Keresés

Részletes keresés

edgarleo Creative Commons License 2010.06.07 0 0 2309
jaja, azert irtam le meg a bankfiok cimet is, hatha meg ebben is van elteres.
de ott elvileg nem lett volna akadalya, hogy szamlat nyissak, csak hat maskepp alakult.
ja, meg persze kell valami id kartya szeru, jobb hijan az utlevel. :-)
Előzmény: Törölt nick (2308)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 2308
így van new yorkban.minden államban másképp van
Előzmény: edgarleo (2307)
edgarleo Creative Commons License 2010.06.07 0 0 2307
meg veletlenul sem szeretnek okostojaskodni -plane, hogy mar nem is vagyok ott-, de amikor meg ugy volt, hogy ott szeretnek elni, akkor bementem a citibankba (egesz konkretan a b es q metro vonal sheepshead bay-i megallojanal talalhatoba), es kozolte velem a pultos holgy, hogy csak egy igazolast ("bizonyitekot") kell vinnem arrol, hogy valahol valamilyen szamlat fizetek, es nyithatok szamlat. azt hiszem, hogy ez lehetett volna barmilyen szolgaltatas, a lenyeg az lett volna, hogy egy ottani cimre es a nevemre erkezzen a szamla.
de remelem, hogy valaki meg kiegesziti ezt az infot.
Előzmény: belief (2304)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 2306
nagyon is érdekel. én úgy bánok a világgal ahogy ők bántak a magyarokkal trianonban !
Előzmény: areacode212 (2302)
belief Creative Commons License 2010.06.07 0 0 2304
Hello mindenki!

Mi 1 éve vagyunk a férjemmel NY államban, Estával érkeztünk, jelenleg túltartózkodunk.
Rendelkezünk érvényes útlevéllel, magyar illetve nemzetközi jogsival.

Lenne két kérdés, amiben az itt megforduló tapasztalt 'amerikások' lehet tudnának segiteni:

Hogyan tudunk NY államban autót venni? Mármint a regisztrációs részére illetve a biztositás kötésére gondolok. Érdemes lenne egy közeli államban szerencsét próbálni (spanyol ajkú emberkéktől hallottam, hogy Pennsylvaniában lehet ilyesmit csinálni)

Második kérdés:
Hogyan tudunk itt bankszámlát nyitni (nem mintha nem tudnám, hogy be kell menni a bankba és kitülteni az adott papitokat stb)? Melyik bankhoz érdemes menni?

Köszi mindenkinek, aki segíteni tud, próbál.

Üdv.
Belief
UI: Nekem sajnos a környékünkön élő magyarokkal eddig csak negativ tapasztalatom volt :-( Persze nem azt várom el hogy vki oldja meg a gondomat, csak ha esetleg valaki már lefutotta a fenti köröket, segitsen ki a véleményével.

NA mégegyszer köszönöm előre.
areacode212 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 2302
Talan valakit erdekel: TRIANON 90 NEW YORK

"tuntetes" New York-ban
edgarleo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2300
Tisztelt Denes!

Megprobalom megmagyarazni, bar tovabbra sem ertem, hogy miert is szorul magyarazatra az a nehany lenti sor.
Nem eszt osztani akartam, meg csak nem is velemenyeztem alul vagy tul az orszagot, mindossze azt a koltoi kerdesemet kivantam erintolegesen kozze tenni, hogy a rengeteg csodalatos foldresz kozul miert eppen Amerikanak (pontosabban Eszak-Amerikanak) van meg az a "varazsa", hogy a legtobb ember ott szeretne szerencset probalni.
Ennyi. Nem tobb, es nem kevesebb.
Nem kivantam sem serteni (sertegetni) masokat, es meg veletlenul sem szeretnek lebeszelni valakit a vagyairol.
Csupan arrol van szo, hogy hala a sorsnak (es annak, hogy egy sokadrangu "fotos" vagyok) igen sok helyen megfordultam mar a vilagban, es szerintem Amerikaban sem lehet konnyebb az elet (plane illegalis statusszal, papirok nelkul), mint mondjuk Parizsban, Romaban, vagy eppen Hongkongban.
Azzal is tisztaban vagyok, hogy egy (vagy tobb) latogatas alapjan nem lehet objektiv velemenyt alkotni, nem is ez volt a celom.
New York szamomra egy nagyon kedves es izgalmas hely, barmikor visszamennek (es megyek is, szigoruan turistakent), es abban is biztos vagyok, hogy az orszag mas reszei is tartogathatnak erdekessegeket.

Azonban Amerikan kivul is van vilag. Nem hiszem, hogy ez a megallapitasom erdekutkozeseket okozna.

Elore is koszonom megerto, bolcs gondolkodasodat, es remelem, hogy a jovoben nem valunk ezen a feluleten "ellenfelekke".

Szep napokat!
Előzmény: denes (2299)
edgarleo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2297
koszonom a pozitiv hozzaallasodat!
en remekul megvagyok, remelem, te is hasonloan jol erzed magad! :-)
szep napokat!
Előzmény: areacode212 (2292)
edgarleo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2296
hat ugy tunik, hogy nem mindenki ertette meg, hogy "nem provokativ cellal irtam".
ettol fuggetlenul koszonom a reakciokat.
termeszetesen tamogatom az almodozokat, hiszen abbol szuletnek a nagy dolgok. kivanom, hogy mindenki talalja meg onmagat ott, ahol azt a legalkamasabbnak gondolja!
egyeb szemelyeskedo "megtudnam mondani, ki vagy" megjegyzeseket pedig nem irok, mert nem erzem helyenvalonak.
mellesleg rendkivuli modon tisztelem azokat az "emberismeroket", akik nehany hozzaszolas alapjan meg tudjak itelni, hogy ki a beszelgeto parteruk. :-)
mar ha egyaltalan ezt a szintet beszelgetesnek lehet hivni...

[es mielott ujabb feluletet kinalnek: nem magyar a billentyuzet a gepemen, azert nem irok ekezetes betuket :-)]
areacode212 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2292
ja ja! Ertelek, es igen, itt sincs kolbaszbol a kerites. Azt hiszem annyival tartozom az illetonek, hogy nem dontom el helyette, hogy neki mi a jo.
Szamomra abszolute nem provokacio, sot nagyon fontos resze az egesz kerdesnek! Remelem jol mennek dolgaid az EU-ban!

udv


Z:)
Előzmény: edgarleo (2289)
K.lau Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2291
Köszönöm azoknak akik reagáltak arra amit írtam, tudom nem egyszerű, de bizakodó vagyok hátha sikerül....

Edgarleo: azt gondolom, hogy mások vagyunk, nekem az az vágyam hogy ott éljek...sosem éreztem még ilyet...lassan egy éve, hogy kint jártam és mégsem szűnik az érzés,hogy ott kellene élnem.
Nem az amerikai álom miatt, nem azért mert ott jobb lesz mint itt, mert ott nem kell dolgozni. Nem azért válaszoltam mert provokációnak vettem amit írtál!!!
Gondolj bele milyen lenne ha minden embernek ugyanazok lennének a vágyai vagy ugyanott akarna élni....egy idő után senkinek sem lenne hely:D
DhOrsi85 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2290
arecode212 , köszönöm a választ!

Előzmény: areacode212 (2287)
edgarleo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2289
felre ne ertsetek, nem provokalni akarok...
olvasom ezeket a kerdeseket -"hogyan tudnek mindenaron amerikaban elni"-, es egyre kevesbe ertem. (gyorsan hozzateszem, hogy a huszas eveim elejen en is vadul hittem az "amerika a korlatlan lehetosegek hazaja" szlogenben)
nemreg ugye ott jartam, es azon tul, hogy peldaul new york valoban egy orult varos -a szo pozitiv ertelmeben-, es van valami "eleterzes", amit csak az amerikai marketing nagymesterek tudnak ugyesen es egyedien becsomagolni, megsem ereztem, hogy az egesz eletemet oda kene dobnom azert, hogy ott letezzek.
a fotozasbol adodoan az atlagnal kicsit alaposabban figyeltem az emberek arcat, es hat ott is lattam nyomorusagot dogivel.
az teny, hogy nagyon szines es lukteto helyszin, de szinte "visszamenekultem" europaba elni (!).
megegyszer szeretnem leszogezni, hogy nem provokativ cellal irtam, mindossze egy picit elgondolkodtam...
Előzmény: areacode212 (2287)
areacode212 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2288
Szia Denes!

Gondolom az evek alatt, amiota forumozol, rengeteg ehhez hasonlo hsz-t olvastal mar. Engem 1000 eve nem latott ismerosok keresnek meg hasonlo emailekkel... Egy darabig irogattam, szorgalmasan, aztan egy ido ota, mindenkinek ugyanazt a sablon emailt kuldom. Az eloz HSZ-em is onnan masoltam. :)

Remelem jol telnek napjaid, meg ki pihented mar a floridai utat is. Olvastam a bejegyzeseidet, eleg komoly tempot diktaltal. :)

Tovabbi kellemes kedd estet neked/tek!


Z:)
Előzmény: denes (2286)
areacode212 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2287
angolul "legalabb" beszelj valamennyire! Fontos!

Baratok ismerosok nelkul nehez lesz!


Usa munka/nem kamu/, Usa vizum topikbol masolva (nem ismerem az illetot, fogalmam sincs kicsoda szal csak sajat felelossegedre):



Üdv mindenkinek,



Akinek segítségre van szüksége Amerikában az írjon a newyork2006@freemail.hu e-mail címre. Munka és szállás szerzésben csak azoknak tudok (ingyen) segíteni akik belátható időn belűl (max egy hónap) érkeznek amerikába... A jelen gazdasági helyzetben egyre nehezebb már itt is melót találni, így javaslom, hogy fontolja meg jól mindenki, hogy tényleg ki akar-e jönni ide dolgozni.



Kérdéseket megelőzve leírom legkönyebben milyen munkát lehet találni angol nyelvtudás és munkavállalási engedély nélkül:

- hölgyek top 6-os lehetőségei: takarítás magánházban (New York) $8-10-12/óra, takarítás szállodában (Florida, Georgia, Texas, stb) $7-8-10/óra, idős vagy beteg gondozás - bentlakásos vagy bejárós - $450-550/hét(5-6 nap)/napi 8-10-12 óra (New York), bentlakásos bébi sintér - általában fix heti bérért - gyerekek számától függetlenűl $450-550/hét(5-6 nap)/napi 8-10-12 óra (New York), bejárós nanny (childminder) - $ kb mint a bentlakásosnál, és végezetűl a táncolás $1000-5000/hét (bevállalástól függően).

- urak lehetőségei: takarítás, takarítás áruházakban, mozikban (Florida, Georgia, Texas, stb), költöztetés, mosogatás, építőipar esetleg kertészkedés - $ változó.





Szállás: New York-i (Brooklyn, Queens) viszonylatban szobát $300-600/hó körül lehet találni .. ($300-ért csak pince van, általában picike ablakkal).


Közlekedés: New Yorkon kívül szinte mindenhova autó kell.
Előzmény: K.lau (2282)
areacode212 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2284
valaki nem regen mar emlitette, de meg 1X: az usa-vizum topikban, szabadido-uatazas temakorben, talan tobben tudnak neked segiteni!


Z:)
Előzmény: DhOrsi85 (2283)
DhOrsi85 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2283
Sziasztok!

Mostanában mi a tapasztalat? A bevándorlásiak mennyire szigorúak?
Nem tudom mennyire lehet adni a sok hallott dologra... mennyire véresszájúak a bevándorlásiak...

Pl.: Mennyire foglalkoznak azzal, hogy amíg én kint vagyok 30napot addig hol fogok lakni? Mennyi pénzzel rendelkezem?

Angolul alapszinten elbeszélgetek, de ha nem fogom érteni amit kérdeznek esetleg, akkor hogyan tovább?

Tudom ezek a kérdések a csapból is folynak már, de a válaszokat akár itt, de inkább emailre előre is nagyon köszönöm :)

K.lau Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2282
Kedves Fórumozók!

Gondolom jó pár ilyen hozzászólás olvastatok már, de azért megpróbálkozom hátha lesz valami jó tippetek.
A lényeg, hogy New Yorkban vagy Bostonban szeretnék élni és dolgozni. Sajnos sem rokonom sem barátaim nem élnek kint akik segíteni tudnának ebben.
Arra gondoltam, hogy hátha van kint valakinek ismerőse akinek magyar étterme van és keres alkalmazottat vagy valami hasonló. Nem beszélek túl jól angolul, de a lényeget megértem és meg is értetem magam ha kell, gyosan tanulok, ugyhogy a nyelvvel nem lenne gond. Csak el tudnék indulni valahogy. Tavaly voltam kint egy hetet túristaként és aztóta nem bírok szabadulni az érzéstől, hogy nekem ott kell élnem...
Ha van valamelyikőtöknek bármilyen ötlete, nagyon megköszönném ha megosztaná velem.
Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2280
A muslinca. Nehogymar kerdore vond a felhaborodasat.
Előzmény: denes (2274)
areacode212 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 2278
Nem, Steven26.


Tudom, hogy regi motors vagy! :)


pisz
Előzmény: denes (2277)
areacode212 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 2276
ja ja ja! Szinten valami hasonlot javasolnek! Rengeteg osztondij van amiket meg lehet palyazni! Sok sikert! Ugyan nem holnap jossz, de igy elore is!
Előzmény: denes (2275)
Steven26 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 2272

Sziasztok!

 

Még csak 18 vagyok... Most 1 évet kimegyek apámoz németbe melozni. Utána Angliába akkarok dolgozni ahol természetesen jól megtanulom a nyelvet. Utána életem álma lenne New York... Csak ahogy olvasom nagyon nehéz a letelepedés.

Dénestől kérdezném mert már ő jártas a témában hogy szerinted, hogy a legkönnyeb a letelepedés?? Valahogy mindig Amerika vonzott.

szuszimka Creative Commons License 2010.05.20 0 0 2271

hát mennyi legyen?

hogy hogy megint?

szuszimka Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2268
Sziasztok! 47 éves fiatalember vagyok és házasságot kötnék 30-50 éves amerikai hölgyeménnyel akivel nem lennék szűk markú.Ha magyarországon él az sem probléma csak amerikai állapolgár légyen.Ha tudtok ilyet segítsetek köszi akár privibe is írhattok fefe1105@freemail.hu
Dzsinn81 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2266

Természetesen nem ezzel indult. Fórumról fórumra követett és oltogatni Próbált a gyenge dumájával.. Eleinte kihívás volt, de az egyenlőtlen dolog hamar untatni kezdett. Röviden ennyi-már ha valóban érdekel.

És mostantól nyugodtan lehet pofázni bárkinek, mehet az egymás seggét ny.lás, pont lexarom. Az én bulim helyzetben van, és különben sem ezen a fórumos dolgon múlt, csupán érdeklődtem volna más tapasztalatokkal kapcsolatban.

Viszlát!

Előzmény: areacode212 (2264)
Dzsinn81 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2265

Te nekem nem osztasz lapot, öreg! Teszek a véleményedre, az okoskodásodra + a lekezelő hsz.-edire, te pusztulat. Kikapartad magadnak a gesztenyét? Inkább pár ....-t benyeltél..

Az én dolgom jól alakul, úgyhogy pukkadj meg, szarjankó! Wheheheehh..

 

Előzmény: denes (2262)
areacode212 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 2264
erre a HSZ-re kezdtel el szitkolodni: megértelek,hogy rendszeresen másokat hibáztatsz.ezer bocsika és 1 anyamedwe

MI volt ebben az a nagyon durva serto dolog???
Előzmény: Dzsinn81 (2261)
Dzsinn81 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 2261

Vastagon lexarom, ugyanis nincs miről vitázni. Ha visszaolvastok, láthatjátok, h ez a húgyagyú lütyő követ fórumról fórumra és abból próbál perverz élvezetet meríteni, h cseszeget. Ahogy ti mondjátok: vissza kéne olvasni!

Mostanra már csak untat, így.. De majd talál magának mást, talán olyat is, aki benyeli.

Előzmény: denes (2259)
areacode212 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 2260
Csatlakozom az elottem szolohoz! Az alpari stilusod minosithetetlen.
Előzmény: Dzsinn81 (2258)
Dzsinn81 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 2258

Akkora gyökér vagy, h egy mamutfenyőt megtartasz egy cunami közepette. Én vagyok paraszt? Annyi ész sincs abban az egy molekulányi agyadban, h kitalálj magadnak egy nickname-t, ehelyett bekínlódsz egy mknhiudifcdf-t.. Beteg fax, muhahahah.., akinek a helyesírásról fogalma sincs.

Te meg gyere haza, száműzött boldogtalan, anyád sírját már fölverte a gaz és lefosták a galambok..ahogyan majd nemsokára a tiédet is, elfelejtett csavargó. Heh!

Előzmény: Törölt nick (2257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!