Keresés

Részletes keresés

Jimmy61 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 749
Pedig az MNB használhatta a Kossuth címeres Forintok érvénytelenítésére a MINTA perforálást, mert ha nem, akkor a Pénzverő Rt minden bizonnyal nem árusítaná a mai napig is ezeket a nem bank friss és nem 000 bankókat. Ráadásul éppen a Magyar Nemzeti Bank épületében. Magam is onnan vettem egyet. 

Íme a link:

http://www.penzvero.hu/bankjegy_reszlet.php?id=31-10017&ref=%2Fmintabank.php%3Foffset%3D12

Üdv:

Csekonits

Előzmény: patrona (714)
numizmatato Creative Commons License 2004.11.09 0 0 748

Orulok hogy te is eszrevetted, de mar kb. otodike ota errol beszelgetunk.Nyomozz egy kicsit tovabb. Ha rakattintasz a penzeket feltevo azonositoja mellett a zarojelben szereplo szamra megjelenik egy lista az elado elmult evi forgalmanak feedbackjeirol, vagyis a rola a vevok altal az ebaynek kuldott velemenyrol.Mindegyik velemenysor vegen talalod az eladott (megvett ) tetel ebay azonosito sorszamat. Ha ez kekszinu akkor a tetel megtekintheto ha errea szamra rakattintasz. Ha megnezel nehany tetelt lathatod hogy az eledo nem penzekkel foglalkozik, hanem mindenfele vegyes cikkekkel.Ha a lap aljat megnezed 1,2,3 stb szamokat latsz. Kattints a kettes szamra es ott talalod az elozo eladott szeriat. Minden darabot Mursics ur vett meg Szloveniabol. De ez az elozo szeria meg nem tartalmazott ennyifele kamu tetelt. Mar ebben is volt voroshadsereg penzen  sarlo kalapacsos felulbelyegzes.A tetelek altalaban csak egy hetig vannak fenn az ebayen, de ha elteszed az oldalt a Kedvencek (bookmark,Favorites ) koze akkor meg egy honapig megnezheted.

A hamisitokat mar elragadta a kepzeletuk. Nemcsak a voroshadsereg  1944-es, de a debreceni kormany 1945 os penzeire is sarlo kalapacsot belyegeztek.Jo lesz ha figyelunk es figyelmeztetjuk a gyujtoket.

Előzmény: mtib (747)
mtib Creative Commons License 2004.11.08 0 0 747
Szervusztok!

Egy kis érdekesség az e-bay.de-ról:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=34481&item=3939344587&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=34481&item=3939344772&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=34481&item=3939344915&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=34481&item=3939348886&rd=1

Ezek szerint a partizánok a Vörös Hadsereg ellen is harcoltak?

numizmatato Creative Commons License 2004.11.08 0 0 746

drdoktor koszonom a helyesbitest,termeszetesen a pengokre gondoltam.

A Lanyfalusi-Nagy katalogus kozli a bankjegyek forgalombahelyezesi es kivonasi datumat . A forgalombahelyezesi datum nem azonos a bankjegyre nyomott datummal. Kivonasi datumnal zarojelben egy kesobbi datumot is kozol valoszinuleg a bevaltas hataridejet.Eszerint az egyetlen 1944 okt. 15. utan a nyilasok altal forgalomba hozott bankjegy az 1943-as 1000 pengos melyet 1944 nov 4.-en helyeztek forgalomba. Vagyis nem kellett bibelodniok az 1 pengosokkel keszen voltak mar a nagy cimletu bankjegyek csak forgalomba kellett helyezniuk.Megprobalom kideriteni, hogy honnan ered ez a veszpremi nyomtatas tortenet,bar innen Kanadabol ez kicsit nehez. Ha valaki tudna idezni valami hiteles forrast a veszpremi nyomda mukodesere orulnek neki.

Előzmény: drdoktor (745)
drdoktor Creative Commons License 2004.11.08 0 0 745
> a csillagos 1,10 es 100 forintosokat
inkább pengősöket
tudtommal akkor már igencsak hurcolkodtak, ezeket Veszprémben nyomtatták.
de nem hiszem, hogy a zűrzavarban bárki is gondolt volna a pénzmennyiség összértékére, egyszerűen a nyilasoknak _pénz kellett_ és csináltak.
Előzmény: numizmatato (744)
numizmatato Creative Commons License 2004.11.08 0 0 744

Ket belyegzes a "CITTA DI FIUME " es a "PECS  BARANYA KOZTARSASAG" lehetseges, hogy valodi. A kulonfele felulbelyegzesekrol Ambrus Bela: A magyar Tanacskoztarsasag Penzrendszere" cimu konyveben vannak leirasok. Sajnos nekem mar nincs meg, de kaphato a Numizmatics.hu-nal.

En egyaltalan vitatom, hogy a csillagos 1,10 es 100 forintosokat a nyilas kormany nyomatta. A magyar akkor ervenyes jog szerint a bankjegyeken szereplo datum nem a kibocsatas datumat jelentette, hanem a rendeletnek a datuma amely elrendelte bizonyos mennyisegu bankjegy kinyomtatasat. A csillag ahol ezt a sorozatszam mellett alkalmazzak azt jelenti,hogy az eredeti rendelet alapjan a kulombozo okok miatt a forgalombol kivont bankjegyek potlasara kiadott bankjegy. Ezzel ugyanis a forgalomban levo bankjegyek szama es osszerteke nem valtozik. Ezeknek kulon gyujtokore van es "replacement" bankjegynek hivjak illetve amerikaban  "star" note-nak.Erthetetlen is lett volna az1942 marc. 10.-en forgalombol kivont 1 pengosoket 1944 vagy 1945 ben ujranyomtatni csillaggal. Ha ezek uj kibocsajtasok lettek volna uj datummal kellett volna kiadni.Ugyanakkor 1941 42 43 44 evszammal 117 millio aluminium egypengost bocsatottak ki a forgalombol kivont  53 millio ezust 1 pengos potlasara.A  papir 1, 2, es 5 pengosokre az Erdely egy reszenek visszacsatolasakor volt szukseg a fellepo apropenzhiany megoldasara, de ez a problema 1944-45-ben mar nem allt fenn.            

Előzmény: patrona (743)
patrona Creative Commons License 2004.11.08 0 0 743
A Pécs-Baranya Köztársaság egész biztosan kamu szerinted?
Már nem emlékszem honnan, de van egy fénymásolt részletem egy könyvből(a könyv címét sem tudom sajnos) a különböző felülbélyegésekről. Ebben ez szerepel erről a bélyegzőről:

Lila gumibélyegző, 65X16 mm

A jugoszláv megszállás alatt lévő úgynevezett "baranyai háromszög"-et a trianoni békeszerződés visszacsatolta Magyarországhoz. Mivel a "háromszög" lakossága proklamációban követelte egy itt megalakítandó szerb-magyar köztársaság kikiáltását, ezért - propagandacélzattal- a lakosság kezén lévő pénzt felül is bélyegezték ezzel a bélyegzővel.
Előzmény: numizmatato (742)
numizmatato Creative Commons License 2004.11.08 0 0 742

Szia kose!

Nem emlekeztem pontosan, de utaaneztem en is. Mursics ur 2003 .07.13-kan az externet.hu  Keres-Kinal oldalan Ukk- Csaktornya vasut reszvenyt,1923-as 500000 es 1000000 koronast, 2Pengo/25000 koronast es Minta 1923-as 500000 koronast keresett. Email cime:  jozsef.mursics@siol.net  Zagova 7, Gornji Lakos

Tel: 00 386 41 646 869   Fax: 00 386 2 5789977

Valoszinu, hogy o is csak aldozat.

Nem tudom sikerult e megszerezned a Kupa Mihaly : Corpus Nummorum Pecuniariarum Hungariae ket kotetet. Ez az alapja a nyilas, a wermacht, a sarlo kalapacsos felulbelyegzeseknek, ugyanis ebben vannak   azoka bankjegy fotok melyeken ezek a felulbelyegzesek szerepelnek. A konyvben viszont semmi hivatkozas nincs ezek eredeterol vagy a fotokon szereplo bankjegyek fellelhetosegerol. A 201. oldalon vannak felsorolva azok az intezmenyek es gyujtok akiknek a gyujtemenye az illusztraciok alapja. En is ott vagyok a nevsorban ,de a szemelyek tobbsege mar elhunyt.Kupa Mihaly is tobb evvel ezelott elhunyt. En kozelebbrol ismertem Kupa Mihalyt mert evekig egy cegnel dolgoztunk.Lattam a gyujtemenyenek egy kis reszet is, egy A2-es rajzlaptarto  volt tele a kulombozo magyar bankjegyek iveivel.Sajnos a Corpus nagyon nehezen keszult el es Kupa ur is mar beteges volt mire megjelent a konyv. Tul sokat markolt bele. Teljesen felesleges resz benne a hirdetesi es szinhazi bankjegyek. A nyilas es egyeb felulbelyegzesekrol pedig nem lehetett szemelyes tudomasa , mert ugy tudom ebben az idoszakban hadifogsagban volt.Ugyanigy teljesen teves felvenni az adopengore felulbelyegzett okirati , illetek es szamlailletek belyegeket mert ezek csak annyira voltak penzhelyettesitok mint ma is barmilyen belyeg, da a lakossag egymaskozt ezt nem hasznalta penzkent.Ezek a most eloszor felbukkant Vemend, Mohacs , Davidcsillagos, Pecs Baranya koztarsasag stb teljesen kamu dolgok. Erdekes a Vateran sarlo kalapacsos belyegzessel ellatott 1945 apr.5.-en kibocsatott bankjegy is feltunt mar "partizan propaganda" megjelolessel.

Kupa Mihaly nem volt sem muzeologus sem tortenesz a cikkeit ugy irta ala "penztorteneti magankutato". Helyes volna, ha a Magyar Nemzeti Bank Penzmuzeuma, Vagy a Magyar Nemzeti Muzeum Eremtara esetleg a  Magyar Numizmatikai Tarsulat  nyilatkozna a felulbelyegzesek ugyeben.

Előzmény: kose (741)
kose Creative Commons License 2004.11.07 0 0 741

Szia Numizmatato!

A Jozsef Mursics név ismerős volt, ezért kicsit utána néztem. A kolléga valódi bankjegyeket is gyűjt, nem csak másolatokat (hamisítványokat). A következő linken keresve igen sok szükségpénz scannt tett fel.

 http://bankjegy.szabadsagharcos.org/emergency/city/pecs.htm

 

Az összejátszás nem kizárható. A tag ismeri a piacot, főleg ezen oldalakon található eredti szükségpénz képek alapján.

 

Ha lehet az E-bay-on kérdést feltenni az eladonak, netán az E-bay központnak, akkor érdemes lenne felhívni figyelmüket a rengeteg magyar hamisítványra. 

 

Habár a mostani paprika mizéria után már nem is olyan meglepő lenne???? 

Előzmény: numizmatato (737)
Preis Creative Commons License 2004.11.06 0 0 740

Szia The Darkness!

 

Milyen évszám van ráírva az érmékre? Mindegyiken ugyanaz a szöveg?

Az lenne az igaz, ha le tudnád fényképezni az érméket vagy beszkennelni és feltenni ide...

 

Preis

Előzmény: The Darkness (739)
The Darkness Creative Commons License 2004.11.05 0 0 739
udv!

lenne egy kerdesem. Van egy sorozatom (1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500) ermekbol. Ezust. aszem. ja, Republica di SanMarino van az egyik oldalra irva a masikra meg Segreperia di stato per le finanze ed il bilancio... eme ermekrol szeretnek megtudni "mindent". a netet felturtam, de nem talatam semmit... segitsetek... koszi
kose Creative Commons License 2004.11.05 0 0 738

Hali!

 

Van néhány nem sokat érő koronás bankjegyem. Ha ezt a csili-vili vörös önkényuralmi munkaeszközt (sarló-kalapács) feltennénk rá, szívesen beadom a közösbe!:))))

 

Tegnap előtt voltam a családdal az MNB Látogatóközpontjában! Valami csudajól érezte magát a család minden tagja, az asszony is meg a 2 gyerkőc is. Ma már a fél falunak újságolták a gyerekek, hogy saját kezűleg pénzt vertek! (látogatóérem) 

Csak a rendőrök nehogy másként hallják vissza:))))

Numizmatikával foglalkozóknak szerintem "kötelező olvasmány". Ötletesen kialakított, nem túl nagy, de kellemes időtöltést biztosító környezet.

 

Aki már volt, az tudja miről van szó. Aki még nem járt ott, annak nagyon javaslom.

Ja, a belépés ingyenes! :)

Előzmény: lengyelermek (735)
numizmatato Creative Commons License 2004.11.05 0 0 737

Lengyelermek,Preis!

Az otlet ugyes, de mar elkestel a javaslattal az uzem mar beindult valoszinu Baranyaban.Most tett fel a www.ebay.de  -munzen-ungarn oldalra worklamb nicknevu nemet ebayer 26 felulbelyegzett magyar bankjegyet. Van mar Davidcsillagos felulbelyegzes is, de Baja,Vemend, MOhacs stb, Sot az 1948-as Kossuth 5 Forintost es a 15 es 30 Krajcarosokat is lebelyegeztek. Az ezeken szereplo belyegzot ismerem, mert evekkel ezelott vettem harom igen ritka 1849-es hamis szuksegpenzt es az egyiken ugyanez az ovalis ....OBERUNGARN feiratu belyegzo szerepelt. Ha a szuksegpenz hamis volt, minden bizonnyal a pecset is. Erdekes, hogy ugyanez a worklamb tett fel kb. ket hete tizvalahany hasonlo felulbelyegzesu bankjegyet. Mindet Jozsef Mursics sloveniai vevo vette meg. Nem tudom, hogy Jozsef Mursics ilyen naiv, vagy segit felkelteni az erdeklodest,beetetni a piacot.Jozsef Mursics email cime visszakeresheto az index keres-kinal  egy regi oldalan, mert akkor valamilyen magyar penzt keresett vagy kinalt.

 

Előzmény: lengyelermek (735)
Preis Creative Commons License 2004.11.04 0 0 736

Szia Lengyelermek!

 

Jó ötlet! :-) Csak ügyes taktikát kell kidolgozni...aztán mehet az ipar. Végül RRR-ként fogják az aukciókon árulni! :)

 

Preis

Előzmény: lengyelermek (735)
lengyelermek Creative Commons License 2004.11.03 0 0 735
Sziasztok!

Hogy én is hozzászóljak a bankjegyes témához (bár nem vagyok benne kompetens): a szegedi egyesületben láttam luftwaffe pecséteket. Mi lenne, ha néhányan összedobnánk egyre, aztán felülbélyegeznénk a Kádár-korszak 100 forintosait? Kitalálunk hozzá egy földallatti mozgalmat is (ezzel nem lesz gond, történészhallgató vagyok), és mehet az ipar :) Lassan már úgyis a lakásvásárláson kell gondolkoznom...
Előzmény: mtib (723)
Preis Creative Commons License 2004.11.03 0 0 734

köszi

Előzmény: drdoktor (733)
drdoktor Creative Commons License 2004.11.03 0 0 733
nem, nem:)

A budapesti összejövetel:

- helye: MABÉOSZ székház I. emelet
Budapest, VI. Vörösmarty u. 65.

- idõpontja: minden kedden: 14.45 - 18.00 óráig
minden szombaton: 9.00 - 12.00 óráig

forrás:
http://www.extra.hu/meeh/
Előzmény: Preis (732)
Preis Creative Commons License 2004.11.03 0 0 732
Liszt Ferenc téren? Keddenként?
Előzmény: drdoktor (731)
drdoktor Creative Commons License 2004.11.03 0 0 731
MÉE bp-i összejövetelen jobbra hátul egy idősebb hölgy árul mindenféle berakókat.
Előzmény: Preis (730)
Preis Creative Commons License 2004.11.03 0 0 730

Sziasztok!

 

Kérdés mindenkinek: Miben tároljátok az érméteiket? Mert nekem egyre nagyobb gondot jelent a szakszerű tárolás...most műanyag tasakokat akarok (olyat, amilyen a pannonia terra árverésén adnak) venni valahol, ezekbe egyenként beletenném az érméket, így könnyen lehet renszerezni is, csak nem tudom, hogy hol lehet kapni!

 

Preis

mtib Creative Commons License 2004.11.01 0 0 729
Szia!

Az lenne szép, ha a katalógusok készítői helyesbítenének a következő kiadásban. Bár ennek kicsi a valószínűsége.
Az Ecserin 3000 Ft egy alu 2 pengős sarlós-kalapácsos kivitelben. Az eladó szerint szlovák partizánok jelőlték így meg a területüket.
Remélem a bíróság rendesen honorálta a ténykedést.
Belegondolva: nem rossz kis üzlet ez így: egy bélyegző, egy adag olcsó papírpénz, egy kis PR munka és lehet a kasszához járulni. Ha szerencséje van, még a katalógusokba is bekerülhet, utána még többet lehet érte kérni. Az utókor meg találja ki mi is történt valójában. Szóval hamisítók előre!





Előzmény: kose (728)
kose Creative Commons License 2004.11.01 0 0 728

Szia mtib!

 

1./ A bankjegyek lefotózása teljesen felesleges, sőt! Valószínű nem néznék jó szemmel a ténykedésed. :(

2./ Az 1000,- Ft-os ár még lehetne baráti is, ha nem 100 Ft-os bankjegyen lenne. A nyilaskeresztes felülbélyegzéseket - garancia nélkül, így kiemelve!!!- egy kereskedő 20-25.000,- Ft/db -ért árulja!!!!!

A nyilaskereszt egyébként tényleg bélyegzővel lett felrakva utólag, nem a nyomdai eljárás eredménye. Kézi munka, amit sajnos átvettek a katalógusok és 4-5R minősítéssel jelölnek. Ez már durva.

3./ Numizmatató barátunk név szerint is említett pár kollégát, akik a fém 1-2 pengősöket jelölték meg /már a mai korban/ sarló-kalapácsos partizán jeggyel.

4./ a régi bankjegyekkel azt csinálsz, amit akarsz. Akár a szobád falát is kitapétázhatod a pengőkkel. Ez a forgalomban lévő pénzekre már nem vonatkozik, mert bankjegyrongálásnak minősül.

A házi készítésű régi bankjegy-érme eredetiként történő árusítása az áru hamis megjelölése (vagy valami ilyesmi) kategóriába tartozik.

Baja környékén volt egy fiatalember, akit ezért a bíróság elitélt. (római érméket készített, valami írtó eredeti módon, nagytudású múzeumi emberkék is lépre mentek)   

Előzmény: mtib (726)
mtib Creative Commons License 2004.11.01 0 0 727
Ja az emberke nem adja "drágán": 1000 Ft-ért már a gyüjteményünk becses darabja lehet egy ilyen "szépség". (Van belőle 6-10 darabja)
mtib Creative Commons License 2004.11.01 0 0 726
Szervusztok!

Természetesen olvastam a beszélgetést a bélyegzések ügyében. Szerintem egészen biztos, hogy mai darabok. Az a felháborító, hogy aki árulja, még arra sem veszi a fáradságot, hogy több oldalra szétrakja őket.
A nagy zöld nyilaskeresztest volt szerencsém nagyító alatt is látni. Szerintem biztosan csináltattak egy bélyegzőt erre a célra, mert nem raszteres, nem printelt vagy másolt. Gumibélyegző benyomását kelti.
Az E-bay-n egy német emberke árulja ezeket a "ritkaságokat", van vagy ötféle bélyegzéssel. Sajnos amit feltettem, azt sárga tartóban másolta föl, és abból vágtam ki ezt a részt.
Ha legközelebb kijutok a PeCsa-ba megpróbálom valahogy lefotózni, lemásolni azokat gyöngyszemeket.
Egyébként, a már nem forgalomban levő bankjegyekre nem vonatkozik a hamisítás?

Előzmény: kose (725)
kose Creative Commons License 2004.11.01 0 0 725

Szia mtib!

 

Ha sikerült a hozzászólásokat átnézned, akkor valami olyan következtetés vonható le, hogy ezeket a felülbélyegzéseket valószínűen MOSTANÁBAN is csinálják! :((

 

Megbízható helyről vettem egy szerb dinárt, felülbélyegzéssel. (zo.zo.ka is vett pár dolgot onnan nemrég, úgy láttam :)

Aztán úgy 1 év múlva sikerült vennem egy papírpénz katalógust.

Azóta nem veszek arról a megbízható helyről többet. :(

 

A Vaterán nemrég megjelent egy teljesen ismeretlen vörös színű sarló-kalapácsos felülbélyegzés. Itt is értekeztünk róla. (kose428)

Valami olyasmit állítottam, hogy ezek után várható több hasonló "világritkaság" megjelenése is.

És lőn:

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1199228

 

Vélemény?????

 

 

Előzmény: mtib (719)
Preis Creative Commons License 2004.11.01 0 0 724
Igen, sikerült...de jobb lenne egy kicsit nagyobb kép!
Előzmény: mtib (723)
mtib Creative Commons License 2004.10.31 0 0 723

Most sikerült.?
Preis Creative Commons License 2004.10.31 0 0 722

Szia csati3!

 

Van amikor érme árverésen van papírpénz is.  A Mée is gyakran rendez árveréseket. Ott is szokott lenni.

A FJ dukát ugyanannyiért ment el, 1,5m. Egy telefonáló vitte el. De már végigment az összes tételen az árverés, majd később tértek vissza rá, mert nem lehetett elérni  telefonon a vevőt. Most eléggé bénán csinálták. Bár ez inkább a hülye telefonálon múlt. Egyébként engem jobban izgatott a II. Mátyás féle 5 aranyforint ami 1.8 millióról indult és végül 2.8m vitték el. De volt még pár szép értéknövekedés...

 

Preis

Előzmény: csati3 (721)
csati3 Creative Commons License 2004.10.31 0 0 721

Szia Preis!

 

Én nem voltam még ilyen árverésen. Papírpénz árverés szokott lenni? Ill. érme árverésen elöfordul papírpénz? Kíváncsi lennék , hogy az 1881-es FJ dukát az mennyiért ment el. 1,5 millióról indult.

Előzmény: Preis (717)
mtib Creative Commons License 2004.10.31 0 0 720
Szóval ez az:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!