Keresés

Részletes keresés

kose Creative Commons License 2005.01.12 0 0 914

Nem sok véleményt írtatok:-(

 

Na mindegy. Egy érdekesség. Ma 2005.01.12-én a hazai éremgyűjtői honlapon nincs idei rendezvénylista.

Ellenben a szomszédoknál a következőt találtam:

 

http://www.antikviteti.net/sajmovi/madjarska.htm

 

Vagy a horvátok nagyon gyorsak, vagy a mieink írtó lassúak.

 

Most akkor REGIACIVITAS vagy DUKATUSGeSZéJASZINPÉRJE?????   :-))

patrona Creative Commons License 2005.01.11 0 0 913
Ez akár egy életen át tartó kutatómunka is lehetne, mire az összes változtot összegyűjti(vagy legalább lefotózhatja) valaki. Ráadául ezt a típusú érmet (elvileg)1001től 1039ig verték, ez idő alatt milliós számban készülhetett, pontos adat valószínüleg nincs, és nem is volt róla. A kivert mennyiségnek pedig csak a töredéke maradhatott fenn az eltelt kb 1000 év alatt.
Előzmény: kose (912)
kose Creative Commons License 2005.01.11 0 0 912

Ismerni kellene ÉH 1 összes változatát, aztán mindegyikből jó sokat megnézni és valamit ki lehetne hozni belőle.:-) Talán...

 

Csak mellékesen: az ÉH 114 III.Béla dénárjánál is a jobb oldali S T S (aki ismeri tudja, hogy valami vízszintesen állnak az S betűk) szöveget legalább 10 féle képpen magyarázták TUDÓSOK!

Végül a Szt. Istvánnal azonosítását fogadták el.

 

Nehéz dolog a tuidomány!! :-))))

Előzmény: patrona (911)
patrona Creative Commons License 2005.01.11 0 0 911
Megnéztem a Huszárban, hogy az ő olvasatában mit jelent a hátlapi körirat. A főtipusnál latin, és rovásra emlékeztető írásjelek keveréke(most nem fogom tudni begépelni), de maga a felirat értelmetlen. Az egyik változatnál az előlapi felirat tükörképe, egy másiknál az előlapival megegyező szöveg a hátlapon, és a harmadiknál csak megjegyzi, hogy számtalan variáció ismert a hátlapi szövegre, különféle írásjelekkel(van egy negyedik változat, de ott nem a felirat, hanem a kereszt különbözik). Tehát lehetséges, hogy a vizsgált darab épp egy olyan veret variáció volt, amin a jelek emlékeztetnem a rovásírásra, vagy esetleg tudatosan készítették ilyenre a verőtövet, de biztosan nem a főtipusba tartozó darabról van szó. Egyre érdekesebb:-)
Előzmény: kose (910)
kose Creative Commons License 2005.01.11 0 0 910

 

Ide illik teljesen ez az oldal, ellenőrizhető az elgondolás valódisága:

 

http://fang.fa.gau.hu/~heves/

 

Egy szakdolgozat alapnak nem rossz ötlet. (régész-történész hallgatók előnyben!)

 

Szerintem....:-)

 

Előzmény: patrona (909)
patrona Creative Commons License 2005.01.11 0 0 909
Hát ez tényleg nagyon érdekes, lehet benne valami. De persze lehet véletlen is, és az egész csak valamiféle "okkultista" belemagyarázás(mint pl. A Korona egy mini Stonehenge, Nagy Magyarország olyan alakú mint egy agy, stb.) Meg kéne vizsgálni további érmeket is ebből a szempontból. Pl. Kálmán egyes denárjain, vagy III. Béla rézpénzén is hasonló írásjelek találhatók, a szöveg viszont látszólag értelmetlen.
Előzmény: kose (908)
kose Creative Commons License 2005.01.11 0 0 908

Egy igazán éremgyűjtőknek való dolgot találta a neten. Ha valakit érdekel az ÉH 1 története, akkor kérem olvassa el és várom a véleményét!!!

Nem hosszú, valóban elgondolkodtató olvasmány.

 

 

http://www.pserve.hu/rovas/rovas2.htm

 

 

Preis Creative Commons License 2005.01.11 0 0 907

Nem csak te látsz ott nyomokat. Én is.... :)

Ügyes az emberünk, bár nem is biztos, hogy tud róla! :)

 

Preis

Előzmény: lengyelermek (906)
lengyelermek Creative Commons License 2005.01.11 0 0 906
Szia Patrona!

Csak én látok ott valamiféle reszelésnyomot, vagy te is? Ha ügyes vésnök az ember, akkor elég szép hibákat tud előhozni.

üdv,
lengyelermek
Előzmény: patrona (905)
patrona Creative Commons License 2005.01.10 0 0 905
patrona Creative Commons License 2005.01.10 0 0 904
Igen, már nekem is feltűnt, hogy mindíg előbukkan egy ilyen alak, aki 100 Ftos tételeket kitesz ötszámjegyű árakon, és amikor megírják neki, hogy ez irreális, még neki ál följebb. De eddig nem gondoltam volna, hogy ugyanaz a személy lehet, és hogy direkt csinálja. Sokkal inkább azt tartottam valószínűnek, hogy egy Ecseri piachoz szokott nagyszájú "kereskedő", aki nem is igazából eladó, inkább rábeszélő, rászabadul az internetre, és mindenkit hülyének néz. Nekem is akartak már 1 Koronást eladni 2000 Ftért az említett piacon, és mikor megmondtam, hogy ez max. 500at ér, még ő volt megsértődve:-))
Előzmény: kose (894)
kose Creative Commons License 2005.01.10 0 0 903

Talán csak nem gyűjti senki a fórumon az emlékpénzeket. :-))

 

Elkeseredésre semmi ok, ha eladás, akkor ott a Vatera :-))  (az első 5 üzlet azt hiszem ingyenes, azaz nem kell a 6 % jutalékot sem kifizetni)

 

Szerintem... .-)

Előzmény: Preis (902)
Preis Creative Commons License 2005.01.10 0 0 902

apropó emlékérmék,

ha valakit érdekel, van eladó emlékérmém. Régebben már írtam! De nem reagált senki rá! :(

Magyar és vatikáni...

 

Preis

 

Preis Creative Commons License 2005.01.10 0 0 901

így van, www.penzvero.hu

Itt majdnem az össze fent van!

 

 

Preis

Előzmény: loocas (898)
kose Creative Commons License 2005.01.10 0 0 900
Előzmény: loocas (898)
drdoktor Creative Commons License 2005.01.10 0 0 899
pl. pénzverő, mnb honlapján is rajta lehet.
Előzmény: loocas (898)
loocas Creative Commons License 2005.01.10 0 0 898
Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy 92-ben és 96-ban az MNB által kiadott emlékérméknek a jelenlegi értékét honnan tudom kideríteni?

loocas
kose Creative Commons License 2005.01.10 0 0 897

Hali!

 

Már értekeztünk a hamisítványokról egy előző gondolatsorban. Akkor is, most is az a véleményem, hogy a "hivatalos" numizmatikusoknak kellene erélyesebben fellépniük. Na de ők talán nem vateráznak! :-))

 

Nemrég hallottam egy ismerőstől, hogy azért nem írogatnak egymásnak ha baromságot látnak, mert ők sem szeretnék, ha visszaírnának nekik! Tehát megbeszélték páran egymással, hogy ha üzlet, akkor legyen üzlet, bárki-bármit írhat, nem vonják kétségbe.

Minél zsírosabb, annál jobb. 

Néhányan elég borsos tanulópénzt fizettek. Pl. " egy időben nagyon ment az un. "duplaveretű" pénz.

Elég sok ital után biztosan dupla volt a veret, de egy jó kis átverésnek mindenképp elment. Na meg pár ezresért a 100 forintos áru.

 

Előzmény: Preis (896)
Preis Creative Commons License 2005.01.10 0 0 896

Szia Kose!

 

Gondolkodtál már azon, hogy miért is van egy-két ember, aki ilyen "világritkaságokat" árul...hogy hogyan lehet ez? Szerintem nagyon is tudatos. Várnak a balekokra. Valószínű, és ezzel szerintem nem mondok nagyot, hogy nagyüzemi hamisítókról van szó. És itt próbálják eladni ezeket. De ha nem is nagyüzemi méretekben megy, akkor is gyakran bepróbálkoznak valami hihetetlen nagy marhaságokkal. Na mindegy! Sajnos ezekkel nem lehet mit tenni.

 

Preis

Előzmény: kose (894)
drdoktor Creative Commons License 2005.01.10 0 0 895
na igen, nagy az Isten állatkertje....

üdv,
drdr
Előzmény: kose (894)
kose Creative Commons License 2005.01.10 0 0 894

Szia Drdr!

 

Itt valószínűleg nem tévedéseről van szó. A Vaterán folyamatosan van egy emberke, aki kb. 2-3 naponta új nevet kreál magának és valami írtó baromságokat rak fel hihetetlen magas áron.

 

Aztán szerintem a képernyő előtt............ (na ide valami olyant kellene írni, hogy a nyomdafesték is elbírja.)

 

Tehát az eladóhoz írt kérdések láttán, olvastán egyfajta "izgalmi" állapotba kerül:-)) Na.

 

Különös ismertető jele mindegyiknek, hogy a nicknév után (0) van = nulla visszajelzés. Tehát soha sem csinál üzletet, csak baromkodik.

Egy másik hasonló példa:

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1498530

 

Szerintem a két név egy és ugyanaz a személy.

Előzmény: drdoktor (893)
drdoktor Creative Commons License 2005.01.10 0 0 893
ez durva nagyon, 2 nagyságrendet tévedni....
Előzmény: mtib (891)
patrona Creative Commons License 2005.01.10 0 0 892
Szinte minden hónapban van egy ilyen elvetemült. Vagy nem is elvetemült, csak megtévesztett. Ha jól emlékszem valami olyan dumával vonták ki a forgalomból a 200Ftosokat, hogy túlságosan magas az ezüsttartalma, és így többet ér mint 200 Ft(???). Aztán akinek lehetősége, és elég kevés esze volt jól bespájzolt belőlük, és most úgy gondolták itt az ideje meggazdagodni:-)) Szegények...:-)
Előzmény: mtib (891)
mtib Creative Commons License 2005.01.09 0 0 891
Szia!

Most a homlokomra csaptam, hogy ez a kézenfekvő megoldás nem jutott eszembe! Egyik hétvégén PECSA bolhapiac, aztán a múzeum! Köszönöm!

Más: a no koment kategória:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1484033

Tibor
Előzmény: kose (888)
Preis Creative Commons License 2005.01.09 0 0 890

Szia Kose!

 

Köszönöm a válaszokat! Sajnos sima barna bélyeg van a bankjegyeimen, az egyik mondjuk halványabb, de nem sokkal.

 

A 15 krajcárról:

 

Utánanéztem egy rakás katalógusban, de sehol sem találtam változatokat, és én sem tudok róla. (ez persze nem azt jelenti, hogy nem is létezhet) 

 

Tényleg jó lenne tudni a súlyát és egy jobb kép is kellene!

Ami szerintem valószínű: az elvékonyodás, a vastagabb éremkép, a hibás perem. Mind azt sugallja, hogy valamilyen mechanikai hatás érhette.

Láttam több korabeli krajcárt, ami ugyanilyen volt. Egybeértek és összefolytak a feliratok, a perem elvékonyodott, a lapka berepedezett.

 

Ha egy puhább anyagú érmét összenyomsz, összefolynak a betűi és elvékonyodik a lapka is. Azt hiszem a korabeli hamisítvány kizárható. Az az igazság, hogy másra nem tudok gondolni, csak erre.

 

 

Preis

Előzmény: kose (887)
patrona Creative Commons License 2005.01.09 0 0 889
Hát ebből tényleg nem vehető ki túl sok:-) Lehet verőtövi változat, bár ezek már modernek mondható gépekkel készültek, így az ilyesmi előfordulására elég kicsi az esély. Még egy olyan elgondolásom van, ami lehet hogy hülyeség, de akár elő is fordulhat. Lehet, hogy a patina olyan vastagon vonta be a felületet egykor, hogy a betűk peremei is összeértek(látszólag). Aztán amikor valaki a felületről eltávolíta ezt a vastag patinát, a megült a mélyebben fekvő részeken, és ezért tűnik itt-ott vastagabbnak egy egy betű.
Előzmény: kose (887)
kose Creative Commons License 2005.01.09 0 0 888

Szia Mtib!

Látom a Vaterán sem kaptál választ! :-))

Egy kis adalék a Közl.Múzeum kiállításából (láttam, csak nem kérdeztem meg, mire használták a bárcákat! )

 

"...Ugyancsak újdonság az "Éremkiállítás", ahol tematikus rend szerint mutatjuk be az egyleti érmeket, versenydíjakat, szolgálati jelvényeket, emlékérmeket. Látható például a Keleti pályaudvar megnyitásának 75 éves évfordulójára kiadott nagyméretű emlékérme, vagy a magyar közlekedésért sokat tevő személyiségek közül Baross Gáborra, Széchenyi Istvánra és Tolnay Lajosra, a MÁV első elnökére emlékező plakett. Érdekes színfoltjai a kiállításnak a Lánchíd, az Alagút, és más, díj ellenében használható utak és hidak bárcái, azaz olyan érmei, amellyel a használati díjat lehetett leróni...."

 

Ezek alapján gondolom valami bazi nagy vagy nehéz jármű fizetett akkor egy 50-est, ami nagy pénz volt!

 

Azt hiszem a válasz továbbra is nyitott! -)

Előzmény: mtib (876)
kose Creative Commons License 2005.01.09 0 0 887

Igen, de azt is írtam, hogy csak telefonom van és ez nem igazán alkalmas a jó kép készítésére. Azért egyet csináltam, bár haszna nem sok van :-(

 

 

 

Tehát a baloldali a vékony érem, pont a fele a jobb oldalinak. A vékony két szélső 15-ös számának számjegyei vaskosabbak. Főleg az 1-en látszik, mérni nem igazán tudom, de nem optikai csalódás!

Alul a THEILUNG . MUNZ felirat G . M betűi összeérnek míg a vastagon nem. A vékony érem feliratának betűi is nagyobbak, vaskosabbak ezért jobban kitöltik a helyet.

 

Próbálok felhajtani egy digit fotomasinát és rakok fel jobb képeket. Határidő nélkül....:-))  

Előzmény: patrona (886)
patrona Creative Commons License 2005.01.09 0 0 886
Írtad, hogy kissé eltér az éremkép. Talán egy fotó nem ártana róla.
Előzmény: kose (885)
kose Creative Commons License 2005.01.09 0 0 885

Az átmérővel semmi gond, egyformák. Lemérni a házimérleggel nem tudom! :-)

A gyöngykör "nyomokban látható".

Ami első ránézésre is érdekes, a vékonyabb anyagának csillogása nagyon hasonlít az acélhoz!! Az egész olyan lágynak tűnik. A vastagabb pedig masszív, a régi időkre jellemző vaskos patinával.

A kimunkálás alapján mindkettő vert pénz, tehát valószínűleg eredeti is.

 

Előzmény: patrona (883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!