Keresés

Részletes keresés

Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.13 0 0 320
Igen, az a konyv!
Előzmény: eMM (316)
eMM Creative Commons License 2004.01.13 0 0 319
ok akkor nem budhista de szerzetes:)
Előzmény: Londonercsecse (317)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.13 0 0 318
GEORGIE!
"vadaszpilotaszokeveny"? Ezt
Jakovlev-rol irtad> Megmagyaraznad, mert nem ertem. Koszi.
Előzmény: GEORGIE (315)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.13 0 0 317
Fuchida-rol.

Van egy konyvem tole, aminek a cime:"Midway", s abban az van, hogy evangelikus szerzetes volt a haboru utan. `74-ben halt meg.
Amugy a tobbi erdemi dolog, amit irtal az korrekt. :)

Előzmény: eMM (314)
eMM Creative Commons License 2004.01.13 0 0 316
Ez a Jakoljev könyv az, amelyik az érdekes történelem sorozatban jelent meg az átkosban?
Barna borítóval?
Előzmény: GEORGIE (315)
GEORGIE Creative Commons License 2004.01.13 0 0 315
"Ezert azt kertek hogy tobb radarral ellatot repulogepet helyezzenek Pearl-ba, kulonosen B-17-eket, s a legijarorozest terjesszek ki 360 fokra, mivel eszakra nem volt jarorozes.
De nem volt eleg repulo, radar, kepzett szemelyzet."

Igen, az általam ajánlott Jakovlev könyvben is megvan a repülős meg a radaros sztori. Most nincs nálam a könyv de azt tudom, hogy védekezésre igényelt pénznek csak a töredékét kapták meg.

Jakovlev szerint már 1936-ban kiszámolták, ha az ellenség a támadást megelőző éjszaka 600-900 mérföldre (1100-1600 km) van Oahu szigetétől és hajnalra 275-330 mérföldre (500-600 km) megközelíti PH és felszállhatnak a repülők a repülőgép-hordozókról. Ezért PH 800 mérföldes (1400 km) körzetében kell felderítést végezni, amihez 250 db repülőgépre van szükség. Washingtontól 180 db B-17-es bombázót és 100 db őrszolgálatot teljesítő gépet igényeltek. 1941 tavaszán azt az ígéretet kapják, hogy hamarosan megjönnek a gépek. Decemberig csak 12 db B-17-es gép érkezett. A támadás napján csak 6 db B-17-es és a flotta 49 db járőrgépe volt bevethető állapotban. Rendszeres felderítésről szó nem lehetett.
Az eMM által említett B-17-esek a japán támadás közepibe, 8 órakor érkeztek ...

Rádiólokátor: 1941. június 3-án 3 db rögzített, augusztus 1-jén 6 db mozgó berendezést szállítottak a szigetre. A támadás napján csak 5 db mozgó berendezés működött, mert a rögzített berendezésekhez nem érkeztek meg a fémpillérek...
Ja és a radarok nem non-stop működtek, a támadás napján 04-07-ig dolgoztak...

November 28. után nyugati irányba kiküldtek egy amcsi felderítőgépet, de az nem talált japán hajókat, így megnyugodtak.

Érdekes módon a japán támadást követően az amcsik veszettűl keresték a japánokat - északi irányban nem...

Majd otthon megnézzük, hogy a "vadászpilóta szökevény" melyik amcsi könyvből vette ezeket a részeket:-))))

Előzmény: Londonercsecse (311)
eMM Creative Commons License 2004.01.13 0 0 314
PLD pont a támadás közben érkezett néhány B-17-es Pearlba a Japók csodálkoztak is hogy milyen nehéz lelőni ezeket a gépeket.
Pedig a páncélzat nagy részét,és a védőgéppuskákat is leszerelték róluk a hosszú út miatt.

Azt tudjátok hogy Minoru Genda a támadás gyakorlati tervezője és Micuo Fucsida a támadó kötelék parancsnoka is egyaránt buddhista szerzetes lett a háború után?
Gondolom így találták meg lelki békéjüket a nagy vérfürdő után, főleg hogy szinte összes bajtársukat elvesztették.
Fucsida is csak azért élte túl Midvay-t mert éppen vakbélgyulladás műtétből lábadozott,és nem tudott repülni.

Helyette Tomonaga lett a parancsnok aki a Yorktown elleni támadásra sérült üzemanyagtartályú géppel szállt fel (tudatosan) tehát esélye sem volt a visszatérésre.

Jujj most nem Pearlról irtam, és ez itt offtopic:)

Előzmény: Londonercsecse (311)
viribus Creative Commons License 2004.01.12 0 0 313
Szia Georgie,

Hosszú kihagyás után újra itt vagyok, úgyhogy az első világháborúhoz és a Monarchia hadihajóihoz egy újabb éredklődőt könyvelhettek el.

Bócman Creative Commons License 2004.01.11 0 0 312
Hmm, szerintem először azt a kérdést kellene tisztázni, hogy volt-e hiba!

Mert hogy ugye cseppet sem tűnik hihetetlen az az álláspont, miszerint az amerikaiak politikája kifejezetten arra irányult, hogy a japókat belekényszerítse a háborúba.

Előzmény: GEORGIE (305)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.11 0 0 311
GEORGIE!

A Pearl-os konyvben, amirol kuldtem a kepeket par napja, talaltam valami erdekeset:
Tehat, ket magasrangu ami tiszt (Rear Adm.Bellinger-the Navy`s Air Defense Officer,Major Gen.Martin-commander of USAAF on Oahu) meg 41 marciusaban figyelmeztettek Washingtont (mikor Genda elkezdte megtervezni a konkret hadmuveletet)- miutan megvizsgaltak kerdest a japanok szemszogebol -, hogy Pearl nagyon sebezheto eszakrol, s a tamadasban 6 hordozo fog reszt venni. Ezert azt kertek hogy tobb radarral ellatot repulogepet helyezzenek Pearl-ba, kulonosen B-17-eket, s a legijarorozest terjesszek ki 360 fokra, mivel eszakra nem volt jarorozes.
De nem volt eleg repulo, radar, kepzett szemelyzet. Ha lett volna, akkor talan a japik nem tudtak volna a tamadast igy vegrehajtani...
Forras: H.P.Willmott-Pearl Harbor

eMM Creative Commons License 2004.01.10 0 0 310
De.
Sőt még Pearlról is írtam.:)
Előzmény: Londonercsecse (309)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.10 0 0 309
De szabad, de en Pearl-rol kerdeztem, te meg visszairtal a torpedorol, meg Guadalcanalrol, ami ugy volt ertelmezheto, mintha Pearl-rol irtad volna. Na, de vegulis tisztaztuk, nemde? :)

Udv, Csecse

Előzmény: eMM (308)
eMM Creative Commons License 2004.01.10 0 0 308
Ezért Guadalcanalról már nem is szabad írni a Hadihajós topicban.:)
Előzmény: Londonercsecse (307)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.10 0 0 307
295-os hozzaszolasomban, amiben a kerdest feltettem, csak 2x irtam, hogy Pearl-rol beszelek...:)
Előzmény: eMM (306)
eMM Creative Commons License 2004.01.10 0 0 306
Ja hogy itt most Pearlról van szó:)
Persze hogy ott más torpedókat alkalmaztak, az rémlik hogy Genda parafa(?) vezetőszárnyakat rakatott a légitórpedókra,így azok a sekély kikötői vízben is használhatóak lettek.
Ami megincsak meglepetés volt az amiknak,akik szentül meg voltak róla győződve hogy a Légitorpedóktól védett a kikötő.

Ki hibázott?
Senki.Ezt Roosevelt akarta így,ezért hagyta megtörténni hogy bevigye a nemzetet a háborúba. És lám lám milyen igaza lett,mert legyőzték a japókat.
Legalábbis az összeesküvés elméletgyártók szerint.

Megjegyzem mi kis ország vagyunk, nekünk a Kassára hullott néhány bomba is elég volt a hadbalépéshez.De nem is nyertünk.
A "Le a cipővel" c. filmbeli Gazsi bácsi jut eszembe.
-Én harcoltam az első és a második világháborúban is!
-Eeeel is vesztettük mindkettőt Gazsi bácsi.

Előzmény: Londonercsecse (304)
GEORGIE Creative Commons License 2004.01.10 0 0 305
"Mi egyebkent nem teljesen ilyesmi szempontbol gondoltuk a kerdest a tamadas sikeressgerol, hanem: Ki hibazott, hol, hogyan juthattak el a japanok odaig, stb..."

A Laci bácsival & Londonercsecsével folytatott privát eszmecseréim után a fenti kérdést tovább lehetne finomítani, hogy:
1. Mi és miért történt 1941.november 27-ig?
2. Mi és miért történt 1941. november 28-től december 7-ig?


Előzmény: Londonercsecse (304)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.09 0 0 304
Szia!
Ha Long Lance torpedorol beszelsz, azt hajorol inditottak, mivel a Torpvet. rep.-hez tul nagy volt. S kerdem en, hogy minek Pearl-nal a hosszu hatotavu torpedo, mikor a kikoto-obol legnagyobb szelessege 1600 yard? Szoval ebbol gondolom, hogy nem egyrol beszelunk...
A megbizhatosag az OK.
S tudom, hogy modositottak e legitorpedokon, hogy kisseb legyen a merulseuk, s lehessen oket hasznalni a sekely (max 10 m melysegu) Pear-i obolban
Mi egyebkent nem teljesen ilyesmi szempontbol gondoltuk a kerdest a tamadas sikeressgerol, hanem: Ki hibazott, hol, hogyan juthattak el a japanok odaig, stb...

Udv, Csecse

Előzmény: eMM (303)
eMM Creative Commons License 2004.01.09 0 0 303
Látom nagy izgalmat okoztam:)
A Japán torpedó azért volt jobb az aminál mert pld működött.:)
Az amik(meg mondjuk a németek is)nagyon sokat szenvedtek az elektromos gyújtású torpedókkal mert nem robbantak fel.
És a japán torpedónak a hatótávolsága is jóval nagyobb volt mint az amié,Guadalcanalnál az ami nehézcirkálók beszorítottak jópár japán rombolót az öbölbe mire azok kilőték topredóikat(ráadásul éjszaka)és több nehézcirkáló elsüllyedt megrongálódott.
Az amik biztonságban érezték magukat mert feltételezték hogy a japán torpedónak is csak annyi a hatótávolsága mint a sajáté.
Előzmény: Londonercsecse (302)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.08 0 0 302
Szia!

Ezt kifejtened bovebben, mert igy nem ertem pontosan. Thx!

Csecse

Előzmény: eMM (298)
GEORGIE Creative Commons License 2004.01.08 0 0 301
Ez a PLD mi? A Genda-féle sekélyvizi torpedó lenne, vagy egy másik termék?
Előzmény: eMM (298)
eMM Creative Commons License 2004.01.08 0 0 300
ez itt meg 1 TJ-s topic élvezkedhetsz:)
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9009136&uq=306
Előzmény: Gundark (292)
eMM Creative Commons License 2004.01.08 0 0 299
PLD mint törölt nick?
Előzmény: muggli (296)
eMM Creative Commons License 2004.01.08 0 0 298
PLD a japán advanced torpedó.
az amiknak sokáig finjuk sem volt aról hogy sokkal jobb mint az övék.
Lásd még a Gualacanali tengeri ütközet ahol is elsüllyedt még egy jó pár ami nehézcirkáló is.
Előzmény: Londonercsecse (297)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.08 0 0 297
Pearl Harbor

GEORGIE-val irogattunk mar egymasnak a temaban, miszerint miert volt ilyen sikeres a Pearl elleni japan akcio?
A ti velemenyetek is erdekelne.

(Ja, Georgie-nak: szombaton megyek konyvet nezni, vadaszni a temaban, hatha talalok meg valamit a Borders-ben)

Csecse

muggli Creative Commons License 2004.01.07 0 0 296
Igen, tudom! Ott is szoktam lenni, csak mas neven.:-))))))
muggli
Előzmény: eMM (287)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 295
Én is így gondolom, föleg, mivel fontra azonos a végeredmény.
Mindazonáltal Georgie-nak is igaza van. Egy brosúrában nyilvánvalóan kerekítették az értékeket, de nagyjából azonosak az árak.
Előzmény: Londonercsecse (293)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 294
Nana!

Bár Weddigen biztos egyetértene veled, de azért csak nana!

Előzmény: Gundark (292)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.06 0 0 293
Szia!

Akkor megiscsak Laci ba-nak, meg nekem lehet igazunk, mert az osszegunk megegyezik, s a 2 milla, olyan kerekitett osszegnek tunik, nemde?

A "sokba fog kerulni" -re: Allok elebe! Pontosan mire gondolsz? Valami angol temaba vago konyv esetleg? Vagy egyeb otlet?

Előzmény: GEORGIE (291)
Gundark Creative Commons License 2004.01.06 0 0 292
Halál a dreadnoughtokra! Éljenek a tengeralattjárók! :) De főleg a VII és XXIesek :) Véleményem szerint is eljárt felettük az idő. Bár kétség kívül csodálatos cél egy repülőnek :) Nincs valakinek képe az új jueszéj partraszállóhajóról? Mármint amit a "nagy" Tarawák kiköpnek magukból. Esetleg egy kép az új szintén jueszéj Victoria tengóról? Vagy még meg sem épült?
GEORGIE Creative Commons License 2004.01.06 0 0 291
Laci bá',

a cikkben Gonda megemlíti, hogy az 1909-es brit flottaparádé alkalmával kiadott szines brossúrából veszi az adatokat.

Londonercsecse,

Mailban megbeszéljük a részleteket. Sokba fog kerülni:-)))))))))))))

Előzmény: Laci bacsi (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!