Keresés

Részletes keresés

Pinkeani Creative Commons License 2013.08.05 0 0 4197

Szia! Mi is ketten megyünk, szintén pestről a Tunisair-rel. És mi is várjuk :) Még nem voltunk arab országban, így plusz izgalom van bennünk.

Még nagyon nem gondolkoztunk mit nézzünk meg, ennek még kicsit utánanézek.

Előzmény: hinkli (4177)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 4196

Nem jól írtam:( a nevet.

Előzmény: Törölt nick (4195)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 4195

Szia!

 

Mi 8-án megyünk oda. Lapozz párat vissza, mspoker fórumtársunk  élménybeszámoló és képek formjában is "tudósított", ill. várom, hogy qar0z ( ha jól írtam..:) beszámoljon, sztem ők e héten érkeztek haza. (a Rimmelből). 

Előzmény: swihi (4194)
swihi Creative Commons License 2013.08.03 0 0 4194

Sziasztok!

 

Augusztus 15. én Budapestről megyünk Diana Rimmelbe. Szeretnék infókat kérni a szállodáról, vagy esetleg valaki jön a hotelbe?

Előre is köszönöm a válaszokat.:-))

PortaNigra Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4193

Bocs elirtam, 

termeszetesen 20€ az kb 41 TDN--elnezest.

PortaNigra Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4192

Szia, nem vagy se, te, sem mas, utazasi irodahoz kötve a programok valasztasanal. A recepcion is kerheted, vagy az ottaniaktol veszed. Mi altalaban szeretünk önalloan programot valasztani,, az ottaniakkal egesz jol lehet angolul, nemetül kommunikalni...meg persze franciaul, de azt meg mi nem beszeljük.Amit az iroda is szervez, csak azert jo, mert magyar nyelvü kiserö megy veletek.

A kalozos kirandulas se irodai, hanem egyeni, a bazarokba is, a krokifarmra is, a skanzenbe is önalloan megyünk. Ha szahara turat kertek, akkor jo ha van veletek egy magyar idegenvezetö, mert ott helyben, barmikor fordulhattok hozza.

Nemtudom, melyik valuta a jobb, mi mindig Eurot viszünk mindegy hova utazunk.

10€ kb most 41 TDN, ha jol emlekszem, de  kisebb elteresek lehetnek.

Előzmény: rednyafi (4190)
rednyafi Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4191

Ja és még annyit hogy eurót vagy dollárt jobb vinni, illetve át kell-e váltani dínarra ? Szép hétvégét mindenkinek :)

rednyafi Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4190

 

Sziasztok! Látom páran készültök a Mouradiba, mi is oda megyünk 8tól két hétre, 4 en, 15 éves 30 éves és mi 40esek vagyunk, aztán 15én jönnek még ketten hozzánk egy hétre.

Mi is tervezünk fakultatívokat, de nem tudom hogy melyiket szabad, lehet magán úton intézni, gondolom a  szahara túrát az utazási irodával lehet. Abban tudnátok segíteni, hogy a bungallóba vagy a főépületbe jobb lenni? Valaki esetleg Pestről 8-án?

Köszönöm :)

PortaNigra Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4189

Jajj, ne erts felre, csak gondoltam tarsasagban jobb a kirandulas. De termesztesen megyünk mi önalloan is.

Előzmény: micaamica (4187)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4188

Sziasztok!

 

Benéztem, hátha qra0z7 már írt, de talán még ki sem pakoltak:) Az alább felmerült 2 napos Szaharatúrát mi megtettük egy előző utazás alkalmával. Összességében megérte, de azt sosem szabad elfelejteni, hogy tulképpen kifizeted az x napot az adott szállodádban, a 2 napos kiránduláson 2 nap szinte kiesik, mivel hajnali 4 órakor indul a program, elszállásolnak 3 csillagos szállodákban  másnap este értek vissza. Természetesen ezt is ki kell fizetni:) Mi ezt "benyeltük", 8 és 12 éves gyerekekkel részt vettünk a programon. Nagyon klassz volt, ráadásul egy olyan magyar lány volt az idegenvezetőnk, aki tunéziai fiúhoz ment férjhez. Rendesen feltunigolta az agyunkat!:)

Mosolyogtam azon, hogy alább írtátok, a taxisok vigyáznak ránk. Elsőkörben nem úgy tűnik, de mikor kiszállsz, nem bírsz háláálkodni, milyen rendes volt, hogy megőrizte az életed:)) Szahara túrán a "terepjárós" (lepukkkant göncök voltak, szétesés előttiek) hegységnézésnél is hasonló érzéssel kapaszkodtunk egymásba.

Komplexen jó volt, élmény volt, túléltük, kaland volt.

Nehari, ha vkinek más a véleménye, illetve másként élte át.:)

Előzmény: hinkli (4178)
micaamica Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4187

Utoljára Törökországban voltunk ilyenen 2 éve, hát, nem tudom...! Nekem sem az álom program, de engem még rá lehet beszélni, a páromat kétlem!

Előzmény: PortaNigra (4186)
PortaNigra Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4186

Azert beteszem ide megegyszer, talan megnezed.:)

 


http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/3984

Előzmény: micaamica (4184)
PortaNigra Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4185

A kalozhajosat mindenkeppen megcsinaljuk, nagyon jo velemenyeket olvastam rola, egy beszamolot is feltettem ide korabban amit egy idösebb hazasparnak köszönhetünk videuval, fotokkal.

SWivatagi tura nem erdekel most mert csak egy hetre megyünk, es a 2 naposra igy nem lesz idönk.:)

Lesz viszont bazar Houmt Soukban, Midounban. lesz a kalozhajo, lesz a skanzen, es a krokifarm. A többi napozas. lazulas pihenes, mert dolgozunk eleget, szabira pihenni megyünk.:)

Előzmény: micaamica (4184)
micaamica Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4184

Hát, nem hiszem hogy hajós kirándulásra a páromat rátudnám venni! Voltunk az elmúlt években többször ilyenen különböző országokban, mivel a fiúnk még jött velünk, de a vége mindíg az volt, soha többet ilyen hangos programot! Mivel most ketten megyünk, nincs terbevéve hajókázás! A többi látnivalóra természetesen vevők vagyunk!

Előzmény: PortaNigra (4181)
micaamica Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4183

MI kicsit idősebbek, 50-es pár.

Előzmény: hinkli (4180)
PortaNigra Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4182

szia, van ugye a krokodilfarm, a bazar, a folklor, a kalozhajos kirandulas a flamingo szgetre, a keramiakeszitö falu ami djerba hiressege, es ,termeszetesen az animacio a hotelben ami a hallottak szerint nagyon jo, vannak müsoros estek es diszko..

Ahogy irtam, 22-en erkezünk a Mouradiba, talan összefutunk, a parom 49, en padig 47 vagyok.:)

Előzmény: Pinkeani (4176)
PortaNigra Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4181

Akkor lehet összefutunk veletek, mi aug. 22-en erkezünk a Mouradi Menzelbe, egy hetre. Jo lenne ha erdekel benneteket, a kalozhajos kirandulast tarsasagban megcsinalni...l

Előzmény: micaamica (4179)
hinkli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4180

Mi 30-asok. Ti?

Előzmény: micaamica (4179)
micaamica Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4179

Kedves Pinkeani és Hinkli! Mi is 15.-én mennék, ha minden igaz 2 hétre a Mouradiba. Tavaly a Palace-ban voltunk, az nagyon kellemes volt, remélem, ez is az lesz! Milyen korosztály vagytok?

Előzmény: Pinkeani (4176)
hinkli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4178

Ami van még falkutatívként:

1 napos vagy 2 napos Szahara túra. Hatalmas élmény, csak bírni kell az igen meleget....

 

1. napos: Kirándulás Land Roverrel a Szahara szélére, Douzba, séta a dűnék között Zaafraneban, tevegelési lehetőség, majd egy berber barlanglakás (troglodita) megtekintése..

2. napos: Douz szahara tevegelés, Tozeur pálmaliget kocsikázás, Chott El Jerid sóstó, berber troglodita lakás látogatása, dzsip túra, Chebika, Grand Canon, Tamerza, hegyi oázisok meglátogatása...

Előzmény: Pinkeani (4176)
hinkli Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4177

Szia Pinkeani!

 

Akkor együtt utazunk:) Ketten megyünk a párommal, budapesti indulással, ha minden igaz TunisAir-rel. Már nagyon-nagyon várjuk!!!!

Mi is csupa jót olvastunk a szállodáról. Igazából egyetlen negatívumot írtak, hogy sok a macsek, de legalább nem lesz skorpió;)

 

39 fok? Akkor ki sem jövünk a vízből;)

 

Néztetek már fakultatív programokat? Mi a kalózhajóssal és a szigettúrával szemezgetünk...

Előzmény: Pinkeani (4175)
Pinkeani Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4176

Úgy tudom ez a "nyugalom és béke szigete". Nem sok lehetőség van a mocorgásra. A bazáron, a hajókiránduláson, a krokodilfarmon kívül talán más nincs is.

Ami érdekes lehet: Midoun Djerba szigetének második legnagyobb települése, pénteki nyüzsgő vására megér egy látogatást, éppúgy, mint a kedden délután itt tartott folklórműsor is, amikor szemtanúi lehetünk egy igazi berber esküvőnek is. A program során megismerkedhetünk a djerbai zene szépségeivel is, melyet a szigetre behurcolt fekete rabszolgák leszármazottai tolmácsolnak az érdeklődőknek. Ezt mi lehet megnézzük.

Előzmény: rednyafi (4174)
Pinkeani Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4175

Szia Hinkli!

 

Új vagyok itt, én is szerettem volna többet megtudni a hotelről.... mert mi is 15-én megyünk :-)

Alaposan utánanéztem és utánakérdeztem a dolgoknak, és "elméletileg" nincs mitől tartanunk, ellenkezőleg. Jó híre van a szállodának.

Ahogy az előrejelzést néztem, ott is egyre melegebb várható, 13-ára már 39 fokot ír.

És valóban, a taxit ajánlják, bárhova elvisz, és kifejezetten vigyáznak az utasokra.

Ti hányan jöttök?

Előzmény: hinkli (4168)
rednyafi Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4174

Sziasztok!

 

Én most vagyok itt először, nézgettem, olvasgattam a hozzászólásokat :)

Mi még nem voltunk Djerbán, úgy néz ki, hogy aug 8án mennénk az Elmouradi Menzel szállodában szeretnék érdeklődni, hogy milyen véleményetek van , erről a szállodáról, illetve magáról a szigetről.

Érdekelne az is, hogy a hotelben milyen "élet" van ? Olvastam pár fakultatív program lehetőséget, de szívesen vennék ötletket ajánlatokat erre is

Előre is nagyon szépen köszönök minden információt

Üdvözlettel Rednyafi

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4173

Kedves qra0z7!

 

Légyszi (ha majd ráérsz), néhány szóval foglald össze' a Rimmeles nyaralást! Bár mspoker már megingathatatlanná tett, de több szem többet lát:) Remélem jól éreztétek magatokat! Jövő csütörtökön mi megyünk, természetesen én is megosztom majd a tapasztaltakat. Köszi!

Előzmény: qra0z7 (4163)
hinkli Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4172

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget!!!!!

Előzmény: PortaNigra (4171)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4171

Most olvasom a masik kerdest.:) igen, a krokifarmra is önalloan megy az ember.:) a jegy araban benne aharom latvanyossag, ami majdnem  egy területen van:krkodilfarm, skanzen, muzeum. a belepö mindharomra ervenyes. kb 3 km a hoteltol.

Előzmény: hinkli (4168)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4170

a kalozhajos az Houmt Soukbol megy. Önallo programm, nem irodas. Erted mennek a szalloba es visszavisznek kisbusszal.Benne van az arban. a hotel recepciojan es kerheted, de vannak mozgo eladok is a programokra.

Itt egy link, mar korabban feltettem, ez leirja a kalozhajos kirandulast, fotokkal, videoval is, egy magyar hazaspar tette fel anno. miutan elolvastam es neztem, akkor döntöttem hogy iden djerbara megyünk.:)

 

http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/3984

 

Előzmény: hinkli (4168)
PortaNigra Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4169

A bazarokban van pesrsze böraru, elfelejtettem irni..bocs.:) Taskak, övek egyebek es jo minösegüek, es mindenfele faragasok, dobok, stb. Mi majd csak aug vegen megyünk..de mar alig varjuk.:XD jo nyaralast kivanok nektek

Előzmény: hinkli (4168)
hinkli Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4168

Nagyon köszönöm!!!

 

A Midoun-ban gondolom van bőráru is, igaz?

 

Valahol olvastam, hogy választható olyan hajós fakultatív program is, ami körbevisz a sziget körül...A krokifarmra bátran lehet menni magánszervezésben is, ugye?

 

Bízom benne, hogy a Mouradi jó választás lesz, 15-én indulunk;)

Előzmény: PortaNigra (4167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!