Keresés

Részletes keresés

spapda Creative Commons License 2011.05.25 0 0 24262

Alapvetően a kés a lényeg (azt többet használnám), nem a fogó, de jó lenne, ha fogó is lenne rajta, és nem akkora, mint a Victorinoxokon. De miért felejtős a többi a Skeletoollal szemben? Elvégre az is 420-as acél, mint a többi. Tudom, hőkezelés és társai, de azért egy Buck csak nem utazik annyira gagyi 420-as acélban. A 154CM acélból készült Leatherman pedig még a 420-as Skeletoolnál is 30%-kal drágább, az már nagyon sok. Nem kötekedésből, mert még sose volt Leatherman cuccom, de tényleg szeretném tudni, mitől tartod egyértelműen jobbnak a kés+fogó kategóriában a többinél?

 

Viszont most láttom a Leatherman Freestyle-t, ez árban is egész szimpatikus darab. A csavarhúzón (illetve annak hiányán) még filózok, mert eddig a legtöbb urban csavarozós kérdést megoldottam a kis Victorinoxommal, de azt 1 hete sikeresen elhagytam az ország másik felében... :(

Előzmény: xlsxls (24253)
ronya1 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 24261

küldtem este-reggel.....

este furán állt a freemail, lehet el sem ment, sokszor vicces

 

ilyen szakmai szavakat nem értem ám.......  viszi a vasat vagy nem viszi ez a lényeg :)))

Előzmény: H_G (24259)
apii Creative Commons License 2011.05.24 0 0 24260

20 már biztos van.:-))

Előzmény: ronya1 (24257)
H_G Creative Commons License 2011.05.24 0 0 24259

Hát nyitni ezt nagyon könnyű és törv. méret is, csak én nem szeretem a hollowgroundot -- a szemetek /CRKT/ azt írták a honlapon, hogy flat.

 

Akkor írj egy mailt (az itteni címem működik), ne zavarjuk a többieket ezzel.

 

Előzmény: ronya1 (24258)
ronya1 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 24258

nem használom már rengeteg éve, aztán csak eszi a rozsda (mondjuk nemrég lekentem fegyverolajjal)

aztán látom egyesek mennyire beindulnak az ilyen bicskákra, szóval ha érdekel megboltolhatjuk, legalább lesz a gyereknek is egy kése, azt a bicskát nem tudja kinyitni olyan erős a rugója, meg kissé túlméretes is......

Előzmény: H_G (24256)
ronya1 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 24257

az tuti hogy nem mai darab, szerintem van 20 éves is.

de nemigen volt használva, ezred részét nem kapta mint a mostani késem :)

Előzmény: apii (24255)
H_G Creative Commons License 2011.05.24 0 0 24256

Attól ha nagyon meg akarsz szabadulni, adhatok érte egy ilyet, nagyon keveset használt állapotban:

 

http://hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=1295

 

(A tokja már talán nincs meg, de az úgysem volt nagy szám.)

Előzmény: ronya1 (24254)
apii Creative Commons License 2011.05.24 0 0 24255

Hagyományosnak hagyományos, de nem mai darab.Köszönöm a felajánlást, de nem élek a lehetőséggel.

Előzmény: ronya1 (24254)
ronya1 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 24254

nézd meg a 22748 hozzászólásomon lévő képeket

mit szólnál hozzá?

minimális polír aztán olyan mint az új


Előzmény: apii (24248)
xlsxls Creative Commons License 2011.05.23 0 0 24253
Hát, szerintem ha tényleg fogóra is szükséged van, a többit el lehet felejteni. A 25 év magyar gari se rossz dolog.
Előzmény: spapda (24250)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 24252

Kössz! Már értem miért nem lehet  közterületen hordani. 

Előzmény: monster-inc (24251)
monster-inc Creative Commons License 2011.05.23 0 0 24251
Előzmény: Törölt nick (24249)
spapda Creative Commons License 2011.05.23 0 0 24250

Nem lenne rossz a Skeletool sem, bár egy picit nekem túldimenzionált a megjelenése. A legnagyobb hátrány az ára, még a 30%-os kedvezménnyel is drágább a többi alternatívánál.

Előzmény: xlsxls (24244)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 24249

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz: " francia kés "

 

Mennyiben különbözik az egyéb bicskáktól és miért ilyen veszélyes?

 

Pár képet ha felrakna valaki, megköszönném. 

apii Creative Commons License 2011.05.23 0 0 24248

  Üdv urak!
Eladó ez a keveset használt,Spyderco Byrd Flight G-10-es kés.
* Penge hossza: 87 mm
* Penge vastagsága: 3 mm
* Penge anyaga: 8Cr13MoV
* Markolat anyaga: G10
* Teljes hossza: 200 mm
Pár karc van a pengén, nagyon minimálisak.Faragáson kívül nem használtam másra.
Csere is szóba jöhet, főleg hagyományos magyar bicskára, de mindent lehetőség érdekel.
Ára 5000Ft.

 

 

 

 

full tang Creative Commons License 2011.05.23 0 0 24247

Sajnos pénzhiány miatt meg kell válnom a SOG Field Pup fp3 késemtől. Vadonat új, sosem használtam.(sajnos egyenlőre csak erről tudok képet feltenni)

Illetve egy Tóth Pál féle Nagykezűtől, ez is új.

Mindkét kés 15.000Ft

Érdeklődni a varro82 féreg freemail pont hu  címen, vagy a 70 hatszáz 51 hetvenegy-es telefonszámon lehet.

 

 

ronya1 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24246

lenne benne dugóhúzó akkor lecserélném a svájcit egy ilyenre

Előzmény: xlsxls (24244)
Falcon 2 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24245

Köszönom elkelt a hirdetett késem!

Előzmény: Falcon 2 (24238)
xlsxls Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24244
Skeletool nem tetszik? Könnyebb mint a Buck, klipszes, normális fogó van rajta, bitfoglalat, van 154CM pengével is. A késportálon most közös beszerzés keretében 30%-os kedvezménnyel megveheted.
http://www.u64.hu/index.php?CAT=43&PROD=79
Előzmény: spapda (24242)
ronya1 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24243

ehhez már nem tudok mit hozzátenni. teljesen korrekt írás :)

 

de ha emlékszik az olvasói közösség akkor tudja jól milyen kritériumokat támasztottam vételkor

amúgy beszereztem egy svájcit eszegetni, sikerült ugyanolyant mint amit eltörtem

legutóbbi túrán vittem mindkettőt, de a manix ki sem volt nyitva

a manix mostanság gajjazókés, sokat gyalogolok és szabdalom a fej és egyéb magasságban lévő ágakat-bogakat

 

én egyik tárgyamhoz sem tudok igazán érzelmileg kötődni, lehet ezért is kapom a barbár jelzőt.....

Előzmény: spapda (24241)
spapda Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24242

Na de lenne egy másik témám is: szeretnék egy olyan kést, amin van fogó is. Alapvetően EDC jellegről lenne szó, tehát napi használatra alkalmas (és szabályos) méretű penge, egy használható méretű fogó és lehetőleg csavarhúzó (mindkét típusból) legyen rajta, valamint az ára se legyen horror. A súly és méret sem utolsó, nem akarok kilókat cipelni feleslegesen. Amik eddig kiestek:

- Victorinox. Az ő fogóik túl kicsik, még a legnagyobb, Safari szérián is.

- Wenger. A Ranger sorozat már sokkal szimpatikusabb fogóval rendelkezik, de egy svájci bicskás portálon azt olvastam, hogy a korábbi Rangerekhez képest nagyon kicsire nyitható a fogó, a penge mérete és a viszonylag nagy súly is probléma, valamint drágának érzem a fogós változatokat.

- Multifogók (Leatherman, Gerber stb). Itt meg az a baj, hogy általában a fogóra van kihegyezve a dolog, emiatt kicsi (4-5.5 centis), vékony pengét kapnak a kisebb modellek, a használható méretű pengével ellátott darabok meg már túl nagyok, nehezek és tele vannak felesleges funkciókkal (körömreszelőtől a fűrészig mindenfélével).

 

Eddig összesen két típust találtam, ami kb. megfelel az igényeimnek. Az egyik a Buck X-Tract széria. Ötletes, hogy minden egy kézzel nyitható rajta (a csavarhúzók is), na meg mintha itt is írta volna már valaki, hogy a 420-as acélból a Buck a jobbak közé tartozik. Kár, hogy nem klipszes rögzítésű. A másik találat a Tool Logic SL Plier, amivel most találkoztam először, eddig csak a szikravetős, meg LED-es késeikről hallottam. Van klipsz, könnyebb a Bucknál is, valamint korrektnek tűnik a fogó, de vajon mennyire jó a Tool Logic acélja? Valahol azt olvastam, hogy ez is 420-as, de mennyire gyárt jó cuccokat a Tool Logic? Ronya1 topictárssal ellentétben nem akarok konzervet nyitni vele, de azért érdekel, hogy vajon mekkora a különbség a két gyártó között. A félig fogazott él amúgy nem zavar, ez nem szempont.

 

Ezek között vacilálok. Esetleg ismer valaki más, fogóval ellátott kést (vagy pengével ellátott fogót), ami kb. megfelel a fent leírtaknak?

spapda Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24241

Nem kell komolyan venni a dolgot, ronya1 topictárs a hivatalos határfeszegetőnk (és konzervfeszegetőnk is egyben), egyfajta McGyver, aki mindent a késsel old meg, ráadásul multifunkciós svájci sem kell neki, egy penge - ezer felhasználási terület.

 

Számára a kés ugyanolyan használati tárgy, mint egy távirányító, kalapács, fakanál, fúrószár, törölköző, zseblámpa stb. Nem csinál fétistárgyat a késből, ahogy azt a legtöbb férfi teszi, így sokak szemében extrém lehet a hozzáállása, volt is már pár vitánk a topicban ezzel kapcsolatban. Máshonnét nézve viszont van igazság az ő álláspontjában is: szeretjük a kés szerepét túlmisztifikálni. Sokan elfelejtik, hogy az ember-kés kapcsolat jó esetben abszolút fölérendeltségi, uralkodó viszony, vagyis a kés egy eszköz, amit az ember a feladat megoldására használ, bármiféle érzelmi faktor nélkül. Nyilván egy örökségből származó bicskára ez nem igaz, de valahol a két véglet között egészséges az ember és a kés kapcsolata.

Van az, aki dédelgeti, vitrinben tartja a kését, illetve nagyon sokan a kés "kedvéért" alakítják át vágási, szeletelési szokásaikat, ezzel nehezítve saját munkájukat. Közben pedig tesszük a gúnyos megjegyzéseket a nőkre, akik a kés eszmei értékével mit sem törődve, úgy vágnak, szeletelnek, ahogy az nekik a legkényelmesebb (csont, üvegtányér és barátai). Ezzel persze viszik ki az élét a késnek, de végülis mi a lényeg? Az, hogy óvjuk, védjük és minél hosszabb ideig megőrizzük a kés élét, vagy az, hogy a lehető legkényelmesebben végezzük el velük a munkát? Szóval picit olyan, mint az autókban az üléshuzatvédő.

 

Nyilván a másik véglet pedig a konzervnyitás, aminek megint semmi értelme, hiszen egy célszerszám segítségével megkímélhetjük a késünk élét a komolyabb, késsel végzendő tevékenységekhez, és a célhardver sem követel kompromisszumokat. A svájci bicska konzervnyitója tényleg nem a legjobb választás, sem ár, sem méret, sem használhatóság szempontjából, de erre a kérdésre is van megoldás. Túrázás, sátrazás, vadkempingezés céljából nálam szokott lenni pl. egy összecsukható konzervnyitó, ami kb. 100 Ft bármelyik hipermarketben. Súlya minimális, fizikai kiterjedése összemérhető egy dögcéduláéval, az ára értelemszerűen jelképes, a konzervnyitási sebessége pedig az összes bicskás megoldást veri, ennél gyorsabban késpengével sem nyit senki konzervet. Ja, és tartós, már nem is tudom, hány éve állandó tartozéka a kajás pakknak.

 

Ezzel a konzervnyitós dologgal csak azt akartam érzékeltetni, hogy van arany középút. Felesleges annak a kés, aki félti a vágástól, de az sem szerencsés, ha valaki mindent késsel akar megoldani, elvégre az emberi civilizáció folyamata bebizonyította, hogy a legtöbb feladatra létezik jobb megoldás - ha nem így lenne, akkor még ma is késsel oldanánk meg mindent.

Az már más kérdés, hogy ki hol húzza meg a határvonalat a kreatív, többcélú felhasználás és a barbár eszközpusztítás között. Valószínűleg mindenki máshol. Ha elvonatkoztatunk ronya1 topictárs extrém kijelentéseitől, akkor végülis kimondhatjuk, hogy ő a kimondottan tartós, strapabíró túlélőkést keresi.

 

Mert ma baromi divatos kifejezés lett a "túlélő" jelző, de vajon mit lehet velük túlélni? Milyen túlélési szituációra van a legnagyobb esélyünk? A dzsungelben való táplálékszerzés és menedékkészítés, vagy a városi katasztrófa/háború helyzetére? Sok kérdést felvet a téma, nem is ragozom tovább, szerintem így is sok témát súroltam, gondolatébresztés céljából. Úgyis az a lényeg, hogy mindenki arra használja a kését, amire hasznosnak találja.

Előzmény: laci-ka (24239)
laci-ka Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24240

Ja és egy konzervdobozt ki lehet nyitni bármivel aminek hegye van és egy pici éle mondjuk akár egy ollóval is.Viszont egy ollóval nem biztos,hogy el tudsz fogyasztani kultúráltan egy darab szalonnát.

laci-ka Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24239

A kés számomra egy vágóeszköz.Eszem vele .Ha lemezt akarok vágni arra ott a lemezvágó olló vagy a konzervnyitó ha fát akkor ott a balta. Ezért van még éle nálam egy harmincéves bicskának.Szerintem fogalom zavar van.

Előzmény: ronya1 (24233)
Falcon 2 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24238

A zsebkés sajnos nem kelt el a vevő meggondolta magát,úgyhogy sürgősen eladó a lentebb hirdetett Spyderco Native III egykezes...........

 

Csak ma 6000.-ért vihető a XVI.-kerületből

Érd +3620/7783570

Előzmény: Falcon 2 (24230)
Falcon 2 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24237

Nagyon Köszönöm a lenti hsz.ben hirdetett Spyderco ELKELT!

Előzmény: Falcon 2 (24230)
ronya1 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24236

na ez igaz, de ha megy az ember túrázni nem visz 20 féle célszerszámot

ezért állokén mindig úgy a dolgokhoz hogy mit kelljen tudnia.

aztán úgyse használom mindenre.. vagy éppen semmire

a svájci bicska tényleg jó dolog, legfőképp a dugóhúzó miatt :)

na de ha annak a konzervnyitójával kellene bontogatni akkor inkább késsel körbevágom

még utána a késélezést is beleszámolva is gyorsabb

na de mivel jó a kés, nem kell élezni :))

Előzmény: Törölt nick (24234)
stellaz2 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 24235

Ezért jó a svájci bicska, mert van rajta konzervnyitó.

 

Vagy szerezni kell egy ilyet

 

http://2.bp.blogspot.com/_XDojm-Y9CHw/SsdhNUFbfdI/AAAAAAAAAVI/h0jKzxoSRUU/s320/konzervnyitó.jpg

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 24234

dehát arra a célra ott a konzervnyitó! :-o

Előzmény: ronya1 (24233)
ronya1 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 24233

azért konzervesdobozt tudnia kellne nyitnia,  a párszáz forintos kisipari konyhakések is simán nyitják, és utána a paradicsomot viszik

Előzmény: laci-ka (24231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!