Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7910
Hát jó volt a kemping is, nem volt senki, csak én, meg  a  minek nevezzem, gondnok.Férj-feleség, 3 gyerek.   Adria apartman, nem rossz hely, domboldal, lépcsőzés, lefelé még hagyján:)  Este 10-kor, meg volt néha olyan discó-zaj, hogy majd kiestem az ágyból:)
Előzmény: halacs (7904)
Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7909

Aztán jött az eső, meg az Adria-tours-tól egy hölgy, és mondta átvisznek Budvára, az Adria apartmanba, még is csak jobb lesz ott. Budvát tavalyról ismerem, igy Aztán onnan helyibusszal elmentem Cetinjébe, ott leszállva.........persze, taxi az van, és mutattam, mit szeretnék. Egyből tudta:o))) 20 euró, de annyira akartam látni.

 Budván meg meg ott van Gardasevic , befizeti magát az ember, és igy eljutottam Ostrogba, lehet magánúton is, kicsit macerásabb, nos itt zavarba hoztak a hivők, mert oda olyanok is járnak, ikonok puszillgatása, fal simogatás, adomány letétel (én meg nem vittem étolajat a kosárba, meg miegymást)

Aztán szintén Gardasevic-el, elmentem, kanyon túra:) Moraca-Tara-Biográdi tó-Durmitor, Fekete tó. Csodaszép táj, de visszafelé, az idillbe, bezavart, hogy nem látom az útpadkát, csak a meredélyt, utána már csak az ima, hogy innen érjünk le:)

Előzmény: Amari bp (7908)
Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7908
Első hetet Tivatban töltöttem, lakókocsiban, nem nagy szám Tivat, de arra jó volt, hogy körbe járjam Kotori öbölt.  Helyi buszokkal, voltam Herceg Noviban, néztem, fürödtem, voltam Perastban,néztem, fürödtem.  Kotorban, óvárosban és piacon. Elmentem Krasicire, de onnan vissza, egy elágazásig, onnan gyalog PlaviHorizontig volt vagy 3km, és heverés  a tengerben, mert homokos, és sekély, másztam fel Tivatban,hegyoldalban, mert állitólag ott van Gorjne Lastva, szépen helyre állitott kis falu, ott is meginogtam félúton, de csak feltoltam magam, megállapitottam, hát ezért, talán nem kellett volna:) Volt ott 3 ember, vizzel kináltak, azt hittem valami büfé is van, de csak piknikelni jöttek Kotorból, és mikor kiderült, hogy hogy én magyar, meg a kotori nő is valamikor Szabadkán járt iskolába, máris leültettek, rostij, salat, vranac:) Ezután már csak legurultam, és beestem a tengerbe.
Előzmény: Amari bp (7900)
halacs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7907
Kisgyerekkel én sem mertem volna így elindulni.
Előzmény: szervezkedő (7896)
Degeczi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7906
a fileméret 512 kByte alatt legyen, a mérete pedig 640x480 alatt - vagyis gyakorlatilag csak hasznavehetetlen bélyegképek férnek ide
inkább máshová érdemes fölrakni, innen csak linkelni rá
Előzmény: Amari bp (7903)
halacs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7905
Biztosan kicsinyíteni kellene, nem?
Előzmény: Amari bp (7903)
halacs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7904
Mesélj már te is, merre jártál? Rijeka Crnejovicára ráismertem, ha minden igaz, no de hol még? És milyen volt a szállás?
Előzmény: Amari bp (7900)
Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7903

Én meg felrobbanok, nem birok ide betenni, semmi képet, eh

 

Előzmény: Amari bp (7901)
halacs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7902
II már válogat a hatszázból. :-)
Előzmény: Amari bp (7899)
Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7901

Vonatozás

Előzmény: Amari bp (7900)
Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7900

Én csak 2 hetet töltöttem Montiban, egy magamban.  Mikor Keletiben felszálltam kijelölt vagonba, hát megfordult fejembe, hogy inkább hazamegyek.

De maradtam, 3 cseh fiút is jól viseltem, mert a folyékony "altató" hatására, végig pihenték az utat:)  Bezzeg én nem birtam aludni, már világos lett mire Monti határra értünk, de akkor már nem is akartam.

 

Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7899
Ha majd halacs ráér, biztos felteszi fotóalbum.hu-ra. Ugye halacs?
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7897)
Amari bp Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7898
Ez bizony nem semmi:)
Előzmény: Ilja Iljics (7894)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7897
Nekem meg már csak néhány (jó sok) kép hiányzik erről az egészről, kedves Ilja Iljics! :)
Előzmény: Ilja Iljics (7894)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7896

Na ez korrrrrekt volt!

Köszönöm!

Most már csak egy nyugis délután, egy nagy térkép, a pda, egy pohár őszilé, pár darab süti kell, hogy leüljek és megnézzem hogy merre is voltatok!

 

Ez egy jó kis kirándulás lehetett! Biztosan nagyon jól éreztétek magatokat és nagyon sok szépet láttatok!

 

(Nekem is van egy ehhez hasonló (autós- hajós- autós- ismét hajó- ismét autó és végül repülős) kirándulás a fejembe. Csak még cseperedni kell a gyerkőcnek és a nejem fejében is át kell rendezni a gondolatokat, az ötlet megítélésével kapcsolatban!)

Előzmény: Ilja Iljics (7894)
halacs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7895
Három volt az a tó, a Butrintit kifelejtetted, pedig az is gyönyörű. :-)
Előzmény: Ilja Iljics (7894)
Ilja Iljics Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7894
Van, ahol már egész jók az utak, pl. az Ohridi-tótól Elbasanon át Tiranáig teljesen rendben van, legalábbis a buszunk jó tempóban haladt, kétszer egy sáv csak, de elég széles, és a minősége is oké. Asszem Tirana és Skodra között is jó, de arra nem emlékszem, mert átaludtuk.

Halacs belemerült a munkába, de megbízott a képviseletével. Szóval Albániába akartunk menni főleg, a legrövidebb út oda pedig Korfun át vezetett számunkra, másfél óra repülővel, de két és fél lesz mire az ember megérkezik a hülye görög időzóna miatt. Ott csak megszálltunk (késő este volt), nem is néztünk meg semmit a szálloda könyékén, ahol ittunk egyet lefekvés előtt és a kikötőn kívül, másnap reggel már hajóztunk át Albániába, fél órás út a szárnyashajóval. Sarandába megy a hajó, ott voltunk három napig. Saranda egy kis-közepes város a tengerparton, kellemes, nyüzsis. Onnan kirándultunk Butrintba a helyi busszal, ez egy romváros a Butrinti-tó egy félszigetén, lenyűgöző, és nagyon vigyáznak is rá. Sarandából buszoztunk tovább Beratba (hat órás út, egy megállással útközben egy kis benzinkút-kávézó komplexumnál a hegyek között a semmiben, ahol a pincér srác egy pda-ra vette fel a rendelést, kicsit leesett az állam, ennyit az előítéletekről, persze azért ez nem általános, de fura volt). Berat régi részei és a vár gyönyörű, azt mondják ez Albánia egyik legszebb városa, azóta is keressük a másikat. :-) A városok tényleg nem a legszebbek, lepusztult szocreál a legtöbb, vagy félbemaradt új építkezés, egyszer talán befejezik azokat, de Albániába nem is ezekért érdemes elmenni, hanem az emberekért és a természetért, mindkettő egy csoda (az utóbbi Montenegró után azért nem üt akkorát). Két napot voltunk Beratban aztán indultunk Ohridba, Makedóniába. Elbuszoztunk Elbasanba, ott átszálltunk, elmentünk Pogradecbe, onnan eltaxiztunk a határra, ott átgyalogoltunk, aztán egy átutazó koszovói bevitt Ohridba. Kicsit Szentendrés kisváros, nagyon szép, nagyon turistás, egyikünket sem fogta meg igazán, azt terveztük, hogy két éjszakát maradunk, aztán a második nap délután kiballagtunk a "buszpályaudvarra", hogy megkérdezzük, hogyan juthatnánk el a leggyorsabban Tiranába, és onnan tovább Montenegróba, amikor a terminálépület-pótló bódéban a falnak támasztva megláttunk egy táblát rajta Herceg Novival, mint célállomás. Kiderült, hogy minden este megy egy busz oda, gyorsan vettünk is jegyet aznapra, kiböjtöltük azt a pár órát az indulásig, felszálltunk a buszra, és reggel leszálltunk Herceg Noviban. Ott voltunk még négy napig (nagyjából ez is volt az eredeti útiterv), közben kirándultunk a Skodra-tóhoz, meg várost néztünk, fürödtünk, bár ahhoz azért kellett egy kis bátorság, a tenger már nem volt olyan hűdemeleg, aztán mikor el kellett indulni hazafelé, elbuszoztunk Podgoricába, onnan vonattal Belgrádba a 11 órással, kicsi aggódás, hogy elérjük-e az esti gyorsot Pest felé (több mint két órát késtünk, ami azt illeti, már Podgoricába fél órás késéssel jött a vonat), de az is megvolt, utána már csak a piros huszasra kellett várni húsz percet (kb. a harmadik leghosszabb várakozás volt az úton :-)), és itthon voltunk. Utaztunk repülővel, hajóval, csónakkal, kocsival, furgonnal, szakadt és szuperkényelmes busszal, vonattal, fürödtünk két tengerben, láttunk két gyönyörű tavat, egy rakás hegyet, mindenféle állatot, szóval nem unatkoztunk.
Előzmény: szervezkedő (7893)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7893

Na én most már akkor is kiszedem belőled, ha nem akarod akkor is hogy hol jártatok!

Ha nem teher, írd már le merre buszoztatok/vonatoztatok, onnantól kezdev hogy elindultatok magyaroból és míg hazaérkeztetek!

Egy ejszaka alatt át lehet kelni Albánián? Egyszer olvasgattam albániáról (bocsi ha ebben a témában off egy kicsit) de ott olyanokat írtak hogy sok helyen gáz az út és nagyon lassú a haladás, ha valaki át akar kelni az országon, ne az itthoni léptékekkel gondolkodjion! Vag yez butaság?

 

Előzmény: halacs (7892)
halacs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7892
Ohridból közvetlen járattal, nagyon kényelmesen utaztunk Herceg Noviba, Albánián át. Albániában nem volt hivatalos megálló, csak egyetlen helyen álltunk meg (nagyon pöpec étterem és illemhelyiségek), aztán hivatalosan Ulcinj, Bar, Budva az útvonal, de mivel Ulcinjba és Barba nem akart senki menni, a következő állomás Budva volt. A menetjegy ára 1500 dénár/fő (nagyjából 6000 Ft), este 22.40-kor indult a busz, és reggel 8-ra H. N.-ban voltunk.
Csak akkor taxiztunk, ha muszáj volt. :-)
Előzmény: szervezkedő (7891)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7891

Így leírva szép hely lehet ez a tó.

Tegnap este rákerestem a GPS-en, mondván mi lenne ha beújítanánk és nem mennénk egyből le a tengerre, hanem útközben megállnánk valahol.

Kedves "halacs"!

Ez a makedón tó annyira van útközben mintha Pestről Sopronba utaznál és közben egy estére  megnéznétek a szegedi Dómot.

Igaz senki sem mondta hogy útba esik.

De most akkor segíts már nekem, autó nélkül ti hol is jártatok?

Mert Makedódiából Herceg Noviba ha a utóval mennék akkor Albánián keresztül kell menni (a GPS szerint) de ha ti autó nélkül voltatok, akkor hogy mentetek? Ennyire tuti a buszközleedés, vagy ekkora péééééztárcátok volt hogy mindenhová taxival mentetek?

 

Előzmény: halacs (7889)
Hümi Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7890
Gondolom ha két évvel ezelőtt a Jaz-on meg tudták oldani a Rolling Stones koncertet valszeg ez sem jelenthetett különösebb akadályt...
Előzmény: halacs (7884)
halacs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7889
Egy csodás, 294 m mélységű tó Albánia és Makedónia között, és a faunájának egyedisége miatt felkerült a UNESCO természeti világörökségi listájára is. Egy kedves újsütetű ír ismerősünk Albániában azt mondta: "Ohrid is a must", de nekem most így utólag kicsit az az érzésem, ő még nemigen járt Herceg Noviban és a Shkodra-tónál. :-)
No, de valóban gyönyörű a tó, Ohrid városa pedig igazi csalogató turistacentrum. Gyönyörű kis óváros, szép tiszta utcák, remek és olcsó szálláshelyek és éttermek, szóval minden van, mi szem-szájnak ingere, de nekem már egy kicsit sok a jóból. :-)
Az igazi valszeg az lett volna, ha körbe tudjuk járni a tavat, és megállunk ott, ahol bámészkodni akarunk, de mi nem autóval utazunk, szóval behatároltak a lehetőségeink.

Kihagyhatatlan adalékok: Sveti Naumnál léptük át a határt, gyalog, és kb. egy kilométert sétáltunk el anélkül, hogy egy motoron kívül más járművel vagy emberrel találkoztunk volna - láttunk viszont gyönyörű madarakat, görög teknőst, háborítatlan, gyönyörű természetet. Aztán egy koszovói albán (bár nem stoppoltunk, és az út másik oldalán caplattunk) fékezett le mellettünk, és bevitt bennünket Ohridba, ingyen. :-)
A szállásunk az óvárosban volt, 8 euróért fejenként, puritán kis szoba, közös vécé- és fürdőszoba-használattal, a tótól úgy 50-100 méterre. Rengeteg hajó és csónak várja a turistákat, elvisznek rövid utakra is, pl. a Szent Jován-kaneóhoz (templomszerűség) fényképezni, és persze hosszabb kirándulásokat is lehet tenni.
Az üzletekben akkora a választék, hogy tátva marad az ember szája, csak a fehér sajtokból egy teljes hűtőpultnyiból lehet válogatni, elképesztő a választék, minden kapható, ráadásul a magyar árakhoz képest olcsón.
Figyelem! Makedóniában este 7 után nem lehet alkoholtartalmú italt venni a boltokban. :-)
A buszmegálló legalább 2-3 km-re van, egy talpalatnyi kis irodából, egy kávézóból és egy hatalmas placcból áll, a vécé le van zárva, viszont a közvetlen környéken rengeteg kis apró talponállószerűség éjfélig van nyitva, és ha az ember nem riad meg a felhalmozott vödröktől, tisztítószerektől és egyéb hasonló eszközöktől kissé eltorlaszolt aprócska helyiségbe lépve, akkor minden probléma megoldható. :-)

Ohridban az alapvető élményünknek a hideg bizonyult. Sokkal hidegebb volt a 700 méter magasan fekvő városban, mint bárhol előtte vagy utána, szóval meleg ruhát mindenki vigyen magával.

Előzmény: H_G (7885)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7888
Ha van, akkor is befér ide. :)
Hiszen mi is szeretjük tudni, hova lehet kirándulgatni a környéken...
Előzmény: H_G (7885)
lunaelsol Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7887
Szép jó estét!
Nahát én nem abból a sértődős fajtából vagyok.
Jelentem 1 órán belül indulunk. Sajnos munka és egyéb tökéletlenségekből eredően lehet, hogy a jövő hét közepén haza is jövünk.
Ez mondjuk nem esett jól, de nem voltam több, mint két éve, így most megyek, és ez a lényeg. Kösz a válaszokat, majd hazajövök és jelentek én is!
Előzmény: szervezkedő (7875)
H_G Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7885
Ha majd ráérsz, arról az Ohridi-tóról is írhatnál bővebben, szerintem nem bánnák az itteniek, Makedónia-topik talán nincs is.
Előzmény: halacs (7883)
halacs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7884
Igen, ott volt a koncert, és én is valami ilyesmire gondoltam, de Budva méretéhez képest (bár fantasztikusan sok az új építkezés) szerintem egy ilyen rendezvény óriási falat, de úgy tűnik, egyre profibbak lesznek ezen a téren is.
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (7881)
halacs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7883
Jóvanna, 25 órai utazás után még nem vagyok annyira bőbeszédű, mint szoktam. :-)
Némi albániai és ohridi-tavi (Makedónia) kalandozás után érkeztünk Herceg Noviba, a szívünk csücskébe. :-) Tavaly már voltunk a mostani szállásunkon két napot, közvetlenül a tengerparti sétányra nyíló szép kis apartmanba, és óriási szerencsével meg is kaptuk ugyanezt (25 euró/napért). Biztosan lett volna olcsóbb is, de őszintén szólva a kalandozásaink után vágytunk már egy kis igazi rendezettségre, és éppen erre a helyre akartunk menni, és szerencsénk volt...

Csak négy éjszakát voltunk ott, és mivel egész éjszakás buszozás után érkeztünk oda (Ohridtól közvetlen járat Albánián át Herceg Noviba, eszméletlenül kényelmes busszal :-))), az első nap csak sétálgattunk és gyönyörködtünk. Aztán felmentünk a Spanyol-erődbe, óriási sétákat tettünk, és egy napra "elugrottunk" a Skhodra-tóhoz. No, az biztos, hogy oda legközelebb hosszabb időre megyünk, mert az valami csodás. Millió fecske repkedett a víz felett (hajókáztunk is persze, és a vezetőnkön kívül csak mi voltunk a hajón), a kormoránok, búbos vöcskök és kitudja miféle madarak paradicsomában, hát egészen lenyűgözött bennünket. :-) Persze nem készültünk fel rendesen a tömegközledésről, és nem érdeklődtünk turistairodáknál, ezért Petrovacból taxival mentünk és jöttünk, és ez egy vagyonba került, de megérte, ezt tényleg látni kell, és ha majd lesz egyszer autónk, biztosan végigjárjuk a tavat. Egyébként tök jó volt, lerobbant a hajónk motorja, és míg a párommal ketten szerelgették, a madarak sokkal közelebb jöttek hozzánk. :-)

Az idő nagyon kellemes volt (még az egész napos eső idején is), de a víz már elég hideg, az ottani lapok szerint úgy 20-21 fok, és nem kis elszánás kellett hozzá, de fantasztikus volt. Kicsit megfáztunk ugyan, de az inkább annak köszönhető, hogy a Podgorica-Belgrád vonaton nem volt fűtés, és bizony Kolasintől végig szakadt az eső, csak Magyarországon állt el addigra.

Majd lesznek képek is, csak türelem. :-)
Előzmény: szervezkedő (7882)
szervezkedő Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7882

Na álljunk meg egy pillanatra!

 

Ezt csak ilyen hevenyészett módon dobod ide nekünk:

Tegnap reggel indultunk haz????!!!!!!

 

Mi van lent az új hazámban????

Milyen az idő?

Ki mit látott???

 

Esett az eső?

Jó a tenger?

 

 

Előzmény: halacs (7880)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7881
Úgy tudom, Budva JAZ-on volt a koncert. Amikor mi eljöttünk onnan augusztus elején, már ácsolták a színpadot és egyebeket. JAZ-on az egyéb szállások mellett van egy nagy (kissé egyszerű és poros) kemping is. Valszeg ott szálltak meg a koncertre érkezők. Amolyan Sziget-módon - gondolom én.
Előzmény: halacs (7880)
halacs Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7880
De, tegnap volt. De már pár nappal korábban is érdeklődött a házinénink, hogy mi is a koncertre jöttünk-e le, szóval nagy volt a készülődés.
Mi tegnap reggel indultunk vissza, és azt láttuk, Podgoricában sok hátizsákos fiatal szállt le a vonatról, ők úgy ránézésre valszeg oda készültek. 60 000 emberrel számoltak előzetesen. Mondjuk azt elképzelni sem tudom, hogyan és hol szálltak meg a koncertre érkezők.
Előzmény: szervezkedő (7876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!