Keresés

Részletes keresés

kose Creative Commons License 2005.01.09 0 0 877

Szia Preis!

 

A bélyeg igen is BARNA!!! Amint az előzőekben is írtam, amit látsz, az a bélyeg papírjának az alapszíne. Ez lehet fehér, szürke vagy világoskék.

 

Na ezen van a nyomat, ami BARNA színű. Ha megnézed az ezres bélyegét, azon is fehér a papír, a rajta lévő nyomat pedig piros.

 

A bélyegen azokat a gilloche mintázatokat meg feliratokat kell nézni, az a bélyegszín.

 

Ha ezek ellenére a Tiéd tényleg kék, akkor valami nem stimmel. Nem Veled nem stimmel :-)), hanem a bélyeggel.

 

Egy kép ide most jól jönne.

Előzmény: Preis (873)
mtib Creative Commons License 2005.01.09 0 0 876
Lenne még egy kérdésem is:
Hozzám került B.Sz.K.R.T. bárcákból egy pár darab: 5,10,20,50 Ft, 1 Pengőbárca. Ezek mire szolgálhattak? A kisszakaszjegy és az átszálló egyértelmű, de 50 Ft-ot mire lehetett elkölteni a így?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Tibor
patrona Creative Commons License 2005.01.09 0 0 875

Plombák, na erre még nem gondoltam, hogy lehetne gyűjteni!:-) Viszont pl. a rajzszögön már gondolkodtam, a munkám során rengeteg különfélével találkozom a bútorokban, voltak elég szép, XIX. századi darabok is, cégjelzéssel a fejükben, stb.

 

Kose: A Vaterán szerepel egy ilyen napszítta adópengő mint ritkaság. Az eladó szerint persze színvariáció, és azzal érvel, hogy akkor a sorozatszámot miért nem szívta ki a nap. Szerintem egyszerűen más anyagú festékkel nyomták a sorszámot, ami sokkal jobban ellenállt az UV sugaraknak:-)

Előzmény: mtib (874)
mtib Creative Commons License 2005.01.09 0 0 874
Szervusztok!

Boldog új évet!
Hátha valaki ilyesmiket gyüjt: a detekorweb.cz -n találtam, plombákról egy szép kép:
Preis Creative Commons License 2005.01.09 0 0 873

köszi a képeket, így már okés a dolog.

csak nem tudom, hogy miért ír barna bélyeget, amikor az csak az alapnyomat...a bélyeg alapvetően és dominánsan kék!

Előzmény: kose (872)
kose Creative Commons License 2005.01.09 0 0 872

Csak telefonom van, ezért saját képet inkább nem teszek fel :-(

Itt van néhány elérhető, a 100 ezres ritkaság, nekem sincs :-(((((

 

 

Előzmény: Preis (871)
Preis Creative Commons License 2005.01.09 0 0 871

Mondjuk az a furcsa, hogy ezek a bankjegyeim nagyon szép állapotban vannak meg. És tudom, hogy sokáig elzárva voltak. Tehát ezek a környezeti hatások nem hathattak rá. Bár lehet az idő tette meg a maga dolgát...látnom kéne a barna színűt.

Mert az az igazság, hogy az én bélyegeimnek köze sincs a barnához, de még nem is az árnyalatai. Na mindegy.

Nem tudnál feltenni ide egy-két képet?

 

Preis

Előzmény: kose (870)
kose Creative Commons License 2005.01.09 0 0 870

Amit Te látsz, az a bélyeg PAPÍR alapszíne. A felülragasztott bélyeg színe bankjegyenként küklönböző:

 

1000 P - piros

10 e P  - barna

100 e P -zöld

 

A különböző színárnyalatok ritkasági fokáról nincs adat, valószínű tehát, hogy általános, ezért nem ritka:-(

 

Ha sikerül több fajta alapszínt összegyűjteni, az már jó dolog. Az elhasználódás, erős fény, víz stb. sokat változtathat a bélyegen, sőt a bankjegyen is! Ifjabb koromban készítettem egy iskolai tablócskát pengőkből. Jó sokáig kint volt a falon, aztán néhány éve nézem, micsoda színvariációim vannak!

Aztán gyanús lett a dolog és csak a kiállított darabokon mutatkozott. Egyszerűen a nap eltüntetett néhány színt, meg néhányat teljesen elhalványított.

 

Lehet, hogy felteszem a Vaterára őket, mint "világritkaságok"???? :-)))))) 

Előzmény: Preis (869)
Preis Creative Commons License 2005.01.08 0 0 869

köszi az infót! sajnos gondoltam, mert mindenhol csak hibásan láttam.

 

Lenne még egy kérdésem:

a 10.000 pengősnél (P119), a Leányfalusi barna színű bélyeget ír, nekem világoskék van, legalább is úgy látom. Az mennyire gyakran fordul elő? Mondjuk ezt is több helyen láttam.

Itt kettő ír:

http://bankjegy.szabadsagharcos.org/xxcentury/p119b.htm

 

Nos? :)))

 

Preis

 

ui.: ma ilyen bankjegyes kedvem volt...

Előzmény: patrona (867)
kose Creative Commons License 2005.01.08 0 0 868

A mesterlemezen lehetett valami apró kosz, aztán erről másoltak egy csomó nyomólemezt, amiken szintén rajta van. Ez ha bélyeg lenne, akkor többet érne, így sajna nem sokat. Ebből a fajta 100-asból a vízjeles papírosú ér jóval többet. Érdemes fényben nézegetni őket.:-)

 

Azért egy kis rafinériát elárulok. Csak itt, csak most, csak neked:-)))))

 

Az E 0-val kezdődőket érdemes átnézni, azokon van, ha egyáltalán van. Ott sem teljes vízjelet kell keresni, hanem a Diósgyőri papírgyár un. makkos vízjelének részletét.  

 

Szerintem.....:-)

Előzmény: Preis (866)
patrona Creative Commons License 2005.01.08 0 0 867
Igen, az a kis függőleges vonalka a hiba. Egyébként hibásból több van, mint "nem hibás"ból Gyakorlatilag semmit nem ér, ha hajtatlan, akkor 3-400 Ft. A hibátlan viszonylag ritkának is mondható, én még nem is láttam olyat:-)
Előzmény: Preis (866)
Preis Creative Commons License 2005.01.08 0 0 866

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném:


Van nekem egy 1945-ös 100 pengősöm. (Pick 111)
Leányfalusi-Nagy könyv azt írja, hogy van hibás "N" betűs is. (a büntetés szóban) A kérdésem az lenne, hogy ez hogyan néz ki és mennyit érhet. Mivel a Leányfalusi könyv nem írja nem tudom, én meg nem vagyok papírpénzekben járatos. Sőt azt sem tudom biztosan, hogy hibás-e. Végül is csak egy kis függőleges vonal van az N betűnél.

Preis

drdoktor Creative Commons License 2005.01.05 0 0 865
B Ú É K minden kedves topiktársnak!

Erőtök, egészségtek meglegyen, gyűjteménytek gyarapodjon, csereberétek sikerüljön!
Preis Creative Commons License 2004.12.30 0 0 864

Sziasztok!

 

Régebben beszéltük, hogyha van valakinek valami eladó portékája akkor ide is feltesszük...

 

Nos lenne nékem díszdobozos emlékérmék.

 

1. Első díszdoboz

 

-         10.000 Forint, Károly Róbert halálának 650. évfordulójára 1992. évi, Au 6.982g, .986, 10 ezer db., 22mm            30.000 Ft

-         500 Forint Ag, Károly Róbert Emlékérme, 1992, .900, 40mm, 28g                2000 Ft

-         2000 Forint, Integráció az Európai Unióba (Budai Vár), 1997, Ag, .925, 38,61mm, 31.460g      4.000 Ft

 

2.

-         10.000 líra, Ag, .835, 34mm, 22g, Holy Year 2000 (Jerusalem),

      Sculptor: Guido Veroi Ref.: Y# 314, 315

-         10.000 líra, Ag, .835, 34mm, 22g, Holy Year 2000 (Rome), Sculptor: Guido Veroi Ref.: Y# 314, 315

http://www.vaticancoins.com/Vatican_Coins/Vatican_Holy_Year_2000_Silver_/vatican_holy_year_2000_silver_.html

 

Mindegyik PP.

Ha érdekelne valakit valamelyik, akkor írjon!

 

BUÉK!

Üdv,

 

Preis

 

ui.: nemsokára felteszem a vaterára...

lengyelermek Creative Commons License 2004.12.23 0 0 863


Minden fórumozónak Áldott Karácsonyt kívánok.

üdvözlettel,
Kovács Áron
Preis Creative Commons License 2004.12.22 0 0 862
Köszönöm szépen! Neked is Boldog Karácsonyt! BUÉK!
Előzmény: kose (861)
kose Creative Commons License 2004.12.22 0 0 861

Minden kedves fórumozónak, szeretteinek Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok!!!

drdoktor Creative Commons License 2004.12.17 0 0 860
palimadár mindig van...
Előzmény: kose (859)
kose Creative Commons License 2004.12.17 0 0 859

A két kérdés természetesen "költői". Mindekettőre nemleges a válasz. Valaki szórakozott. Ez nem baj, csakhogy a bankjegy jelenleg is egy eladási listán található, sőt, valaki meg is vette.

A bélyegzés magáért beszél, és lám, az emberi természet kiismerhetetlen! :-)

A bankjegy eredetileg a régipénz.hu oldalon található. 

Előzmény: drdoktor (858)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.17 0 0 858
láttam hasonló pecsétet tervtárban (mikor még nem elektronikus, hanem rajztáblás tervezés volt), módosított tervlap/kötet érkezésekor az előzőt felülbélyegezték a kavar elkerülése céljából.
még a stílus, betűforma is hasonló lehetett.
Előzmény: kose (854)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.17 0 0 857
lyukkorrózió nyomai, tisztítás után
Előzmény: kose (856)
kose Creative Commons License 2004.12.17 0 0 856
Amíg a bankjegyről gondolkodtok, az érmések felé is van egy kérdésem. Az alábbi pénzen nagyon sok apro pontocska látszik. Ez lehet a használat eredménye vagy esetleg öntési buborékok??
kose Creative Commons License 2004.12.16 0 0 855

Szia Data Destroyer!

 

Ha még olvasgatod néha ezt a topicot, akkor kérlek arról a kisposta bélyegzőről tegyél fel ide egy-két képet!! Ne csak a lenyomatról, hanem maga a bélyegzőtest is érdekelne. Okulásul egyes ritkaságmániás ismerősömnek, szívesen továbbítanám!

:-)))

Előzmény: Data Destroyer (817)
kose Creative Commons License 2004.12.16 0 0 854

Sziasztok!

 

A banki átutalást ajánlom. Egyszerű, gyors, saját magad elvégezheted otthonról is. A legtöbb banknál van már on-line ügyintézésre lehetőség. 

 

Barangolás közben egy újabb érdekességre leltem. A bankjeggyel kapcsolatban két kérdésem lenne:

1. mikor volt ez nálunk forgalomban?

2. Libiában hivatalos nyelv a magyar?

 

zar 116 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 853

Becsomagolod a Vaterán eladott érmét. elmész a postára, a feladáskor megkérdezed, mennyi lesz a postaköltség utánvétellel akkor, ha xxx Ft-ot plusz a postaköltséget akarod megkapni. A postás megmondja, annyit írsz rá a feladó vevényre (érték+postaköltség), kifizeted a postaköltséget, feladod és pár nap múlva érkezik az utánvét összege (kb két nap a küldemény átvétele után). Soxerencsét a vaterázáshoz.

(Az utánvételes postaköltség=sima postaköltség+pénzküldés díja - azt hiszem)

Előzmény: Preis (851)
patrona Creative Commons License 2004.12.16 0 0 852
Na látod ezt nem tudom! Szerintem utánvételnél neked nem kell fizetned semmit a postának, mindent a vevő áll. Így még nem küldtem semmit, szóval fogalmam sincs az egész menetértől. De talán majd a régebbi Vaterások megosztják velünk ezirányú tapasztalataikat:-)
Előzmény: Preis (851)
Preis Creative Commons License 2004.12.16 0 0 851

És utánvételnél? A leütési árhoz hozzáadom a postai díjat és az lesz az utánvételi díj?

 

 

Előzmény: patrona (850)
patrona Creative Commons License 2004.12.16 0 0 850
Ok, írtam mailt. A postázás-csomagolás úgy szokott menni, hogy a vevővel megállapodtok a fizetés módjában, legyen most mondjuk banki átutalás. Te írd meg neki, hogy ajánlott küldeményként a levél 200 Ft, ezt az összeget a vevő a vételárral együtt átutalja, és ahogy megérkezett a számládra a pénz te postázol. Csomagolni én úgy szoktam, hogy két vastagabb kartonlap közé celluxozom az érmet egy simítózáras tasakban, és így rakom a borítékba.
Előzmény: Preis (848)
Preis Creative Commons License 2004.12.16 0 0 849

uui.: itt vannak a pfennigek és egy cseh haleru:

 

-         10 Pfennig 1949J KM#103

-         5 Pfennig 1952A KM#6    

-         5 Pfennig 1953E KM#6    

-         10 Pfennig 1953E KM#7   

-         25 Haleru 1954 KM#39     

 

A két 1953-as pfennigre a KM nagyon jó árat ír. Persze ezek nincsenek közelsem UNC tartásban, de azért mégis. Szerintem megérte ezekért és az előzőkért egy ezrest adni.

 

Üdv

 

Preis

Előzmény: Preis (848)
Preis Creative Commons License 2004.12.16 0 0 848

Köszi Patrona, de azért nem 1 Ft-ért akarom eladni. Összesen volt egy ezres. De mellé csemegéztem még egy-két ritkább német pfennig-et, valamint egy rakás 10 és 20 fillérest az eladótól. Szerintem megérte, de ezeken és a pfennig-eken túl szeretnék adni.

 

Preis

 

ui.: még nem vagyok regelve a vaterán, és nem is tudom, hogyan megy a fizetés - postázás...

Előzmény: patrona (847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!