Keresés

Részletes keresés

mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12433

Lentesfent, tudnál linket adni a tatabányai vagy  a budai PCR-teszthez?

Nagyon érdekelne! Köszönöm.

Előzmény: Lentesfent (12405)
Döndöleg Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12432

Tudom Tőzike, nagyon rossz :(...
Nincsenek véletlenül Cowden cseppjeid? Mintha úgy emlékeznék...
Abból a méregtelnítősek nagyon jók erre.
De ha nincs, Dr. Sápi Éva ezt írta nekem: forrázz le egy csokor petrezselymet vízzel és iszogasd (köbö fél liter).
De jó lehet a szódabikarbónás fürdő is, vagy keserűsós.
Keserűsóból egy gyógyszertári tasak per kádvíz, szódabikából két evőkanál.
Sok víz,a citromos még jobb, de én azt sajna nem ihatom, de próbáld ki.

 

ja, ezt szerettem volna írni nektek: sztem érdemes B-komplexet és cinket szedni, tapasztalataim szerint segítik a méregtelenírést.

 

Előzmény: tőzike1 (12384)
Döndöleg Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12431

Vércseppanalízis: voltam, de engem az annyira nem győzött meg.

Barátnőm is volt, neki meg olyanokat megmondott belőle, mintha legalábbis jósnőnél lett volna :).

 

Szóval passz...

Előzmény: Lentesfent (12404)
mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12430

Ja, és akár a borrélia, a mycoplazma is biofilmet csinál és változtatja önmagát,ahogy a cikkben írják.

mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12429

Fülzúgás/csengés és fényérzékenység is lehet többek között a mycoplazmától, amely szintén az egész testet/idegrendszert megtámadhatja és nagyon antibio-rezisztens!

 

újabb hasznos cikk sok tünettel:

http://www.lyme-symptoms.com/CoInfectionsMycoplasma.html

mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12428

Most kezdem az Azithromicint, mycoplazma fermentans-ra.

Itt egy cikk a mycoplazmáról, amely nagyon hasonló tünetekkel jár, mint a lyme:

 

http://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.jemsekspecialty.com/shownews.php%3Fid%3D16&prev=/search%3Fq%3Dazithromycin%2Blyme%2Bmycoplasma%2Bfermentans%26biw%3D800%26bih%3D475

mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12427

Senki nem fog rád haragudni!:)

 De te se haragudj ránk, ha némelykor üzenőfallá alakul a fórum.Elvégre az is...

Egy-egy köszönöm,vagy hálás hsz. nem telíti a fórumot annyira.Inkább az, amikor,-ahogy te is írtad,- egyik javasolt kúrára jön a leszólás... és ez megy véges-végtelen.Sajnos, ez a trollok miatt van. Már megírták itt többen a megoldásokat ellenük.

Jobbulást!

 

 

Előzmény: kittycsv (12423)
bárdi56 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12426

Bocsánat a neved picit el irtam!  Köszike,

Előzmény: bárdi56 (12425)
bárdi56 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12425

K Lentesfentz,   Jók ezek a kérdőivek ,de ha kitölti az ember, akkor hova kerülnek  vagy megnézi ezt valaki?!

Nem olvastam vissza ,és lehet ,hogy leírtad?!

Előzmény: Lentesfent (12387)
illatosfű Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12424

 

Kedves Betegtárs!

 

Én végig olvastam kb. két héttel ezelőtt amiket eddig írtál.

Nekem nagyon hasznos, tanulságos volt és erőt merítettem belőle.

Ezt a kérdésedet is olvastam, de akkor nem tudtam mit válaszoljak rá.

Azóta kiderült az egyik ismerősömről, hogy szintén borrelia fertőzése van. Tőle tudom a következőt. Ő dícsérte nagyon, megnéztem a lapjukat szerintem is jó lehet.

Élővércsepp analizis terápiával együtt megfizethető áron.

 

http://claritasalapitvany.hu/cpg/113315/Alternativ-Lehetosegek

 

Én magam ezt választanám, ha nem lennék most már biztos abban, hogy mi bajom van és mi fog segíteni.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Ui.: igen az ajánlással mindig óvatosnak kell lennünk, mert visszaüthet, mint ahogy te is kaptál a fórumunk miatt.

Előzmény: kittycsv (12166)
kittycsv Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12423

Köszönöm a reagálásokat!

 

Ez a levélke már hetek óta íródott bennem, és már nem bírtam magamban tartani. Főleg, mert egy friss beteg ismerősömet ide küldtem körülnézni, és amit kaptam érte... :(

Ha visszaolvastok pár tíz oldalt, többen írtak hasonló érzésekről.

 

Mindenki válaszával egyet is értek meg nem is.

Ez tényleg egy segítő fórum, és pont most találtatok rá, hogy tudom a számomra káros egyéneket kivenni a sorból. de talán, ha valaki ír pl. egy kúráról, a következő ne az legyen aki elküldi a ...! A másik, a régi betegek már tudnak lyme-ul, egy új nem. Unalmas ugyan azt ismételgetni, de néha hasznos még nekünk is. Zavaró az is, amikor valakik a fórumot használják üzenőfalnak. Arra ott a fb.

 

Tudom most sokan fognak ezért haragudni rám, de mentségemre szóljon: nem szoktam tanácsokat osztogatni, nem szidok le senkit, magamban hálát mondok a jó tanácsokért, de nem a fórumot telítem vele. Ha hasznos dolgot találok, ígérem megosztom mindenkivel.

 

Én is írok magamnak egy kis könyvet a bajomról. Lassan kész lesz. 6 év tömény Lyme. Ide fogom feltenni, talán hasznos lesz majd másnak is.

 

Addig is köszönöm, hogy vagytok!

kitty

 

 

mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12422

Ráadásul a mangánra szüksége van a szervezetnek, így valószínűleg ,ha hiány állna fenn belőle sokáig a szervezetben, az sem lenne jó,sajnos.

Előzmény: minden_OK (12399)
mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12421

Nincs mit, kedves Lentesfent!

Előzmény: Lentesfent (12415)
mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12420

"mert vannak rosszabb napjaink...." :)

 

Leginkább azok vannak, így egyetértek! Tekintetbe kell venni azt is, hogy szegény lyme-osok gyakran memóriazavarosak.

Előzmény: illatosfű (12414)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12419

Sajnos ki kell kutatni és az apró mozaik-kockákból (sok válaszból leszűrni a következtetést) összerakni a saját utat .

 

Készen nem kapjuk, az ölünkbe nem hullik semmi.

 

Ezt a 2 mondatot kittycsv-nek írtam.

mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12418

"Egyénenként tünet-kezelés-eredmény. Én ebben hiszek. Van egy problémám, kinek mi segített ebben, és milyen eredménnyel. "

 

Hát igen, az egész igen egyszerűen hangzik... csak van egy gond: mindenki,aki ide ír, a betegség folyamatában van...

Sajnos a gyógyultak ritkán írnak.

Ha rákattintasz valaki nevére, utána a számokra, meg tudod nézni, mit írt eddig a fórumra,hogy mi segített neki és mi nem.

 

Előzmény: kittycsv (12408)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12417

lehet érdemes többször feltenni a fontos kérdést, mert vannak rosszabb napjaink, amikor a szemünket sem bírjuk kinyitni.

Végül legyünk türelmesek egymással, és főleg saját magunkkal!

 

Nagyon jó ötlet a kérdés többszöri megismétlése, vki itt él is vele a fórumon, Gödel, vagy Döndöleg, most hirtelen nem tudom...

 

Sajnos ki kell kutatni és az apró mozaik-kockákból (sok válaszból leszűrni a következtetést) összerakni a saját utat .

 

Készen nem kapjuk, az ölünkbe nem hullik semmi.

 

Köszi.

Előzmény: illatosfű (12414)
mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12416

"Utána pedig jönnek a szakértők: csak antibiotikum, csak azt ne; gyógyfüvek, ne legelj; csodaszerek, csalók; sok víz, vizet ne igyál; diéta, amit csak akarsz; sok sport, mozdulni sem tudok; "

 

Nézd, logikusan, ésszel meg kell próbálni szelektálni,mi mást mondhatnánk erre...?

Általában egy ember hsz.-eiből (stílus, magyar nyelvtan ismerete stb.)kiderül, ki  mennyire értelmes,és ebből sejtheted, hogy érdemes-e megfogadni a tanácsát.

Pl. hogy vizet ne igyál, nem nehéz rájönni, hogy hülyeség...

 

Sok sport -  igen, a mozgás, az kell. Állapotfüggő,ki mennyire tud mozogni,sajnos.Én semennyire szinte,évek óta, de nem adom fel a hitemet,hogy majd sikerülni fog...

 

csodaszerek -  csodaszer az,ami meggyógyít,hogy kinek mi lesz az, közben jön rá,és örömében megosztja itt,hogy jobban lett tőle... sajnos nem biztos,hogy attól lesz más is jobban,ettől függetlenül nem csaló az illető.Saját (több éves) tapasztalatom az, hogy ezen a fórumon 99%-ban jóakaró emberek vannak, nem pedig csalók vagy nyerészkedők. Az 1% azért fennáll, sajnos.

 

Az antibiók kellenek,anélkül nemigen szoktak meggyógyulni emberek, más kérdés, hogy általában azzal sem. Ha valaki új ember,egyébként szerintem természetes, hogy nem egy fórumon azonnal fogja megtudni a tutit, hanem utánanéz több helyen, hogy na, mi is ez a kór?

 

Előzmény: kittycsv (12408)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12415

Minden szavaddal egyetértek és köszönöm.

Előzmény: mylyme24 (12413)
illatosfű Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12414

Köszi mindenkinek a segítséget!

Ez is milyen jó hogy feltetted, már akartam rákeresni, egy csomó időt megspóroltál nekem.

Igazad van a tej és a hús is fertőzhet, azt kifelejtettem a sorból.

Sajnos nincs mindenre azonnal válasz, írom annak aki kérdezett és nem volt megelégedve a válaszolók mennyiségével, lehet érdemes többször feltenni a fontos kérdést, mert vannak rosszabb napjaink, amikor a szemünket sem bírjuk kinyitni.

Végül legyünk türelmesek egymással, és főleg saját magunkkal!

Ime a kérdező listából néhány idevágó pont:

 
36 Hangulatingadozás 
37 Ingerlékenység 
38 Cry könnyen 
39 Szokatlan depresszió 
40 Túl sok alvás (óra) 
41 Túl kevés alvás (óra) 
42 Nehézségi esés vagy átalvási 
43 Másnaposok rosszabb alkoholfogyasztást követően (borreliosis tünetek súlyosbodását) 
44 Rémálmok 
45 Memória csökken: rövid vagy hosszú távú (amely) 
46 Koncentrálási nehézség olvasása közben 
47 Tájékozódási zavar (egyre vagy érzés elveszett) 
48 Megy a rossz helyen 
49 Érzés, mintha a vesztes az agyad 
50 Beszéd nehézségek (elkent, lassuló) 
51 Dadogó beszéd (bajban kiszállok szó) 
52 Confusion (magyarázat) 

Előzmény: Lentesfent (12387)
mylyme24 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12413

így igaz.

 

kedves kitty!

 

Azért ez még mindig egy segítőkész fórum maradt,és ami a fő,rengeteg infót tartalmaz, illetve tudnak a betegek, vagy próbálják együtt kitalálni.nézd csak meg a többi fórumot,majd rájössz magad is.

 

"Ez a fórum segített nekem anno (2008-tól tünetes) elfogadni a betegségem, és segítettetek a tapasztalataitokkal felvenni ellene a harcot.

Azóta 2-3 naponta járok ide, de írni…., azt nem merek!"

 

gondolom,nem miattunk...

Ne a fórumot szóld le,tiltsd le,aki nem tetszik és kész ,

már előbb megírták,hogyan lehet!:) nyugodtan kérdezz,ahogy eddig is,ezután is válaszol valaki...egyébként meg miért baj,ha csak egyvalaki válaszol? Nyilván arra ő tudta  a választ ott és akkor és ő tudott írni neked.

 

Elnézést Lentesfent,ez elsősorban kittycsv-nek szólt.

Előzmény: Lentesfent (12412)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12412

Az eredeti Ős-állapothoz (troll mentesség) már visszatérni nem lehet. Ráadásul felpörgött a világ, mindenki azonnal "adj uram isten" akar mindent. De a közösségért tenni is kell vmit. Aki ahogy tud, azért segít.

Előzmény: Lentesfent (12411)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12411

jav.: kérdésre válasz érkezik

Előzmény: Lentesfent (12410)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12410

Amikor nincs megfelelő diagnosztika, megfelelő orvos-csapat (nem 1-3 orvos  osszesen, és ők sem értenek egyet), akkor mit lehet tenni? 

 

Egyébként igyekeznek segíteni a sorstársak, de senki sem főállású fórumgondozó, a szabadidejéből teszi, ingyen és bérmentve. Állandóan senki sem áll ügyeletben. 

 

Elnézést, ha nem válaszoltunk, de azt nem lehet ígérni, hogy mindig minden válaszra válasz érkezik

Idő-, tevékenység-, tudás függő is a dolog.

 

 

Előzmény: Lentesfent (12409)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12409

Szia!

 

Az antibió engem kiütött (a leggyengébb). A legtöbb érték elromlott a leleteimben. Nagyon nehéz - hosszú időbe telt helyrehozni. Ez vmi egyéni érzékenység lehet a gyógyszerekre.

Most semmi antibiót nem szedek. Egyéb problémák akadtak, amit nem lehet tudni, a lyme okoz-e (bár már mindent erre fognak...).

 

Az sem valószínű, hogy az alternatív út bmelyike nekem megfelel. Ott is szelektálnom kell...

 

Itt eddig még 2 egyforma esetet nem találtam. Nagyon nehéz így segíteni, amikor egyedi utak vannak...

 

Ugyanúgy keressük az utunkat, mint Te.

 

Nagy felelősség tanácsot adni is, éppen a fent említettek miatt. 

 

Ha kétségeim vannak, elsősorban felkeresem a megfelelő orvost. 

 

Az eddigi  lyme-al kapcsolatos leleteim mindig kétes eredményt hoztak, minek ismételjem meg ugyanott?

A gyógyszer meg ismét kiütne. Marad majd az alternatív lehetőségek vmelyike.

 

Üdv.: Lentesfent

Előzmény: kittycsv (12166)
kittycsv Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12408

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Kedves Lyme Fórumozók!

 

Szomorú vagyok!

 

Ez a fórum segített nekem anno (2008-tól tünetes) elfogadni a betegségem, és segítettetek a tapasztalataitokkal felvenni ellene a harcot.

Azóta 2-3 naponta járok ide, de írni…., azt nem merek!

 

Néhány napja tettem fel két kérdést (12166, tapasztalt, értelmes választ szerettem volna, vagy kérdéseket a válaszhoz), 1 azaz EGY választ kaptam boxerkutyától, aki szintén nem most kezdte.

A következő 7-8 oldal 90%-a személyeskedés, feltűnősködés, letaposás. Köszönet annak a néhány kivételnek, akik még mindig segíteni szeretnének, de a lényeg elvész!

Ha én MOST lennék új beteg, bárkinek hinnék, csak ne keljen ezt a fórumot olvasgatnom. Fizikailag szinte képtelenség elolvasni, értelmezni ennyi hozzászólást, egy újnak azonnali segítség kell, nem pedig veszekedés.

Abban mindenki egyetért: komoly és változékony, megfoghatatlan betegségről van szó. Utána pedig jönnek a szakértők: csak antibiotikum, csak azt ne; gyógyfüvek, ne legelj; csodaszerek, csalók; sok víz, vizet ne igyál; diéta, amit csak akarsz; sok sport, mozdulni sem tudok; …

 

Ti még tudjátok ezt követni?

Tapasztalatokra, nem elméletekre van szükségünk. Konkrét orvosokra, tesztnevekre, hatóanyagokra, eredményes tünetmegszűnésekre! Az egész betegségünk tünetekre épül. Ezt nem lehet műteni, áttornáztatni, diétáztatni, vízbe fojtani vagy kiszárítani, sózni vagy borsozni, bár a chilli sem rossz.

Egyénenként tünet-kezelés-eredmény. Én ebben hiszek. Van egy problémám, kinek mi segített ebben, és milyen eredménnyel. Addig leírni sem érdemes, amíg nincs igazi siker.

 

Próbáljunk meg visszatérni az alapokhoz, a fórumindító Scai szándékához: jóhiszeműen egymást segíteni, és nem ártani!

 

kitty

 

A moderátoroknak üzenem: ne csak a reklámgyanús hsz.-t töröljék, a hatóanyag nyilvános adat, bárhol leírható, ne kelljen linkeket olvasgatni. Viszont van néhány szó, ami az átlag emberben tiltott, ezen a fórumon miért nem?

 

 

 

 

 

 

 

Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12407

Már többen cselekedték ugyanezt, visszafelé is működik, óriási találmány! Kár, hogy előbb nem találták ki! Hol tartanánk már az információ-áramlásban!

Előzmény: Törölt nick (12406)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12406

Remélem utoljára köszöntél el CSODADADOKIKÁM!

a pipát én is oda nyomom a fejed mellé. Így megkimélve magam attól , hogy a hülyeségedet olvassam , még csak a soraidba sem szeretnék bele botlani. 

Unatkozó idős bácsika és tud angolul is !Yessss.I'M SO HAPPY.

Előzmény: Törölt nick (12380)
Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12405

Három fő kategóriája van Lyme-kór teszteknek: 
 

 

1. Közvetett tesztek (szérum antitest teszt): 
ELISA, Western blot, IFA, Borreliacidal antitest (Gunderson teszt), a T-sejtek aktiválása teszt

 

2. Közvetlen kimutató vizsgálat: 
PCR (DNS amplifikáció) Lyme vizelet antigén teszt (LUAT) Antigen Capture Test, tenyésztés a bőr, a vér, liquor, vizelet, vagy szövetet, immunkomplex / antigén-antitest teszt


3. Szövet biopszia és festése: 
Silver Stain, arany folt, Fluorescent Tagged monoklonális antitest foltok, Acrodine Orange, Gram-festés, Muramidase, stb

Akit műtenek és szövettan készül, a lefagyasztott szövettani metszetből megfelelő festési
eljárással kimutatható lenne a borrelia!


- Már PCR vizsgálat is van Magyoro.-on a Budai/Tatabányai laborban. Volt már vki ezen?

 

 

Lentesfent Creative Commons License 2014.04.27 0 0 12404

Volt vki vércsepp analízisen? Van róla vkinek tapasztalata? 

Előzmény: Lentesfent (12398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!