Keresés

Részletes keresés

Emőke1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44675
Szia,
A repülőhöz írnék, mivel évente 10-12 alkalommal használom: Nouvel Airbusokat használ, én személy szerint a Boeinget jobban kedvelem, mert az lassabban emelkedik, nem akkor a nyomáskülönbség. Ha először utazol érdemes a tranzitban egy üveg ásványt venni (menteset), nekem ez az általános csodaszerem:))) Egyébként ha eléri a repülési magasságot és nincs turbulencia annyit érzékelsz, hogy működik a gép, vagyis a normál menetzajt hallod. Az Airbisokban talán nagyobb , szélesebb az ülés,jobban el lehet férni, de ha kényelmesen akarsz utazni, akkor ne ablak mellé kérd a beszállót,hanem folyosó mellé. Itt ugyanis a nagyobbak ki tudják legalább az egyik lábukat nyújtani:))) Ha turbulencia van, akkor olyan,mint ha fekvőrendőrre futottál volna kocsival. Egyébként a repülés, és jó,bár én 3 óra hossza után már elátkozom az egészet, és alig várom,hogy leszálljunk.
Előzmény: vadrienn (44674)
vadrienn Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44674
Sziasztok! Engem a repülőút nagyon érdekelne, mert még sosem volt ebben az élményben részem, és rettentően félek tőle. A Nouvelair gépeiről írna nekem vki?
A Riadh Palms-ban leszünk elszállásolva. A szálloda tiszta? "Afrikai háziállatokról" (bogarak, skorpió, kígyó) még nem nagyon írt senki. Ezekkel mi a helyzet?
Arika31 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44673

Csáó mindenkinek.Egyébként csak dinárral lehet fizetni,vagy lehet euróval is?Könnyen el lehet igazodni ha egyi városból el akarunk jutni a másikba?Érthetően ki van táblázva?Ha valaki megy júni 22.-e előtt az El Fellbe irjon egy friss véleményt.

Emőke1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44672
Kösz szépen:) Hátha lesznek hasonlatosak!
Előzmény: tomtompo (44671)
tomtompo Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44671
Szerintem ezek nagy része, Monastirból, vagy Sousse-ból indulnak, csak jóval (2 óra) korábban.
Nem, TUI.
T.
Előzmény: Emőke1 (44669)
Dudáscsalád Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44670
Mindenkinek köszy az infókat!5.-én érünk haza beszámolo,k h milyen 2010 elején a Jinene amikor nincs főszezon! 
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44669
Szia Tom,
Megtaláltam a hozzászólásaid között a Hammametből induló fakultatívokat. Nincs véletlen egy Monastirból indulód? Már ha Besttel voltatok:)))
Kösz: e
Előzmény: tomtompo (44668)
tomtompo Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44668
Jinene
Szobánkból a Royal JineneÉletkép 1.Életkép 2.
Előzmény: Dudáscsalád (44666)
tomtompo Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44667
Szia Christa!

Gizi mindent leírt, amit érdemes, talán még annyit, hogy 2008-ban egy csinos új belépő cukrásznő édesség csodákat készített, és ki is jött az étterembe learatni a dicséreteket. Nem vagyok édesszájú, de jó volt nézni és még jobb volt megkóstolni.
(a sütit)

A Royal Jinene tengerre néző szobáiból menekültek az emberek, mert csúfos volt a kilátásuk a tenger látványa ellenére. Egy magyar híresség is átköltözött arról az oldalról. Itt jobb a medencékre nézők közül választani, ha lehet.


TV volt, és hűtő is. A Tv csatorna választék szegényke volt.
Mi nem tapasztaltuk, hogy turnusos beosztás lett volna. Fix asztalunk volt, fix felszolgálóval. (csak egy napot hiányzott, gondolom szabadnap miatt).
Lényegében bármikor mehettünk étkezni.

T.
Előzmény: Dudáscsalád (44666)
Dudáscsalád Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44666
   Köszi az infót ! Annyit kérdeznék még ,hogy tv van a szobákban?
Előzmény: cs.gizi21 (44664)
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44665
Sziasztok az első linket megnézve vegyesen vannak a képek Tunéziáról :)

Itt láthatóak a Jinenről 2008-as képek és a Ruspináról 2006-os!
Ekkor még nem volt all. inc.-os a Ruspina de mostani megjelenése volt már.
A kajára nem volt panaszunk, a medence szerintem a szálloda méretéhez képest talán kicsi, de van csuzdás gyermek is ami kisgyerekkel utazóknak nagyon jó.
A tengerpart széles és kellemes, mi inkább itt voltunk többet.
Mi a szálloda részen kaptunk szobát és cserélnünk is sikerült pedig először éppen középen kaptunk szobát csak nem volt erkély, később az Amir felé eső részen itt volt erkély de a ventilátor zaja este kicsit sok volt, tehát ez sem volt az igazi, de ennek elenére mi jól éreztük magunkat.
A bungallókban is voltak itt a fórumról kb. 2006-os júliusi beszámolokban írtak róla Ildikó nicknéven de lehet hogy volt valami szám is utána

Gizus
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44664


A Jinene Resort a régi 3*-os a KT tavaly is 4*-osnak hírdette.

Az igazi 4*-os a Royal Jinene!

Mi két alkalommal voltunk itt, félpanzióval és all.inc. is.

Nekem az all. inc. nem igazán tetszett a kiszolgálás a bárnál volt a recepciónál illettve az esti műsoroknál lent a hátsó részen a medencénél is lehetet sört golát kávét kapni a tengerparton csak üdítőt estére fejenként fél lityi palackozott vizet adtak.

Érdemes egy 10 € az utlevélbe csemoészni mert nekünk is jobb szobát adtak.

Fent a legfelső emeleten voltunk mellettünk jobb oldalon már csak a tetőtér volt és innen a tengert is látni lehetet sőt napozó teraznak is jó, a hűtő grátisz volt benne.

A szobákban egyébként nincs hűtő hajszárító.



A tengerpart keskeny két sor napernyő délután a szélét már a víz nyaldossa, az Orientnek még keskenyebb, de a Jinenenél tisztább a víz.



A kaja nagyon szakács függő tavaly bővítették az éttermet csúcs időben két turnusban vacsoráztatnak érdemesebb az elsőbe kérni /nagyobb a választék és akkor még újra töltik/ mindenkinek saját asztala van nekünk a 11 nap alatt vagy ötször változtatták de ez a bővítés miatt is volt /itt érdemes a pincérnek borravalót adni elintézhet minden reklamációt/

A tisztasággal elégedettek voltunk mindkét alkalommal 500 millim és 1TND azért naponta rásegít /szépeket hajtogatnak érte :)/



Ha kérdésed van szívesen válaszolok



Gizus

Ha rákat a nevemre szerintem találsz képeket is a Jineneről a régi nick nevem is ugyan ez 21 nélkül és ha jól emlékszem nagy c és g betűvel.

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=627013&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9169839

44 és 43 -as hozzászólás

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=627013&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9165894

2856-os, 1802, 1590, 1514

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=627013&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9063239

1102, 497,
haromunoka Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44663
A képek sajnos lemaradtak, majd még próbálkozom, de nem ma.
Előzmény: haromunoka (44662)
haromunoka Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44662
Pár kép a Palm Marina étterméből. Az utolsón látni, hogy még a pacalról sem kell lemondania annak aki szereti. Soha semmi bajunk nem volt az ételektől és a jégkockával fogyasztott italoktól, ugyhogy csak bátran!
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44661
Én is most tanultam meg a képfeltöltést. Először a kiválasztott képeket le kell kicsinyíteni kb 640x480 pixel méretűre. Erre több jó program van, én az ingyenesen letölthető PhotoScape-et használom, magyar és nagyon jó, gyors. Célszerű a kiválasztott és lekicsinyített képeket egy külön mappába átmásolni, utána a fórumban a tallózáskor azokat hozd be, úgy egyszerűbb és gyorsabb a felrakás.

Utána már a fórum utasításait kell követni. Tallózás , - feltölt - beszúr, és ezt minden képnél el kell végezni. Én néhány sikertelen próbálkozás után rájöttem mindenre, nagyon amatőr vagyok a számítástechnikához. A kép feliratozása nekem még nem sikerült. Jó próbálkozást.
Előzmény: haromunoka (44660)
haromunoka Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44660

Szia Valcsi!

A Palm Marina-ban van rák és minden féle tengeri herkentyú, ha valaki megmondja hogyan kell képet feltenni,  küldök a rákokról és egyéb kajákról. Üdv. Gyulaimd

Előzmény: kvalcsi (44646)
mcica Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44659
Az autóbérlésről nincs infóm, de az ottani közlekedés elég kaotikus, biztos ez az oka, hogy nem terjedt el ez a közlekedési forma. Az ott töltött idő alatt ép autót nem is láttam. Ez valamit elmond...
Előzmény: Arika31 (44653)
Dudáscsalád Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44658

                                                               Szia T!      

Köszi az infót, még sosem voltunk kartagos hotelben, de most ez volt a legjobb áron! 26-án megyünk!Januárban az El Hanában voltunk tök jó volt annak ellenére,hogy mindenki szidja! Van tv a szobában? Hány perces séta Sousse és PTK?Finoman főznek?Melyik szobák vannak legközelebb a tengerparthoz?

     

                                               Elöre is köszi:Christa

 

Előzmény: tomtompo (44657)
tomtompo Creative Commons License 2010.02.20 0 0 44657
Szia Christa!

2008 augusztusban voltunk AI.
Sousse és PEK között félúton.
Keskeny, de tiszta tengerpart 150 méterre. Kis medencék.
Étkezés, szolgáltatások, kiszolgálás kifogástalan, korrekt.
Kérdezz! (De ez másfél éves info!)
T.

Előzmény: Dudáscsalád (44652)
gabe203 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44656
JASMIN HAMMAMET MEDINA
Azt hiszem ezek még nem voltak fent.
No ez úgy néz ki, hogy van egy kis öböl szerűség, aminek a (szerintem) északi felén van maga a Hammamet óváros ettől délre néhány kilométerre van az üdülő negyedi szállodasor. Innen jó távol, tovább délre van a Jasmin Hammamet. Ide egy kietlen részen kellett gyalogolni (4 éve).
Egyébként minden szálloda előtt hemzsegnek a taxik, de van "kisvonat" is. Ennek a résznek semmi régi vonatkozása nincs, mert ezt újonnan építették a közelmúltban.
Autó bérlésről annyit, hogy üzembiztos autók, de nem tudom, hogy megéri-e (napi 60 dinártól felfelé tipustól függő+ tankolás)
HANNIBAL PARK
Előzmény: Arika31 (44653)
Wendy. Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44655
Szia!
Idén mi is augusztus végében gondolkodunk (talán 28-tól), remélem, azért kitart a szerencsénk. W.
Előzmény: kvalcsi (44644)
Arika31 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44653
Csáó.Mi Hammametbe megyünk.Nem egymás mellet van Yasmin és Hammamet?Mennyi távolságra van kb. egymástól?Az autóbérlésre nem irt senki tudtok valamit?Megkeresem a képeket köszi.
Előzmény: gabe203 (44634)
Dudáscsalád Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44652

Sziasztok! Volt valaki mostanában a Jinene-ben?Milyen a hotel?(kaja,szoba ....)Köszi előre is!        Christa                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Joule26 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44651

Szervusztok!

 

Azt szeretném megtudni azoktól, akik már töltöttek pár éjszakát Sidi Bou Saidban, hogy hol érdemes megszállni. Én valószínűleg csak egy éjszakát töltenék ott, egyébként Sousseban leszek majd.

Ha van konkrét száálod tipp, az lenne a legjobb. Itt nem ragaszkodom a sok csillaghoz. Legyen korrekt és lehessen zuhanyozni. :)

Ja, és az ár is érdekelne, ha van ebben tapasztalatotok.

 

Üdv.

Szabolcs

Lilybird Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44650
Szia kvalcsi!

A minibárból történő fogyasztás ingyenes volt, ha valami kiürült, a hűtő tetején hagytuk és cserélték. De ha kifogtuk, hogy pont akkor jöttek tölteni, mikor a szobában voltunk, 1-2 TN ellenében akár az összes italt otthagyták volna nekünk:) Úgy emlékszem egyébként, hogy a motoros vízisportok, a vizipipa és a thalasso kezelések kivételével mindent tartalmazott az UALL.
Volt olyan bár, amelyik éjjel egyig is nyitva volt, de a pontos nyitva tartásokról és egyéb szolgáltatásokról itt egy link, ebből minden kiderül:
http://www.holidayhotels.com/hotels/el-mouradi-palm-marina.aspx
Nem kötelező a hosszú nadrág egyáltalán, de az a la carte éttermekben azért nem árt. Érdekes ez az öltözködés dolog azért. Nyaralásunk elején főleg franciák és belgák voltak a szállóban, mindenki nagyon elegáns volt, a franciák képesek voltak éjjel a bárban öltönyben ücsörögni. Aztán turnusváltás és megjöttek az oroszok. Innentől kezdve kicsit megváltozott a nyaralóvendégek összképe.
Sajnos rákokra, kagylókra nem emlékszem, pedig szeretjük, bár kimondottan nem kerestük ezeket.
Ezek jutnak eszembe, ha van még valami, szívesen válaszolok.
Előzmény: kvalcsi (44645)
y42 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44649
Elég elszomorító, hogy ma, amikor nincs csúcsforgalom a repülőtereken, és a charter társaságok sem igazán túlterheltek a monastiri járat (Nouvelair) három órát késik.
y42 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44648

Bővebben:

 

http://www.travelservice.hu/

 

 

Előzmény: Vén Halász (44641)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44647

Szia Valcsi,

Mindenképpen fogok írni róla. Én úgy vagyok ezzel az utazás időtartammal,  hogy két hét sok, egy hét kevés. Ezért választjuk mindig a 11-12 napos utakat.

Mivel Dino Club szálloda lett a Skanes Beach helyett, gondolom azért odafigyelnek rá jobban, megaztán a sokak által szidott Neckermann már vagy 5 éve szerepelteti a prosijában. Tudom Te csalódtál Törökországban, amit nagyon sajnálok, de azt kell mondjam, nem várok olyan ellátást, elhelyezést stb. mint ott volt, ennek megfelelően veszem majd tudomásul az apróbb kellemetlenségeket, ha egyáltalán lesznek.

Ha meg nem , akkor tiszta "nyereség". Hozzáteszem apróságok nem szokták elrontani a nyaralásomat, szerencsére megvan az a jótulajdonságom, hogy igyekszem ott jólérezni magam , ahol vagyok:)))

Előzmény: kvalcsi (44646)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44646

Szia Emőke!

 

Igen, sokkal kényelmesebb a karszalagos megoldás mint a kártyás, ami főleg a Marhaba szállodákat jellemzi.

Majd írd meg légyszíves, hogy Te meg voltál-e elégedve a Ruspinával. Nézegettem én is, de inkább választottam a Palm Marinát, igaz ide csak 1 vagy 2 hetes turnusok vannak. Júniusban utazunk Santorínire, így marad az 1 hét Tunézia, mert a 2 hét már sok lenne anyagilag és a páromat sem engednék el hosszabb időre szabira.

Remélem jól fog sikerülni a nyaralásod és megelégedetten számolsz majd be az utadról.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Emőke1 (44637)
kvalcsi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 44645

Szia Lilybird!

 

Köszi, tényleg megnyugtattál, hogy jó választás a Palm Marina.

Szeretném még megkérdezni, hogy a minibárból történt fogyasztásért külön kell fizetni, vagy benne van az ultra all ellátásban?

Arra nem emlékszel véletlenül, hogy mettől-meddig lehet italt fogyasztani a bárokban, mert ez szállodánként változik. Tavaly reggel 9-től éjfélig voltak nyitva az El Mouradi Skanes Beachben. Jó lenne, ha itt is ilyen lenne a nyitvatartás.

Az étteremben a férfiaknak kötelező a hosszú nadrág vagy elég egy térdet takaró bermuda is?

A kaják között volt rák, kagyló és egyéb tengeri herkentyűk? A párom nagyon szereti ezeket. A Skanes Beachben volt, így reménykedem, hogy itt is lesz hiszen ez a hotel is az El Mouradi szállodalánchoz tartozik.

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, kérlek válaszolj amennyiben tudod a válaszokat.

Köszönöm előre is!

Üdv.: Valcsi

 

Előzmény: Lilybird (44633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!