Keresés

Részletes keresés

Ziming Creative Commons License 2015.07.18 0 0 11091

Vidám napot Kedves "Klubtársam"  !

Olvasva a hozzászólásodat s azzal egyet értve, már ami a Murau-t és a gyönyörű környezetet illeti, igaz nekem  éppen némi konfliktusom van a szállodával, s az elhomályosítja az idei élményeket, s ennek kapcsán volna szükségem egy kis segítségre. 

Nem tudom lehet-e ilyet kérni, de nincsen jobb ötletem. Szóval mi is közel 10 éve kötöttünk szerződést a Holiday Club Hungary-val a St.Lorenzeni Club Hotel-be, de közben átestem két költözésen és a szerződésünket egyszerűn nem találom, viszont annak egy-két pontját  "szó szerint" kéne most beleírnom egy panasz beadványba.   

Nagy kérés lenne-e, hogy a személyes adataitokat kitakarva, egyszerű fotózással készíthessek a tiétekéről (amely tartalmilag bizonyára teljesen egyforma a mi szerződésünkkel) egy olvasható másolatot ? Óriási segítség lenne !

Természetesen, ha nem okozna gondot (mert nem szeretnék munkát adni ezzel),  akkor minden más megoldás is megfelelő lenne, a lényeg, hogy egy személyes adatoktól mentes, üres, de hiteles szerződés példány a birtokomba kerüljön.   

Az önzetlen  segítségedet előre is köszönettel és persze, ha bármilyen költség felmerülne, azt vállalom.

 

 üdvözlettel  Ziming

Előzmény: harcisün56 (10953)
a.n.onym Creative Commons License 2015.07.18 0 0 11090

Ha hagysz végrendeletet, ott meg tudod határozni, hogy ki mit örököljön. A gyerekekre hagyod a bankszámlát, az ingatlant és az ingóságokat, az üdülési jogot meg valaki olyanra aki vissza fogja utasítani az üdülési jogodat. Ettől a gyerekek nem örökölnek tartozást.

Előzmény: icipicicsipa (11087)
a.n.onym Creative Commons License 2015.07.18 0 0 11089

Én a helyedben hívnám a HCH-t, mert esély nincs rá, hogy levették a nevedről. A HCH nem írja át a BIND-es szerződést. 

Csak olyan szerződést írnak át ami, két magánszemély között kötődik. Egyébként a Bind meg sem próbálja átiratni.

Előzmény: Erzsócska (11081)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.17 0 0 11088

friss cikk az index címlapján..

 

Csodamatrac részletre? Üdülési jog Harkányban? Ne hagyja magát lehúzni

A GVH összeszedte, mire érdemes figyelni, ha elmegyünk egy termékbemutatóra. Tovább »

forrás: Index.hu

icipicicsipa Creative Commons License 2015.07.17 0 0 11087

Ha jól értelmezem, ez az üdülési jog örökölhető, vagyis ha az ember szülei rendelkeznek üdülési joggal illetve ingatlannal, majd haláluk esetén az örökös az ingatlan mellé át kell, hogy vegye az üdülési jogot és az azzal járó kötelezettségeket is?

 

Ha esetleg ez így lenne, akkor - sajnos hideg fejjel - idős korban már érdemes lenne az örökös felé "eladni" az egyéb ingatlant, ingóságot.

Így marad örökölhető vagyonnak többek közt az üdülési jog, amiről lemondhat az örökös, ha jól tudom, ha minden igaz a "mindent vagy semmit" érvényesül, az örökléstől el lehet állni, és akkor természetesen a minden megy, a "jó" és a "rossz" is együtt az állam felé.

 

 

Cenerentola Creative Commons License 2015.07.17 0 1 11086

A telefonos hölgyemények az egész, hazugságra, pénzkicsalásra és átverésre alapozott buli fontos kezdőláncszemei. Alapos kiképzést kapnak simlisségből és a beugratási trükkök gazdag tárházának alkalmazásából. Fontos alapelvként sulykolják a fejükbe: biztosítsd az ügyfeleket arról, hogy nem kell majd fizetni a szeánszon egy huncut vasat se. Így aztán mindig „félreértünk” valamit, mindig kiderül, hogy „rosszul tudták” a telefonos némberek, amit mondtak. Az is fontos cél, hogy lehengerlő svádájukkal ne nagyon hagyják az ügyfeleket szóhoz jutni, mintegy elaltatva az éberségüket. Ilyenformán az ügyfelek puhítása, az illúziókeltés már e korai stádiumban elkezdődik. 

A lélektani hadviselés igen fontos része, mondhatni, központi eleme az egész dicstelen pénzkiszipolyozási műveletnek.

 

Előzmény: emil777 (11084)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.17 0 1 11085

"Előre egy fillért sem!!!"

 

 

Ezt nem csak szem előtt kell tartani MINDIG, de eleve törvényt szeg, aki előre ilyesmiért pénzt kér!

 

 

Előzmény: emil777 (11084)
emil777 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 11084

Hello Prof,

 

                           A telefonos hölgy szerint sikerdíj ellenében

 

Azt hiszem, sajnálhatod, hogy nem készítettél hangfelvételt a beszélgetésről...

Szerintem a megbeszélésen gyorsan ki fog derülni, hogy a telefonos kolléga valamit rosszul mondott (esetleg Te értetted félre :) ) és valamilyen úton módon csak ELŐRE kellene valamit fizetni...

 

Én a helyedben azt az aranyszabályt tartanám szem előtt, hogy "Előre egy fillért sem!!!"

 

Sok sikert a beszélgetéshez. Vigyázz, nehogy mégis rábeszéljenek egy "képletes" 500.000 Ft befizetésére :)

 

        Emil

Előzmény: Prof63 (11083)
Prof63 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 11083

Van valakinek tapasztalata az International Holiday Network Kft-vel (IHN)? Jövőhét keddre invitáltak konzultációra, ahol a kollégákkal meg tudom beszélni az üdülési jogom eladásával kapcsolatos részleteket. A telefonos hölgy szerint sikerdíj ellenében foglalkoznak üdülési jogok eladásával, és semmilyen jogcímen nem kell előre fizetni vagy letétbe helyezni semennyit. Megnéztem a honlapjukat (www.ihn.hu), de abból nem sok minden derült ki.

Prof63 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 11082

Mit kell az alatt érteni, hogy volt HCH-sok csinálják? A TS-Advisor tulajdonosai azonosak a HCH volt tulajdonosaival, vagy a HCH volt üzletkötői dolgoznak most a TS-Advisornál?

Előzmény: a.n.onym (11078)
Erzsócska Creative Commons License 2015.07.16 0 0 11081

Már nincs rajta díjhátralék, mert amikor elvesztettük a pert, ki kellett fizetni az elmaradásokat. Felajánlottuk ajándékként, de nem fogadták el. 

Barátaink BIND-ekért adták el, állítólag levették a nevükről. ( ? )

Előzmény: a.n.onym (11080)
a.n.onym Creative Commons License 2015.07.16 0 0 11080

Eladni sehol nem fogják, ha fenntartási díj hátralék van az üdülési héten és per alatt áll a hét, akkor még ingyen sem tudja otthagyni náluk.

Előzmény: Erzsócska (11079)
Erzsócska Creative Commons License 2015.07.16 0 0 11079

Holnap délelőttre csalogatnak, mi el szeretnénk adni a Hévízi apartmanunkat.

Mellesleg a HCH-val vagyunk kapcsolatban, pereskedtünk is, mert két évben nem fizettünk fenntartási költséget azzal a céllal, hogy 3 év után kiszállunk a kapcsolatból. Nem jött össze, vesztettünk.

Előzmény: a.n.onym (11078)
a.n.onym Creative Commons License 2015.07.16 0 0 11078

Volt HCH-sok csinálják. Mit igértek?

Erzsócska Creative Commons License 2015.07.16 0 0 11077

Van-e tapasztalata valakinek a TS-Advizor Kft-ről?

emil777 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 11076

Kedves er21

 

Már ne haragudj, de mivel ijesztjük el az embereket??? Nem darálunk macskát, nem anyázunk, nem használunk obszcén kifejezéseket...

 

Mellesleg megnéztem mind az egy beírásodat (10428) :)

Az kérdezett cég kisértetiesen hasonlít az általam említett (és Operator által kitörölt) kompániához

 

 Emil

 

Előzmény: er21 (11074)
JGab Creative Commons License 2015.07.16 0 0 11075

Itt vagy te is, ásítómacska, Gyere a papához, vidi, Replay, emil, én, ez legalább hét ember csak az elmúlt napból.

 

Én senkit sem szeretnék elijesztni, tessék csak kérdezni bátran.

Előzmény: er21 (11074)
er21 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11074

Kedves JGAB és EMIL....!

 

Bocsánat hogy beleszólok a kettőtök beszélgetésébe, de nem veszitek észre, hogy ezen a fórumon már nagyjából már csak ketten vagytok? 

És a ti mostani beszélgetésetek is csak elijeszti innen az embereket?

 

JGab Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11073

Én egyszer láttam hogy gy TS értékesítő cég alkalmazottját igazat mondani. Tíz perc múlva, amikor ez Kiderült, úgy leb.szta a főnöke, hogy majdnem elsüllyedt.

Fiatal fickó volt, de ebben az iparágban ez akkor is megengedhetetlen hiba.

Előzmény: emil777 (11072)
emil777 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11072

JGab,

 

Te vagy a király!!!! köszi szépen

 

Igen, azt én írtam... És nem azért írtam többféle módon a cég nevét, mert nem jegyeztem meg, hanem az általuk prezentált anyagokban is így (többféle néven) szerepeltek....

 

De valóban, egyikről sem hallottak annál a cégnél, hol a szerződésem van.

 

IMHO ez két esetben lehetséges:

 

1. Az "anyacég" képviselője nem volt elég alapos vagy nem mond igazat (ezt ugyan minek tenné, hiszen a pénz így is úgy is befolyik hozzájuk)

 

2. nem, nem írom ide a cég nevét... :) a "nos neked" magyar kifejezés tükörfordítása angolra nem mondott igazat (a.k.a. hazudott), amikor azt állította, hogy már számos szerződés került át az ő cegük nevére...

 

Vajon, melyik a valószínűbb???

 

       Emil

Előzmény: JGab (11070)
gyere a papához Creative Commons License 2015.07.15 0 1 11071

Moderátor!

Az "Üdülési jog" nevű tocsikon nem szabad leírni, hogy az egész "timesharing" rendszer emberek becsapásán, átverésén alapul?

 

Ha ezt a nyilvánvaló tényt nem szabad itt leírni, akkor van egy javaslatom: Írjátok ki a tocsik fejlécébe: "Itt nem szabad leírni, hogy a az egész "timesharing" rendszer emberek becsapásán, átverésén alapul."

 

És akkor nem lesz semmi probléma, és az ilyen besúgók, akiknek addig azon a _nickjükön egyetlen egy db_ hsz-uk sem volt (mint a szabójoe__1951) nem is fognak feljelenteni senkit.

 

Mert különben csak az istenből csináltok bohócot. Meg magatokból.

JGab Creative Commons License 2015.07.15 0 1 11070

45-ös a Tiéd volt.

 

Well for you, illetve Well 4 U nevű cég (érdekes, hogy joe bácsi azt vetette a szemedre, hogy nem tudod a cég nevét, miközben a honlapjukon ők is egyszer így, egyszer úgy hívják magukat) meghívott téged egy megbeszélésre.

Rá akartak venni valami szerződéskötésre azzal, hogy több jogot átvettek már onnan, ahol a Tiéd van. Ez utóbbi cég meg azt mondta, hogy sosem hallott róluk.

 

Amiből te azt a véleményt alkottad, hogy ezek is csak olyan szélhámosok, mint az összes többi és nagyon helyesen idéztél tőlem, hogy miszerint akkor higyjél ügynöknek, ha ló legel a sírján :)

 

A 46-ost nem láttam sajnos.

Előzmény: emil777 (11069)
emil777 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11069

basszus.... az a baj, hogy nem emlékszem a beírásom sorszámára :(

így aztán nem igazán tudom, hogy szabójoe pontosan miről beszél :(

 

 

E

Előzmény: JGab (11067)
emil777 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11068

JGab,

 

Megkövetlek Téged és Operatort is.... sorry

 

   Emil

 

p.s.: azért jó lenne tudni, milyen indokkal jelentett fel az illető és Operator (miután gondolom, elolvasta a bejegyzésem) miért törölte.... :)

Előzmény: JGab (11066)
JGab Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11067
Előzmény: emil777 (11062)
JGab Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11066

III/I/1/D Különösen tiltott:

A kifejezetten erre a célra létrehozott alfórumokon kívüli, a moderálással vagy a moderátorokkal foglalkozó hozzászólások. Nem minősülnek ilyen szempontból tiltottnak a moderátori intézkedésekről szóló tájékoztatások.

Előzmény: emil777 (11063)
emil777 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11065

hogy a nyaka nyúlna meg :)

 E

Előzmény: vidi313 (11064)
vidi313 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11064

Tegnap olvastam, nem megyek már vissza, annyira nem izgat, de a reklamáló a sorszám közlésével tette meg feljelentését.

Előzmény: emil777 (11062)
emil777 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11063

Hello JGab,

 

Az viszont benne van, hogy moderációról a moderációs topikon kívűl tilos értekezni.

 

Lehet hogy túl öreg vagyok és vaksi, de én ezt a kitételt nem  találtam meg :(

 

 Emil

Előzmény: JGab (11061)
emil777 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 11062

Hello Vidi313

 

Nem a moderálás (és Operator) ellen emelem fel a szavam. Szerintem is kell (szükséges jó)... De csak akkor, ha helyesen használják...

 

Benéztem a moderációs topikra is... Nem láttam ott egyetlen bejegyzést sem, ami miatt törölték az enyémet. Mellesleg engem sem értesített senki (akár priviben is), hog ymilen indokkal törölték az írásom :(

 

 

 Emil

Előzmény: vidi313 (11060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!