Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1621
Üdv, Sue!! :) Örülök, hogy átnéztél.. remélem (gondolom), a többiek sem bánják.. :))) Nem kotyogsz itt bele semmibe, azazhogy ha mégis, az nagyonis ON. És ne szerénykedj, a kezeid közül kikerülő munkák mindig olyan igényesek, hogy öröm nézni, legyen az akár takaró, akár egy apró baba.. :))

A ruhákat Te patchworkolted, vagy az anyag eleve ilyen? A testen a nyakszerű a fej megtartása miatt kell? A szemek gyöngyök vagy direkt gombszemek?

Ha van még babád, hozd majd ám!!
Előzmény: sunbonnetsue (1618)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1620

Köszi, nagyon kedves vagy, de azért ez kicsit túlzás.:o)))

 

Az elkészítésük nagyon egyszerű. különálló lábuk van, ( tehát utólag varrtam a testhez) a karokat a test kialakításakor , összevarrásakor varrom bele. Az érdekessége, hogy a teste hátul kicsit felnyúlik, mintha nyaka lenne. de elöl nem.

Haja csak a látható helyeken van, a kalap pedig rögzítve, ne hogy ezt valaki észrevegye.....

 

Sue

Előzmény: Kaoka (1619)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1619
Nagyon édesek! Te babából is szuper jó vagy:-:)))
Előzmény: sunbonnetsue (1618)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1618

 

 

IOkaste kérésére küldöm ezt a képet a szomszéd topikból.

Nem vagyok nagy babavarró, csak véletlen készültek ők.Olyanok, mint Jancsi és Juliska. A mintát a neten böngészve találtam egy japán újságban.

 

Sue

Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1617
Pusza! Jó hétvégét! :o)
Előzmény: Törölt nick (1615)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1616
kicentiztem.. így ez is kb. 20-as baba lesz (12 test+ 7,5 láb) , nem kell nagyobb belőle.. :D
Előzmény: Törölt nick (1615)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1615
Kösz, maradt akkor eredetiben nálam is.. :))
Szép napot mindenkinek!! Ciao! IO
Előzmény: Camea (1613)
Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1614

... azért szeretem ezt az irányított beillesztést, mert akkor benyomja az eredeti nagyságot. Ha csak beillesztem, akkor van, amikor kisebbre veszi.

 

A szabásmintát át kell rajzolnom és scannelnem ahhoz, hogy fel tudjam tenni.. meglesz... teljesen egyszerű amúgy.... olyan pont-pont-vesszőcskével egyenlő nehézségű. :o))))

Előzmény: Camea (1613)
Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1613
ctrl C-vel kimásolod, aztán szerkesztés/irányított beillesztés/kép. Akkor az egyik sarkát megfogod és margóig húzod. Bár én úgy nyomtattam első körben, ahogy lett a wordben. Ki akarom próbálni, hogy úgy mekkora....
Előzmény: Törölt nick (1612)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1612
Az augusztusit is úgy csináljuk, hogy beilleszt Word doksiba, és A4 lapszélig kihúz??? Ha csak simán copypaste-zom, valamivel kisebb lesz... NAGYON GYORS VÁLASZT SZERETNÉK, ha van itt valaki, mert rohannom kell..
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1611
Jah, és még nem is mutattad a szabásmintáját.. Vagy levédeted? :DD
Előzmény: Camea (1610)
Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1610

Nem is coktam vastag lábu babákat varrni!!! :O :))))))

Nos igen, de ahhoz, hogy tovább tudjam gondolni... ahhoz sokat kell készíteni... aztán egy picit mindig más-más-más... aztán egyszer csak teljesen más! :o)) Az a röhej, hogy simán egy fenékkel felrajzoltam és ment a dolog... nem kellett variálni semmit .... ecccccerűűűű volt! :o)))))

 

Előzmény: Törölt nick (1609)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1609
Bah, mit!!! Neked ez a stílusod, kedvesem.. .ha egyszer rákaptál, a rajzok alapján már könnyen ki tudod alakítani a saját további karaktereidet is!! Nehogymá csak 3 figuráig tartson, s utána ismétlőjel... :SS Aztán majd hallgathatjuk a kesergésed a vastag lábú, nem eléggé rózsaszín babákról... :PP
Előzmény: Camea (1608)
Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1608
... királyfi? :O Az nem lehet! Ő(k) a honlapomon rajzolt képként lévő Fairy princess babák akarnak lenni... Csak ruhát fogok másmilyen varrni nekik, a karakter már marad. :o) Csak egy darabig lesz futószalagos, amíg meg nem únom... és amíg minden rokonkisleánynak nem lesz belőle! :o)))
Előzmény: Törölt nick (1607)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1607
Jó, fotózd, mert én nem értem.. :)) Igaz, most csak rohanva olvasok, mert Apuéktól netezek, és csak a dámák szabásmintáját jöttem kinyomtatni.. :DD

Amúgy nem én akartam szálanként varrni.. de sajna, most a Waldis tanfolyamról lecsúsztam... Ki1csoda, megkaptad a mélem?? :((

A babákkal kapcsolatban egyetértek, jöhetnek tömkelegével, legalább lesz egy kis késztetésed rá, hogy ne egyformákat készíts, nehogy untass minket.. :)) Amúgy sem ér kézműves dolgokat nagyipari méretekben, futószalagon űzni... :PP A rövidhajúból miért nem lett királyfi??!!

Sajna, most sincs időm vesézgetni a júliusi babócákat, de ami késik, nem nyúlik... :) Szép napot mindenkinek!! IO
Előzmény: Camea (1604)
Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1606
Mh... mindenki eltűnt... :( ... biztos varrják már az augusztusi babákat... :o))) ... én meg karácsonyi topikokat olvasgatok. :o)
Előzmény: ki1csoda (1605)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1605
Helyesek nagyon a babak es nyugodtan tedd fel mindig mikor kesz, mert az jo:-)))
Ertem, amit a konyves modszerrol irsz, de az en babamnak gondor haja van, es ugy szalankent, hogy tubefuzve a fonal es hurkokar varrok. Lehet, hogy kicsit felreertheto voltam:-)))
Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1604
...nehogymáááá szálanként hajat... jesszus.... Én fogok egy könyvet, a gerincén végighúzok egy szálat a fonalból és a két végét gombostűvel rögzítem (ahonnét indítom, ott kb 15 cm lelóg), aztán a fonalat visszavezetem szépen a könyvre rátekerve... egymás mellé a fonalakat... utána a lelógó szálat visszafordítom rá a gerincre a tekerés fölé, és szépen végigvarrogatom úgy, hogy az alsó vezetett szál és a felső vezetett szál között ott legyen a sok haj... utána alul elvágom.... és ott van mondjuk 15 cm-es csíkom hajakkal... mh. ez így nagyon értelmetlen első olvasatra? .... asszem igen... Lefotózom, amikor legközelebb hajat csinálok.... (a hétvégén) :o) Lehet perce varrógéppel is... azt majd lerajzolom. De én a könyves variáció azért jó, mert lehet közben tv-zni vagy ilyesmi. :o) Rövid hajnál ugyanaz a technika, csak vonalzóra tekergetek... :o)
Előzmény: Törölt nick (1595)
Camea Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1603

Itt a két új tesó.. ezeket még megmutatom, aztán többet nem kaptok ebből a fajta babából, mert uncsi lesz. Én rábuktam... és a lánykaismerősök is, tehát még fogok

készíteni... de azt már nem fogom feltenni. Annyiban lett más, hogy nem festettem a zoknijukat, hanem varrtam, térd alatt vágva van a lábikójuk és másik anyagból van varrva a "zokni". Először a kétféle anyagot összevarrtam és utána szabtam ki a lábakat. :o))

Kaoka Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1602
Még nincs cd-írom, de már megvan az új gépem majd csinálják. Az már írni olvasni fog magától. A fiam szerint.
Előzmény: ki1csoda (1601)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1601
En a mintakkal vagyok igy, nekem mar cd-n  vannak:-)
Előzmény: Kaoka (1600)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1600
IQkaste!
Igen jól bespejzoltam az inséges időkre, ha estleg nem lesz netem valamiért akkor legyen miből válogatni. De sajnos fogy a tárhely.-:( Sokmindent ki is nyomtattam, már csak varrni kellene.
Előzmény: Törölt nick (1599)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1599
De Neked már akkora a netes infogyűjteményed, hogy jobbnál jobb ötletekkel halmozol el minket!! :))
Előzmény: Kaoka (1598)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1598
Sajnos nam saját ötlet. Én is a netről koppintottam, valamelyik babavarós oldalról.
Előzmény: Törölt nick (1595)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1597
Én sem keményre tömtem, csak tele... de így is ölelgetnivalóan puha...
meg ez a méret elég kicsi is ahhoz, hogy csak úgy ráfeküdjenek..
Sajna, nincs időm arra, hogy most mindenre reagáljak, amire szerettem volna...egy hsz-t elnyelt az index, este meg vendégek jönnek, hát készülnöm kell, nem tudom, mikor lesz megint oly kegyes a gépem, hogy működjön, így még egyet mindenképp le akarok írni: külön gratulálok Elenának és Námakertésznek az első babájukoz!! Ügyesek vagytok, én nme mondtam volna meg, hogy első alkotás!! Néma, én azért megnézném azt a tüsi hajat is.. :))

Cameának, Zumizuminak és Vörösrébéknek pedig extra kalapemelés a szépen megkomponált fotókért!!! :) (Hiába, a prezentálás művészetét is meg kell majd tanulni.. :))
Előzmény: ki1csoda (1596)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1596

A hajaban pont az a poen, hogy huzkodhatjak:-)) A tomest mar en is akartam kerdezni. En sosem tomom kemenyre, mert viszik magukkal az agyba es ha rafekszenek ez nem zavarja oket.

Na azon en is gondolkodtam, hogy miert en csinaltam egyedul kisfiut:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1595
Ez nem semmi!! :) Egyébként a Waldorf baba haját szálanként kell varrni??!! :o
És hogy rögzíted a kis hurkokat, hogy ne húzódjanak ki? A fiatalemberek rendeltek fiú babát? Ha jól látom a Te nme tömted olyan feszesre, mert a nyaknál megroggyan.. Ez direkt van így?

Kaoka, ez a függönyzsinór tök jó ötlet, szebb is, mint a bótban kapható babahajak.. amiktől azért alapban idegenkedem is.. ha legközelébb járok valamelyik barkácsboltban én is bevásárolok.. :)

Előzmény: ki1csoda (1580)
Camea Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1594

Áh, új babák... semmi faxni... a legutolsó, legkedvencebb készül újra és újra és újra, amíg meg nem únom. :o)))))

Nem szeretem otthon bekapcsolni a gépet, mert félő, hogy odaragadok... és akkor nem is készül semmi... se kaja... se baba... :o))

Előzmény: Kaoka (1593)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1593
Ja, most látom nem válaszoltam a temposra. Igen tudok az is lenni, meg bamba csiga is. Attól függ mennyi idő áll rendelkezésemre. De általában pörgök. Rövid az élet ahhoz, hogy elkotyavatyéljem. Na ezt jól magyarulmegaszondtam.:)
Az Én kics uncsikám hétfőtől várható bizonytalan ideig és addig nagyon kell pörögnöm. Addig még a tesókám uncsikáit is meg kell látogatni és szeretgetni őket.
Ügyes vagy már megint, hogy újjabb babákkal rukkolsz elő.
Pedig reggel megfogadtam, hogy csak este kapcsolom be a gépet, de aztán rájöttem, hogy addigra Ti már seholsem.
Előzmény: Camea (1592)
Camea Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1592

Te titkolózós! :o))

Jövő héten nekem is lesz soooook gyerekem, az én kettőm, és a tesóm kettő kicsikéje... alig várom! :o)

Előzmény: Kaoka (1591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!