Keresés

Részletes keresés

slajder Creative Commons License 2015.03.20 0 0 29604

Északi szél vasárnap, nagyon kóstolgatja talán bejön Rákoson vagy Kralován. Mit mond a lokál? Akár meg is nyithatná a szezont.

Kirali12 Creative Commons License 2015.03.20 0 1 29603

@Backloop:

lassan mondom P...R...A...S...S...O...N...I :)

ok messzebb van, de legalabb ketszer akkora a tomeg es hullam is van! :)

na meg nem lehet bepiteni, mert a homokos part lent valtozo tengerfeneknek minosul, amit nem lehet eladni. :)

 

lesz helyette valoszinuleg olaj alapu eromu. szoval addig kell oda jarni amig meg lehet!!!

 

Előzmény: backloop (29602)
backloop Creative Commons License 2015.03.20 0 0 29602

...egyre akadozo szellel,egyre nagyobb tömeggel:(

Ahogy elkezdtek beepeteni a Ponti feletti hegyoldalt,szepen irtjak a növenyzetet,a szikla felmelegszik es mire jönne a termik lefele,ez szepen felnyomja.

Mire "mindenkinek" lesz ott haza,szepen eltünnek majd a szörfösök,mert nem lesz miben szörfözni.

Ez a lefkadai Fenyves.

Penzük pedig van a Görögöknek,ha netan valaki arra gondolna,hogy valsagban vannak es nem jut "asziendara",mert most derült ki,hogy svajci bankokban lapul 800 milliard eurojuk.Hoppa!

Persze ez nem valtoztat azon,hogy Fenyves elesett.

Ritkan jartam arra,de sajnalom es a Balatont is nagyon sajnalom.

Ha valakinek feladata,hogy megelje a kiszolgaltatottsagot,az nalunk jo helyen jar.

Masoknak egy elet is keves hozza, nekünk szörfösöknek viszont  meg van egy szezon alatt :))

Előzmény: slajder (29601)
slajder Creative Commons License 2015.03.19 0 0 29601

Amúgy meg marad Lefkada július első felében.

Előzmény: Szörfkiralylany (29598)
slajder Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29600

Nagyjából kétféle modell van, ezekből táplálkozik az összes oldal.

GFS alapján jelez a guru és windfinder, újabban inkább ami alapszelet ír azt érdemes pöfföknek venni, amit pöffökben ír azt meg nem kell figyelembe venni mert úgyse jön be. A windfinder super forecast kicsit átvesz a wrf-ből is, de ez se jön be mindig.

Az ECMWF modellt használja hosszú távon a met.hu , shmu.sk és wetteronline.de is. Rövid távon van a szlovák oldalon az aladin, ez elég jól mutatja MO északi felét is. A wrf, arome modelleket is osztani kell egy kevéssel, és esetleg sokkal is ha nagyon nem értenek egyet egymással. Az inca szar, használhatatlan.

Hosszú távon tehát az első két modellt lehet nézegetni de nincs sok értelme mert pl a vasárnap olyan mint egy sinusgörbe, 6 óránként változik az ereje meg iránya is. Rövid távon meg nézegethetsz akármit, akkor lesz szél ha a modellek 80%-a egyetért benne.

pam-pi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29599

Én a met.hu mellett még a windfindert szoktam nézegetni. Talán ez még a Guru régi GFS modelljét használja. Ha ez zöld vagy sárga akkor általában bejön a szél. Természetesen ezt is max 2-3 napra előre érdemes nézni. Ettől nagyobb távlatban pontos szél előjelzés szerintem a világon sehol sem létezik. ( Esetleg az óceánokon.)

Előzmény: Szörfkiralylany (29598)
Szörfkiralylany Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29598

Mivel a guru elég rendesen elb@szódott - legalább annyira, mint a fenyvesi spot -, érdeklődnék, milyen modellekre (akár külföldi) lehet számítani, amely megbízhatósága azért némileg vetekszik a met.hu-éval? Van valakinek valami tuti a tarsolyában?A mostani guru előrejelzésére nem áldoznám fel azt a vajmi kevés szabadságomat, ami megadatott... Akkor inkább tartogatom vmi megbízható szeles helyre hosszabb nyári szabadságra...

 

A lehangoltsági szintem már-már az öngyi gondolata felé sodor ;), nincs semmi, ami fel tudna vidítani, a víz és levegő melegedés úgy tűnik még várat magára. Fenyves is elesett! RIP! :( Mindig a március a legdepisebb hónap... 

Sonya91 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29597

Ha befuccsolna, lenne rá esély, hogy visszabontsák...hiszen akkor teljesen feleslegessé válna...így is, de úgy meg abszolút!

Előzmény: vau1111 (29595)
qrzor Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29596

Nem megbántásból mondom, de valószínűleg nem érted a hazai "kapitalizmus" lényegét:

Valószínűleg MINDEN SZABÁLYOS ÉS TÖRVÉNYES, minden létező szerződéssel, nyilatkozattal, engedéllyel megtámogatva!!!

Ha jól láttam a cégadatokat, akkor az üzleti vállakozás tulajdonosai jogászok, tehát minimum ilyen oldalról felkészültek.

 

RTL-es riporter egyébként keres "civil" riportalanyt, ha jól emlékszem az tiltakozó Fbookcsoport beírásokra. De itt nem csak a szörfösökről van szó, hanem az egész térség kis-siofókká válásáról annak minden "szépségével" (enyingi északnorvég harcosok éjszakai felvonulása  stb.), a strand vizének elkoszosodásáról, a szomszédos telkek le- vagy felértékelődéséről, a polgármester "diadaláról" , és HAT új munkahelyről.

És mi lesz pl a Baranya-megyei alapítványi gyermeküdülővel, amelyik pont a területre esik? Mi lesz a sérülteket üdültető másik telekkel, ami a  leendő keleti móló sarkában található? Hol a környezeti hatástanulmány? Miért van a látványképeken motoros jacht a mólónál? Lehet, hogy nemsokáig lesz már tiltva turisztikai "okokból" a vizi motorizáció?

 

Előzmény: vau1111 (29595)
vau1111 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29595

Ha már berakták ezt a szart, a befuccsolás sem fogja eltüntetni.

 

Nincs valakinek valami nagynevű sajtós ismerőse, aki esetleg meg tudná szellőztetni a fenyvesi kikötőmutyi esetét? Ha indulna valami eljárás, vizsgálat, legalább a bűnösöket le lehetne csukatni...

Előzmény: Sonya91 (29594)
Sonya91 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29594

Az egyetlen reményünk, hogy ugyanúgy befuccsoljon ez a gigaberuházás is, ahogyan nagyon sok az elmúlt időszakban...de azért most komolyan...Fenyvesnek ekkora kikötő...röhej!

Előzmény: VargaÁki75 (29593)
VargaÁki75 Creative Commons License 2015.03.18 0 1 29593

Ami engem illet, szinte kizárólag a nagyfevesin csúszok, mit beszélek, csúsztam eddig, Mária irányába illetve Alsóbéla irányába. A secret megmarad, ok, de előtte bent a talapzat valahogy olyan lehet, hogy a mély vízből hirtelen emelkedik ki a homokpad, ami ráadásul itt a legsekélyebb, tehát nagyon meredeken törnek a hullámok, nem túl jó. A nádszigetnél ráadásul ugye szélárnyék is van alatta, Fenyves felé meg a simább víz eléggé csattogós tud lenni nagy szélben kicsi (80-90 l) nem freestyle deszkával, egyébként meg a nyár második felében van, hogy helyenként kicsi a vízmélység is (ez nyilván vízállás függő.) Onnan fenyves felé mindig remek volt a nádas előtt beérkezni a strand elé, a homok pad fölé, vagy elé a mély vízhez, ott szépen futnak a homokpadra a hullámok, aztán a legkirályabb rész éppen ott kezdődik (kezdődött...) ahová ez a galaktikus elbaszás épül. A kicseszés tényleg ez (mármint szigorúan szörfös szempontból, merthogy ez fáj, de nem mérhető az tájképi, ökológiai, sőt szerintem gazdasági hatásokhoz...), hogy mint egy fal levágja a két irányt egymástól. Megkerülhetetlen lesz. Nem ismerem a szabályokat, de sztem kis vizi cuccokkal (csónak, matrac, szörf, bármi) nem is szabad olyan messze bemenni a parttól, ahol a móló vége lesz, szörffel meg tényleg benne lenne a pakliban, hogy változó, vagy leálló szél esetén ottragad az ember valamelyik felén...

Túl frankó volt ez a fenyvesi spot, minden szempontból. Úgy látszik itt volt az ideje, hogy ez is múlt idő legyen.

Előzmény: qrzor (29583)
qrzor Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29592

Bocs, nem Fonyódliget, hanem Bélatelep akar látótávolságban lenni. Meg a Secret spot.

Előzmény: qrzor (29591)
qrzor Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29591

7 km. Ha Északi, vagy Ny-Eny-ban leáll a szél és éppen Fenyvesről akarsz visszajutni Máriára, akkor vinni kell hálózsákot, telefontöltőt stb. a deszkára. :-)

Fenyvesről Fónyódliget, Fonyód belátható szemmel is, Máriafürdő valamiért nem. (Mondjuk az én szemem nem mérvadó)

 

 

Előzmény: vau1111 (29590)
vau1111 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29590

Én régebben elég sokat mentem Máriafürdőn, de hogy milyen messze van a fenyvesi szabadstrandtól, azt nem tudom. Mindenesetre van elég sok kisebb bejutási lehetőség.

Előzmény: Kirali12 (29586)
Vex72 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29589

Máriafürdőn is van egy kikötő. Én két helyen mentem be az elmúlt néhány évben.Az egyik a keleti strand (É-i és ÉK-i szélben jó lehet de nyáron gyakorlatilag megközelíthetetlen, akkora a tömeg), a másik a kikötő és a nyugati strand közötti részen található (egy elég hosszú rámpán lehet vízre jutni a nádasok között).

Előzmény: Kirali12 (29586)
qrzor Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29588

Igen, "Balationfenyves alsó" néven keresd. Egy kis nyilvános strand kb. 20m-es nádas-öböllel.

Előzmény: Kirali12 (29586)
Kilmer Petty Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29587

kurvak vere folyjon patakokban!

 

---------------------------

 

masreszrol: keleties/yugatias iranyban ennel a keszultsegi foknal tükörsima marad a molok mogott, hm? par het prasonisi... szelcsendben.

 

---------------------------

 

mesterseges hullamnal a tengeren is lyukra futnak...

http://en.wikipedia.org/wiki/Boscombe_Surf_Reef

http://www.surfermag.com/features/pipe-dreams-artificial-reef/#8ah2flrWuVGhCoUP.97

 

fene. de en hiszek benne, hogy kb. 1000 homokzsakkal okosan megoldhato lenne egy szereny hullamminoseg-javitas, tavon is. nem is a homokzsak lenne draga, hanem a megtervezese. aztan meg... nincs szorfosok kozt viktornak seggnyaloja, szoval kidobott penz minden gondolat. is.

 

----------------------------

 

ilyennel kiegyeznek:

http://www.peconicpuffin.com/the_peconic_puffin/2013/11/canadian-lake-sailors-are-pansies.html

http://www.fish-kc79.blogspot.co.at/2013/11/legendary.html

itten:

https://www.google.at/maps/place/Sandbanks+Provincial+Park/@44.0142361,-76.9936999,9z/data=!4m2!3m1!1s0x89d64c13722c2005:0x5e5818f395c88221

bar ez nagyobb, mint a balaton. :(

 

de akkor is.

http://www.petethomasoutdoors.com/2011/12/surfers-hit-the-waves-at-lake-tahoe-thanks-to-high-winds.html

 

Előzmény: Combat (29582)
Kirali12 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 29586

Egy naiv kerdes:

A legjobb hullamok Mariafurdo felol voltak.

Be lehet menni valahol Mariafurdon, es onnan Fenyves iranyaba csuszni? Vagy akkor mar inkabb Fonyodliget?

Előzmény: the crow (29585)
the crow Creative Commons License 2015.03.17 0 0 29585

legalább egy mesterséges vízalatti reef-et odatehettek volna a mélyvíz határára: egyedülálló hullámunk lehetett volna, ehelyett az egyedülálló baromság helyett. hamár elcseszik a partot

Előzmény: Combat (29582)
qrzor Creative Commons License 2015.03.17 0 0 29584

upsz: strandról.

qrzor Creative Commons License 2015.03.17 0 2 29583

R.I.P.

Ilyen volt a naplemente Fenyvesen a strandól.

 

 

 

Előzmény: Combat (29582)
Combat Creative Commons License 2015.03.17 0 0 29582

A nádas előtt már nem szörfözünk, sőt ..

 

slajder Creative Commons License 2015.03.17 0 0 29581

Nem tudom mert dolgoztam de keleties irányra nem érdemes nagyon mozdulni. Móvár grafikon szerint volt 1-2 óra amíg lehetett csúszni, délelőtt itthon is jól fújt.

 

Most a hétvége párolog el, hihetetlen hogy sose jön be az előrejelzés minden elgyengül mire ideér. Jön!Jön!Jön!....elment.

 

 

Előzmény: pam-pi (29580)
pam-pi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 29580

Tegnap volt felétek valami? Nagyon agyaltam rajta, hogy menjek-e. Kíváncsi vagyok mennyire megbízható az előjelzés.

Előzmény: slajder (29579)
slajder Creative Commons License 2015.03.16 0 0 29579

Számomra csak annyi haszna volt hogy a windsurfing.hun tudtam követni/este megnézni máshol mi fúj. De arra esély se volt hogy oda is érjek időben két-három óra távolságból. Mondjuk mindezt az időkép széltérképéből is ki tudtam következtetni. Szóval sok haszna nem volt, csak mondjuk a Velence-Balaton vonalon. Ehhez képest külföldről is rákattantak páran, na az már abszolút érdektelen volt hogy mekkora ernyővel mennek az oroszok akárhol.

Érdekes ötlet volt, de kifulladt. A facebook jobban befutott...

adam526 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 29578

Mostanában androidon a használhatóság alsó határán működik, végülis be tudok csekkolni, de időnként hibaüzenettel leáll a program, illetve értesítések sem működnek már vagy egy éve. Én ennek ellenére a mai napig lelkesen használom. Sajnos szerintem pont az idegesítő hibák miatt "pártoltak" el sokan az apptól, pedig szerintem nagyon hasznos. Még jobb lenne ha tényleg sokkal többen használnánk, és nem szinte mindenki csak "read only" üzemmódban. Még egy kicsit bízom benne, hogy feléled az app, vagy legalább használható marad.

Előzmény: Sonya91 (29576)
beachsurfer Creative Commons License 2015.03.15 0 0 29577
Hétfői szabadnappal,és elvonási tünetekkel rendelkező sorstársak figyelem!!
Jó kis dk-i szél lesz holnap a szlovákiai Galánta melletti tározó Kaskady spotján.
Gyertek!
http://www.windguru.cz/hu/index.php?sc=48&sty=m_menu
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_num_mgram
Spotleirás by Slajder:
http://www.windsurfing.hu/news.php?CikkekId=1321&Type=spot
Sonya91 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 29576

Én is jártam így többször (iOS), de azért nálam az elején (többé-kevésbé) problémamentesen, megbízhatóan működött.

Előzmény: the crow (29574)
Sonya91 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 29575

Velencei-tónál abszolút megértem, ott aztán tényleg felesleges. Viszont Balatonon sokszor jól jött volna, ha a "saját" spoton tudok becsekkolni. Hát mindegy...bízzunk benne, hogy nem halt meg teljesen a projekt és lesz még folytatása...

Előzmény: vau1111 (29573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!