Keresés

Részletes keresés

Nacho Creative Commons License 2004.07.19 0 0 258

Mondjuk azért az elég ritka, hogy az embert végigmotozzák, még ha igazoltatnak is.

Nálam eddig mindig (mindig... pontosan kétszer) csak addig jutottak, hogy elkérték a személyit, és amikor magyarul válaszoltam, hogy "máris adom", otthagytak, hogy ha magyar vagyok, ég áldjon...

 

Azért nagy valószínűséggel gumilövedékest olyan emberek hordanak, akik kifejezetten önvédelemre készülnek fel. Ezzel - talán - a rendőrök is tisztában vannak. A napi zsebpénzt pedig jól jön bárkinek, legyen rendőr, orvos, politikus, tanár. És az a helyzet, hogy ezt - bizonyos határokon belül - meg is érti  az ember. Ebben az országban a talált kétforintosért is megéri lehajolni... Bár rebesgetik, hogy azon is lesz hamarosan adó. :D

 

Szal' szerintem hordhatod nyugodtan (csak biztonságosan!), és akkor nagy baj nem érhet... semmilyen szempontból. Én is azt fogom tenni, ha végre összegyűlik rá a pénz pár héten belül. Persze addigra a Gunboxból majd valaki elviszi az alutokost és akkor kicsit szomorú leszek... :)

Előzmény: MirmiX (255)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 257

hi,

"

Szal milyen büntetést kaphatok ha igazoltatnak és megtalálják nálam a töltött Flobertet (10mm )? Remélem elkobzás nincs mert akkor inkább futok el a zsaruk elől.

Válazsokat előre is thx!"

 

Teljesen hivatalosan max. 50k HUF birsag+elkobzas.

 

De nem hivatalosan ugyanugy mukodik, mint a gyorshajtas elintezese (zsebbol zsebbe).

 

DE mondjuk en nem tudom minek nyivakolni emiatt, mert imho akinek a szaros birsag+elkobzas fontosabb szempont, mint a sajat biztonsaga, az ne hordja, oszt keszen van.

 

Aztan ha jonnek ketten ejszaka veled szemben es elkerik az esetleg legalabb ennyibe kerulo mobiltelefonod, nyaklancod, penzatrcad, oradat, es meg jol ossze is rugdosnak, akkor lehet gondolkozni, hogy megis megerte volna a birsag kockazata, igy UTOLAG.

Előzmény: MirmiX (255)
Player11 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 256

Hát persze hogy de!

+ szab sért. bírság ha ragaszkodsz a papírhoz a feljelentésről mert ha nem készül papír akkor csak elteszi magának.

Előzmény: MirmiX (255)
MirmiX Creative Commons License 2004.07.19 0 0 255

Hi! Lenne egy kérdésem mit kaphatok ha töltött gumilövedékes pisztollyal mászkálok az utcán ?( amit elvileg nemlehet ,ami tulajdonképpen baromság;) mivel hogy forgótáras így ha megtámad tegyük fel 5 helybéli kemény csávó mitcsinálok előveszem és "gyorsan" betárazom?;)

Szal milyen büntetést kaphatok ha igazoltatnak és megtalálják nálam a töltött Flobertet (10mm )? Remélem elkobzás nincs mert akkor inkább futok el a zsaruk elől.

Válazsokat előre is thx!

gvass1 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 254
"

naszoval felhivtam a kesernyésműveket hogy v6g aluminium modelt lehet e kapni a válasz az volt hogy idönként lehet ,direkt rákérdeztem a dobra azt mondták az is Al, az egész az,

és később lehet érdeklődni. A fegyverboltos beszélt össze vissza vagy én értettem félre?Vagy jobban kell érdeklődni?-és van eredmény:)"

 

Nem mondott igazat.

Aluminiumdobost 2 eve nem gyartanak. Alutokosat is valoban nagy neha csak.

 

A www.gunbox.axelero.net boltban van eppen.

 

Előzmény: petn (253)
petn Creative Commons License 2004.07.15 0 0 253

naszoval felhivtam a kesernyésműveket hogy v6g aluminium modelt lehet e kapni a válasz az volt hogy idönként lehet ,direkt rákérdeztem a dobra azt mondták az is Al, az egész az,

és később lehet érdeklődni. A fegyverboltos beszélt össze vissza vagy én értettem félre?Vagy jobban kell érdeklődni?-és van eredmény:)

gvass1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 252
" válasz | <A onclick="w=window.open('viewArticle?a=37337340&t=9084863','forum_article','width=650, height=400, scrollbars=yes, resizable=yes');w.focus();return false;" href="http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=37337340&t=9084863">megnéz | könyvjelző 2004.07.12 16:54:11 (251)

még valami: mindenestre jól felnagyítják a töltényeket a hírdetésekben hogy nagyobbnak nézzenek ki:)és azt is tudod hogy mekkora egy 7,5j alatti dobjának hossza?vagy akinek volt már a kezében...előre is köszönöm a választ

"

 

????????????

A dob ugyanakkora, a toltenyurok mas meretuek.

 

Kivulrol nem tudod megkulonboztetni a ketfele energiaszintu cuccost.

 

A hirdetesekben imho nem nagyitjak fel a toltenyeket, nem tudom mire gondolhatsz.

Előzmény: petn (251)
petn Creative Commons License 2004.07.12 0 0 251
még valami: mindenestre jól felnagyítják a töltényeket a hírdetésekben hogy nagyobbnak nézzenek ki:)és azt is tudod hogy mekkora egy 7,5j alatti dobjának hossza?vagy akinek volt már a kezében...előre is köszönöm a választ
Előzmény: gvass1 (250)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 250
"a v6g aluminium modelt már tényleg nem lehet kapni" De, a GunBox fegyverboltban (www.gunbox.axelero.net ) alutokos meg van kb. 1 db. "az elöbbi hozzászolást jól értettem a 35j-os model gyakorlatilag egyezik a 7,5 alattival hmm ez érrdekes hogy nem szakad darabjaira az 1mm es falvastagságával vagy hogy meg merik kockáztatni hogy felrobbanjon." MUSZAKILAG (anyag, felepites) azonos, de persze a meratadatok elteroek, igy ketfele tolteny es fegyver NEM csereszabatos.
Előzmény: petn (248)
szabo132 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 249

Sziasztok!

Szeretnek famarkolatot V6g-re, ha van valakinek 1 felesleges szoljon!

petn Creative Commons License 2004.07.11 0 0 248

az elöbbi hozzászolást jól értettem a 35j-os model gyakorlatilag egyezik a 7,5 alattival hmm ez érrdekes hogy nem szakad darabjaira az 1mm es falvastagságával vagy hogy meg merik kockáztatni hogy felrobbanjon.

a v6g aluminium modelt már tényleg nem lehet kapni?:(

Wittmann Creative Commons License 2004.07.06 0 0 247

 

Magyarországon mindenki skót! :) Tanár fizetésből meg pláne:)

 

"de az igazi szarrago imho az, aki 20 ropiert Smith and Wesson minoseget var el..."

 

Huhh.. Akkor én szerencsére nem vagyok ez a kategória, mert én a gyengébb minőségű spiáter cuccot várom 20 ropiért. (16 ért inkább adócska nélkül ).

Szerintem annyit ér.

hunserv Creative Commons License 2004.07.06 0 0 246
Eh, dehat 20 ropi. Csak tudod magyarhonban 25% a sarc, nem am tized meg huszad... NEGYED... tessek matekolni es ki is jon a 25 ;(
Előzmény: Wittmann (244)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.06 0 0 245
"

Tényleg. Tudja valaki miért oylan drágák a gumisok?"

 

Ize, mihez kepest?

Pont ugyanannyiba kerulnek, mint  keseru megfelelo 9 mm Flobert (semmire sem jo) modelljei)

 

"Mert az egy dolog, hogy krómozás, meg famarkolat, de az hogy az alapmodell 25, az szerintem kicsit túlzás ár. Vagy én vagyok a skót? (tudom: igen) "

 

Igen, te vagy skot:-)) (ez hianyzott lelkednek?)

 

Nezd meg mit kapsz a nemzetkozi piacon ennyiert (100 euro alatt picivel): altalaban full-spiater gazrevolvert - szebben kidolgozva, de semmivel sem masszivabb (sot) kivitelben.

A gumilovedekes mezonyben meg hasonlo arak vannak, a legeccerubb 1-lovetu full-muanyag vagy full-spiater cuccok is 100 euro korul vannak.

Lasd pl. itt:

http://www.guns2u.com/products/defense_pistol/sapl_self.htm

 

A jobb minosegu revolverek sjanos 200 euro korul mozognak. Lasd:

http://www.guns2u.com/products/defense_pistol/safegom.htm

 

"De nem gondoljátok, hogy egy ilyen minőségű spiáter cuccnak nem szabadna 20 nál többe kerülni?"

 

Azt elmondhatjuk, hogy a Keseru-fele csodak nem a fegyvertechnika stb. csucsai, es, mint muszaki alkotasok, haaaat ugye, de az igazi szarrago imho az, aki 20 ropiert Smith and Wesson minoseget var el...

Előzmény: Wittmann (244)
Wittmann Creative Commons License 2004.07.06 0 0 244

 

Tényleg. Tudja valaki miért oylan drágák a gumisok?

Mert az egy dolog, hogy krómozás, meg famarkolat, de az hogy az alapmodell 25, az szerintem kicsit túlzás ár. Vagy én vagyok a skót? (tudom: igen)

De nem gondoljátok, hogy egy ilyen minőségű spiáter cuccnak nem szabadna 20 nál többe kerülni?

gvass1 Creative Commons License 2004.07.06 0 0 243
"Nem tudja valaki hol lehet Keserű gumishoz titán forgotárat kapni?" :-))))))) Ugyanott ahol krom-molibden acel tokot es mahagoni famarkolatot kapni hozza:-))
Előzmény: ffeerrii (241)
hunserv Creative Commons License 2004.07.06 0 0 242
eh, akkor man` a tokot is erdemes lenne lecserelni rahta, meg kb minden egyebet.
Előzmény: ffeerrii (241)
ffeerrii Creative Commons License 2004.07.05 0 0 241

Nem tudja valaki hol lehet Keserű gumishoz titán forgotárat kapni?

.

.

...na jó csak vicc volt.

MirmiX Creative Commons License 2004.07.01 0 0 240

Thx a Válazsokat!

 

Visszakerestem és tényleg irtátok már a 6 mm es startpatront (valszeg álmos voltam és átsiklottam felette!:) holnap be is nézek a városba remélem kapni itt Miskolcon is ilyent!

 

Mivel nem pesti vagyok és a gunbox nemvállal postázást és nemakarok felmenni Pestre ezért igy kérdezem hoyg lenne -e valaki aki megvennénekem és utánvétellel elküldené a honaajjtokot !Természetesen nem holnap ha nem majd megbeszéljük csak érdekelne hogy lenne -e itt valaki ?Vagy jobb ha személlyesen vezsem meg?Gondolok itt arra hoyg lehet hogy kicsi vagy nagy lesz rám de gondolom hoyg lehet azért állitani bizonyos határokon belül!

 

 

gvass1 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 239

"Sziasztok én még uj vagyok itt nemrég akadtam erre a forumra de ezt a topicot elolvastam az elejétöl"

 

Hat, nagyon nem ugy tunik, tekintve feltett kerdeseidet...

 

"Eleddig 6 gojot löttem vele mert itt nálunk elég drága bele a kis drága ,100FT /darab a lelkem de az eladó jo 45 ös 50 es "

 

Mint jeleztek, ez konnyeden ujratoltheto, a 6 mm STARTpatron 1500 ft/100 db, mig a gumilovedek 600 FT/100 db, tehat 15-21 ft/loves aron lehet - es celszeru is - gyakorolni.

 

 

"MAjd valahoyg orvosolom! (ittjegyzem meg ha valaki tud olyan pisztolytartó táskát amivel a honom alá rejthetném el a stukit azt megköszönném "

 

Honaljtok 4500 Ft.

www.gunbox.axelero.net

Előzmény: MirmiX (235)
Wittmann Creative Commons License 2004.07.01 0 0 238

 

Hi!

 

Ha netalán csinálnál lövésteszteket akár emberen, akár hűtött margarinon vagy ilyesmi akkor képeket nagyon szívesen fogadnánk:)

Előzmény: MirmiX (235)
vargaur Creative Commons License 2004.07.01 0 0 237

Basszus,

Miért lenne drága vele lövöldözni?

Ha  ez is olyan mint az én 12 miliméteresem akkor a 9 Ft ért megkapható startpatronnal ujra lehet tölteni, ha meg nem találod meg a gumibogyót, az még + 10 Ft legalább is itt Szegeden tehát  kb max. 20 forintból megoldható.

Azt meg hogy ólomra csréled semmi értelme, a többi ezzel a témával foglalkozó topicot is végigolvasod, akkor meglátod, hogy pont a hatásosságát veszti el.

A 10 mm es ólomlővedék, jó ha csak kiesik a végén és megüti a lábujjadat.

Mindenesetre ha igy jársz viselj zárt cipőt :))

Szia VGy

 

Előzmény: MirmiX (235)
MirmiX Creative Commons License 2004.07.01 0 0 236

MEgint én vagyok elfelejtetem emlitenihogy haverom megkért emlitsem meg hogy elado egy P-800 Gamo Légpisztoly 13E FT ért 1 hetes és egy Flobert 5000 Ft ért !Akit érdekel az hivja ezt a Számot:

06302877575

MirmiX Creative Commons License 2004.07.01 0 0 235

Sziasztok én még uj vagyok itt nemrég akadtam erre a forumra de ezt a topicot elolvastam az elejétöl .Ma volt szerencsém vásárolni egy 10mm es gumilövedékes flobertet az első benyomás rola nemrosz.

Bár nemolyan errettentő a hangja mint a régebbi egylövetűmnek azért elég riasztó

Eleddig 6 gojot löttem vele mert itt nálunk elég drága bele a kis drága ,100FT /darab a lelkem de az eladó jo 45 ös 50 es ilyesmit emlitett hogy ehhez a tipushoz lehet hazsnáli olomlövedéket amit ugy kell beszerezni hoyg nekem kell beszereznem a hüvelyt meg az olmot és valahogy gondolom bele kell pattintani vagy ilyesmi.Valszeg ezt a megoldást választom ha igaz és tényleg megvalósitható!Erröl várnék véleményt hozzáértöktöl itt a topicban remélem megvalositható mert igy 1 gojo 20Ft ba sem kerülne és azért az mégis csak olcsobb!

A fegyver 6 lövetű kromozott bár mikor hazahoztam észrevettem hoyg egykét helyen azért már meg meg kopott (pedig a pult allatt egy átlátszó üveglap alatt volt) nemtudom lehet viszaviszem kcsereéltetem egy szebbre!:))

Tudom hoyg nem ez a légyeg egy önvédelmi fegyvernél de azért mégis !:)

Szoval az első napi tapasztalat nemrosz sulya is van rendesen szoval ha Boris szavával akarok élni akkor "Ha nemmüködik legalább ütni is lehet vele!" Eddig szerencsére ez müködött.,)

jah egyépként árban 34.400Ft volt +2E 20 db golyo hozzá amiböl még van igy 14 db!

+2030 Ft tok tártartóval a tetején (bár szerintem ezt nem forgotáras hoz találták ki de már mind1 majd bezserzek egy jobbat!

NEgativumok: Bazinagy ugyhoyg rejtve nemtudomhoyg hogyfogom hordani föleg nyáron!:( Télen még csak-csak de most ...még nemtudom bárhova rakom (csiptretem fel ) oldalra vagy a hátamhoz REndkívül feltünő a dudor !:(

MAjd valahoyg orvosolom! (ittjegyzem meg ha valaki tud olyan pisztolytartó táskát amivel a honom alá rejthetném el a stukit azt megköszönném és meg is vásárolnám sajnos itt nálunk nemlehet kapni ilyent!:( PEdig mással nemhiszem hoyg megoldható ha nincs sehol akkor majd házilag gyártok egyet valahogy !

Nah ennyi lenne most hirtelen!

Szerintem hamarosan majd képet is tudok róla mutatni !

 

Wittmann Creative Commons License 2004.06.24 0 0 234
"Hat,
ezen kerdesed lenyeget mar 100+1x kitargyaltak itt a forumon."

Ez igaz,elolvastam topic-ot de így összefoglalva mégis jóbb azért.:)

Köszi!

Psychedelicatessen Creative Commons License 2004.06.24 0 0 233
Oké, kösz a gyors válasz. :-)
Előzmény: gvass1 (232)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.24 0 0 232
"Oké, és szabálysértés esetén milyen bírságra lehet számítani?"

Max. 50 k HUF penzbirsag plusz eszkoz elkobzasa.
De, allitolag (erted?) ez ugyanugy elsimithato, mint a gyorshajtas...

Előzmény: Psychedelicatessen (231)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2004.06.24 0 0 231
Oké, és szabálysértés esetén milyen bírságra lehet számítani? Nem mintha ezt tervezném a közeljövőben, csak érdekelnek a lehetőségek és kockázatok. :-)
Előzmény: gvass1 (225)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.24 0 0 230
"Egy olyan kérdést tennék fel, ami szerintem a hozzám hasonló kevésbé "hozzáértő" emberekben már megfogalmazódott...(persze csak a lényeg haonló:)
Szóval: Tegyük fel, hogy este sétálok az utácán, de az egyik szórakozóhely mellett belémköt egy keménycsávó. A bunyó elkerülhetetlennek tűnik, a csávó már el is indul felém gyors léptekkel. Előveszem a fegyver, mivel tisztában vagyok önvédelmi eszközöm "képességeivel", ezért leadok 1-2 lövést a bunyós fejére. Ezután sikerül meglécelnem.
Ezután mi történhet?
A fickónak betört az orra, netalán az egyik foga, 8 napon túli sérülés, feljelent..
Vagy hallották a lövést és feljelentettek.
Kijön a rendőrség...
És itt mi van?
Elveszik a fegyveremet és eljárás? "

Hat,
ezen kerdesed lenyeget mar 100+1x kitargyaltak itt a forumon.

1. ha teheted, akkor huzzal el minel gyorsabban helyszinrol - a nem halalos eszkozok ponterre adnak jo lehetoseget

2. ne vard be a rendort semmikeppen (hacsak nem telezed fel, hogy nev szerint felismertek) - ebben az orszagban a rendroseg kapacitasa kevesebb annal, hogy iylen piszlicsare ugyekben komoly nyomozas follyon.

3. Ha fenti 2 pontot nem teljesited, akkor az eljaras vegen majd a birosag dont arrol, hogy jogos vedelmi helyzetben voltal-e

4. A 3. pontbeli eljarastol telejsen fuggetlenul masik eljaras indul az eszkoz miatt, ha az nem jogszeruen volt nalad.

A jogszerutlen eszkoz nem teszi a jogos vedelmi helyzetet jogtalanna, es a jogos eszkoz sem teszi a jogtalansagot (jogos vedelem kereteinek tullepeset) jogossa!

Előzmény: Wittmann (229)
Wittmann Creative Commons License 2004.06.24 0 0 229
Egy olyan kérdést tennék fel, ami szerintem a hozzám hasonló kevésbé "hozzáértő" emberekben már megfogalmazódott...(persze csak a lényeg haonló:)
Szóval: Tegyük fel, hogy este sétálok az utácán, de az egyik szórakozóhely mellett belémköt egy keménycsávó. A bunyó elkerülhetetlennek tűnik, a csávó már el is indul felém gyors léptekkel. Előveszem a fegyver, mivel tisztában vagyok önvédelmi eszközöm "képességeivel", ezért leadok 1-2 lövést a bunyós fejére. Ezután sikerül meglécelnem.
Ezután mi történhet?
A fickónak betört az orra, netalán az egyik foga, 8 napon túli sérülés, feljelent..
Vagy hallották a lövést és feljelentettek.
Kijön a rendőrség...
És itt mi van?
Elveszik a fegyveremet és eljárás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!