Keresés

Részletes keresés

Pitta2 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6245

szia Gócpoint!

 

Mi az a Love Boat? Valószínüleg nem a szószerinti fordítás a megfejtés. :-))

 

köszönettel:

 

 

Pitta

Előzmény: Gócpoint (6242)
Pitta2 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6244

Szia CRX!

 

Köszi a részletes tájékoztatót a rágcsálni valókról. Már megijedtem, hogy kevés a kaja. :-)))

 

Üdvözlettel:

 

Pitta

Előzmény: crx (6243)
crx Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6243

Pitta2,

Nos a böröndnyi rágcsálnivaló csak a látszat. Inkább csaka  felső sor volt az. Arra gondoltunk, h hamár félpanzión vagyunk azért éhen tuti ne halljunk. Amúgyis édesszájú vagyok. Nameg 6an mentünk gondoltunk a többiekre is.

Persze felesleges volt, kb a fele elég lett volna, mivel a felét otthagytuk az ottmaradt párnak. és persze a napi 1 kókusszal sem számoltunk, ami 80%ban az ebéd volt, elég laktató, de tuti friss :-))

Kicsit belejátszott az is, h éhesen mentem vásárolni, így a tervezett mennyiségnél jóval többet vettem, mert abből is meg abból is...

 

Előzmény: Pitta2 (6225)
Gócpoint Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6242
Szia Őszibarack! Nagyon irigylünk benneteket! :-))) Mikor mi kint voltunk, sajnos már nem fért bele a keretbe a Love Boat, azóta is bánjuk. Részletes beszámolót kérünk majd! :-)))) Ja, és üdvözöljétek a nevünkben a 647-es bungit. Nagy kérés lenne, ha azt kérném, hogy fotózzátok le? Előre is köszi! :-))
Előzmény: OSZIBARACK (6232)
Gbriel Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6241
Szia Danidek!

A Meeruról szóló könyvből még mindig van rengeteg példányunk. Sajnos a kiadás után nem sokkal állást változtattam, és most olyan a munkám, hogy rengeteget kell bent lenni, nem tudok a könyv terjesztésével foglalkozni. A feleségem még kevésbé, ő el van foglalva Danika nevelésével :-) Márpedig a könyvterjesztés is olyan, hogy ha nem foglalkozunk vele, nem megyünk utána, nem igazán megy (pl. a kiskereskedők nem teszik ki a polcra, vagy nem olyan helyen, ahol könnyen hozzá lehet férni vagy jól látható).

Most akarok tárgyalni egy-két terjesztővel, hogy újra tegyék ki a boltokba, esetleg adunk árengedményt. Azt is meg akarom próbálni, hátha vannak olyan cégek, akik valamilyen módon (ha más nem, érzelmileg) kötődnek a Maldív szigetekhez, hogy karácsonyra vásároljanak tőlünk, és ezt adják repi ajándéknak az ügyfeleiknek.

A Winairnek egyébként van hirdetése a könyvben, a kiadáskor ő volt az egyik szponzorunk. Fel fogom velük is venni a kapcsolatot, hátha ők is adnak az utasaiknak egy-egy könyvet.

Ha valakinek kell ilyen könyv (ez itt a reklám helye :-) ) akkor tőlünk megrendelheti. Budapesten házhoz viszem, vidékre utánvéttel adjuk fel.
Előzmény: Danidek3 (6204)
Danidek3 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6240
"a Voda működik"-et annyival kiegészíteném, hogy SMS-nek ismert ugyan az ára, de nem lehet küldeni, csak fogadni és a hívó felet legtöbbször nem írja ki. Kuramathin térerő gond nem volt, a szomszéd szigeten volt a torony...
Előzmény: Andras D. (6239)
Andras D. Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6239

Hello,

 

A Voda es a T-mobile mukodik, a PGSM-rol nincs info.

Meg mindig varom (varjuk) Tunderke(76) beszamolojat a Vilu Reef-rol.

Csao,

 

A.

Előzmény: IT88 (6233)
Pitta2 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 6238

Szia Molnármalvin!

 

Ez a maldív mánia azt hiszem ragadós. Úgy nézegesd a képeket, hogy 2 hét múlva eléőben látod majd. :-)))

 

Üdvözlettel

 

 

Pitta

Előzmény: molnarmalvin (6235)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6237

Szia molnarmalvin!

 

Itt egy beszámoló Kurumbáról!

 

 

Igaz, nem fórumtag, ezért feltétlen írj majd nekünk!

Piát természetesen rendelhetsz, a koktélozás feltétlen hozzátartozik a Maldív-szigetekhez, bár én nem lettem a rajongója, de azért ki kellett próbálni.

Előzmény: molnarmalvin (6230)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6236
A beszámoló mellett fényképezzél éjjel-nappal és a többszáz digitális felvételt majd tedd fel az Internetre ;-),hogy mi itthon maradott Maldív-szigetek után vágyódó polgárok és polgárnők is láthassuk Maldív-szigeteket legalább képekről.
Előzmény: molnarmalvin (6235)
molnarmalvin Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6235

Kedves Kékbálna!

 

Köszönöm segítségedet!

Gratu, és örülök, hogy újra mentek!

 

Már nagyon várom az utazást...

Új fórumosként, be kell vallanom, komoly Maldív-mániát kaptam Tőletek,éjjel-nappal Maldív lapokat nézegetek...

Még el sem mentünk életem első M. útjára,de már most a következőn álmodozom...

A beszámolót már most megígérem.

 

KÖSZÖNÖM MINDANNYIÓTOKNAK!

 

 

Kedves IT88!

 

Hamarosan biztosan Te is utazol!!!

Az utat a TUI-nál vettük.Münchenből megyünk charterrel.

 

Sok sikert!

Kékbálna Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6234
Hurrá és hurrá. Megyünk februárban tuti!! Írok nekik. :))
Előzmény: OSZIBARACK (6232)
IT88 Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6233

Szia Molnarmalvin,

 

Jó utat és jó időt. Biztosan szuper lesz, a resort honlapja alapján nagyon írigyellek!

Melyik utazási irodával mentek?

 

Mobilt illetően lehet, hogy Nektek lesznek az első tapasztalataitok (bár Oszibarackék most vannak kinn)

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: molnarmalvin (6230)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6232

Szia CRx!

 

611-es lett avegen.

Nem olyan jo helyen van, mint a 640-660, de szuoer nekunk, megfelel, nagyon tetszik belulrol, raadasul kozel van a kajalda, meg minden....Gyuri ugy nez ki 7-et merul majd.

Holnap Love Boat, aztan Island hooping, ma tulm vagyunk a Snorin a hazi zatonynal nagyon jo sok halat lattunk, .

 

Kekbalna!

Lesznek konyvek, udvozol az egsz Oceanpro buvarcsapat, nagyon aranyosak, emlekeznek Rad, Thohir kulon udvozol, var teged is majd ujra.

 

Puszi, egyebkent gyonyoru az ido, es a sziget....

Oszibarackek

Kékbálna Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6231

Szia molnarmalvin!

 

Sznori cuccot itthon vegyél. Kint biztos drágább és nem tudsz választani, az van ami a boltban van. A divex-et (inkább a békásmegyeri) szoktuk ajánlani, a Király utca környéki búvárboltokat is ajánlom. A boltok elérésést a buvar.lap.hu-n találod meg. Sznorira általában bebújós uszonyt vesznek. Ebből a Technisub Stratos vagy valamelyik Mares uszonyt ajánlom. Márkás uszonyt vegyél. Márkák: Technisub, Mares, TUSA, Scubapro, Beachut. Sznoriból egyszerűt vegyél. Nem kell ezer szelep. (egy sem). De jó egy hullám lepergető. Maszkot búvárboltban vegyél. Fontos a tökéletes illeszkedés. Ezt úgy tudod kipróbálnio, hogy a maszkot az arcodra teszed és orrodon keresztül veszel egy levegőt. A pántot közben nem veszed fel. Ha leesik, rossz. Ha fenn marad 15-20 mp-ig anélkül, hogy szívni kellene jó a maszk. Ha szemüveges vagy lehet dioptriás maszkot venni ami +15-20 ezer Ft. De nem minden maszkba lehet dioptriás üveget tenni. Ha csak sznorizol, próbálkozz a kontakt lencsével.

 

Kurumbán eddig még nem jártunk. Ezért fokozottan várjuk a beszámolódat!

 

Telefon. Ennek most utána néztem. Nagy változás volt!! Mindhárom szolgáltatónál lehet roamingolni a Maldívon. Az előfizetésessel biztos. Egy maldív szolgáltató van. Nem lesz gond a választás.

 

A hotelben van pia és disznóhús is. Bevinni nem lehet. A piát elvehetik és kifelé visszakapod. Szerintem ne vigyél.

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: molnarmalvin (6230)
molnarmalvin Creative Commons License 2004.10.10 0 0 6230

Kedves Mindenki!

 

Nagyon jó a fórumotok!Congratulation!

Múlt csütörtökön vehettem át a vouchereinket okt. 24-re Kurumbára,1 hétre.

Azonnal szerettem volna világgá kűrtölni, de megelégedtem egy szelet bountyval...

A mi szigetünkről semmit sem írtatok,sajnos.Várnám, ha tudtok róla v.mit.

Segítsetek kérlek sznori ügyben:itthon hol tudom megvenni, vagy inkább ott,és hol?

A telefon jön-e és melyik szolgáltató?

Sokat olvastam az ideiglenesen elkobzott italokról,de a hotelben lehet rendelni,ugye?

Köszi

Kékbálna Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6229
Köszi Pitta!
Előzmény: Pitta2 (6223)
IT88 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6228

Ez nagyon hasznos lenne ha tényleg így van. Minden hazai szolgáltató, vagy csak bizonyosak működnek?

 

IT88

Előzmény: Pitta2 (6226)
warampi Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6227

Márcsak az aszfalt út hiányzik,és máris "kulturált" lesz a paradicsom.

Képzelem,hogy 50 méterre is az odaszállittatott mercivel,útközben mobilozva mennek.

Hacsak addig el nem tűnnek az ózonlyuk miatt a szigetek...

Előzmény: Pitta2 (6226)
Pitta2 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6226

Mindenkinek!

 

Most találtam a neten, hogy 2004. szeptember 22.-e óta működnek a mobiltelefonok a Maldív szigetek egy részét. Van már valakinek személyes tapasztalata?

Pitta2 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6225

Szia CRX!

 

Én már végignéztem az összes képet. Nagyon szépek. Egyetlen dolgot nem értek csupán. Miért vittél egy egész bőrönd kekszet és egyéb rágcsálni valót a szigetekre?

:-)))

 

Pitta

Előzmény: crx (6224)
crx Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6224

Manapság olyan gyorsan jönnek-mennek a Malongók a szigetekre, mi is már 3 hete jöttünk haza. Ettől függetlenül még nem elavult, hogy az elkészült Kuramathi albumomat megmutassam :-))

 

http://crxcar.uw.hu/     Kuramathi fényképek

 

Igaz a honlap elviekben sokkal több infót fog tartalmazni és a képekhez is lesz majd felirat, sorrend, stb. de a honlapkészítés nagyobb falat, mint gondoltam.

Ezért külön köszönet danideknek, aki sokat segített, h idáig eljussak vele.

 

Kellemes nézelődést :-))

 

Pitta2 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6223

Szia Kékbálna!

 

Már tudom a Malév charter időpontját:

21.00-kor indul és másnap 9.35-kor érkezik.

Vissza 11.00-kor indul és 16.30-kor érkezik.

 

Ez tegnapi információ.

Előzmény: Kékbálna (6169)
crx Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6222

Öszibarack,

cool! Hányas szobában vagytok?

Előzmény: OSZIBARACK (6220)
IT88 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6221

Szia,

 

köszi, ment a válasz!

 

IT88

Előzmény: Jázmin2004 (6197)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.10.09 0 0 6220

Sziasztok!!!

kisse faradtan bar, de torve nem, itt vagyunk vegre Meerun.

Udv Mindenkinek!!!

MInden rendben van, leszalltunk siman, utana a transzfer alatt
hatalmas monszunesoben mentunk a hajokaval a szigetre, s most
megint szikrazoan napsuteses ido van, jo a szobank, hal isten kozel a
barokhoz etteremhez,(igazsag szerint meg az elejen szoltam, hogz
arra fele kapjunk, amit kertem is eredetileg az irodan keresztul.
kedvesen fogadtak minket, egyedul vagzunk magyarok, nagyon edes a
sziget.
mar jelentkeztunk is 4 kirandulasra.
Hulla faradtak vagyunk most aludtuk ki az utat idefele.
Lattuk azt is, hogy a nagy gep leteszi a kifutiopalyara a gepet, izgi volt
latni a horizontot.....:-)
Az Emirates csucs!!!!!Csak dicserni tudom, telthaz volt odafele termesy=zetesen.
eleg draga az internet, majd jelentkezem meg valamikor azert
megigerem.

Csinnka!!Megcsak most erkeztunk, de annyira megfogott ez a sziget, olyan mas, mint Sun, oyan csodaszep, aranyos, elbuvolo stb....

Lattunk maris kispipi-mamat es 9 kicsi pipi-csemetet, edesek, ahogy csipognak....!!!:-))2 gem is a focipalyan pozol.

Egyelore ennyi, puszi Mindenkinek.

Oszibarackek

 

ui.Gocpoint, Napoleonhal, Bogyo es tobbiek, Dubai jo volt, de nem nagyon kell tobb nap, mint mi voltunk..lesz mit meselni,pl. fekete Cadillaccel, vittek ki a repterre minket!!!Nem volt semmi!!!:-)))))

 

 

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.10.08 0 0 6219

A könyvben szerintem szerepel az iroda, de itt a fórumon már előbb kiderült, hogy Csinnkáék velük mentek, mert a könyvet Csinnka csak azután írta meg, hogy kiakadt Máté Erzsébetén, holott én már korábban is ajánlottam neki, hogy írjon, mert nagyon élveztem az itteni útleírását. Ez nyilván visszaolvasható. Pedig akkor nem is tudtam, hogy írónő. Így a könyv csak kb. egy év múlva jelent meg, mint ahogy kint voltak.

A topicindító Ha-SLN-ék egyébként a For-2-vel voltak kint és elégedettek voltak, mi a Thétával, az is jó volt, amennyire tudom árban sem voltak rosszabbak, először mi is jártunk a Winairnél, csak nem tudtak olyat ajánlani, ami nekünk jó lett volna. 

Előzmény: Danidek3 (6204)
Kékbálna Creative Commons License 2004.10.08 0 0 6218

Szia vivus!

 

Nekem is. Emil címem van és vadul szervezek.

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: Vivus (6214)
Kékbálna Creative Commons License 2004.10.08 0 0 6217

Hát kicsi a világ. Valamelyik reggel pont ezen járt a fejem és kiszoroztam a publikus charter repjegy árakat. 25-43 milla közti összeg jött ki. Hmm nme is drága.

 

Szemlédi Árpád ötös lottó nyertesnek. :))

Előzmény: crx (6206)
Kékbálna Creative Commons License 2004.10.08 0 0 6216

Szia Danidek!

 

Ezt szépen megszervezted. :)

 

Egyébként ha jól tudom a WinAir értékesítette a könyvet az elején. A Maldív köztársaság is kivette a részét belőle, hiszen a képanyaghoz jelentős mennyiségű nyersanyagot szolgáltattak. A vízalatti képek mind tőlük vannak. A vízfelettiek közé azért sikerült párunknak beférkőzni. pl. (cloud, ki még? bocs ha elfelejtettelek, de végül is én is).

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: Danidek3 (6204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!