Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1606
Hopp, és az átlagméret inkább 2 mega körül van!! :(
Előzmény: vau1111 (1605)
vau1111 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1605
Köszi, feltöltöttem. Igazából nem a hely volt a bajom (bár nem tudom, hova raktam volna fel), hanem a relatív nagy file-méret.

Lehet röhögni, mindenesetre az egómnak jólesik, hogy nem csak én látom a manővereimet, még ha nem is nagy durranás az egész. Feltöltöttem a rontottakból is, hátha kapok infót, hogy mit csinálok rosszul.

Egy kis javítás: a felvételek nem a Balatonon, hanem Gárdonyban készültek.

Előzmény: Gilicze (1603)
vpe Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1604
bocs de ird le léci pontosabban
hogy tölcsek fel
Gilicze Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1603
Ha csak az a baj, hogy nincs elég helyed, feltöltheted az én gépemre is, pillanatnyilag van hely. ftp-vel windsurf névvel és index jelszóval lépj be a gilicze,rajk,bke,hu -ra, aztán másolhatod is a cuccost. S?t rögtön meg is nézhetitek a http://gilicze.rajk.bke.hu/~windsurf/ címen. Na én is kipróbálom a html tag-eket: http://gilicze.rajk.bke.hu/~windsurf/

Van a neten valahol valami err?l a csákó mozgásról?

Előzmény: vau1111 (1602)
vau1111 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1602
Van, még a régebbi egy alkalom után. Amit felvettünk: normál tack (na ez nem túl nehéz), heli tack, duck jibe, backwind, és sikertelen reverse monkey jibe és carving 360. Vagyis még nem túl sok. Feltenném a netre, csak mpeg-ben mindegyik 1 mega körül van, ami picit sok. Ugyanekkora felbontásban más kódolásokkal sokkal kisebbek szoktak lenni. Van valakinek erre ötlete?

Egyébként a duck tack tényleg a legnehezebbnek tartott síkvízi manőver. Elkezdtem tanulni, bár a switch stance-nál már elakadtam :(.

Előzmény: vpe (1589)
motinka Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1601
Ja amugy mult 7 szerdan nekem is sikerult eltornom a vadi uj skegemet, igaz nem a jeget szantottam vele, hanem valami barom becipelt kb a parttol 20 meterre egy 1x1 meteres beton tombot, ami kb 10 centire van most a viz alatt. Na nekem sikerult a balaton n km2 vizfeluleten ezt megcsipnem.
Aztan vasarnap kimentunk a helyi csonakazotora, igaz kicsit rovid meg poffos a part miatt, de jokat mentunk. Meg is lett az eredmenye, kaptam a vallamba egy jo kis izuleti gyulladast, amit a doki mar kezel :o) valoszinunek tartom, hogy a par ora mulva ujra vizesen felvett ruha miatt van, mert vasarnap meleg , napsuteses ido volt, meg szorfoztem mar hidegebb vizen. Ugyhogy aki cipo es kesztyu nelkul nyomul annak szamitani kell egy ilyen kellemetlen velejaroval.
Oltozzetek melegen a szorfozeshez!!!
Előzmény: motinka (1600)
motinka Creative Commons License 2002.10.01 0 0 1600
Hello Andris!
Azert majd kuldjel nekem is par jo fotot a honlapomra, rolad meg nincs egy kep sem :o))
Előzmény: Blind Rider (1599)
Blind Rider Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1599
Látom félreértettél,én a vizi, és NEM az ugrott manőverekről beszéltem, a volcan, a spock és a spinner, azaz a wymaroo ugrott manőverek, amik néha nehezebbek egy ducktack-nél.

Egyébként nem ezek a legnehezebb freestyle manőverek. Szerintem ma a világ legnehezebb move-ja a Chackoo, Ricardo Campello kreálmánya, ami tulajdonképpen egy no-handed-aerial-duckjibe-into-stall-spock...:) .: Magyarul: felugrasz, elkezded forditani a deszkát, mint egy spock / volcannál, közben a levegőben mint egy duck jibe-nál, hátranyúlsz, és áthúzod a fejed fölött a vityót, és eldobod félkörivben. Ezután egyik kézzel sem fogod a vityót, ezért no-handed, majd 0 kézzel leérkezel (!), siklasz hátra, úgy hogy a kezeiddel semmit sem fogsz, forgatod a deszkát tovább, mint egy spocknál, majd amikor a deszka teljesen kiforgott a vizen, és az eredeti irányba áll, a vityó most a szél által eddig fönntartva leirt egy teljes kört, és visszatért hozzád, nincs más dolgod, mint perditeni, hogy backwindből a jó oldalra kerülj, és kész...:)))!!!

Amúgy ezt a move-ot elkezdtük a BBS-ben gyakorolni a parton, csak a vitorlamozgást, már egész jól ment, amikor egyszer csak úgy eldobtam a rigget, hogy visszaérvén a földre, az árboc ripityára tört. És mivel előtte egy nappal publikálta a move-ot a Surf magazin, lehet, hogy én voltam az első a világon, aki árbocot tört chackoo közben. :)))))

Na byez...

vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1598
péntek este megyek haza. ne legyél telhetetlen.
amugy én azt olvastam hogy a volcan+ a spock a legnehezebb...+ spinner.meg ilyenek.
Előzmény: Blind Rider (1597)
Blind Rider Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1597
Nem menne előbb a másolás? Ha elküldenéd még a hétvége előtt, meg tudnám nézni a hétvégén, és be tudnám digiztetni, meg feltenni a netre a videókat. A pontos összeget meg küldd el plz majd...

Thnx: B.R.

Blind Rider Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1596
OK, megkaptam a számot...
Blind Rider Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1595
A Duck Tack szerintem és még sokak szerint a legnehezebb vízi manőver, azaz aminél nem ugrasz el. Magyarországon szerintem nagyon kevesen tudják, ami biztos, hogy a Magyesz, az Etre és a Zalán tudta, de a Magyesznak már nem megy, régen csinálta/legalábbis nekem azt mondta/...

Siklásból a legnehezebb persze, kis szélben siklás nélkül nekem is megy néha, de még úgy is embert próbáló feladat, nagy szélben még csak gyakorlom.

A duck jibe-hoz képest kb. 10-szer olyan nehéz, mert nagyon összetett mozgás az egész manőver, ha a pontos leírás érdekel, nézd meg a freestyle rovatot a windsurf.at.hu-n...

/Hova küldjem a pénzt?/
Üdv: BlindRider

vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1594
mi ujság a Hunter sails-al?
vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1593
ja amugy most is be vagyok rekedve+ rohatul fáj a torkom.
vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1592
hétvégén átmásolom a kazit.
előbb küld a pénzt.

kb kazi:800ft postaköltség=300ft =kb:1100 ft

majd pontosítok.


vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1591
HI

bocs, nem kell rögtön leugatni.ha a volcant nem is, de a duck tack ot megpróbálom benyomni ha már azt montad hogy olyan nehéz. én nem látom hogy nehezebb lenne a volcannál. mi a duck tack ban olyan nehéz? szerintem a volcan nehezebb. Mind1 relatív hogy mi kinek nehéz.
igaz hogy hideg volt mint állat. nyáron jobb lesz

Előzmény: Blind Rider (1590)
Blind Rider Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1590
Háj Vépée!

Köszi a pontosítást, tényleg jobban tudod mint én?!? Ne haragudj,de ha olvastad volna régebben a topikot, biztos felfigyeltél volna arra, hogy amikor elújságoltam a volcan-nal kapcsolatos élményeim, azt is elmondtam, hogy eddig csak párszor sikerült "tisztán" beállnom, hátrasiklással, és vissza továbbmenve. Nyár végére ezen arány majdnem fele-felére változott, magyarán ha 10-ből 5 volcan sikerült, akkor abból kb. 2 tökéletes, 3 pedig olyan, hogy hátraesek, belemerülök a vízbe, de papucsokban maradva rögtön wasserstartolok visszafelé, és lábcsere, kész, a vitorla közben kinn maradt a víz fölött...Ha nézegeted az interneten a videókat, bizony bőven akad ilyen is, úgyhogy ha megbocsátasz én nem nevezném ezt esésnek. Sikerült a volcan, csak a wasserstartos változat, papucsokban maradva, ami nem zárja ki azt, hogy esésnek tűnt. Szerinted az aerial jibe minek tűnik? Felugrik az ember, megfordul a deszka, bumm, bele a vízbe, majd elindul visszafelé. Ez is sikeres, csak esésnek tűnik. Persze tökéletesebben is végre lehetne hajtani, de bocs, még nem vagyok Josh Stone. Tudod, hideg volt, meg minden.

Ami a pénzt illeti, természetesen ki fogom fizetni, ha már így szóba hoztad, nem állt szándékomban megrövidíteni téged. Ennek bizony sok módja van, és csak egyszer kell kifizetnem, úgyhogy szerintem nem túl bonyolult az ügy. Mondjuk megadod a bankszámlaszámod és átutalom. Vagy feladom neked csekken. Küldd el a végösszeget és megy a pénz. Csak majd még azt írd meg, hogy mikorra lesz kész a kazi, és mikor küldöd el... A cím: 8800 Nagykanizsa, Hunyadi u. 29, Név: Horányi-Névy András!

Amúgy meg köszi a videózást, remélem lesz még alkalmunk találkoznunk a vízen, és bemutathatod, hogy is kell csinálni a volcan-t...:)
Ja, lesz ez még így se...

Üdv neked is: The.Blind.Rider from BBS freestyle team, Balaton, Bélatelep Beach. /Ja őket is kérdezheted a volcan-ról/

Előzmény: vpe (1587)
vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1589
vau111

van már rólad video?

vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1588
szerintem személyesen kéne talizni.
különben állandóan postaktsg-eket..stb kéne fizetgetni. átutalni stb.

máig se értem hogy vagyok én ilyen rendes.:-)

vpe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1587
HI BlájndRider

bocsi de az a volcan nem nagyon tünt volcannak.inkább esésnek.mindegy lesz ez még igy se.:)
amugy a kazi+postakölcséget mikor akarod fizzetni?

üdv.

FastCatch Creative Commons License 2002.09.30 0 0 1586
A székről csak annyit, hogy az egy Tornado 39-essel volt (van e ki itt e nevet még ismeri ;-); nos, azoknak mondom: nem 36-os, 39-es!), és nyilvánvalóan hülyeségből csinálta. Speciel ugyanőt láttam a 39-esen élén szörfözni, kb. 15 évvel ezelőtt...

A bumon körbefordulni ma már azért nehézkes kicsit, mert egyrészt a maximális távolság a két cső között valamivel kisebb, mint volt, másrészt (és főleg) a mai vitorlák (különösen a nem-"race", nem-camberes vitorlák) sokkal laposabbak és ezért nincs elég hely. (Freestyle guruk: itt egy olyan "freestyle" manőver, ami camberes vitorlával esélyesebb! :-))

FastCatch

U.i.: Mindenki előtt meghajlok, aki ilyen időben vízbe ment! (A normális emberek nagyon unalmasak...) Szerintem azért tört annyi cucc, mert nincsenek arra méretezve, hogy 0 fok környékén működjenek! :-) (A szkeg is nyilván letörik, ha az ugrás végén beleakad a jégbe! :-))))))

Előzmény: Gilicze (1580)
vau1111 Creative Commons License 2002.09.29 0 0 1585
Mégiscsak mennek a videó linkek, egy másik gépről...
Előzmény: vau1111 (1584)
vau1111 Creative Commons License 2002.09.29 0 0 1584
Üdv,

Először is bocs, ha valaki esetleg azért ment le szombaton Gárdonyba, mert írtam, hogy van szél. A tófelügyelőség mérője rossz lehet, mivel a bemondott 25-35 km/h-s szél helyett 1-2 bft fogadott...

Így hát lementünk Fűzfőre. Igaz, Aligának indult, de ott nem fújt, viszont Fűzfőn igen. Úgy 1/2 1 körül mentünk be, a szél már csökkent, és pöffös volt. Azért lehetett menni. Furcsa, de nekem a víz is és a levegő is melegebbnek tűnt, mint csütörtökön.

Szerintem a hideg teszi, de a manőverezési szintem most kritikán aluli. A kihagyásm a Garda után meg ugye nem túl sok, így erre nem foghatom...

Megnéztem Motinka honlapján Blind Rider freestyle cikkét. NAGYON JÓ! Ez alapján, ha még lesz alkalmam, elkezdem a backwind jibe-ot. Viszont a cikkhez linkelt videók? nem jöttek be. Mi lehetett a baj?

Blind Rider Creative Commons License 2002.09.28 0 0 1583
Üdv minden törő-zúzónak!!!

Nos én is csatlakozom hozzátok, bár nekem nem ilyen súlyos a problem.

Kezdjük ott, hogy ma leugrottam szörfölni Balcsira, Vpe-vel, aki lekamerázott 1-2 move-ot. Nos a víz %!\=("%- hideg volt, pár perc után semmit nem éreztem a lábaim & kezeimből, főleg mert nem vettem cipőt, hogy jobban érezzem a deszkát, mondván, hogy még úgysincs tél ("This was the wrong choice")...:)
Azért úgy-ahogy jöttek a trükkök. Ugrottam 3 loopot, mind le lett kamerázva, sajnos továbbmenni nem tudtam a gémberedés és a fársadtság miatt, de mindegyiket full kiforogtam, és wasserstartoltam utána.

Ezen kívül még ugráltam egész jókat: egykezes ugrás, egylábas ugrás (most ugrottam először, jó méter magas volt, és tovább mentem belőle - lsd videó hamarosan...) Valamint egy hirtelen ötlettől vezérelve egy 0 kezes ugrás is nyomtam, azaz felugrás trapéz beakasztva, mindkét kéz hát mögé, és csak a trapéz tart, vízre vissza. Nos nem lett túl magas (kb 0.5 méter), de szépen továbbmentem belőle.

Próbáltam én is willyskippert, nos a fáradtság vagy a hideg, vagy a hosszú eltelt idő miatt a legutóbbi szörfözés óta, nem tudom miért, de nem sikerült :))), nos szépen átfordult a deszka, én meg mellette értem földet/vizet... De azért látványos volt.

Ugrottam még egy volcant is, valamint pár body-draget is csináltam.

Nos várom a további élményeket, amúgy a törés annyi volt, hogy kamerás-szörfös megbeszélés közben a deszkám egy hullám jóvoltából lekoccolta a stéget, melyről a kamerázás folyt. Nem tört be, csak megrepedt, de sebaj. Mér úgyis aktuális volt egy Kucséber Feri-vizit.

Aloha 2 all windsurfers: The.Blind.Rider

/Hamarosan jönnek a képek & a videók/

schleudersturz Creative Commons License 2002.09.28 0 0 1582
Úgy látszik, az idény vége felé nő a törő-zúzók száma. Ma én is "heavy duty" voltam. Kiváltó ok: próbáljunk willy skippert gyakorolni 7.1-es vitorlával úgy, hogy a testsúly a deszka fölött maradjon. Hát nekem úgy ott maradt, hogy a térdemmel eltörtem a gyököt és a (fém!) árbochosszabbítót is. Viszont a 10 éves epoxi árbocnak kutya baja se lett...
Ezt vigasztalásul szántam szegény sorstársaimnak. Jó dolog ez a freestyle, csak kicsit drága :-)
vau1111 Creative Commons License 2002.09.28 0 0 1581
Nem, a szkeg mélyvízben tört. Szerintem már szétugráltam kb. 6 év alatt.

Érdekes, az új szkegre az van ráírva, hogy freeride. Pedig egy kicsit hosszabb, keskenyebb és kevésbé hátradőlő, mint a régi, amire az volt még ráírva, hogy race. A profilt nem tudom összehasonlítani pontosan, de hasonlók. Ennyit arról, hogy mi is a freeride és a régi race közötti különbség...

Egyébként most fúj a szél állítólag a Velencei tónál és a Balatonon.

Elmentem szörfözni :)

Előzmény: Gilicze (1580)
Gilicze Creative Commons License 2002.09.27 0 0 1580
Csatlakozom vau111-hez, az elmúlt két nap sok szivással járt. Bár néha volt egy-egy er?sebb 5 perc.
vau111, a szkegtörésed kapcsolódik a vizszinthez?
Én azért most szivesen venném, ha a szkegem tört volna el.

Valaki lentebb beszélt róla mi a teend?, ha eltörik az árboc, hát most én is irok egy trivialitást, mire figyeljetek ilyenkor: Arra, hogy mi s?llyed el a felszerelésb?l és mi nem. Én is ma, mikor szedtem szét a vitorlát mindent ellen?riztem, hogy vajon fennmarad-e a vizen. Bumm fennmarad, árboc törött része nem kell de felraktam a deszkára, árboc jó része fennmarad, vitorla - hol is van????? Még látam elmerülni. Utána is kaptam, meg úsztam, hiába.
Na igen ha a hülyeség fájna.., bár anélkül is orditottam, úgyse hallotta senki. Tudjátok a Balaton nem túl mély, nem s?llyedhetett mélyre a vitorlám, de szörfruhában nem lehet elmerülni, meg sodor a szél.

Szóval egy árboctöréssel kezdtem, de a végére csak egy bummom maradt (meg egy fél árbocom).

Szóval figyeljetek oda, mit hogy csináltok, én például valószin?leg ma szörföztem idén utoljára.

FastCatch: Azért a szék túlzás. Viszont özönviz el?tti videón én láttam olyat, hogy a szörfös megfordult a bumm és a vitorla között, Ilyet szoktak még csinálni?

vau1111 Creative Commons License 2002.09.27 0 0 1579
Mostanában rámjár a rúd. Tegnap szkeget törtem :(

Szerencsére legalább a szél vége felé, csak fél óra maradt így ki. Hozzáteszem, bénának éreztem magam nagyon. Szinte minden az átlagos szintem alatt sikerült.

És utálok cipőben szörfözni. Mindig beragadt a lábam, alig tudtam kihúzni. Ez meg ugye kritikus manőverezgetéskor. Egyébként a szél elég kicsi volt, vagyis délelőtt 6.8 lehúzva, du. 6.8 kisszelesre állítva. Valaki előttem ugrott egy speedloop-ot, max. 4-es szélben!

FastCatch Creative Commons License 2002.09.27 0 0 1578
Van. Én megfelelő (kb. 3-as) szélben még a 89l-es deszkámon is meg tudom csinálni. (Jó, nekem az átlaghoz képest van kb. 15 kiló fórom. ;-)) Különben régebben szörföztünk ülve is (a vitorla alsó élét és az árbócot kell fogni, és törökülésben könnyebb, különben belelóg a lábad a vízbe a lé oldalon). van egy ismerősöm, akit széken ülve(!) is láttam szörfözni, de az még az özönvíz előtt volt. Ezenkívül biztos lehet fejenállva is, de én úgy nem tudok! :-)))))))

FastCatch

Előzmény: Gilicze (1577)
Gilicze Creative Commons License 2002.09.26 0 0 1577
Háromra már legyengült annyira a szél, hogy szenvedni kellett a siklásért, sokat. Kite-ra jó volt. Volt valaki délel?tt Balatonon?

Én elaludtam, és megint csak láttam, hogy Velencén meg Sóstón fúj a szél, de Zamárdira nem jutott.

Azért persze próbálkoztam mindenfélével. Pl nem tudjátok van-e olyan trükk, hogy térdelve szörfözés?

Nekem egy térdel sikerült, mintha szerelmvallós pózban sikerült mennem.

Pont kényelmes volt, az els? lábam egész a gyökérnél, térdem az els?, lábfejem a hátsó papucsnál. Mintha három lábon álltam volna.

Azért jobb lett volna siklani...

BlindRider: Irigylünk a szép képekért!

Előzmény: vpe (1566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!