Keresés

Részletes keresés

lengyelermek Creative Commons License 2004.11.28 0 0 818
Szia Data Destroyer!

Ha veszel hozzá tintát, és egy-két közepesen használt bankjegyet is pillanatok alatt "milliós értékű" unicumgyűjteményre tehetsz szert.
Előzmény: Data Destroyer (817)
Data Destroyer Creative Commons License 2004.11.28 0 0 817

 A hétszentségit, ez már tényleg pofátlan.

:)

 Kisposta bélyegzőm nekem is van, gyerekkoromban kaptam a szüleimtől egy gyerekpostáskészlet részeként.

Előzmény: kose (787)
patrona Creative Commons License 2004.11.28 0 0 816
Akkoriban már lapkagyaluló gépet használtak, és nem reszelgettek, így a klasszikus jusztírozási nyomok nem voltak láthatók.
Előzmény: lengyelermek (815)
lengyelermek Creative Commons License 2004.11.28 0 0 815
Szia Kose!

Most fejeztem be "fergeteges" referátumomat a Julius-Claudius dinasztia pénzveréséről és nagy általánosságban a római pénzekről. Jelenleg a népszavazási kampánnyal és az influenzámmal (még csak most kezdődik) vagyok elfoglalva, úgyhogy egy darabig nem lesz túl sok időm arra, hogy fórumozzak, és lassan kezdődik a vizsgaidőszak is :(((((((((((

Mihamarabbi "szabadulásomig" egy kérdés: szerintetek az 1900-as 5 koronásokat még jusztírozhattákm vagy ekkor már olyan pontosan vágták ki a lapkákat, hogy ez kizárható?
Előzmény: kose (813)
patrona Creative Commons License 2004.11.28 0 0 814

Egy kedves Vaterás kollégánál láttam(személyesn találkoztunk) egy kb. VF+ állapotút, kis jusztírozási nyommal a madonnás oldalon. Ha jól emlékszem 16ért árulta, de ebben már nem vagyok 100%ig biztos. Ha érdekel elküldöm mailben az elérhetőségeit, hátha megvan még neki.

 

Én mostanában a jogsi letételén ügyködöm, így se időm, se pénzem a numizmatikára. A Vaterárán sem néztem szét már jó ideje, ill. inkább a használt autós részlegét vizsgáltam meg:-))

Előzmény: kose (813)
kose Creative Commons License 2004.11.28 0 0 813

Hali!

 A Vaterán láttam a 10-est, kis fülnyommal. Azonban nem mindig irányadók az ottani leütött árak sem. Emlékszem nemrég, az iraki mizéria kezdetén egy kedves licitáló iraki dinár bankjegyre licitált. (ugye rajta volt a Husszein ember képe) Teljesen belefeledkezett, mert egy 200,- Ft-os tételt 5400-ért vitt el!!!

Ilyen vevőkről álmodik minden eladó, azt hiszem. Itt nem volt zsákbamacsak, ez nem világritkaság, csak akkor éppen nagyon ment a harc.

 

Amint írtam, nem UNC-re hajtok, egy kopottabb, de azért nem sima!!! :) is megfelelő lehet.

Ha valaki hall, lát, tud ilyesmiről, akár itt, akár priviben írhat. Köszi!

 

Egyébként mizújs veletek? Nagyon hallgattok, csak nem influenza???? 

Előzmény: patrona (812)
patrona Creative Commons License 2004.11.27 0 0 812
Vatera?:-)) Bár a 10es normális tartásban 20000 körül van már...
Előzmény: kose (810)
Preis Creative Commons License 2004.11.27 0 0 811

Szia Kose!

 

Én itten vagyok!!!! halihó, még olvasom :)

 

De sajnos nincsen nékem krajcárosom, eladó..

 

Preis

Előzmény: kose (810)
kose Creative Commons License 2004.11.27 0 0 810

Sziasztok!

 

Ha olvassa még valaki ezt a topicot, :-) akkor érdekelne 1848-as 3 és 10 krajcáros. Nem kimondottan UNC, de semmi esetre se legyen kifúrt, összekarcolt állapotú.

Ha van valakinek, megegyezünk!! :-)))

kose Creative Commons License 2004.11.23 0 0 809

Hello Cyd!

 

Most már tudjuk, milyen fűszerek kellenek, de meddig kell főzni???  :-)))

Előzmény: cyd (808)
cyd Creative Commons License 2004.11.23 0 0 808

Egy másik fórumról (gondoltam "szakmailag" idetartozik) :)

http://www.cruftbox.com/cruft/docs/cleaningcopper.html

drdoktor Creative Commons License 2004.11.23 0 0 807
ez is érdekes, ilyennel sem találkoztam.

off

azért ez a szöveg tetszik:
A Te fizetésedből vonták le a BSzKRT régi urai a nyugdíjjárulékot, az adókat, a betegbiztosítási járulékot!
Ma ezeket nem Te fizeted!

/off
Előzmény: kose (805)
Preis Creative Commons License 2004.11.23 0 0 806

Szia Lengyelermek!

 

Én pozitívan állok a történethez, de azért ez nem ilyen egyszerű. Ha megnézed, akkor az UNC tartást 10 részre osztja fel. MS60-tól MS70-ig!

Pl. az MS65 és MS66 közötti különbséget csak nagyítóval lehet megkülönböztetni.

Sokan még a hagyományos tartásokat is nehezen tudják behatárolni, nemhogy ezt...

 

Preis

Előzmény: lengyelermek (802)
kose Creative Commons License 2004.11.23 0 0 805

Sziasztok!

 

Érdekes oldal. Egy hazai hasonló, ami valószinűleg eredeti is:

 

Előzmény: drdoktor (804)
drdoktor Creative Commons License 2004.11.23 0 0 804
érdekes, mégcsak nem is hallottam ilyesmikről....
Előzmény: lengyelermek (803)
lengyelermek Creative Commons License 2004.11.22 0 0 803
Elfelejtettem szólni, hogy találtam egy érdekes oldalt. Mit gondoltok róla?

http://www.psywarrior.com/WWIIAxisBanknotes2.html
lengyelermek Creative Commons License 2004.11.22 0 0 802
Sziasztok!

Van egy új ötletem, hogy feldobjuk kicsit virtuális csoportosulásunk életét: Mi lenne, ha valamikor az elkövetkező évben szerveznénk egy internetes cserét? Mindenki feldobja xls táblázatban egy megadott helyre a cseréit, aztán mehetne az egyezkedés.

üdv,
Lengyelermek

ui: valaki fordítsa le az amerikai minősítési osztályozást. Én szívesen átállok a vaterán az újra, és akit ismerek megkérhetem erre.
Preis Creative Commons License 2004.11.21 0 0 801

Szia!

 

Teljes mértékben egyetértek veled...

 

Preis

Előzmény: kose (800)
kose Creative Commons License 2004.11.21 0 0 800

Szia!

 

Az ötlet jó, a kivitelezés is. Amerikában nem hinném, hogy az elharapózott hamisítás miatt vezették volna be. De bármi lehet....:(

 

Magam részéről minden jó kezdeményezésnek híve vagyok, a hamisítók, hamisítványok kiszűrésére nagy szükség van.

A gondolkodásmódot nehezebb megváltoztatni, mint egy újabb vonalkódot előállítani!!

 

Lásd Keres-Kínál hirdetési portál, diákmatrica minden mennyiségben!!! :((

Ezt sem lehet nagy kunszt lemásolni.

A hazai Vaterán felmerült egy olyan dolog, hogy szakértői csoportok alakulnának, és nem csak a hamisítványokat szűrnék ki, hanem a valóságtól durván elrugaszkodott áron értékesítőket is. Minimum jeleznék, hogy a tétel a valós ár x szerese, akinek ezután is nagyon hiányzik, hát vegye meg.

Az igény széles körben megvan, de a szakértői dolog nehezen áll össze. Ide végtelen szabadidővel rendelkező emberek kellenének, akik tudásukat felvállalják.

 

Ez már megint egy olyan terület, ami a "szabadrablásos" kapitalizmusban - ami mai napig nálunk van - az etikátlan haszonszerzéshez való jogot csorbítaná. Na de üzletben hol van nálunk etika???  

Úton-útfélen halljuk: minden dolog annyit ér, amennyiért megveszik.

Óriási tévedés!

Ez csak és kizárólag akkor lenne igaz, ha mentes lenne a hazai és világpiac a kufároktól, hamisítóktól, 1 nap alatt meggazdagodni akaróktól, a tudatlanok átverőitől. Hadd ne folytassam.

 

Na de ez már nem numizmatika, hanem utópia!! :)))

 

Előzmény: Preis (799)
Preis Creative Commons License 2004.11.21 0 0 799

persze, ha belegondolunk nem olyan olcsó, de megéri! ráadásul ezzel nő az érme értéke!

 

igaz a magyar mentalitás olyan, hogy minek....

Preis Creative Commons License 2004.11.21 0 0 798
átszámítva 3000 Ft-ért csinálnak egy érmét...ha jól számoltam...egy ritkább darabért megéri!
Előzmény: kose (797)
kose Creative Commons License 2004.11.21 0 0 797

Megnéztem ezt az NGC-t. 20-50 USD / fényképes tanusítvány. Ez igazából csak igen nagy értékű érmeknél lehetséges, az árból kiindulva. A filatéliában nem ismeretlen az effajta tanusítvány. Neves szakértők csinálnak hasonlót ritka bélyegekről, levelekről stb.

Egy nyilas felülbélyegzésű 10 pengős nem ér meg 20 USD-t színes fényképpel ellátott tanusítvánnyal sem!! :-) 

Előzmény: Preis (794)
Preis Creative Commons License 2004.11.21 0 0 796

Szia!

 

Egyébként 1700-tól magyar érméken is elvégzik a műveletet...

a fordításról: hát elég hosszú idő lenne lefordítani, de nagyon röviden a lényeg:

Egy szervezet, amely nagyon profi és tapasztalt szakértőkkel megvizsgálja a beküldött érmét. Majd besorolja egy előre meghatározott tartásrendszer szerint. Számítógépre viszik (mely később visszanyomozható, meg minden high-tech), a szolgáltatás körétől függően először beleteszik egy légmentes kapszulába feliratozva, vonalkóddal, hologrammal ellátva, ha kell szuper digitális képet készítenek+történeti leírást, majd visszaadják. Mindezért teljeskörű garanciát és felelőséget vállalalnak. Az összegről most ne beszéljünk, de szerintem marha jó!!!

 

A tartások:

 

MS 60-70 Uncirculated

AU 50, 53, 55, 58 About Uncirculated

XF 40, 45 Extremely Fine

VF 20, 25, 30, 35 Very Fine

F 12, 15 Fine

VG 8, 10 Very Good

G 4, 6 Good

AG 3 About Good

FR 2 Fair

PR 1 Poor

 

 

A hitelesítés

A hitelesítés

 

És ezt a bankjegyekre is el lehetne végezni!!!

 

Preis

Előzmény: kose (795)
kose Creative Commons License 2004.11.21 0 0 795

Hello!

 

Az előbb írtam numizmatató társunknak, akitől privát mailt kaptam e-bayos hamisítványokról. Nemrég írtam egyről amit kaptam tuti helyről, na a képen az is rajta van :((

Mire odaértem, már a társak átnézték és lereagálták a dolgot. 90 %-uk fémpénzeket gyűjt, a papírhoz nem nagyon értenek és nem is nagyon érdekli őket. Aki vesz is közülük bankjegyet, csak azért vesz, mert nagyon jó tartásban kap pl. Kossuth bankókat.

Eléggé ledöbbentem ezért nem is feszegettem túlságosan a dolgot. A vaterán feltett kérdésre mi szerint van-e a (adópengő-pengő bélyeg) kínált bankjegynek valamilyen szakirodalma, kévetel nélkül a válasz: nem tudom, de nem én belyegeztem, nem én ragasztottam felül.

 

A büntetés így már nem kerek, mivel az eladó "tévedésben" van az áru eredetiségével kapcsolatban (a 'la TV ügyvédje :)))

A csalás igen nehezen bizonyítható. (szintén fentebb említett műsor) Legfeljebb akkor, ha a készítőjét érik tetten pecsételés közben. Mivel forgalomból kivont pénz, így egyszerű papírdarabként tartják nyilván. Előzőekben írtam, hogy esetleg "áru hamis megjelölése" vagy valami hasonló miatt lehetne eljárni. Ide jogász kellene, meg sok idővel rendelkező, aki végigül egy tárgyalást :)) Tényleg, nincs valakinek jogász vagy leendő jogász ismerőse???

 

A szankció kidolgozása, már ha nincs a Btk-ban, a hivatalos MÉE, MNT stb. dolga lenne, ezekről is értekeztünk. Olvashatná valaki tőlük is a fórumot, bár kétlem merne hozzászólni.

A küldött linkről.

Elkellne egy kis összefoglaló fordítás, mondjuk magyarra :))))

az én időmben még orosz volt a hivatalos tannyelv:)

 

 

Előzmény: Preis (793)
Preis Creative Commons License 2004.11.21 0 0 794
vagy az NGC...http://www.ngccoin.com/
Előzmény: Preis (793)
Preis Creative Commons License 2004.11.21 0 0 793

Szia Kose!

 

Az az igazság, hogy ezt szerintem nyugodtan lehetne büntetni, sőt ez bűncselekménynek is minősül!!!! A többiek nem vették észre?? Tenni kéne valamit az ilyenek ellen!

Egyébként éppen most gondolkoztam el egy dolgon. Talán megoldást is kínálna erre a problémára.

Szóval keresgéltem a neten, és rátaláltam egy cikkre, ahol taglalják, hogy miért volt szükség bevezetni Amerikában a PCGS-t (http://www.pcgs.com/aboutus.chtml), és tényleg, szerintem marha jó a rendszer!!! Valami hasonlót kellene Magyarországon is! Ezzel tökéletesen be lehetne azonosítani egy érme tartását (kizárná az érme árán való vitatkozást), valamint az eredetiséget is szuperül igazolja! Tudom-tudom, erre kéne egy szervezet, sok pénz és idő. De szvsz erre csak ez lehet a megoldás!!

 

 

Preis

 

Előzmény: kose (792)
kose Creative Commons License 2004.11.21 0 0 792

Sziasztok!

 

Nemrég jöttem meg a numizmatikai kör aktuális összejöveteléről. Volt egy vendégsrác, aki - többek között - bankjegyeket is árult. Megnéztem a kínálatát és majdnem mentőt kellett hívnom. :-)))

 

Ha láttatok már "világritkaságokat" 500-1500 Ft-ért, akkor tudjátok miről van szó.

Képeket sajna nem tudtam készíteni, pedig valami igen tanulságos lett volna. Az általam nemrég felrakott adópengő pengős bélyeggel társa, különböző nyilaskeresztes felülbélyegzések, kiegészítve "Érvényesítve" vagy mi a fene zöld színű + bélyegzéssel, német hadsereg alakulatainak hadi bélyegzőivel felülnyomott 1930-as 100 pengősök. Az egyik kedvencem az 1945-ös (Mátyás királyos) 100 pengő sarló-kalapács felülbélyegzéssel!!!!!!!! :-))

 

Tehát 1945 ápr.04-én felszabadítják (megszállják) az országot, a május 9-én kiadott bankjegyet meg a partizánok felülbélyegzik, hátha valaki még nem tudná, ki az úr!! :))

 

Őrölet volt látni ennyi gagyit egy berakóban. Egyébként a sort az 1848-as időszak szükségpénzeinek totálfriss hamisítványai nyitották, arcpirulás nélkül. Áruk 500-1000 Ft volt, garancia nélkül!! :) Még jó.

 

Ha egy üzlet egyszer beindul.......:((

 

 

drdoktor Creative Commons License 2004.11.19 0 0 791
ja-ja, és az egykori asszem 20-ast 9000 USD-ért adják.
Előzmény: Preis (790)
Preis Creative Commons License 2004.11.19 0 0 790

Sziasztok!

 

Húú, de pang itt az élet!

Láttátok tegnap a híreket? Egy kutatóhajó több tonna aranypénzt talál egy elsüllyedt hajón és környékén. Ilyenkor kicsit irígy vagyok! :)

 

 

Preis

Karel von Bahnhof Creative Commons License 2004.11.17 0 0 789
Köszi, hogy kikerested az árakat!
Előzmény: numizmatato (784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!