Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2015.01.18 0 0 4825

1 dologra jó a smart a tévében, hogy tegnap is tv-s streamen tudtam nézni a Győr-Siófok női bajnoki kézi meccset, ha már az MTVA nem adta.

 

más

 

változott a történet:

Tizen okostévé platform régebbi Samsung tévéken is

nicko Creative Commons License 2015.01.18 0 0 4824

Először is új lapos tévék méreteit hivatalosan is collban adják meg így te is azt írd, mert nem fogom átszámolni collra a 107cm-t :D

 

Másodszor minden gyártó a XXI. sz. eme részében a smarton lovagol és videókkal alátámasztják, hogy az neked jó tessék ilyen smartos kütyüket használni. És ne tessék azt hinni csak a tv smartos már és a mobil..nálunk még ez a sláger miközben amerikában már smartos karkörtő, óra dívik amik hozzánk is befognak törni 1-2 éven belül.

 

Bár nálunk még nincs akkora divatja, az Egyesült Államokban már óriási érdeklődésnek örvendnek a különböző okos kiegészítők, legyen szó óráról, karperecről, stresszoldó fejpántról, sétagyorsító cipőről vagy indexelő bringás kabátról. Okosodnak lakásaink is a Belkin WeMo rendszerével, illetve láttunk NFC-vel nyitható zárat és egyéb csodákat.

 

A gond jelenleg az, hogy a samsung a jobb tévéit smarttal együtt adja el, ha nem ilyet akarsz venni az biza a képi minőség rovására teheted meg pl. 50Hz-es 5xxx vétellel.

Jelenleg sajnos Mo-n nem árulnak pl. olyan 6500-as típust amibe ne lenne 3D, smart.

A 3D talán elfog tűnni, de a smart biztosan nem.

 

3napig tart minden csoda addig fogsz te is a tévével netezni és bár a H széria 4 magos procijával már gyorsabban lehet böngészni, mint az F széria 2 magossal (nem beszélve a D széria 1 magos kb. celeron szintű procijával) végűl rásjössz, hogy netezni továbbra is azon az eszközön fogsz amin eddig, mert a tv-re semmit sem lehet telepíteni amik általában kellenek a szörföléshez.

Így aztán el kell döntened középkategóriás tévét veszel vagy belépőszintűt.

Előzmény: pájszer (4822)
GPS Creative Commons License 2015.01.18 0 0 4823

 

"Valaki egyszerűen magyarázza már el nekem miért jobb az okos, netes tv , mint ha a laptopomat rákötöm hdmi-vel simán a tv.re és úgy netezek."

 

Nem jobb, sőt.

 

"Ha olyat veszek, ami nem okos, kb 30-35 ezerrel olcsóbban megoldom."

 

Tedd ezt.

 

Bár előtte konzultálj akár az itteni (nálam) nagyobb tudású topiktársakkal - hogy a kiválasztott buta-TV ne legyen egyéb, alapvető paramétereiben is "butább", mint a smart-os verzió.

 

Az én tervem is az, hogy legközelebb a létező leg-fapadosabb verziót vegyem - de figyelmeztettek, hogy jó minőségű panellel igencsak a fullos verziók rendelkeznek csak.

.

Előzmény: pájszer (4822)
pájszer Creative Commons License 2015.01.18 0 0 4822

Űdv! TV vétel előtt állok, Terv: 107 cm3D, Full Hds, okos tv Valaki egyszerűen magyarázza már el nekem miért jobb az okos, netes tv , mint ha a laptopomat rákötöm hdmi-vel simán a tv.re és úgy netezek. Ha olyat veszek, ami nem okos, kb 30-35 ezerrel olcsóbban megoldom. Előre is kösz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4821

Jaja, azt biztosan azért lőtték ki, mert tök véletlenül egy baromi értelmes dolog volt, és mint ilyent, irtják ugye.

Előzmény: Nick_X14XE (4814)
nicko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4820

de mielőtt bármit vennél, hívd fel a samsungot mit mondanak erről? lehet csak valami hiba.

Előzmény: norennord (4819)
norennord Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4819

köszi a tippet..:)

Előzmény: nicko (4815)
nicko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4818

de ha valakinek yt meg más appok miatt kell, arra ezek a kütyük elégségesek.

más dolog, hogy eleve ki használja a smart részét és ki használja a tévét valóban kijelzőnek.

Előzmény: bacus (4817)
bacus Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4817

Én vennék, egy jót, de még nem találtam olyat.

 

Nincs nagy elvárás, de pl legyen vezetékes internet, és lehessen rá billentyűt és egeret rakni, usb jó..

 

Erre egy használt szgép sokkal olcsóbb, és rugalmasabb mint eddig bármi amit láttam volna.

Előzmény: nicko (4815)
nicko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4816

a yt kliens a D széria után amúgy is szarul működött.

D6500-ra én még felrakta a samygos féle yt appot ami sosem hagyta abba a film közepén, 3D HD tudó app is egyben a samsung gyári appjával ellentétben.

Bár nekem ott van a BD lejátszóban is a yt de nem igazán használom.

Előzmény: Nick_X14XE (4814)
nicko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4815

veszel egy ilyet. vagy más hasonló tv felokosítót.

Előzmény: norennord (4810)
Nick_X14XE Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4814

Jó hát azt nem tudjuk hogy szériánként van-e a szerződés vagy hogy.

Pl. Google Maps app is volt, aztán elég hamar meg is szűnt 2011 max. 2012 körül valamikor.

Előzmény: nicko (4813)
nicko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4813

Érdekes, hogy az F-széria még nem írt ki ilyesmit

 

azért az érdekes lenne egy 2013-as fejlesztésről...térjünk vissza rá 2018-ban.

 

nagy valószínűséggel a yt licenszeket a samsung 5 évre veszi meg típusonként.

Előzmény: Nick_X14XE (4812)
Nick_X14XE Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4812

Ja, nekem is kiírta a C7000. Úgy oldottam meg, hogy dugtam rá egy Chromecast-ot...

Érdekes, hogy az F-széria még nem írt ki ilyesmit.

Előzmény: norennord (4810)
GPS Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4811

 

"Nem mai a tévém.. úgy kb. 5 éves.. C650"

 

Ez már egymagában jó hír - főleg azoknak, akik attól tartanak, hogy ezek a tévék messze nem fognak annyit üzemelni, mint a régi CRT-s dögök.

 

(oké, persze, lehet nem lesz olyan, mint ami a lakókocsimban van és cca. 30-35 éves és javítás nélkül azóta is üzemel - de vajon kell-e nekünk 35 év múlva ugyanez a tv? :-)))))

.

Előzmény: norennord (4810)
norennord Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4810

Sziasztok..

Nem mai a tévém.. úgy kb. 5 éves.. C650 a mi nap jött egy üzenet a Youtube megnyitásakor hogy ezt 2015 márciusig van támogatása..

mit lehet kezdeni ezzel a dologgal...?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 4809
A garantaltant nem tudjuk. Mondom, erre jo pelda a Columbo, ami 4:3 HD.:-). Filmre keszult, 4:3-as maszkkal, tehat amikor digitalizaltak boven benne volt a HD felbontas, viszont mivel tv- re keszult anno,4:3 volt a maszk rajta:-).
Ugyanigy az altalad emlitett film is siman keszulhwtett szelesben anno, csak a 4:3 -as tv-ken letterboxban ment, alul-felul fekete csikkal.
Előzmény: GPS (4806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 4808
Ha a 4:3-as musor pilarboxban, vagyis ket oldalt fekete csikkal jelenik meg, akkor jo kapcsolojelet kaptal es a tv is jol értelmezte, mivel a 4:3-as kep ugy jelenik meg oldalaranyosan a szeles kijelzon. Az, hogy ez neked nem tetszik es hozzatorzitod a kijelzodhoz a kepet, mar mas kerdes. :-) Beke.
Előzmény: nicko (4807)
nicko Creative Commons License 2015.01.16 0 0 4807

Én meg azt magyarázom, hogy normális kapcsolójelet adjanak, bízzák már a tv-re a többit.

De még1x mondom én nem nézem az ilyeneket, mert nézhetetlen másrészt csak felidegel.

Előzmény: Törölt nick (4805)
GPS Creative Commons License 2015.01.16 0 0 4806

 

Ha a pillarbox az, amit "bottle"-nak (vagyis palack-torzításnak) is hívnak - vagyis hogy csak a széleket nyújtja szét, középen a fejet nem - akkor az is egy otromba torzítás.

 

Tudni kell viszont, hogy igenis léteztek stúdió-módszerek is erre - oda is, vissza is.

 

A TV-zés hajnalán, azzal voltak szarban, hogy a szélesvásznú filmek alul-felül feketecsíkosak voltak. Ezért a nagy, szélesvásznú produkciókat átalakították 4/3  (vagyis TV) -baráttá. Az elsők között a Liz tayloros Cleopátra volt ilyen.

 

Méghozzá kreatív módon csinálták úgy, hogy egy művészeti-ember, másolás közben egy virtuális 4:3 -as maszkot tologatott a képen, hogy a kisebb képarány művészileg ne fontos részeket vágjon le a képből.

Ez nem volt ám kis mutatvány, mert akkor még sehol nem állt a digitális technika.

 

Ugyanezt megcsinálták visszafelé is - vagyis a régebbi 3:4 -eseket 16:9-baráttá tették - szintén kreatív módon - ám már sokkal könnyebben, hisz ez már digitálisan is ment.

Mi magunk is láthattunk ilyet pl. a Két pasi meg egy kicsi-ből - amikor a kis srác még kiskölyök volt - de az epizód már "szélesben" ment - holott akkor még garantáltan csak 4:3-asban készült az eredetije.

.

Előzmény: Törölt nick (4805)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 4805
Nem, sajnos te nem érted, de mindegy. Amiket mutatsz, laposak. Az M3 biztosan, gondolom az M1 is, csak ott a totalbol nehez megallapitani.
Azt tessek elfogadni, hogy az eredetileg 4:3 musor a 16:9- es kijelzon oldalhelyesen kizarolag pilarboxban képes megjelenni.
Előzmény: nicko (4804)
nicko Creative Commons License 2015.01.16 0 0 4804

Úgy látom még mindig nem érted. Amiről én beszélek az, hogy ne a csatornát közvetítő döntse el a képarányt HD-ben a 4:3-at, hanem bízza azt a tévékre. Mert ez az oldalt két baszott széles fekete sáv egy rakás szar. És ez nem mindig van így.

Konkrét esetek tegnapról. Bujtor film 1982-ben készült HD sávon 16:9-ben tudták adni...az összelapított embereket samuban szépen meglehet nyújtani így a régi film nézhető állapotba kerül. SD-ben 4:3-ban jött de az M3-hoz hasonlóan nézhető volt.

M3, SD minőség, detto régi filmek ugyanezen az elven nézhetőek. Akkor mi a francért adják szarul M1-en? Ezért írtam, hogy a 4db közszolgálti a digihez nem ugyanarról a helyről érkezik. Illetve nem én írom hanem más, aki pc-s tunerrel megtudja nézni a forrást.

 

Bujtor film

M3

 

 

Előzmény: Törölt nick (4801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4803

"Egyértelműen a szolgáltató a bűnös, mégpedig ott, ahol a képet és a logót+karikákat összemixelik 1 kimenőjelre."

 

Az nem a szolgáltató, az a TV társaság. A szolgáltató nem tesz semmilyen logót sehova. Kész műsort kap, azt továbbít. Persze elrontani azért még tudja.:)

Előzmény: Törölt nick (4802)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4802

Az a baja, hogy jól van beállítva minden, de ha a tetű szolgáltató a 16:9-et rányomja egy 4:3-as keretre ami jó helyen adja a logókat, akkor a 16:9-es tartalom azon belül lesz, arányosan kicsinyítve. Ezt persze fel lehet külön nyomkorászással nagyítani, de akkor meg úgymarad a TV, hiszen az összes többi adón jó volt a rendes beállítás, így azok meg kilógnak a képből. Egyértelműen a szolgáltató a bűnös, mégpedig ott, ahol a képet és a logót+karikákat összemixelik 1 kimenőjelre.

Előzmény: TarrG (4798)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4801

Mondom, oldalarány szempontjából mindegy az SD/HD. Ha létezne 16:9-es SD megjelenítő, ott is pilarboxban lenne a 4:3...

Az, hogy HD platformot nézel, semmit nem számít az oldalarány szempontjából. 1080i lesz ráírva a képre akkor is, ha egy ezeréves VHS felvételt nézel.

Előzmény: nicko (4800)
nicko Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4800

majd megmutatom azt is milyen SD-n a 4:3..segítek nem ilyen.

Ez csak az M1-n jelenik meg digikábelen és mivel a 4db közszolgálati (M1-2,Duna1-2) nem csak az AH, Mindigtv-ről kapja, ebből adódhatnak az ilyenek.

Előzmény: Törölt nick (4797)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4799

Kösz, nálam jól működik az AFD, kapcsolgat magától, amikor kell.:)

Nekem nincs problémám az oldalarányokkal, de úgy látom vannak itt kollégák, akiknek nem teljesen tiszta ez a 4:3 a 16:9-es tévén dolog.:)

Előzmény: TarrG (4798)
TarrG Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4798

Állítsd át a képformátumot a vezérlő segítségével.

Tools gomb, azon belül képméret és automata széles. Így nem lesz torz sehol a fej. Bár ilyenkor néha lesz kis vékony fekete csík a kép jobb illetve bal oldalán, akár a híradóknál is. Én speciel ezt a funkciót a media lejátszónál használom. TV-nél a 16:9 formátumra állítom be. Amúgy ha esetleg valamilyen beltéri egységből (UPC, T-home) jön a tv jele, akkor nem árt a boxon is beállítani a 16:9 formátumot.

Előzmény: Törölt nick (4795)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4797

Még mindig nem értem a problémád. A 4:3 oldalarányú képet 16:9 kijelzőn helyesen csak pilarboxban -két oldalt fekete csíkkal- lehet megjeleníteni. Vagyis amit látsz, az teljesen normális és rendben van. 4:3-as film 16:9-es kijelzőn. Ebből a szempontból mindegy is, hogy HD vagy SD.

Előzmény: nicko (4769)
nicko Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4796

nincs hond mert nem nézem...csak pont tegnap írtam erről a jelenségről. #4769

Előzmény: Törölt nick (4793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!