Keresés

Részletes keresés

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2246

Eddig remotiv extra ( 500 mg),most vettem Zafír orbáncfű olaj kivonatot ( 400 mg,standardizált) ,ebből akár kettőt is lehet egyszerre......ja és természetes méhviasszal standardizálva és olcsóbb mint a remotiv. Állítólag olajos formulában jobban felszívódik, mint tablettában.

Nem szedtem az elvonás alatt, úgyhogy nem tudok neked mit mondani,Utoljára kb. 2-3 éve szedtem,de biztos h nem hátráltatja a gyógyulást,MAOI -gátló egyébként.

Előzmény: sasa58 (2243)
dilibogyo_82q Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2245

Méhpempőt amúgy nem próbáltátok még véletlenül? Állítólag jó depresszióra, pánikra stb.... De már félek minden ilyentől, mert hátha csak tovább tolja ki a gyógyulást az elvonásból... legalábbis ha igaznak vesszük, hogy pl. a depresszió, meg az észlelési zavarok stb... mind a gyógyulás irányába vezető út részei...

dilibogyo_82q Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2244

A Xanax megvonás alatt használt orbáncfű nem késlelteti a gyógyulást, nem okoz problémát?

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2241)
sasa58 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2243

A fényhiánnyal is igazad van én is mindig tél végén zakkanok meg. Az orbáncfüvet még a benzós időszakod előtt szedted, vagy mellette? Lehet, én is kipróbálom. Most melyik fajtát vetted meg?

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2241)
sasa58 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2242

Ezzel a második körrel igazad lehet, már máshol is olvastam. A bétablokkoló nekem nem jó, mert alapból alacsony a pulzusom (néha 50 alatt is), a vérnyomásom viszont ugrál, 115 és 160 között. Az autogén tréninget én is próbáltam, volt amikor használt, de ha igazán zizzent vagyok, nem tudok igazából belemélyedni, mert pörög az agyam ezerrel.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2240)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2241

Az orbáncfű engem két-három télen átsegített nem várt eredménnyel (gondolom a fényhiány miatt volt rá szükségem),mást ilyen célzattal nem is vagyok hajlandó szedni.Max. két hónapig szedtem, mindig tél vége felé....

Előzmény: sasa58 (2237)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2240

Szia! Már megvettem,de még nem kezdtem el,amúgy mintha az eddigi életem összes lelki problémája visszatért volna egyszerre,plusz az izomremegés ezerrel.......Eléggé elkeserítő az egész,vannak jó napok viszont,de már ez sem vigasztal.

Az alvásommal minden Ok,várom h mehessek a kinezhez.

Nem jó h visszavetted a gyszert,mert második körben lehet h nagyobb mennyiséggel lehet elérni ua-t a hatást, vagy még azzal sem.......Lehet hogy ezt érzed.

Béta blokkolót nem próbáltad? Szapora pulzusra nekem bevállt,de még jobban az autogén tréning.

 

Előzmény: sasa58 (2237)
Antisystem Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2239

Hát, meg főleg attól is függ, hogy éppen mekkora az a stresszel kapcsolatos idegesség és szorongás... ugye ez jól tanulmányozható "kvázi állatkísérletben", magyarán közismert tény, hogy ha egy állatnak valamiért nyugtatóra vagy altatóra van szüksége, sokkal kevesebb elég, ha egyidejűleg ingerszegény a környezet, és sokkal több kell, ha közben állandóan ingerek érik, jönnek-mennek-hozzá szólnak - függetlenül attól, hogy biztosan nincs kialakult tolerancia, hisz még előtte sose kapott... tehát mindenféle tolerancia nélkül is elképzelhető, hogy otthon valóvilágot bámulva a fél Xanax is fejbeveri, amíg ha az anyós ott cirkuszol, a kettő mellett is pörög... ez természetes.

 

ÜdV

Előzmény: cyanne (2238)
cyanne Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2238

sajnos a tolerancia bármikor kialakulhat, és bármeddig eltarthat

Előzmény: sasa58 (2237)
sasa58 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2237

Ki hogy van? Én elég xarul. Napok óta extrázok ezerrel, és sík ideg vagyok mindentől, mondjuk már hetek óta vacakul alszok. Tolom a Xanaxot most már napi négy-öt felet(!) a 0,25-ösből.  Érdekes, hogy fél év kihagyás után most a felek nem használnak, ami négy évig működött. Eddig a frontokra fogtam mindent, de két napja front sincs, most akkor mi van?

 

Ezel: mi a helyzet az orbáncfűvel?

dilibogyo_82q Creative Commons License 2015.02.11 0 0 2236

pffff....

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2235)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.11 0 0 2235

Én 26-án lesz egy éve,hogy (hirtelen) elhagytam,és még én is ott tartok.......hogy sehol nem tartok:-(

Előzmény: dilibogyo_82q (2233)
Antisystem Creative Commons License 2015.02.11 0 0 2234

Ez szorongási tünet kérlek, ami lehet a gyógyszerelvonástól is - ha abban vagy érintett - meg lehet valamilyen pszichés problémából is.

 

ÜdV

Előzmény: dilibogyo_82q (2231)
dilibogyo_82q Creative Commons License 2015.02.11 0 0 2233

Köszi! Az a fura, hogy eddig ilyen nem volt, szóval "új" tünet, pedig jó pár hónapja, hogy abbahagytam és a különböző tünetekkel küzdök.

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2232)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.11 0 0 2232

Ne aggódj, tipikus tünet, bár nekem ilyen pont nem volt

Előzmény: dilibogyo_82q (2231)
dilibogyo_82q Creative Commons License 2015.02.11 0 0 2231

Sziasztok! Nagy a csend: hogy vagytok? Én most egy pár napja azt tapasztalom, mintha a föld közelebb lenne, vagy például a vízszintes talaj mintha egy kicsit lejtene (pl. nappaliban a kő), de pl. az asztalon van egy kép lerakva egy keretben és az is mintha dőlne, ha a periférikus látómezőből nézem. Ezek az észlelési tünetek nálatok is vannak?  Olyan, mint amikor szemüveget csináltattam és nem volt jó a szemüveg, mert dőltek benne a dolgok.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2230

Lassan utolérsz engem a 10- 11 kilómmal......

Előzmény: G Kriszti (2227)
cyanne Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2229

(ja, még az is volt, h nem akartam kiszolgáltatva lenni senkinek, se valamelyik szerettemmel kiszolgáltatni magam, se a szakszemélyzetre ráutalva lenni, amely utóbbi, valljuk be, jelenleg nálunk nem is annyira létezik. nekem ez elég nagy visszatartó erő volt.)

Előzmény: cyanne (2228)
cyanne Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2228

hát ezt nagyon jól ismerem, sajnos:(

(kivéve a csoportos segítséget, ami nagyon jó, h van neked!)

 

annyit tudok elmondani saját tapasztalatból, h (bár nekem nem segített, de én extrém módon makacs, fafejű és önsorsrontó voltam) egyszer úgyis abba kell hagynod, ha nem akarsz belerokkanni, és akkor a következő túladagolás csak egyre inkább kitolja és egyre nehezebbé teszi a lejövést. magyarán magaddal tolsz ki (h szépen mondjam).

mivel ezeket nyilván magadtól is tudod, nem tudom, mennyire segít:(

 

én akkor álltam le, amikor komolyan megijedtem, h nem fogom tudni ellátni magam, ráadásul elmegy a maradék eszem is (extrém memóriazavarom volt már akkor, és egészen egyszerű szavak se jutottak eszembe). szóval nekem kellett egy igazi fejbeverés, h úristen, hová vezet ez. mert belehalni nem lehet (vagyis nem könnyű), de ilyen nyomorultul élni meg minek (és főleg: ki fog eltartani? mondjuk ezt tudtam: senki:).

és ezen a senkiföldjén kénytelen voltam belátni, h ha nem akarok vegetálni, akkor le kell állnom. 

Előzmény: Volfi girl (2226)
G Kriszti Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2227

Én is fogytam 7 kg. boltba is nehezemre esik néha be menni , de ez van amikor változik és könnyebb.Pánik rohamok és szédülés, szorongás mind meg van.Nem lesz jobb ha nagyobb adagot veszel be. Kitartás.

Előzmény: Volfi girl (2226)
Volfi girl Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2226

Szia Kriszti! Szerencsére megjött, de 2 hetet késett, és alig volt. Egy bogyót hagytam el, de ezt is annyira megérzem, visszajött a szorongásom, pánikolok megint, fogyok. Mondjuk tele vagyok  a saját hülyeségem és a gyógyszer túladagolása miatti következményekkel, most kell szembe néznem velük, mikor közben próbálnám elhagyni is a gyógyszert. Állandó sírógörcsöm van, van h egy egész napot végig bögök, hogy nem vettem észre hamarabb, h már tök régóta a gyógyszer írányít és nem én. Jó a gyűlés, de magamtól nem tudnak megmenekíteni. Ugyanazok a tünetek jöttek elő, amiért elkezdem szedni a gyógyszert. Hatalmas erő kell h bemenjek a boltba, h olyan egyszerű dolgokat megtegyek ami egy normális ember számára természetes. Lehet  ha valaki nyugodtabban él könnyebben letudja rakni, de nekem ez most nagyon nehéz. Szoríts, h legalább azt kibírjam, h nem adagolom túl. Most nagyon magam alatt vagyok. TE h vagy?

Előzmény: G Kriszti (2225)
G Kriszti Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2225

Szia Volfi. Jo hogy ha tudod csökkenteni az adagod. Csak lassan. Hogy állsz a női dolgokkal? A terápiás kezeléssel nagy szerencséd van.

Előzmény: Volfi girl (2224)
Volfi girl Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2224

Köszi Kriszti! :) Már sikerült lemennem napi 2 mg-ra, egyet már tudok mellékelni, persze vannak elvonási tünetek, iszonyú gyomorgörcs, nem bírok semmit sem enni. De ki kell tartanom, mert ezt mi tudjuk, h méreg, legális drog.  A gyűléseken is sokszor szorongom, mikor szerepelnem kell, de utána mégis csökken a szorongásom, mert tudom, h megcsináltam 10 ember előtt beszélek magamról, úgy h nincs bennem gyógyszer, és jé túléltem, és ez  sikerélmény, ami sokat segít.  A felelősségel igenis szembe kell nézni, akár, milyen nehéz, de ha ezt nyugtatók, drogok hatása  alatt teszük, elmenekülünk a valóság elől, attól vagy bátor, az egy nagy hazugság, ÖNMAGUNKNAK.

Előzmény: G Kriszti (2212)
gombóc63 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2223

Nagyon sajnálom, ez tényleg sok egy embernek. Biztos vagyok benne, hogy szeretettel nevelted, neveled a gyerekeidet, tudod az okát, hogy miért fordult ellened a nagylányod? Bár békében és boldogságban, a felnőttkor elején költözött el a lányom anno, de azt is nehezen dolgoztam fel. Az a fránya elengedés.....de nálad más oka van. Persze ha nem publikus ne beszélj róla.

Előzmény: Handi71 (2221)
Antisystem Creative Commons License 2015.02.04 0 0 2222

Értem... hát ez tényleg nagyon összejött neked, afféle jó nagy idegkimerülésnek látszik, amit a tudomány szép néven pszichoreaktív depressziónak nevez, tehát olyan depressziónak, aminek az oka a körülményekre adott reakció.

Nos, ilyenkor a gyógyszereknek a szerepe valójában másodlagos (szemben az endogén depresszióval, ahol a fő ok az agyi folyamatokban keresendő és ezért látszólag megmagyarázhatatlan) és az elsődleges terep valójában a pszichoterápiáé. A gyógyszernek annyi a feladata kb, hogy csökkentse a szorongást és az önpörgést, amik gátolják a pszichoterápia hatékonyságát. Ezért azután általában nincs is szükség hosszas kúrákra, tehát, ha az orvos utasításainak megfelelően szeded, várhatóan nem fog fenyegetni a hozzászokás veszélye.

 

ÜdV

Előzmény: Handi71 (2221)
Handi71 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 2221

Ez hosszú történet,hogy hogyan is keveredtem idáig,Egyszer csak besokall az ember és annyi teher rakódik rá,hogy nem 

 

képes egyedül feldolgozni.Nekem a tavalyi év pont ilyen volt,annyi negatívumot kaptam,hogy idáig bírtam! Azon felül,hogy

 

valóban Bechterewes vagyok társulnak még már hozadékok ehhez a betegséghez.Legfőképpen az zavar,hogy a mozgá-

 

som már nem olyan és a teherbírásom mint régen.Ugyebár ezt elfogadni sem egyszerű,hiszen nem vagyok öreg néni.

 

  Leszázalékoltak,és az új törvények értelmében nincs ellátásom,mert hiányoznak napjaim,2 beteg gyereket ápoltam

 

és sajnos ez nem számít bele a leszázalékolási évekbe.Írtam ahová csak lehetett, a neten is jelentek meg cikkek,de

 

sajnos nem vezetett eredményre,így jött az újabb pofon,hogy hogy hiába neveltél nem ér semmit.Persze amikor tudtam

 

és a gyerekektől mehettem dolgozni akkor mentem-sajnos feketén,mert nincs az a munkaadó aki ezt elnézte volna,hogy

 

ennyit hiányzom.Aztán jött az újabb pofon azaz hab a tortán,hogy a 14 éves lányom teljesen ellenem fordult és

 

elköltözött az apjához és megszakított velem minden kapcsolatot.Nah ezt nem tudom feldolgozni akárhogyan is akarom!!

 

Ennek már 8 hónapja és itt nem segít az idő és egyenlőre a pszichológus sem és semmi sem.Annyira el vagyok keseredve

 

és sokat sírok ez miatt.  Bárhogy próbálom felfogni nem tudom és nem is akarom! Munkát sem kapok ,mert állapotomból

 

kifolyólag nem vesznek fel sehova sem ,ráadásul minden 3 hónapban be kell feküdnöm két hétre.Nos így már benne is

 

egy örvénybe amiből nem tudok egyenlőre kimászni.Tudom,hogy a gyógyszerek nem "gyógyítanak" de kevesebbet

 

gondolkodom,tény,hogy tompább vagyok és nagyon sokat alszom még nappal is.Persze mindent ellátok amit kell,boltba

 

megyek,főzök,tanulok a kicsivel,stb stb...Egyenlőre csak ennyit vettem észre magamon,de a fejemben a gondolatok sok

 

negatívumot tartalmaznak és néha úgy érzem bele őrülök abba amibe most vagyok vagy amit most érzek.Ha sírok ,akkor

 

pedig üvölteni tudnék!Van,hogy boltba egyedül nem merek bemenni ,vagy cikinek érzem ha nem veszek semmit.Sokszor

 

erőteljes szorongás jön rám,kiver a víz ezerrel dobog a szívem.Néha gyalogolnom kell mert az megnyugtat.Nagyjából ennyi.

Előzmény: Antisystem (2199)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.02.04 0 0 2220

Tegnap este hírtelen elmúlt a depim,ettől annyira meglepődtem és örültem is neki............Sikerült közben vennem a remotívnál sokkal jobb orbáncfű kivonatot,de létezik erősebb dózisban is ( Laif 612 mg),mondanom sem kell h elérhetetlen......Gyakorlatilag a remotív uralja a piacot. No comment.....

Egyébként nem tudom ,hogy mi van velem mostmár tényleg......

gombóc63 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 2219

Ez a hozzászólás téged minősít és mindent elmond rólad!

Előzmény: Volfi girl (2207)
Antisystem Creative Commons License 2015.02.03 0 0 2218

OK:)

 

ÜdV

Előzmény: Handi71 (2217)
Handi71 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 2217

Majd megírom,csak most jöttem haza és ki kell nyújtanom magam,mert a derekam sztrájkol :-)

Előzmény: Antisystem (2199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!