Keresés

Részletes keresés

jjandras Creative Commons License 2007.08.04 0 0 522

Járt már valaki az új egerszalóki komplexum www.szalokfurdo.hu szaunájában ? A képgalériában lévő képek nem túl biztatóak.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 521

Fejlődés  ?! Új divat hódol a termálfürdőkbe: nem térdgatya, kéremszépen, hanem vádliközépig érő halásznadrág. ÁÁÁÁ és ezzel jön be a szaunába is...

Lassan az lesz kiirva a szauna világokra, hogy belépés csak nyakkendőbe :-)

RodrigeZZ Creative Commons License 2007.08.01 0 0 520
fogadtatás, na!
Előzmény: RodrigeZZ (519)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.08.01 0 0 519
Hát rendkivúl őszintntén nagyon sok sikert kívánok!
(Azért írhatnál magadról is valamit, ha te vagy az, aki hónapok óta "pótolni fogol...";-))

De vannak kétségeim a fogatatással kapcsolatban.
A szentgotthárdiaknak eddik 4 levlet írtam, hgogy kell-e gatya? Nem is válaszolnak...
Budapest gyógyfürdői detto...

De drukkolok, és váram a pozitív eredményeket, mint a Messiást.

R.
Előzmény: andrás72 (518)
andrás72 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 518
Üdvözlet mindenkinek!
Áttörés Magyarország szaunakultúrájában!
Megkezdődött a magyarországi nulla szinten lévő szaunakultúra felzárkoztatása az európai szaunakultúrához. Van már szaunaprogram, szaunashow és ismeretek terjesztése.
Ajánljuk magunkat minden fürdőigazgató szíves figyelmébe.
Profi megoldások a nagy vita rendezésére:fürdőruhás szaunázás-meztelenkedés...?!
andrás72 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 517
Imádom ezt a forumot képtelenség valamit rendesen feltenni.
Az elöbbihez:www.szaunamester.hu
andrás72 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 516
Üdvözlet mindenkinek!
Áttörés Magyarország szaunakultúrájában!
Megkezdődött a magyarországi nulla szinten lévő szaunakultúra felzárkoztatása az európai szaunakultúrához. Van már szaunaprogram, szaunashow és ismeretek terjesztése.
Ajánljuk magunkat minden fürdőigazgató szíves figyelmébe!
Profi megoldások a nagy vita rendezésére:fürdőruhás szaunázás-meztelenkedés?!
andrás72 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 515
Üdvözlet mindenkinek!
Áttörés Magyarország szaunakultúrájában!
Megkezdődött a magyarországi nulla szinten lévő szaunakultúra felzárkoztatása az európai szaunakultúrához. Van már szaunaprogram, szaunashow és ismeretek terjesztése.
Ajánljuk magunkat minden fürdőigazgató szíves figyelmébe.
Profi megoldások a nagy vita rendezésére:fürdőruhás szaunázás-meztelenkedés?
nagykt Creative Commons License 2007.07.31 0 0 514
Sziasztok!
Kissé elkésve, de Kehidáról.
Mi pünkösd után voltunk ott, már túl az ünnepen. Nem voltak sokan, kb 10-en. A szaunában rend volt, mindenki használta a lepedőt. 4 óra alatt egy gatyás volt, az is 10 perc utén elhúzott. A szaunamester rászólt két lengyelre, akik ruciban voltak a szaunában, megértették, le is vették.
Itt az egész szaunaszigeten érvényes a "no textil" (ellentétben Esztergommal). Szuper volt.
Előzmény: Luyza (499)
nagykt Creative Commons License 2007.07.31 0 0 513
Az esztergomi anomáliákról már egy másik honlap topikjában is volt szó. Kb. ugyanezek voltak ott is. Többen írtak a fürdőnek, választ nem kaptak/kaptunk. Végül valaki összeszedte a beírásokat és együtt elküldte nekik: erre jött egy válasz. A lényege az volt, amit írtál: a szauna belül nudi, kívűl már nem. Bár a szaunasziget bejáratára ki van írva, hogy naturista terület, szerintük ez csak a kabinokra érvényes. Azon kívűl lehet kukkolni, térdgatyában ülni a medencében és lesni az esetleg pucéran brügőlöket.
A pihenőben olyanok is foglalnak, akik a fürdő részben vannak, de ha már ide is jegyet vettek, miért ne foglaljon. Órákig nincs ott, na és...
Amikor nyitottak, volt délutáni jegy, ma már csak "déli", jóval olcsóbb volt, a parkolás ingyen volt. Idén májustól emeltek.
Előzmény: Törölt nick (511)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.07.29 0 0 512
Az osztrák panziókban és bárhol máshol a szaunában nincs ruhaviselet. Ahová jár sok magyar turista, oda ki is írják. Ahová csak az osztrákok, oda nem. Nekik természetes...
Az 504-ben írtam ugyan egy ruhás szaunáról, de ezt magyarok építették magyaroknak és magyarok is üzemeltetik. Írtak ugyan egy elnézést kérő levelet, hogy a vendégek kérése, meg a magyarok így,meg úgy, de há tettől még megmaradnak szomorú kivételnek.

R.
Előzmény: mlas (510)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.27 0 0 511
Esztergom Aquasziget élmények: belépő parkolással 3950.- , A wellness világban nincs gőzkabin ! Nincs merülőmedence. Finn szauna 99 fok, kissé durva, a gyalult pad is elég gáz. Kicsi beltér és irgalmatlan méretű szaunakályha állandóan párologtató bogrács vízzel. Sokat járok szaunázni, de ez nem esett jól. Élményzuhanyok: 3 ból 1 működik. Zuhanyok : minden második üzemképes. Egyéb szaunák: szól bent a Danubius rádió. beszarás. Ez aztán a relaxáció.....  Jacuzzi: szép de kényelmetlen ülni is és feküdni is. Pihenőtér: a pihenőszékek pihenésre nem alkalmasak, olcsó "ikeás" cucc fix háttámlával. a Kneipp medence jó. Mindehhez egy ifjú pár szexuális tevékenységet folytatott a jacuzziban. Nem vagyok prűd, de azért...  Két fiú pedig a térdgatyára tekerte a szaunalepedőt, és abban vizslatta az eseményeket, majd a megüresedett jacuzziban térdgatyába lubickoltak.. Szólok a recepciósnak, hogy ha ez nudi övezet, akkor térdgatyáér szólni. Mire ő: ööö csak a szaunák kötelezően naturisták, az egyéb terek nem. hehh. Jó szöveg. Nem voltam elájulva az ár-értékarányon Esztergomban, baromi drágának tartom. Sok kihasználatlan tér van nem tudom miért, a könyvszoba felesleges szerintem. Inkább vegyenek normális pihenőágyakat. A Hamam is hiába van ott, horribilis pénzekért jutni be, időpontra. Szóval nem megyek többet, van sokkal jobb  olcsóbbért. Ezt még csiszolniuk kell. Pedig nem tegnap nyitottak....
mlas Creative Commons License 2007.07.23 0 0 510
Szia Mindenki!

Kicsit le vagyunk ülve, ebben a jó melegben senki sem szaunázik?
Pedig pont a múlt héten próbáltam, kijöttem a 100 fokból, utána a szobai 30 olyan kellemes volt :))

De konkrétan azért írok, ki tudja? Az osztrák hegyi panziókban lévő szaunákban általában mi a szokás "gatyailag"? Ez nem kimondottan wellness panzió, inkább síparadicsom (zell am see), mire számíthatok? Milyen tapasztalatok vannak?
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.07 0 0 509

A Pápai vendégkönyv is moderált.

Mint a régi rendszerben, cenzúra :)

RodrigeZZ Creative Commons License 2007.07.02 0 0 508
Ja. Csak az a gond, hogy a vendégkönyvük moderált, és amit írtam - udavarias kérdést - az nem jelent meg, és nem is válaszltak...

R.
Előzmény: Törölt nick (506)
VA.LACKY Creative Commons License 2007.07.01 0 0 507
Szauna-kultúra !
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 506
Jó ötlet! Én Pápára szoktam járni, de ott nem naon változik semmi. Egyenlőre. Még ugyan nem jöttem rá, miért olyan jó térdgatyába szaunázni, de biztoss van benne valami mert sokan csinálják :(   ááááá
Előzmény: RodrigeZZ (505)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.06.28 0 0 505
Embörök!

lehet írni kicsi levél a szentgotthárdi thermálfürdőnek, hogy európában hogyan szokás szaunázni. Nehogymán az ősi magar hagyományokra hivatkozva elcsesszenek egy új létesítményt.
www.thermalpark.hu
júli 1-én nyitnak (hellyel közzel)

R.
Előzmény: Törölt nick (504)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 504

Ez azért ciki lehet, eltervezni és pofára esni ...

Idehaza szerintem változni kell a helyzetnek. Vendéglátós vagyok, és sok külföldi ki van akadva a "konszolidált" termál és élményfürdőkön. Családbarátnak mondják: de a gyerek 14év alatt ugyse mehet be a szaunába, ha afölött meg gond a meztelenség, valamit igencsak rosszul neveltek a szülők...

Előzmény: RodrigeZZ (503)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.05.28 0 0 503
Mostan gyöttünk haza Ausztriából (1hét)
Wellnesses rekreációnak indult, de sikerült az ország minden bizonnyal egyetlen kötelezően fürdőruhás szaunáját megtalálnunk...(www.clubhotel-kreischberg.at)
Mint kiderült, magyarok által épített és üzemeltetett szálloda elsősorban magyaroknak. Szép nagy felirat a wellnessrész bejáratán, hogy családi, meg fürdőruha, meg a szabályok be nem tartása=retorzió! A rosseb beléje
A városi fürdő 8km, az rendben van, de nem lehet szaunázás közben sörölni, mert haza kell autózni.

R.
tcs969 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 502
 

Sziasztok!

Most csütörtökön voltam először(DE NEM UTOLJÁRA) az Orientál Hotel naturista szauna rendezvényén.

Mindenkinek ajánlani tudom,aki normális helyet,s normális felfogású szaunapartnerek társaságát keresi!

Üdv Mindenkinek!

Csabi

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 501

Pápán sajnos nem változott semmi, leszámítva hogy a www.varkertfurdo.hu vendégkönyvébe azokat a hozzászólásokat teszik be, amelyek favorizálják a textiles szaunázást...

Ugyhogy a wellness még mindíg egyenlő a műanyagban való főlésslel :(( áááá

Devil Inside Creative Commons License 2007.04.20 0 0 500
A "szoktunk" túlzás, egyszer jártam ott. :-)))
Mi elvileg síelni voltunk Ausztriában, így nem is Magyarország irányából mentünk oda. Tudtommal Szombathelyhez elég közel van, ha biztosan el akarod kerülni az osztrák autópályákat, a 8-as úton lehet a határhoz jutni, ha Sopron és Eisenstadt között megy át az ember, ott az osztrák 50-es útnak egy szakasza is mintha 2x2 sávos autóút lenne matricakötelezettséggel.
Előzmény: Törölt nick (498)
Luyza Creative Commons License 2007.04.12 0 0 499

 

Sziasztok!

 

Húsvétkor voltunk Kehidán. Nekem is az a tapasztalatom, amit MiJu leírt a 458 hozzászólásában. Valószínű a szauna mester ugyan az néni volt most is. Szegény folyamatosan azzal volt elfoglalva, hogy szóljon a lepedőben a merülő medencébe bemenni akaróknak, hogy le kell venni a lepedőt.

Nyitáskor és záráskor "normális" vendégek voltak, akik tudták, hogy kell szaunázni. Délutánonként már csak azért mentem fel a szunába, hogy halálra röhögjem magam.

Bementek a hölgyek merülő medencébe lepedőben. Bent a vízben levették a lepedőt, kitették a partra. Meztelenül kimásztak, kicsavarták vizet, a hideg lepedőt pedig magukra csavarták.

 

Ez elmúlt három hónapban voltam  Orosháza (Gyopáros fürdői) szaunában ez textiles. Érdekes tapasztalatom volt. Csütörtök este ketten voltunk a fürdőben, a szaunában, pedig kb 12-n. A szauna rész elég jónak mondható csak az a baj, hogy textiles.

 

Sárváron nagyon jó tapasztalataim voltak. Péntek este fél hétkor mentem be és alig akartak beengedni, mert teltház volt. Bent derült ki, hogy valami céges buli keretében voltak sokan. Ezekkel volt némi probléma, mert zuhanyzás nélkül akartak bemenni a merülő medencében, de az ott lévő rutinosabb szaunázók rájuk szóltak. Összességében a Sárvári szauna Nagyon jónak mondható.

 

Esztergomban már többször is voltam. Véleményem szerint ez a legjobb szauna.

Betartatják, hogy fürdőruha mentességet. Hiányolom viszont a merülő medencét.

3db álló fogas van a szauna területén, problémát jelent a zuhanyozásnál, és amikor a pezsgő fürdőbe be akar menni valaki a földre, kell letenni a lepedőt. Írtam is ezzel kapcsolatban egy mailt, de eddig nem válaszoltak és nem is történt változás az óta. 

 

Előzmény: MiJu (458)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.10 0 0 498
Devil ! Még mindig nem jutottam el a Burgenland Therme-be. Merre felé szoktatok ti kimenni? Nem vennék feltétlenül osztrák autópályamatricát, ha nem muszály :-)
Előzmény: Devil Inside (468)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.10 0 0 497
A Lenti termálfürdő szaunájáról kérnék infót, aki ismeri. textiles vagy vegyes, milyen színvonalú ? Előre is köszi
kis.kukac Creative Commons License 2007.03.10 0 0 496
Csak elrettentésnek szántam.
Előzmény: animaq (493)
Gaben. Creative Commons License 2007.03.09 0 0 495

Sziasztok!

 

Tudna valaki igazi finn-szaunát ajánlani Bp-en? Ha kevesen járnak oda az még jobb persze :o)

 

Előre is köszi,

 

G

animaq Creative Commons License 2007.03.09 0 0 494
Tegnap Pintácsi művésznő (Szandi) a Fábry sóban előadta, hogy síjelés után Ausztriában mindíg szaunáznak de csak azért mer' az síjelés után mijjen jó.

És hogy ottan a nők milyen botrányosan ülnek a szaunában és még kedvet is kapott hogy bozótvágó késsel megigazítsa a nők fanszörzetét.

Jódliznia kéne, persze azt is csak otthon!!!
animaq Creative Commons License 2007.03.09 0 0 493
Szauna kultúra topicban ez szentségtörés számba megy... :-)
Előzmény: kis.kukac (486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!