Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 45178

"X éve leírta Hörpölin, hogy mán mekkora köcsögség gps-szel rohangálni az erdőben, megöli a túrázást..."

 

És milyen igaza volt. Mert egy kicsit meg is öli.

Elég ha megnézed a tuhu fórumok retorikáját, vagy csak úgy általában a GPS rabjainak a szóhasználatát:

A vérprofi GPS használó nem túrázni megy az erdőbe, vagy kirándulni hanem trackelni, felmérni vagy éppen logolni.

Nem az erdőbe, a természetbe megy hanem a terepre. (ezt a szót utálom a legjobban)

Megáll pihenni, vagy felkeres egy kilátót? Nem, a GPS-fan felvesz egy POI-t.

 

Tévedés ne essék, nekem is van már 4 éve egy Dakota 20-asom, szeretem is, de nem akarok a rabja lenni, mert észrevettem ha nagyon elmerülök benne akkor pont az veszik el a túrázásból amiért általában az ember kimegy a természetbe. 

 

 

 

Előzmény: jzp2107 (45175)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.27 -1 0 45177

"(nem akartam iderángatni az osm vitát, de ha már meg lettem szólítva, válaszoltam, elnézést)"

 

Nem tudom, mennyit írtál volna, ha ide akartad volna rángatni a vitát:-)

 

Szerintem tökéletesen összefoglaltad.

Mivel én figyelemmel kísértem az elmúlt hetek eseményeit, az érvek és ellenérvek összeálltak, a következtetést, ha lesz szavazatom, le fogom vonni, és ennek megfelelően részese leszek egy nem könnyű döntésnek.

 

A vitát valóban lezártnak tekintem.

Annak nem örülök, hogy "maradi hozzáállás"-nak minősíted a véleményemet, de én már közel vagyok a 70-hez, akár maradi is lehetek.

Nem szégyen, nem is kellemetlen.

 

Azt az érvelést, hogy ha nem tetszik valami, akkor javítsam ki, nehéz elfogadni.

Megpróbálok az OSM-el nem foglalkozni.

Csináljátok, Tiétek a jövő!

Előzmény: jzp2107 (45175)
jzp2107 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 45176

ha esetleg találsz hiányzót, és van róla rögzített nyomvonalad, küldd el nyugodtan, felrajzolom, emilem az adatlapomon

 

(bár én is arra biztatnéké mindenkit hogy próbálja meg maga, sokkal egyszerűbb mint a tuhut szerkeszteni, állítom, bárki meg tudja tanulni, szóval hajrá!

 

 

Előzmény: K. Kata (45173)
jzp2107 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 45175

> Nekem nem kell OSM térkép:-)

 

miért?

mert az MTSZ is ezt használja?

 

kicsit mindig csalódás az ilyesmit olvasni, hogy "márpedig én soha nem fogom ezt használni", "márpedig én soha nem fogom azt használni"

 

X éve leírta Hörpölin, hogy mán mekkora köcsögség gps-szel rohangálni az erdőben, megöli a túrázást, ő legszívesebben a mobilját sem vinné dehát munka miatt kell

Akkor voltak akik egyetértettek vele, mi gps-esek bizony szégyelljük magunkat. Jó, szégyelltük.

Azóta már 3-szor felmérte az okt távját centi pontosan a pecsét kitérőkkel egyetemben stb stb

 

Elhangzott tőled is, márpedig te nem viszel magaddal kütyüt

Pedig többször is mondtam hogy kár, mert talán te jársz a legtöbbet legtöbb felé közülünk

Állandóan észrevételezted mi nincs rajta a tuhun, de mivel új nyomvonallal nem tudtál szolgálni, ennyiben is maradt az ügy

 

Na azóta már van kütyüd, jönnek a nyomvonalak (ez jó), most az van hogy de te térképet ugyan fel nem töltesz rá, mert csak

Inkább viszel magaddal tableten "digitális atlaszt"

 

Nekem ez elég nonszensz, de talán eljön az idő, mikor ezt is meghaladja az élet :-)

 

 

 

"máshogy tárolja a jelzést, nem úgy csinálja mint a tuhu"

 

nem tökmindegy?

 

tfh egyszer majd hátradőlhetünk, mert Mo TÖKÉLETESEN, TELJESKÖRŰEN fel lett térképezve. Mind tuhu mind osm mind guglimaps mind ttr mind akármi_amiről_ma_még_nem_is_tudunk alapon

Mindegyiknek létezik majd egy valamilyen webes megjelenése, fel tudod majd tenni a (nem androidos) tabletedre, vagy mobilnettel online használni

Innentől neked nem mindegy, hol van tárolva a lelke mélyén a jelzés?

 

Szóval ezt most kicsit olyan kötözködésnek érzem, abba belekötni hogy nem a vonal tulajdonsága hanem kapcsolat (nem mellesleg, először nekem is furcsa volt, de már megszoktam :-)

 

"a kapcsolatoknak hülye nevük van, lógnak a levegőben"

semmi és senki nem tart vissza senkit attól, hogy elnevezze őket rendesen

szerintem most nem ez a legfontosabb, hanem hogy a hiányzó utak felkerüljenek, de ha jön valaki (akár te) aki szerint ez a fontos, majd megcsinálja és ennyivel is előrébb leszünk

 

 

tegnap mikor azt olvastam tőled hogy "TUHU kontra OSM vitát részemről lezártnak tekintem", úgy értettem, hogy maradt a maradi hozzáállás

Le is biggyesztettem a számat

Aztán ma mikor utolértem magam "odaát" a másik fórumban, olvastam András tollából a találkozótokról amiből te is idéztél, ott az volt hogy "az elején kijelentette hogy nem fog szerkeszteni" Itt megint biggyesztettem, de ez most mindegy :-)

Valamint: "Nagyon bízik abban, hogy közös nevezőre tud jutni a két csapat. Arra kért, hogy tegyek meg mindent ennek érdekében."

Ekkor viszont megörültem hogy talán tegnap félreértettelek, és nem úgy zártad le a vitát ahogy én gondoltam

De ez a mostani "nekem nem kell osm" meg "miért ott tárolódik technikailag a jelzés ahol" ez most megint biggyesztős hozzáállás volt :-(

 

Igazából az fáj, hogy koncepcionális, hosszútávú, "össztúratársadalmi" gondolkozás helyett (ezen azt értem, hogy az osm illetve bármilyen nyílt térkép pont azért jó, mert nem 22 szerkesztője van egy elefántcsont toronyban (tuhu) hanem a jövő túrázó generáció -a mai tizen huszonévesek- akár MINDEGYIKE felszerkesztheti akár ott a helyszínen az okt térképről hiányzó leágazását-útcsonkját, térképről hiányzó (tegnapelőtt átadott) esőbeállóját, frissítheti a térképen pontatlan út típusát füvesről sóderesre vagy viszont, ha éppen ehhez van kedve és ereje a túra lejárása mellett (említetted az elavulást, melyik avul el, az ezrek által szerkesztett vagy a 22 ember által karbantartott?)

nem beszélve arról, hogy a tuhu nem a tiéd, nem a miénk, hanem egy viszonylag mindenkitől (minden hardcore vagy nem hardcore túrázótól) független szervezeté, az mgke-é

tudod kik az mgke döntéshozói? ismered őket?

biztos vagy benne, hogy mondjuk 3 év múlva ha az osm annyira előretör, a tuhu marad bezárva és már szinte nullára csökken a látogatottsága (ezt most ne úgy értsd hogy ennek szurkolok, csak próbáld mint elvi lehetőséget elképzelni) szóval ha ezek után azt mondják, hogy hát uraim, szép volt, ennyi volt, nincs értelme tovább működtetni mert új szervert kéne venni 700 ezerért, minek ennyit rákölteni, kapcsoljuk ki

Meg tudnád őket ebben akadáloyzni, ha az mgke közgyűlés így dönt?

hev meg tudná?

olahtamas meg tudná?

nem

akkor nem lenne többet tuhu

és az a munka amit te is én is hev is olahtamas is mindenki más is beletolt, az menne a levesbe

Tudom hogy ez most őrületnek hangzik, de nézd meg pl az iwiw-et

 

szóval ezek helyett a koncepcionális elvek helyett az van előrángatva, hogy mily módon tárolódik a turistajelzés az adatbázisban, na ez fáj

Talán én vagyok túl érzékeny :-)

 

(nem akartam iderángatni az osm vitát, de ha már meg lettem szólítva, válaszoltam, elnézést)

Előzmény: Güsziológus (45174)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.27 -1 0 45174

"neked a turistautak.openstreetmap.hu kell,..."

 

Bocs, de túl magas a labda:-)

Nekem nem kell OSM térkép:-)

 

A poént félre téve, megnéztem a lehetőségeket, bár nincs kétségem, rengeteg kimenet (report) van még a rendszerben.

 

Itt nem írtam a találkozásról, de volt egy kb. 3 órás konzultáció Kolesár Andrással a múlt héten.

 

Mivel úgy vélem, fontos mérföldkő volt a találkozás, András utólagos engedelmével ide másolom az összefoglalót, mellyel természetesen 100%-ban egyetértek.

 

"A turistautak.hu kezdetben csak a jelzett utak nyomvonalának felmérését tűzte ki, ez a jéghegy csúcsa (mint most a TTR). Második körben a jelzett utak elágazásait is térképre rajzoljuk, viszont sajnálatosan állapítottuk meg, hogy ez még az OKT-n sem teljesül, sem a turistautak.hu-n, sem az osm-en. Güszi azon dolgozik, hogy az OKT legyen teljes, legyen felmérve minden útelágazás, még ha felmérendő csonkként is. Én a harmadik szintet járom, igyekszem az összes utat felmérni körbehatárolt területeken, ez nagyságrendekkel súlyosabb feladat."

 

Számomra ez a megfogalmazás egyfajta elégtétel, hisz itt fogalmaztam meg, mi a problémám a TUHU-val.

Akkor nem volt osztatlan sikere.

András maximálisan egyetértett, azt sajnálja, hogy nem az OSM-en szerkesztek, de már nagyon kevés van hátra, hogy számomra "elfogadható" legyen a TUHU térképe az OKT útvonalának közelében.

Épp most olvastam, alnibell felszerkesztette a tegnapelőtti útvonalat.

 

Visszatérve a témához.

Az OSM nekem nem ellenség, vannak előnyei, de a jelenlegi szolgáltatásai számomra nem jobbak, mint a TUHU szolgáltatásai.

Ráadásul a TUHU-t megszoktam:-)

Igen sok munkát kellett ráfordítanom (kb. 5 óra), de megtaláltam a jelzett turistautakat, a Börzsönyben.

Néhány hiányzik, de a végső közzététel előtt még keresgélek, hátha találok valamit.

 

Más az OSM filozófiája.

A jelzés nem a vonal tulajdonsága, a jelzett út az egyedi jelzés (ID) és a vonal kapcsolata.

Ezzel nincs gond, de az ID-k "lógnak a levegőben", sok esetben nincs nevük, na és a név semmitmondó.

Épp ez a baj a TUHU-val is.

Lehet, hogy az OSM most pontosabb, hisz tavaly volt egy több napos felmérés, de ez éppúgy el fog avulni, mint a TUHU térképe.

 

Maradok tehát az eredeti elgondolásnál, töltögetem az EXCEL táblázatot.

Ja, és holnap megyek a terepre:-)

Előzmény: jzp2107 (45171)
K. Kata Creative Commons License 2014.08.27 0 0 45173

Na már megint előbb járt a szám mint a kezem, ránagyítottam és előjöttek :-)

Előzmény: K. Kata (45172)
K. Kata Creative Commons License 2014.08.27 0 0 45172

Ez tényleg jó (lenne), de úgy látom még van mit rajzolni benne. Pl. utoljára Pomáz és Holdvilág-árok között túráztunk, és erről a térképről hiányzik a zöld összes változata, ami a valóságban ott van, a kereszt, a négyzet és a háromszög is.

Előzmény: jzp2107 (45171)
jzp2107 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45171

neked a turistautak.openstreetmap.hu kell, ránagyítasz a térképen a Börszönyre (vagy annak egy részére) és megnyomod a "turistautak ezen a nézeten" nyilacskát

 

persze ezen csak azok fognak szerepelni, amiket már valaki felrajzolt az osm-re

 

például arra is hasznos lenne egy ilyen lista, hogy mi az ami tuhun van osm-en nincs

ha erre is van energiád ezeket megjelölni az excelben, arra vevő lennék

Előzmény: Güsziológus (45170)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45170

Igen látványos, de feldolgozhatatlan mennyiségű információt tartalmaz.

Az én lassú, és körültekintő adatgyűjtésem eredményeként azonnal kiszúrtam néhány hiányosságot.

 

Nem szeretném itt folytatni a TUHU kontra OSM vitát,

Részemről lezártnak tekintem.

 

Meg fogom nézni azokat az utakat, melyek a TUHU adatbázisában megtalálhatóak, de az OSM adatbázisából hiányoznak.

Fordítva kicsit nehezebb, mert nincs rendszerezett alap, de vagdalkozni nem szeretnék.

Előzmény: osm (45168)
nagypapi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45169

Közép-Magyarország

Jel Név Megtekintés Távolság Gödöllői Kék 3533130 (XML, elemez, JOSM, történet, Térkép, gpx,kml ) 37.29 km OKT egyben 3020505 (XML, elemez, JOSM, történet, Térkép, gpx,kml ) 538.07 km Országos Kéktúra 16. - Dobogókő - Visegrád 2117154 (XML, elemez, JOSM, történet, Térkép, gpx,kml ) 49.73 km

 

Kicsit szétdobta, bocs. Nem kötözködés végett, de mintha duplázná a távokat a táblázatban, azt akartam szemléltetni. Lehet, hogy vmi bug, mert pl. Közép-Dunántúlnál nincs ilyen probléma

Amúgy tényleg nagyon hasznos adatbázis, el is téve a kedvencekbe.

Előzmény: olahtamas (45162)
osm Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45168

Itt is megvan töményebb formában:

http://turistautak.openstreetmap.hu/

Kereshetsz név szerint,listázhatsz régió szerint vagy nézet alapján.
A turistautak kattinthatóak a térképen.
A kiválasztott kapcsolatnál "A kapcsolat tagjaira" kattintva megjelenik hogy milyen utakon milyen jelzéseken halad a turistaút.

Előzmény: Güsziológus (45165)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45167

Azért vannak benne "érdekes" hivatkozások.

 

http://www.openstreetmap.org/relation/1621846

 

Ettől függetlenül ez az "alap" igen jól használható, éppúgy nem hivatalos, mint amit én összetákolok.

Holnap még kényszerpihenő, nekiesek.

Előzmény: olahtamas (45162)
olahtamas Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45166

Hát néha átsiklom néhány hozzászóláson, amikor nagyon pörög, vagy nagyon sok a lemaradásom túra miatt.

 

Előzmény: Güsziológus (45165)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45165

Ez nagyon baba!

 

Leszűröm én sec-pec.

A magam módján persze:-)

 

Az OSM nyilvántartási számára (?) kattintva látom a térképet, pikk-pakk meg tudom nézni, hogy "mit takar".

Holnap nekiesek.

 

A Hanák-rét - Királyháza P3 sok problémát okozott.

Úgy látom, sikerült összeraknom, ami azonos az OSM útvonalával.

 

Megnéztem a TUHU-OSM fórumot, ott "nem jött elő" ez a lista.

Nem voltál itthon?

Előzmény: olahtamas (45162)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45164

Ez tök jó!

Előzmény: olahtamas (45162)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45163

Maga a nyilvántartás "összerakása" sem csekély probléma, hisz a TUHU itiner készítése meglehetősen nehézkes, de ezt itt nem részletezném.

Még van egy-két probléma, de ezt meg fogom oldani (ezért kellenek POI-k), és előáll az URL, mellyel az útvonal a TUHU térképén követhető lesz.

 

Más.

Köszi a jelzést, erre a fórumra gondoltam, de ott annyi zagyvaságot hordanak össze, hogy nem csekély energia megtalálni a fontos hozzászólásokat.

 

Mi legyen a TUHU-n szereplő, de nem létező utakkal?

 

Hát, ez nagy kérdés.

Többek között az is segít, ha megnézzük, mi van a TTR-ben.

Lesz tehát egy lista, meg lehet nézni!

Amíg nincs egy alap, addig nehéz "elindulni".

 

Végső soron valaki felvetette, egy pici "szelet" készülő-félben van.

Ennyi történt.

Ha elkezdenéd a fizikai bejárást:-)

A nyilvántartást úgy "raktam össze", hogy az óramutató járásával ellenkező irányban indultam (Hont, Parassapuszta, stb.) és mindig a hegy felé vannak az elágazások.

 

A másik PIROS:

 

BZ.NM.P

BZ.NM.P-P+

BZ.NM.P-P3

BZ.NM.P-P4

 

Az első kiágazás Márianosztra - Nagyirtáspuszta (P+)

Utána Salgóvár, ez pici (P3)

A vége előtt P4 a Fekete-völgy felé.

 

Jó, hogy "beszélgetünk", hisz most úgy látom, hogy a főútvonalakat keresztező utakat is bele kéne venni a nyilvántartásba!

Nagy a fa:-)

Előzmény: jzp2107 (45159)
olahtamas Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45162

Az OSM -en található turistautak listája:

http://data2.openstreetmap.hu/turistautak/index.php

 

Egy bithuszár percek alatt leszűri neked Börzsönyre, ha akarja.

Az a nagy kérdés, hogy a fonódásokat hogyan akarod számolni?

Tehát ha a kék és a piros mondjuk 5km-en át fonódik, akkor az 10km turistaút, vagy 5km?

 

Előzmény: Güsziológus (45161)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45161

Valóban.

A megszűnés az egyik olyan probléma, mellyel egyedül biztos nem fogok boldogulni.

 

Jelenleg "természetesen" a TUHU az információforrás, az OSM és a TTR "feldolgozását" még nem kezdtem el.

Néhány szakasz vonatkozásában hitelesnek tűnik a TUHU, pl. Dérgelyvár.

Megszűnt a K3 a Lósóskás-rét "előtt".

Az atlaszban van, a TUHU-n nincs.

 

Folytathatnám, de hirtelen ennyi.

 

A járhatatlanságot természetesen nem tudom megállapítani.

A cél tehát csak annyi, hogy legyen egy alap, melyet úgy "komponáltam", hogy "elindultam" a főúton.

 

Ha publikálhatónak minősül a táblázat, akkor talán lesz, aki fizikailag is végigmegy, az OKT számomra aktuális, többek között ezért is kezdtem hozzá.

Van tehát probléma, de ha el se kezdem, meg se fogalmazódnak a problémák.

Előzmény: nagypapi (45160)
nagypapi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45160

Mi számít megszűntnek? Amit leszürkéztek, ami nem követhető, mert benőtte a gaz, vagy ami követhetetlen, mert olyan régen festették, esetleg egyéb?

Előzmény: Güsziológus (45152)
jzp2107 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45159

a nagy fába vágja a fejszéjét közmondást természetesen ismerem :-)

csak arra próbáltam utalni, hogy nem jött le, mi is lenne az a nagy feladat

Tehát csak maga a nyilvántartás

 

Érdekel, mivel azzal szoktam viccelődni, hogy van egy saját magam által kitűzött "túramozgalom": végigjárni Mo összes jelzett útját

Mondhatjuk hogy még eléggé az elején járok :-)

 

Egyébként az osm-tuhu fórumban lett felvetve, most 2 perce értem oda az olvasásban..

Ott egyébként az is fel lett vetve, mi legyen az olyan turistaúttal ami a túrabázisban és a tuhun szerepel, terepen pedig se híre se hamva (valami Fót környéki Z+ volt ha jól rémlik)

Ezeket is beleszámolod?

Előzmény: Güsziológus (45152)
asciimo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45158

Anno 2008 környeken en abba a faba vagtam a fejszemet, hogy a Börzsöny összes turistautjat bejarom. Majdnem sikerult is, de aztan elhagytam az orszagot, igy aztan a projekt jegelve lett.

Előzmény: Güsziológus (45148)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45157

Ez volt a csel, bár nem volt tudatos.

Pár napja kezdtem a Börzsönyt (20-án), de elakadtam, és mentem, hogy haladjon az OKT.

Előzmény: nagypapi (45154)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45156

Gondoltam, hogy lesz érdeklődő.

 

A 'fel' és a 'le' adatokat jelenleg még nem jegyeztem fel, de kétségtelen, ha lúd, legyen kövér.

 

Egy rövidke "kivonat":

 

BZ.VR.P

BZ.VR.P-P+

BZ.VR.P-Po(1)

BZ.VR.P-P+

BZ.VR.P-Po(2)

BZ.VR.P-P3

BZ.VR.P-P4

BZ.VR.P-P+

BZ.VR.P-Prom

 

Ezek a Verőce - Nagyoroszi közötti PIROS kapcsolódó útvonalai.

Az első maga a SÁV.

Ezt követően kiágazás Szokolyán (Nógrádra, P+)

Újpest forrás Rakodótól

P+ Spartacus forráshoz

Rózsa-forrás (Po)

 

A P3 a Nagy-Mána

A P4 a Rekettyés

 

A P+ a Drégelypalánkra vezető egykori SÁV

A Prom Drégelyvár.

 

A rendező ismérv tehát a főútvonal, melyből 9 van, nem számolva az OKT-t és a BKT-t.

Előzmény: Jesper Olsen (45155)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45155

Ha egyszer tényleg lenne egy lista (táblázat) - és nemcsak a Börzsönyről -, az nagyon hasznos lenne. Jelzés szine, formája, táv, szint (fel), szint (le).

nagypapi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45154

Ó, én meg azt hittem, hogy a Börzsönyhöz kapcsolódik, végig is jártam a guglin az Ipoly mentét, de nem találtam semmi hasonlót. Akkor azért, mert ez a Hernád. :-)

Előzmény: Güsziológus (45153)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45153

Az bizony a Hernád (Gibárt - Hernádcéce - Boldogkőváralja).

Laza séta, kis kitérőkkel.

Az a kicsi néhány kilométer:-)

 

Mostanában csak OKT.

De már nem sok hiányzik.

Előzmény: nagypapi (45151)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45152

"Tehát fogtad a Börzsöny turista atlaszát, és összegyűjtötted a Börzsönyben vezető összes jelzést"

 

A főútvonalakat már akkor összeszedtem, amikor a mozgalmak (Börzsöny turistája, Börzsöny csúcsai, stb.) voltak napirenden.

Most megpróbáltam összeszedni a kiágazó és összekötő utakat is.

Eddig van 66.

 

Ennyi sor van az EXCEL táblázatban, mely azonnal nyilvános lesz, amint átkonvertálom, és valaki felteszi olyan helyre, ahonnan bárki letöltheti.

Ezek az utak egy része az ATLASZ-ban is megvan, de a változások miatt van új.

Olyan is van, amelyik megszűnt.

 

A nagy fába vágja az ember a fejszéjét, az egy mondás, azt akarja érzékeltetni, hogy nem sikerült kettévágni a fát, benne maradt a fejsze a fában.

Ilyenkor ékekkel, egyéb eszközökkel kell "kiszabadítani":-)

 

Nem az a cél, hogy bejárjam, hanem az, hogy tudjam, mindenki tudhassa, hány kilométer jelzett út van a Börzsönyben.

Valamelyik fórumban valaki nemrég felvetette, hogy lesz-e nyilvántartás a turistautakról.

Arra gondoltam, mivel a Börzsönyt jól ismerem, megpróbálok "összedobni" egy jegyzéket, nyilvántartást.

 

Pár éve gyűjtöttük az irányító táblákat, én is sokat "begyűjtöttem", fényképeket is, meg aztán azt, hogy hol vannak.

Akkor többen gyűjtötték, arra gondoltam, hogy esetleg mást is foglalkoztat, hej de jó lenne tudni, hány jelzett út van, és hány kilométer összesen.

Nem kizárt, hogy másnak is eszébe jutott, erre próbáltam rákérdezni.

 

Nem kell felrögzíteni sehova, de azt nagyon szeretném tudni, hogy mennyi van az OSM-ben, és mennyi a TTR-ben.

 

A TUHU alapján készült a nyilvántartás nullverziója.

Ja, és összeolvastam a TÚRABÁZIS listájával is.

Annál több van, és a TUHU alapján van, ami megszűnt.

 

Amúgy nagyon sokat bejártam.

Börzsöny csúcsai, Börzsöny turistája, ttúrák.

 

A lényeg azonban a jegyzék.

Útvonal

Honnan

Hová

Mennyi (méter)

 

Érdekel a téma?

Előzmény: jzp2107 (45150)
nagypapi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45151

Biztos én vagyok béna, de a mellékelt kép alapján sem sikerült rájönnöm, merre jártál tegnap.

Az ott az Ipoly vagy valamelyik morotvája a kép bal oldalán?

 

Előzmény: Güsziológus (45149)
jzp2107 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 45150

megpróbáltam kisakkozni, "mire gondolhatott a szerző" :-)

 

Tehát fogtad a Börzsöny turista atlaszát, és összegyűjtötted a Börzsönyben vezető összes jelzést

Eddig 66 db a "regisztrált" út de növekszik.. (attól regisztrált hogy az atlaszban van? vagy az esetleg tuhun meglévő de atlaszban nem szereplő is regisztrált?)

 

Hogy mi a nagy fa, azt sem tudom.

Bejárni ezt az 525 km-t és rögzíteni az elágazásokat, meg hogy köves vagy földút?

Vagy csak maga a nyilvántartás volt a cél?

 

Bármi is, ez a nyilvántartás most ott csücsül a gépeden egy excel táblában

Mit tudnánk vele foglalkozni?

Bejárni?

Felrögzíteni a TTR-be?

Felvinni a tuhura a "sok változást"? (mihez képest változás, már be is jártad mind az 525 km-t?)

Előzmény: Güsziológus (45148)
Güsziológus Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 45149

OKT

 

Erre jártam tegnap.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!