Keresés

Részletes keresés

szocsaba Creative Commons License 2021.10.17 0 0 3013

Árulok egy Kawai ES-110-et 190-ért tokkal, állvánnyal, karcmentesen ha érdekel valakit. 06304118519. Igaz Szolnok mellett..

 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3012

Ha fülhallgatóznak, akkor a hordozható tökéletes.

 

Márkából a Sencort, Kurzweilt határozottan kerülném. Korg-ból igazán az RH3 billentés érdekes igazán szerény véleményem szerint.

 

Feltételezve, hogy a tényleges állapot legalább megkímélt, nehéz lesz versenyezni a P-45-össel.

Újból is elsősorban ez a modell jut eszembe ebben az árfekvésben.

 

A 230-ra kiegészített büdzsében hordozatóból már akad komolyabb választék új hangszerből is.
Elsősorban Kawai ES-110, Yamaha P-125 ami eszembe jut, no meg a Korg D1 + külső hangszórók.

De a Roland FP-10 sem rossz az áráért, és majd csak a pedálhasználatnál hoz be majd enyhe kompromisszumot: nem túl fokozatos az átmenet a pedálnál (ami ennek az olcsóbb modellnek a kompromisszuma csak, amennyire tudom).


Használtból ha szembe jönne egy jó ajánlat, akkor elsőre még a Kawai ES-100 / CL36 / CL26, Roland FP 30, Roland F-130R, modellek jutnak eszembe ha szembe jönne egy jó ajánlat használta , de nem találtam elsőre ilyet.

 

Ha érdekel, találtam még Yamaha YDP-141-et / YDP-142-t Pakson használtan 160 / 220 ezerért hirdetve, 1 hónap garanciával apróhirdetésben, de a fülhallgató után inkább a P-45-öt javasolnám :)

 

A Casio-k jelenlegi új árai nagyon nem győznek meg, sokkal inkább a fentieket ajánlanám. Használtból a PX (Privia) és AP (Celviano) modellek 2012 vagy későbbi gyártással érdekesek lehetnek ha szembe jön egy jó ajánlat (a pedál kompromisszum ezeknél is megvan).

Előzmény: nefi101 (3011)
nefi101 Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3011

Bocs a sok postért, a lényeg kimaradt: klasszikus zenét tanulnak, csak simán zongorázni akarnak fülhallgatóval.

 

Előzmény: nefi101 (3010)
nefi101 Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3010

Két kislány áll neki zongorázni zeneiskolában, az egyik lelkes, a másik máris lóg az órákról... :) 

Lakásban laknak, csak dig. zongora jöhet szóba. Az anyjuk is tud zongorázni, de hogy tud-e még... :) Majd gyakorol rajta. A nagynénjük, mármint én meg segítene tanulni, csak ideje nincs rá. :)

Pedál nővérem szerint kell, bár jó pár évig úgyse fogják használni, de megértem, ha már vesznek, ez legyen hozzá.

Előzmény: ÁsítóSárkány (3006)
nefi101 Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3009

Hú, nagyon gyors vagy, a szokásos tempó. :)

P40-re emlékeztem, ez a P45 már tudja a GHS mechanikát. 2015-ös. Tetszik nekünk, köszi szépen!

Lehet, ez is lesz a befutó...

Előzmény: djuice (3005)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3008

egyelőre az akut veszély talán eltűnt, de inkább csak szőnyeg alá került a probléma...

Előzmény: djuice (3007)
djuice Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3007

Köszi, hogy nem tűntél el! ;)

Előzmény: ÁsítóSárkány (3006)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3006

A szokásos kérdés: Mi a cél a zongorával? Mire lesz használva?

 

Előzmény: nefi101 (3004)
djuice Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3005

Szia!

2 találat for You: 

https://gsfanatic.com/hu/hirdetes/557995/elado-yamaha-digitalis-zongora

 

https://zeneszapro.hu/hirdetesek/roland-fp7-digitalis-stage-piano (Ez nekem nagyon tetszett haveromnál régebben és bőséges szolgáltatásai mellett jó hangja is van.)

 

Próba szerencse, mindkettő pesti hirdetés. Sok szerencsét! :) 

Előzmény: nefi101 (3004)
nefi101 Creative Commons License 2021.10.14 0 0 3004

Sziasztok!

 

Nagyon régen jártam itt, akkor sokat segített ez a fórum, Ti. :) Akkor vettem egy elektromos zongorát (Yamaha-YDP-162), amit mai napig imádok, nagyon jó választás volt. (Ami döbbenet, hogy az árát is tartja.)

No de nem is ezért írok ide, hanem azért, mert unokahúgaim el kezdtek zongorára járni, és hangszervásárlás előtt állnak.

Amit tesóm mondott feltételként: 200eFt-nál ne legyen több, lehet használt, de legyen kalapácsmechanikás (billentés fontos lenne kezdő zongoratanulónak), hozzá pedál és megbízható márka.

Nos, megnéztem, hogy változtak az árak, és bizony ennyi pénzért nehéz jót kapni (én még hozzáadnék max. 30-at), úgyhogy 230-ig bezárólag keresnék zongorát a gyerekeknek. Használt abból a szempontból jobb lenne, hogy talán olcsóbban ki lehet fogni jobbat, úgyhogy ha van ilyen eladó, ismerősnek, bárkinek, szóljon!

A másik, hogy lehetőség szerint Budapesten legyen, ki lehessen próbálni megvétel előtt.

 

Láttam pl. ilyen árban Sencor zongorákat is. Nekünk ilyen néven vízforralónk van, úgyhogy gőzöm sincs, ez mit tud. :)

 

Hallgattam youtube-on Casiot is (ára most 180 eFt) pl. https://www.youtube.com/watch?v=SvCukC5fKXc itt, hát elég szintis hangja van. Mondjuk tény, hogy az én Yamahám hangszíne szerintem tökéletes, pláne, hogy 3 féle zongora hangszín közül is lehet választani. Emiatt ez nekem spec. nem tetszik.

 

Amilyen márkákat én ismerek, és amúgy megbízhatóak lehetnek:

Yamaha, Casio, Korg, Kurzweill, Roland.

 

Ha tudtok ajánlani, kérlek írjatok! 2 héten belül jó lenne venni egyet.

 

Köszönöm szépen előre is, ha bárki tud segíteni, akár csak ajánlásban, választásban.

 

 

marcony Creative Commons License 2021.10.07 0 2 3003

T. Djuice!

 

Teljesen egyetértek veled!

A meglelhető előnyökre kell tekinteni.

 

Az pedig igazán dicséretes, hogy ezt a topikot elkerüli a politika.

 

Üdv:

M

Előzmény: djuice (3002)
djuice Creative Commons License 2021.10.07 0 3 3002

Tudtuk eddig is kik lova hátán lovagolunk évtizedek óta, de a pöcegödörtől én tudom magam függetleníteni, hisz zenei, hangszers szakmai témákban meg mégiscsak itt ismerkedtünk meg jó pár értelmes emberrel, s már csak miattuk is, amíg nincs jobb, szerintem lehet maradni!

No politika, csak barátság! :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (3001)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.10.07 0 0 3001

Van egy olyan rossz hírem, hogy egy közéleti topic miatt hamarosan jó eséllyel elhagyom a teljes index fórumot.

Nincs értelme ilyen moderáció mellett a fórumon maradni, a gyakorlatban politikai vélemény alapú cenzúrának tűnik nekem a dolog...

Viszlát, és kösz a halakat!

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 0 2 3000

nem rosszak tényleg, maradnak

Előzmény: Russian0718 (2997)
djuice Creative Commons License 2021.10.03 0 0 2999

Csípős árú színpadi zongora érkezik, vadonat új kalapácsmechanikával.

 

https://www.gearnews.com/superbooth-2021-studiologic-numa-x-piano/

 

https://www.muziker.hu/studiologic-numa-x-piano-88 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.01 0 0 2998

ok, megtesztelem jövő héten fülessel :)

Előzmény: Russian0718 (2997)
Russian0718 Creative Commons License 2021.10.01 0 0 2997

Ha ki is próbálod őket, akkor majd Te is mondod.. :)

Előzmény: Törölt nick (2996)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.01 0 0 2996

ok, ha Te mondod :)

Előzmény: Russian0718 (2995)
Russian0718 Creative Commons License 2021.10.01 0 0 2995

Igen, ezek enyhén szólva amatőr alternatívák és meg sem közelítik a korábban említett pluginek minőségét.

 

Előzmény: Törölt nick (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.30 0 0 2994

működnek valóban, de ha már korg (v. arra hajazás), szerintem ezek is vannak olyanok:

https://www.fullbucket.de/music/vst.html

Előzmény: djuice (2990)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2993

ha tényleg 20 perceként újra indítható, tuti kipróbálom (

néztem már én is korábban, csak annyira sosem volt (meg gondolom nem is lesz) akciós még kontroller kuponnal sem, hogy megvegyem

Előzmény: djuice (2990)
Russian0718 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2992

A régi szép időkben volt egy Triton Extreme 88 szintim, abban benne volt minden expansion kártya.

Ez a plugin most visszahozta az emlékeket, remek cucc. :) (ahogy az összes Korg plugin)

Előzmény: djuice (2991)
djuice Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2991

Én amúgy egy ideje a Triton, Triton Extreme plugint nézegetem benne. Egykor milliós nagy szinti workstationök teljesen jó szoftver replikációik, olyan extrákkal, hogy ihaj!

Pl. a Tritonban az összes, magához a keyboardhoz korábban elérhető, méregdrága bővítőkártyák egzotikus hangjai is implementálva vannak, amit egyben sosem próbálhatott ki az ember annak idején vagy csak nagyon kevesen, akik bőven áldozhattak erre keresetükből, az eredeti alap hangszer ára felett! ;)

djuice Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2990

Új nap, új ötlet!

 

Van olyan kategória is, hogy stand alone, önmagában is futtatható! S bár a Roland Zenology free pont nem ilyen, de a Korg Collection igen!

https://www.korg.com/us/products/software/korg_collection/

 

Demóként letölthető és 20 percig teljesértékűen használható szoftver hangszerek próbálgatáshoz! A színvonal meg nagyon nem low level!!!

Egyedül menteni nem nem lehet bennük a beállításokat és 20 perc után újra kell indítani...

De nagyon karaj dolgok ezek ingyen!

 

djuice Creative Commons License 2021.09.28 0 1 2989

Ja! +1

Ha veszünk csak egy hangkártyát is, legtöbbhöz profi gyári, de nyilván azért még nem fullos teljesértékű, mégis "ingyenes" szoftvercsomagot kapunk, ami meghaladja magának az eszköznek is az értékét, messze felülmúlva tudásban, minőségben, sok ingyen letölthető amatőr programocskát.

Csak 1 példa, hisz egy hangkártya általában a 2. minimális lépcső computeres zenéléshez.

 

https://m.alza.hu/presonus-audiobox-usb-96-25th-anniversary-d6388127.htm

 

Előzmény: Törölt nick (2987)
djuice Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2988

1 gyerkőc más mint mi öreg rókák. :) Az most fedezi fel a világot. Az nem megelégszik, az mindent akar (látni, tudni stb).

 

Abból indultam ki, hogy egy ismerősöm, aki régen Cubasen szocializálódott, nemrég VSTi próbálgatásra én is a VSTHostot javasoltam neki, csak mert egyszerű, free. Aztán sírva menekült tőle, mert nem értette az egészet egy Cubase után.

Hozzáteszem, én se rakom fel a Cubaset vhova, ha vmit ki akarok próbálni, de a vst3 és még újabb pluginek (pl. Roland Zenology Free) már meghaladják az ingyenes host progik futtatási képességét, hogy el se indulnak vele.

Ebből kifolyólag akartam inkább következetesebb tanáccsal szolgálni.

Előzmény: Törölt nick (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2987

nyilván aki ebből él (v. csak ez az örömre :) jobban járhat a fizetős dolgokkal (a KVR-ben is van amúgy dögivel), de azért a free termékek közt is van pár használható, és az sem rossz, hogy egyből jelzi, ha frissült a plugin

 

az olyannak meg, mint pld. én, aki hetente egyszer - ha egyáltalán - elindítja vmelyik DAW-ot (mert mondjuk van ott vas hangszer is), annak elég felesleges 100 Euro-s programokat NEM használni  /ráadásul az én fülem már van szerencsére annyira rossz, hogy nem veszem észre a különbséget a fűrészjel modellezések között, csak zúgjon :)/

Előzmény: djuice (2985)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.28 0 1 2986

Világos (mint a vakablak :) ) -- ezért is kérdeztem viszonylag az elején, hogy elég lehet-e...

Előzmény: djuice (2985)
djuice Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2985

A KVR-t a 2000-es évek kezdetétől ismerem, de azért a freeware dolgoktól nem dobtam hanyat magam sosem. A gyári fizetős dolgok sok esetben összehasonlíthatatlanul profibb és jobban optimalizált szoftverek. Persze azóta minden sokat fejlődött, de azért nem fonják ott sem kolbászból a kerítést. Magyarán ismerkedni, próbálgatni nem rossz egy kezdőnek, de aki profibb dolgokhoz szokik már az elején (pl. sok hangszerhez, hangkártyához stb. is jár a gyári vagy 3. fél kínálta pro szoftver), az nem jár úgy, mint aki Trabanton tanul vezetni és aztán az Audiban is a kormányváltót keresi, meg a tekerős ablakot. :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2983)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2984

ja, az egy aranybánya :) akciós fizetősökhöz meg pld. ez

Előzmény: ÁsítóSárkány (2983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!