: vörösrébék (1166)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1170
Drága férjem megküzdött az ehavi szabásminta felnagyításával.Hát,nem állítanám,hogy A4-es,de közelít hozzá.Hogy a bánatban lehet egyszerűen kinyomtatni a kívánt méretben?!
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1169

Hali,

jok a varrt arcu babak!!
IOkaste, egyetertek Kaokaval, erre kell egy rugalmas anyagot huzni es a nyakat sokkal jobban mereviteni, mert igy nem fogja megtartani. En nem mutattam meg a rendes waldorf babat, csak a kicsit, ott ezt megtanultam, hogy a nyaknak szelesnek kell lenni, hogy tudja a fejet tartani. A waldorf baba egyebkent nagyon lassan keszul, mert a hajat varrni kell stb, szoval majd a 4. szulinapjara megkapja a gyerek.

Az arc festese nekem idegen, en jobban szeretem a varrtat, ami SOKKAL nehezebb sajnos, de ez annyira karakteres, hogyha fested eltorzulhat, vagy eszmeletlen jo lehet:-))))

Nekem kozben a kicsi elvitte a meg arctalan babat es altatja:-)) A nagy persze szinten szeretne, szoval kell egy ugyanolyat, csak nagyobba csinalni. En most egy csomo egyeb dolgon (babatakaro, falikep, taska, agytakaro) dolgozom es mind epp felkesz allapotban van, szoval lehet, hogy a konnyu utat valasztom es gyorsan a babakat fejezem be:-)

Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1168
Megnéztem ott van még. A 2. oldalon babakészítés cím alatt találod.
Előzmény: Törölt nick (1164)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1167
Most csinálj a tarkónak egy gombócot, azt varrd hozzá, nejlon harisnyával húzd be a fejet és amilyen szorosan csak tudod hátul varrd el. Azután a harisnya szinével megegyező cérnával a kivarrt részeket öltögesd át. A szemeket és száját hímezd. Ildu képtárában megtalálod ezt a fajta technikát, ha még ott van.
Előzmény: Törölt nick (1164)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1166

Jóisten, ki ez, Voldemort?

Komolyan, két féle karaktert tudok elképzelni neki, az egyik egy ilyen gonosz, valami szürreális-gótikus ruhával, a másik meg egy nyájas vadászember, vagy király.

Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1165
Ja,a hupli az alján az egy nyakkezdemény, terveim szerint semmi sem láccik majd belőle.. :)
Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1164
:PPPP

Ktimó, húúúúú, eddig is csodáltalak a dupla babanevelés miatt, de így... elképesztő.. :o

Csajok, kedvet kaptam Ildu varrt babájához, gyorsan kipróbáltam, ilyen arcot varrtam.
Most már csinálnám tovább.. de hogyan??

Az arcot hímezzem vagy fessem? És mivel? Milyen testet varrjak neki? Milyen stílusú ruhát? Soksoksok ötletet várok.. meg kritika is jöhet.. (csak azt ne mondjátok, hog yvarrjam át az egészet, mert már most lyukas az ujjam.. :D)
Előzmény: Camea (1162)
ktimó Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1163
Szia! Igen, de csak itthon. Már 7 hónapos koruk óta tanítok angolt, heti 5 órám van. Most pedig elvállaltam egy általános iskolás angol levelező verseny egész éves anyagának (8 forduló) kidolgozását 3 különböző szinten. Kettő már készen van, a harmadik készül :-) Szóval igazoltan vagyok lemaradva a babával :-)
Előzmény: Törölt nick (1160)
Camea Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1162
... azt hiszed, nem jövünk rá, hogy most nézted meg a szótárban? :o))))
Előzmény: Törölt nick (1161)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1161
mellet= mellett
(sajna, ha gyorsan írok, a duplabetűket nem mindig veszi be a gép.. bocs.. )
Előzmény: Törölt nick (1160)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1160
Ktimó! Te dolgozol a kicsik mellet?!! :-o
Előzmény: ktimó (1150)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1159
Teljesen érthető, ha ilyen szép kis tündér mellett nincs kedved más babákkal foglakozni.. :)) Gondolom, ő már tesztelte a júliusi babádat.. :))
Előzmény: Kaoka (1137)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1158
Jaaa! jé, télleg... nekem akkor is hiányzik valami verbális pozitív végkifejlet.. Na, majd kitalálok valamit, aztán gyakorlunk a Böbi kutyánkon.. :D (Olyan agresszívek ezek a gyerekversek: Katalinka.., Hol jártál, báránykám.. , Gólyagólyagilice.., én még a Csigabiga, gyere ki-t is átköltöttem... :)) A többit meg egyszerűen nem éneklem.. :D)
Előzmény: Camea (1155)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1157
A nyaki gyűrődéseket úgy lehetne egy kicsit kozmetikázni, hogy (ha nyúlik az anyagod) egy kicsit hátrafelé húzod a ráncokat, az a helyes kis kalapka hátul eltakarja, a nyakába meg tehetsz több sornyi csipkét, vagy plusz egy kis szalagot, az is fed... Nagyon kedvesek lettek! :) Netán testvérpárnak készült,hogy kettő kellett belőle?
Előzmény: ildu (1143)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1156
Na, legalább valaki szorgoskodik is, míg egyesek (khm..én :D) csak a szájukat járatják..
Ügyes vagy!! :) Segal: Lol!! :D
Ne hagyd magad, az ilyen típusú arcformázás nagyon nehéz, sokat kell gyakorolni, hogy valóban jó legyen.. (Ez nem saját tapasztalat -én még nem mertem nekifogni- hanem látom a profi babakészítők honlapjain a kezdő munkáikat..)
Nem lyukadt ki az ujjad, míg kivarrtad az arcot? :)) A töméssel is formáztad a kiugró részeit vagy csak varrással? A fejforma és a keze nekem nagyon tetszik!
Az a véleményem, ha már ilyen komoly munkába kezdesz, nem szabad sajnálni belőle az anyagot, inkább használd fel, ami van, aztán majd szerzel másikat... legalább a látszó részeket (a fejen kívül a kezeit) érdemes lett volna a világos anyagból varrni, mert a másik rózsaszín már egyáltalán nem emberi.. :)) A lábai egy picit mintha rövidek lennének a törzséhez..(De itt visszautalok arra, amit tegnap mondtam.. nincs túl jó érzékem az arányokhoz..) És még egy utolsó: szerintem ez a babatípus már egy kicsit komolyabb arcot kíván- akár hímzéssel, akár festésel.. de az a piros száj nagyon "leugrik róla"..
Amúgy fiúnak vagy lánynak tervezted eredetileg?

Remélem, nem haragszol meg, amit írtam építő kritikaként írtam, ha én csinálnék ilyent, én is ezt várnám Tőletek, persze megfogadni meg nem kötelező a tanácsokat.. :))
Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre!! :)
Előzmény: ildu (1136)
Camea Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1155

... közben lehet a kis plüskutyusnak a fejét, farkát, hasát... stb. simogatni, puszilgatni, szeretgetni....  és meg lehet tanulni a részeit... nincs ezzel a verssel semmi gond, mert ahol bibis, megpusziljuk, oszt meggyógyul a kutyuska! :o)))))))

Anyukám óvónő.... nagyon sokan azt gondolták és gondolják ma is, hogy én is az vagyok.... pedig... :o)

Előzmény: Törölt nick (1152)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1154
Természetesen TUDOK furulyázni!! És nem terhesség alatt tanultam, hanem 8 évesen (aztán meg is maradt a hangszerismeretem ezen a szinten.. :D) De hiába tudok, ha nem tudom, hogy az egybé jegyzésnél hová esik a kottára a dó... Éééérted? (De ha megmondod, hogy a kottán mi a kezdő hang, utána már én is lefurulyázom.. :)) Úgyis tudom, hogy csak meg akarod úszni a kornyikálást.. :PP

Ktimó, Sára is mindig kiveszi a kezemből a furulyát.. :)) Van úgy, hogy mondom neki, hallgassunk zenét (akkor bekapcsolja egyedül a CD-t), de ha nincs hozzá kedve, hozza nekem a furulyát.. aztán bizonyára úgy gondolja, tudja ő ezt jobban is, kiveszi a kezemből, és elkezdi ő fújni.. :)) Néha hagyja, hogy befogjak rajta néhány lyukat, de még nme nagyon értékeli, hoyg ekkor más hangokat tud kiadni.. :)) Aztán ha megunja, visszalöki a számba a furulyát, ő meg fogja a ksi xilofonját, s hangszeren, énekkel kísér.. :))
Előzmény: Camea (1135)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1153
Ktimó!! Én is csak úgy vagyok ám napközben, h. a gép állandóan megy (más miatt), s ha Sára alszik, vagy jól elvan magában ,akkor bekukkantok, van-e új hozzászólás.. :)) tegnap olyan buggyanat meleg volt, hogy a déli órákban inkább nem is csináltam semmit, így produkáltam ennyi (értelmetlen) hozzászólást.. :))
Előzmény: ktimó (1150)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1152
Oviban lenne a helye, soksok lelkes visongó apróság között.. :))
ennek a kutyás versikénekigazán kitalálhatnátok valami felvidító uccsó verszakot is.. Szegény kutyulit mindeki csak üti-veri... (Na, az ilyen verseket nem mondom én a lánykámnak..)
Előzmény: Kaoka (1151)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1151
Köszönöm szépen Camea!
Így már beugrott, de Én nem tudtam, hogy ennyi versszakból áll. Ez már egy bővitett kiadás, vagy az szűkitett amire emlékezek.
Azt gondolom, hogy pályát tévesztettél. Nem is tudom hol lenne a helyed, de irodában biztos nem.
Előzmény: Camea (1148)
ktimó Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1150

De jó nektek, hogy ennyit tudtok írni napközben! Én csak ilyenkor érek ide :-(

 

Camea! Nagyon jó az ének, gyorsan le is mentettem, meg fogom tanulni a lányoknak. Én is tudok furulyázni (8 év zeneiskola, furulya, fuvola, zongora), de a lányaim nem hagyják, mindenáron ők akarják fújni, az első hang után kiveszik a kezemből :-) Egyébként olyan sokat gondolkodtam, hogy mi az a HP, mire rájöttem :-)

 

Komoly a topiktali? Már én is többször gondoltam rá, a többi topikon elég gyakran rendeznek ilyet, igaz, ők többen is vannak. De azért néhányan biztosan össze tudnánk egyeztetni egy helyet és időpontot.

 

A babám még mindig a kinyomtatásnál tart :-( Határidős munkám van, amit még be szeretnék fejezni előtte. De jelentem, a varrókosaram kiürült, szóval már csak ez az egy akadály áll az útjában. Hónap végéig még 10 nap! Aki már készen van, annak türelem!

Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1149
Helyesek a lyányok... és a Kojak is! :o)))))
Előzmény: ildu (1136)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1148

Fáj a kutyámnak a lába
megütötte a szalmába'
ördög vigye a szalmáját
mért bántotta kutyám lábát

 

Fáj a kutyámnak a feje
megütötte a pap veje
ördög vigye a pap vejit
mért bántotta kutyám fejit

 

Fáj a kutyámnak a füle
megütötte a vén szüle
ördög vigye a vén szülét
mért bántotta kutyám fülét

 

Fáj a kutyámnak a háta
megütötte oláh fáta
ördög vigye oláh fátát
mért bántotta kutyám hátát

 

Fáj a kutyámnak a hasa
megütötte török basa
ördög vigye török basát
mért bántotta kutyám hasát

 

Fáj a kutyámnak a farka
becsípte az ajtó sarka
ördög vigye ajtó sarkát
mért bántotta kutyám farkát

Előzmény: Kaoka (1141)
komórka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1147
Attól még lehet fiú! Fiúknak is van hosszú haja! Micsoda megkülönböztetés:(((((((((((((
Az én kisebbik fiamnak majdnem derekáig ért a haja amikor érettségizett, állandóan mosta, fésülte. Aztán egy nap két centisre levágatta, azóta is úgy van.
Esetleg gondolkozzál bajusz, vagy szakáll?
Előzmény: ildu (1146)
ildu Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1146

Majd holnap,töltőn vannak az akksik.

Előzmény: Kaoka (1145)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1145
NEEEEEEEEEEE! Muti!!!!!!!!
Előzmény: ildu (1144)
ildu Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1144
Már kész a hosszú fekete haja!Most bontsam vissza?
Előzmény: komórka (1142)
ildu Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1143

Sajna csak ennyit tudok a versikéből :(((

A piros baba feje eredetileg hátul volt varrva,de mivel az eredeti arc szétázott valamikor,az anyagot kénytelen voltam elfordítani (baromi kevés van ebből a kombiné maradékból),és így tudtam megoldani.A kék meg azért ilyen,hogy ne különbözzenek fazonukban.

Előzmény: Kaoka (1140)
komórka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1142
Ne haragudj Ildu, de a kislány babák helyesebbek, mint a fiú baba! Ne csinálj neki hajat, legyen fiú! Öltöztesd fiú ruhába.
Az én unokám a Cirmos cica haj c. kislemezt szereti hallgatni (mivel az én hangom nem a legszebb! az anyjáé már igen) és áttettük DVD-re igy hallgatja. Mivel még nem beszél, nem is énekel, csak táncol hozzá.
Előzmény: ildu (1136)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1141
Yes! És hogyan tovább,
Előzmény: ildu (1139)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1140
Ildu!
Itt vagyok! Jók a babák. A pici babák fejét hátul kell összehúzni, mert akkor nem lesz ráncos a nyakánál és hajjal vagy sapkával el tudod takarni. Incsikám allergiás a sz.gépre. Ahogy ide merészkedek egyből rosszul van. Szobafogságon vagyunk a meleg miatt.-:((((( Pedig új tricikli van és az a sláger.
Előzmény: ildu (1136)
ildu Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1139

OFF:Ezt keresed?

Fáj a kutyának a lába,

Megütötte a szalmába'.

Ördög vigye a szalmáját,

Mért bántotta kutyám lábát. ON

Előzmény: Kaoka (1137)
ildu Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1138
Nekem is hiányzol!Mostanában hiába kukkantok fel a gmailra,ott se látlak!
Előzmény: Kaoka (1095)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1137
Sziasztok!

Gép bekapcsolva, Kaoka elfoglalva.-:))))))))))))))
Uncsikával versmondó versenyt tartunk. Ki tudja, hogy van az a versike, hogy " Fáj a kutyának a lába" ?
Ezt mondogatja, de már elfelejtettem. Most igazi babával babázok.
ildu Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1136

Hirtelen felindulásból elkövetett babavarrást követtem el! Kegyelem szegény fejemnek! :DDD

Felújítottam-rendbehoztam tegnap egy régi kis bubát (piros),és varrtam neki testvérkét(kék).

Meg nekiálltam varrni egy nagyobbat,komolyan véve az arckészítést.A család egész este azon röhögött,hogy olyan,mint Steven Seagal kopaszon :DDD (A haja ma készül,és szeretném felöltöztetni szegénykét). A feje más anyagból van,mint a teste,mert a vastagabb anyagból nen sikerült arcot varrni.És szabásminta nélkül készült,mint a legtöbb nekem is. (Nemcsak Camea dolgozik szm nélkül)

Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1135

Tudom, amire elküldtem, már rájöttem. :o))

Mit csináltál Te a terhesség alatt? Mert én megtanultam furulyázni. Az egész Forrai Katalin Énekkönyvet lefurulyáztam, nehogy má' hamisan tanuljon meg a lyányom énekelni. :o)))

Előzmény: Törölt nick (1134)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1134
Ez nem dallam, ez KOTTA!! Kottaolvasásból analfabéta vagyok.. :(( Kénytelen leszel énekelni.. :D
Előzmény: Camea (1133)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1133

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/dalok/dal0105.htm

 

Itt a dallam, és nem is tudok énekelni! :o))) Mondjuk ez annyira kis eccerű, hogy valahogy azé' csak-csak-csak.... :o))

Előzmény: Törölt nick (1132)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1132
Köszi.. Naná, hogy énekeld!! :))) (Ha egyszer lesz topictali, biztosan bevasalom rajtad! :D
Na,a lányomnak mondhatom ám a tanulságot, husit, főzeléket, mindent köpköd ki.. :DD (Bezzeg a hűtött Kinder tejszelet.. arra nincs egy jó versed?? :D)

Húúú, és akkor közigazgató leszel? :D

Nah, abbahagyom az offolást :), köszi a verset mégeccer, babavarrós-hűsölős szép délutánt mindenkinek! :)
Előzmény: Camea (1131)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1131

Minták / Kicsi nyuszik... (van dallama is, azt is tudod? Elénekeljem? :o))))

 

Közigazgatási szakvizsga. :o( Október, igen.

Előzmény: Törölt nick (1129)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1130
Ezexerint októberi az időpont.. De hidd el, a 2x egypár óra varrás még felüdítő is lehet majd... Ne keseredj ám el!!! (Miből is szakvizsgázol?)
Előzmény: Camea (1128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1129
Mi? Hö? :-O

Cameaaaaaaa, nem találoom az oldaladon a nyuszis verset, amiben a rókát akarják vacsorára angolosan kisütni... Nekem az nagyon teccett, de lusta mód nem mentettem el ("úgyistudomholvan" felkiáltással..) - de most mindent átrendeztél, és nincs, nincs, nincs.. Kéremszépen! Lécci!!!
Előzmény: Camea (1128)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1128

Ok. persze... így gondoltam... :o)

 

Lehet, hogy a szeptember-októbert ki kell hagynom... megkaptam a szakvizsga időpontot.... :o(

Előzmény: Törölt nick (1127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1127
Ne tedd fel, csak írj a vendégkönyvbe, hogy csináltál még egy babát.. Akkor a látogatóid megnyugodhatnak, hogy aktívkodsz, és még csigázod is a kíváncsiságukat.. :)) (Meg a miénket..:D) de komolyan, várjuk már meg azokat, akik csak hónap végén érnek rá.. (Tallina, Lonci??, Némakertész is hazaér addigra talán.. )
Előzmény: Camea (1126)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1126
... azon gondolkodám..... hogy én a honlapomra se tehetem fel a bubámat aug 1 előtt, ugye? ... hiába lesz ma kész... mondjuk... esetleg... akkor se tehetem fel....
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1125

.... áááááh, hétvégén ugye nem voltunk itthon, azóta pedig, amikor hazaérek, folyamatosan mosom a hétvégi cuccost.... és főznöm is kellett... igaz hogy a kutya nem eszik ilyen melegben, de a párom minden reggel megkérdezi, hogy mit főzök aznap, kimondatlanul is tudom, hogy csak az a rendes/tisztességes asszony, aki mindennap főz.... szerinte! :o)))) .... aggodalomra persze semmi ok, hetente max kétszer vagyok hajlandó ilyen hőségben tisztességesnek lenni! :o))))

 

Mindenesetre tegnap már testileg megalkottam a "júliusi hölgyeket", ma már csak öltöztetés, hajazás, arcfestés a munka.... ugyanis ma már nem leszek hajlandó rendes/tisztességes asszonynak lenni! :o))))))

Előzmény: Törölt nick (1124)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1124
Én is gondoltam rá.. de aztán Évi feltette a mammerját, és rögtön odáig voltam tőle.. :))) Önszorgalomból azért lehet ám babát varrni a havi közös mellett is.. :) Mostanában Te sem nagyon mutogattál egynaposakat.. :) Legalább a flotta készülget?
Előzmény: Camea (1123)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1123

SZerencséje is volt, mert egy nagyon jó, húzós csoportot sikerült kifogni, remek tanárral. Tehát azt mondhatom, hogy élvezi a dolgot. A gyakorlás érdekében meg majd teszünk valamit.... :o))

 

nah, ezt megoffoltuk......

 

A Tildasnak vannak azok a dagadt fürdőrucis nőjjjei, ... nem kellett volna azokat megcsinálni nyáron? :o)

Előzmény: Törölt nick (1122)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1122
Na, akkor együtt olvasunk majd a lányoddal.. :))
Nagyon ügyes, hogy így rá tud hajtani, nagy előny lesz neki, pláne, ha időközben lesz sok lehetősége a gyakorlásra.. :))
Előzmény: Camea (1121)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1121
Igen, középfokra. Ő akarta... és akarja, nagyon. Végül is nem csinál mást.... alszik, eszik, tanul... most végzett a Notredami toronyőrrel angolul.... mármint olvasta ki a könyvet. Minden délután megnéz egy angol nyelvű filmet is. (... és titkos, de megveszem neki a HP-t is angolul, 21-én jelenik meg).... és 15 éves lesz szeptemberben. Karácsonyig adott magának időt a középfokú nyelvvizsgára.... háááát úgy legyen! :o)))
Előzmény: Törölt nick (1120)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1120
Akkor még nem is olyan drága.. :-SSS
Szegény gyerek.. hogy bírja? Középfokra gyúr?
Előzmény: Camea (1118)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1119
.... van hibajavító tollad? Cseppents egy kis fehérséget a szemük szélébe... csak hogy jól lássanak.... eeeeeeengem! :o))))))
Előzmény: nana56 (1107)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1118
Lite, intenzív.... napi 4 óra.... és 60 órás egy kurzus... az 14 nap, és a 15. napon van egy vizsga, hogy mehet-e a következőre....  és vizsga utáni napon már indul is a következő....
Előzmény: Törölt nick (1117)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1117
Miiii? Londonban tartják??!! :O
Előzmény: Camea (1116)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1116
... hja... azt jövőre én is szeretnék.... :o) az idén nyáron az összes pénzemet viszi a lányom angol tanfolyama... 3 hetente 33 ezer forint... :o(
Előzmény: nana56 (1114)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1115

.... néha átkuksizok.... de az már nekem túl magas röpt! :o)

Előzmény: Törölt nick (1112)
nana56 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1114
A foltvarrós táborban voltam, ezek még régebben készültek, karácsony előtt a kockás sapkás a lányomé lett, és pihepuha a neve.
Előzmény: Camea (1110)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1113
:DD Ma is formában vagy!! :DDD :PP
Előzmény: Camea (1109)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1112
Nem szoktál átolvasni a foltvarrás topicba?
Előzmény: Camea (1110)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1111
De az augusztusit már fejben összeraktam!!!! Csak a szabásmintára várok!! :D

Nana, aranyosak a hóemberkéid, de engem speciel a sapka-sál láttán is kiver a víz.. :)
(Pedig olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy bikiniben hesszelhetek egész nap..és már az ebédet is megfőztem a gutameleg előtt.. :DD)
Előzmény: Camea (1108)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1110

Helyesek! :o) (Persze igaziból nem tudom ám eldönteni, hogy egy hóemberrel hűsölnék vagy a Brad Pittel izzadnék. ;)))))))) Tatabányán készültek?

Milyen táborban voltál? Alkotósban?

Előzmény: nana56 (1107)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1109
... ja bocsi, augusztusban van Évi sztk-anyujjjja....mammerja.... :o))))
Előzmény: Camea (1108)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1108
Türelem azzal a boszival, Te! :o)))) Majd októberben boszizunk.... hogy november elejére, amire szezonja van, feltehessük. Addig még ugye szeptember, a szalmaember... vagy madárijesztő.... és még az augusztusunk hibádzik! :o)))))
Előzmény: Törölt nick (1105)
nana56 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1107

Tatabányám voltam táborozni, meg előtte héten készülődtem, alig győztem visszaolvasni Benneteket, sokat dolgoztatok, és szépeket, gratulálok mindenkinek egyben, így nem marad ki senki :-)

Camea, küldök Neked hóemberkéket - meg mindenkinek, akinek ez segít a hőség elviselésében.

Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1106
... nah, hát pont így van... ezért nem gyűjtögetek én se. Van néhány fűzött "könyvem", amibe a régebben kinyomtatott - még újdonságszámba ment - újságok vannak, aztán kész... több semmi. Írtam előzőleg, hogy most már úgy érzem, gátolnak a kreatív újságok... teljesen el tudják venni a kedvemet. Úgy érzem olyankor, hogy már minden  létező dolgot megcsináltak előttem, ráadásul sokkal gyönyörűbben mint én tudom. Amióta nem nézek újságokat, elmúlt ez a félelmem is. :o)))
Előzmény: Törölt nick (1104)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1105
Itt is egy jópofa boszi, ez ugyanabból a könyvből van, mint az ehavi..
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1104
Na, akkor az elv működik.. csak gyakorolni kell.. :PP

Nekem pont ezért kellenek a szabásminták, saját skicceléssel annyit bénázok, míg a megfelelő arányokat eltalálom, illetve nincs kellő önbizalmam, s míg varrom ,közben is azon gyötrődöm, hogy tényleg arányosan rajzoltam-e meg..

Az elkeveredés: Márta néni írta a szomszédban, hogy egy darabig ő is elrakosgatta a szabásmintákat, hogy hátha megvarrja még eccer ugyanazt. Ha nagy ritkán kellett neki, hamarabb megrajzolta újra, mintsemhogy megtalálta volna a sok kacat között, így kidobta az összeset. :)) hamar beláttam, mennyire igaza van, azóta én sem gyűjtögetem őket.. :P (Mennyi hasznos ötletet kap az ember a topicon.. :) )
Előzmény: Camea (1102)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1103

Régebben próbálkoztam szabásmintákkal, egész délutánok rámentek arra, hogy összevadásztam a részeket. :o)

Pl. most is azért nem tudok két egyformát, (ha nem egyszerre rajzolom fel), mert amire legközelebb kellene már tuti hiányzik vagy a lába vagy valamilye, ha egyáltalán megtalálok valamit. :o))

.... és most képzeljétek el, mekkora kupiban élhetek....! :o))))... na akkorában azééé' NEEEEM! :o)))))))

Előzmény: Camea (1102)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1102
Én lerajzolom papírra..... és kivágom, de nem szabásmintáról keresgélem össze. Hanem kitalálom, hogy mit és mekkorát akarok, és már skiccelem is, aztán kivágom a papírból a mintát és felrajzolom az anyagra.... aztán varrom... ennyi... végülis csak szép, pontos szabásminta használatot hagyom ki. :o)
Előzmény: Törölt nick (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1101
Muti azt a bejárati ajtót!!!!! :-)))
Előzmény: panti1 (1092)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1100
Kaoka, necsinájjadmá'!!! :))) Én azt hittem, letudtad az ehavi babádat, aztán augusztusig felénk se nézel.. :o Tessék szépen írogatni külön kérés nélkül is!!
Jó nyaralást a hó végére!! :-))
Előzmény: Kaoka (1095)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1099
:DDDD Jobb később, mint soha.. :P Egyéként meg mondani kell a főnöknek, hogy jobb irodákban jár egy (két) beépített mesztic pálmalegyezős a titkárnőknek.. (És egészségesebb is, mint a légkondi..:PP)
Előzmény: Camea (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1098
Nanemáááár!! :D El nem hiszem, hogy ennyire lusti vagy!!! :-)) Te hogyan csinálod a babák szimmetrikus alkatrészeit, ha nem használsz szabásmintát?! Ennyire jó a szemmértéked?? :o

De ha kiválasztjátok, melyik legyen, én vállalom, hogy Évi féle elrendezésben átrajzolom, hogy nyomtatás után már csak pauszra kelljen átvinni... :)) (Persze, vannak olyan nyomtatók, amit a pauszt is viszik.. :D) Más is tehet ám javaslatokat, hogy őszig jó sok mindenből tudjunk válogatni.. :))
Előzmény: Camea (1090)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1097
Én kifejezetten babatestnek való anyagról még nem is hallottam, de sima hurkolt pólóanyagból gond nélkül varrtam már babát. (Azt a félészet, amit azóta sem győztem befejezni..) A Waldorf jellegű babákhoz jobb is, főleg, hogy ott a fejére fell feszíteni az anyagot. De a tesnél sem volt gond- sima egyenes öltéssel varrtam meg.
Előzmény: ktimó (1094)
Camea Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1096

.... iiiitt a telhetetlen Camea! Ide küldjed, nekeeeem! :o)))) vika10@freemail.hu

Kiszabtam a testét... egyet rugalmasból, egyet anginból... aztán meglátjuk melyik lesz a pofásabb... :o))) Igaziból nem szeretem a rugalmas testeket, de póba-cseresznye.... hátha már jobban megy, mint régen! :o))

Szép napsütéses napot mindenkinek! (... csendes záporesőset magamnak....) :o)))))

 

Előzmény: Kaoka (1095)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1095
Legalább valakinek hiányzok.-:))))))))))))))))))
Uncsikázok és olyan kóma vagyok, csak nézek ki a fejemből.
De azért hagy dicskedjek, kaptam két könyvet a kicsi lányomtól. Az egyik papírvarrós, a másik buta figurák gyüjteménye. És le van fotózva a babám is. Persze 28-án elmegyek világgá, kinek küldjem, hogy elsején fent legyen?
Előzmény: 36évi (1093)
ktimó Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1094

Hú, de nagy élet volt itt ma! Alig győzök visszaolvasni. IO nagyon jó a madárkád. Sk vágtad ki a darabjait fából? Majd a kész művet is mutasd meg!

 

Jó ötlet a papírral együtt varrni a baba testét. Végülis ez az egyetlen unalmas rész az egészben, és így meg lehet gyorsítani.

 

Körkérdés: milyen anyagból szoktátok varrni a baba testét? Én eddig molinóból vagy más sűrű szövésű anyagból varrtam, de tudom, hogy van kötött anyag kifejezetten babatestnek. Szoktátok használni?

36évi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1093
KAOOOKA! hová lettél????? Hiányzoooool!!!!! írjá má valamit...
panti1 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1092
Én is szavazok a madárijesztő sé a boszi mintákra. Régóta tervezek a postaládámra egy boszit. a bejárati ajtón már van, ide is jól jönne egy. Vissza olvasva a hozzá dzólásokat most már tudom miért lett olyían angyalkás formája a babámnak, mikor felöltöztettem.
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1091
:o))))... most ó'vasom, hogy a szabásminta  eredetije egy angyalka vó't, nah, akkor most ellépek és keresek két édes fekete, néger fijút, hogy normálissá legyezzenek két pálmafalevéllel.... :o)))))
Előzmény: Camea (1089)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1090

Ezek nagyon édesek, de ahol illlllyen összevissza szabásminta van, azt már én át is szoktam lapozni. Tehát, ha innét vesszük a mintát, akkor valaki rajzolja ki... :o))))

Camea@lusta.hu

Előzmény: Törölt nick (1088)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1089

...peeeersze, szabad minden plusz.... angyalka is szabad, DE NEM CSAK ANGYALKA! :o)))) Az enyémen is lesz biztos plusz.... egyelőre csak mínusz van... :o)))))

 

Előzmény: Törölt nick (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1088
Előzmény: vörösrébék (1085)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1087
:DDDDD jaj, kedves... pihizz egyet egy ventillátor mellett :DDDDD

Egyébként én is úgy értelmeztem, hogy a szabásminta felhasználásával szabadon variálva.. az én babámon is van plusz.. csak minusz nincs (azaz minden szabásminta elemet felhasználtam..)
Előzmény: Camea (1086)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1086

... mooooost? .....angyalkát? .... máááá' megint kimaradtam valamiből? :ooo

Előzmény: vörösrébék (1085)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1085

Gondoltam, hgy most angyalkát varrunk, látszik a ruháján. Akartam is belőle egy másodpéldány-angyalkát karácsonyra, ajándékba, de most nem lelek jó ruhánakvalót.

Tegnap kész lett a babám, a lányom is besegített a hajszínválsztásba, érdekes lett mindenesetre. A ruháját én megvarrtam, de raktam rá díszt, és kapott egy plusz ruhadarabot is a baba.

 

Nekem a madárijesztő és a boszi is tetszik, úgyis addig még pontosírhaatunk ezerszer.

Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1084
Csemmicsem.... :o) Adjá' rá valamit! Azért a szabásmintát illendő használni hozzá! ;o)
Előzmény: ki1csoda (1083)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1083
IOkaste, koszi, azt hiszem ez nekem is reszletekben van meg, de kibirom:_) Ha csak a tizedet megvarrom a keszletemnek, akkor sem fer majd a lakasba.
Azt mondjatok mar meg, hogy a ruha ugyben mi volt a megallapodas?
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1082
... hááááát elolvastam néhányszor, amire most.....:) ... mondom az IQ + a meleg.... meg ugye a genetika is kicsit közrejátszott... szóval kenhetném az egészet anyura és apura.... :)))))
Előzmény: ildu (1081)
ildu Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1081
Látom,arrafelé is meleg van...:D Olvasd el újra az eredeti hsz-t,és megvilágosodsz!
Előzmény: Camea (1077)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1080
Jaja, én is nagyon örülök, hogy ennyien csatlakoztak, és kíváncsian várom az aug.1-jét.

Évi, köszi!! (Elméletben) már nagyon technikás leszek.... :))
Előzmény: Camea (1079)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1079

Nem.... én mondtam a tematikát! :o)) Nem vagyok egy alapos emberke... szóval még nem varrtam konkrétan szabásminta alapján... ha meg is próbáltam, valamit mindig átvariáltam rajt... aztán már köze se volt az eredetihez!

De egyébként teljesen mindegy, hogy szabásminta, vagy tematika... így is, úgy is TÖKJÓÓÓÓ! :o))))

Előzmény: Törölt nick (1075)
36évi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1078
Alapból kicsit sűrűbb öltéssel varrom, mint mást, szebben is fordul az íveken, meg a papír is jobban perforálódik. :)))
Előzmény: Törölt nick (1072)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1077
.... e'vesztettem a szálat (is) valahol? :ooooo Nem Te varrnád azzal a babatestet? :oo Vagy Te gyereksebész vagy? :oo Máááá' megint kilógok IQ-ilag a sorból? :ooo  :o))))))))))))))))))
Előzmény: ildu (1074)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1076
jaaaa, úgy könnyű, nem komplett babát varrni, csak részeket.. :)
Előzmény: ildu (1074)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1075
Nem kell.. csak mintha épp Te mondtad volna, hogy még így az elején inkább legyen a közös szabásminta, mint a közös tematika.. még ez is nagy teret enged az alkotói fantáziának, de várjuk meg, mit szólnak a többiek is.. :)

Amúgy a mostani szabásminta pont egy angyalkáé.. :-)) Aug. elsején megmutatom az eredetit is.. :)

Megtaláltam a gombot, amihez az augusztusi kabátot.. öööö..babát varrom majd!! :DD
Előzmény: Camea (1073)
ildu Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1074
Drága,mit varrhat egy gyereksebész...?
Előzmény: Camea (1066)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1073

Nah ja... éhes, buggyant titkárnők 40 fölött álmodik a hóemberrel, 30 alatt meg a Brad Pittel... vagy hasonlóval... :o)))))

 

Hjó... legyen a boszi és a szalmaemberke.... karácsonykor meg angyalka és társai... :o)) Kell mindenhova közös szabásminta? Nem elég, hogy most boszit... most angyalkát... sssstb. :o))) ?????? Mh?

Előzmény: Törölt nick (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1072
Azt akartam még kérdezni, mikor letéped a papírt, nem lazítja fel a varrást? Nekem néhány helyen "felpúposodtak" az öltések a tépéstől, aztán varrhattam kézzel utána, hogy elég szoros legyen..
Előzmény: 36évi (1056)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1071
khm.. akarom mondani, disznó. :D
Előzmény: Törölt nick (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1070
Az éhes disznő makkal, a hőségtől megbuggyanó titkárnők meg hóemberrel... :DDD
(Még novemberi, decemberi babavarrásra lehet szabásminta ajánlatot tenni.. :P
Tényleg, az őszi javaslatokhoz - madárijesztő, boszi, mit szóltok? Eddig Ktimó mondta csak, hogy neki jó lenne.. szabásminta is kellene majd hozzá.. )
Előzmény: Camea (1063)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1069
Amúgy röhögni fogtok,de valamelyik babavarrós oldalon lehet vásárolni kellékeket babakészítéshez (persze húszmillió árnyalatú és anyagminőségű testszínű, rózsaszín, bézs stb. anyagot is), és pont sebésztűket, anatómiai csipeszeket és egyéb orvosi kellékeket láttam. A felszívódó cérna nem jó, mert textilhez túl merev, amúgy sem magától bomlik le, hanem az élő anyagtól, ami egy rongybubában ugyi, nincs meg.. :) (na, jó , nem tudományoskodom itten tovább)...
Előzmény: Camea (1066)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1068
Ne gondolj valami extra dologra, olyan lesz, mint egy előszobai fogas, csak kabátok helyett partvist akasztok rá.. :)) Camea, megnézném királykisasszonyos változatban is.. :)) (esetleg házitündér..?)

K1csoda, ez az, amelyikben a csiga meg a breki van , itt a borítója.
Előzmény: ki1csoda (1062)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1067
Főhajtás a zsenid előtt.. :)) A legközelebbit én is így csinálom majd! :D
Előzmény: 36évi (1056)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1066
..hihi :o))))) no és milyen anyagból készítenéd a testet? ... mert a textil az valószínűleg szétesne, ha felszívódik belőle a cérna.... :o)))))
Előzmény: ildu (1065)
ildu Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1065
Erre csak a gyereksebész überelhetne:hajlított sebésztűvel és felszívódó cérnával varrnám a baba testet :)))
Előzmény: ki1csoda (1061)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1064
Ez melyik konyv? Igy cimrol nem ugrik be:_)))) Nekem is van egy par, meg egy masik notol is, aki hasonlo stilusu dolgokat csinal es en is nagyon szeretem.
Előzmény: Törölt nick (1053)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1063
... asszem egy kicsit meggárgyultam... megagylágyultam.... hóembereket nézegetek... hóembert varrnék! :o))))
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1062
Ez nagyon jo fej, de en nem ertem teljesen, hogy nez ki ha kesz, szoval majd akkor is tegyel fel kepet!
Előzmény: Törölt nick (1052)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1061
Evi, nyertel!!! Ha valaki erre is raiger.......:_)
Előzmény: 36évi (1056)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1060
jaj de jó ötlet...
Előzmény: 36évi (1056)
36évi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1059
:DDD
Előzmény: Camea (1057)
36évi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1058
Ez a polszerű nagyon ott van! :)
Előzmény: Törölt nick (1052)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1057

:o))))))))))))))

Hááát akkor csak übereljétek egymást rakásilag (papírrakásilag)... én meg majd varrom a babááááákat! :o))))))))))))

Előzmény: 36évi (1056)
36évi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1056
Az bunkóság, ha még ezt is űberelem? :)))
A mintát átrajzolom skiccpauszra, egymás meelé, csak varrásszélessgényire, majd egyben a papírt felgombostűzöm, körbevarom, aztán letépem a skiccpauszt. Így a mintát sem kell kivágni, eg könnyebb úgy varrni, hogy nem lifeg a papír kivágott széle. Bocs, hogy belepof... :)))
Előzmény: Törölt nick (1045)
36évi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1055
Aha, így már értem, akkor ez fotelnél nem téma, ugye?
Van valami hungarocell.hu vagy ilyesmi, csak most lélegzetvételnyi időm sincs, hogy utánanézzek. De barkácsolósban is izto van.

Lonka nagyon helyes, láttam már nálatok, de nme tudtam, hogy neve is van. :)))
Előzmény: Pamina (1034)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1054

Hjuj, ez a faizé nagyon tetszik....:o) és akkor nem ér le a partvis szőre a földre.... és nem kell hasra esni a szemétlapátban... Nagyon jóóó... Én is akarok.... mert telhetetlen vagyok... :o))) Van is lécem otthon... meg tulképpen minden van hozzá... de az enyémen királylány lesz.... takarítós királylány... :o)))))))

A horgolt macikád is tetszik... de horgolni mostanság nem fogok megtanulni azt hiszem. :o)))

Előzmény: Törölt nick (1052)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1053
A hétvégén b_ildi által ajánlott oldalak között rábukkantam a Tildas Tradgard kötetére, ami eddig nagyon hiányosan -összevissza volt csak meg. Most letöltöttem az egészet, aki kéri, írjon mélt az erbrand_kukac_gmailpontcom címemre..
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1052
Mutatok mást.. Ez ugyan nem baba, de ezt csináltam hétvégén. :) Kampók kerülnek majd a deszkára meg egy porszívócsőtartó, és ezen tárolom majd a takarítóeszközeimet.. Hátha nagyobb kedvem lesz a házimunkához.. :D

A maci meg az első (és ezeddig utolsó) horgolt próbálkozásom. Komórka küldött át kötött játék leírásokat és valahogy ez a horgolt maci is belekerült. Annyira megtetszett, hogy elővettem a régi Fürge Ujjak évkönyvemet, amiben horgolásiskola is van, és - onnan kezdve, hogy hogyan készítünk levegőszemet- az alapján készítettem el a macit.. :))
Előzmény: Camea (1051)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1051
... háááát gondoltam, hogy így lesz. :o( ;;)), de azt mondják, hogy póóóóó'bákozni azé' szabad! :o)))))
Előzmény: Törölt nick (1050)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1050
Nemmutatom. Csakazértiskibírom!!
IO, az agresszív kismalac :P
Előzmény: Camea (1049)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1049

... naaaaaaaa, 15 éves a lyáááány. :o) Igen, volt időszak, hogy húzták a nozijukat, hogy családi? ..........brrrrrrrr.... Most viszont hazaérünk vasárnap este, hétfőn reggelinél már sertepertélnek, hogy ... hova megyünk, mit csinálunk hétvégén? :o)))

 

Átküldheted ám email-en a babádat.... meeeegmutathatod! ;;;;;))))) Meg különben is kíváncsi vagyok rá..... aaaaaaz nem tilos.... különben is ez még csak az első forduló, most alakítjuk a szabályokat. :o))))

Előzmény: Törölt nick (1048)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1048
Igeeeen, már alig várom, hogy megmutathassam, neke nagyon tetszik.. Még Pamináét kellene befejeznem, csak nem nagyon találok passzoló anyagot a ruhájához..

A szabásmintákat páros testrészeknél eleve félbehajtott papírból vágom ki, félbehajtott anyagra sorra gombostűzöm a részeket, és utána csak gyorsan végigvarrom az összes részt.. :)))

Annyira jó, hogy ennyi programot szerveztek családostul! És klassz, hogy a 16 éves leányzót is be tudjátok vonni! Ebben a korban már szokták húzni az orrukat a közös családi programokra.. :P
Előzmény: Camea (1047)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1047

... nah, de akkoooo' csak egyet varrsz körbe. :o))) Tiéd kész van már, ugye?

Előzmény: Törölt nick (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1046
Igazad van, utánanéztem, valóban helyes, csak írásban annyira slampos.. :)
A rizzsel sajna, nincsenek tapasztalataim, elvileg jogos az aggály, gyakorlatilag azonban már régóta használják töltőanyagnak, gondolom nem tennék, ha molyosodna.. (ilyen sűrűségű anyagon biztosan nem tud átjutni a moly....? )
Előzmény: seus (1038)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1045
Én még ennyit sem bajlódom vele.. A kivágott szabásmintát felgombostűzöm az anyagra és körbevarrom.. :-) A legvégén vágom csak ki a részeket.
Előzmény: ki1csoda (1041)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1044
Óóóóóóóóóó, most csinálod? :oo De jóóóó Neked! :o)) Irigyellek érte... most nekem is babázós kedvem lenne inkább.... :o)
Előzmény: ki1csoda (1043)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1043

En is ezt akartam most, csak mivel ez uj szabasminta, csinalnek egy prototipust:-)))))

 

Előzmény: Camea (1042)
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1042
... dettó.... :o)) Sőt 2-3 baba "alkatrészeit" is felrajzolom meg körbevarrom egyszerre, ha nem túl nagyok....
Előzmény: ki1csoda (1041)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1041
Akartam a multkor kerdezni, hogy Ti hogy csinaljatok a szabas mintas babakat? En nem szabok ki semmit, hanem a felbehajtott anyagra rajzolom a varrasvonalat levarrok mindent, amit kell es utana vagom ki. Nekem igy konnyebb sokkal, mint az ici-pici darabokat forgatni a gep alatt.
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1040
Camea Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1039

Szépséges, napsütéses hetet mindenkinek..... máááár aki arra vágyik. Nekem itt az irodában egy kis kellemes hűvös jól jönne. :o))

... Szóval Lonkát varrunk hamarosan? Mh? Én még a másiknak se álltam neki, de ezen a héten kész lesz. És már kitaláltam, hogy kettőt varrok egyszerre... mert ha már egy testet kiszabok, akkor máááá' semmi a másik. :o))

 

Offfffffffff......

Ez pedig itt a reklám helye lesz.....

Mi nem megyünk az Olasz- se a Görög tengerpartra, hanem minden hétvégére kinézünk valami jó programot .... ez volt a hétvégi....(ahogy már az elmúlt napokban jeleztem)...

http://www.somogykertje.hu/ujdonsagaink.php#zsivanyok

 

Immár túl vagyunk rajt... becsületes munkával megszereztük a "Naplopó" címet.... Nah nem volt egyszerű.... sok-sok versenyjáték volt.... közte kalandpark-szerű.... mindenféle mászásokkal.... erőt kívánó feladatokkal, neminemű észt is kívánó játékokkal..... Lényeg a lényeg.... eszméletlen jó volt.... szuper volt a program, kellemesek az emberek (szervezők, réstztvevők)... klasz az éjszakai program... nagggggyon fincsik a koktélok.... stb.stb.

Jövőre ismét lesz (ez volt egyébként a 9., így jövőre valami mégdurranósabb lesz), tehát tudom ajánlani családi programnak. Mi először vettünk rajt részt és négyen mentünk, a párom, én, a 15 esztendős lányka, és 12 éves fiúgyerek.... és a család minden egyes tagja, kortól és nemtől függetlenül már alig várja a következő évit, mert ott a helyünk!  :o)))

Tehát, akinek van kedve.....

 

Alul a képek még az előző éviek, de szerintem napokon belül fenn lesznek az újak. :o))

 

Bocsi az offért. Én is szívesen fogadok hétvégi programajánlatokat! :o))))

seus Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1038
Nem akarok akadekoskodni, de azt hiszem, a "vagjal" ugyanolyan helyes, mint a "vagj". Igazabol azt akartam kerdezni, hogy ha rizzsel tom ki az ember valamit, nem lesz bogaras?
Előzmény: Törölt nick (1031)
ktimó Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1037

Bocs, tényleg, a labda készül ötszögből :-) Késő van :-) Lehet, hogy tényleg ezeket is hívják így, én még nem találkoztam vele, de az semmit nem jelent! Az az érzésem, akármeddig élek, fognak tudni újat mondani a foltvarrásban. Ezt mások (akik nem "foltosak") el sem hiszik.

 

Nem baj, majd mi csinálunk igazi Lonkát!

Előzmény: Törölt nick (1036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1036
Nem is öt, hanem hatszögekből! :-)) Egyébként a technikára gondoltam... nem vagyok nagyon profi a quilt-nomenklaturában, de több helyen is láttam, hogy a romobusz, csepp, trapéz stb.. ilyen technikával készült quiltre is rámondják, hogy nagyis..
A Tiédnek biztos sikere lesz! :)

(Lonkás babakészítésnél nem is a kopp volt a legnagyobb bajom, hanem az stílus, amiből valahogy az sütött ki számomra, hogy nesztek srácok, osztom az észt.. :-S)
Előzmény: ktimó (1035)
ktimó Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1035

Köszi! Kedden rendezzük a kiállítást, és pénteken lesz a megnyitó. Azért csináltam ilyen rohamtempóban, hogy időben készen legyek vele :-) Nem nagymama virágoskertje, az ötszögekből áll. Az enyém rombuszokból, de a technika ugyanaz.

 

Én is úgy jártam, mint te. Megörültem a babakészítésnek a Lonkán, aztán nagy volt a csalódás. Persze, nem nekünk, hanem gyerekeknek készült.

 

Előzmény: Törölt nick (1031)
Pamina Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1034
Mert ezek a használat közben kissé préselődnek, kinyomódik a levegő is közüle, és löttyedt lesz egy idő után.

Általában barkácsboltokban van nagyobb kiszerelésben, kicsiben pedig hobbiboltokban.
Előzmény: 36évi (1027)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1033
Csinálj meggyszörpöt és lekvárt is. Különben, vegyíthető lenne cseresznyével is.
Előzmény: komórka (1032)
komórka Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1032
Fél kiló meggyet vettem, (ne várjak tőle sokat!) de nem gondoltam, hogy ilyen kevés lesz. Most ázik, aztán csutakolás, és megy a sós vizbe. Jövő héten többször lesz meggyleves, meggyes pite, amig van, veszek, hogy legyen elegendő.
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1031
Gratula a quilthez, nagyon szép, harmonikus színösszeállítású, pontos munka!! (Nagymama virágoskertje?)
Örülök, hogy Te is kedvet kaptál Lonkához! Ahogy újra belinkelted,ráklikkeltem és mit látok? "Készíts Te is babát!!" Sajnos nem olyant, amit mi is szeretnénk, és szomorúan tapasztaltam, hogy a kiadó elveivel (igényes, értékeket közvetítő gyerekkönyvek..) nem teljesen egyezik meg a leírás*, de az ötlet amúgy aranyos.. (ti, hogy a gyerekek is sk. készítsenek babákat..)

*a szószátyárságra gondolok, meg az olyasmikre, mint pl. "vágjál" a "vágj" helyett stb..
(ja, meg arra, hogy nem egy leírás kellős közepén kell elkezdeni részletezni, hogyan kell a cérnát tűbe fűzni..)
Előzmény: ktimó (1025)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1030
Alvásra nem tudom, milyen, én a szülőszobán kaptam vajúdáskor egyet felmelegítve a fájó derekamra.. fantasztikusan jó hatású volt, meg is fogadtam, ha megszületik (végre) a lányom, viszek be a szülészetre én is egy jópárat, mert csak az az egy volt nekik s én 19 órára lefoglaltam.. :)) A magokat már összegyűjtöttem, huzatokat eztán fogom megvarrogatni.. Egyet itthon is fogok majd belőle, mert áll. gyerekek fülfájásakor is jó sópárna helyett... Majd mutasd azért meg, milyenre sikerült!!
Előzmény: komórka (1019)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1029
De jó lesz a karcagiaknak! Jó táborozást és nyaralást Neked!! :) És előre köszi a szabásmintát!! :D
Előzmény: 36évi (1018)
ktimó Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1028

www.lonka.hu :-)

 

Ilyen hungarocell golyócskákat hol lehet venni?

 

 

Előzmény: 36évi (1027)
36évi Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1027
khhhmmm (bután nézek), mijaza Lonka?

Pamina,
miért kell utántölteni? Én készülök löttyedt fotelt csinálni ezzel...
Előzmény: ktimó (1025)
Pamina Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1026
Szia, ha mégsem sikerülne elég meggymagot gyűjteni :) , tehetsz bele hungarocell mikrogyöngyöket is. Ez van a babzsákfotelekben és a szoptatós párnákban is. Én ez utóbbivel alszom a 3. terhességem óta és nagyon jó.
Egy baja van: időnként után kell tölteni.
Előzmény: komórka (1019)
ktimó Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1025

Nekem tetszik a madárijesztő és a boszi ötlete is. Egyszer csináljunk Lonkát is! Annyit beszéltetek róla, hogy most már nekem is izgatja a fantáziámat.

(Ha minden jól megy, ma este befejezem a quiltemet, és utána jöhet a baba!!!)

Előzmény: Törölt nick (1015)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1024
Meg lehet szokni. Hiszen gondolom, ez a párna nem állandó alvásra készül. Van akit eleinte zavar, de pl. nagyimnak is van, és őt nem, jobb a gerincének azóta. Mivel lesz rajta ha jól értem, két réteg anyag is, nem hinném hogy kényelmetlen lenne. Esetleg az egyik anyag ha vastagabb, még kevésbé nyomódik át.
Előzmény: komórka (1023)
komórka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1023
Köszi! De a magokon ha fekszik a gyerek, nem zavarja a mag?
Előzmény: vörösrébék (1022)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1022
Valóban jó. A meggymagot, ha te csinálod, sós vízben jó felfőzni, áztatni pár napig, aztán átmosni sima vízzel, szárítani. Így nem lesz mosószeres. Amúgy utána ki lehet mosni mosószerrel is.
Előzmény: komórka (1019)
komórka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1021
komórka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1020
Egy jó babás oldal
komórka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1019
Sziasztok!
Nem babavarrás, de ide tartozik. Kisunokámnak macipárnát akarok varrni. Minden megvan hozzá, de úgy terveztem, hogy készitek bele egy kispárnát, ami kivehető. (a fej lábak és karok külön lesz tömve tömőanyaggal. A kivehető betétbe meggymagot kivánok tenni, azt olvastam, hogy az jó hatású. Kinek van ezirányú tapasztalata?
Nekünk van két hosszúkás párnánk, ami tönkölybúzával van tömve és tényleg jó a fel ill. nyak alá.
36évi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1018
Drágáim, a júl. utccsó hetét a karcagi táborban töltöm, utána rögtön megy a család nyaralni, ergo a héten át kell küldjem a mintákat nektek. Cameára gondoltam, mert - asszem - ő az anyja a havi időmúlatásnak. :)))
Jó ez így?
36évi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1017
Aha, akkor te voltál! :DDDD
Nem nyúltam hozzá, teljesen le vagyok terhelve, a táborra készülök és verem a fejem a falba, hogy három dolgot is akarok tanítani egy nap, mikor egyesével is kihívás. Viszont nagyon jól sikerültek, majd odaát megmutizom jövő héten. A jobbkéz középső és mutató ujjam kilukadt a sok varrástól. Alig bírok gépelni, pedig ma egész nap dolgozom. Brühühü (pedig hogy varrnék otthon...)
Előzmény: Törölt nick (996)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1016
Komórka, ez szomorú sztori... :( Ilyenkor aztán tényleg gondban lehet a szülő.. nem elég, hogy el kell tudnia fogadtatni a gyerekkel egy az átlagostól eltérő értékrendet, de még fel is kell készítenie arra, hogy emiatt akár kellemetlenségek is érhetik..
(Én már időnként most szembesülök ezzel, mikor a nyílt és barátkozó természetű kislányom az utcán mindenkinek lelkesen integet, és sok ember úgy megy el mellette, hogy rá se néz.... mit érezhet ekkor egy pici gyerek? Az emberek egymásból írtják ki a közönyükkel a jót.. )
Előzmény: komórka (1011)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1015
Egészen pontosan aug. 1-ig kell várni.. Aki kész, aki nem, akkor mutizunk! :-))
(És akkor jön a köv. havi szabásminta is!..én már azt tervezgetem... :)) )

Szeptemberre lehet javaslatom? Mi lenne, ha majd valamilyen madárijesztőt készítenénk? (Én mindenképpen szeretnék egy cserépbe szúrhatót őszre..) Lehetne akát tematikusan, akár egy jópofa szabásminta alapján.. (És októberre Mindenszentekig egy boszi??) Hm?
Előzmény: ki1csoda (1013)
Camea Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1014

... de várni ám! :o)) De ha kész vagy, akkor még készíthetsz egyet-kettőt, az nem tilos! :o))))

 

Előzmény: ki1csoda (1013)
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1013

Ugy tunik, hogy igen hasonlo a velemenyunk itt az sk dolgokro. Engem egyelore nem aggaszt, hogy nem mindenkinek jar sk ajandek, mert 2 kicsi gyerek mellett epp nincs eleg idom meg a surgeto kereseknek sem eleget tenni:-)))

Jut eszembe, mi a rendszer a kesz juliusi babakkal? Varni kell mig mindenki kesz?

Pamina Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1012
Nem is az iskolában, már az oviban.
Az én gyerkeim nagyon nagy kedvvel kézműveskednek: só-liszt gyurma, gipszöntés-festés, üvegmatrica, dekupálás... és igazad van, nagyon fontos a csládi minta. Ők itthon ezt látják, ezért örömmel adnak és kapnak ilyen holmikat. Ők pl. biztosan örülnének egy kézzel varrott babának (ha az anyjuk nem lenne hozzá kétbalkezes :P ), és jól elmagyarázható nekik, hogy egy Barbie baba mitől üres és műanyag.
Előzmény: komórka (1011)
komórka Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1011
Az sk. ajándékok témája nagyon jó és szerintem mindig időszerű.
Egy kellemetlen élmény: kisebbik fiam úgy 10 éves kora táján papirból kisautókat csinált. (hajtogatta, ragasztotta, szinezte) Jött a karácsonyi iskolai ajándékozás. Ő kitartott amellett, hogy ezt ad ajándékba. Én próbáltam lebeszélni. Megcsinálta, átadta, elöször a tanitónéni - nagyon udvariasan mondta, hogy nem ezt kellett volna - majd a megajándékozott vágott igen fancsali képet. Ez a fiamat nagyon érzékenyen érintette. Azóta igyekstik mindenkinek valami drága ajándékot venni.
Talán itt az iskolában kellene elkezdeni, aztán vele párhuzamosan a családban. Az sk. ajándékoknak nem az értéke, hanem a bele fektetett munka az értéke.
Külföldi ismerőseimnek mindig kézimunkát adok és mindig sikert érek el. Pl. igen vékony cérnából horgolt teritőnek volt nagy sikere. (pont a kisasztalkájukra!)
Én keresem azokat az izléses magyaros (vagy amin látszik, hogy csak magyar) kézimunkákat, amit külföldieknek lehet adni. Nem kékfestőt, nem matyót és nem kalocsait. Nem mintha ezeket nem szeretném. Ja és ne legyen nagy, hogy többet lehessen belőlük csinálni és a csomagot se terhelje túl!
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1010

három eset sk. baba ajándékról:

Egy egyetemista kori fiúbarátom mesélte, és engem nagyon megragadott, hogy katonaságtól leszerelve első délelőtt meglátogatta egy nős barátját, akik aznap estére meghívták magukhoz vendégségbe.
Ott  egy róla mintázott baba várta ajándékba, ugyanabban az öltözékben, amit reggel  ő viselt.  Nagyon sikerült ajándék volt, pedig fiú kapta.

Egyik nyáron két esküvőre is csináltam rongybaba esküvői ifjú párt, szabályszerűen felöltöztetve,  csokorral, csipkés alsóneművel. Igyekeztem a haj és szemszíneket követni.  Szép dobozban adtam át,  igazán bájosak lettek, sok kis gondosan kidolgozott részlettel,  tudtam, hogy örülni fognak neki, így is lett. (igaz,  nem magyarok voltak)
Egy pár hetes  történet: nyolcadikos unokahúgom ballagására terveztem, hogy  egy Tilda boszorkányt csinálok tarisznyával a vállán. Meg is lett, nagyon megszerettem, a tarisznyába egy csokor levendulát is raktam, de az utolsó percig tépelődtem, adjam-e. (nagyon a szívemhez is nőtt, de nem emiatt hezitáltam. ) Gyerekeim győzködtek, hogy adjam oda neki, mert nagyon aranyos lett és örülni fog neki. (remélem, tényleg örült)

 

 

vörösrébék Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1009

Tehát, a kézenfekvő dolgokon (terítő, pl) lehet ajándékozni kézimunkával készült kesztyűtartót, fátyoltartót, tűpárnát, könyvborítót, és írómappát, kályhaellenzőt hímezve (na, ennek van még sok értelme) férfinak akár hálósapkát és hálópapucsot, hímzett szivartárcát (erre kíváncsi lennék).

Összességében: "Nők idősebb barátnőiknek, rokonaiknak, vagy olyan férfiaknak vagy nőknek, kiknek le vannak kötelezve, kézimunkával kedveskednek" (1880). Viszont, kézimunkát férfiank csak akkor adnak, ha az illető régi barát vagy rokon, tehát jött-ment ismerősnek illetlenség, kompromittáló. Már a nő részére.

Előzmény: vörösrébék (1001)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1008
Nekem megvan a baba varrása nagrészt, és a ruhája is - díszítés még hiányos, de tömőanyagért el kell mennem, akkor tudom befejezni az arcot meg a hajat.
Előzmény: Törölt nick (1004)
ildu Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1007
Az sk ajándékokról:sógornőmnek és gyerekeinek régebben sokat varrtam,babákat,állatkákat,pw terítőt,párnákat.Semmi sincs belőle,elkunyizták tőle a rokonai,mondván,varr neked másikat az Ildikó...
banyalinda Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1006

mindig figyelem a topikot.Az sk.dologhoz szeretnék hozzászólni aképpen, hogy mi jövő karácsonyra csakis sk. dolgot nevezhetünk ajándéknak.Minden mást "tárgynak"Az a sok pénz amit elköltöttünk... és évekre visszamenőleg sem tudnánk felsorolni, hogy mit vettünk, kinek mikor. Szégyen.....

11 évvel ezelött 2 hétig voltam Egyiptomban karácsony-szilveszter időszakban.Nyomasztó volt visszajönni a reklámözönbe, hamis ajándékok közé.Teljesen mást ünneplünk, mint amit kellene.A három napkeleti bölcs is sk.-t vitt nem?

Előzmény: Törölt nick (1005)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1005
Ja, még egy az sk. ajándékról: egy amerikai barátomnak szülinapjára saját baracklekvárt ajándékoztam, hát, úgy örült neki, mintha kincset kapott volna.. próbálnál meg valakinek itthon lekvárt vinni ajándékba.. :)))
Előzmény: ktimó (999)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1004
Jelentem, kész a babám! :) Már csak apróságok vannak vissza rajta (meg talán a csempe száját újravarrom), de tulképp akármikor publikálható.. Többiek hogy állnak? Vörösrébék? Ha jól tudom, a hónap vége felé Neked is más elfoglaltságod lesz.. :) Azért igyekeztem én is vele, mert 21-től aligha lesz időm varrogatni.. :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1003
Eeegen.. ez a vadkapitalizmus egyik hátránya.. Azok a régi szép idők!! :-)) (Engem is érdekel!)

Én azért nem alkalmaz(hat)om az elvet, miszerint csak annak adok, aki értékeli, mert akkor nem tudnék semmit sem ajándékba készíteni. :-( Nálunk a Karácsony e tekintetben visszatérő probléma. Már eleve a csomagolásnál elveszik a kedvem. Mindig valami szép dekorációt találok ki, erre a mi ajándékainkat senki sem hajlandó kibontani. ("olyan szép így, becsomagolva").. Aztán jön az, hogy "minek pazarolsz erre ennyi időt, hisz úgyis megy a kukába".. (ilyenkor már kezdek fogadkozni, hogy sohatöbbé..), aztán ha nagy nehezen kibontják, akkor az sk. ajándékoknál megint a szörnyülködés: "ennyi időt pazarolni rám, értelmesebben is eltölthetted volna.." Kösz.
De idén kiszúrok velük: mindenkitől sk. ajándékot KÉREK. ... :) (Már tavaly bejelentettem, látni kellett volna az arcukat... hehe.. pedig képesek ám rá..)
Előzmény: vörösrébék (1001)
ktimó Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1002
De jó! Ezt nem is tudtam. Na és mit illett adni a nőknek? Engem érdekel.
Előzmény: vörösrébék (1001)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1001

Szerintem Mo. on egyértelműen marketing-fogás. Valahogy itt a pénzes ajándék szokás. (Na nem volt ez mindig így, a háború előtti illemtankönyvek tele vannak azzal, kiknek mit illik ajándékozni, nő leginkább kézimunkát adhatott ajándékba. Ha majd érdekel vlakit, megírom, miket.)

Viszont, küföldön, olyan országban, ahol inkább a jelképes ajándék szokás, el tudom képzelni, hogy megbecsült ajándék egy kézzel horgolt akármi. Pl a svédek nagyon pici összeget költenek karácsonyra a statisztikák szerint, (talán az éves jövedelem 1 százalékát) vesznek mondjuk egy doboz bonbont. Ilyenkor megbecsülésszámba mehet egy pci merített gyertya, kidíszítve.

Előzmény: ktimó (999)
ktimó Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1000
1000!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!