Keresés

Részletes keresés

kvalcsi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44644

Szia Wendy!

 

Mi augusztus 25-től szeretnénk menni. Remélem mi sem találkozunk majd medúzával, mert elég kellemetlen a csípése.

Előzmény: Wendy. (44629)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44643
Köszönöm a válaszod. Nem vagyunk finnyásak, biztosan mi is találunk kedvünkre való kajákat és felszedünk 1-2 kilót.
Előzmény: écsapa (44627)
gombóc63 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44642
Nekem semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy szidjam az irodát. Örülök ha ti szerencsével jártatok. De azért nem tudom mekkora lenne a bizalmatok ha befizettek egy 5 csillagos szállóra, 4-est kaptok, itthon meg kártérítés az ablakban:-(((
Az iroda nem tehet róla ha késik a gép, de ha ez évek óta így megy lehet hogy másik légitársasággal kéne szerződniük. Nem értek hozzá, lehet, hogy ez nem így működik, ez csak a józan paraszti ész.
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44641


A KT a Travel Service cseh légitársasággal, de magyar személyzettel utaztat, legalább is mi ezzel a géppel mentünk.
kovani Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44640

Szia Kasika!

Örülök, ha tetszett a beszámoló, jó hosszú lett, de ezt igértem a fórumtársaknak előtte. Remélem van olyan, akinek tudtam ezzel segíteni. Nekem is sokan segítettek anno.

Nem, mi nem voltunk Egyiptomban, talán Nedori volt az, vagy Mia ? Már nem emlékszem.

Mi a TUI-val megyünk ismét, június 9-től, most csak 1 hétre. Előfoglalásban kettőnknek tokkal-vonóval 281.200-Ft. A reptéri illeték ingyen van. Egyébként  benne van a tengerre néző felár és az ingyenes ferihegyi parkolás is. Még így sem olyan jó áron van, mint tavaly, akkor 2 hétre mindez 360.000-Ft volt. Az marha jó ár volt.

Idén lett volna sokkal jobb lehetőség árban a Taurussal, de én kifejezetten a Riadhba akartam menni. Oda pedig most a Necki meg talán a Kartagó utaztat, és az ő áraik hasonlóak, a TUI-é pár ezer forinttal drágább csak. Igy "márkahű" maradtam.

Szeretettel üdvözöllek: Anikó

Előzmény: kasika (44620)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44638
Mi a hajót kihagyjuk. Én végképp nem bírom, egyedül hajón van halálfélelmem. Nem tudok mit kezdeni a vízzel magam körül:))) Tényleg, tavaly előtt Alanyában azt hittem soha nem lesz vége annak az egy órának. Másnak repülőfóbiája van,nekem hajó.
Előzmény: Arika31 (44631)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44637
Hát , ez kényelmesebb.:))) Persze, ha all-os akkor ez kézenfekvő.
Én a Ruspinára vagyok kíváncsi, kapott hideget-meleget itt a fórumon és a tripadvisoron, meg a holidaychecken is.
Előzmény: kvalcsi (44615)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44636
Hepatitis A ajánlott, az benyalhatja az ember bármilyen étellel véletlenül. Mi be vagyunk oltva, csak emlékeztető kell:))
Előzmény: Arika31 (44621)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44635
Szia,
Hát a picivel megértem:)))

http://web2010.bestreisen.hu/pdf/BestReisen_Repulos_Utazasok_2010_Nyar_Osz.pdf

itt vannak a fakultatívok.
Előzmény: Arika31 (44613)
gabe203 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44634
Ha már Hammamet-be mentek (Jasmin ?) Ottvan egy Hannibal Park nevezetű. Ebben egybe van a vidámpark meg állatkert, ez biztosan tetszeni fog. Képeket valahol előrébb találsz róla a nevemnél.
Előzmény: Arika31 (44631)
Lilybird Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44633
Szia kvalcsi!

Látom, hogy nagyjából választ kaptál a kérdéseidre, de mivel nem sokan voltak innen a fórumról még a Palm Marinában, szeretnélek megnyugtatni, hogy szerintem ez a hotel az egyik legjobb választás és ha jó árban van, akkor pláne, mivel általában nem szokott olcsó lenni. (Idegenvezetők szerint általában az El Mouradik nagyon jók.) Az UALL kiváló, tényleg 24 órán át ehetsz ihatsz, előzetes foglalással egy héten egyszer még valamelyik a la carte étteremben is. A recepció szintje alatti bárban van eszpresszó kávé és frissen facsart gyümölcslé is, valamint egy üvegajtajú hűtő, amiben mindig van szendvics. A minibárt mindig töltik, az italokat üvegben is kaphatod, a partra is lejönnek a pincérek itallal, beach bár van, úgyhogy napközben nem muszáj bemenni az étterembe, stb. A parton lehet vízibiciklit, jet-ski-t bérelni. Jó hely nagyon, igaz mi már picit több, mint egy éve voltunk, de minden szuper volt! Szerintem európai szemmel nézve is majdnem 5 csillag.
Előzmény: kvalcsi (44511)
veverka69 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44632
sziasztok.tudna valaki segitteni?egy olyan forumot keresek,de sajnos nemtalalom,ahol tudnek valakivel beszelgetni,akinek szinten ferje vagy baratja tuneziai,uj vagyok ezen a forumon.bocsi, ha esetleg hibakkal irtam, de nem magyar vagyok,szep estet mindenkinek,
Arika31 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44631

Sziasztok.Köszi a sok infót.Az autóbérléssel mi a helyzet?Ha ajánlott mennyire lehet eligazodni,mennyire van kitáblázva?Olvastam olyan kalózhajóról,hogy egy lakatlan szigetre visz azt nem tudjátok honnan indul?Vidámpark,állatkert?Nem volt semmi bajotok,hogy nem voltatok beoltva?Ha a pontos menetrendet tudnátok irjátok meg légyszi és hohy milyen gép visz.A KT  az a kartragó tours?

Előzmény: kirgizke (44626)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44630
egy hajó elindul mi is indulunk ez volt az ebéd csendélet a hajón egy kis fürdés a mélyvízben találkozás
Wendy. Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44629
Szia!
Mi nem láttunk medúzát, sőt egyáltalán nem találkoztunk még velük, pedig már 3X voltunk Tunéziában. A Royal Kenzben egyébként július 1-től nyaraltunk. Azt hiszem, inkább augusztusban van medúzaszezon.

Üdv: W
Előzmény: kvalcsi (44619)
Zsuzsus mama Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44628
Neked biztosan nagy szerencséd volt. Mi is többször utaztunk már KT-val, de sajnos az utóbbi 2 évben nagyon kifogtuk a repülő utat. 2008-ban kifelé 4 órát késett a gép, 2009 július elején pedig hajnali 4 órától szobroztunk a Monastíri repülőtéren, 13 órakor indult velünk haza a repülőgép. Már a tunéziai konzullal, meg akit el tudtunk érni az irodában, mindenkivel beszéltünk, de senki nem tudta, hogy mi az oka. Már majdnem lincs hangulat volt a repülőtéren. Nagyon sokan voltak kis gyermekekkel, akik már igen nehezn viselték ezt a helyzetet. Természetesen a Kartago Airlines gépe volt. Kártérítést persze nem kaptunk. Mindössze a repülőtéren 1 szendvicset és egy kávét. AZt hiszem, hogy még a tv hiradóban is szó volt róla. Előtte még minden utazásunk rendben volt. Voltunk a KT-al Kréta szigetén, Törökországban is és már 3-szor Tunéziában. Talán az idén is velük utazunk, csak a Kartago Airlines kizárva.
Előzmény: gombóc63 (44611)
écsapa Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44627

Szia!

Bőséges volt a választék, mindenki talált magának való kaját. Éhen senki sem maradt.

Mi, mind a négyen felszedtünk 2-3 kilót az egy hét alatt :-)

Előzmény: kvalcsi (44618)
kirgizke Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44626
Hát azt be ne fizesd, mert szerintem ennél csak olcsóbbat fogsz találni. Ehhez nem hiszem, hogy kellene különösebb nyelvtudás, ill. az árusok érdeke is, hogy eladják Neked az utat, tehát ha kell, akkor kézzel-lábbal is elmutogatják, mi mindent kínálnak.

(Egyszer láttam, hogy egy arab feladta: Szíriában, Boszrában akarta megvetetni egy japócával a buszjegyet, de egyszerűen nem jutottak dűlőre. Az arab már izzadt, szenvedett, még mi is segítettünk neki magyarázni, de nem sok foganatja volt. Szegény japán srác...lehet, hogy még azóta is Boszrában csücsül...bár én eleve azt se értem, hogy jutott el Szíriáig...:-)))

Hammamet kb. 80 km Sousse-tól, Monastirtól. Természetesen egyénileg is el lehet jutni mind2 helyre (busz, luázs, Bir Bou Regbából vonat), de ezek talán nyelvtudás híján és kicsi gyerekekkel macerásabbak.
Talán Nabeul könnyebben megoldható lenne...

Oltás: nekünk speciel Tunézia előtt nem volt semmilyen extra oltásunk, de azóta már felvettük a Hepatitis A-B-t, viszont ez egy család esetében sajnos jelentős anyagi megterheléssel jár.

Előzmény: Arika31 (44621)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44625
Igy van. A helyszinen meg kell alkudni, nagyon szabadárasak. Mindenki annyit fizet amennyire le tudta alkudni. Mi Sousse-ból indultunk de legalább 6 -8 hajóból lehetett válogatni. Este teszek fel képeket a hajókirándulásról.
Előzmény: mcica (44624)
mcica Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44624

Szia! Lehet egyénileg is hajózni, fejenként 20 dinárt fizettünk, amikor mi voltunk (5-en voltunk, igy alkudtunk az árból. A hotelben szervezett 2 fiatalember, taxi jött értünk,ők kifizették a kikötőig, ott felszálltunk a hajóra, a part mentén hajókáztuk, kaptunk egy kis sült halat, salátát, gyümölcsöt, volt egy kis hastánc. Egy egy pár órás program, gyerekekkel elég is. Port El Kantauiban is csábítottak katamarán kirándulásra, de pont akkor nem értünk már rá, igy nem tudom, hogy az mennyibe került volna.

Előzmény: Arika31 (44621)
kasika Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44623

Köszi megnézem.

 

Előzmény: kvalcsi (44622)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44622
Előzmény: kasika (44620)
Arika31 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44621
Köszi megnéztem a kalózhajót,elég jónak tünik a gyerekeknek.Néztem az itthoni ajánlatokat de szerintem nagyon drága kb:19.000.-forint egy főre.Ezt ott helybe is be lehet fizetni?Az biztos olcsóbban jönne ki.Egy baj van azonban,nem igazán beszélünk nyelvet.Más program gyerekekkel esetleg egyénileg is?Hammamettől hány km.-er kb:Sousse,Monastir?Ti beoltattátok magatokat,vagy a gyerekeket?
Előzmény: kirgizke (44616)
kasika Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44620

Szia!

 

Most olvastam el a beszámolódat. Nagyon jó volt. (De voltatok a múlt évben Egyiptomban is igaz? jól emlékszem? Azt hiszem Ti a Palm-ban szerettetek volna menni, de a Festival lett. Nálunk pedig fordítva történt.)

 

Ebben az évben mi is Tunéziát tervezzük. Nagyon tetszik a Riadh Palms nekünk is. Júniusi indulással gondolom még az ára is kedvező. A debreceni reptérről szeretnénk menni. Az árra vonatkozóan tudsz valamit írni.

Előzmény: kovani (44541)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44619

Szia Wendy!

 

Köszi Neked is az infót. Egy kevés hínár nem zavar, hiszen nem is biztos, amikor mi megyünk lesz-e. Arra nem emlékszel, hogy medúza van-e a vízben. Tavaly a Skanes Beachnél a páromat megcsípte egy úszás közben. Szerencsére semmi különös baj nem történt, csak kicsit viszketett neki pár percig. 

Remélem lesz most is vizibicaj, mert akkor kipróbáljuk.

Előzmény: Wendy. (44523)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44618

Szia écsapa!

 

Köszi az infót! Milyen volt a kaja? Elég ízletes volt? Választék mekkora volt?

Előzmény: écsapa (44521)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44617

Szia Gumimacy!

 

Köszi az infót. Azóta választ kaptam a kérdésemre és szerencsére karszalagos.

A part mindenhol hínáros, ha kicsit nagyobb szél van. A lényeg, hogy takarítsák naponta és akkor semmi gond. Olyan nincs sehol Tunéziában szerintem, ahol egy szál hínár sincs a vízben.

Az csak jó, hogy a matrac is ingyenes, mert a legtöbb helyen azért már fizetni kell 1 TND-t.

Én a Skanes Beach hotellel is nagyon meg voltam elégedve, pedíg az "csak" 4*-os és nem 5, mint a Palm Marína. Idén nagyon jó árban vannak a Taurus Reisennél a hotelok, így gondoltuk kipróbáljuk ezt a hotelt is. 2004-ben már utaztam a Taurusszal Tunéziába )Karawán hotel) és semmi problémám nem volt.

Előzmény: gumimacy67 (44520)
kirgizke Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44616
Pl. Sousse-ban a kikötőben vannak ún. kalózhajók, elég ha kisétálsz, és amelyik szimpi, kiválasztod. A hajóúton aztán van mindenféle bohóckodás, beöltözködés, ordító zene. Szerintem elég gáz a dolog /mi csak a partról élveztük a produkciót/, de gyerekkel más élmény lehet, akkor már boldog az ember akkor is, ha látja, hogy a gyereke örül.

Ha beírod a keresőbe, hogy "kalózhajó", akkor biztos ad ki részletesebb (és személyes élményen alapuló) beszámolókat is.
Előzmény: Arika31 (44613)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44615

Szia Emőke!

 

Bent voltam a Taurus Reisennél és ott mondták, hogy karszalagos, mint minden El Mouradi szálloda.

Előzmény: Emőke1 (44518)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 44614
Mi ugyan régebben (2004) voltunk a Karawán hotelban, de az ár-érték arány jó volt. Egy 3*-os hoteltől nem várhatod el, hogy luxusszínvonalú legyen. Akkor nagyon tiszta volt, a kaják ehetőek (azért elég fűszertelen az én ízlésem szerint), kényelmes, tengerre néző szoba, naponta takarítás és törölközőcsere.
Előzmény: goszi66 (44578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!