Keresés

Részletes keresés

vargaur Creative Commons License 2004.07.23 0 0 301

 

"Köszi a választ, akkor ezek szerint ez aludobos." Elobb, mintha Gigantot irtal volna, abbol pedig sosem keszult egy darab sem alu dobbal."

 

Lehet, én csak az álltalad megadott leirás alapján gondoltam hogy aluminium.

Egyébbként dob hátsó fele eszterált és itt ötvözött  aluminiumnak tünik.

No meg az álltalad leirt könyitési megoldás miatt mondtam.

V

 

Előzmény: gvass1 (296)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 300
"amugy a 10mm meg a 12 is nem túl kicsi önvédelemre akár nagyobb energiánál is??" Nem. Nemzetkozi tapasznyalatok is azt mutatjak, hogy kb. 10 mm-es bogyo 20-30 J energiaval 5-7 meterrol kivaloan elegendo fegyvertelen tamado ellen. Az orosz Makarics 9 mm PAK gumis (kb. 10mm bogyo), a cseh/francia Safegom meg 11,6 mm-es, aztan sorolhatjuk meg a nemet .380 ME Gum-ot, szinten ugyanekkora.
Előzmény: petn (298)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 299
"az egyik töltényűr ugy a vége felöl 4mm-re egy kis szabálytan alakú kitörés majdnem lyuk van! " IMHO a kivetocsillag illesztesi/pozicionalo pontjat nezed "kitoresnek". "dobrögzitő bemarásoknál talán még 0,5 mm sincs!" Es minek is tobb, ha a rez adapterhuvely veszi fel a nyomast? "famarkolat elég vacak jó nagy meg drága is a gumi jobb lett volna talán " GUMI??? Amit guminak neztel, az betonkemeny muanyag! A fa szazszor jobb, ilyen diofa markolatot senki nem ad amugy 3 ezer forintert...
Előzmény: petn (297)
petn Creative Commons License 2004.07.23 0 0 298
amugy a 10mm meg a 12 is nem túl kicsi önvédelemre akár nagyobb energiánál is??
petn Creative Commons License 2004.07.23 0 0 297

az egyik töltényűr ugy a vége felöl 4mm-re egy kis szabálytan alakú kitörés majdnem lyuk van! na főleg erre mondtam hogy elég pocsék a dob megmunkálás,ez nem túl gáz??amugy jó szerkezet,csak a dob az kicsit dühítő. a többi csak esztétikai hiba ami nem lényeges.a dobrögzitő bemarásoknál talán még 0,5 mm sincs!a falvastagság meg elég vékonyka amugy jó befogom kenni az ütésnek kitett részeket gépzsírral mint az oroszok addig se kopik annyira:DD,az a famarkolat elég vacak jó nagy meg drága is a gumi jobb lett volna talán de azzal együtt adta kereskedő:DD

gvass1 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 296
"Köszi a választ, akkor ezek szerint ez aludobos." Elobb, mintha Gigantot irtal volna, abbol pedig sosem keszult egy darab sem alu dobbal.
Előzmény: vargaur (295)
vargaur Creative Commons License 2004.07.23 0 0 295

Köszi a választ, akkor ezek szerint ez aludobos.

Mondjuk annak is néz ki, a kikönnyitések meg csak olyan negyed környiek.

 

 A patront meg biztos jól belenyomom, mert satuban szoktam szintig préselni.

Lehet hogy a hüvelyekkel van a gond, mert ugyan azzal a módszerrel csinálom és nem mindegyikből esik ki.

 

Köszi

V

Előzmény: gvass1 (294)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 294
" Azért mert öntött még kell a forgácsolás. A furatokat csak el kell valahogy késziteni. " A dobfuratnal nem, az igy "lukkal egyutt" jon ki az ontoformabol tudtommal. Ez alol volt kivetel az aluminium dob, mely valoban forgacsolt volt, ezert volt sokkal dragabb gyartani is. Egyebkent pont onnan lehet megismerni a spiater dobot, hogy azon a konnyitesk a dob kulsejen szabalyos kor alakban vegzodnek, mig az aluson elnyujtott, mint a valodi revolverek eseteben. "És ami érdekes mivel hogy itt még nem olvastam róla, ennek a Gigant nak a csöve réz/bronzbetétes, a többieké is?" A tobbie acelcso, vagy spiater, betet nelkul (Bulldog). "Van e valakinek valami ötlete arra, hogy hogyan kellene rávenni a startpatront, hogy lövés után/közben maradjon a helyén." Jobban be kell nyomni, egyebkent nem szokott kijonni, es ugy kell kipattintani elsutes utan.
Előzmény: vargaur (293)
vargaur Creative Commons License 2004.07.23 0 0 293

Szépjónapot

 

Forgacsolas??? Keserunel???

Froccsontott!

 

Azért mert öntött még kell a forgácsolás. A furatokat  csak el kell valahogy késziteni.

Az én 12 mm -es gumisomnál szépen látszik a forgácsolt felület.

A dob hátsó fele, a töltényür, kivetőcsillag, ezek mind meg vannak munkálva.

És ami érdekes mivel hogy itt még nem olvastam róla, ennek a Gigant nak a csöve réz/bronzbetétes, a többieké is?

 

És ha már elkezdtem irmni, lenne 1 kérdésem.

Van e valakinek valami ötlete arra, hogy hogyan kellene rávenni a startpatront, hogy lövés után/közben maradjon  a helyén.

Soxor tapasztaltam már, hogy a dob kinyitásakor jó pár darab patron azonnak kiesik a hüvelyfenékből.

Szerintetek érdemes ezzel kinlódni? vesz ez el valamit a telyesitményéből?

Na jó biztosan hogy elvesz, de egyáltalán emlitésre méltó?

Köszi

 

V

 

 

 

 

Előzmény: gvass1 (291)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 292

" bár én nem hajtani szoktam hanem egy laza jobcsuklómozdulattal hejrelöttyentem az egészet "

 

Ahogy az akcijofilmeken lattad???:-))

Ehem. Nem kene akkor ossztepned a garancialevelet?

 

Mert ettol meg egy Smith and Wesson is hamar tonkremegy (de legalabbis elkezd lotyogni a dob es pontatlanna valik). A dobot nem becsapdossuk, mint egy budiajtot, hanem finoman visszacsukjuk.

Előzmény: MirmiX (289)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 291

"a dob kidolgozottsága hagy kivánnivalot maga után nem is keveset látszik a forgácsolás hatása"

 

Forgacsolas??? Keserunel???

 

Froccsontott!

A dob egyebkent spiater! Mar tobb, mint masfel eve nincs aludobos!

 

"Dha az éles model is ilyen kidolgozású az veszélyes lehet "

 

Imadom az ilyen kombinaciokat:-)).

En tortenetesen 100-nal joval tobb lovest adtam mar le 25 ill. 35 J-os gumilovedekesekkel (Keserukkel), es teljesen biztonsagosak.

 

Előzmény: petn (287)
MirmiX Creative Commons License 2004.07.23 0 0 290
ehh a képet nemtölti fel valamiért :-(
MirmiX Creative Commons License 2004.07.22 0 0 289

Hi

 

Igen szerintem természetes!Nekem is ugy müködik bár én nem hajtani szoktam hanem egy laza jobcsuklómozdulattal hejrelöttyentem az egészet aztán jobb mutatóujjal  - ha kell - kicsit még tekerek rajta amig kattan!:)

Itt van pár kép az én 10mm esemröl.

petn Creative Commons License 2004.07.22 0 0 288

amúgy honnan lehet megmondani hogy valami spiater vagy aluminium?

elég aluminium szine van a dobnak.amugy lehet nem forgácsolás hanem öntési nyom hiba lenne légbuborékok talán??

a deobot ugy lehet becsukni ha becsukás utánjobbra forditjuk ugy bekattan,ez természetes??nem mondom hogy smih  wesson minőséget várok el főleg aluból de a pénznek egyre kissebb az értéke:(

petn Creative Commons License 2004.07.22 0 0 287

amire tervezték megfelel,

a dob kidolgozottsága hagy kivánnivalot maga után nem is keveset látszik a forgácsolás hatása:Dha az éles model is ilyen kidolgozású az veszélyes lehet még jó hogy fekalőporral megy alig van  visszarugása annak az anyagnak.csak naon szennyez

HA az én elvárásaimnak nem válik be lehet viszonteladom neked mondjuk ha annyira kesernyés az élet.(bár  a piacra kimenni talán még amd-t is kapni 2-8év /meg aztán ilyen fegyverre nem is kivánom hogy szüség legyen/)

Nacho Creative Commons License 2004.07.22 0 0 286

Mondjuk egy ilyen kütyüt viszonylag nehéz lehet rejtve viselni melegebb hónapokban. Mobil-ágyú.

Előzmény: eyefull (278)
Nacho Creative Commons License 2004.07.22 0 0 285

Elvitték... az élet már csak ilyen Keserű... :)

Augusztusra tessék beszerezni alutokosokat kedves Gunbox! :)))

 

Azt viszont jól veszem ki a hozzászólásból, hogy tulajdonképpen elégedett vagy vele? Bár kicsit elbizonytalanít, hogy rögtön tovább is akarod adni...

 

Szívem szerint én is 7,5J felettit vennék... Csak ahhoz sajna engedély kellene, amit ugye nem adnak meg a magyar honpolgárnak, nehogy komolyabb fájdalmat okozzon a "tündibündi" támadóknak, amikor megpróbálja megvédeni magát.

 

 

Előzmény: petn (284)
petn Creative Commons License 2004.07.22 0 0 284

NACHO ugy tünik elvásároltam elöled AMUGY NEM EGY NAGY SZÁM ELÉG VÉKONYKA főleg az eleje instabil 0,5mm kb a bevágásoknál amugy v6g al van ráírva a garanciapaoirra és nekem a dobja alunak tünika hangja elég nagy ékles majdnem mint egy petárda.az elsütés teljesen rendben van simán lehet revolverezni.az egész szerkezet jónak tünik.famarkolatos.BÁR LEHET VISZONTELADÁS LESZ BELŐLE:DDDD

200J?? AKKOR MENNYIT ÉRHET A NAGYOBBIK 35J-OS??:D-bár azt nem mondom hogy eléálnék- HÁT MÉG A KISSEBBIK:DDDD

DE TALÁN JÓ V.MIRE

az a 200 mugy soknak tünik főleg 40mm es vagy mennyi.

NACHO LEHET VISZONTELADÁS LESZ de nem biztos jól néz ki a szerkezet:)

gvass1 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 283
"Nem lehet semmi, ha egy ilyennel meglőnek.. szerintem letaglózó erejű." Te betornel oda, ahol esetleg ilyennel fogadhatnak?:-))
Előzmény: petike23 (282)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 282

Nem lehet semmi, ha egy ilyennel meglőnek.. szerintem letaglózó erejű.

200 J..

Előzmény: gvass1 (281)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 281
"úgy tűnik, 200 Joulet tud 2.5 méteren, " Viszont a lovedek is 40 mm atmeroju!!! Ennek ellenere franciao.-ban szabadon megveheto a szerkezet.
Előzmény: petike23 (279)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 280
"Hát SZVSZ alegtöbb paintball fegyver is bőven 7,5 J fölött van (SZVSZ illegálisan, de megtűrten) " A hatalyos torveny (2004/24.) alapjan a paintball marker torkolati energiakorlatja 15 joule-ra novekedett!
Előzmény: mcpie (277)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 279

Hi,

 

úgy tűnik, 200 Joulet tud 2.5 méteren, ami hasonló egy .38 Special torkolati energiájával, vagy egy nehézsúlyú boxbajnok jobbegyenesével..

Előzmény: eyefull (278)
eyefull Creative Commons License 2004.07.22 0 0 278

 

"La puissance d’arrêt de la balle en caoutchouc souple de 28 g (approximativement 200 joules à 2,5 m) est équivalente à celle d’un 38 Spécial et fait le même effet qu’un coup de poing de champion de boxe"

Sajnos nem tudok franciául,, de jól értelmezem, hogy ez 200 J-t tud?

Ezzel jó gumi-paintbollt játszani:-D

mcpie Creative Commons License 2004.07.22 0 0 277

Hát SZVSZ alegtöbb paintball fegyver is bőven 7,5 J fölött van (SZVSZ illegálisan, de megtűrten) Abból se kér senki repetát, pedig annak még puhább a lövedéke, mint a gumisnak... :)

(A lőszer árak alapján elég kevés lövés dördülne el az AS-hez képest egy ilyen gumicsatában.)

Előzmény: Nacho (276)
Nacho Creative Commons License 2004.07.22 0 0 276
Ezek szerint elég "drámai" lenne egy gumilövedékes partyt tartani, airsoft módra... :)
Előzmény: gvass1 (275)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 275
"A gumilövedékesnek milyen a stopphatása?:)" Meg a 7,5 J alattibol sem kert soha senki masodik lovest:-)) Az erosebbeknel meg meg senkit nem talaltunk, aki eleallt volna:-))
Előzmény: Wittmann (274)
Wittmann Creative Commons License 2004.07.21 0 0 274

 

Akkor kanyarodjunk vissza:

 

A gumilövedékesnek milyen a stopphatása?:)

gvass1 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 273

"ezért használnak fenéksulyos lövedéket meg pl dum-dum-ot a kommandosok elvileg meg be van tiltva csak nem a terroristák ellen:D"

 

De az nem baj, ezek utan nem folytatunk melyenszanto szakmai vitat, ugye?:-))

 

Szoval lehet iyleneket filozni, hogy sokszazezer lofegyverhasznalatbol elofordul 1-2 ilyen szuperman, aki sokat bir, de a gyakorlatban az emberek 99%-a kap egy duplat 9 mm Lugerbol a mellkasaba, es rogton osszeesik es pillanatokon belul meghal.

 

Ha az utcai tuzharcok statisztikait nezzuk, akkor az esetek kb. 25-30%-aban meg egy vacak .22 LR-bol is eleg volt egyetlen mellkais loves a stophatashoz.

 

Egy .357 Magnumnal ez az arany 90% feletti (JHP). Es ugye ra kell mindig duplazni.:-))

 

 

Előzmény: petn (270)
golbat Creative Commons License 2004.07.21 0 0 272
Üdv!

Szvsz olvasd el előbb a cikket (az FBI jelentése alapján készült, minek kamuznának?).
A Reality-n volt múltkor egy dokumentumfilm, amiben egy néger fickót hoztak a balesetire, fejében egy 24 cm-es VADÁSZKÉSSEL!!! amiből 18 cm a koponyában volt. Kivették, túlélte-a dokik szerint milliméterekre voltak a főbb erek az agyában, így élhatta túl. (Azért erősen aggódtak, nehogy a műtőasztalon haljon meg a fickó a "vasáru" eltávolítása közban.) A fickónak egyedül a rövidtávú emlékezete maradt gyengébb mint előtte.
Fél éve egy olyan esetet mutattak, ahol meg egy építőmunkás fejéből állt ki egy betonvas-magvakult a sérült szemére, de túlélte.
A legdurvább annak a kisfiúnak az esete voilt, akinek egy 44-es magnumlövedék (bolti rablás) elvitte a fél fejével együtt az agyának a teljes jobb felét(!) ma meg osztályelső a srác (a dokik szerint csoda, az agya bal fele átvette a teljes irányítást).

Más:
Tegnap este az ATV-n volt a CNET egyik dokumentumfilmje, amiben bemutattak egy új, rendőröknek szánt golyóálló mellényt. A cuccra 15 cm-ről lövöldöztek 9 mm-es és 44-es kézifegyverekkel, és nem ütötte át egyik sem! Nem kevlár anyagú, és pillekönnyű. (Azért tuti bordatörés, de nem hal bele a páciens ha telibekapják.)
Tud róla valaki közelebbit?

Golbat.
Előzmény: hunserv (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!