Keresés

Részletes keresés

HLJ Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18623
Szia!

Én először a bzt úgy csináltam, hogy az objektumot írtam meg hozzá és most animálok.

Azért is döntöttem így mert, mert így könnyebb csinálni az animációt. Ám ahogyan te is láttad sokat lehet vele bajlódni én is még szívtam egy párat, hisz ez az első olyan jármű amit én animálok segítséget csak végszükség esetén kérek. Ha ezt másra bíznám az életben nem tanulnám meg az animálás rejtélyeit! Így se tudok még sok mindent, de máris több a fogalmam mint mikor belevágtam.

Sok sikert a hév készítéséhez!
Előzmény: Gothpaladinus (18622)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18622
Igen, tudom, hogy beltér nélkül egyelőre nem annyira jó, de nemsokára abba is belefogok, hogy azt is elkészítsem, de ezzel kezdtem a munkálatot, hogy az ajtóműködést meganimáltam, a beltér utána következik!

Bár mondjuk az "Á" betű belelógatása helyett kicsit továbbmehettél volna vele, és más ponton is lekaphattad volna a shotot, mert ez így még annyira sem jó, mint amúgy lehetne!
Előzmény: BDat5937 (18619)
HLJ Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18621
Ha jól veszem ki akkor openbve rendererben már lesz olyan, hogy formázható táj?

Ez jó lenne mert nem lesznek olyan szögletesek az objektumok és sokkal élethűbbé lehetne tenni a pályát is....

De azt hiszem erről phontanka is írt ha jól emlékszem.

Amire nagyon kíváncsi vagyok azok a pluginok. Mik lesznek beépítve esetleg írni lehet-e hozzá mennyire nehéz lesz írni, illetve mennyire változik meg a programnak nyelvezete az eddig megszokottaktól.

Remélhetőleg nem kell sokat várni rá.
HLJ Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18620
Üdv!

Ádám javasolta nekem ahogyan írta is itt a fórumban.

Erről a funkcióról nem is halottam csak Ádámtól először. Vannak még ilyen apróbb trükkök amivel még élvezetesebb lesz a szerelvény?
Előzmény: bvemetro (18612)
BDat5937 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18619
Kedves Gothpaladinus!

Elismerem szép alkotás az animált ajtó de(Kicsit furcsán néz ki belső nézet nélkül)(pl.:gondold el vasutasadam bz-jét animált ajtóval és belső tér nélkül....)
Nézd meg ezt a képet:

A Budapest Keleti-Mende pályán "lőttem".
Előzmény: Gothpaladinus (18618)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18618
Húsvéti ajándékként megjelent a honlapomon a javított Talent, a HÉV MX/A-hoz hasonlóan ez is csak BVE 4-gyel és OpenBVE-vel működik. Azonban az eredeti, BVE 2-es változat is ismét felkerült. A HÉV-hez pedig ideiglenesen (amíg Levisboy új honlapja el nem készül) feltettem az animált ajtós objektumok csomagját. Mindkét szerelvényt a honlapom Letöltések - OpenBVE trains almenüből lehet letölteni!
Boldog Húsvétot és Kellemes Játékot kívánok mindenkinek!
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18617
Tyűha, Johnwong32000 alkotott valamit :))) OpenBVE 2.0 released!
És a reakció erre Michelle-től: ITT
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18616
Ev/A-val Csepelen:
OpenBVE Ev/A 165-169 Csepel
(Mielőtt azt hinné valaki: nem, nem láttok rosszul az alacsony felbontást tekintve, csak nálam az eredeti 960*600 helyett csak 320*240-re van állítva az OpenBVE program felbontása, mert úgy sokkal jobban, gyorsabban megy minden!)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18615
"Te hypercam 2-vel hogyan oldod meg azt, hogy hangot is veszel fel a videóval együtt?
Minden be van jelölve, hogy vegye a hangot, de semmi.
Azt a verziót használom ami a honlapodon van."

Én is azt használom, nálam itthon működik tökéletesen. Bár ugyanezt a programot a sógorom egyik gépén kipróbálva szintén bekapcsolva a hangrögzítést, nem vette föl a hangot, csak a képet (ha YouTube-on a Budapest HÉV kulcsszókat beírod, akkor megtalálva a legfrissebb Cinkota-Csömörös OpenBVE-s klipem, hallhatod, hogy nem eredeti hang van alatta. Azt az előbb említett gépen vettem föl, és éppen azért tettem be alá utólag a JMJ-féle zenét, mert eredetileg akartam hangot felvenni, de a HyperCam nem vette föl mégsem, rejtély, miért).

"Kis javaslat a honlapodhoz: Az egyetlen egy kritikám vele az, hogy megtévesztő a letöltéseknél az, hogy Programok. Hümm mondom más bve vagy openbves programjaid is vannak? Megnézem nem azok volt. Szerintem ne azt írd oda, hogy prgramok mivel az egész letöltések menüvel bve vagy openbvevel foglalkozol hanem azt, hogy egyéb programok."

Éppen tegnap írtam át az ATW beállításainál azt, hogy ha rámész a honlapomra, a fejlécben a korábbi "Gothpaladinus BVE Weboldala" helyett "Gothpaladinus Portál" jelenjen meg. Ezzel is azt jelzem, hogy innentől kezdve nem csak BVE lesz a fő téma, hanem bármi más, ami számítógéppel, mobillal, vagy tömegközlekedéssel kapcsolatos, vagy akár csak a regisztrált tagokkal, tehát "független" oldal kialakítását vettem most célkeresztbe ezzel!

De azért nem az egész letöltések menü BVE-vel kapcsolatos, mint az ezen az észrevételeden látszik is, sőt, egyre kisebbedik a rész, ami csak róla szól rajta!
Előzmény: HLJ (18601)
vasutasadam Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18614
Igen, most írtam neki e-mailban. Elvileg most csinálja.
Előzmény: bvemetro (18612)
BKV IKARUS 435 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18613
az nem baj...

de azért el tudod küldeni? :D

schwalmpeteri@gmail.com
Előzmény: bvemetro (18610)
bvemetro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18612
EmissiveColor parancsot használtad?
Előzmény: HLJ (18611)
HLJ Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18611
Szia Peti!

Egy kérdésem lenne hozzád!

Te a 81-esedben megcsináltad azt, hogy van belső világítás. ezt én is megcsináltam de közel se olyan lett mint a tiéd.

Néztem, hogy textúrán nem változtattál, nem világosítottál rajta. Mégis jól működik a belső világítás. Nekem nem.

Próbálkozom egy olyannal, hogy írtam egy cubot neki de ez se hozta meg a várt eredményt.

Te hogyan tetted ilyenné, mitől lett jó neked, az objektumban van valami?

Köszi segítséget!
bvemetro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18610
Így nem volt megépítve, a legelső verzióban volt Újpest-Nagyvárad. Köki-Nagyvárad verzió még nekem sincsen.

BKV IKARUS 435: A 2-es metróval kapcsolatban előre szólok, hogy a felújítás előtti pálya korántsem olyan, mint a mostaniak, mivel a BVE pályákban az állomások elkészítése leginkább 2006-ban kezdődött, így a 2004-05-ben a valóságban felújított állomások (Kossuth, Blaha, Astoria, Keleti, Batthyány) a pályákban nem úgy néznek ki, mint ahogy a valóságban kinéztek.
Előzmény: HLJ (18603)
HLJ Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18609
Üdv!

Fényszórót meg lehet úgy csinálni, hogy ne egyből világítson az egyik lámpa mint Peti 81-esében hanem azt is lehessen ki be kapcsolgatni?

HLJ Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18608
Szép képek!

Gondoltam, hogy valahová elmentél mert nem úgy ismerlek, hogy napokig nem szólsz hozzá a témához!

Előzmény: vasutasadam (18607)
vasutasadam Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18607
Itt vagyok, itt vagyok. Csak kicsit kiruccantam kishazánkból.
1
2
3
4
Előzmény: HLJ (18574)
Kisember87 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18606
Ha bvemetronak írsz egy e-mailt szerintem oda adja, nekem is elküldte még 2009 Februárjában a 2005-2006-os pályákat, utána lemented egy lemezre (mert muzeonális darabrol van szó) mert már sehol sem tudod letölteni, és ha mit ad isten letörlödik valami miatt az operációs rendszer, vagy csak ujra kell installálni egy hiba miatt, így a lemezen bármikor elő tudod venni ha szükséged van rá.
Előzmény: BKV IKARUS 435 (18605)
BKV IKARUS 435 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18605
ja igen még annyi h nem tudod h hol lehet letölteni a régi 2-es metrót? ( a felújítás előtti pályát)
Előzmény: HLJ (18603)
BKV IKARUS 435 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 18604
hát igen pont ezaz h nem értek hozzá.. :S
Előzmény: HLJ (18603)
HLJ Creative Commons License 2010.04.03 0 0 18603
Üdv!

Úgy tudom régen megvolt így építve.

Viszont ha értesz a pályaépítéshez könnye átalakíthatod saját részre!

Előzmény: BKV IKARUS 435 (18602)
BKV IKARUS 435 Creative Commons License 2010.04.03 0 0 18602
Heló.

vki meg tudná csinálni a 3-as metró KöKi - Nagyvárad téri szakaszt úgy, hogy a vonat a Nagyvárad térnél a kihúzóba menjen?

ha igen akkor köszönöm :)
HLJ Creative Commons License 2010.04.03 0 0 18601
Gothpaladinus!

Te hypercam 2-vel hogyan oldod meg azt, hogy hangot is veszel fel a videóval együtt?

Minden be van jelölve, hogy vegye a hangot, de semmi.

Azt a verziót használom ami a honlapodon van.

Kis javaslat a honlapodhoz: Az egyetlen egy kritikám vele az, hogy megtévesztő a letöltéseknél az, hogy Programok. Hümm mondom más bve vagy openbves programjaid is vannak? Megnézem nem azok volt. Szerintem ne azt írd oda, hogy prgramok mivel az egész letöltések menüvel bve vagy openbvevel foglalkozol hanem azt, hogy egyéb programok. Vagy ha kitalálsz rá jobbat akkor legyen az.Lényeg ne legyen megtévesztő!

Csak egy észrevétel, nem kötelező megfogadni, de érdemes lenne.
HLJ Creative Commons License 2010.04.03 0 0 18600
Szia Tibi train!

Tudsz nekem bzből úgy fénycsövet fényképezni, hogy az be van kapcsolva?

Amik vannak világításra szánt textjeim 2-es 3-as verziónak elmegy, de nem ezt szeretném a véglegesnek.

Ha tudsz minden oldala érdekelne.

Előre is köszönöm neked!
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.04.03 0 0 18599
Peti817172M-től kérdezném, hogy a Vizipók korábbi, nem 3D-cabos változatát feltenné-e a saját honlapjára, vagy én feltehetném-e az enyémre úgy, h kiegészítettem egy-két hanggal, illetve az ajtózárás hangját megváltoztattam? Itt egy klip arról, hogy milyenek most nálam a szerelvény hangjai: http://www.youtube.com/watch?v=FN6ChseVznc&feature=youtube_gdata

Azért kéne ismét elérhetővé tennem, mert tegnap már a harmadik YouTube-tagtól kellett azt olvasnom, hogy "elküldöd a szerelvényt?", a többiektől meg amikor az új, 3D-cabos változatra linkeltem, azt kaptam, h "hey, your cab is better"! És szerintem egyszerűbb volna ezt föltenni, mint mindenkinek el emailezni!

Szóval feltegyem ezt a Vízipókot, vagy felteszed te? Bár te anélkül, h elküldeném Neked, nem tudnád ugyanazt feltenni az eltérő hangeffektek miatt, amik neked még nincsenek meg!
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.04.03 0 0 18598
Lehet, hogy OFF, de hát azért jelen formájában nemigen nevezném weboldalnak azt a http://levisopenbve.tarhelyem.net/ oldalt a "This will be something" szöveggel a tetején meg a fejlécben...
Inkább jobb, ha úgy mondjuk, hogy most nincs weboldala. Majd akkor lesz értelme utalni rá, ha valami tényleges tartalomnak nevezhető valami felkerül rá...
Előzmény: HLJ (18592)
bvemetro Creative Commons License 2010.04.03 0 0 18597
rossz helyre írsz
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111535

Amúgy itt az indexen csak teljes hozzászólást törölnek vagy semmit, a darabjait nem.
Előzmény: HLJ (18596)
BKV IKARUS 435 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 18595
értem.. :D és köszi a linket..
Előzmény: HLJ (18593)
Peti817172M Creative Commons License 2010.04.02 0 0 18594
A 104-es "plugin" az, amit az ats.cfg-ben 104-esként határoztál meg.
Előzmény: Gothpaladinus (18590)
BKV IKARUS 435 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 18591
Levisboy honlapját hol lehet megnézni??
mert ez a hülye extra.hu nem engedi és még a Google-ba se találom a tárolt változatát.. :S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!