Keresés

Részletes keresés

Erocska22 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 2188

Szia Lina.87!

 

Én még viszonylag friss műtétes vagyok, jó két hete vették le a bütyköm, ma voltam varratszedésen. A trombózisveszély elkerülésére a műtét után még jó darabig naponta kell  vérhigító szurit adni magadnak, tehát a trombózistól ne félj. Amire inkább készülj lelkileg, hogy a műtét után több hétig nem terhelheted a lábad. Ehhez kell szerintem a legtöbb türelem. Időnként benézek ide a fórumra, ha lesz más tapasztalatom is, szívesen megosztom veled! Szép napot!

Előzmény: lina.87 (2186)
szecsili Creative Commons License 2013.06.27 0 0 2187

Szia Cocer!

Én el szeretném mondani a véleményemet azzal kapcsolatban, hogy ugyan Te már régen túl vagy a szükséges műtéteken, tehát nem volt érdeked időről időre hozzászólni a témákhoz, mégis úgy láttam, hogy amikor hasznosat tudtál mondani valakinek, mindig megszólaltál. Nekem az első bütyökműtétem 2012 júniusban volt, azóta vagyok fenn időnként a fórumon és nagyon jól esett, akár az én levelemre vagy másére reagáltál. Mindig hasznos lényegretörő hozzászólásaid voltak, amik segítettek bennünket, engem a felépülésben, ami nálam szerencsére simán, viszonylag gyorsan, zökkenőmentesen zajlott.  Most már januárban a másodikon is túl vagyok és írom mindenkinek, hogy nincs mit megbánni, ha olyan a helyzet, hogy műteni kell, akkor a műtét utáni állapot egyértelműen jobb, esztétikailag is meg egyébként is.

Tehát köszönöm, köszönjük a hasznos hozzászólásaidat, véleményeidet, tanácsaidat, amit önszorgalomból mindig adtál nekünk. Van ugyan harántsüllyedésem, de egyelőre nem készülök műtétre, időnként én is feljövök ide, és remélem ha időd engedi ezután is jelen leszel és hozzászólsz. Szép napot, jó egészséget kívánok Neked! Üdv !

lina.87 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 2186

Sziasztok!

 

Voltam dokinál, azt mondta, hogy a jobb lábamon 40 fokos az eltérés, a bal lábamon pedig 30. A jobb lábamat fogja műteni augusztus vége körül. Nagyon félek!!!! :( De remélem megéri! Ha nem lesz gáz, akkor valószínü, hogy a bal lábamat is le fogom faragtatni. :) Volt valakinek valamilyen szövődménye utána? Én még attól félek, hogy trombózis hajlamom van, nem tudom ez mennyire befolyásolja az egész műtétet. Majd műtét előtt még találkozunk a dokival és az ilyeneket megkérdezem, de addig is írhatnátok, hogy kinek milyen szövődményei voltak, stb...

Köszike!!!

Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 2185

Természetesen értékeltem segitő szándéku tanácsaidat, nekem is sokat jelentett.

De..sokszor éreztem egy fajta stilust a leveleidben, amit én nem dijazok, egyfajta biráló, lekezelő..? nem tudom pontosan megfogalmazni, de nem csak a nekem irt leveleidben.

Végig olvastam az egész fórumot.

Nem ismerjük egymást egíy ilyen fórumon. Nem tudjuk, ki milyen ember az életben.

Ezért, azt gondolom, csak annyit tehetünk, válaszolunk a kérdésekre, tanácsot kérünk, kapunk a témával kapcsolatban, de fölényeskedni, esetleg hülyének nézni a másikat, ennek itt nincs helye.

Én nem irtam azt, hogy a talpam fáj.

Az rendbe van, hál istennek, csak kiváncsi voltam, hogy neked, és akinek eltelt a 8 hét, utána milyen érzései voltak, dagadt, feszült még, kicsit merev... ezeket érzékeltettem.

Te miről beszélsz, mikor azt irod, hogy nem kell hogy megfogdossa a doki a lábam??

Irtam én ilyet?

Azt irtam, hogy mikor mentem kontrollra, nem az a doki volt, aki mütötte, és annyit csinált, hogy az asztalra felpakolt lábaival kilesett rám két három méter távolságból, és azt mondta, rendben.

De ha szerinted ez is igy normális, én nem vitatkozom.

Kellemes napot!

 

 

Előzmény: Törölt nick (2184)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 2184

Szia!

Úgy gondolom, hogy válaszoltam a kérdésedre, de te  elég negatívan reagáltál rá. Nem a sebedről beszéltem, amit gondoltam, hogy begyógyult ennyi ídő alatt, hanem a talpadról. Abban az esetben ha  még mindig fáj a talpad, de szerinted olyan jó a papucsod,  amit vettél és a betéted is jó ( az utóbbiról feltétlezem is hogy, hogy jó), akkor csak vissza kellene menned ahhoz az orvoshoz, aki műtött. Véleményem szerint nem normális, hogy még mindig fáj. Előzetesen hívd fel telefonon a dokit és beszélj le vele az ídőpontot. Egyébként visszatérve az egy korábbi  hozzászólásodra a vizsgálatkor egy ortropéd szakorvosnak nem kell fogdosni a lábadat, mert ránézésre már messziről látja, hogy hogy áll a harántod.

Előzmény: Ágica6105 (2183)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 2183

Leirtam, de végül is tökmindegy.

Köszi a jó tanácsokat!

Előzmény: Törölt nick (2182)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.24 0 0 2182

OK, de nem értem, hogy akkor mi a gond?

Előzmény: Ágica6105 (2180)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 2181

cip-cirip, nekem volt mütét elött is röntgen és a mütét után közvetlenül.

utána már nem.amikor a hat hetes kontrollra mentem, nem is az a doki volt, aki mütött, a másik csak messziről ránézett a lábamra és gyógyultnak titulálta:)

Kitartás, és mindenképpen mütesd meg minél elöbb

Előzmény: Törölt nick (2171)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 2180

nekem sem a sebem fáj, tehát a mütét helye szépen gyógyult, csak még érzem, hogy nem olyan a lábam, mint régen,kicsit kötött, merevebb mint a másik,és ezért néha még kicsit sántikálva  egyértelmüen dagadtabb  mint a másik.ma voltam bicajozni, a szendvics betétet, amit ott a kórházban a doki javasolt beletettem a cipőbe, és van egy betula papucsom, ami kimondottan harátemelős, tehát nem hiszem,hogy a cipőkkel gond lenne.

Mindegy, türelmesen várom, hogy rendbe jöjjön.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2174)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.23 0 0 2179

Szia Erocska!

 

Aranyos vagy, hogy keresgéltél:)  Erre én is rátaláltam. Itt annyira kevés az információ. Jó lenne olyanokkal "beszélgetni", akiknek szintén ilyen problémájuk van, akit esetleg műtöttek ezzel. De semmit nem találtam.  Köszi még egyszer!:) Jó pihenést!

Előzmény: Erocska22 (2178)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 2178

Kedves Cip-cirip! Nézegettem a neten, én ezt találtam: http://www.kk.pte.hu/servlet/download?type=file&id=773

 

ha úgy írod be a keresőbe, hogy Köhler betegség, kiad egy csomó találatot.

 

Remélem, tudtam kicsit segíteni!

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (2171)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2177

Köszi. Szóval, nincs más hátra, mint türelmesnek lenni...

Előzmény: Törölt nick (2176)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2176

Nem álhattam rá. Járkálni otthon zokniban kizárólag külső lábélen, illetve a sarkamon. Utcára a pedig kezelőcipőt használtam.

Előzmény: Erocska22 (2175)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2175

Köszi a gyors választ! Még egy utolsó kérdés: 6 hétig nem is állhattál rá, vagy csak nagyon óvatosan? A munka miatt kérdezem, hogy mikor esélyes, hogy visszamehetek dolgozni. 

Előzmény: Törölt nick (2173)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2174

Nekem a harántműtét után csak az első  pár napban fájt a lábam. Egy hét után a kötéssel már rohangáltam a lakásban. Egyébként én rengeteget járkálok és bizony  kb. 4 hónapig hamar elfáradt a lábam, de erőltettem. Dagadni nem  igazán dagadt, viszont a vékony, keskeny lábam kicsit vastagabb lett, mint előtte volt. Ez a korábbi cipőméretemet nem befolyásolta. Amennyiben neked még mindig fáj a lábad, akkor nem biztos, hogy jó a cipőd, vagy a betéted, de ezt meg kéne beszélni az orvosoddal.  Vissza kellene menned, hogy nézze meg, hogy most mi a helyzet.

Előzmény: Ágica6105 (2170)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2173

Nekem is a doki  két hét múlva szedte csak ki a varratot, mert nem akarta, hogy a seb szétnyiljon. A 6. heti kontrollnál megröntgeneztette és mondta, hogy mostmár terhelhetem a lábam.

Előzmény: Erocska22 (2172)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2172

Igen, de pont ez az...mikor lesz végre a "ha már terhelhetem" időszak? Varratszedés után? Kb. Mennyivel? 12- én volt a műtétem, a doki azt mondta, várjunk legalább 2 hete a varratszedéssel. Üdv!

Előzmény: Törölt nick (2169)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2171

Szia Ági és Többiek!

 

Műtét előtt rtg-re is küldtek??

 

Engem tavaly először küldtek rtg-re és itt derült ki, hogy nem csak harántboltozat süllyedésem van, hanem a bal láb második ujja is beteg: un. Köhler betegség (csontelhalás). 

 

Neked nem volt ilyen?

 

Szóval nálam valószínű ez okozza az elviselhetetlen fájdalmat.

 

Valamelyik nap írtam a neten egy Dr. Váczi nevű ortopéd főorvosnak. Azt válaszolta, hogy nálam nem a harántboltozat süllyedés a fő gond, hanem a Köhler elváltozás, azt kell megoperálni, és utána jöhet a jó talpbetét.

 

Hallott-e valaki erről  a Köhler elváltozásról itt a topikban??? Egyszerűen nem találok rá semmit a neten. A főorvos megadta a telefonszámát is, jelentkezzek be nála.

 

Nagyon szimpatikus az orvos, a youtube-n is megnéztem. Csak egy gondom van: ő a telki magánkórházban dolgozik.  Tudtok erről valamit? Árak?

 

Köszi, ha valaki válaszol.

Előzmény: Ágica6105 (2170)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2170

cocer, jó, hogy megint itt vagy:)

Szeretném megkérdezni tőled, visszaemlékszel arra, meddig fájt a haránt mütét után a lábad?

Mert mostanában ugy érzem, semmi változás, mindennap ugyanolyan mint a többi, és menésnél eléggé fáj, merev, és sántikálok még picit.

Persze duzzadt is, nappal itt a munkahelyemen próbálom feltenni, és most is hideg vizes törölközövel borogatom.

8 hete volt a mütétem.

Persze türelmes vagyok, csak most ugy érzem, két hete ugyanolyan, nem csökken a fájás lépéskor és a duzzanat, bár az betudható ennek a melegnek is.

Előzmény: Törölt nick (2169)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 2169

A 11. héten tudtam venni egy új csizmát, aminek egész lentről indult a zippzárja, mert a lábam hajlítása (gondolom a tűződrótok miatt) nehézkes volt. Ugyan ez vonatkozott a lépcsőn való lefelémenetben is. Könnyebb helyzetben vagy, mert nyár van és amikor már terhelheted akkor fel tudsz venni majd egy tépőzáras szandált.

Előzmény: Erocska22 (2168)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 2168

Kedves Szecsili és Cocer!

Köszi a válaszokat, igyekszem én is türelmes lenni. A műtét után kb. Mikor tudtatok újra normálisan járni? Lúdtalpbetétem (személyre szabott) már nekem is van. Még a műtét előtt beszereztem. Tudom, hogy fontos lesz majd használni.  üdv nektek, Erika

Előzmény: szecsili (2166)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 2167

Szecsilinek igaza van. A bütyök, majd később a kalapácsujj  a harántboltozat lesüllyedése miatt alakul ki. Teljesen mindegy, hogy egyszerre csak az egyik lábadon lévő bütyköt, vagy  mindkettőt műtik. Visszanővés szempontjából  tehát teljesen midegy.  Van olyan eset, amikor a haránt még nem kell műteni, de a betét hordása az alátámasztás miatt szükséges, hogy ne, vagy csak később alakuljon ki  ismét a bütyi.  Többnyire  az orvosok egyszerre csak az egyik lábat műtik, majd később a másikat. Annyiból jobb az egy lábas, hogy mobilizálhatóbb vagy. Egyébként  nem az orvosnak fáj és nem ő sántikál heteken át mindkét lábára.

Előzmény: Erocska22 (2165)
szecsili Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2166

Szia Erocska22!

Nekem az egyiket már több, mint egy éve mütötték, de nem jött vissza. Meg vagyok elégedve a bütyökmütéttel. Viszont nekem is van harántsüllyedésem, ezzel egyelőre nem szeretnék foglalkozni. A betét viselése sokban közrejátszik abban, hogy ne újuljon ki, mivel a harántsüllyedés okozza a bütyök kialakulását. A mütét után 6 héttel vettem egy vékony üveggyapot betétet az orvosom tanácsára és ha nem is állandóan, de igyekszem hordani. Ez végül is még szandálba is belefér, nem kell nagyobb méretű cipőt venni hozzá. Ezért mütetik meg sokan a haránsüllyedést is, hogy ne újuljon ki, meg azért, mert fáj az előtalp rész tőle. Én nem készülök erre, de megértem, azt, aki így gondolja. Mindezt csak azért írtam le, hogy nehogy azt higgye valaki - aki még mütét előtt van - hogy mindenképpen kiújul. Eddig szerencsére olyanokkal cseréltem tapasztalatot, akik nem bánták meg és jobb lett a lábuk. Persze érdemes körüljárni a kérdést. 

Előzmény: Erocska22 (2165)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2165

Nekem egy volt kolleganőmnek egyszerre vették le pár éve . Sokat szenvedett, és 1 éven belül visszanőtt. Ez nekem elrettentő példa. Az én dokim nem is vállalta volna egyszerre a kettőt. Persze ahogy olvasgatom ezt a fórumot, igen sokféle eljárás létezik.a türelem nem könnyű ebben a szörnyŰ hőségben, légkondi nélkül. Igyekszem a kitartásodból erőt meríteni!

Előzmény: Ágica6105 (2164)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2164

Ja, most látom, hogy elötte irtál a mütétedről.

Igen, sok türelem kell, ez biztos, de reméljük az eredmény kárpótol:)

 

Előzmény: Erocska22 (2162)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2163

Persze, hogy le akarom, alig várom:)

Én csakis egyszerre szeretném, sok emberrel beszélgettem, akinek egyszerre mütötték, és kibirható.

Neked is volt mütéted?

Előzmény: Erocska22 (2162)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2162

Nem hangzik túl jól... Még mindig le akarod vetetni a bütykeidet is? Én a kettőt egyszerre semmiképp se javasolnám, el se tudom képzelni, hogy csoszognék ki a fürdőbe, ha egyik lábamra se támaszkodhatnék. 

Előzmény: Ágica6105 (2161)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2161

9 hete volt tegnap hogy mütötték a lábam harátsüllyedés miatt, és még mindig fáj, még mindig sántikálok:( dagadt, főleg most ebben a melegben:(

Próbálom itt a munkahelyemen feltenni, vizes ruhát kötök rá, este is jegelem.

Cocer, és akinek volt ilyen mütéte, mikor lesz olyan a lábam, mint régen:(

Kicsit már el vagyok keseredve.

Erocska22 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 2160
Én friss műtöttnek számitok, ma egy hete szedték le a bal bütykömet. A műtéttől nem kell félni, de utána a lábadozás nagyon hosszú. Ahogy olvasom itt a hozzászólásokat, sok hét. Próbálom magam is biztatni, hogy legyen elég türelmem kivárni. Remélem, megéri a sok szenvedés!
Előzmény: lina.87 (2152)
Erocska22 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2159
Sziasztok! Nekem múlt hét szerdán volt bütyökműtétem, egyelőre csak az egyik lábamon. Vasárnap jōhettem haza. Sajnos nem mondhatnám, hogy enyhül a fájdalom, sőt! Tudom, hogy a gyógyulás hosszadalmas, de ez a mankóval sántikálás rettenetes. Nagyrészt fekszem, a lábam felpolcolva. Minden vigasztaló, bátorító hozzászólást/tanácsot szívesen fogadok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!