Keresés

Részletes keresés

Anetta1 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 210

Kedves kheiron,

8-9 hetes terhes vagyok, és kb egy hete megfáztam. Torokfájás, orrfújás, és most erős köhögés. Lázam nincs, max. hőemelkedés.

Gyógyszert egyáltalán nem szedek, csak vitaminokat.

Azt szeretnem kérdezni, hogy a terhességemre lehet-e hatással a megfázásom. Kell-e aggódnom, hogy a babának a fejlődésében gond lesz?

köszönöm szépen a válaszodat előre is.

A.

kkmd Creative Commons License 2006.05.16 0 0 209

Kedves Kheiron,

beszéltünk régebben a képalkotó eljárások szenzitivitásáról és specificitásáról kül. típusú mellrákok esetén; azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy ha pl. mammográfia nem mutat ki még kicsiny nagyságú bizonyos típusú malignus csomót, azonosítható-e ugyanez a csomó ha már  eléri mondjuk az öklömnyi nagyságot? Vagy egyfajta típusra akkor sem érzékeny, vagy bizonytalan a diag. akkor is ha már valóban "kézzel fogható" a dolog? A háziorvosunk azt mondta, addig nem kell foglakozni semmivel, amíg a mamográfia nem jelez... mennyire igaz ez így ?

táll Creative Commons License 2006.05.10 0 0 208
Kedves Kheiron!
Egy olyan kérdésem lenne hozzád hogy a magzati nyakiredő mérés kötelező-e,vagyis ha nem történt meg és beteg baba születik akkor ez hány százalékkal lett volna kiszürhető a méréssel.Vagy egyáltalán kiszürhető-e?
Köszönöm.
Előzmény: hb75 (207)
hb75 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 207
Azért köszi, megnyugodtam. :)
Előzmény: kheiron (206)
kheiron Creative Commons License 2006.05.09 0 0 206
Törpnél a pont. Én nagyon nem szeretem a "mindent rövidítünk, hogy érthetetlen legyen a lelet" technikát, azért nem tudtam. :-)
Előzmény: hb75 (201)
hb75 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 205
Mégegyszer köszi. Örülök, hogy nem csak az enyémen van ez. :)
Előzmény: Törp (204)
Törp Creative Commons License 2006.05.09 0 0 204

:))

enyém leleten is így rövidítik, ezért ment ilyen gyorsan :)

Előzmény: hb75 (203)
hb75 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 203
Hálás köszönet a gyors válaszért, már kezdtem aggódni. :)
Előzmény: Törp (202)
Törp Creative Commons License 2006.05.09 0 0 202
koponyvégű fekvés, azaz a buksi van alul :)
Előzmény: hb75 (199)
hb75 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 201

Köszi a választ, nem találtam sehol a rövidítések közt, ezért gondoltam, hogy talán itt jó helyen kopogtatok. :)

 

"Anamnézis/Status: 1 élő magzat. KVF"

Ezután jönnek a méretek, BPD, stb. Igazából azért tűnt fel, mert a védőnő is beírta a kiskönyvbe a BPD mellé.

Előzmény: kheiron (200)
kheiron Creative Commons License 2006.05.09 0 0 200
Melyik részén szerepel? Be tudnád idézni az egész mondatot? A KVF nem szerepel tudtommal a közkeletű rövidítések között.
Előzmény: hb75 (199)
hb75 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 199
Érdeklődni szeretnék, mit jelent a 18. heti UH leleten a "KVF" rövidítés?
kheiron Creative Commons License 2006.05.05 0 0 198
Szeretném megkérdezni a véleményedet a leírtakról, valamint arról, hogy lehet-e köze a megvastagodáshoz annak, hogy
- a hason két hegvonal van egymástól kb 2 cm-re (nem tudom belül azonos volt-e a metszésvonal),
- a második császár egyik indikációja a 39. hét 2. napján az 5 mm-es hegvastagság (és a 4 kg-nál nagyobbnak igérkező/bizonyult baba) volt, és az, hogy
- elég hajlamos vagyok a keloidos sebképződésre.


Egy myomagöb elvileg tisztán illene, hogy látsszon a hüvelyi ultrahangon, de általában még a hasi ultrahangon is tisztán kivehető szokott lenni.
A méh izomzatának megvastagodása azok alapján, amit leírtál, szerintem is elképzelhető, hogy a két császár eredménye.

Egyetértek a szonográfussal abban, hogy ha nincs myoma, akkor csak szükség esetén, vagy 1-2 évente kontroll. (Jelzem, a magam részéről, bár orvosilag eléggé agresszív felfogású vagyok, is azt szoktam javasolni, hogy egy myomával akkor kell csak sebészetileg foglalkozni, ha gondot okoz, azaz ha fáj, vagy ha vérzési rendellenességgel jár.)
Előzmény: péefká (196)
Szipolyka. Creative Commons License 2006.05.05 0 0 197

Nagyon köszi!

Szép szakma!

Előzmény: kheiron (193)
péefká Creative Commons License 2006.05.05 0 0 196

Szia, most találtam csak meg ezt a topikot, és rögtön felmerült bennem, hogy megkérdezném a véleményedet. (És köszönöm - gondolom mások nevében is - a lehetőséget a kérdéseink szakértő kezekből történő megválaszolására.)

 

Tavaly júliusban a nőgyógyászom tapintásos vizsgálattal és a hasi+hüvelyi UH-val  is megnagyobbodott méhet (60x50) és egy mellsőfali mióma göböt (22x29) diagnosztizált, és 2 császáros gyerek után (37 évesen) úgy látta jónak, ha kipakol. Ebbe én nem nyugodtam bele, gondoltam várok pár hónapot, és megnézetem máshol, változik-e, merre, és akkor döntöm el, tényleg elkerülhetetlen-e.

 

Novemberben voltam az egyik jóhírű 4D-s rendelőben egy szonográfusnál, aki a 15. ciklusnapon a köv. leletet adta:

Méh 5,73x4,82, Endo 0,57cm, cervix 4,22x3,16

Uterus mellsofali izomzata 28 mm-es, hátsófali 14 mm-es, myoma göb nem ábrázolódik.

Vélemény: mellsőfali mérsékelten megvastagodott izomzat.

A vizsgálatot végző szonográfus azt mondta, hogy nincs mióma, csak a két császár hatására vastagodott meg a méhizomzat, és ez max. évenkénti UH-ellenőrzést igényel, teendő nincs vele. (Nagy megnyugvással fogadtam a véleményét, és a lelete következményeképpen is messzire elkerültem azt a bizonyos nőgyógyászt...)

 

Szeretném megkérdezni a véleményedet a leírtakról, valamint arról, hogy lehet-e köze a megvastagodáshoz annak, hogy

- a hason két hegvonal van egymástól kb 2 cm-re (nem tudom belül azonos volt-e a metszésvonal),

- a második császár egyik indikációja a 39. hét 2. napján az 5 mm-es hegvastagság (és a 4 kg-nál nagyobbnak igérkező/bizonyult baba) volt, és az, hogy

- elég hajlamos vagyok a keloidos sebképződésre.

 

Őszinte válaszodat előre is köszönöm.

VKOrsi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 195
írtam e-mailt.
Előzmény: limii (192)
kheiron Creative Commons License 2006.05.05 0 0 194
Kedves limii!

Bevallom, nem tudom, mennyire gyorsan csökken a nyaki redő vastagsága. A "volna" tartalmú spekulációkba meg hadd ne menjek bele.

Az előfordulhat, hogy még nem ürült ki a vérömleny, és az osztott méh egy jó ultrahangon meglátszik.
Előzmény: limii (192)
kheiron Creative Commons License 2006.05.05 0 0 193
Kedves Szipolyka!

Eü. főiskola kell hozzá, úgy hívják, hogy "orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus (BSc)", és Magyarországon 4 helyen van oktatás, általában levelező formában, és 8 félévig tart.
Előzmény: Szipolyka. (191)
limii Creative Commons License 2006.05.04 0 0 192
Köszönöm szépen a gyors választ!
Milyen gyorsasággal csökken a redő vastagsága, a nővéremnél, amikor már 14 hetes volt 1,8 mm mértek. Lehet hogy akkora nekem is hasonló eredmény jött volna?
Tök idétlenül érzem magam, hogy itt aggodalmaskodom, eddig nem voltam ilyen, de ez a terhesség kihozza belőlem....
Kérdeznék még kettőt. Amikor a 12 hetes uh-ot végezték, akkor felfedeztek egy vérömlenyt a méhemben. Emiatt elég erős vérzésem is volt. Az ellenőrző vizsgálat alkalmával, már a vérömleny nem volt látható. Viszont vérzés még mindig volt. Az orvos szerint még nem ürült teljesen az ömleny.
A másik kérdésem, hogy osztott méh észrevehető lenne sima uh vizsgálattal, a hüvelyem osztott, és aggódom, hogy hátha a méhem is.
Előzmény: kheiron (190)
Szipolyka. Creative Commons License 2006.05.04 0 0 191

Kedves Kheiron!

Ugyan nem egészen úgy kérdezek topikba vágóan, ahogy kéne, de...

Hogyan lehet valakiből szonográfus? Milyen alapképzés kell hozzá (eü főiskola?), összesen hány év tanulással érhető el?

Köszi!

kheiron Creative Commons License 2006.05.04 0 0 190
Kedves limii!

A nyaki redő vastagsága csak az egyik jel, és a határt nem véletlenül húzták meg ott, ahol. A 13. héttől kezdve ez a vastagság egyébként csökken.

Szerintem nem kell aggódnod.
Előzmény: limii (188)
limii Creative Commons License 2006.05.04 0 0 188
Sziasztok!
12 hetes ultrahang vizsgálat alkalmával a nyaki redő vastagsága 2,7 mm volt. Ez pontosan aznap volt, amikor betöltöttem a 12.hetet. Ez nagyon közel van a határhoz, ami 3mm. Ez a redő a későbbiekben vékonyodik, tehát ha 12,5 hetesen mérik, akkor lehet hogy jobb eredményt kapok? A 2,7 mm nagyon rossz? Nem lenne szükséges több vizsgálatot is elvégezni?
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.30 0 0 187
írtam Neked e-mailt.
Előzmény: gwendo.lynn (185)
kheiron Creative Commons License 2006.04.30 0 0 186
És ha esetleg megkérdeznéd az orvosodat? :-)))
Előzmény: gwendo.lynn (185)
gwendo.lynn Creative Commons License 2006.04.30 0 0 185
Kár:(( (Bár ez is diagnosztikai kérdés...). Sajnos Mr. Spock az USA-ban él, nem ismeri ezt a skálát, már próbáltam. A neten is megpróbáltam rákeresni, sikertelenül. Nem adom fel:)
Előzmény: kheiron (180)
kheiron Creative Commons License 2006.04.30 0 0 184
OK. :-)
Előzmény: Maggancs (183)
Maggancs Creative Commons License 2006.04.30 0 0 183
Kherion!Egyetértek és remélem 2-2.5  hónap múlva egy egészséges újszülött fotójával köszönöm meg a segítségedet. Mivel most a flow rendben és szépen nő, bíztatóak a jelek.
Előzmény: kheiron (177)
Katherina Creative Commons License 2006.04.30 0 0 182
Köszi :-)
Előzmény: kheiron (178)
kheiron Creative Commons License 2006.04.30 0 0 181
(ennek értelmében a bevezető szöveg meg is változott)
Előzmény: kheiron (180)
kheiron Creative Commons License 2006.04.30 0 0 180
Kedves gwendo.lynn, én is megnéztem a bevezető szöveget. Sajnos valóban nem egyértelmű, hogy nem a nőgyógyászatra, hanem az egyéb nőgyógyászati diagnosztikai kérdésekre vonatkozik a szöveg. Sorry, kérlek, inkább Mr. Spock topicjában tedd fel a kérdésedet!
Előzmény: gwendo.lynn (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!