Keresés

Részletes keresés

vpe Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1413
kevlar skeget akarok:))))))))))))
vau1111 Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1412
A full karbon elég könnyen törik. Az egyik kollegám anno kajakosként elmondása szerint több full karbon lapátot tört el. Egyet rajtoláskor...
Előzmény: badmad (1409)
vau1111 Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1411
Vitorla 360 angolul = sail 360
Ezzel nem sokat segítettem szerintem.

Végrehajtás:
Félszélben mész egyenesen, vitorlával 180 fokot fordulsz az árbóc irányába pörgetve, ekkor fordított vitorlával vagy backwind-ben. Ezután megint 180 fokos pörgés a vitorlával. Vagyis az egész manőver alatt nem engeded el a bumot.

Jó, hogy a Surf magazin nem tudja eldönteni, hogy mi micsoda. A '99 júniusi számban még ez volt a sail 360, a honlapjukon

http://www.surf-magazin.de/_fahrtechnik/lars_petersen/lp_sail360.htm

viszont egy duck jibe átvétel egyenesen haladva és egy vitorlafordítás (ez sokkal könnyebb, a Gardán a teljesen kezdőknek tanították!!!)

Hol van itt a következetesség? Egy olyan magazin, ami a legnagyobbnak tartja magát, hogy tehet ilyen bakikat??!!

Előzmény: vpe (1408)
vpe Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1410
mekkora volt a skeg? mert ha 50-60cm akkor nem csodálom.60cm hossznál 2cm vastagság kell szerintem.az meg k..va nehéz.
kevlar skeg a király. mé nem csinálnak kevlarból skeget???
badmad Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1409
Tegnap a EURONEWS-on lattam a sportmusorban egy kis erdekesseget. Bjorn Dunkerbeck atnyergelt a sajat deszkaival a speed szakagra. Mutattak jo felveteleket, de a vege volt a legjobb. Dunki ezerrel a parttal parhuzamosan hasit, majd egyszercsak megdobja egy kisebb hullam, deszka keresztbefordul, hatalmas eses. Mikor kimaszott a vizbol, a deszkajanak nem volt skegje. Siman letort. De az is lehet (sajnos a felvetel ismetlesebol sem derult ki), hogy a skeg torese miatt spinout-olt es esett. Mindenesetre erdekes, es megdobbento volt, hogy egy valoszinuleg full karbon skeg igy tud torni.
vpe Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1408
mi az a vitorla 360? van valami más (angol) neve?
vau1111 Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1407
Eszembe jutott még egy gyönyörű élmény:

Hirtelen nem tudom, hogy kedd v. szerda, mindenesetre elszállt mellettem (luv oldalon) két hattyú. Alig repültek gyorsabban, ráadásul fejmagasságban. Nagyon sokáig szinte egymás mellett haladtunk, és így szinte egy sebességgel gyönyörűen valószerűtlen volt, ahogy lebegtek a levegőben.

vau1111 Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1406
Mégegy:

Kipróbáltam egy Starboard Go 140-est (csak kíváncsiságból).
Bénáztam mint állat. Felálltam rá, szél befújt, trapéz beakasz, deszka le raumba, és estem. Később mondták, hogy ilyenkor ki kell ugrani a szélére, és akkor vissza jön félszélbe. Majd legközelebb lehet hogy újra elkérem.
Mindenesetre furcsa, és zavaró érzés volt a széles "teknő" alattam.

vau1111 Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1405
Üdv,

Megvolt a nagy szörfadag :))

Hétfő este, nyugati, 6.8-al király szél volt. Kicsit pöffös, de nagyon ki voltam éhezve egy kis szörfözésre, így nagyon élveztem. Aki ismerős Gárdonyban, annak írom, hogy parttól a közeli (általában szélfogó) nádasig haladtam, oda-vissza. Ez nagyon kis területet jelent, ezért folyamatos volt a pörgés, a másfél-két óra sokkal többnek tűnt.
Kedd, csak kora du-ra értem le. Pöffös, erős szél volt, 6.8-al mentem. Felraktam az 5.5-öt is, de annyira pöffös volt a szél, hogy nem akartam a kisebbel menni. Inkább a túlvitorlázás :) Itt jöttem rá, hogy tudok ugrani!! Általában beakasztott trapézzal (bár a kiakasztott változatot biztonságosabbnak érzem, akkor nem érzem meg a ritmust), kellemesen magasra kiugrom. Állítólag hátulról nézve lehetett a deszka alját látni, vagyis legalább 1.5 m magas volt az egyik (ez szerdán volt, 5.5-ös vitorlával). És érzésre volt ilyen jópár.
Szerda, megint csak pöffös, sokszor idegesítő. Egyszer kisdeszka, 5.5-ös vitorla nagyon lehúzva, máskor meg nagydeszka, 6.8-as vitorlával. Du. volt egy félórás időszak, amikor csak páran tudtunk haladni, annyira befújt. Királynak éreztem magam, ahogy száguldottam a vízen, miközben a legtöbben feküdtek, és el sem tudtak indulni. Később meg a 6.8-asommal megvolt az első sikeres reverse monkey jibe. A vége nagyon béna volt, mert az utolsó 180 fok pörgés csak lassan, labilisan ment, de állva maradtam.
Csütörtökön, mire felszereltem, elállt a szél. Igaz, olyan fáradt voltam, hogy meg sem tudtam mozdulni. Aztán du. beindult valami. Végigtúráztam a tavat (felkreutz-oltam az északi partig, majd vissza), utána még egy kis őrület a part mellett.

Egyéb extrák:
Szerdán majdnem megöltem egy srácot :( Kisvízben szereltem a vitorlát, ő szél alatt volt, kikapta a szél a vitorlámat, és 5 centivel vétette el az árbóc a fejét. Így "csak" a könyöke fájt utána (csütörtökön emlegette is). Tanulság: mindig tartani kell a biztonságos távolságot.
A videó dolog megoldódni látszik. Peti (Vpe) ajánlata belelkesített, elkértem egy videót, és az egyik ismerősöm filmezett amikor elfáradt (egyébként meg szörfözött). Rá kellett jönnöm, hogy ez nem is olyan egyszerű. Ilyenkor mindig lecsökkent a szél, nekem nem minden sikerült, meg magasságot is kell tartani. A kamerakezelés viszont profinak tűnik. Amit sikerült felvenni: duck jibe, helikopter, normál tack, reverse monkey jibe majdnem de az sokszor, elrontott carving 360. Folytatás majd a további szelekben.

kcs Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1404
295/310 közötti svert nélküli 140 literes, lehetőleg valami masziv anyagból.(PVC)
Előzmény: piddy (1401)
vpe Creative Commons License 2002.08.11 0 0 1403
helo

sms-t is irhatsz

vpe Creative Commons License 2002.08.11 0 0 1402
helo

én lehet hogy tudnálak kamerázni. attól függ hol nyomod. szeptembertől megyek veszprémbe az egyetemre koleszba. valamelyik hétvégén mehetnénk a Balcsira ha ráérsz.az északi part szerintem jobb. amúgy én is most tanulok és szerintem ha veszlek közben jó sokat tanulok. emailra is írhatsz ha érdekel: vpeti@pro.hu
tel: 30/4105645 különben Bp 3. ker.ben lakom a Lupára szoktunk menni ha van szél.

üdv.

Előzmény: vau1111 (1398)
piddy Creative Commons License 2002.08.09 0 0 1401
Szasztok,
Egy kis tanácsot szeretnék kérni.
Klasszikus "csatahajó" szörf-ről (Windglider stb) szeretnék továbblépni vmi még mindig méretes,svertes, kisszeles szörfre, amely már meg tud siklani és meg lehet próbálni vele a funboard technikákat. Milyen tipusok jöhetnek szóba? Hol lehetne beszerezni használtan?
Egyébként, ha van vkinek egy jó nagy öreg szörfje, az is érdekelne, mert a 25 éves Wingliderünk már kezdd szétmállani, pedig tanítani az a legjobb...;-)
Előre is köszönöm!
Matto Creative Commons License 2002.08.09 0 0 1400
Hej,

Ha mar igy beindult a nagy freestyleozas, akkor ajanlom mindenkinek a figyelmebe a www.windsurfing.hu -n megrendelheto Free Your Mind videot! Freestyle/wave trukkoket mutat be rajta Lars Petersen. A video megveheto a Hi-surfben (Kis Janos Altabornagy ucca, BP) , es a Spin-Outban (BAH csomopont Butapest;)..

Van mar 2002.-es Windsurfing.hu polo is, azt is szinten utanvetellel, vagy a Tombornal lehet megvenni..

Ha kerdesed van tedd fel: matto@windsurfing.hu

vau1111 Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1399
Stílusosan, két üzenetre két külön válasz :)

A spin loop-nál ha nem siklasz a végén, nem baj. Ezt úgyis csak néhányan tudják. Ha a vége egy wasserstart papucsokban állva, már sikeres (szerintem).
A back loop-hoz nem kell túl nagy magasság, a 4 m már akár sok is. Viszont csak mély vízben gyakorold, az elején sokszor fog lefúrni a deszka orra, kis vízben biztos deszkatörés!

Előzmény: Blind Rider (1396)
vau1111 Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1398
Videó nem készül? Nekem nagy álmom, hogy felvegyem videóra a megtanult trükköket, csak nincs senki, aki van olyan hülye, hogy szélben kinnt áll a parton, és engem filmez :( Plusz van egy csomó olyan manőver, amihez sokáig kell várni...

Jó, hogy itt BP-en és a Velencei tónál szélcsend és eső van, a Balaton nyugati medencéje meg szeles. Idáig is eljöhetne a szél.

Milyen alacsony a Balaton vízszintje? Úgy hallottam, hogy a tavalyinál is botrányosabb. Viszont tavaly is nagyon sokat kellett begyalogolni a biztonságos mélységhez. El sem tudom képzelni, mi lehet, ami ennél is kisebb.

Ja, és gratulálok a sok-sok sikeres manőverhez! Csak ámultam, mennyi mindent lehet fejlődni néhány hónap alatt. Igaz, hogy én is rohamosan javulok belülről érezve.

Előzmény: Blind Rider (1397)
Blind Rider Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1397
Még ami sikerült: Body drag-ek, hosszú, 25-30 méter hosszan, siklásban maradva, monkey jibe nagy szélben, nose-tack-to-flip360 (ajánlom neked is vau), lollypop willy skipper nélkül, tehát nose tackel az elején, helikopter 4-5-ös szélben egy csomó, push tack, flip360 kis szélben ( nagy szélben siklásból még elrontom), shove-it (elég kezdetleges, de már vmennyire hasonlít rá), ajánlom mindenkinek megnézni őket először videón, és gyakorolni. Ősszel lesz fönn rólam pár nyári kép hogy ilusztráljam a beszámolót (volcan, willy skipper, stb. már megvan fotón, a windsurfing.hu-ra lesznek feltéve).

Na jó szelet mindenkinek,
aloha: The.Blind.Rider from BBS freestyle

Blind Rider Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1396
Üdvözletem Mindenkinek!

A nagy hallgatás oka az internethiány volt itt a balatonon, szöfözésből és freestyle-ozásból viszont annál több volt.
Először is hadd gratuláljak kedves vau, megelőztél a carving 360-ban, nekem csak majdnem sikerült edig de az sokszor. A nyár edigi része óriási volt, az eredmények: -Volcan egész jól megy már, 10-ből átlagosan 4-5 sikerül, hátra siklással. -Willy Skipper eddig csak néhányszor sikerült, mert nem gyakoroltam túl sokat, de néha az is összejön, kb 10-ből 2 tökéletesen. A spinloop tanulásról kicsit elterelődött a figyelmem, de azzal is már majdnem megvagyok, szinte teljesen kiforgom, de nem tudok még továbbsiklani. Gyakoroltam ugye a carving360-at teljesen megfordultam már párszor de vmit mindig elszúrtam. Ugrások NAGYON jól mennek, eddigi legmagasabb egy mögöttem jövő BBS tag szerint: 3.5 - 4 méter, majdnem árbocmagasságú, kis cuccal nagy szélben (5-6 Bft) - Innen már lehetne backloopot ugrani vau, ugye ? :))), Az átlagos ugrás kis szélben 1.5 - 2 méter, de az mindíg összejön, kis hullámról is. Table top egész jól megy nagy szélben, szinte teljesen kifordítom a deszkát, csak még nem a fejem fölé, hanem magam mellé/fölé. Tegnapi szélben volt első SPOCK-próbálkozásom. Volcan szépen sikerült, ellennyomtam a szélnek a vitorlát, de túl gyorsan forgattam magam elé a vitorlát, a deszka picit lassan fordult, és nose-first hátszélben lenyomott a vitorla, de azért első próbának nem volt rossz. Amit még idén nyáron szeretnék: backloop próbálkozás, flaka próbálkozás(flatwater taka, ugyanaz mint a spock/grubby, csak szél felé fordul a deszka), valamint a wily skipper és a spinloop tökéletesítése. A spockot továbbra is próbálgatom. A többieknek én is csak ajánlani tudom a gyenge szeles freestyle-t. Egyenlőre ennyi, ha tudok majd még jelentkezem.

Üdv 2 all:

The.Blind.Rider - BBS...

Előzmény: vau1111 (1395)
vau1111 Creative Commons License 2002.08.06 0 0 1395
Üdv,

Sikerült a vitorla 360 is... Tegnap, Gárdony, kb. 2-3 bft. szellő.

Mindenkinek tudom ajánlani a kisszeles trükkök tanulását (backwind, helikopter, vitorla 360, stb.). Nagyon javítja a deszkabiztonságot, és jóvá teszi a kisszeles napokat (amiből sajnos nagyon sok van).

schleudersturz Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1394
Nem hallott vki véletlenül olyan tóról, hogy Santa Croce? Észak-Olaszországban van, közelebb mint a Garda. Termikszél van ott is. Interneten elég kevés van róla, az is olaszul.
motinka Creative Commons License 2002.07.26 0 0 1393
vegul is 1elore az alairasgyujtes a cel, es talan ez a riport is segitett ennek nepszerusiteseben. Sajnos a rendorok valoban nem tehetnek semmit, igazan nekik halasak lehetunk, hogy ennyire elnezoek, persze nem csak mi, a furdozok, a hajosok is :o) Amennyiben osszegyulik legalabb ezer alairas (sajna az en honlapomon csak 70 korul, a FreeTimeben kb 300 gyult, nagyon keves), akkor lehet menni a szorfszovetsegbe, sportminiszteriunba, stb. Remelem jovo tavaszra mar valahol hivatalos helyen is beszelnek errol a problemarol.
Előzmény: vau1111 (1392)
vau1111 Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1392
Üdv,

Meghallgattam a szörfmagazinban a riportot. Hát azért többet vártam volna. A vízirendészet embere szépen áthárította a felelősséget a jogalkotóra (végülis igaza volt...), így az aláírásgyűjtés népszerűsítésén kívül sajnos nem hiszem, hogy nagyobb hatása lett volna az egésznek. Bár én könnyen pofázok úgy, hogy semmit nem tettem egy db. aláíráson (Motinka honlapján) kívül.

És voltam Gárdonyban, és sikerült a carving 360! Kétszer is. Igaz, hogy a legvége egy kis tolatást is magába foglalt (a legvégső átterheléskor ezek szerint még nem volt a deszka ellen negyedszélben, csak szembeszélben), de teljes 360 volt, esés, megbillenés nélkül. A reverse monkey jibe egyszer majdnem sikerült, és ezen úgy meglepődtem, hogy el is engedtem a vitorlát. Egyszer meg úgy csináltam meg, hogy az utolsó 180 fok előtt leültem a deszkára, de egyébként végigment (kis iróniával mondva még nehezítettem is a manőveren egy leüléssel :)) Mindez egy 6.8-as 5 camberes race vitorlával.

motinka Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1391
Hello!

ma felhivott a magyar radio egyik szerkesztoje, hogy holnap telefoninterjut akar csinalni a viharjelzessel kapcsolatos alairasgyujtesrol, velem es a vizirendeszet vezetojevel.
na nem mindha nem tudnek mit mondani, de esetleg ha van 5letetek mit is emlitsek meg, szivesen vennem.

Amugy ha minden igaz csutortokon a sportreggel adasaban (petofi radio) 3/4 9 és 9 kozott megy majd le adasba.

Előzmény: vau1111 (1389)
vau1111 Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1390
Újabb jelentés:

Tegnap ami újat kipróbáltam, az a vitorla 360. Elég egyszerűnek tűnik. Az első 180 fok nagyon könnyű (átfordítás előtt nyitni kell a vitorlát, és félkörívben kell ellendönteni. Ha nem sikerül, akkor viszont rossz esetben a vitorla lecsap a deszkára merőlegesen, ami fájdalmas lehet, mivel az ember meg ráesik az árbócra...). A maradék 180 is könnyű, csak nem igazán maradok talpon. Egyszer sikerült úgy, hogy a vitorlát kicsit kötélre kellett engedni.

vau1111 Creative Commons License 2002.07.19 0 0 1389
Ma végre megint sikerült vízre jutni.

A willy skipper sehogy nem ment, lehet, hogy az elképzeléseim mégsem jók. Azért nem adom fel.
Végre úgy néz ki, hogy megértettem a chop hop és ezzel az egyenes ugrások lényegét. Ma egymás után tudatosan pattogtam sokat, mindegyik sikeres és kontrollált (4 bft szél, 6.8 vitorla, ugrásmagasság ennek megfelelően nem óriási). A lényeg, hogy a normál sikló pozícióból a súlypontomat felhozom a deszka fölé, és egyből ugrom. Nem kell nagy erő a repüléshez.
A 360 lassan vicc. Ma csak a deszkadöntés nem ment, a backwind meg simán. Végeredmény: sikertelen.
Push tack-al majdnem leöltem magam. A vitorla 180-at egyszer elrontottam, árbóc függőlegesen lecsapott az orrom előtt, én meg rá. Jó, hogy kicsi volt a szél. Amikor viszont bejött, majdnem sikerült, szépen kontrollban.

Motinka,

Valami elindult. Ma már olyantól is hallottam az aláírásgyűjtést a viharjelzés normalizálásáért, aki nem netezik. Innentől már csak a hatóságokon múlik...

vau1111 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1388
Egy dologról beszéltünk! :)
Én is az aerial jibe-ot említettem, tudom, hogy mi az. Én úgy jöttem rá erre a manőverre, hogy elrontottam egy slam jibe-ot, és ugrott a deszka. Egyébként az én meglátásom szerint azért nem jó felvezetés a willy skipper-hez, mert ahogy legalábbis én ugrom, úgy kirúgom a deszkát függőlegesen felfelé, a testsúlyom meg hátraesik. Ebből a levegőben átforgatom a deszkát, és a deszka VÉGÉRE érkezek le (vitorla fordítva, kb. wasserstart, majd vitorlafordítás, stb.). A willy skippernél a deszka ORRÁRA érkezel le, amit csak úgy érsz el, hogy nem függőlegesen fölfelé, hanem inkább előre ugrasz el (ha a testsúly nem marad a deszka fölött végig, akkor félig a vízbe csobbansz, ami NEM willy skipper!). Annyira begyakoroltam ezt a függőlegesen kirúgom, átforgatom mozgást, hogy nagyon nehéz átállnom egy előre kiugrom átfordítom mozgásra (igaz, nem nagyon próbálgattam, de most már csak azért is ez lesz a következő amit elkezdek komolyan tanulni :)).

Szerintem a legjobb rávezető gyakorlat a willy skipper-re a chop hop, de ezt majd megmutatja számomra a legközelebbi alkalom, hogy igazam van-e.

A volcan-nál attól fordul a deszka, hogy úgy ugrasz el, mintha hátat akarnál fordítani. A 180 fokos fordulás itt baromi egyszerű dolog, csak hát ott van a vitorlaátfogás és a landolás...

Ja, és az aerial jibe nem rossz manőver. Aránylag könnyű megtanulni, és nagyon látványos. Jó érzés, ha úgy sikerül, hogy nem kell wasserstart-olni a végén (ettől még nem lesz willy skipper).

Előzmény: schleudersturz (1385)
KicsiTibi Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1387
Motinka!

Jó volt, hogy foglalkoztak a témával, de nem szabad megelégedni ennyivel. Hallgatottabb, vagy nézettebb műsorban is fel kellene vetni a problémánkat. Nem tudom, ezt ki szervezte, de jó ötlet volt.
Ami feltűnt a riportban, hogy a vízirendőröknek (és természetesen a jogalkotóknak is) kell tartani egy kis felvilágosítást, mert nem hiszem, hogy ugyan olyan problémával jár, ha egy szörfös beleborul a vízbe, mint mikor egy svertes vitorlás felborul. A nyilatkozó rendőr egy kalap alá vette a kettőt. Hol lehet megtalálni a törvény (vagy kormányrendelet) teljes szövegét?

Kicsi

Előzmény: motinka (1386)
motinka Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1386
Sziasztok!

Ma (kedd) 10 ora 15 perctol a Kossuth Radioban a szorfozesrol lesz szo viharjelzesben. Halgassatok, mondjatok mindenfele, minel tobben halljak. Remelhetoleg ez is segit az ugynek.
Kossuth Radio: kozephullam - minden radion hallhato, meg autoban is:o)) - 540 KHz (vagy mindjart a skala elejen.

MoTiNka

schleudersturz Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1385
Azt hiszem, két dologról beszélünk. Az az aerial jibe nem "az" az aerial jibe (alias Volcan), ami mostanában kedvenc freestyle manőver, és néhány emberkétől már itthon is láttam.
Amit én gyakorlok, az egy viszonylag banális figura, talán 10 éves funboard könyvekben lehet látni. Ugrás-deszka keresztbe fordítás (minimum hátszélig)- nagy csobbanással, fenékkel érkezés vízbe-fordított vitorlával elindulás ellenkező irányba. Úgy is mondhatnám, ez egy el****ott, befejezetlen willy skipper. Ha nagyobbat tudnék ugrani (vagy inkább nem lennék gyáva) teljesen -180 fokkal- meg tudnám fordítani a deszkát, és ha rajta is maradnék, kész lenne a willy. Szent -talán balga- meggyőződésem, hogy ez a jó rávezető gyakorlat. Amint végre fúj a szél (kb. péntek-szombat) kipróbálom.
A volcanhoz nem tudok hozzászólni, szerintem jóval nehezebb. Itt mitől fog átfordulni a deszka a levegőben?
Előzmény: vau1111 (1384)
vau1111 Creative Commons License 2002.07.15 0 0 1384
schleudersturz,

Ha willy skippert is akarsz, ne keverd aerial jibe-al (mármint az elugrás meghatározza, melyikre van esélyed). Teljesen más az elugrási technika. Aerial jibe esetén felfelé kell ugrani, willy skippernél meg előre és felfelé (a többi rész elvileg már hasonló). A willy skipper nekem pont ezért nem megy, mert az előre és felfelé ugrásom még nem stabil.

A csütörtök esti széllel meg jól befaragtam :(((. Nálam volt a teljes felszerelésem, elindultam a munkahelyről haza úgy fél 5 tájban. Nem hittem el, hogy szél lesz este (az esetek 99%-ában estére áll el). Majd lett, én meg otthon dühöngtem.

Előzmény: schleudersturz (1381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!