Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1686
Na, akkor majd szeptember elején kérdezek Tőled jó sokat.. :)
Előzmény: ktimó (1677)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1685
Oh, lemaradt.. itt a link.. :)
Ja, és lehet tippelni, vajon mi ez.. nekem leesett az állam, mikor rájöttem.. :)

Némakertész, ez lehet válasz a problémádra is.. Biztos tudod, hogy én is virágtündéreket terveztem készíteni, pont Kicsoda Pöttöm Pannájától inspirálva, s olyanra képzeltem, hogy egy ilyen vékonyka alak kuporog felhúzott térdekkel egy virágszirmokból álló tatyó közepén.. (Persze nem fekete csipkeharisnyában..hanem olyan igazi tündéres ruhában..) Ismét a diákság fog jól járni? :))
Előzmény: Törölt nick (1684)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1684
Erika, az akril nem ázik szét, az vizes alapú festék ugyan, de megszáradva már nem vízoldékony, műanyagról max. lekaparható, de a textil rostjaiba beleivódik, szerintem onnan már semmi ki nem mossa... :))

Kicsoda, gondolkoztál már rajta, hogy a barack-lazac festések másodfestései milyen jó testszínek lehetnének? .. :)

Bocs, hogy se tegnap, se ma - meg korábban nem reagáltam egy csomó mindenre, megbetegedett a lánykám, tegnap éjjel max. mássfél órát aludt összefüggően, egyfolytában rohangáltam hozzá, így már nem tudtam idefigyelni rendesen..

Kicsoda, nagyon tetszik, amiket művelsz, noha én inkább hagyományos PW párti vagyok,d e inkább olyan értelemben, hogy a hétköznapi-használható holmikat kultiválom, és a tieid abszolút ilyenek, emellett kellemesen eredetiek is! :)
Ahogy nézegettem a képeket és a commenteket, átnavigáltam magam egy spanyol(?) csaj oldalára, és ezt nézzétek, mit találtam! Szerintem szenzációsan jó!
Előzmény: kustraerika (1678)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1683
köszi, nagyon kedves vagy :D:D
Előzmény: ildu (1682)
ildu Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1682
Írok rögtön mélt,küldök néhány fotót!
Előzmény: Némakertész:) (1679)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1681

Erika, hat kiprobalhatod egy kis anyagon. Ahogy nekem is kellett volna:-)))) mert nekem a 2 fiam babazos, bar a kicsinel pontosabb az aztatos kifejezes.

 

Camea, nagyon edes a baba!!!!!!

 

Csajok, a multkor mar akartam irni, csak aztan elmaradt. Szoval szerintem annak ha varr valamit az ember (Camea akar ugyanazt a szabasmintat 5.szor) akkor is jo megmutatni. En rengeteget fejlodtem ettol, mert mar nem merek akarmit kiadni a kezembol, mert tudom, hogy akik latjak bizony eszreveszik, ha nem ok:-)

En nem kezdtem neki meg az aug babanak, valahogy nincs meg az AHA otlet.....

Előzmény: kustraerika (1678)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1680

En csinaltam pici Pottom Pannat, fel is tettem talan, azt lehet egesz kicsiben, mert a vegtagok zsinorbol vannak es a test meg a fej egyutt egy 3szog.

Irjal nekem legyszives, hogy akkor jossz-e a babavarrasra!

 

Jovo heten  akkor ujra egyeztetjuk a varrast, csak most szomabton IOkaste-val megyunk festeni es annak az ugyintezese folyik:-))))

Előzmény: Némakertész:) (1679)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1679
camea, karácsonyi kis édes mintáját én is megkaphatom?

nekem most majd icipici (5-10 cm max) vékonyka virágtündérkéket kellene varrnom, csak még nincs elég ötletem, de ha valakinek van , szóljatok légyszi:D


amúgy én is táborbban voltam, ezért nem szóltam semmit...
édesek lettek a babák, az augusztusival megpróbálom elérni a szinbteteket...

most épp rohammunkában (1.5 napom van rá) esküvői ajándékot kell varrnom, ami nem baba ugyan, de legalább varrás...
(ja, és épp anyagot festek hozzá, mert nem találtam ithon megfelelőt..tipikus...pedig annyi de annyi anyag van, hogy csuda!)
kustraerika Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1678
Én is marhára kíváncsi lennék,hogy az akrilfesték szétázik-e,ha megfürdetik,de még nem vitt rá a lélek,hogy bármelyik babán kipróbáljam.Az én lánykáim meg nem babáznak,inkább dínóznak:( Talán a másfél éves kisebb még mutat valami hajlandóságot,de a -kiveszem a cumit sír,beteszem elhallgat- babával nem tudom felvenni a versenyt...
Előzmény: ki1csoda (1670)
ktimó Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1677
Szia! Nekem jó volt a szabásminta. Igaz, hogy ugyanazt a sablont használtam a két lábnak és a két karnak. Én élveztem a készítését, és végre egy nap alatt, egy lendülettel be is tudtam fejezni. Egy másodikon még gondolkodom :-)
Előzmény: Törölt nick (1676)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1676
Sziasztok! Nekem is kész az augusztusi.. :)) Én mondjuk nem vagyok annyira megelégedve vele, de még azért van rajta mit igazgatnom, nem valószínű, hogy kedvem lesz egy másodikba belefogni... Ktimó, neked nem volt gond a szabásmintával? A két oldal nem méretazonos, variálni kellett a lábakat-karokat... vagy én állítottam valamit el rajta? Mindenesetre, ez a baba azért már egy nehézségi fokkal feljebbi, mint az előző, legalábbis az én képességeimhez mérten.. Na, majd kíváncsi vagyok, mit mondanak a többiek... :)

Ha végre megegyezünk a férjemmel, hová megyünk nyaralni, akkor aug.végén nem leszek, Camea, ha nem gond, Neked küldeném majd én is el a fotót, oks?
Előzmény: ktimó (1674)
ildu Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1675
Csajok,momentán nem varrok,hanem töltögetek.Picasa-ról le,képtárba föl.Sikerült beszereznem babatestnek elfogadható színű rugalmas anyagot(megszüntetem a jujrózsaszín testű rémeket) ,neki kéne ugrani valamelyiknek.De melyiknek????
ktimó Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1674

Camea! Nagyon jó ez a karácsonyi baba (is) :-) Én is kérhetem a szabásmintát?

 

Készen van az augusztusi babám!!! És meg vagyok elégedve vele (most még) :-)))))

De soká lesz szeptember 1.!!!!!

Előzmény: Camea (1666)
Camea Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1673

Soma szőkén (sárgán): :o))))))))

 

 

Nem új csak lecseréltem a haját és a ruháját, mert "hjujderózsaszín" volt. :o))

Camea Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1672

... én is rájöttem, hogy nem is illik mindegyik babához a festett arc... pl. ami kicsit country-sabb, ahhoz jobban passzol a hímzett arc.

Előzmény: ki1csoda (1670)
Camea Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1671

Nekem meg itt van három gyerkőc... és délben jön a negyedik. :o) Mondjuk szerencsém van, mert aprókám kivitte a két kicsit a játszótérre, addig megfőzök. :o) De babázááááááááás.... háááát egy régebbi rózsaszín hajúnak szedtem le a haját és vetköztettem le, új hajat és új ruhát kap, mert úgy nem tetszett. :o) Szerintem estére kész lesz, mert a gyerekek délután elvonulnak anyuhoz már erre a hétre. :o))

Ez után már én is a vitorlás takarót folytatom, mert azt ígértem a kicsimnek, hogy iskolakezdésre kész lesz... és a lánykám iskolatáskáját is felrajzoltam már, hogy milyen lesz, azt is meg kell varrnom. (Külön kérése, hogy én készítsem. :o))

Előzmény: ki1csoda (1670)
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1670

Ok en most tanultam valamit. A kicsi jatszott a babaval es elment megfurdetni:-))) Na ez az alkoholos toll nem jo! Szetfolyt kicsit az arcan:-(  Szoval maradok a himzett arcnal:-)

 

Camea, ma egyedul vagyok itthon....el sem hiszem:-) igyekszem befejezni a takarot.

Camea Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1669
.... nézzek rá? ... végigirigykedtem megint :o)).... megtaláltam a karácsonyiakat is! :o) ... és széééép lesz a babatakaró... szólj, ha kész.!... kíváncsi vagyok rá... :o)
Előzmény: ki1csoda (1667)
Kaoka Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1668
Sziasztok!
Üdv az újjaknak.
Uncsikázok és hanyagolom a varrást. Azért ma varrtam két sortot a babzikának. Tudom, hogy nem baba, de majd az is lesz. Azért Ti csak varrogassatok, hogy legyen miben gyönyörködni.
ki1csoda Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1667

Camea, ez is nagyon edes lett!!! Latom nem csak en keszulok a karacsonyra :-))) Azzal a konyvecskevel tenyleg nagyon jo. Egyebkent szerintem olyan nagyobb gyereknek mar nem annyira olelgetni, inkabb beszelgetni kell a baba:-)

 

Off nezz ra a kepeimre, epp egy babatakarot varrok, amit most epp nagyon szeretek:-) on

 

Kata, tomesre en egy profitol azt lattam, hogy nem tomoanyagot rak bele csak, hanem apro hungarocel(?) golyokat, attol jobb tartasa van es arra ra a tomoanyagot.

Camea Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1666

Szia! Írom neked és IOkastének, akik kértétek a szabásmintát:

Nem dolgozom a napokban, és scannel csak a munkahelyemen van. Ott tudom feltenni csütörtökön vagy pénteken. De már átrajzoltam, hogy egy lapon legyen. :O)

Bááááár szerintem ez a típus nem babázáshoz van, mármint gyerekjátéknak... de hát meglátod. Én igaziból dekorbabákat készítek... ezek nem annyira puhák és ölelgetnivalók.....

 

Persze ez a néhány nap se telt baba nélkül....

 

Előzmény: tücsökmadár (1665)
tücsökmadár Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1665

Sziasztok!

 

A kislányom egy általam varrt babát (varázsló baba) kért a szülinapjára. Ez ügyben keresgettem a net-en szabásminta után (eredetileg Waldorf-babában gondolkodtam), s úgy találtam rátok! Nagyon tetszenek a munkáitok és a lelkesedésetek!

Kedves Camea! Ezek a testet öltött tündérkék nagyon szuperek. Úgy gondolom, hogy ez Borinak is tetszene. Megküldenéd nekem a szabásmintájukat?

 

Üdvözlettel!

Előzmény: Camea (1603)
kdatta Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1664
19 hónapos, illetve lassan 20.  Nem is tudom mióta, de imádja a babákat. Lehet az bármilyen színű, méretű, anyagú...   Minden baba becsben van tartva. Kapnak enni, inni, külön-külön tologatja őket kicsi babakocsiban, szeretgeti őket. Egyelőre még csak a baba beszél hozzá, de majd eljön az az idő is, amikor ő is mesél nekik! :o
))
Előzmény: Camea (1663)
Camea Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1663

Nyomtatom... powerpointban rakom össze, és onnét nyomom.

Hány éves a lyánykád? Az én kislányom soha nem babázott. De annak idején készítettem nyuszibábot, és az volt a barátja, minden gondolatát a nyuszival beszélte meg, azt is, hogy kistesója lesz, és mennyire örül, és mennyire fog rá vigyázni. :o) Soha egy pillanatig nem zavarta, hogy a báb az én kezemen van.... hjaaaaj, regényt lehetne írni.... :o)

Előzmény: kdatta (1660)
Camea Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1662
...az éppen csálén lett csajos! :o))
Előzmény: panti1 (1655)
kdatta Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1661
Köszönöm szépen a tippet! Ki fogom próbálni a következőnél! :o))
Előzmény: vörösrébék (1654)
kdatta Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1660

Ez a baba tündéri! Imádom!!!!  A könyv is szuper lett! Rajzolod vagy nyomtatod  a lapokat?
A ballerina babát a lánykám birtokba vette! Édes ahogy táncoltatja. Tetszik neki nagyon, éjszaka felsírt és keretste a babáját. :o))))

 

Előzmény: Camea (1653)
panti1 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1659
 Az tényleg jó lenne a fejnek. Tudom, hogy nem tart örökké, de mégis egy ideig legalább, aztán vagy felújítom vagy készítek másikat. Kösz az ötletet erre nem gondoltam pedig egyszerű anyag és logikus is, bár utálom a hangját ,de ebből faragok a kezébe és a lábába is formázni..Mégegyszer is Köszi. a kész babát majd felrakom,.
Előzmény: vörösrébék (1658)
vörösrébék Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1658
A textil anyag tönkre fog menni, szerintem. Különben, hungarocelgolyóval lehetne esetleg próbálkozni.
Előzmény: panti1 (1657)
panti1 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1657
Valahogy úgy. A postaládám tetejére, /csőposta ládám van/ .szeretnék egy boszit készíteni, amit rá ültetnék.  A baba formája már a fejemben van, csak nem tudom mivel lehetne tartósabb tömést készíteni. Amugy gyűjtöm a boszikat is több más mellett, innen az ötlet.
Előzmény: vörösrébék (1656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!