Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29199

Nincs ezzel semmi gond, attól, hogy más a véleményünk sem rosszabb sem jobb emberek nem leszünk. Részemről a téma sem arról szólt, hanem a realitásokat kell figyelembe venni. Lementek az árak ez tény, nincs rajta mit dilemmázni.

A te eseted - illetve a 2-3 évvel vagy régebben vásárolt autók esetében is - más világ volt, ráncfelvarrás, SCIII megjelenés, adó, behozatal, hitelek stb tekintetében, ez van.

 

EME

Tisztisd meg valami jóféle szesszel:), vagy ablakmosóval az érzékelő előtt az üveget, sok esetben finom "zsirszerű" filmréteg van rajta, alig látható és ez bezavar. Aztán van eg yolyan opció, hogy az ablaktörlőkart az utolsó törlésnél, hagyd az első kattanásnál mikor kikapcsolod a mototrt ha nem kapcsolod nulla állásba akkro elveszití az automata módot, de a törlési sebesség változtatható a kis cseppekkel. Nem tudom felszereltség függő e de nem hiszem. Mindez tapasztalat, nem mástól hallottam.

Előzmény: lackalo (29198)
lackalo Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29198

Szeretem Weboldal segitő és nagyon hasznos hozzászólásait,de most real gerivel értek eggyet.Nekem dynamic felszereltség van,de vásárláskor az elsődleges szempont az állapot volt,lehetőleg ellenőrizhető előélettel és ha lehet háztól,nem kereskedőtől.Nekem sikerült és nem is bántam meg a kitartásomat.Bizony beletelt néhány hónapba,de megérte,két éve használom probléma nélkül(most van benne 100 010 km).Ha egyszer cserélni fogok(kb.2 év),igyekszem hasonlóan tulajdonostól vásárolni még akkor is ha ez időigényes is.MÁS:ha valaki a kartársak közül aug.12-25 között Erdélyben,egész pontosan Szeben környékén(Fogarasi havasok,Transzfogaras) jár szivesen látom egy  kajára jó kinti sörrel(ami számomra nem a Ciuc elsősorban) meglocsolva.Család leszünk kint (anya,apa,7 éves gyerkőc).

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29197

Vicc volt:) Üdv,legközelebb dumálhatnánk is ha van időnk.

Előzmény: szalaics (29194)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29196

Update, 

 valaki kitörte a hátsó lámpám a munkahelyemnél ma délelőtt. Szerintem kézzel, mármint egy gyalogos.

Jobb hátsó lámpája nincs valakinek elfekvőben? (2004-es a kocsi)

EME Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29195

20.-án pénteken nem járt valamelyikőtök a balatonfűzfői bob pályánál? Egy Scenic mellett parkoltam, nagyon tetszettek a felniei.

 

Más: nektek előfordult már olyan, hogy az automata ablaktörtő a hőségben "megbolondult"?

Nálam mindig az automata állásban van, (érzékenység a minimumon) és azt vettem észre, hogyha sokat áll az autó és nagyon felmelegszik, akkor beidítás után azonnal bekapcsolja az ablaktörlőt, mintha esőt érzékelne, pedig azt még a hírekben sem emlegetik:)

Általában töröl kettőt-hármat aztán megnyukszik, de legutóbb úgy kellett leállítani. Nektek már volt ilyen? Mitől lehet ez?

szalaics Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29194

:D Hát akkor vagy nem engem láttál, vagy viccelsz :)

1. nem hordok napszemüveget, csak szemüveget

2. nincs hosszú hajam...sőt :)

Mindenesetre így utólag is ÜDV! :)

A Héviz-es taxi matrica alapján azonosítottalak, ja meg a szín :)

Előzmény: Törölt nick (29185)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29193

Ok, te tudod.

Előzmény: real_geri (29192)
real_geri Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29192

Nem, értem, hogy van aki hirdet, van aki eladni akar, de ne keverjük a szaréhúgyé eladást az értéken eladással.

 

Mert te egy rakás olcsóbb Authentique felszereltségű autót hasonlítasz össze egy Dynamique plus autóval, jelezvén, azokhoz képest túl drága

a panelhez képest a tégla lakás is drága.

 

azt nézd meg, hogy az összes 2003-2004 1,5dci 200.000km alatti autónál ha dyn+ vagy priv, akkor ez a legeslegalacsonyabb áron hirdetett autó

 

ez alapján nem túlzóan drága, csak a gagyibbhoz képest. de szerencsére ott még nem tartok, hogy azonnal el kelljen adni, akármi is lesz utána, ezért nem árulom olcsóbban

Előzmény: Törölt nick (29184)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29191

2 e ft körül szállítják:)

Előzmény: Batman72 (29190)
Batman72 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29190

Azért budapestről egy komoly túra lenne Nyíregy..

Előzmény: Törölt nick (29189)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29189

Nincs mit:)

Azért még Nyíregyházi bontót felhívnám a helyedben.

Előzmény: Batman72 (29188)
Batman72 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29188

Semmi gond,köszönöm,hogy egyáltalán foglalkoztál a témával. :)

Előzmény: Törölt nick (29187)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29187

Értem, remélem jól megy sorod:)

Azért hivd, hogy bontott beszerzési forrást adjon, előzményeket sajna nem tudtam, bocsi.

Előzmény: Batman72 (29186)
Batman72 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29186

Az oktatásnak vége...

Igen,3 km-re lakunk a hugoméktól..  :))

 

Köszi,de nekem a Zoltán féle szerelés csak problémás volt,nem akarok senkit befolyásolni,de én biztos nem megyek hozzá többet...

Előzmény: Törölt nick (29169)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29185

De igen,láttam a kocsit,napszaemüveg a homlokodonn,és hosszú haj?,Már az enyémhez képest hosszú:)

Előzmény: szalaics (29155)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29184

Drágán, mert elakarod adni, vagy csak hirdeted, de hagyjuk, látom nem érted.

 

Don_Quijote

Motrió?, gyári, kapható a márkaszervízben, vacakabbat nem vennék.

 

tacika

Fogyasztásnövekedésednek oka kiderült?

Előzmény: real_geri (29181)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29183

Köszönöm szépen! Jól néz ki. Valamint köszönöm ThomBoy-nak is!

 

Olvastam ,hogy volt téma mostanában a fék. Nekem most érett meg az összes fékbetét és féktárcsa csere. Aki tud legyen olyan kedves ajánljon nekem gazdaságos megoldást, márkát, típust....

Előzmény: earthy (29179)
fvcc Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29182

29134-ben már volt linkelve

Előzmény: szalaics (29180)
real_geri Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29181

megnéztem, az összes enyémnél olcsóbban hirdetett SII authentiq vagy auth plus, ez a legolcsóbb dyn plus a hahu-n

még mindig drágán adom? ha nem adom annyiért, mint a fapados manual klímás verziót?

Előzmény: Törölt nick (29166)
szalaics Creative Commons License 2012.07.25 0 0 29180
earthy Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29179

Strand/autó/kártya kérdés kapcsán:

 

Szia! Engem ugyanez a probléma sújtott, ugyanis:

- autóban forgalmit nem hagyunk

- az autó ellopását segítő kártyát törölközőn, alatta nem hagyunk

- beteges, de telefon és igazolvány nélkül egy métert se megyek...

 

Szóval keresgéltem és megtaláltam a tutit:

http://www.aquapac.hu/

 

Én az elsőt vettem, olyan mint egy övtáska, és arra adják, hogy "búvárkodj" benne az elektromos, papíralapú kütyüjeiddel... (bár a második se rossz)

 

Nem olcsó, de jobb mintha a kártyát, és azzal a bocit megfújnák, akkor is ha van casco.

 

A linkelt oldalon találsz üzleteket, és a VII. ekrületibe vettem. Meg kellet rendelni, nem volt készleten!

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (29089)
szalaics Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29178

Őszintén?! már vagy talán 2 éve hogy láttam a garázsban, mindíg csak ide-oda lett téve... igazából, most azt sem tudom, merre keressem /nálunk a garázs a raktár is:)/. Ha rálelek megmondom...

Előzmény: fvcc (29176)
tacika Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29177

Sziasztok!

 

Van egy pár eladó vadonatúj első BREMBO féktárcsám. SCENIC II-re, illetve nem tudom még milyen Renaultokra.  Még tavaly vettem 280 mm átmérőjű, most került volna fel az autómra és most szembesültem a ténnyel, hogy az enyémre a 300 mm-es való. A párért szeretnék  kapni 18.000,- forintot. Ha valakit érdedkel: 30/5-633-699 vagy groszcsaba@gmail.com Köszönöm!

fvcc Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29176

A fém úgyis beragad a papírba :)   Amúgy logikája van, de oda egy kicsit drága...

(Nem loptak el véletlenül töled lovaskocsival, télvíz idején ruszki gyalu-fűrész kombót?)

 

Azt csak látod a portól, hogy fekete-sárga 5 cxm-s öKO-BOOSTER, vagy csak sárga és kicsi?

Előzmény: szalaics (29175)
szalaics Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29175

Köszi az infót, ill. képeket...

Mint jeleztem fejből írtam, hogy arra emlékszem, hogy kb. hova kéne tenni.. :)

az olajszűrőt azért írtam, mert annó /emlékeim szerint/ mintha rémlene, hogy a mágneses elv alapján, ha olajszűrőre teszik, akkor a fém lerakódásokat összegyűjti, megköti a szűrőben....(ha nem, hát nem)

Azt hogy USA-e, vagy Hungary, nem tom, mert....poros :)

 

Előzmény: fvcc (29173)
fvcc Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29174

A sógorom 96-osat vett nemrég 2000€-ért. Miután rendbepofozta, meg akarták venni tőle 3000€-ért (egy hónap különbséggel).

 

Szerintem a baj ott van, hogy mi annak idején Scenicet vettünk (nem Renaultot - és most sem vettem VW.t, hanem Tiguant) azért, mert a szemünknek, zsebünknek, családunknak arra volt szüksége, amit ez az autó kínált.  A kicsit ronda-szép kasznijával, praktikusságával, ha kell: kivehető ülésekkel és jó nagy csomagtérrel, 5*-os biztonsággal ...

Aki meg most akarná megvenni, az egy darab ócskavasat lát benne... meg azt, hogy egy Dácia, Kia, Hiunday (naná, hogy nem MPV, hanem szaros B osztály - vagy még az sem) újonnan alig kerül többe, mint a mi használt járgányunk.

Én változatlanul azt mondom: nem mindegy, hogy az ember miben NEM veri magát agyon.

Előzmény: real_geri (29171)
fvcc Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29173

 

A motorolaj szürőn mit szeretnél? Én aztán tökhülye vagyok a motortérhez (meg úgy egyáltalán mindenhez, ami pöfög = ami azonosítást ill. javítást igényel), de itt egy kicsit megálltak az agyamban a fogaskerekek :D

Az olajat nem szüri meg. A gázolaj (benzin, földgáz) molekula-láncait szétszaggatja, ezáltal az egyes molekulákhoz több oxigén (levegő) jut, így azok nagyobb hatékonysággal égeti el az üzemanyagot. Kevesebb lesz a korom és a carbon lerakódás.

 

 

   A legjobb hely a jobb oldali sárga "citrom" - a common rail-ból kifelé a hengerekhez, mielőtt szétágazik a cső 4 felé. (ide kéne mindkettő, de nincs elég hely). A rosszabbik meg a befecskendező egység előtt a "hideg" - ez a bal oldali "citrom".

 

Ha fekete-sárga porosodik a garázs mélyén (ez a magyar remekmű), azt add oda a gyerekeknek játszani.

Az USA az jó (nem azért, mert USA, hanem mert megfelelően erős). Dízelre egy kevés.

 

Ez meg ETI gázkazán:

 

Én mindenen használom, amin csak lehet. Zsíroskenyéren nem, mert az disznóból készült, nem kőolajból :)   A repce-nafta nem köolajból van.

 

Várd meg, amíg egy kicsit kikormolja a motorteret  - kb. 2500 km (ne felejts el olajat cserélni, mert szép fekete lesz).

Vagy ugyanannyit fog enni, csak te fogsz járni nagyobb átlagsebességgel, vagy észreveszed. A fedélzeti számítógép beszédes tud lenni e témában :)

 

Egyébként a MAN busz (ha olvastad) - ott egy kicsit több kell a szereléshez-leszereléshez, nemcsak fel/lerakni.

Szóval azok csak simán leszedték, majd ujjongtak, hogy a jó fogyasztás megmaradt !!!  Csak éppen a busz nem bírt 90 kmó-tól többet menni (a lekorlátozott 104 kmó helyett). 

Előzmény: szalaics (29170)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29172

árulja 600-650 körül a 98-99-es scenic I-et, ezért meg adna 850-et, azért ez vicc

Vicc, de sajna esik az ár nagyon.

Előzmény: real_geri (29171)
real_geri Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29171
Tudom, hogy ott vannak a visszatekert órás szarok 1,2-ért, erre viszont nem kell rákölteni fél éven belül azt a pár százezret, amit azokra kell, mikor meglepetésből kijön a hiba

A lényege a viccnek az, hogy árulja 600-650 körül a 98-99-es scenic I-et, ezért meg adna 850-et, azért ez vicc
Előzmény: Törölt nick (29166)
szalaics Creative Commons License 2012.07.24 0 0 29170

Te használod a Scenicben? Hová tetted fel, fotót tennél fel? Van a családban is ilyen, garázsban porosodik. Valahohá az adagoló elé kell tenni ha jól tudom, a hidegebb üz.anyagcsőre, de lehet a motorolajszűrőre is tenni...

Szóval, ha használod, és bevált akkor hol hatásos, mert akkor leporolom :)

kiváncsi lennék a mostani 4,9 l/100 as átlagon hogy segít ?!:)

Előzmény: fvcc (29118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!