Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10919
Mi van? Elfelejtetted a jelszavadat?
Előzmény: Törölt nick (10918)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10918

Akkor minden bizonnyal ezt keresi, de sajna erről csak ez van nekem !

Amugy nem vagyok friss husi, csak a nickem az!

Üdv! ex-kanibál
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10917
Az enyémen is úgy látszik. Ráadásul nem is emlékszem, hogy mit írtam.
Előzmény: Neva_07 (10913)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10916
Nem is kellett a HH csőre deciméteres hullámnak mennie, hiszen mindkét fajta komplexumnál csak az RPK volt deciméteres, a rakéta fedélzetéről a visszasugárzott válaszjelek már centiméteresek voltak. Ráadásul olyan egetverően nagy különbség a célcsatorna frekvenciája és a válaszjel frekvenciája között nem is volt. (Na jó, azért valami észlelhető különbség azért volt a kettő között.) Csak az előerősítés és a KF keverés után vált szét s két csatorna jelentősen. Ha jól emlékszem, a célcsatorna KF 35 MHZ, a rakétacsatorna KF pedig 22 MHZ volt. Legalábbis a Volhovnál.
Előzmény: TtK (10912)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10915
Te egyébként nagyon új husinak tűnsz. Legalábbis a hozzászólás-számod alapján. Ki vagy te?
Előzmény: Törölt nick (10910)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10914
PA62 kolléga ennél még egy számmal régebbire gondolt. PA62 kolléga ugyanis olyan régen csinálta ezt a dolgot, amikor az oldalszög antennán az a kutyaól még nem volt rajta. Nálunk egyébként a Dvinára az optikai követés lehetőségét 1971-el kezdődően építették be.
Előzmény: Törölt nick (10910)
Neva_07 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10913

Ó hogyaza.....

 

Bocs, ezt tényleg csúnyán elírtam (NEM 170kHz - HANEM 170kW). Nem volt szándékos, senkit sem akartam ezzel félrevezetni. Igaz, hogy már egy kis ideje kiestem a szakmából, de azért a teljesítmény és a frekvencia mértékegységeiről még van fogalmam :-))))) Néha azért a gyors billentyűcsapkodás bevisz egy kis homokszemet a gépezetbe, de ez az elírásom azért csúnya volt!!

 

Ttk barátom felvetése a cm-dm sávval kapcsolatban tényleg átgondolandó. Egy volt Nyeva kannibáltól csak annyit kellene megtudnunk, hogy a rakéta válaszadó kimenetnél milyen teljesítménydiódát alkalmaztak. Ha az emlékeim nem csalnak, ott is magnetront alkalmaztak, de hogy milyen típusút, arról fogalmam sincs. A kannibálok ezt biztosan tudják.

 

Bevallom őszintén, hogy az üzemeltetés során fel sem merültek bennem ilyen gondolatok, mármint, hogy az irányítóparancsok a rakéta felé dm sávban (ez 100%) a rakéta válaszjelei pedig cm sávban érkeztek volna. Itt talán én segítségül hívnék egy  tapasztaltabb kollégát, pl.: UV_59 barátomat. (aztán lehet, hogy ismert volt számomra a dolog, csak már nagyon elkoptak az ismereteim ezen a téren :-)))

 

Egy kérdés: csak az én gépemen látszik úgy, mintha Volt tüzér barátom 10908-as hozzászólása és az én 10909-es hozzászólásom fele eltűnt volna?

 

 

Előzmény: schlumberger (10911)
TtK Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10912
Menéztem jobban a képeket. Mind a két HH-csőre X-sávú csőtápvonalak mennek. Azokon pedig nem terjed a deciméteres hullám. Az alsó határfrekvencia hullámhossza a hosszabbik oldal kétszerese, azaz kb. amit írtál 6-7 cm. Azaz a rakéta válaszjelei is az X-sávba kellett, hogy essenek.
Előzmény: Neva_07 (10909)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10911
Az adóteljesítmény az adó kimeneténél mérve 170kHz volt

170 kW véletlenül elírtad. Csak azért, hogy ne maradjon zavaró hiba, nem kekeckedésből, nehogy úgy vedd!
Előzmény: Neva_07 (10909)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10910

Szia pa62!

Erre gondoltál?

Igaz nem nekem szóltál ez ügyben, de ha nekem van 1, gondolom ez az akkor megosztom veled.

Üdv.

Ja és szeretném a figyelmedbe ajánlani a következő linket!

 

http://mn4565.mindenkilapja.hu/

 

Előzmény: pa62 (10898)
Neva_07 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 10909

Üdv TtK!

 

Igen, ezekben így ahogy leírtad igazad van. Sajna pontos adatot úgy a Nyevára, mint a Volhovra nem fogsz kapni és nem azért, mert nem akarjuk elárulni. A hullámhosszt a tápvonalak méretéből nagyjából ki lehet számolni (ezt valahol az előzőekben azt hiszem többször is megtettük). A Nyevánál hullámhossz valahol 6-7cm környékén, a frekvencia, pedig 10-12GHz környékén volt. Az adóteljesítmény az adó kimeneténél mérve 170kHz volt. Az első hozzászólásaim közt (valahol a 3000 környékén ezekkel az adatokkal kezdtem :-))). Az adóimpulzusok szélessége (mivelhogy impulzus üzemmódban működő eszközről beszélünk - ez csak így ismétlésként :-))) 0,26μs volt.

 

No megtaláltam a 3001. hozzászólásban az általam üzemeltetett Nyevára vonatkozó adatokat:-)):

 

"...

Néhány alapadat:

- Impulzus teljesítmény az adó szekrény kimeneténél:     170 kW

- Impulzus szélesség (ti):                                                  0,26 μs

- Ismétlőperiódus (Top) - 2,5-40 km üzemmód:                 280 μs

                                      - 2,5-80 km üzemmód:                560 μs

                                      - SZDC használatával (BSZC)      280 ± 8 μs 

                                      - SZDC használatával (MSZC)     280 ± 28 μs

db/lap 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!