Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2006.03.16 0 0 211

Nem az egész ablakfelületre van kiírva a pályázatban az elérendő érték ?

 

Az 5 kamrások szerintem mind tudják, a Wymar, Roplasto, Aluplast profiljai pl.

De kérj ennek megfelelően árajánlatot, mert erről amúgy is kell asszem igazolás a gyártótól.

Előzmény: stones (210)
stones Creative Commons License 2006.03.16 0 0 210

Hali!

 

Lehet pályázni állami támogatásra tbk. nyílászáró csere témában. Egyik feltétel, hogy az üveg és profil hőátbocsátásitényezője k<1,5 legyen. Az üvegre tuti, hogy az 1,4 is teljesíthető, de melyik gyártó műanyag tokja hozza 1,4 értéket?

Mackós Creative Commons License 2006.03.16 0 0 209

Sziasztok, épp lakásfelújításban vagyok, és szeretném lecserélni a régi ablakaimat (amik már kellőképp elrohadtak és elvetemedtek) műanyag nyílászárókra.

Legszívesebben kompletten szeretném megcsináltatni, úgyhogy arra kérnélek benneteket, hogy amennyiben csináltattatok ilyet mostanában és jó tapasztalatotok van az illetővel szemben, és mered ajánlani akkor légyszí dobj egy emailt. Ja igen, Budapesten vagyok. Előre is köszönöm a segítségeiteket.

toth.adam@interware.hu

 

Axióma Creative Commons License 2006.03.16 0 0 208
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9138136&la=52897654
Mar majdnem egy hete lehet palyazatot beadni, ugyhogy igyekezni kell hogy maradjon is...
Előzmény: Emi2 (207)
Emi2 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 207
Sziasztok!
Az egyik nyílászárós cégnél említették, hogy új építésnél ill. felújításnál 200.000ft. összegü támogatást lehet igényelni nyílászáró cserére.
Tud e erről valaki infót?
monyesz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 206

Hát nekem van Internorm ablakom és bejárati ajtóm, az utóbbi műanyag ezek közül.

Minőségre kifogástalan, az ára viszont nem Fensterm kategória volt. De nem voltam hajlandó kompromisszumot kötni (illetve igen, mert nem egy milliós nagyságrendű ajtópanel azért)

 

A Premier nyílászárócsaládot ajánlom még neked, ablakban legalábbis.

Előzmény: memorix (205)
memorix Creative Commons License 2006.03.08 0 0 205

Hello!

 

Műanyag nyilászárókat (ajtó/ablak/teraszajtó) nézegetek. Szeretnék egy kis piackutatást tartani kinek mi van és meg van-e elégedve vele.

 

Most az alábbi gyártók termékeit néztem meg és kértem árajánlatokat:

 

Fenstherm Panoráma 2000  3 kamrás ,3000 5 kamrás profil

Iternorm Trend, Dimension, Compact+ 5 kamrás kivitel

Hofstadter  3D 5 kamrás profil

 

BK-NY (Bukó-Nyiló) középen felnyiló tipusokban gondolkodom. K 1.1

 

Családi házba kerülne beépítésre.

 

Amúgy az alábbi linken megtalálható sok nyílászáró, forgalmazó web címe:

 

http://www.orisoft.pmmf.hu/tablazat/balt8.htm

 

Laci

555666 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 204

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Ablak beszerzés előtt állok, de ez a terület nekem ismeretlen.

Különböző oldalakat olvasgatva a következőket szürtem le: legyen min 5 kamrás  (max 1,3-as hőszigetelési értékű), 3 ponton záródó profil, közepes minőségű.

Ezek után körülnéztem mit lehet beszerezni. Az előbbieknek csak a drága internorm és a gyengének mondott panoráma 3000 felelt meg. Kérdésem: milyen jellemzőket érdemes betartani, mennyire és miben gyenge a panoráma 3000?

Előre is kösz a segítséget!

pajaci Creative Commons License 2006.02.10 0 0 203
Ez tölgyfa ! Nagyítsd ki és közben gondolj a műanyag ajtóra !
pajaci Creative Commons License 2006.02.10 0 0 202
Nagyítsd ki ! Ez tölgy , nem műanyag!
elso_utemes Creative Commons License 2006.01.10 0 0 201

Tudtok ajánlani Pesten egy üvegest, aki foglakozik műanyag ablakokal?


1,1 W/m2K –es üvegekre szeretném kicserélni az üvegeket.
(Az a cég, akiket eddig találtam számomra horribilis áron cserélték volna az üveget 19eFt/m2 –ért, mondjuk ebben már minden benne volt, a szerelés is)

gfritz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 200
Új nyílászáró fórum indult a http://ablakforum.try.hu címen.
BXD Creative Commons License 2005.11.25 0 0 199

Értettem, sejtettem! :))

 

Szóval a kisebb pénzkidobás a fütésszámla.A gumis szigetelés megtörtént.

A komplett ablakcsere a rombolás miatt majd az adott helyiség tervezett felújításával összehangolva fog megtörténni.

 

 

 

Előzmény: monyesz (198)
monyesz Creative Commons License 2005.11.25 0 0 198

BXD !

Ez kapcsolt gerébtokos ablak akar lenni ?

Nekem ilyen ablakok voltak ('65-'67 ben épült ház), az ablak felett (belső) redőnytokkal. Hát mit mondjak, húzott be a frisslevegő rendesen a redőnytokot takaró lemeznél rendesen. Kiszedéskor még egy használaton kívüli madárfészket is találtunk egy helyen a fal és a tok között... Szal redőnytoknál nagyobb a hőveszteség szerintem. Az ablakot cserélni nem érdemes (vagyis CSAK azt cserélni nem érdemes), inkább a gumizást beépíteni, mert azzal egy zárt légrés képződik, ami végül is szigetel valamennyit. De a külső és belső ablaknál is meg kell ezt csinálni, mert különben nem sokat ér az egész !

Előzmény: BXD (196)
monyesz Creative Commons License 2005.11.25 0 0 197

Ezzel a cserével nem oldanál meg semmit. A fal kiszáradása idővel meg fog történni, addig pazarló módon kell sajnos fűteni (résszellőző állásban hagyva az ablakot), vagy többször szellőztetni (bár lehet hogy azzal is elég párás levegő kerül be).

 

Légbeejtő segít, mert nálam a fürdőben kevesebb páralecsapódás van mint a szobákban (ott nincs légbeejtő), igaz a fürdőben nem volt 'építkezés' az idén. Nálam mindenhol 1.1-es ablakok vannak.

Előzmény: NapraforgóC25 (195)
BXD Creative Commons License 2005.11.25 0 0 196

Üdv!

Előre is elnézést ha a kérdés nem üti meg a topic színvonalát!

Szóval adott egy kb 30 éves sorházi lakás nagyrészt kétszárnyú dupla ablakokkal, redőnytokkal a falban stb.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek egy ilyen ablakszerkezetben a tok/ablakszárnyak szigetelési tulajdonságai, vagy az üvegfelület okozza a nagyobb  hőveszteséget? 

Utóbbi esetben gazdaságos lehet-e a külső üvegtáblák hőszigetelő üvegre való cseréje?

 

 

 

 

 

NapraforgóC25 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 195

Sziasztok,

 

Köszönöm az infókat. Tudna valaki segíteni, hogy abban az esetben ha az ablakokat kicserélném k:1,3 v 1,1-re akkor a pára lecsapodás megszünne-e vagy csak a pára lecsapodás más helyen jelentkezne (Pl. falak) és penészesedés indulna el?

A jelzett probléma csak a falak teljes kiszáradása után szünne meg vagy célszerű lenne a levegő nedvesség tartalmát valamilyen eszközzel csökkenteni?

 

Segítséget előre is köszönöm.

 

C25

Előzmény: M.Roli (184)
monyesz Creative Commons License 2005.11.10 0 0 194
Az értelmes topicok ilyenek, nem !? :)
Előzmény: koko31 (192)
monyesz Creative Commons License 2005.11.10 0 0 193
Ha jól emléxem, a bukóra nyitott ablak nem vezeti be oda a vizet. Nyáron buktatva voltak az ablakok hogy szellőzzenek a falak, de valahogy nem vettem észre, hogy bevezette volna a vizet a profil.
Előzmény: Axióma (191)
koko31 Creative Commons License 2005.11.10 0 0 192
nagyon jó ez a fórum. Mindenki milyen segítőkész. :-)
Axióma Creative Commons License 2005.11.10 0 0 191

Koszi a javitast (mondjuk en se kepzodesre gondoltam, hanem hogy pl. bukora allitott ablak esoben becsorgathatja oda, es elkezdem becsukni akkor ki kell vhol engedni hogy ne befele preselodjon).

Mindenesetre a lenyeg hogy nem szellozo!

Előzmény: monyesz (190)
monyesz Creative Commons License 2005.11.10 0 0 190
Csapadékvíz nem, pára képződhet a tokban, ezért vannak ott a nyílások. De ez az épület szellőzésében nem 'játszik'.
Előzmény: Axióma (189)
Axióma Creative Commons License 2005.11.09 0 0 189
Legjobb tudomasom szerint ami alulra van lyuk vagva az azert van, hogy a ket resz (szarny es keret) szorulo (csapadek)viz tudjon hol tavozni baj nelkul. De azert kerdezz ra!
Előzmény: koko31 (187)
kentaura Creative Commons License 2005.11.09 0 0 188
A Roli által korábban ajánlott oldalon és az én általam ajánlotton is találsz bővebb leírást a rendszer működéséről
Előzmény: koko31 (187)
koko31 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 187
Értem...remélem. És ez a levegő nyílás, amit vágnak az ablak alsó részébe ki is meg be is engedi a levegőt? Vagy csak egyirányba befelé. És egyenletesen vagy hol kevesebbet, hol többet. A széltől függ? Igen, gondoltam, hogy kifelé is el kellene vezetni a levegöt. Még csak most mérem fel hogyan tudnánkk összehozni meindezt, hogy jól működjön. Köszönöm válszod.
Előzmény: kentaura (185)
kentaura Creative Commons License 2005.11.09 0 0 186
Az a "j" ott nagyon csúnya, de már nem látom, hogy mit írok.....
Előzmény: kentaura (185)
kentaura Creative Commons License 2005.11.09 0 0 185
Műanyag ablakokhoz létezik egy olyan résszellőző, amit úgy építenek be, hogy a belső oldali tömítőprofilból kivágnak és oda helyeznek egy lapos résszellőzőt, amit kivezetnek az ablak külső széléhez. (na ez most így leírva elég zagyva lett) A nevét sajnos nem tudom, de láttam ilyet beépítve műanyag ablakba. A baj csak ott van ezzel, hogy ezt nem lehet szabályozni, így egyfojtában van filtráció (ami azért nem feltétlenül rossz!!!) Igazi légcsere csak elszívás mellett van bármilyen résszellőző esetén, úgyhogy nem elég csak az ablaknál bütykölni valamit, az elszívásokat is meg kell oldani.
Előzmény: koko31 (181)
M.Roli Creative Commons License 2005.11.08 0 0 184
Szia C25 és koko31. Én is légbeeresztő mellett döntöttem, megnéztem jópár fajtát vásárlás előtt amiket javasoltak. Mindegyik nagyon jónak tűnik és nagyjából ugyanazt tudják. Bár én már előzőleg letettem a voksom az egyik mellett mivel az jóval olcsóbb és jelenleg ezt tudom megengedni magamnak. Ez egy kicsit egyszerűbb de jó. Nemrég lett feltéve és a tapasztalatom, hogy rögtön érződik a lakás levegőjén. Frissebb, de nem érzed, hogy huzat lenne vagy jönne be a levegő mit amikor kinyitod az ablakot szellőztetni. Nincs az a nehéz érzés mint amikor páradús levegőt lélegzel be. Még nem nagyon kellett folyamatosan fűteni nálunk, de eddig nem érzem, hogy bezavarna. Egyszóval kellemes. (Ebben a hónapban amúgy akciós áron vettem szerintem még tart a leárazás). Minden esetre Napraforgó C25 ha nagyon páradús nálad a levegő és ez a falnak köszönhető a "Penész" rovatban ajánlottak falszárító habarcsot. De azt nem ismerem. Meg tudom, hogy vannak különböző falszárító technikák.
Előzmény: NapraforgóC25 (174)
koko31 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 183
Köszönöm válaszod. Megnyugtattál a levegőbeeresztő készülékkel kapcsolatban. Valószínüleg ezt a megoldást választom mivel akkor ezt utólag rá tudom szereltetni a meglévő ablakaimra. Összességében sok pozitívumot hallottam arról ha a lakás így van szellőztetve.
Előzmény: monyesz (182)
monyesz Creative Commons License 2005.11.07 0 0 182

Szia !

A mai ablakok tényleg nagyon kevés légmozgást engednek meg.

 

Nekem mindkettőt utólag rakták fel a műanyag ablakokra ! 

Gyárilag sima ablakokat rendeltem, így ami nálam van aereco azt utólag kellett a gázkészülékek miatt felszerelni. Az aluplastos link alapján, amit megadtam, van ugyanez "gyári tartozékként" is, ha így rendeled az ablakokat. Vagy nem értem...

 

A beszereléshez egy horonymaró kell, azzal a műanyagot a megfelelő helyen kimarják és felrakják a külső és belső részt. Nálam a fűtésszerelők csinálták.

 

Semmilyen légbeejtőt nem pótol viszont a napi többszöri, rövid szellőztetés, légcsere. Ezzel a pára is távozik (már ha nem éppen párásabb a leveő odakinnt) és oxigén is kerül a lakásba. Egyébként ez a fűtés szempontjából nem okoz gondot, mert a falaknak van annyi hőtehetetlensége (vagymicsodának hívják), hogy gyorsan meleg lesz megint.

 

 

Előzmény: koko31 (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!