Keresés

Részletes keresés

ivcsi8 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 44773
Egy kis gyerekkel nehezebb mozogni, az biztos.
Előzmény: aagica (44766)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 44772
Köszi, de hol van a kép?
Előzmény: ateszka70 (44771)
ateszka70 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 44771

Sziasztok!

Megérkeztem pénteken, most szedem össze a gondolataimat, és lassan lesz egy hosszabb beszámoló is a legfrissebb tudnivalókról:)

Addig ízelítőül egy kép:)

kvalcsi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 44770

Szia Vén Halász!

 

Mi a Palm Marinába foglaltunk augusztus 25-től, így csak az után tudok személyes tapasztalatokkal szolgálni. Egyébként szerintem klassz szálloda lehet, mivel az El Mauradi szállodalánc tagja. Tavaly az El Mouradi Skanes Beachben voltunk ami "csak" 4*-os, de tökéletesen meg voltunk elégedve vele. Idén csak azért nem azt választottuk, mert ki szeretnénk próbálni egy 5*-os ultra all inclusíve szállodát is, ha már ilyen nagyon kedvező áron van. Náztem a tavalyi prosiban, akkor majdnem 160.000,-Ft volt 1 hét ugyan erre az időszakra.

Előzmény: Vén Halász (44759)
kvalcsi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 44769

Szia!

 

Az El Mouradi Skanes Beach tényleg jó szálloda és idén a Taurus Reisen kínálatában találod!

Előzmény: Éva999 (44764)
Emőke1 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44768
Szia Ani,
Köszi szépen:))) Szahara mindenképpen lesz, mivel a nyolcéves azt mondta, hogy:
"- Itt vagyok majdnem harmadikosan,és még nem voltam a Szaharában. Ez milyen dolog? " ,és Karthago-SidiBou- Tunisz is. Hosszú turnussal megyünk 11 naposra. Szerencsére egy héttel később indul, úgyhogy még lesz idő az évzáróra is a suliban. Néztem még a Best honalpján valami berber estet. Tudtok erről valamit?
Előzmény: kovani (44751)
little mopi Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44767
Hammamet ben a Hotel Fourati nagyon hangulatos olyan Rejtő Jenő-s légiós könyvek hangulatát idézi közv e tengerparton ami kristálytiszta vizű,
Előzmény: Nyaca (44758)
aagica Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44766
Nézd, pont mivel egy másfél éves gyerekkel voltunk, akit minden délben haza kellett vinni aludni, eléggé szűken volt időnk a boltokat nézegetni. Szeretek vásárolni, de ezen az úton nem vettünk semmit sem magunknak, sem ajándékba, mert nem volt rá mód.
Az alább említett bolt esett útba, ott többször voltunk, tényleg kicsi volt a választéka, sötét volt benne, hát ez van.
Nem nyilatkoztam lenézően, nagyon szeretek utazni, azért viszem a gyereket is mindenhová, hogy lásson klassz helyeket.
Lehet, hogy vannak szuper modern áruházak, én sajnos nem láttam. Vittünk magunkkal Lonely Planetet, az vagy 3 nagyobb élelmiszer áruházat sorolt fel, az említett az egyik, a másiknak csak a bezárt helyét találtuk meg, a harmadikhoz nem jutottunk el.
Előzmény: ivcsi8 (44765)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44765
Én is túlzásnak tartom a lenéző nyilatkozatodat, mert nem igaz. Egy párat már alább felsoroltak, de van egy korszerű áruház, a Rhiad Palmssal szemben is. A kikötő közelében a belvárosban is vannak szép és kulturált üzletek.
Előzmény: aagica (44752)
Éva999 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44764

Kedve Améz!

 

Köszönöm a válaszod. A Skanes Beach szállodát ismerem, tudom hol van, már 3x nyaraltunk ott, valóban jó és szép hely. Sajnos idén nincs a Best ajánlatában.

Tudom, hogy az angollal jól lehet boldogulni, csak már tapasztaltam, hogy nagyon örülnek, ha mond az ember valamit az Ő nyelvükön is. Hiszen nekünk is jólesik, ha külföldiek valamit megtanulnak magyarul. Pl. nagyon jól szórakoztunk a pénzváltós emberrel, amikor a szobaszámot (4 jegyű) próbáltam arabul mondani neki. Utána már mindig mosolyogva fogadott és nagyon kedves volt.

 

Üdv., Éva

Előzmény: Améz (44762)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44763
Az El Mouradi szállodaláncról megvannak az információim. Azt is tudom, hogy PeK-ban legalább 5 szállodája van és Magyarországról döntően a Taurus Risennel célszerű ide utazni.

Club Kantaoui 4*
Port el Kantaoui 4*
Palm Marina 5*
Palace 5*
Club Selima 3 *

Csak az az érdekes, hogy a tripadviser szerint a 3*-os Club Selima van ezek közül a negyedik helyen, míg az 5*-os Palm Marina csak a tizennyolcadik. Eddig a Club Selima volt a kiválasztott, de néztem, hogy két csillaggal magasabb minőségű szálloda, ami azért biztos kell, hogy minőségibb színvonalat biztosítson, alig drágább 20.000 Ft-tal. Egyébként a két szálloda egymás mellett van.
Előzmény: Améz (44761)
Améz Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44762

Én amit ismerek Championt az nincs messze a közpottól. Monastirtól-El Mouradi ahol mi voltunk most utoljára-10perc és 4-6 TNd taxival.

De van egy kisebb Sousse Hammamban. Meg lehet, h van még több...

Bébikajában inkább gyümiket meg tejpépeket lehet kapni.

Pelenka, törlőkendő jók vannak, meg vannak olyanok, mint itt-niveát pl. én szeretem...!

Azért nem írják, mert az helyi szleng.

Van még a filamen az is olyan, mint a biszléma. Az álláhír jó éjt, a szpáhír jó reggelt. A biszmilláh ha valaki enni kezd, a hamdulláh ha jólesett és tele vagy  a kajával-ezt arra is mondják, ha jól vagy.

A hálip a tej, a hobisz a kenyér, a kahoa a kávé, fargúz uborka, filfil paprika-ha valamit kérni akarsz enni:-)

sukaran a köszönöm.

az atini a kérem (adjál, pontosabban)

De az angollal mindenhol elboldogulsz!!!

Nem tudok jó oldalt erre:-(

Előzmény: Éva999 (44757)
Améz Creative Commons License 2010.02.28 0 0 44761

Mi a monastiri El mouradiban voltunk és NAGGYON jó, szép tiszta nagy szobák, fantasztikus svédasztal...állítólag az el mouradik mindenhol ilyenek, adnak arra, h ne legyen színvonal alatti a nevüket viselő egyik hotel sem...

(el mouradi egy hapsi amúgy rengeteg szállodával)

Előzmény: Vén Halász (44759)
kovani Creative Commons License 2010.02.27 0 0 44760

Szia!

Mi mindkét helyen voltunk és valóban, Hammamet tengerpartja sokkal szebb. Tiszta, talán még nincsenek akkora hullámok sem, mint Sousseban.

Csendesebb, szebb környék.

Viszont Sousse jó helyen fekszik, közel a reptér,- Monastír- , Port el Kantaoui pedig mellette van, ami nagyon szép. Sousse sokkal nyüzsgőbb, pergőbb.

Ha erre nem vágytok, Hammamet jó választás lesz. Hammemet Jázmin része uj, szép szállodákkal, gyönyörű tengerparttal. Távolság Monastírtól kb.: 100 km.

Kovani

Előzmény: Nyaca (44758)
Vén Halász Creative Commons License 2010.02.27 0 0 44759
Port el Kantaoui-ban a az El Mouradi Palm Marina-ról van e valakinek tapasztalata ?

Mi az idén Tunéziába megyünk ismét. Az biztos, hogy a Taurus Reisen-el, és Pek-be. eddig a Club Selima-t néztük ki 3 *, de alig drágább az 5 *-os Palm Marina. Lehet, hogy mégis oda mennénk.
Nyaca Creative Commons License 2010.02.27 0 0 44758
Sziasztok!

Még egy kérdés!
Azt olvastam,hogy a hammameti tengerpart sokkal szebb,mint mondjuk Sousse-é vagy Monastiré.

Mi a véleményetek/tapasztalatotok?

Számunkra a szép strand és a jó kaja az első.Nem vágyunk nagy nyüzsire.

Köszi!


Nyaca
Éva999 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 44757

Szia Améz!

 

Szeretném megkérdezni, hogy ez a Champion üzlet merre van Sousse-ba, Monastir felé, vagy a másik oldalon, ugyanis mi  a Ruspinában leszünk és szeretnénk valami nagyobb üzletbe menni. Mi egy 15 hónapos babával megyünk és kint vennénk pelenkát és bébikaját is, bár azért a svédasztalt kipróbáljuk. Ismerem a Magasin General üzleteket és Monoprix-ben is jártunk, ami szintén nagyon jó üzletlánc. Valóban egyáltalán nem falusi kisboltok.

A másik kérdésem, hogy tudsz-e segíteni arab szavak, kifejezések terén. Sok felé nézegettem már, utikönyv, internet stb, de pl. köszönésnek sehol sem az Aszléma, Biszléma kifejezéseket írják, pedig kint ez nagyon jól használható. Ezért nem tudom, hogy a többi leírt kifejezés jó-e. Tudsz valami valóban jó internet címet, ahol a Tunéziai arabot lehet megismerni? Persze csak alap dolgokat. Pl. "Mennyibe kerül...?"; "Kérek egy jegyet ...-ba!" illetve a számok 10 után.

Nagyon örülnék, ha tudnál segíteni!

 

Üdv., Éva

Előzmény: Améz (44754)
aagica Creative Commons License 2010.02.27 0 0 44756
Lehet, hogy ezt a boltot láttuk Port el Kantaoui-ból visszafelé, ott tényleg volt egy gyönyörű nagy szupermarket, de néhány üdítőért nem taxiztunk el oda még egyszer.
A szobánkban nem volt hűtő, így romlandót úgysem tudtunk volna venni, meg igazán nem sok mindenre volt szükségünk, reggeli-vacsora volt a szálláson, ebédet meg megoldottuk étteremben.
Persze, szívesen bementem volna, imádok külföldön kaját (is) venni, mert olyan sok más dolgot látni ott.
Nem tésztabolt, téeszbolt. :) Konkrétan a Prima Life Karawan melletti esett útba, abban voltunk párszor, az ilyen.
Előzmény: Améz (44754)
Améz Creative Commons License 2010.02.27 0 0 44755
A bébiétel/ital választék kisebb mint Mon, biztos azért mert ott a sok finom friss gyümölcs, inkább azt add kint!
Előzmény: nikica08 (44750)
Améz Creative Commons License 2010.02.27 0 0 44754

Nem tudom milyen falusi tésztaboltról beszélsz, de a Champion nevű üzletlánc évek óta jelen van Tunéziában. Ez olyan mint Mo-n az Auchan kb., de sztem színvonalasabb. Van Sousseban is 1 v. 2 üzlete, de a taxis biztosan tudja.

Ott minden kapható.

Pelenka: mi 6 hóssal voltunk és ennyi időre elég pelenkát vinni, nincs is annyi hely a csomagban. Van kint a Lilas bebe pelenka (francia), ami nagyon jó (2féle volt, az egyik nejlonos az nem), és egy 30as csomag kb. 1ezer forintra jön ki.

Biztos, h jó, mert itthon mi is ezret kipróbáltunk és az én kényes kisfiamnak csak a legdrágább felel meg.

 

A svédasztalról tényleg meg tud rendesen kajálni egy pici is:-)

 

Gyümölcsöket kérdezte valaki: gránátalma, kaktusz, datolya, füge-ezeket már Mon is be lehet szerezni, de Tunéziában olcsóbbak. de én soha nem felejtem el, januárban az esküvőnkön ettem életem legédesebb dinnéit!

Előzmény: aagica (44752)
nikica08 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44753

Köszönöm szépen a választ,így már sokkal könnyebb lesz az indulás!

A kajákat biztonsági okoból kérdeztem,pelenka ügyben hasonló  véleményen vagyok.

Előzmény: aagica (44752)
aagica Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44752
Mi ugyanekkora lánnyal voltunk tavaly májusban, igaz, másik szállodában.
Láttam pelenkát nagyobb boltokban, de nem vettünk, vittünk itthonról magunkkal. Itthon is kipróbáltunk sokfélét és elég kevés jött be, ki tudja, az ottani milyen.
Ráadásul az ottani Magasin General, a legnagyobb bolt(lánc) a városban is kb. úgy néz ki mint egy falusi téeszbolt a hatvanas években, szóval ne legyenek nagy reményeid. :)
Bébiétel és italt nem tudom, nem vettünk és nem vittünk, egy ekkora gyerek eszik már mindent. A lányom imádta a sült krumplit a svédasztalról, itthon ugyanis ritkán kap. :)
Reggelire evett tojást, virslit, péksüteményt, amit akart. Nagyon sok gyümölcslevet, kakaót, joghurtot vettünk neki, semmi baja nem volt, menjetek nyugodtan.
(És amúgy is van magyarul beszélő orvos Sousse-ban, ha mégis kéne.)


Előzmény: nikica08 (44750)
kovani Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44751

Szia Emőke!

Végre megtaláltam a Szahara-túrás hotel nevét /bocsi, közben kicsit nem voltam itthon/.

Kebiliben van, a neve:Les Dunes /mint a homokdűne/. Legalábbis ezt mondta az id.vez.

Nekem tetszett, a szobákat már láttad a képeken. Európainak szokatlan,különleges.

A kertben van medence, lehet fürödni este. A vacsorájuk és a reggelijük finom volt, volt választék. A vacsoránál csak az italért kellett fizetni. /Ez egyébként az egész szahara-túra alatt így volt./

Szerintem próbáljátok ki, velünk is voltak gyerekek, jobban birták, mint a felnőttek.

 

Más: Ha lenne még időtök, érdemes lenne elmennetek Sidi Bou Saidba. Gyönyörű városka, akár fakultatív keretében is lehetne./Tunis, Karthagó, Sidi Bou Said./ Ezt kár lenne kihagyni.A fakultatív kirándulás egy napos, du. 4-5 felé már otthon vagytok.

Üdv.: Kovani

 

Előzmény: Emőke1 (44740)
nikica08 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44750

Sziasztok!

 

Mi április 2-án indulunk Sousseba az Orient Palaceba.Szeretném ha megírnátok a véleményeteket a szállodáról és az ottani tapasztalatokról.Valamint arról is szeretnék érdeklődni,mivel egy 20 hónapos kisfival utazunk,hogy mire kell odafigyelni vele kapcsolatosan.Kell-e vinni esetlegesen neki valamit,mit ehet,ihat,mire vigyázzunk?A boltokban lehet-e kapni bébiételt,bébiitalt,pelenkát...stb?A higiéniával, medencével kapcsolatban is szívesen fogadom a véleményeket!

Köszönöm

 

 

maracuja2 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44749

Sziasztok,

milyen fincsi gyümölcsöket lehet ott enni? Esetleg van valami olyan is, ami nálunk nincs de érdemes megkóstolni?

És ugye nem vagyok hülye, hogy a 4,5 éves gyerekemet oda viszem nyaralni?

Előzmény: Joule26 (44741)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44748
Ami azt illeti, a mosatlan gyümölccsel itt is lehet probléma főleg, ha erősen permetezett.
kirgizke Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44747
Ha nagyon parás vagy, akkor van egy Neomagnol nevű tabletta, amit többek közt az ivóvíz fertőtlenítésére is lehet használni. A gyümölcsöt is ilyen neomagnolos vízbe lehet beáztatni 1/2-1 órára, és utána megenni.
Bár szerintem ez Tunézia esetében már kissé túlzás...és elég egy jó alapos lemosás, hámozás.

A vízzel sincs semmi gáz egyébként, csak túl klóros, ezért szoktak ásványvizet javasolni inkább.

Mi Szíriában is úgy belehúztunk a buszon felszolgált kútvízbe, hogy csak na, mire leért, akkor jutott eszembe, hogy baj is lehet, de nem lett semmi.

Szerintem a hússal, húsos ételekkel sokkal jobban kell vigyázni, mert attól viszont tényleg könnyű egy frankó kis ételmérgezést összeszedni.

Előzmény: Joule26 (44741)
Améz Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44746

szia!

 

ha a barátnőd kint él vegyél csak repjegyet és intézzétek kint a szállást...

vagy ha biztosra akarsz menni, vegyél csak repjegyet és foglald itt a szállst kettőtöknek:

 

http://hu.hotels.com/

 

én ezt használtam már többször tunéziára, és még olcsó is..

 

 

Előzmény: Karol75 (44745)
Karol75 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44745
 

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert március közepén tervezek egy hét látogatást Tunéziába a barátnőmhöz, aki kint ment férjhez. Úgy terveztem, hogy Én itthon befizetném az ő szállását is a hotelban arra a 8 napra, de az utazási irodában teljesen hü..nek néznek, mert a szállásra dupla árat számolnak, mint nekem a repüljeggyel együtt. Tud valaki segíteni? Előre is köszi.

kvalcsi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 44744

Szia Joule26!

 

Én elég régen (2004) voltam a Karawánban. Semmi problémám nem volt, pedíg rengeteg gyümölcsöt ettem. Az egyik barátunknak ment 1 napig a hasa, de az valószínűleg a jégkockától volt amit a narancsitalába tett. Mi a párommal ezt nem ittunk, így megúsztuk.

Szerintem, ha megmosod palackozott vízzel a gyümit, akkor nem lesz probléma. A jégkockát viszont kerüld el, mert nem biztos hogy palackos vízből készítik és akkor baj lehet.

Előzmény: Joule26 (44741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!