Keresés

Részletes keresés

kisrobert Creative Commons License 2007.07.10 0 0 478
Nem szökik egyik sem.
Előzmény: Axióma (477)
Axióma Creative Commons License 2007.07.10 0 0 477
Itt a forumon olvastam, hogy attol fugg.
1. osszerakjak, szelep, belenyomatjak a gazt: ez elszokhet idovel (tobb-kevesebb, precizsegtol fuggoen)
2. argonnal toltott kamraban rakjak ossze, es mar legmentesen hozzak ki, ez nem szokik elvileg
Aztan tevedhetek!
topikolos Creative Commons License 2007.07.10 0 0 476
Eddig 3 helyen mondták...
Volt ahol 2 évet, volt ahol 5-10-et.
Lehet hogy van akit megnyugtat a tudat, hogy ha nem látja, akkor biztos ott van, de ha már megveszem szeretném, ha működne. Tényleg nem drága, de ha valóban elszökik valamikor a gáz, akkor az üveg k értéke is romlik, csak kérdés, hogy mennyit...
Ha egy ilyen lowe-s bevonat van az üvegen, argon nélkül az mennyit tud elvileg? (4-16-4)
Előzmény: kisrobert (471)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.10 0 0 475
A hőkamera sok esetben hibás értéket mér (például sok fémnél). A mérést egyedileg kell korrigálni, így még pontos értéket is össze lehet vele hozni. Ilyen eszközök nem hitelesíthetőek.
A hőkameráról
További méréstechnika
Előzmény: drsoul (466)
Boatmanka Creative Commons License 2007.07.10 0 0 474
Én eddig két helyről kértem árajánlatot, a már említett pécsi cégtől és egy úgy nevezett ALU-PLAST-tól! Erről hallott már valaki?

Előzmény: Boatmanka (473)
Boatmanka Creative Commons License 2007.07.10 0 0 473
De magával a profillal, a vasalattal meg vagy elégedve? És egyébként Te hány kamrást vettél?

Előzmény: Törölt nick (464)
drsoul Creative Commons License 2007.07.10 0 0 472
bár én annyira n em értek hozzá, de én is hallottam ilyet, hogy előfordulhat.
Előzmény: topikolos (470)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.10 0 0 471
Légy nyugodt, nem fog elszökni a gáz (tényleg nem).
Ha ezt elhiszed, akkor legalább nyugodtan tekintesz a drága pénzen megvett ablakaidra (amúgy sem különösebben drága az argon). Sokkal jobb így, különben mindig, amikor ránézel az ablakra, azt gondolnád, hogy csak pénzkidobás volt az a gáztöltés.
Ha meg mégis elszökne, azt úgysem sem látod.
Előzmény: topikolos (470)
topikolos Creative Commons License 2007.07.10 0 0 470
Ahha, akkor a másik helyen jól mondták, hogy ez csak marketingduma...
És a gáz elszökésével kapcsolatban tudsz valamit mondani?
Előzmény: kisrobert (469)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.10 0 0 469
1.0: dupla Lowe-s bevonat az egyik üvegen + argon - nem minden hőszigetelt üveg gyártónak van ilyen üvege.
1.0: mindkét üveg LowE-s + argon - ez a drágább
Argon nélkül nem lehet 1,0-1,1-es üveget gyártani.
Előzmény: topikolos (468)
topikolos Creative Commons License 2007.07.09 0 0 468
Ja ugyanitt ajánlottak "jobbat" természetesen, ami két bevonattal gáz nélkül 1.0-s...?
Előzmény: topikolos (467)
topikolos Creative Commons License 2007.07.09 0 0 467
Sziasztok!

Ablakcsere előtt vagyunk, járom a kereskedőket...
Egyik helyen beültették a fülembe a bolhát, hogy az argongázzal töltött üvegekből idővel távozik a gáz, és akkor a k értéke romlani fog. Mennyi az igazság ebben?
drsoul Creative Commons License 2007.07.09 0 0 466

Folytathatjuk ezt a végtelenségig... :-)

Nem mindig a beperelt a vétkes

Én ezt jól tudom. De ez egy olyan dolog, hogy "nem szabad megítélni egy embert csak a látszatból..." de véleményem szerint az esetek többségében mégis ez van.

Ez egy ösztön, nincs ezzel mit tenni.

A pereskedés nem teljesen ugyan az, de szubjektív véleményem: ÉN, ha megtudom, hogy egy céget vásárló/k bepereltek, vele nem üzletelnék. Kész, ez vagyok én.

Hozzátenném, általában többször van az, hogy egy cég/szolgáltató veri át a közönséget, és nem fordítva...

 

A másik: miért nem lehet hitelesíteni egy hőkamerát? Én nem értek hozzá, de nem zárnám ki ezt a lehetőséget, pontosan a működési elve alapján, mely szerintem eléggé pontos... Te értesz hozzá?

Előzmény: kisrobert (465)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.09 0 0 465
"valaki pereskedik egy cég ellen, én azzal nem üzletelnék."
Nem mindig a beperelt a vétkes. Tudok több olyan építéssel foglalkozó céget, akik teljesen korrektek, jól dolgoznak, ennek ellenére néha bíróságra kell menniük, mivel a vevők úgy vélték (a hozzáértés teljes hiányában), hogy nem azt kapták amit rendeltek (pedig tényleg azt kapták).
Sajnos a vevők között is megvan még az a feljelentgetős fajta, aki szeret bíróságra járni (ritka, de azért előfordul). Ezért nem olyan egyszerű, hogy ha ezt beperelték, akkor ettől nem veszek.

"Íme egy hőkép:"
A bíróságon pedig megkérdezik, hogy hol van a mérőeszköz hitelesítési bizonyítványa... ...márpedig a hőkamerát -működési elve miatt- nem lehet hitelesíteni. Tehát a bizonyítás nem egyszerű mutatvány. Ettől függetlenül a hőkamerás körbenézés hasznos lehet. Számtalan kisebb-nagyobb hibát lehet így találni.
Előzmény: drsoul (462)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 464

Ez csak rajtad múlik.Annyit azért hozzátennék,mikor az ablakok megjöttek, igyekeztek a határidőt betartani,nem csináltak nagy kupit. A beszerelésnél is inkább alá falaztak az ablaknak mondván 4 centi felett nem ideális a purhab(nagyot tud feszíteni).Mikor kiderült a gikszer,egyből elismerték.Szerintem te is kérj tőlük minőségtanusítványt(bár az ügyintéző hölgy szerint ilyent még soha nem kértek.Én meg mondtam,"akkor én leszek az első").Ez talán valamennyire garancia.

Előzmény: Boatmanka (463)
Boatmanka Creative Commons License 2007.07.09 0 0 463
Sziasztok!

 

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topickot és főleg annak, hogy a MD-cske pont azoktól rendelt ablakot, akiktől én is kértem árajánlatot!

Kicsit elszomorodtam, amit leírtál MD-cske, de azért megkérdezném tőled, hogy mit ajánlasz nekem, merjek tőlük rendelni, vagy inkább keressek mást?   

 

Előzmény: Törölt nick (452)
drsoul Creative Commons License 2007.07.08 0 0 462

Itt a különbség közted meg közöttem: ha tudomásomra jutna, hogy valaki pereskedik egy cég ellen, én azzal nem üzletelnék.

Egyébként, mint írtam, van ennél olcsóbb, és egyszerűbb megoldás: a neten, megfelelő fórumokba elég beírni a tapasztaltakat, elég jó kis ellenreklám.

 

Én nem tudok olyan céget/intézményt, aki beépített ablakról hivatalos véleményt adna ki

Nem is kell felététlen. Íme egy hőkép:

http://thermograf.hu/images/13.jpg

 

Sok cég csinál ilyet. A színekkel elég jól, pontosan meg lehet határozni a hőmérsékletet.

Na most én nem vagyok egy zseni, de ha tudom, kint hány fok van, bent hány fok van, és látom, hogy kívülről hány fokos az ablakom, főleg egy szakember szerintem elég jól ki tudja számolni...

 

Minden mással egyetértek.

Előzmény: kisrobert (461)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.06 0 0 461
>Vagy több is: nem is maga a per a cél, hanem annyi, hogy más már nem fog tőle vásárolni, vagy legalábbis kevesebben.
Miből gondolod? Az emberek döntő többsége nem fog tudni róla, aki pedig tud róla, annak el fogja mondani, hogy van egy kötözködő, hozzá nem értő vevője, aki unalmában mindenkit feljelentget - no meg ad még 2% engedményt. Akár igaz, akár nem, az ő véleménye lesz az utolsó, amit a vevő hall.

"ha van rá keretem, megcsinálnám a vizsgálatot"
Én nem tudok olyan céget/intézményt, aki beépített ablakról hivatalos véleményt adna ki (pl. arról, hogy vajon 1,1-es vagy 1,4-es az üveg). Beépítés előtt az ÉMI be tudja vizsgálni, de nem olcsó mulatság.

"felőlem lehet Kommerling is"
Nem (csak) a műanyag profil típusától lesz jó vagy rossz az ablak. Sokkal fontosabb a szakszerű gyártás, a megfelelő vasalat, és különösen fontos a szakszerű beszerelés. Láttam már egészen igénytelen ablakot Schüco profilból (a Metroban), pedig ők sem ma kezdték a profil gyártását.
A profilgyártók nem gyártanak ablakot.
Ablakot a profilokból a kisebb-nagyobb ablakgyártó cégek gyártanak, akik több profilból is gyárthatnak és aktuális üzleti érdekek szerint áttérhetnek másik profilra.
Előzmény: drsoul (460)
drsoul Creative Commons License 2007.07.06 0 0 460

Előző hsz alapján is úgy látom, enyhén negatív vagy... :-)

Sőt, akár a praktikeres szuperoccsó ablakot is veheted, (mint a 300Ft-os teszkósvirslit mert ugyanúgy nem tudod, hogy mi van benne, mint az 1500Ft-osban).
Azt hiszem, kicsit félreértettél...

 

A magyar bíróságnál akár tíz évig is elpereskedhetsz...

Vagy több is: nem is maga a per a cél, hanem annyi, hogy más már nem fog tőle vásárolni, vagy legalábbis kevesebben.

 

A fogyasztóvédelemről meg annyit, hogy nekem már adtak másban jó tippeket, mindig segítőkészek voltak, sose éreztem azt, amit te írsz.

 

Amúgy örülök, hogy ennyi mindenben egyetértünk :-)

 

U.I: nem gagyi ablakokra gondoltam, felőlem lehet Kommerling is, ha van rá keretem, megcsinálnám a vizsgálatot, valóban olyan ablak, amit írnak...

Előzmény: kisrobert (459)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.05 0 0 459
Sőt, akár a praktikeres szuperoccsó ablakot is veheted, (mint a 300Ft-os teszkósvirslit mert ugyanúgy nem tudod, hogy mi van benne, mint az 1500Ft-osban).
Olyan környékbeli gyártó céget kell keresni, aki már régóta gyárt. Az nem olyan, mint a "béreltemegytermet" kereskedő, aki szuperolcsón (pár százalékkal olcsóbban) ajánlja egy ismeretlen gyártó termékeit - és amikor sűrűsödnek a problémát, akkor bezárja a boltot és egy másik városban más néven nyit egyet.
A magyar bíróságnál akár tíz évig is elpereskedhetsz...
A fogyasztóvédelem pedig (főleg amióta az úniós követelmények megfelel) már teljesen használhatatlan. A fogyasztóvédelemnél "dolgozók" célja, hogy minél kevesebbet kelljen dolgozni, és azt is minél kevesebb problémával.
Előzmény: drsoul (458)
drsoul Creative Commons License 2007.07.05 0 0 458

Ezert gondolom jobb olyan ablakot venni, ami nem argonos, hanem levegos, mert az tuti, hogy ott van :-)

Viccet felreteve lehet, hogy jobban jar az ember.

Valoban nagyon lutrinak tunik a dolog, es gondolom ezert kell kerni (nem art) minosegi tanusitvanyt.

Gondolom ezzel a gyarto kijelenti, hogy az ablak xy parameternek felel meg.

Aztan sajnos penzbe kerul, de feltetelezem, hogy egy thermometrias (vagy hogyhivjak) viszgalattal ki lehet mutatni, milyen az ablak szigetelese, pontos ertekekkel alatamasztva.

Ha aztan az nem felel meg a minosegi tanusitvanynak, akkor lehet verni az asztalt, johet a feljelentes stb. Feltetelezem, annak mar nem nagyon orulhet a ceg.

 

Egyebken jo otlet lehetne felhivni a Fogyastovedelmet, ott biztos megmondjak, hogyan erdemes cselekedni.

Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 457

Hát igen,én azóta vagyok gyanakvó(lehet hogy rossz szokás) vásárláskor,mikor a gyógyszertárban szépen elszámolták a számlán a barna üvegtégelyt(import,még ez is oda volt hozzá írva)és megkaptam a kenőcsöt szép fehér műanyag dobozba.Mindezt 65ft-ért.

Ha teljesen rosszmájú lennék,akkor azt is el tudom képzelni,hogy tesznek az üvegre egy argongázos ablakokhoz gyártott matricát és minden marad ugyanúgy.

Előzmény: ozntia (455)
Emi2 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 456

Szia!

Oda kellene eljutni ennek az országnak, hogy ez fel se merüljön mint lehetőség.

 

Előzmény: ozntia (455)
ozntia Creative Commons License 2007.07.04 0 0 455

Számomra az elég aggasztó, hogy nem lehet megkülönböztetni egy ablakról, hogy milyen K értéket képvisel.

 

Tehát ha én beépíttetek egy 1.1-es ablakot és helyette 1.4-eset kapok, akkor erre én életem végéig nem jövök rá?

 

Akkor mi tartja vissza a beépítő céget, hogy ne a gyengébbiket tegye be?

Előzmény: Törölt nick (454)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 454

Hogy szimplán hibáztak,ez is lehet,de azért engedtessék meg nekem hogy mégis kételkedjem:-)

Mindenesetre minőség tanusítványt azért kérek tőlük.

Előzmény: kisrobert (453)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.03 0 0 453
> feltűnt, hogy semmi különbség nincs az 1,4 és az 1,1-es között.

És tényleg nincs látható különbség. Az argongáz NEM látszik, nem lehet megkülönböztetni a levegővel töltöttől. Még a Lowe-s réteget sem könnyű észrevenni, némi hozzáértés szükségeltetik.
Beépítés után pedig időnként nem működnek ezek a fránya ablakok (túl precízek a mai vasalatok, sokszor csak 1mm miatt nem akar működni. Némi utánállítással viszont tökéletes ablakokat kaphatsz. Ezért állíthatók az ablakokon a vasalatok.
No és időnként az üveget gyártó cégnél is hibázhatnak. Hidd el azért 1500 Forint miatt nem próbálnak becsapni - vagy legalább nem hagynák rajt a címkét.

> Mégis miből jöttek rá a hibájukra?

Például megkérdezte az üveget gyártó cég az ablakgyártótól, hogy mi a fenéért zaklatja őt egy végfelhasználó. Ekkor végignézték, hogy hol lehet a hiba és így kiderülhetett, hogy valaki elhibázta az üveget.
Nem kell mindig összeesküvés elméleteket gyártani, általában simán csak valaki elhibáz valamit - és a te szállítód igyekszik is rendbehozni ezt a hibát.
Egyébként az üveget gyártó cég veled nem volt kapcsolatban, és elég macerás minden érdeklődő végfelhasználóval törődni (nincsenek erre berendezkedve). Ezért küldik vissza őket első körben az ablak gyártójához.
Előzmény: Törölt nick (452)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 452

Jól leráztak...

 

Igen,de nem hagytam magam:-)

Kicsit hosszú lesz,de nem tanulság nélküli történet.

Május közepén körülnéztem a városban/PÉCS/, nyilászárók ügyében.Több hely, több árajánlat után ezt a Siófokról terjeszkedő céget választottam, gondolván: új cég, kicsit korrektebbek lesznek, az árak is megfelelőek voltak.

2 db 150x150-es műa, argongázzal töltött 1,1-es hőszigetelésű ablakot rendeltem tőlük, a szállítást 4-5 hétre igérték.

5 hét már elmúlott, amikor bementem és kicsit megdorgáltam őket, természetessen mindent megigértek, utánanéztek.

Múlt hét szombaton beszerelték, és már itt kezdődtek a problémák, nem a megrendelt jobbos és balos búkó-nyíló ablakot hoztak, hanem 2 db jobbost. Ekkor a beszerelést végző úr 2 lehetőséget ajánlott, vagy kicserélik, vagy árengedményt adnak. Rendben van csak már legyen kész!! (2 két múlva külső hőszigetelés kezdődik a házon).  A ráadás: az egyiknél már nem is működött, a búkó funkciója, amit azonnal, helyben javítottak.

Mivel már van a házon műa ablak, feltűnt, hogy semmi különbség nincs az 1,4 és az 1,1-es között. Hétfőn felhívtam az üveggyártó céget, ahol elvezettek a falmellett, mondván a szállítónak minőség tanusítványt kell adnia, mert ők nem tudják megmondani, hogy ez milyen ablak. Ezután írtam ide a fórumra. De még mindig nem hagyott a dolog. Ezért este írtam egy e-mailt a gyártónak és újból rákérdeztem az adatok alapján az üveg hőszig. tulajdonságára.

Ma 11-kor kaptam egy elnézést kérő telefont a ablak forgalmazó cégtől : - sajnos önhibájukon kivül nem az általam megrendelt  ablakot szállították le és nem azzal a hőszigetelt üveggel, amit kértem. Sűrű bocsánat kérés közepette megbeszéltük, hogy természetessen kicserélik a megfelelő ablakra. Itt jön az érdekesség én nem jeleztem nekik, hogy gyanakszom, hogy az üveg nem argongázas. Mégis miből jöttek rá a hibájukra?

Az üveggyártó cég is válaszolt, "érdekes"módon 2 perccel a telefon hívás előtt.

 

 

 

 

 

Előzmény: kisrobert (451)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.02 0 0 451
Jól leráztak... ..ők gyártották az üveget, a cimke alapján vissza tudnák keresni.

A távtartó a sarkokban hajlított vagy vágott? (esetleg 1-1 kép egy üveg 4 sarkáról úgy, hogy a távtartó belülről jól látszódjon).
Ha vágott, akkor van-e valamelyik sarokban szelep?
Előzmény: Törölt nick (450)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 450
Igen,ezen már túlvagyok.Azt mondták, hogy kérjek a szállítótól minőségtanusítványt,mert ezen adatok alapján ők sem tudják megmondani.
Előzmény: kisrobert (449)
kisrobert Creative Commons License 2007.07.02 0 0 449
Hogyne, hívd fel a cimkén lévő telefonszámot és kérdezd meg. :)
Bemondod nekik a címkén az összetételt, és ők tutira megmondják, hogy milyen üveg. Ez a legbiztosabb módszer.
Előzmény: Törölt nick (448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!