Keresés

Részletes keresés

atiTDI Creative Commons License 2005.05.25 0 0 506

Reform kéne a kormányban, és eltünteni a Gyurcsányt inkább...

Előzmény: NeomatiK (505)
NeomatiK Creative Commons License 2005.05.25 0 0 505
http://www.privatbankar.hu/html/cikk/kommentar.php?kommentar=10959 Kötelező kőműves-minimumbér: drágul az építkezés
2005-05-24 08:16:23  

Az építőiparban készül az ágazati bértarifarendszer. Ebben meghatározzák, hogy minimum mennyit kell keresnie egy kőművesnek vagy egy művezetőnek

Ettől a szürke- és a feketefoglalkoztatás visszaszorulását várják az ágazatban. Mellékhatásként azonban az építőipari árak emelkedésére, a feketemunkára berendezkedett kisebb cégek tönkremenetelére és a munkanélküliség növekedésére is számítani lehet.



Lehet, hogy jövőre már nem lehet bármennyit fizetni egy építőipari dolgozónak. A kiterjedt fekete- és szürkegazdaság kifehérítése érdekében ugyanis a kormány a múlt héten megállapodott az építőipar képviselőivel, hogy országos bértarifarendszert dolgoznak ki az ágazatban. Ennek lényege, hogy szakmákra, munkakörökre lebontva – a segédmunkástól az építésvezetőig – meghatároznák, hogy mennyi lehet a legkisebb kereset az ágazatban. Például egy kőművesnek minimum százhúsz-ezer forintot kell keresnie, akár a Nyírségben, akár Budapesten dolgozik.

Az építőipar készen áll a bértarifák bevezetésére

A cél nyilván az, hogy ne jelenthessék be csupán a minimálbérre dolgozóikat a cégek, hogy aztán zsebbe egészítsék ki a fizetést, megspórolva a közterhek nagy részét. A tervek szerint a kötelező legkisebb kereset a munkában töltött idővel növekedne, vagyis a gyakorlott munkavállalóknak többet kellene majd fizetni. A jelenlegi elképzelések szerint 2006. január elsejétől vezetnék be a rendszert. Az építőipari ágazati párbeszéd bizottság keretében a múlt héten meg is alakult egy külön testület, amelynek az a feladata, hogy kidolgozza a bértarifarendszert - írja a Magyar Hírlap.

Reformok az építőiparban - eltüntetnék a feketemunkásokat


agica01 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 504

Sziasztok! Szerintetek mennyibe kerül, ha korrektül szeretném elvégeztetni a következő munkát: van egy 120x120-as ablak a konyhában, aminek a helyére szeretnék egy ugyanilyen széles teraszajtót. Az innen kibontott ablakot szeretném átrakni egy másik helységbe egy olyan falra, ahol most nincs ablak, tehát ott lyukat kell vágni, athidaló kell, meg minden.

Másik. Mennyibe kerül egy bénán (ferdén) berakott ablak kibontása és visszaépítése?

knorti Creative Commons License 2005.05.12 0 0 503
Nekem 1500 volt a burkolás és elég szépen dolgoztak. Mondjuk nem nagyon értették meg, hogy hogyan akarom a fördőben a csempét, 2 helyen el is szúrták, de nem feltűnő. A 2. napon már jobban ment nekik. Nem is tetszett nekik, de végén bevallották, hogy nagyon jól néz ki. Mondjuk nekünk is tetszik, szebb lett, mint gondoltuk. Sajna a padlóburkolásokról nincs képem, mert letakartunk mindent mielőtt még lefényképeztem volna. Diagonálba raktak mindent, és azt is elég korrektül.  
NeomatiK Creative Commons License 2005.05.11 0 0 502

Bricostore-os újságban hírdetik, hogy megbízható szakemberekkel vállalnak munkát garanciásan:

 

Ez a két konkrét ár van az újságban:

 

Padlóburkolás (beltéri): 1600 Ft + áfa/m2 -től

Csempézés: 1600 Ft + áfa / m2 -től

 

Tel: 06-1-458-4470

knorti Creative Commons License 2005.04.28 0 0 501

Nem szeretném lakkozni, pont azért, nehogy pár év múlva lepattogjon és csúnya legyen. A neten néztem, hogy a Sadolin-nak van egy Solid nevű terméke, ami jó lehet. Majd kérek tanácsot a festékboltban, de szerintem az jó lesz.

Előzmény: NeomatiK (500)
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.27 0 0 500

Bár már itt tartanék! :)

Az ajtó lekenésére van ötletem, de nem biztos hogy jó. Csónaklakk vagy valami idő(t)álló lakk. Nálunk a telken a garázsajtót, és az ablak zsalugáterét azzal kentem le 3-4 éve, nagyon szép volt 2 évig, aztán már pereg le sajnos a nap miatt. Igaz az nem tölgyfából van, hanem talán fenyőből (mintha ez szivacsosabb szerkezetű lenne), meg már egy régebbi réteg lecsiszolása és egy új szint adó bevonat után hordtam fel. Ahol nem éri a nap az még mindig nagyon szép.

Előzmény: knorti (499)
knorti Creative Commons License 2005.04.25 0 0 499

Múlt héten végre helyére került házunk büszkesége a bejárati ajtó is.

6 centi vastag tömör tölgy, kb 120 kiló. Marha jó a hangszigetelése, az ajtó előtt szólt a magnó, igaz nem túl hangosan, de bent egyáltalán nem hallottuk.  A képen még nincs körbevakolva, de most már megvan az is, és kétszer már lekentük Sadolin Extra-val. Még egyszer lekenjük, de az van a dobozára írva, hogy ez nem használható utolsó rétegként. Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetn még lekenni, hogy jól védve legyen. Eső elvileg nemigen ér, csak nap.

 

knorti Creative Commons License 2005.04.13 0 0 498
Ehhez? Hát szeptember 2. hetében jöttek először a kőművesek, előtte olyan munkákat csináltunk meg, mint belső vakolat leverés, előtér elbontás és új alap kiásása, tető lebontása (azért kellett elbontani, az előteret mert megsűlyedt) Mondjuk ez miatt majdnem meg is büntetett a Polg.Hiv, mert állítólag bontási engedélyt kellett volna kérnem az előtér elbontásához. De a tervezőm meg azt mondta, hogy nyugodtan bonthatok.

Utána kb 2 hetet melóztak a kőművesek, belső falak áthelyezése, boltív készítés, szerlőbeton, előtér felépítés, tűzfal felépítés, kémény felhúzása. Ez kb 2 hét meló volt a kőműveseknek

Aztán miután megkötött a betonkoszorú jöttek az ácsok, ők is két hétig húzták, de csak azért, mert közbe máshová is jártak, effektív munka 5 nap volt.

Utána belső vakolás 1 hét, azért csináltattuk meg, hogy télen tudjunk dolgozni és, hogy be tudjuk rakni a nyílászárókat, mert az asztalostól mindenképpen el kellett hozni és akkor már egyszerűbb volt, hogy be is rakatjuk. Meg is csináltuk a komplett villanyszerelést, (természetesen nem vertük le a vakolatot, be volt csövezve) és a vizet és elkezdtük a tető szigetelését.

Idén eddig 2 hetet dolgoztak a kőművesek, belső víz és hő-szigetelés+végleges aljzatbeton, fölső szint vakolása és külső vakolás. Még jönnek jövő héten burkolni és körbejárdázni a házat. Aztán ők nagyjából végeztek is.
Előzmény: NeomatiK (497)
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.12 0 0 497
Rá se lehet ismerni! Mennyi idő kellett ehhez az átalakuláshoz?
Előzmény: knorti (495)
knorti Creative Commons License 2005.04.12 0 0 496

és akkor befejezem a mondatot, ami az előbb félbemaradt:

augusztus 15 a végső bekötés határideje, ezért annál előbb biztosan nem költözünk, mert a melegvizünk is gázból lesz.

knorti Creative Commons License 2005.04.12 0 0 495

A 445-ös hozzászólásban belinkeltem a házunkat régi állapotában. Most van képem arról, hogy is állunk most. Kívülről teljesen be van vakolva  (1000 Ft/m2 volt, én adtam az állványt, d kevés volt, így azért elég sokat kellett állványozni.)

Egyenlőre kívül nem csinálunk mást, majd jövőre szigetelünk, ha összejön a lóvé. Belülről még a burkolás van vissza (lapok már megvannak), Glettelés, festés és a fűtésszerelés. Aztán lassan költözhetnénk is, csak a gázszolgáltató 4 hónapos határidővel vállalja a bekötést, azaz mivel múlt héten fizettük be (140ezer, akcióban, ha októberig fogyasztóvá válunk, ha nem, akkor +18, ennyiért 1 méterre behozzák a telekhatáron belülre, mivel a ház majdnem a telekhatáron van szerencsénk van, mert felrakják a falra az órát)

WebM Creative Commons License 2005.04.11 0 0 494
Hali, kb. 24 nm-nyi jarolap, es 43 nm-nyi csempe leverese, a felulet eldolgozasa, es uj jarolap ill. csempe felrakasa kb. mennyiben van manapsag, Bp-en? Csak a munkadij erdekel, tehat az uj burkolatot en szereznem be.. Koszi elore is.
tgabika11 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 493

Nem ringattam álmokban magam...és nem is csalódtam.

Szvsz így azért jobban jártam.

Persze ezt azért lehet csökkenteni, de csak a munkadíjjal...az kb 20-30 e/nm.

 

 

Előzmény: Lacivill (492)
Lacivill Creative Commons License 2005.03.27 0 0 492
Semmi gond, ez a reális, csakhogy néhányan ennyiért gondolják, hogy kulcsra készen lessz!
Előzmény: tgabika11 (491)
tgabika11 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 491

Azért azt ne felejtsük el, hogy én egy darab téglát sem raktam odébb.

Szóval ennyibe kerül...ha nem grátisz, meg szomszéd, meg rokon megcsinálja, hanem mindent megcsináltatsz.

 

Igen, ebben nincs benne a tervező, a közmű...stb. Csupasz építés.

Én is 60 ezret számoltam. Annyiból kijön szerintem.

Előzmény: Lacivill (485)
HHapci Creative Commons License 2005.03.26 0 0 490
Azok bent vannak a 8 millioban. Ott vettünk telket ahol az utcában már teljes közmű megvolt, igy a bekötések össz 250e ft volt
Előzmény: Lacivill (489)
Lacivill Creative Commons License 2005.03.26 0 0 489
És a közművek? Benn voltak?
Előzmény: HHapci (487)
HHapci Creative Commons License 2005.03.26 0 0 488
ennyiért nem kaptam volna egy 30m2 es garzont.
Előzmény: HHapci (487)
HHapci Creative Commons License 2005.03.26 0 0 487
Nekünk a 125 nm hasznos alapterületü családi házunknál 8 millió volt a munkadijon kivül minden. A munkadij 300eft volt, hálisten mindenki grátiszban dolgzott.
Ez kb 60 eft ra jön ki de van még alatta 50nm pince is.
Lacivill Creative Commons License 2005.03.26 0 0 486

Én két házat épitettem fel úgyhogy mondhatom nem egyszerű minden engedély beszerzése. Ha kölcsönt vesztek fel akkor úgyis kell egy költségvetést készittetned( ez is plussz költség), és akkor meglátod mennyibe kerül.

Érzésem szerint a pince nem fog beleférni a 15 millába. Mire minden közmű bekerül, és a lakhatásid meglessz csak az 500-1000 eFt is lehet.

Előzmény: BúvárKund (477)
Lacivill Creative Commons License 2005.03.26 0 0 485

Akkor ez azt jelenti, hogy 2.310.000 Ft be kerül 36 nm.

Azt jelenti, hogy több mint 64.000 Ft/nm ár jött ki szerkezetkészre.

Ez sokkal több mint amit itt néhány hozzászoló írt.

Ebben nincs még benne a tervezés felelős műszaki vezetés, közmű bekötési, és hozzájárulási  díjak.

 

Előzmény: tgabika11 (483)
MZ/Y Creative Commons License 2005.03.26 0 0 484
Azért valami okos embert kérdezz meg! Nekünk is nagyon húzós lesz, de ha 4 hetet mondanak, 4 hetet fogunk állni. (Remélem, nem. :o)) Az esetleges 1 hét megspórolása lehet, hogy pár év múlva bosszulja meg magát.
Előzmény: tgabika11 (483)
tgabika11 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 483

Ok, a 6*6 a hasznos alapterület. Bocs.

 

Nálunk sem lehet várni túl sokat.

Egy hét azért kimarad...talán elég lesz!

MZ/Y Creative Commons License 2005.03.26 0 0 482
Nem hiszem, hogy ez lenne a szempont. Nem most csinálná, hónapok múlva. Azt meg még nem tudhatja, hogy 3 vagy 4 hónap múlva a koszorú után pont' egy héttel lesz üresjárata.
Természetesen a fmv fog dönteni.
Előzmény: Lacivill (481)
Lacivill Creative Commons License 2005.03.26 0 0 481

Én nem engedtem 3 héten belül a közelébe se, pedig nagyon sürgős volt......

 

Hiába ért nálad többet, ha neki úgy jön ki, hogy szeretne kezdeni előbb akkor elég az egy hét a következő munkán meg ahol sürgetik ott azt mondja, hogy nem lehet előbb kezdeni.....

Előzmény: MZ/Y (480)
MZ/Y Creative Commons License 2005.03.26 0 0 480
Kell 3 hetet várni?
Nekem az ács azt mondta, a koszorú betonozása után 1 héttel kezdenek. Keveselltem, mert 28 nap a beton kötése, de hát nálam többet ért hozzá.
Előzmény: Lacivill (479)
Lacivill Creative Commons License 2005.03.26 0 0 479

De azért a koszorú után vár 3 hetet ugye?

a 6*6 az nálam nem 40 nm, csak a pontosság kedvéért, mennyi lessz a HASZNOS négyzetméter?

Előzmény: tgabika11 (478)
tgabika11 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 478

Ha találsz egy "jó" tervezőt, aki mindent elintéz, akkor nem.

De amúgy szerintem igen. Most egy hétig nem dolgoztam, és

intéztem a papírokat (mondjuk ez a közművesítéses papír, az meg szívás).

 

Nálunk a kőműves múlt héten kezdte, jövő hét végére befejezi, utána jön az ács és két nap alatt végez. Tehát 40 nm cirka 3 hét!

Előzmény: BúvárKund (477)
BúvárKund Creative Commons License 2005.03.26 0 0 477
Köszi a hozzászólásokat, igazából azt semmiképpen nem szeretnénk, hogy véletlenül elcsússzunk a banánhéjon és mindenképpen elégnek kéne lenni a pénznek hogy teljesen befejezzük, mert ebből amit írtam még nem tudom mennyi lesz konkrétan 13-15 MFt között, szóval ebben hitel is van. Tehát olyan nincs hogy nincs befejezve a ház mert aztán a részletek vannak és esély sincs rá hogy majd befejezzük... Nézegetünk még most olcsón lepukkant házakat is hátha az könnyebb. Egyébként mennyi idő felépíteni a házat? Sokfelé kell rohangálni engedélyek ügyben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!