Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45398

(én csak tavasszal merek nekivágni, akkor is csak metszőollóval felvértezve)

 

Nem akarok beleszólni, de egy elhanyagoltabb útvonalra tuti biztos hogy inkább télen mennék. 

Ami saras az ilyenkor be van fagyva, ami nyáron szinte járhatatlan a dzsindzsától az télen, vegetációs időszakon kívül  sokkal jobban járható mert ugyebár nincsen gaz, levél stb. 

Továbbá ha még egyáltalán valamikor akkor ilyenkor lehet a még fellelhető jelzéseket a benőtt ösvényeken fákon vagy oszlopokon megtalálni. 

Régi kék utak felfedezésére én pl már inkább csak az év hidegebb, lombmentes felében megyek el.

 

Az Északi Zöld nekem is nagyon tetszene, de így nem sok értelme van menni. Ennek ellenére pár szakaszát csak úgy kedvtelésből valószínűleg fel fogom keresni, Ipolytarnóctól a Medves-vidéken át vezető szakaszt biztosan, meg a Milic körüli részeket is. 

 

 

Előzmény: jzp2107 (45382)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45397

Köszönöm szépen a konstruktív hozzáállást és a módosítást! Ennyi lett volna. :-)

 

K.Kata +1 

 

Ha van GPS-ünk attól még játszhatunk Winnetout.

Analógia, avagy ami egyszerű azt bonyolítsuk:

 

Nekem erről valahogyan az a kép jut eszembe mikor az Aranyeső Yuccában c. filmben Gilolamo füleli a vonatot, a doki (Bud Spencer) meg unott fejjel mutogat a másik irányba a füstölögve közeledő mozdony felé...

 

Előzmény: hadidoki (45388)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45396

Én is kedvelem, mint ahogy a Mantisokat is, ezért örültem tavaly, amikor sikerült a kettőt kombinálnom, megfűszerezve egy zengőléggyel :)

Előzmény: Törölt nick (45394)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45395

Szerintem most is sok lesz, ez a nedves időjárás kedvez neki!

Előzmény: radio100jozsi (45393)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45394

Szerintem az egyik legszebb őszi vadvirág :-))

Kösz az infót, a tavaszi virágzásról nem tudtam!

Előzmény: annyi baj legyen (45392)
radio100jozsi Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45393

Igaz nem 21-én, hanem csak 20-án szombaton pont erre fogunk menni a zöld jelzésen. Én amúgy tavaly az OKT-n Dobogókő után Sikárosi réten szintén szeptember végén láttam egy területen nagyon sok szép őszi kikericset.

Előzmény: Törölt nick (45381)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45392

Különlegessége még, hogy ilyenkor ősszel, mire virágzik, a levelei már elszáradnak.
Egyes egyedei tavasszal is virágozhatnak.
A Káli-medencében is jelenleg tömegesen nyílik

Előzmény: Törölt nick (45381)
garass Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45391

Nem annyira bonyolult ez, ha végig gondolod az előbbieket. Csak a két szakasz státuszát kell megnézni.  A Z-411 létező karbantartott, a Z-412 pedig nem karbantartott. Az ÉZ-vel egyidőben lett létrehozva a soha nem működő HÁP-hoz  vezetve. Ezért adtam két kódot ott, az egyébként logikusan egybefüggő Z+ utnak. A szlovákok akkor mindent megígértek és szinte egyetlen ponthoz sem vezettek túrautat. De ne veszítsd el érdeklődésedet, legalább megtudjuk, van-e ott valami jelzésféle manapság.

Előzmény: Güsziológus (45384)
garass Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45390

Nagyon szép gondolat, de az előkészületek előtt engedélyeztetést kellene végig verekedni. Államhatár és többségében Nemzeti Park. Ez utóbbiból három is. Mindet más-más szempontok vezérlik. Ugyanis nem csak az újrafestésből áll a dolog, hanem favágás, bokorirtás, táblák, oszlopok elhelyezése, esetleges nyomvonal változtatás, stb. Ez még a Nagy MTSz-nek is kemény falat. Lásd az OKT módosításainak engedélyeztetése sehol sincs tavasz óta. A jelzőoszlopok meg még csak szóbeszéd tárgya. Erről is írtam már a Cserehát kapcsán is.

Ezeket annak idején a 'Főnök', államtitkári szinten intézte, tudtommal akkor is éves nagyságrendben. Józsi csak akkor indult, amikor ezek megvoltak. Munkája előtt le a kalappal, de ehhez már ilyen háttér mellett is a rá jellemző fanatizmus kellett. Igaz, meg is fizették érte!

Előzmény: jzp2107 (45383)
hadidoki Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45389

Jó utat! Nem túl kegyes idén hozzánk az időjárás, de látom, azért járjátok. Sok szép élményt kívánok!

Előzmény: Pápai vándor (45358)
hadidoki Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45388

"...de a kéktúra Gömörszőlős és Zádorfalva közt továbbra is bevezet a mocsárba,..."

Már nem. Megrajzoltam a javítást (emlékezetből), hiszen jártam már ott, igaz akkor még nem használtam GPS-t. Majd pontosítja, aki arra jár. Napokon belül látható lesz.

 

Köszi a jelzést! 

Előzmény: Törölt nick (45344)
olahtamas Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45387

Igen, én a régi trackjeim alapján felrajzoltam az OSM-re is.

Lehet, hogy régi, de legalább van.

 

Majd idővel elválik, hogy melyik rendszernek lesz nagyobb a track támogatása, és az elfogadottsága.

Egyelőre én mindkét rendszerbe próbálom berajzolni, amit lehet.

Ez sajnos nem is egyszerű, mert egy GPS-t sem szívesen nézegetek az erdőben, most pedig kettőt is kellene :)

Meg az otthoni utómunka igény is elég nagy, így duplázva pláne.

 

Viszont nagyságrendekkel kevesebb, mint a mai feltehetőleg nomád viszonyok között végig menni rajta :)

Azért néhány szakaszra lehet én is visszanézek, már csak kíváncsiságból is, hogy 10 év gondozatlanság mit okoz egy útvonalon.

 

Előzmény: Güsziológus (45378)
K. Kata Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45386

Tudom, semmi közöm hozzá, de azért ha az embernek van GPS-e, akkor elég botorságnak tűnik a villanyoszlopok szerint meghatároznia a helyzetét, mikor csak fel kéne tölteni rá egy térképet. Nem az én dolgom megvédeni az OSM-n azt sem, aki elírta a kereszt nevét, az ilyen elírások az én szememet is bántják, épp ezért látom meg a bíráló hozzászólásaiban is a rengeteg elírást, melléütést, értelmetlen mondatot. Mindezt persze úgy, hogy messzemenőkig elismerem az illető tevékenységét, tenni akarását, csak ez most egy kicsit nekem sok volt :-) 

 jzp2107: Egy őzlábbal is jól lehet lakni ha elég nagy :-)

Pápai vándor Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45385

köszönöm a gyors választ

 

Előzmény: Törölt nick (45381)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.17 -1 0 45384

Megbeszéltük.

Ha megtalálom a Melczer-kereszt (az OSM-en Melczer-kerest; sorry, de ezt nem hagyhattam ki) és Kéked közötti Z4 jelű utat, akkor arról lesz nyilvános track.

 

Ha belefér, lesz trekk a Felsőkéked és a HÁP közötti Z+ jelzésű útról is.

Ez kicsit bonyolultabb, de már kész a terv, csak végre kell hajtani.

 

 

Nem írtam a háttérmunkákról, de az MTSZ hivatalos honlapján az a furcsa állapot olvasható, hogy van egy Z+ Telkibánya és Felsőkéked között (Z-411), na és van egy másik (Z-412) Felsőkéked és a HÁP között.

 

Ez utóbbi:

http://termeszetbarat.hu/turistautak/felsokeked_-_kassai_uti_fasor_-_orszaghatar_hap

 

Meglehetősen abszurd helyzet, ezt látni kell helyben!

Előzmény: jzp2107 (45382)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45383

egyébként idén tavasszal, az Ipolytarnóc-Somoskőújfalu szakaszon pont ezen gondolkoztam, hogy életet kellene bele lehelni, jelvényszerző túrává alakítani

 

de az ilyen egyesületi szervezőmunkában totál kezdő vagyok, fogalmam sincs hol kellene elkezdeni, mennyi munka, pénz, paripa kellene hozzá

 

Már ott elakadnék, hogy hogy kell "gazdájává válni" egy útnak

Vagy hogy a 2006-ban kiadott vezető könyv anyagához hogy lehet jogszerűen hozzájutni (ha mondjuk frissítené az ember a leírást)

 

Ha esetleg van tanácsod, jöhet magánban is (bár szerinted marhaság az egész.. tudom)

 

 

Mályi Józsi hihetetlen munkát végzett, öröm látni a kacskaringós betűit az útjelző táblákon

és szívszorító azt látni, ha azóta leverték, olvashatatlanná szívta a nap, a szántóföld közepére került vagy ilyesmi

Előzmény: garass (45380)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45382

most erre mit mondjak?

ha a tegnapi túrádról húztál volna trekket és felrakod az osm-re vagy elküldöd nekem, akkor holnap rajta lenne a térképen

 

Somoskőújfaluig friss track van, egyelőre odáig jutottam

jövő tavaszra tervezem a folytatást (én csak tavasszal merek nekivágni, akkor is csak metszőollóval felvértezve)

Előzmény: Güsziológus (45378)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45381

Gyakran tömegesen fordul elő (ilyen Őszi kikerics élőhely pl. a Zebegény és Törökmező között húzódó Malom-völgy is. A Képek 2009. szeptember 21-én készültek):

 

       

 

Botanikai portálok azt írják, hogy a védettsége mellett az egyik legmérgezőbb növény (mármint a hagymájának hatóanyaga)

Előzmény: Pápai vándor (45358)
garass Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45380

Sokat elmond az is, hogy ez az út nem jelvényszerző út. Mert soha senki nem volt a gazdája, így nem is lett rá kiírva a mozgalom. Nem volt, aki kiírja, mert ugye akkor az utat fenn is kell tartani. Az egyszeri jelzésfestés, oszlopozás, táblázás csaknem két nyári szezonban készült el, pedig akkor ugye szorított a pályázati határidő, és akkor még működött a határőrség és ezek a csapások még járművel is járttá voltak téve. (Kivéve, ahol nem, lásd Józsi alábbi idézetét és még más véleményeit.) Mostani állapotában mennyi ráfordítás kellene neki? Nem csak pénzről van szó. A lelkesedés és pár szorgos kéz az édeskevés. Itt hosszú távon kellene cselekedni.

Ennek ellenére becsülöm a felajánlásodat. Ha mégis lenne rá vállalkozó, aki gazdája is lenne az útnak, jelzem felé felajánlásodat.  

Előzmény: jzp2107 (45374)
Coupee Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45379

Szia! Én is kb. 2 hete adtam le a füzet. Ha a telefonban azt mondták, hogy elbírálták a tiedet, megteszed, hogy jelzed? Feleslegesen nem telefonálnék! Köszönöm előre is!

Előzmény: Pekari. (45377)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.17 -1 0 45378

A kettő nem mond ellent egymásnak.

Tamás 2006-ban járt arra, legalábbis a POI-k akkoriak.

Most 2014 van.

 

Nem tudom megnézni, mikor rajzolták, azt sem, hogy mikori a trekk, de azt hiszem nem "friss" a felmérés.

Elfogadom, hogy a "saját" jelző nem a legpontosabb.

Előzmény: jzp2107 (45375)
Pekari. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45377

Köszönöm a választ. Akkor telefonálok :)

Előzmény: Törölt nick (45364)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.17 -1 0 45376

Lehet, hogy nem volt egyértelmű az írás, bejelöltem piros karikával.

 

 

Előzmény: garass (45362)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45375

"Jártam az OSM honlapján, vélelmezem, az ottani út nem saját felmérés eredménye"

 

olahtamas bejárta az egészet, trekkjeit feltöltötte az osm-re is

hogy ez most szerinted "saját" felmérés vagy nem.. azt nem tudom

 

Előzmény: Güsziológus (45370)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45374

szerinted értelmetlen

mások szerint meg estelg nem lenne az

 

 

ha esetleg mégis kellene szorgos kéz, kettőt fel tudok ajánlani

Előzmény: garass (45371)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.17 -1 0 45373

"Azért Isten és a térkép legyen veled :-))"

 

Velem lesznek.

 

Így volt ez akkor is, amikor a Cserehát turistája "kört" teljesítettem, jó pár éve.

Csak fel kellett nézni az égre, és a fák koronáján látszottak az egykori nyiladék nyomai.

Meg is találtam pár száz méterre a jelzett utat, és eljutottam Keresztétére.

 

Onnan stoppal Miskolcig.

 

A keresztig most nem jutottam el, de azon leszek, hogy a határig legyen feltérképezve az út.

Ja és legyen aktuális trekk, ha valaki mégis úgy döntene, hogy elindul.

Előzmény: garass (45365)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45372

Valóban, anno nem tudtad kinyomozni ki volt az elkövető.

Ettől még a jelek ott vannak, az út Balassagyarmattól Somoskőújfaluig biztosan követhető!

Mindezt csak erre reflektálva írtam: "több alkalommal is leírtam, hogy az Északi Zöld nem működik"

 

Előzmény: garass (45366)
garass Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45371

Szorgos kéz az van, de nem az értelmetlen munkára.

Előzmény: Jesper Olsen (45368)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.17 -1 0 45370

"Ezek szerint nem  kellő alapossággal."

 

A tények ezt mutatják, de ettől még alaposan felkészültem.

Jó pár éve megszereztem a füzetet, azóta tervezgetem, hogy elindulok.

Alaposan elolvastam mindent, amit írtak, megnéztem a térképeket.

Van Zempléni-hegység atlaszom is, azt is "feldolgoztam".

 

A vezetéket, mely párhuzamos az útvonallal, felfedeztem, de a leágazást nem.

Pedig a térképen látható, de elkerülte a figyelmemet.

Ez tehát kimeríti a "nem kellő alaposság" fogalmát.

 

Jártam az OSM honlapján, vélelmezem, az ottani út nem saját felmérés eredménye, de ennek nincs különösebb jelentősége.

Sokkal fontosabb információforrás volt a műholdkép hátterű TUHU térkép.

 

Elkészítettem az itiner-t, sajnos nagyon hosszúak a vonalak (1.6 km a kritikus), a térképen nincsenek támpontok.

 

Fentiek alapján írtam, hogy alaposan felkészültem.

 

Most, hogy már van tapasztalatom, egészen biztosan el fogok jutni a keresztig, és készítek trekket is.

 

 

"Ezek után mit vártál egy felhagyott úttól?"

Magától az úttól nem vártam természetesen, hogy jelzések segítenek, de bíztam abban, hogy a térképek alapján követni fogom az eredendően jelzett utat.

Most nem trekkeltem, de legközelebb bekapcsolom, és remélem, sikerül dokumentálni, hogy létezik az útvonal!

 

Előzmény: garass (45361)
garass Creative Commons License 2014.09.17 0 0 45369

Mint ezti leírtam már itt párszer, ennek az útnak soha nem volt gazdája. Egy pályázati pénzt kellett elkölteni annak idején. Erre egyszeri pénz és eszköz volt. Sem akkor sem azóta egyik érintett megye sem vállalta fel annak gondozását, mert közel 400 km zömmel a felhagyott határsávban nem leányálom útkarbantartani.  Mert ide nem elég az ecset, festék, metszőolló kombináció. Fenntartásához pénz, felszerelés, szakember, idő, de legfőképp rendszeres túrázók kellenének, akik ugye tapossák az ösvényt. Mert itt az általános öt éves ciklus nem elég. A felsoroltak egyike sem áll fenn, így a lelkesedés vajmi keveset ér. Az erre való ráfordítás eleve nem rentábilis.  Fájdalom, de akkor inkább a Cserehát, mert annak van létjogosultsága.

Előzmény: jzp2107 (45363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!