Keresés

Részletes keresés

ronya1 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 24372

becsukás irányában mozog, de nem garis. nem is volt.

meg hogy is mondjam...... nem rendeltetés szerű használattól lett ilyen.....

szóval akkor nem lehet állítani. akkor így kell szeretnem

:)

Előzmény: full tang (24370)
bku Creative Commons License 2011.06.16 0 0 24371

:-D

Előzmény: ronya1 (24369)
full tang Creative Commons License 2011.06.16 0 0 24370

Ha oldalirányban kotyog, akkor szerintem elég ha egy kicsit meghúzod azt a kis torx csavart ami a pengét fogja. Ha a penge csukódásának irányába mozog, akkor az már egy kicsit nagyobb probléma lehet. Ha boltban vásároltad, akkor azt javaslom cseréltesd ki ha még garis.

Előzmény: ronya1 (24369)
ronya1 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 24369

harcászati bemutatót tartottam egyik ismerősömnek a mini manixal

azóta lötyög kicsit a penge olyan mintha a záró rész "elkopott" volna

mintha valahol azt olvastam volna hogy ez állítható

tényleg állítható?

mondjuk nem kotyan sokat meg annyira nem is zavaró (svájci 3x ennyit kotyog)

 

jamescook Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24368

Szia!

 

A fenőkő és a fenőrúd nem egy kategória. Finiselő a fenőkő, a fenőrúd meg inkább utána való. Nekem sima solingeni pengén fényesíti a felületet. A fenőkő, bármennyire is kezelt felületű, általában egy pár fenés után kezd el igazán "dolgozni", amikor a fent késsel csiszolod a felületét. Szárazon selymesen simának tűnik, ha beáztatod, akkor jön elő a valódi érdessége. Így virtuálisan hiába is magyaráznám, hogy milyen, jobb ha a saját szemeddel látod és próbálod. Keress meg és szerintem tudunk megoldást találni a próbára... :) Főleg, ha pösti vagy. :)

Előzmény: Vikusz1977 (24356)
tánczika Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24367

Jónapokat!

Eredeti Aitor Jungle King II-nam mi a reális ára? (csak a csúzligumit ette meg az idő, minden más ép és szép állapotban van)

imod.hu Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24366

Elnézést, ha valakit megbántottam a hozzászólásommal, nem állt szándékomban. Én magam parasztnak vallom, de sajnálom, hogy mostanára ez egy sértő jelző lett csupán. Egyébként nem hiszem, hogy a Mammutban sima élű verzió még lett volna, arról én tudnék. Viccet félretéve, ha valakit érdekel a kés akkor nyugodtan megnézheti személyesen. Nem árulok zsákbamacskát.

Ja, és nyugodtan lehet alkudni! (A rosszindulatú, alpári hozzászólásokra a továbbiakban nem fogok reagálni.)

Még egyszer elnézést midenkitől, akit megbántottam.

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24365

hagyd, ne etesd, majd megunja

Előzmény: full tang (24360)
H_G Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24364

Ezt sokan nem hiszik, de szerintem az elhanyagolt, tompa kés első élezésére aprócska mérete ellenére is legjobb a DC 4.

Előzmény: Vikusz1977 (24354)
Juleska Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24363

A D'allara-hoz kapcsolódóan, csak a tények:

 

Kb. másfél hónapja még volt a Mammut2 beli Extrametalban, 20 ezer alatt, de lehet, hogy még mindig ott van.

 

WTC emlékkés: nem azért lett az, mert olyan baromi jó, hogy megérdemli (egyébként tényleg jó kés), hanem azért, mert maga a modell egy, a WTC-nél meghalt, John D'allara nevű rendőrtiszt emlékére készült, akit a Sypderco kések egyik legnagyobb gyűjtőjeként tartottak számon.

 

J.

szabi72 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24362

Elhiszem, hogy más emberekre gondoltál a parasztozós hozzászólásodban. De azért az elgondolkodtató, hogy ennyien félreértettük! Remélem csak a fogalmazás volt rossz, a szándék nem!

Előzmény: imod.hu (24361)
imod.hu Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24361

A parasztozásról: nem tudom miért vettétek ezt magatokra. Én azokra az emberekre gondoltam konkrétan, akik még a feléből is alkudnak. Akinek nem inge, ne vegye magára. De ezt álmomban sem hittem volna, hogy itt csupa nemes ill. főnemessel lesz dolgom :)

 

Üdv.

Előzmény: full tang (24360)
full tang Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24360

imod! Most tényleg csak azért jöttél ide, hogy hergeld a népet? Mert ha igen, akkor tényleg jobb lenne ha valahol máshol tennéd. Te voltál az aki a második hozzászólásodban már parasztoztál, tehát az intelligenciát és az útszéli stílust most inkább ne firtassuk. További zavartalan fórumozást kívánok neked!(valahol máshol)

Előzmény: imod.hu (24359)
imod.hu Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24359

Végre előjött az intelligencia belőled. Ezért az útszéli szövegért más fórumon simán kitiltanának!

Hogy milyen emberek vannak!!!

Előzmény: Hayloft Ezekiel (24351)
scratch Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24358

Én a Raven-t még 2008-ban vettem, csak levél bontogatásra használtam, szóval megeröltetve se volt. Az egyik nyitsánál esett ki ez a kis fém lemez. Ezen a képen jól látszik:

 

 

A kép szerint csak oda van illesztve, nincs forrgasztva, vagy heggesztve.

Van még egy Spyderco Delica-m is, amit több mindenre használok, azt 2009-ben vettem, a mai napig tökéletes. Valószinűleg Byrd-öt már nem veszek többet, de Sypderco-t igen! :)

Előzmény: Llychllyn (24334)
Stellaz5 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24357

Én 10 ropiért vette egy Fischer-castet fenőcaélt, ami a gyértó szerint "fine shrap" 30 cm-es, lencse alakú.

 

Nekem bevált, én jó élt tudok vele húzni a késeimre, de amikor vettem mutatott az eladó egy drágábbatt, aminek érezhetően jobb volt a húzása.

 

Szóval szerintem 10-ért már kapsz jót, de van innen még feljebb is.

Előzmény: BukovszkyR (24345)
Vikusz1977 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24356

Kösz a választ!

 

Pontosan ezt írja a tesztelő:

"A csiszolt felület érdessége szemre nehezen állapítható meg, de talán olyan P500...P600 körüli nedves csiszolópapír csiszolási nyomához hasonlítható. A "sokezres" japán vizes kövek polírozottnak is
nevezhető felületéhez képest az eredmény szinte durva, de arányosan a megmunkálás is rövidebb időt igényel."

 

Ezért támadtak kétségeim -laikusként, hogy mennyire finiselő kő ez.

Ezt az "F" finomsági kategóriát nem ismerem sajnos, a japánt mégkevésbé.

"P" finomságban nem tudod ez minek felel meg? Favéső élezésnél(vizes papíron) a P1200 már kezd élesedni-fényesedni, a p3000 már tükrös lesz és nekem megfelelően borotválós.

Nekem ez lenne kb megfelelő végeredmény a késnél is. 2 mikron se mond nekem sokat sajnos. Tükrös lesz a felület, vagy annál jóval durvább -ahogy a tesztből kiveszem?

 

Az se baj, csak akkor ki kell agyalnom mi jöjjön utána amivel befejezem.

 

Porcelánrúdon is gondolkodtam, de talán kövön jobban tudnám tartani a szöget, meg valahogy jobban bízok benne.

Utána meg bőrön fenésre gondoltam.

 

Ja még valami. Írod, hogy 61 HRC-ig jó. Akkor a Stubai favésőmet ami 62-63 hrc ha jól emlékszem nem szabad-lehet megfenni vele? Arra gondoltam, hogy talán a kő egyik felét vésőfenésre használnám, de lehet, hogy ahhoz puha ezek szerint (nem tragédia, megfenem papíron azokat akkor).

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: jamescook (24355)
jamescook Creative Commons License 2011.06.15 0 0 24355

Szia! Elküldtem volna privátba a választ, de nem publikus a méled. Meg azt gondolom, olyan kérdések, amire esetleg más is kiváncsi, ezért inkább itt válaszolok.
1. A vörös volt előbb, de kisebb a tartomány ahol használható, lágyabb pengéknél nem volt igazán hatékony. Ezért váltotta ki a fehér kő, amely bármilyen acélhoz jó 60-61HRC-ig.

2. Én az európai és a japán szabvány szerint számozom a köveket, az európai szerint F1500-as, a japán szerint JIS6000-es, de ugyanarról a 2 mikronos szemcse nagyságról beszélünk. :) És ez átlag, teljesen homogén anyag nem létezik, max. a Nasa-nál.

Ami az 500-600-at illeti, kérlek olvasd el még egyszer a tesztet, nem azt írta Hegyespenge, hogy annyi, hanem azt, hogy szemre annyinak látszik talán.  

3. A netes kiskereskedői ár áfával kereskedői haszonnal, az én áram, így 5 ezer. :)

4. Én csak azt tudom elmondani, amit én használok és bejött nekem. Én nagyoláshoz egy Rákóczi féle SIC320-as követ használok, majd finiseléshez a saját kövemet, amit a végén porcelánrúdon húzok meg. DE. Ez az én választásom, ami nem feltétlen fog megfelelni a Te elvárásaidnak, feladataidhoz. Nagyon sokféle kő kapható a piacon, nagyon sok megoldás van fenésre. Hogy Neked melyik válik majd be igazán, ezt csak az idő, meg jó pár próbálkozás fogja megnyugtatóan megválaszolni.

Érdemes megnézned a késportál oldalát, esetleg regisztrálni, olvasni és olvasni, nameg vannak összejövetelek is és ott biztos lesz, aki nálamnál jobban megtudja mutatni a késfenés csinját-binját. :)

Előzmény: Vikusz1977 (24354)
Vikusz1977 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24354

Sziasztok!

Ha jól értem, Te készíted a Haidu fenőköveket. Ezzel kapcsolatban kérdeznék.

1.Korábban azt írtad, két féle keménységű van, a vörös a keményebb, a fehér a puhább.

A neten árusítva viszont csak a fehéret látom. Miért van ez? Nem vált be a vörös?

2.A kő finomsága nem világos nekem. Én az európai finomságot ismerem, amit csiszolópapírokon látni p1200,p3000 stb. Ebben a mértékegységben megadva hanyas a kő?

A weboldalon ha jól látom 1500-nak írják, a tesztben meg azt írja a kipróbáló, hogy 500-600 as.

Nekem olyan kő kéne, ami után már csak bőrön finomítás kel és borotva éles lesz a kés.

3.A netes kiskereskedői ár áfával kereskedői haszonnal 5 ezer. Mennyiért lehet Tőled személyesen megvenni a követ?

4.Esetleg ha tudnál ajánlani konkrét hasonlóan nagyméretű(kényelmesen használható) követ ahhoz, ha nulláról(rég élezett, tompa) kell megélezni egy kést, tehát mit érdemes használni a te köved előtt?

A konyhakéseket, esetleg bicskákat  szeretném normális élel ellátni, ehhez kéne egy "rendszer".

Előre is kösz a segítséget!

 

Ha esetleg más tud tanácsot adni élezés fenés ügyben, köszönettel fogadom.

 

Előzmény: jamescook (24307)
szabi72 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24353

Megint 40ezres Spyderco-hoz szólnék hozzá. Mi lenne, ha abbahagynánk egymás pocskondiázását? Ez nem visz előre! Amúgy, ha nem lett volna világos, Hayloft Ezekiellel és H_G-vel értek egyet, ez nem adás-vétel topic, ahol mindent el lehet adni, ilyen-olyan ürüggyel. Most a gyűjtői dologra gondolok, de azt már leírtam. Imod.hu, szerintem kicsit nézz magadba, ez a parasztozós hozzászólás kicsit kiverte itt a biztosítékot. Mondjuk nekem se tetszene, ha leírom a véleményem, és azt kapnám vissza, hogy minden paraszt le akarja alkudni a felére! Ahogy láttam, az említett bicska új ára messze nem 40... Szóval peace, meg minden, de ezt most magadnak kerested...

monster-inc Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24352

Van most is adás-vétel de:

"Az Adás-vétel topicba csak legalább három hónapos tagság után lehet hozzászólást írni!"

OFF

(most éppen egy szép ZT0350 Composit Blade a legfrissebb)

ON

Előzmény: H_G (24344)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24351

leszarom, hogy létezik-e

 

de el is húzhatsz a picsába

Előzmény: imod.hu (24342)
GrG Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24350

köszi a választ és hidd el a nekem nem dobta ki, pedig azzal kezdtem. Valszeg rosszul kérdeztem...

Előzmény: hulk 77 (24349)
hulk 77 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24349

12381 . hozzászólás körül volt tárgyalva .

 

Gugli egyből kidobta !

Előzmény: GrG (24348)
GrG Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24348

Kérdés, a lent emlegetett Fallkniven U2 valami csodaacélból van (SGPS), ez mennyivel/miben jobb mint a jó öreg VG-10.

G

ronya1 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24347

jó pár éve még lehetett kapni a vágóhíd utcában acélt 20 ezer alatt, és egész jó minőségben

mostanában nem járok arra nem tudom megvan-e még a bolt

Előzmény: BukovszkyR (24345)
bku Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24346

Gugliba beírod ,hogy fenőacél, ad egy csomó tippet Én szeméjszerint a DICK acélokat ajánlom. kitűnő a minőségük igazi profi, húsipari felhasználásra. Solvent kereskedő ház.  A befektetett pénzt megéri Apámtól örököltem egyet még a mai napig szolgál kb 35- 40 éves. hentes volt az öreg. :))

Előzmény: BukovszkyR (24345)
BukovszkyR Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24345

A segítségeteket kérném! Szeretnék vásárolni egy komoly /olyasmi amit a hentesek is használnak/ élező acélt. Mit, honnan, mennyiért lehet és érdemes beszerezni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

/Esetleg konkrét ajánlatopkat is várnék magánban/

H_G Creative Commons License 2011.06.14 0 0 24344

Hmm, a konkurenciánál (nethirlap) régebben létezett Fórum/Fegyverek/Adás-vétel sok késsel, de most nem találom.

 

 

Előzmény: tánczika (24340)
spapda Creative Commons License 2011.06.13 0 0 24343

Eléggé unalmas vagy cimbora. Mondjuk annyi eszed lehetne, hogy ha innét akarsz vevőket szerezni, akkor nem köpöd le a topic törzstagjait, és nem kötsz bele pl. olyan emberekbe, mint H_G, akinek az 1400 késtopikos hozzászólásai között azért akad némi tartalom. A te 30 késtopikos hozzászólásod közül mennyinek van komoly szakmai tartalma, úgy értem, mennyi ezek közül az, amelyikben nem kufárkodtál? Na ugye.

Előzmény: imod.hu (24342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!